سه شنبه , ۱ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / اخبار تحصیلی / زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 97 - 98
زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

اولین دوره آزمون لیسانس به پزشکی در سال 86، برای داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود را دریافت نموده و قصد تغییر رشته به رشته های پزشکی دارند، توسط دانشگاه تهران برگزار شده است. آزمون لیسانس به پزشکی فرصتی طلایی برای کسانی است که، مدرک لیسانس خود را کسب نموده باشند در حالی که به رشته های  پزشکی علاقمند هستند. داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، می بایستی در تاریخ 26 فروردین الی 26 اردیبهشت با ارائه مدارک مشخص شده نسبت به ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 به صورت اینترنتی اقدام می نمودند. ممکن است سوالاتی در زمینه زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی، زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی و همچنین منابع آزمون لیسانس به پزشکی 97  برای شما داوطلبان گرامی مطرح گردد، که ما در این مطلب تلاش نموده ایم به این سوالات شما پاسخ دهیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

داوطلبان باید مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت نموده باشند، و ارائه مدرک زبان انگلیسی جهت شرکت در مرحله دوم (مصاحبه وارزیابی ) ضروری است در غیر این صورت داوطلب از شرکت در مرحله دوم محروم خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

آزمون لیسانس به پزشکی در دو مرحله که شامل: آزمون کتبی و مصاحبه و ارزیابی فرا شناختی داوطلب می باشد، برگزار خواهد شد. مرحله اول آزمون کتبی می باشد، که داوطلب بعد از کسب نمره قابل قبول می تواند در مصاحبه ارزیابی فرا شناختی شرکت نماید، همچنین داوطلب در صورت کسب حد نصاب نمره در مصاحبه می تواند تحصیلات خود را در رشته های پزشکی آغاز نماید. آزمون کتبی لیسانس به پزشکی در 31 خرداد ماه 97 برگزار خواهد شد. میزان تاثیر نمرات آزمون کتبی و مصاحبه در جدول ذیل نشان داده شده است.

آزمون کتبی لیسانس به پزشکی مصاحبه ارزیابی فرا شناختی
50 درصد 50 درصد

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 

کارت ورود به جلسه هر آزمونی معمولا چند روز قبل از روز برگزاری آزمون بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد، کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت سنجش پزشکی قرار خواهد گرفت. داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت و وارد کردن شماره سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. به احتمال زیاد این کارت در روز 28 خرداد برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود.

منابع آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 

ممکن است برای داوطلبان این سوال پیش آید که منابع آزمون لیسانس به پزشکی 97 چه می باشد؟ در این قسمت از مطلب شما را با منابع این آزمون پر طرفدار آشنا خواهیم نمود.

ردیف عنوان درس منبع آزمون لیسانس به پزشکی
1 شیمی آلی و عمومی منبع این درس کتاب جامع شیمی آلی و عمومی دکتر قنبری پور است.
2 ژنتیک کتاب مرجع در این درس کتاب ژنتیک پزشکی امری است.
3 روان شناسی مقدماتی کتاب مرجع این درس روانشناسی عمومی دکتر حمزه گنجی معرفی شده است.
4 جامعه شناسی کتاب رفرنس این درس جامعه شناسی عمومی دکتر منوچهر محسنی معرفی شده است.
5 جنین شناسی منبع این درس کتاب جنین شناسی لانگمن می باشد.
6 فیزیک پزشکی منبع این درس کتاب فیزیک پزشکی دکتر عقابیان معرفی شده است.
7 آناتومی بهترین منبع برای مطالعه آناتومی کتاب آناتومی گری می باشد.
8 فیزیولوژی منبع اصلی درس فیزیولوژی کتاب فیزیولوژی گایتون معرفی شده است.
9 میکروب شناسی این درس شامل سوالات باکتری شناسی و ویروس شناسی می باشد. منبع دروس باکتری شناسی و ویروس شناسی کتاب های مورای و جاوتز می باشند.منبع درس انگل شناسی هم کتاب بیماری های انگلی در ایران از دکتر اسماعیل صائبی، تک یاخته شناسی پزشکی از دکتر غلامحسین ادریسیان و کرم شناسی پزشکی از دکتر فریدون ارفع می باشد.
10 بیوشیمی کتاب رفرنس بیوشیمی در این آزمون کتاب بیوشیمی دولین معرفی شده است.
11 ایمنی شناسی منبع درس ایمنی شناسی کتاب ابوالعباس و کتاب وجگانی می باشد.
12 بافت شناسی کتاب مرجع این درس کتاب بافت شناسی جان کوئیرا می باشد.
13 مهارت های استدلال و تفکر نقاد بهترین منبع کتاب راهنمای علمی برای مهارت های تفکر نقاد نوشته دکتر اکبر سلطانی معرفی شده است.

زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 

از آنجایی که امسال تغییراتی در روند زمان ثبت نام و زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی ایجاد شده است، اطلاع دقیقی از زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 97 در دسترس نیست اما با توجه به زمان اعلام نتایج سال های گذشته می توان گفت که به احتمال زیاد چند هفته بعد از برگزاری آزمون که در 31 خرداد ماه برگزار خواهد شد، کارنامه اولیه داوطلبان بر روی سایت سنجش پزشکی قابل مشاهده است. معمولا تعداد افرادی که در مرحله اول آزمون پذیرفته می شوند دو برابر ظرفیت پذیرش می باشد که نیمی از این افراد در مرحله ارزیابی فراشناختی حذف خواهند شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید