تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / اخبار تحصیلی / زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97
زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور  9099072938

امسال همانند سال گذشته ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با هم ادغام شده است و یک آزمون جامع در این مقطع برگزار می شود. همانطور که می دانید ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 97 از 16 آذرماه آغاز شده و تا 22 آذر ادامه داشت. همچنین برای جاماندگان از آزمون کارشناسی ارشد یک فرصت مجدد از تاریخ 30 بهمن لغایت 3 اسفند داده شد تا داوطلبانی که ثبت نام نکرده اند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. داوطلبانی که که قصد تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، در صورتی که پیش از این از امکانات تحصیل رایگان استفاده کرده باشند اگر در یک رشته محل روزانه پذیرفته شوند برای بار دوم باید شهریه دوره شبانه را پرداخت کنند.در ادامه مطلب توضیحاتی در رابطه با زمان برگزاری و کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد خواهیم داد که پیشنهاد می کنیم برای پاسخ سوالات خود ادامه مطلب را دنبال کنید.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97 

زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد روز پنجشنبه 97/2/6 و جمعه 97/2/7 خواهد بود. برای آن دسته از کد رشته های امتحانی که دارای آزمون تشریحی و یا دارای آزمون عملی در برخی از دروس می باشند، آزمون در دو مرحله برگزار می شود.در اینگونه از رشته ها داوطلبانی که در آزمون تستی رشته مربوطه شرکت و با توجه به حدنصاب نمره علمی مجاز به انتخاب رشته می باشند، حق شرکت در جلسه آزمون مرحله دوم دروس مربوط به رشته امتحانی را خواهند داشت.  اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 در دهه دوم خرداد ماه به صورت کارنامه تنظیم شده و از طریق سایت سازمان سنجش برای داوطلبان منتشر خواهد شد. داوطلبان باید با توجه به مجاز شدن در انتخاب رشته برای پذیرش کد رشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با مراجعه به سایت مربوطه انتخاب رشته خود را انجام دهند. یکی از دشوارترین مراحل کارشناسی ارشد زمان انتخاب رشته می باشد زیرا انتخاب رشته کنکور ارشد سراسری و آزاد با هم متفاوت می باشد که داوطلبان معمولا در این مرحله دچار سردرگمی بسیاری می شوند که ما به داوطلبان توصیه می کنیم برای مشاوره و راهنمایی  انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 با مشاوران مرکز  ایران مشاوره تماس بگیرید تا مشاوران ما با توجه به تجربیات خود شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.

بنا بر اعلام سازمان سنجش ، آزمون کارشناسی ارشد 97 در تاریخ 6 و 7 اردیبهشت 97 برگزار خواهد شد و داوطلبان باید قبل از برگزاری آزمون برای دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 97

داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97 در مدت زمان معین برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 97 با مراجعه با سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. بدیهی است امکان انتخاب رشته و پذیرش برای داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و ازاد  به صورت مجزا امکان پذیر خواهد بود. چنانچه پس از دریافت کارت ورود به جلسه ، مغایرتی در اطلاعات خود بر روی کارت مشاهده کردید می بایست با به همراه داشتن کارت آزمون به باجه های رفع نقص که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود مراجعه کرده و اطلاعات خود را ویرایش کنید. اطلاعاتی از جمله معدل داوطلب ،نام دانشگاه و اطلاعات محل سکونت قابل ویرایش خواهد بود. گزینش نهایی آزمون ارشد، بر اساس نمره کل حاصل از 80 %نمره آزمون و 20 %معدل دوره کارشناسی (لیسانس) انجام خواهد گرفت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور  9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره