تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / اخبار تحصیلی / زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 - 98
زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از مدارسی هستند که به لحاظ بار علمی و شکوفا کردن استعدادهای دانش آموزان در سطح بسیار بالایی قرار دارند. این مدارس هرساله آزمونی در قالب آزمون استعدادهای درخشان ( تیزهوشان ) و آزمون نمونه دولتی به صورت هماهنگ کشوری برگزار می کنند و داوطلبان تیزهوشی که بار علمی آن ها بالا می باشدو همچنین نمره قابل قبول را دریافت نمایند می توانند تحصیلات خود را در این مدارس آغاز کنند. تحصیل در این مدارس رویای دانش آموزان فعال می باشد. دانش آموزان با تلاش زیاد درکنار برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات و شیوه های درست درس خواندن همچنین یادگیری نحوه ی تست زدن می توانند به رویای خود که تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی می باشد دست یابند. مدارس نمونه دولتی نسب به مدارس دیگر غیر دولتی شهریه کمتری دارد به همین دلیل تعداد داوطلبان برای این آزمون بیشتر می باشد. تلاش ما این است در این مطلب اطلاعاتی درمورد زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی وشرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان همچنین زمان دریافت کارت ورود به جلسه در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار دهیم.

قابل توجه داوطلبان گرامی آزمون های نمونه دولتی و استعدادهای درخشان ( سمپاد ) به صورت همزمان و هماهنگ کشوری برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98

آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان معمولا چند روز بعد از امتحانات مدارس انجام می شود که زمان برگزاری این آزمون ها در روز 11 خرداد 97 به صورت هماهنگ کشوری خواهد بود. آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی سال 97 ادغام شده و به صورت همزمان برگزار می گردد. کارت ورود به جلسه برای تمامی داوطلبان الزامی می باشد کارت ورود به جلسه هر آزمونی معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت قرار می گیرد که داوطلبان این آزمون هامی توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن کد ملی و کد همگام نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. شایان ذکر است که علاوه بر  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون  همراه داشتن شناسنامه داوطلب نیز الزامی می باشد.

شرایط ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98

  • معدل بالای 19 برای پایه هشتم
  • معدل بالای 17 برای نیم سال اول پایه نهم
  • تابعیت ایرانی . تبصره : ثبت نام اتباع غیر ایرانی تابع بخشنامه شماره 340/5309/42 به تاریخ 96/4/19 مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.
  • دانش آموزان فقط می توانند در حین ثبت نام در قسمت اولویت بندی فقط یک رشته و یک استان را انتخاب نمایند.
  • داوطلبانی که در دوره ششم به هفتم آزمون استعدادهای درخشان پذیرفته شده اند می توانند در دوره های نهم به دهم نیز بدون آزمون وارد این مدارس شوند.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 97

 اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97 – 98 و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 98 – 97  به صورت مجزا و تفکیک شده می باشد. زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی معمولا چند هفته بعد از برگزاری آزمون بر روی سایت قرار می گیرد. طبق پیش بینی های انجام شده زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی در نیمه دوم تیر و همچنین آزمون تیزهوشان چند روز بعد از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. لازم به ذکر است که کارنامه داوطلبانی که در این مدارس پذیرفته نشده اند یک هفته بعد از اعلام نتایج آزمون بر روی سایت قرار می گیرد همچنین برای داوطلبانی که پذیرفته شده اند کارنامه صادر نخواهد شد. داوطلبانی که پذیرفته شده اند باید حداکثر تا پایان مرداد ماه سال جاری نسبت به ثبت خود در این مدارس اقدام نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره