تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان برگزاری آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

زمان برگزاری آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

تاریخ برگزاری آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99
زمان برگزاری آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

هر یک از آزمون های علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می گردد و هدف از آن ها ارزیابی دانش و تخصص دانشجویان رشته های پزشکی پیش از ورود به مرحله فیزیوپاتولوژی و دوره کارورزی می باشد. در واقع دانشجویان با کسب نمره قبولی در این آزمون ها، آمادگی خود را جهت حضور در مرحله ای دیگر از دوران تحصیل خود اعلام می کنند. آزمون های علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی در موعد مقرر و به صورت همزمان در مراکز قطب برگزار کننده آزمون های جامع علوم پایه و پیش کارورزی برگزار می شوند.

آزمون های علوم پایه علوم پزشکی و پیش کارورزی دو بار در سال و معمولا در ماه های اسفند و شهریور برگزار می شوند.

زمان برگزاری آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

آزمون های علوم پایه و پیش کارورزی برای داوطلبان تحصیل کرده در داخل و خارج از کشور برگزار می شوند. دانشجویانی که در نیمسال اول موفق به قبولی در دروس علوم پایه شده اند و یا می خواهند وارد دوره کارورزی شوند، در آزمون اسفند ماه و دانشجویان پذیرفته شده در نیمسال دوم می بایست پس از نام نویسی در زمان ثبت نام آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99، در آزمون شهریور ماه شرکت نمایند.

این آزمون در سال 99 نیز مطابق هر سال دو بار برگزار می شود که بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، برای آزمون های علوم پایه پزشکی و پیش کارورزی دوره اول تاریخ 20 شهریور و برای دوره دوم، 14 اسفند ماه در نظر گرفته شد، اما به علت شیوع و ابتلای بسیاری از شهروندان کشور به ویروس کرونا، زمان برگزاری این دو آزمون به ترتیب به ساعت 14 و 8 روز 20 فروردین ماه 99 موکول گردیده بود که با توجه به همه گیر شدن این ویروس و جلوگیری از شیوع آن مجددا بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی، برگزاری دو آزمون مذکور برای 20 فروردین ماه نیز لغو شد.

در نهایت مطابق با جدیدترین تقویم برگزاری آزمون های علوم پزشکی مرکز سنجش آموزش پزشکی، دوره اول آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی سال 99 در روز پنج شنبه مورخ 20 شهریور ماه اجرا شد و با توجه به مندرجات تقویم مذکور، نوبت دوم این آزمون نیز در تاریخ 14 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد. 

زمان برگزاری آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99

آزمون های الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه نیز دو بار در سال و معمولا در خرداد ماه و آذر ماه برگزار می شوند. هر یک از این آزمون ها فرصت دوباره ای را به داوطلبان می دهند تا بتوانند بار دیگر در آزمون مورد نظر خود شرکت کنند. همان طور که از نام آن ها پیداست، هر کدام از آزمون های الکترونیک میان دوره به صورت الکترونیکی برگزار شده و شرکت کنندگان می بایست به صورت اینترنتی به سوالات آزمون پاسخ دهند.

لازم به ذکر است که دومین دوره آزمون الکترونیک میان دوره علوم پایه و پیش کارورزی سال 99 در روز پنج شنبه مورخ 6 آذر ماه برگزار خواهد شد. البته در رابطه با آزمون الکترونیک میان دوره، احتمال تغییر در زمان برگزاری آن وجود دارد که می توانید با عضویت در کانال تلگرامی ایران مشاوره از تغییرات احتمالی مطلع شوید.

توجه: آزمون پیش کارورزی (میان دوره) که پیش از این قرار بود در روز پنجشنبه ۶ آذر ۹۹ به صورت مجازی برگزار می شوند، به دلیل بیماری ناشی از ویروس کرونا لغو شده است. 

در آخر لازم است بدانید که منابع آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی از طریق  سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir معرفی شده اند که تمامی آن ها از طریق بخش “منابع آزمون ها” در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همچنین نمونه سوالات آزمون پیش کارورزی دوره های گذشته نیز از طریق سایت فوق قابل دریافت می باشد که مطالعه آن ها می تواند تاثیر بسزایی در شناخت و آشنایی داوطلبان با سبک طراحی سوالات داشته باشد.

 

سوالات متداول

1- دومین دوره آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی 99 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

دوره دوم این آزمون در تاریخ 14 اسفند ماه برگزار می شود.

2- دوره بعدی آزمون الکترونیک میان دوره علوم پایه و پیش کارورزی سال 99 در چه زمانی برگزار می شود؟

این آزمون در روز پنج شنبه مورخ 6 آذر ماه برگزار خواهد شد.

3- منابع آزمون پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی را چگونه می توان دریافت نمود؟

این منابع از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره