چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / اخبار تحصیلی / زمان برگزاری کنکور سراسری 98

زمان برگزاری کنکور سراسری 98

زمان برگزاری کنکور سراسری 98
زمان برگزاری کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و منحصرا زبان هرساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و دانش آموزان واجد شرایط می توانند در زمان تعیین شده توسط این سازمان، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. رشته های نظری (تجربی، ریاضی، انسانی) از رشته های اصلی کنکور سراسری می باشند و در واقع داوطلبان می توانند بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی خود در آزمون یکی از این 3 رشته ثبت نام کنند دو رشته زبان و هنر نیز از رشته های شناور کنکور 98 می باشند و همه ی داوطلبان می توانند با توجه به علاقه خود در یکی از این دو گروه یا هر دو گروه ثبت نام کنند. بنابراین تمام داوطلبان مجاز هستند که حداقل در یک آزمون و حداکثر در 3 آزمون ثبت نام نمایند.

در سال های اخیر کنکور سراسری دانشگاه روزانه و دانشگاه آزاد ادغام شده است و برای ورود به دانشگاه آزاد، نیازی به شرکت در آزمون جداگانه ای نیست.

زمان برگزاری کنکور سراسری 98

طبق روال سال های گذشته، امسال نیز داوطلبان می توانند در بهمن ماه برای ثبت نام کنکور سراسری اقدام کنند زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 گروه های آزمایشی مختلف، از روز چهارشنبه 24 بهمن ماه تا روز پنج شنبه 2 اسفندماه(24 / 11 / 97 تا 02 / 12 / 97) می باشد و داوطلبان باید در این تاریخ همراه با مدارک لازم به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. روز برگزاری کنکور سراسری گروه های آزمایشی مختلف، متفاوت است. کنکور سراسری انسانی، کنکور سراسری ریاضی و کنکور سراسری هنر روز پنج شنبه مورخ  13 / 04 / 98 اجرا می شود وکنکور سراسری تجربی به همراه کنکور سراسری منحصرا زبان در روز جمعه به تاریخ 14 / 04 / 98 برگزار می شود. داوطلبانی که در کنکور سراسری بیش از یک گروه آزمایشی شرکت کرده اند نگران تداخل ساعت برگزاری آزمون نباشند زیرا معمولا آزمون رشته های نظری ( ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی ) صبح و آزمون رشته های شناور ( هنر و منحصرا زبان) بعد از ظهر برگزار می شود.

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

چند روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه کنکور سراسری  در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود و داوطلبان به دو طریق می توانند کارت ورود به جلسه را از سایت  sanjesh.org دریافت نمایند.

وارد کردن کدملی  +  شماره پرونده   +  سریال شناسنامه
وارد کردن کدرهگیری + شماره پرونده  +  شماره شناسنامه

  • داوطلبانی که در کنکور سراسری بیش از یک گروه آزمایشی شرکت نموده اند، باید برای هر گروه آزمایشی یک کارت ورود جلسه جداگانه دریافت نمایند.

در کارت ورود به جلسه اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی داوطلب، شماره داوطلبی و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون درج شده است، در صورتی که پس از دریافت کارت متوجه شدید که اطلاعات روی کارت با اطلاعاتی که در فرم ثبت نام واد کرده اید، مغایرت دارد باید برای رفع نقص کارت خود اقدام کنید. به همین منظور باجه های رفع نقص سازمان سنجش در مراکز همه ی استان ها قرار دارد که همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه شروع به فعالیت می کند و داوطلبان می توانند برای حل مشکل خود به این باجه ها مراجعه نمایند. آدرس دقیق باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه، همزمان با انتشار کارت در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود.

مراحل پس از برگزاری کنکور سراسری

پس از برگزاری آزمون سراسری گروه های آزمایشی مختلف در تیرماه، مهم ترین سوال برای داوطلبان زمان اعلام نتایج کنکور سراسری باشد تا بتوانند انتخاب رشته خود را انجام دهند. برای کسب اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج اولیه باید از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پیگیری نمود زیرا تنها مرجع رسمی و معتبر کنکور سراسری، این سازمان می باشد و طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از این سازمان، هنوز زمان دقیق اعلام نتایج اولیه در دسترس نمی باشد ولی پیش بینی می شود که طبق روال شال های گذشته، نیمه دوم مرداد ماه کارنامه اولیه داوطلبان در سایت sanjesh.org منتشر شود و آن ها حدود یک هفته فرصت داده می شود که برای انتخاب رشته خود اقدام نمایند. همانطور که می دانید در چند سال گذشته کنکور سراسری دانشگاه روزانه با دانشگاه آزاد ادغام شده است و برای ورود به دانشگاه آزاد، نیاز به شرکت در کنکور جداگانه ای نمی باشد و انتخاب رشته همه دانشگاه ها، از طریق شرکت در یک آزمون امکان پذیر می باشد. تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه های آزمایشی بر روی سایت سنجش قرار داده می شود و داوطلبان باید با دریافت این دفترچه و مطالعه دقیق آن، برای انتخاب رشته اقدام کنند. انتخاب رشته دانشگاه روزانه، نوبت دوم، پیام نور و غیرانتفاعی همزمان و از طریق سایت sanjesh.org صورت می پزیرد ولی انتخاب رشته دانشگاه آزاد  مجزا و به صورت جداگانه انجام می شود در واقع برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمود و پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد و مطالعه آن از طریق همین سایت برای انتخاب رشته اقدام کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره