یکشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / اخبار تحصیلی / زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98
زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون کارشناسی ارشد هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و اصلی ترین راه ورود فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد، شرکت در این آزمون می باشد. رشته های کارشناسی ارشد معمولا در بازه زمانی 2 ساله و در واحد های دانشگاهی روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد به پایان می رسد. در سال های گذشته برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، دچار تغییراتی شده است بدین صورت که آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، ادغام شده است و همه ی داوطلبان فقط دریک آزمون شرکت می کنند. یعنی برای ورود به دانشگاه آزاد نیازی به شرکت در آزمون جداگانه نمی باشد. بدین منظور همه داوطلبانی که شرایط لازم برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارا می باشند، باید در تاریخ تعیین شده توسط سازمان سنجش به سایت sanjesh.org  مراجعه کنند و پیگیر مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری خود باشند.

با توجه به ادغام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه روزانه و دانشگاه آزاد، کنکور این دو دانشگاه همزمان و در قالب یک آزمون برگزار می شود.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است در واقع داوطلبان برای ورود به دانشگاه های مختلف، از طریق شرکت در یک آزمون هماهنگ و سراسری در رقابت با یکدیگر می پردازند. طبق آخرین اخبار منتشر شده از پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد برای گروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی، هنر و علوم دامپزشکی روز های پنج شنبه و جمعه مورخ  05 / 02 /98  و  06 / 02 / 98  می باشد و کلیه داوطلبانی که در نیمه دوم آذر ماه (16/ 09 / 97 الی 25 / 09 / 97)، ثبت نام اینترنتی خود را  در سایت sanjesh.org انجام داده اند، مجاز به حضور در این آزمون می باشند.

زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد

برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی است و بدون کارت، داوطلب اجازه ورود به محل برگزاری آزمون را نخواهد داشت. چند روز قبل از برگزاری آزمون پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، کارت ورود به جلسه تمامی داوطلبان را در سایت قرار می دهد و داوطلبان می توانند با یکی از دو روش زیر اقدام به دریافت کارت نمایند:

  1. شماره پرونده  +  کدملی + سال تولد
  2. شماره پرونده  + کدپیگیری ثبت نام

همانطور که مشاهده می کنید برای دریافت کارت ورود به جلسه، حتما باید شماره پرونده خود را داشته باشید و روش های دیگری برای دریافت کارت وجود ندارد، با این حال ممکن است بسیاری از داوطلبان شماره پرونده خود را فراموش یا گم کرده باشند، این دسته از داوطلبان می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و از منوی سمت چپ سایت سنجش وارد سیستم پاسخگویی شوند و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده، در خواست خود را مبنی بر دریافت شماره پرونده، ثبت نمایند. اگر موفق به دریافت شماره پرونده خود از سیستم پاسخگوئی نشدید، با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید.

  • نکته: داوطلبانی که علاوه بر رشته اصلی، در یکی از رشته های شناور نیز ثبت نام کرده اند، باید کارت ورود یه جلسه آن رشته را نیز به صورت جداگانه دریافت نمایند.

در کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد اطلاعاتی مانند اطلاعات فردی، معدل، تاریخ و دانشگاه فارغ التحصیلی، کد و نام رشته امتحانی و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون، قید شده است. در صورتی که پس از دریافت کارت متوجه مغایرتی در اطلاعات مذکور شدید، باید برای رفع نقص کارت خود اقدام نمائید. برای رفع نقص کارت ورود به جلسه دو روش وجود دارد:

  1. اصلاح بعضی از اطلاعات اشتباهی که در کارت ورود به جلسه درج شده است، از طریق سایت سنجش امکان پذیر است. در واقع همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه، لینک ویرایش اطلاعات کارت در سایت فعال می شود و داوطلبان می توانند برای رفع نقص کارت خود از طریق این لینک، اقدام نماید.
  2. در برخی موارد ممکن است اصلاح کارت از طریق خود سایت امکان پذیر نباشد و نیازمند به مراجعه حضوری داوطلب باشد، به همین منظور باجه های رفع نقص سازمان سنجش که در مراکز همه ی استان ها قرار دارد، همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه شروع به فعالیت می کند و آماده خدمت رسانی به داوطلبان می باشد. آدرس دقیق باجه های رفع نقص کارت، چند روز قبل از برگزاری آزمون در سایت sanjesh.org قرار داده می شود.

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد

چند هفته پس از برگزاری آزمون کارشاسی ارشد، نتایج اولیه این آزمون بر روی سایت سنجش قرار می گیرد در واقع برای همه داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند، کارنامه اولیه منتشر می شود و براساس توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد مشخص می شود که داوطلب مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد در کدام دانشگاه ها می باشد. این بدین معناست که برای هر داوطلب فقط یک کارنامه منتشر می شود و کارنامه جداگانه ای برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت قرار نمی گیرد. علی رغم ادغام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه روزانه، انتخاب رشته این دو دانشگاه جداگانه و از سایت مجزا صورت می گیرد در واقع اگر با توجه به کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شده باشید باید به سایت azmoon.org مراجعه کنید  پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و مطالعه دقیق آن، برای انتخاب رشته از طریق همین سایت( azmoon.org )اقدام کنید ولی انتخاب رشته دانشگاه روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و پیام نور از طریق سایت sanjesh.org و در قالب یک انتخاب رشته می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره