تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400

زمان تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400

مهلت تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400
زمان تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400

آزمون دکتری هر ساله برای داوطلبانی که تحصیلات مقطع کارشناسی ارشد خود را پشت سر گذاشته اند و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، برگزار می شود. علاقه مندانی که نسبت به ثبت نام آزمون دکتری 1400 اقدام کرده اند، می بایست پس از شرکت در آزمون و کسب رتبه قابل قبول، اقدامات لازم در راستای انتخاب رشته دکتری و همچنین تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی آزمون دکتری 1400 را به انجام برسانند. در صورتی که متقاضیان در این مرحله نیز مورد پذیرش قرار بگیرند، لازم است در جلسه مصاحبه دکتری نیز حضور پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص زمان و نحوه تکمیل فرم مذکور در اختیار شما قرار دهیم.

داوطلبان در صورت عدم تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری در مرحله پایانی از گزینش حذف خواهند شد.

زمان تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400

داوطلبانی که در آزمون دکتری مجاز به انتخاب رشته شده اند، ملزم به تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری می باشند. این فرم در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و افراد در بازه زمانی تعیین شده از سوی این سازمان فرصت دارند نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند. در حال حاضر تاریخی مبنی بر زمان دقیق تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری سال جاری اعلام نشده است اما با توجه به روند سال های گذشته، احتمال می رود این فرآیند همزمان با زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و در اوایل تابستان آغاز شود.

شما می توانید برای اطلاع از زمان دقیق تکمیل این فرم و سایر اخبار مربوط به آن در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید. توجه داشته باشید که تکمیل فرم مذکور برای حضور در مرحله مصاحبه ضروری می باشد.

نحوه تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400

شرگت کنندگان آزمون دکتری می توانند در زمان مقرر به سایت اختصاصی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و مطابق با دستور العمل موجود در ادامه مقاله نسبت به دریافت و تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری اقدام نمایند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید.
 • از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “دکترای تخصصی” را برگزینید.
 • در این مرحله باید روی لینک فعال ” کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1400″ کلیک نموده و به تکمیل فرم خود بپردازید.
 • در آخر یک کد پیگیری از سوی سامانه صادر می گردد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید آن دسته از متقاضیانی که صرفا داوطلب شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 می باشند، نیازی به تکمیل فرم مذکور ندارند و تکمیل این فرم تنها برای داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری الزامی است.

سوالات فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400

احتمال می رود این سوال که در فرم صلاحیت عمومی دکتری چه سوالاتی مطرح می شوند؟ نیز ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. در ادامه می توانید اطلاعاتی که لازم است در فرم خود درج نمایید را مشاهده کنید.

 • مشخصات فردی خود
 • اطلاعاتی در رابطه با سوابق شغلی
 • وضعیت شغلی خود
 • آدرس محل سکونت و شماره تماس خود
 • مشخصات کامل همسر در صورت متاهل بودن
 • مشخصات آزمون های دو سال اخیر
 • مشخصات چهار نفر از افراد مورد اعتماد خود
 • اطلاعات مربوط به فعالیت های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و علمی

لازم به ذکر است داوطلبان آزمون دکتری که مجاز به شرکت در مرحله مصاحبه دکتری 1400 شده اند اما در موعد مقرر موفق به تکمیل فرم صلاحیت عمومی نشده اند، می بایست جهت تشکیل پرونده و تکمیل فرم خود شخصاً همراه با مدارک شناسایی معتبر از جمله شناسنامه، کارت ملی، یک قطعه عکس و حکم کارگزینی در صورت اشتغال به دبیر خانه هیأت مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- زمان تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400 به چه صورت می باشد؟

در حال حاضر تاریخی مبنی بر زمان دقیق این فرآیند اعلام نشده است اما شما می توانید با عضویت در کانال دکتری ایران مشاوره در اسرع وقت از اخبار مربوطه مطلع شوید.

2- چگونه می توان فرم صلاحیت عمومی دکتری 1400 را تکمیل نمود؟

تکمیل این فرم به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد نیز باید فرم صلاحیت عمومی دکتری را تکمیل کنند؟

خیر، تکمیل این فرم صرفا برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری