دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد
زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

آزمون دکتری شامل دو مرحله آزمون به صورت کتبی و شفاهی ( مصاحبه ) است که مجری برگزار کننده آزمون متمرکز آن سازمان سنجش و آموزش کشور می باشد. داوطلبان بسیاری از آغاز سال جدید با مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاورهتماس می گیرند و در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 ، شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98 و … سوالاتی را مطرح می کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مطلب را به موضوع زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 اختصاص دهیم و حدامقدور به تمامی سوالات داوطلبان پاسخ دهیم. بنابراین پیشنهاد می می کنیم ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید و چنانچه در پایان باز هم سوال یا ابهامی برایتان باقی ماند مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. 

ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 در زمان مشخص شده از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98

ثبت نام آزمون دکتری سال 97 از تاریخ 1 تا 7 آذرماه 96 انجام شد. به احتمال زیاد ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 نیز همچون سال گذشته اوایل آذر ماه ( آذر 97 ) آغاز گردد. از آن جا که فعلا دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 98 منتشر نگردیده است، زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 نیز مشخص نیست. ولی به محض اطلاع از زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 حتما این مطلب بروزرسانی خواهد شد و زمان دقیق ثبت نام را از طریق سایر راه های ارتباطی مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره همچون کانال تلگرام دکتریبه اطلاعتان خواهیم رساند. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره پیگیر آخرین اخبار مربوط به آزمون دکتری باشید. 

همانطور که در ابتدا گفته شد مجری برگزار کننده آزمون کتبی دکتری سراسری و آزاد سازمان سنجش و آموزش کشور است بنابراین جهت ثبت نام در این آزمون نیز می بایست به سایت سازمان سنجش ( sanjesh.org ) مراجعه نمایید. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به ثبت نام ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 98 را مطالعه و سپس جهت ثبت نام اقدام نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98

اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 بسیار مهم است چرا که در صورت دارا نبودن شرایط لازم و حتی ثبت و نام و شرکت در آزمون و قبولی در آزمون مربوطه، قبولی فرد ملغی خواهد شد. به همین دلیل در این قسمت به شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

متقاضیان دارای مدرک معادل کارشناسی ارشد در صورتیکه مشمول آئین نامه شماره 77633/2 مورخ 92/5/28 که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ گردیده،باشند می توانند در آزمون شرکت کنند.
پذیرفته شدگان قطعی آزمون دکتری 97 چه در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام کرده باشند و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون دکتری 98 را ندارند و تا یک سال از شرکت در آزمون محروم می باشند.
چنانچه داوطلبی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 98 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شود و دانشجویانی که ورودی بهمن بوده اند تا 30 بهمن 98 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد گردد می توانند در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند.
گروه آزمایشی داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد با گروه آزمایشی دکتری متناسب با رشته انتخابی آزمون دکتری 98 باشد.

جهت اطلاع از سایر شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98 با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. 

نحوه ی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری

نحوه ی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به شرح زیر می باشد :

1-  دکتری پزوهش محور 

  • تاثیر آزمون متمرکز در پذیرش دکتری پژوهش محور تقریبا 30 درصد می باشد.
  • تاثیر مصاحبه علمی و عملی در پذیرش دکتری پژوهش محور تقریبا 30 درصد می باشد.
  • تاثیر سوابق آموزشی، پزوهشی و فناوری تدر پذیرش دکتری پژوهش محور تقریبا 20 درصد می باشد.
  • تاثیر تهیه طرح واره در پذیرش دکتری پژوهش محور تقریبا 20 درصد می باشد.

2- دکتری آموزشی – پزوهشی

  • تاثیر آزمون متمرکز در پذیرش دکتری آموزشی – پزوهشی تقریبا 50 درصد می باشد.
  • تاثیر مصاحبه علمی و سنجش علمی در پذیرش دکتری آموزشی – پزوهشی تقریبا 30 درصد می باشد.
  • تاثیر سوابق آموزشی،پزوهشی و فناوری در پذیرش دکتری آموزشی – پزوهشی تقریبا 20 درصد می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تا 45 درصد تخفیف ویژه مشاوره