پنج شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / اخبار تحصیلی / زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

زمان و شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 - 98
زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

آزمون لیسانس به پزشکی برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی که قصد تغییر رشته در رشته پزشکی خود دارند طراحی شده است و هر سال داوطلبان زیادی را به خود اختصاص داده است. یکی از مهم ترین سوالات و ابهام برای داوطلبان در رابطه با شرایط آزمون لیسانس می باشد. اولین دوره آزمون لیسانس به پزشکی از سال 86 در ایران برگزار شد، به این صورت که داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی هستند می توانند در این آزمون شرکت نمایند.با توجه به سوالات داوطلبان در رابطه با زمان و شرایط ثبت نام آزمون لیسانس سعی کردیم توضیحاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را دنبال کنید.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 

به اطلاع کلیه داوطلبان در رابطه به زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی می رسانیم که ثبت نام از روز یکشنبه 26 فروردین 96 آغاز و تا پایان وقت روز چهارشنبه 26 اردیبهشت 97 به پایان خواهد رسید.نحوه ثبت نام آزمون مانند دیگر آزمون ها به صورت اینترنتی انجام می پذیرد که کلیه داوطلبان باید در مهلت مقرر از سوی سازمان پزشکی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. در ضمن تاریخ احتمالی برگزاری آزمون هفته آخر خرداد 97 می باشد. در صورت تمایل برای اطلاع و آگاهی خود در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی و زمان برگزاری آزمون می توانید با مشاوران مرکز  ایران مشاوره تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات مربوطه به این آزمون را اطلاع بدهند.

مدارک لازم ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98

داوطلبان باید برای ثبت نام آزمون تمامی مداراک شامل ( فرم ثبت نام تکمیل شده به همراه عکس 4*3 – مدارکی که نشان دهنده ی معدل کارشناسی باشد – اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی – واریز مبلغ پنجاه هزار ریال برای ثبت نام – داشتن کارنامه معدل کل مقطع دیپلم – کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد – ارائه مدارک زبان انگلیسی ) را هنگام ثبت نام در دسترس داشته باشند. توجه داشته باشید داوطلبانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند می توانند به صورت الحساب در آزمون شرکت کنند اما در صورت قبولی باید مدرک زبان خود را هنگام ثبت نام در دانشگاه به همراه داشته باشند ، در غیر این صورت قبولی آن ها منظور نخواهد شد.

شرایط ورود به آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 

1- واجد شرایط عمومی تحصیل رایگان

2- داوطلبان باید دارای مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی باشند.

3- حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون ، باید 25 سال تمام باشد.( مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می گردد )

4- معدل کل دیپلم داوطلبان 18 و بالاتر باشد.

5- معدل مقطع کارشناسی 16 و بالاتر باشد.

6-  داوطلبان باید در آزمون چند مرحله ای پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول شده باشند. (  دارندگان مدال طلای المپیادهای دانش آموزی از آزمون کتبی معاف می باشند و بدون شرکت در آزمون کتبی صرفا با شرکت در آزمون مصاحبه و مورد ارزیابی قرار می گیرند و دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت نمایند و حداقل 90٪ نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی راکسب نمایند.)

7- داوطلبان باید دارای مدرک زبان انگلیسی باشند و ارائه مدرک زبان انگلیسی جهت شرکت در مرحله دوم (مصاحبه وارزیابی ) ضروری است در غیر این صورت از شرکت داوطلب در مرحله دوم جلوگیری خواهد شد.

 حد نصاب   نام مدرک زبان 
 50 MHLE
50 MCHE
50 MSRT
480 ( اخذ شده از خارج کشور و یا سازمان سنجش ) (TOEFL(PBT
60 ( اخذ شده از خارج کشور و یا سازمان سنجش ) (TOEFL(IBT
5 ( اخذ شده از خارج کشور و یا سازمان سنجش ) IELTC
480 TOLIMO
70 MELAB

آزمون ورودی لیسانس به پزشکی 97 – 98

آزمون ورودی لیسانس به پزشکی شامل دو آزمون کتبی ( آزمون شبهMCAT در سطح کاربردی، تفکر انتقادی ، دانش علوم طبیعی ، رفتاری و اجتماعی و اصول تحصیل در رشته پزشکی) و مصاحبه و ارزیابی داوطلبان می باشد. آزمون کتبی به این صورت می باشد که حد نصاب و حد قبولی دارد یعنی از بین کسانی که حد نصاب قبولی کسب کرده اند حداکثر تا دو برابر تعداد پذیرش از بالاترین نمره برای ورود به مصاحبه و ارزیابی دعوت خواهند شد. همچنین حداقل حد نصاب آزمون کتبی 50٪ کل نمره است و در مرحله مصاحبه داوطلبان باید حداقل 50٪ نمره را کسب نکرده تا وارد رقابت و ارزیابی نهایی شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید