تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

تاریخ نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401
زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

یکی از اهداف برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان، شناسایی دانش آموزان بااستعداد و باهوش است که صلاحیت لازم جهت تحصیل در این مدارس را دارا هستند. در این دوره از آزمون نیز خبری از ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نمی باشد و علاقه مندان تحصیل در این مدارس می بایست در آزمون هایی جداگانه به رقابت بپردازند. لازم است بدانید که آزمون ورود به پایه هفتم مدارس نمونه دولتی برخلاف مدارس تیزهوشان حذف شده و پذیرش این دست از دانش آموزان در موعد مقرر، مطابق با سوابق تحصیلی آن ها صورت خواهد گرفت. اما سوالات آزمون تیزهوشان در هر یک از پایه های ششم و نهم از دو بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکیل می شود تا توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان ارزیابی شود.

ضروری است داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان خود، شماره پیگیری را از سامانه نام نویسی دریافت کنند و آن را برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

همان طور که در بخش اول اشاره شد، ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در دو بازه زمانی متفاوت انجام می شود و داوطلبان شرکت در هر آزمون مدارس تیزهوشان می بایست به ترتیب با در نظر گرفتن زمان بندی اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش و سازمان ملی پروش استعدادهای درخشان، اقدامات لازم در راستای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را به انجام برسانند.

آزمون تیزهوشان برای هر دو پایه ششم و نهم هر ساله برگزار می شود و تنها راه ورود به این مدارس، شرکت در آزمون مربوطه و کسب حدنصاب نمره علمی می باشد. اطلاع رسانی های مربوط به زمان ثبت نام و سایر جزئیات مربوط به این آزمون از طریق سایت سازمان ملی آزمون مدارس تیزهوشان انجام می گیرد. مطابق با اطلاعیه اخیر منتشر شده بر روی سایت مذکور، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 از روز 11 لغایت 25 فروردین ماه صورت می گرفت که این بازه زمانی ابتدا تا روز سه شنبه مورخ 31 فروردین و سپس تا 3 اردیبهشت ماه سال جاری تمدید شد.

در خصوص تاریخ ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1400 – 1401 نیز می توان گفت که دانش آموزان این پایه می بایست در بازه زمانی فوق نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. همچنین امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 در بازه زمانی اولیه و تمدید زمان ثبت نام آزمون این مدارس نیز وجود دارد.

راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

تفاوت در فرآیند نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان تنها به زمان آن ختم نمی شود، بلکه داوطلبان شرکت در هر یک از این آزمون ها می بایست روند نام نویسی خود را از طریق سایت مختص به خود پیگیری نمایند. در ادامه مقاله علاوه بر معرفی سایت ثبت نام، مراحلی که لازم است در این راستا به انجام برسانید نیز ارائه شده است.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

  • ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir و کلیک بر روی گزینه سمپاد هفتم، هشتم یا دهم
  • وارد نمودن کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز در کادرهای ظاهر شده
  • انتخاب نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه)
  • تکمیل فرم تقاضانامه و درج اطلاعات مورد درخواست
  • ارسال فایل اسکن شده عکس 4*3 دانش آموز
  • ذخیره اطلاعات ثبت نامی و دریافت کد پیگیری

توجه داشته باشید که عدم دریافت کد پیگیری به منزله عدم تکمیل فرآیند ثبت نام است و دانش آموزان متقاضی تحصیل در پایه دهم مدارس سمپاد نیز باید رشته تحصیلی و 3 مدرسه تیزهوشان را به ترتیب اولویت بندی خود انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که این فرآیند تنها مربوط به نام نویسی اولیه داوطلبان است چرا که تنها در صورت واریز هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، ثبت نام داوطلبان قطعی می گردد و کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان برای آن ها صادر خواهد شد.

شایان ذکر است، برای انجام کلیه مراحل مندرج در این مقاله، نیاز به رمز ورود همگام دارید که برای اطلاع از نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید. همان طور که می دانید، آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز فقط برای ارزیابی هوش دانش آموزان برگزار می شود، به نحوی که از هیچ یک از مواد درسی سوالی مطرح نخواهد شد. بنابراین آشنایی با منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت این دست از داوطلبان داشته باشد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 در چه تاریخی انجام می شود؟

نام نویسی آزمون این مدارس برای دانش آموزان متوسطه دوره اول و دوم در فاصله بین 11 لغایت 25 فروردین ماه 1400 صورت می گرفت که این زمان تا 31 فروردین و سپس تا 3 اردیبهشت ماه تمدید شد.

2- آیا ثبت نام آزمون ورودی تیزهوشان پایه هفتم و دهم از طریق یک سایت مشترک انجام می شود؟

شما می توانید با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir و انتخاب لینک مربوطه، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانید.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان وجود دارد؟

بله، در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات یا تمایل به تغییر آن ها، می توانید نسبت به اصلاح اطلاعات خود در زمان مقرر اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره