تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

تاریخ نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان 1402 - 1403
زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

یکی از اهداف برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان شناسایی دانش آموزان با استعداد و پرتلاش است که صلاحیت لازم جهت تحصیل در این مدارس را دارا هستند. از این رو دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششمبه هفتم و نهم به دهم را دارند، بایستی از تاریخ دقیق انجام آن باخبر باشند.
همزمان با شروع فرآیند نام نویسی، دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در دسترس داوطلبان قرار می گیرد که زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم و نهم از طریق دفترچه و همچنین طی اطلاعیه ای از سوی سایت azmoon.medu.ir منتشر می گردد. لازم به ذکر است که امکان تمدید بازه زمانی نام نویسی این آزمون نیز وجود دارد که جزئیات بیشتر در خصوص زمان و همچنین نحوه ثبت نام تیزهوشان پایه هفتم و دهم در ادامه مقاله ذکر شده است.

دانش آموزان بایستی در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان، شماره پیگیری را از سامانه نام نویسی دریافت کنند و آن را برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

آزمون تیزهوشان برای هر دو دوره ششم به هفتم و نهم به دهم هر ساله برگزار می شود و تنها راه ورود به این مدارس، کسب حدنصاب نمره در آزمون مذکور می باشد. اطلاع رسانی های مربوط به زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و سایر جزئیات پیرامون آن از طریق سایت آزمون مدارس تیزهوشان انجام می گیرد.
دانش آموزان علاقه مند، باید در تاریخ 16 فروردین ماه لغایت 25 فروردین ماه 1401 جهت ثبت نام به سایت مذکور مراجعه می نمودند. همچنین فرآیند مذکور تا 29 فروردین ماه نیز تمدید شد که  ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نیز در این بازه زمانی امکان پذیر خواهد بود.
همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که، طبق آخرین اخبار منتشر شده، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دهم 1401 – 1402 و ثبت نام این مدارس برای پایه هفتم در یک بازه زمانی و از طریق سامانه یکسانی انجام خواهد شد.

راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان باید برای ثبت نام این مدارس اقدام نمایند. همچنین توجه داشته باشید سوالات آزمون تیزهوشان نهم و ششم از دو بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکیل می شود تا توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان ارزیابی شود.

دانش آموزان بعد از کسب آگاهی لازم در خصوص منابع و سوالات، برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان پایه های ششم و یا نهم، در صورتی که واجد شرایط آن می باشند، بایستی با فراهم آوردن مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه مربوطه به سایت آزمون های وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنند. در ادامه مقاله مراحلی که لازم است در این راستا به انجام برسانید، نیز ارائه شده است.

  • ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “سمپاد هفتم یا دهم”
  • درج نمودن کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز در کادرهای ظاهر شده و فشردن گزینه “ورود”
  •  نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه) انتخاب کنید و کلید “تایید” را فشار دهید.
  • پس از انتخاب یکی از دو گزینه “استعداد درخشان پایه هفتم و یا استعداد درخشان پایه دهم” و مطالعه ضوابط و قوانین، در صورت تایید، تیک مربوطه را فعال کرده و کلید “ذخیره و بعدی” را انتخاب کنید.
  • فرم تقاضانامه را با درج اطلاعات درخواستی و ارسال فایل اسکن شده عکس 4*3 دانش آموز تکمیل نمایید.
  • در نهایت اطلاعات ثبت نامی خود را ذخیره و کد پیگیری موجود را یادداشت کنید.

توجه داشته باشید که دریافت نکردن کد پیگیری به منزله عدم تکمیل فرآیند ثبت نام است و متقاضیان تحصیل در پایه دهم مدارس سمپاد نیز باید رشته تحصیلی و 3 مدرسه تیزهوشان را به ترتیب اولویت بندی خود انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که تنها در صورت واریز هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نام نویسی دانش آموزان قطعی می گردد و در این صورت است که کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان برای آن ها صادر خواهد شد.

همان طور که می دانید آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز فقط برای ارزیابی هوش دانش آموزان برگزار می گردد؛ به نحوی که از هیچ یک از مواد درسی سوالی مطرح نخواهد شد. بنابراین آشنایی با منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت داوطلبان پایه هفتم داشته باشد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 در چه تاریخی انجام می شود؟

تاریخ نام نویسی این آزمون که در 25 فروردین ماه به پایان رسیده بود، تا 29 فرودین ماه نیز تمدید شد.

2- چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان پایه هفتم و دهم 1401 - 1402 می توان ثبت نام کرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir و انتخاب لینک مربوط به پایه مورد نظر خود، فرآیند نام نویسی را به انجام برسانید.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 وجود دارد؟

بله، در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات یا تمایل به تغییر آن ها، می توانید نسبت به اصلاح اطلاعات خود در زمان مقرر اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج سمپاد