خانه تیزهوشان زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

تاریخ نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان 1402 - 1403
زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

یکی از اهداف برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان شناسایی دانش آموزان با استعداد و پرتلاش است که صلاحیت لازم جهت تحصیل در این مدارس را دارا هستند. از این رو دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم را دارند، بایستی از تاریخ دقیق انجام آن باخبر باشند.
همزمان با شروع فرآیند نام نویسی، دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در دسترس داوطلبان قرار می گیرد که زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم و نهم از طریق دفترچه یا طی اطلاعیه ای منتشر می گردد. لازم به ذکر است که امکان تمدید بازه زمانی نام نویسی این آزمون نیز وجود دارد که جزئیات بیشتر در خصوص زمان و همچنین نحوه ثبت نام تیزهوشان پایه هفتم و دهم در ادامه مقاله ذکر شده است.


دانش آموزان بایستی در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان، شماره پیگیری را از سامانه نام نویسی دریافت کنند و آن را برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

آزمون تیزهوشان برای هر دو دوره ششم به هفتم و نهم به دهم هر ساله برگزار می شود و تنها راه ورود به این مدارس، کسب حدنصاب نمره در آزمون مذکور می باشد. هرساله اطلاع رسانی های مربوط به زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و سایر جزئیات پیرامون آن از طریق سایت آزمون مدارس تیزهوشان انجام می شد اما با تغییر سایت ثبت نام در سال آینده انتظار می روند تمامی روند مربوط به اطلاع رسانی و نام نویسی از طریق  سامانه پادا صورت گیرد. دانش آموزان علاقه مند، باید در تاریخی که متعاقبا اعلام خواهد شد جهت ثبت نام اقدام نمایند.

همچنین این فرآیند معمولا تمدید خواهد شد که با توجه به مشخص نبودن زمان اولیه و تمدید شده، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در  کانال تلگرام سمپاد عضو شوید. در ضمن، ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نیز در این بازه زمانی تمدید شده امکان پذیر خواهد بود.
همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که، طبق آخرین اخبار منتشر شده، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دهم 1402 – 1403 و ثبت نام این مدارس برای پایه هفتم در یک بازه زمانی و از طریق سامانه یکسانی انجام خواهد شد.

توجه: جهت کسب اطلاعات در خصوص کلاس تخصصی استعداد تحلیلی ششم و نهم ویژه تیزهوشان 1402 بر روی لینک کلاس استعداد تحلیلی تیزهوشان کلیک نمایید.راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان باید برای ثبت نام این مدارس اقدام نمایند. همچنین توجه داشته باشید سوالات آزمون تیزهوشان نهم و ششم از دو بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکیل می شود تا توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان ارزیابی شود.

دانش آموزان بعد از کسب آگاهی لازم در خصوص منابع و سوالات، برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان پایه های ششم و یا نهم، در صورتی که واجد شرایط آن می باشند، بایستی با فراهم آوردن مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه مربوطه به سایت آزمون های وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنند. لازم به ذکر است برخلاف سال های گذشته که تمامی مراحل این آزمون ها از سایت azmoon.medu.ir انجام می شد اما ازین پس فرآیندهای مربوطه با مراجعه به سامانه pada.medu.ir اماکن پذیر خواهد بود.

  • ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی pada.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “آموزشی”مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403
  • انتخاب آیکون “آزمون ورود به مدارس استعدادهای درخشان”مرحله دوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403
  • درج نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی در کادرهای مربوطهمرحله سوم ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403
  • تکمیا فرم ثبت نام با اطلاعات خواسته و شده، پرداخت هزینه و دریافت کد رهگیری

توجه داشته باشید که دریافت نکردن کد پیگیری به منزله عدم تکمیل فرآیند ثبت نام است و متقاضیان تحصیل در پایه دهم مدارس سمپاد نیز باید رشته تحصیلی و 3 مدرسه تیزهوشان را به ترتیب اولویت بندی خود انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که تنها در صورت واریز هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نام نویسی دانش آموزان قطعی می گردد و در این صورت است که کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان برای آن ها صادر خواهد شد.

همان طور که می دانید آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز فقط برای ارزیابی هوش دانش آموزان برگزار می گردد؛ به نحوی که از هیچ یک از مواد درسی سوالی مطرح نخواهد شد. بنابراین آشنایی با منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت داوطلبان پایه هفتم داشته باشد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 - 1403 در چه تاریخی انجام می شود؟

هنوز تاریخ دقیق این فرآیند مشخص نشده است اما به محض انتشار جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

2- چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان پایه هفتم و دهم 1402 - 1403 می توان ثبت نام کرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت pada.medu.ir و انتخاب لینک مربوط به پایه مورد نظر خود، فرآیند نام نویسی را به انجام برسانید.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان وجود دارد؟

بله، در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات یا تمایل به تغییر آن ها، می توانید نسبت به اصلاح اطلاعات خود در زمان مقرر اقدام نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تیزهوشان پیج کنکور