تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / تیزهوشان / زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

زمان نام نویسی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 99 - 1400
زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از اهداف برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ، شناسایی دانش آموزان با استعداد و باهوش است که صلاحیت لازم جهت تحصیل در این مدارس را دارا باشند. حتما شنیده اید که آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی پایه نهم به دهم با یکدیگر ادغام شده اند و به صورت مشترک و همزمان برگزار می شود ، بنابراین زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و منابع آن ها نیز مشترک خواهد بود. دانش آموزان در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در موعد مقرر (اواخر فروردین ماه) از طریق سایت azmoon.medu.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. سوالات آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی از 2 بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکیل می شود تا توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان را ارزیابی کنند.

ضروری است داوطلبان پس از طی کردن فرآیند ثبت نام ، شماره پیگیری را از سامانه دریافت نموده و آن را برای مراحل بعدی نزد خود نگهداری نمایند. لازم به ذکر است که عدم دریافت شماره پیگیری به معنای عدم ثبت نام خواهد بود.

شرایط ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 98 – 99

ثبت نام در هر آزمونی دارای شرایطی است که داوطلبان باید آن را دارا باشند ، با توجه به اینکه آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نیز دارای شرایط می باشند ، در این بند از مطلب به شرایط آن ها پرداخته ایم.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

  • معدل کل سالانه پایه هشتم در امتحانات نوبت دوم سال تحصیلی 96 – 97 حداقل 19 باشد. (دانش آموزانی که پایه نهم را در مدارس استعدادهای درخشان گذرانده اند از شرکت در آزمون معاف هستند و پذیرش آن ها در پایه دهم منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان می باشد)
  • داشتن تابعیت ایرانی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 

  • دانش آموزانی که قصد دارند در آزمون نمونه دولتی 98 – 99 شرکت کنند می بایست در نوبت اول سال تحصیلی 97 – 98  پایه نهم حداقل معدل 17 را کسب کرده باشند.
  • رقابت علمی برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی ، در بین دانش آموزان شهر و شهرستان ، بدون لحاظ نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.
  • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن ، در هر منطقه ای در سطح استان می توانند ثبت نام و شرکت نمایند.
  • داشتن تابعیت ایرانی

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 98 – 99

با توجه به ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ، ثبت نام آن ها نیز با یکدیگر ادغام شده و در فرمی که هنگام ثبت نام پر می شود باید مشخص کنید که قصد ثبت نام و شرکت در کدام یک را دارید در صورت تمایل می توانید علاقمندی خود را جهت ادامه تحصیل در هر دو مدرسه اعلام نمایید. لازم به ذکر است که ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 98 – 99 در بازه زمانی  19 فروردین ماه الی 2 اردیبهشت ماه 1398 از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام خواهد شد.

آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم حذف شده و پذیرش آن براساس سوابق تحصیلی دانش آموز خواهد بود و شیوه برگزاری آزمون پایه ششم به هفتم مدارس تیزهوشان نیز دستخوش تغییراتی شده و آزمون فقط برای ارزیابی هوش دانش آموز می باشد و از هیچ یک از مواد درسی سوالی طرح نخواهد شد. لازم به ذکر است که آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان پایه نهم به دهم ادغام شده و زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی آن ها نیز مشترک و از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام خواهد شد. برای آگاهی از نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی کلیک کنید. با توجه به اینکه منابع آزمون نهم به دهم مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی مشترک می باشد بر روی این لینک منابع آزمون تیزهوشان نهم کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره