تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

راهنمای ثبت نام کنکور ارشد سراسری و آزاد 99
زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به افزایش سطح علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی سطح کشور و نیازهای جامعه ، هر ساله داوطلبان زیادی علاقه دارند تا پس از دریافت مدرک کارشناسی خود ، در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد به دو طریق با آزمون و بدون آزمون امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که شرایط ارشد بدون کنکور را دارا نمی باشند می توانند در ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که در آذر ماه انجام می شود نام نویسی نموده و در این آزمون که احتمالا در اردیبهشت ماه 99 برگزار خواهد شد نام نویسی کنند.

از آن جایی که متداول ترین راه ورود به مقطع کارشناسی ارشد شرکت در آزمون آن است ، داوطلبان زیادی تمایل دارند تا از زمان دقیق و نحوه ثبت نام آن اطلاعاتی را به دست آورند. در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت هم زمان در اواسط آذر ماه و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99

با توجه به ادغام برگزاری کنکورهای کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 و ثبت نام کنکور ارشد آزاد 99 نیز به صورت هم زمان و معمولا در اواسط آذر ماه و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود. متقاضیان در این بازه زمانی ، معمولا حدود 10 روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در سال گذشته از تاریخ 16 آذر ماه آغاز شد و تا 25 آذر ماه ادامه داشت. سازمان سنجش آموزش کشور معمولا جهت نام نویسی افرادی که به هر دلیلی از ثبت نام این آزمون جا مانده اند ، بازه زمانی در نظر گرفته شده برای نام نویسی در آزمون را تمدید می کند به طوری که در ثبت نام سال 98 ، پس از اتمام بازه زمانی اولیه در نظر گرفته شده برای ثبت نام ، در اواخر بهمن ماه ، مهلت 3 روزه ای برای نام نویسی داوطلبان و هم چنین ویرایش اطلاعات داوطلبانی که پیش از این ثبت نام کرده بودند در نظر گرفته شد.

پیش بینی می شود که در سال 99 نیز ، زمانی به عنوان مهلت مجدد ثبت نام ارشد ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شود تا داوطلبان بتوانند ثبت نام جدید انجام دهند و یا اطلاعات قبلی خود را ویرایش نمایند. اما به هرحال توصیه ما به شما داوطلبان عزیز این است که در همان روزهای اولیه آغاز ثبت نام ، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99

متقاضیان عزیزی که قصد نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد سال 99 را دارند ، می بایست در زمان مقرر که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود ، به سایت رسمی این سازمان مراجعه نمایند و مطابق راهنمای زیر ثبت نام خود را انجام دهند.

  • پیش از آغاز ثبت نام ، در ابتدا می بایست نسبت به دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد اقدام نموده و آن را به طور کامل مطالعه کنید و در صورتی که شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 را دارا بودید نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایید.
  • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید.
  • از منوی سمت راست سایت ، گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب نموده و سپس روی لینک فعال ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 ” کلیک کنید.
  • در این مرحله نوبت به پرداخت هزینه ثبت نام ارشد 99 می رسد ؛ پرداخت وجه ثبت نام نیز با خرید کارت اعتباری صورت می گیرد. جهت پرداخت این هزینه از صفحه ای که پیش رویتان قرار دارد ، گزینه ” خرید سریال ثبت نام “ را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که خرید کارت اعتباری صرفا به صورت آنلاین و اینترنتی بوده و پس از پرداخت مبلغ نام نویسی (که در سال گذشته به مقدار 45 هزار تومان بود) می بایست شماره سریال 12 رقمی مربوط به آن را دریافت نمایید.
  • پس از کلیک بر روی گزینه ” خرید سریال ثبت نام “ ، 3 گزینه زیر را مشاهده خواهید نمود :
  1. سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 99 و علاقه مند به دریافت پیامک های اطلاع رسانی سازمان سنجش ، بابت ثبت نام و انتخاب رشته
  2. سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 99 و عدم تمایل به دریافت پیامک های اطلاع رسانی سازمان سنجش
  3. سریال علاقه مندی به پیام نور و غیر انتفاعی آزمون کارشناسی ارشد

توجه داشته باشید که هزینه اطلاع رسانی از طریق پیامک در سال گذشته مبلغ 600 تومان بود که به همراه هزینه ثبت نام توسط داوطلبان پرداخت شد.

  • پس از خرید کارت اعتباری ، مجددا وارد صفحه اصلی سایت شده و پس از انتخاب گزینه ” کارشناسی ارشد “ از سمت راست سایت ، روی گزینه ” ثبت نام جدید “ کلیک نمایید.
  • در قسمت ثبت نام جدید ، پس از وارد کردن اطلاعات شخصی ، اطلاعات تحصیلی مقاطع قبلی خود و هم چنین بارگذاری مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام ، نام نویسی شما به پایان خواهد رسید.

همان طور که گفته شد امکان ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد نیز برای درصد کمی از داوطلبان وجود دارد. بنابراین بهتر است پیش از نام نویسی در آزمون ، از شرایط ارشد بدون کنکور مطلع شوید و در صورتی که واجد شرایط ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد نبودید می توانید با آماده نمودن مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 ، نسبت به نام نویسی خود در سایت ثبت نام ارشد که راهنمای آن به طورکامل در مطلب فوق بیان شده اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره