چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد
زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

ثبت نام کنکور هر سال در پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زبان های خارجی انجام می شود. اگر جزو آن دسته از داوطلبانی هستید که امسال اولین سالی است که در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت می کنید لازم به ذکر است که شما علاوه بر رشته اصلی امتحانی می توانید یکی ( و یا هر دو ) از دو گروه آزمایشی هنر و زبان را نیز انتخاب، ثبت نام و در آزمون آن شرکت کنید. در ضمن برخی از رشته های دانشگاه های سراسری و آزاد بدون کنکور هستند و شما در صورت تمایل می توانید بدون شرکت در کنکور، در یکی از رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری یا آزاد مشغول به تحصیل گردید. در مقالات دیگر به چگونگی انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد پرداخته ایم و این بار به دلیل استقبال زیاد داوطلبان از رشته های با کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد تصمیم گرفتیم این مطلب را به کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 98 اختصاص دهیم و در آن به موضوعاتی همچون زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 98 ، شرایط ثبت نام کنکور سراسری و آزاد و زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا از آخرین اطلاعات کنکور سراسری و دانشگاه آزاد مطلع گردید.

ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می گردد.

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

لازم است قبل از پرداختن به زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 بپردازیم.

شرایط عمومی شرکت در کنکور سراسری 98

اعتقاد داوطلب به اسلام و و احکام عملی اسلام
عدم عناد داوطلب با نظام جمهوری اسلامی
داوطلب اعمالی برخلاف شئونات تحصیلی ، شغلی و اسلامی نداشته باشد.
داشتن سلامت جسمانی مناسی با رشته ی درخواستی
عدم اعتیاد داوطلب به هرگونه مواد مخدر

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور سراسری 98

داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور 97 هستند بایستی مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم و مدرک کاردانی داشته باشد. آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا پایان شهریور ماه دریافت نمایند می توانند در ثبت نام کنکور 97 شرکت نمایند.
 آن دسته از افرادی که مدرک کاردانی خود را در یکی از رشته های علوم پزشکی دارند و قصد دارند که در ثبت نام کنکور سراسری 98 شرکت نمایند بایستی حتما تا تاریخ 31 شهریور ماه 98 جهت ورودی بهمن ماه و 30 بهمن 98 جهت ورود بهمن ماه طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.
چنانچه داوطلبانی که در کنکور 97 در یکی از دانشگاه های غیر روزانه پذیرفته شده است می تواند بدون انصراف از دانشگاهی که تحصیل می کند در کنکور 98 شرکت نموده و پس از قبولی در کنکور از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد.
آقایانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 97 را دارند حتما از شرایط معافیت تحصیلی باخبر شوند.
فارغ التحصیلان تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در کنکور سراسری 97 شرکت نمایند

زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 98

از آن جا که کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند بنابراین ثبت نام هر دو نیز ادغام شده است. ثبت نام کنکور سراسری 97 از 1 بهمن 96 آغاز و تا 11 بهمن ماه ادامه یافت ولی به دلیل تقاضای زیاد داوطلبان، مهلت ثبت نام در کنکور مجددا از تاریخ 13 الی 16 اسفند ماه تمدید شد. امسال نیز ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 98 همچون سال های گذشته ثبت نام کنکور به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد. البته در حال حاضر زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 98 مشخص نیست ولی به احتمال زیاد بهمن 97 خواهد بود. به محض اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 98 این مطلب بروز خواهد شد.

زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور سراسری و آزاد 98

همانطور که گفته شد ثبت نام کنکور سراسری 97 ، زمستان سال گذشته انجام شد و قرار است 7 و 8 تیر ماه سال جاری برگزار گردد. نتایج اولیه کنکور سراسری و دانشگاه آزاد نیز همزمان و در یک کارنامه ( به احتمال زیاد دوم مرداد ماه سال جاری ) اعلام می شود. ولی از آن جا که فعلا دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 98 منتشر نگردیده است زمان دقیق برگزاری و اعلام نتایج کنکور سراسری و آزاد 98 مشخص نیست ولی به احتمال زیاد تیر ماه برگزار و مرداد ماه نیز نتایج آن بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. برای مشاهده نتایج پسش از ورود به سایت سنجش 3 روش پیش روی شما قرار می گیرد در روش اول از طریق وارد کردن شماره داوطلبی و اطلاعات فردی، در روش دوم از طریق وارد کردن شماره پرونده ،کد رهگیری و اطلاعات شخصی و در روش سوم از طریق وارد کردن شماره پرونده ، شماره سریال و اطلاعات فردی می توانید نتایج را دریافت و مشاهده نمایید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درمورد کنکور سراسری و آزاد 98 می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاورهتماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید