تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال
سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

تمامی دانشگاه های کشور سامانه ای را برای انجام امور مختلف خود به صورت اینترنتی طراحی نموده اند که دانشگاه آزاد تهران شمال نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. از این رو، سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال به منظور سهولت انجام امور دانشجویی، امور اساتید، پرسنل اداری و… راه اندازی شده است.

پیش از این، امور مذکور از طریق سامانه سیدا دانشگاه آزاد انجام می شد که زیرمجموعه های متفاوتی داشت اما آموزشیار سایتی یکپارچه است که تمامی دانشجویان واحدهای مختلف این دانشگاه از جمله دانشگاه آزاد واحد تهران شمال نیز می‌توانند از آن استفاده نموده و برای انجام امور خود، ناچار به مراجعه به واحد آموزش دانشگاه محل تحصیل به صورت حضوری نباشند.

لینک مستقیم ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

edu.iau.ac.ir

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال به نشانی edu.iau.ac.ir این امکان را فراهم می‌کند که دانشجویان بدون مراجعه حضوری به واحد آموزش دانشگاه خود، بسیاری از امور دانشجویی خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

معرفی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

سامانه آموزشیار سایتی یکپارچه برای تمامی واحدهای دانشگاه آزاد در سراسر کشور می باشد. این سامانه به آدرس edu.iau.ac.ir برای انجام امور تحصیلی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به معرفی مهم ترین آن ها می پردازیم. توجه داشته باشید که سامانه ای منحصراً برای دانشگاه آزاد تهران شمال به نشانی iau-tnb.ac.ir نیز وجود دارد که اطلاعیه های مختص به این واحد دانشگاهی در آن قرار می گیرد اما دانشجویان می توانند امور زیر را با مراجعه به همان وبگاه edu.iau.ac.ir به صورت اینترنتی انجام دهند.

 • انتخاب واحد و حذف و اضافه در زمان معین
 • مشاهده نمرات کل و ترمی
 • ثبت اعتراض نسبت به نمرات اخذ شده
 • اطلاع از وضعیت خوابگاه ها
 • پرداخت شهریه تعیین شده برای هر ترم
 • ارزشیابی اساتید در بازه زمانی مشخص
 • و…

نحوه ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

همان طور که ذکر شد، دانشجویان می توانند مستقیماً وارد سایت آموزشیار شده و با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور خود به صفحه اصلی هدایت و امور مورد نظر خود را انجام دهند. جهت آشنایی بیشتر و بهتر دانشجویان، در ادامه راهنمای تصویری ورود به سامانه مذکور را قرار می دهیم.

توجه داشته باشید که نام کاربری مورد نیاز به ترتیب از کد واحد دانشگاهی و شماره دانشجویی تشکیل شده است. رمز ورود به سامانه نیر به صورت پیش فرض همان شماره دانشجویی فرد می باشد که البته امکان تغییر آن برای افراد وجود دارد.

• ورود به سایت آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir و انتخاب آیکون “دانشجو” از میان گزینه های موجود در صفحه

مرحله اول ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

 • وارد نمودن اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه “ورود”

مرحله دوم ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

 • فعال نمودن تیک مربوط به عبارت “موارد فوق را مطالعه کردم و پذیرفتم” پس از مطالعه متن موجود در صفحه و سپس انتخاب گزینه “تایید مطلب و ورود به سیستم”

مرحله سوم ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

 • مطالعه مجدد موارد ذکر شده، فعال نمودن تیک مربوطه و فشردن کلید “تایید مطالب و ورود به سیستم”

مرحله چهارم ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

 • بررسی مندرجات صفحه و انتخاب گزینه “تایید مطالب و ورود به سیستم” پس از فعال نمودن تیک مربوطه

مرحله پنجم ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

 • ثبت اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم”

مرحله ششم ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

 • درج رمز ارسالی یکبار مصرف از سوی آیگپ و فشردن گزینه تایید (توجه داشته باشید که در صورت عدم دسترسی به برنامه آیگپ می توانید از طریق لینک موجود علامت گذاری شده در صفحه، نسبت به نصب آن اقدام نمایید.)

مرحله هفتم ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

 • انتخاب گزینه مورد نظر از میان زبانه های موجود در قسمت راست صفحه

مرحله هشتم ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال

پیش از این، دانشجویان جدیدالورود برای ثبت نام خود باید به دانشگاه مورد نظر مراجعه می کردند اما سامانه آموزشیار امکان انجام این فرآیند را به صورت اینترنتی برای افراد فراهم کرده است. شایان ذکر است که سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال، علاوه بر موارد ذکر شده خدمات دیگری را نیز ارائه می کند و در شرایط کنونی دانشجویان می توانند اموری چون ارسال درخواست ها نظیر درخواست گواهی اشتغال به تحصیل و وام دانشجویی دانشگاه آزاد را از طریق این سامانه به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

1- آیا آدرس سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال با سایر واحدها متفاوت است؟

خیر، تمامی دانشجویان دانشگاه های آزاد می توانند با ورود به سامانه edu.iau.ac.ir نسبت به انجام امور دانشجویی خود اقدام نمایند.

2- نحوه ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال به چه صورت است؟

داوطلبان می توانند با ورود به این سایت به نشانی edu.iau.ac.ir و مطابق با مراحل ذکر شده در مقاله، از امکانات سامانه آموزشیار بهره مند شوند.

3- سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران شمال دارای چه امکاناتی می باشد؟

با ورود به این سامانه دانشجویان می توانند نسبت به پرداخت شهریه، انتخاب واحد، اعتراض به نمرات، ارزشیابی اساتید و... اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره