تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز | edu.iau.ac.ir

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز | edu.iau.ac.ir

نحوه ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز
سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز به منظور انجام امور آموزشی دانشجویان، اساتید و کادر اداری این دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این سامانه بر خلاف سامانه سیدا دانشگاه آزاد که به صورت زیرمجموعه ای از سایت این دانشگاه محسوب می شد و برای هر واحد دانشگاه آزاد لینک ورود متفاوتی داشت، یکپارچه می باشد و برای تمامی واحدهای آن در سراسر کشور، آدرس اینترنتی یکسانی دارد.

درگاه الکترونیکی آموزشیار خدمات اینترنتی زیادی به دانشجویان، اساتید و پرسنل دانشگاه آزاد تهران مرکز ارائه می دهد که با ورود به آن، نیازی به مراجعه حضوری به بخش های مختلف دانشگاه از جمله امور آموزشی ندارید. دانشجویان با دسترسی به این سایت از خدماتی مثل پرداخت شهریه، انتخاب و یا ترمیم واحد، ارزشیابی اساتید، مشاهده نمرات، کارنامه خود و… بهره مند می شوند. در این مقاله علاوه بر لینک مستقیم ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز، نحوه ورود و استفاده از بخش های مختلف آن نیز شرح داده شده است.

لینک مستقیم ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز

اساتید دانشگاه آزاد تهران مرکز جهت پاسخ به اعتراضات دانشجویان به نمرات امتحانات پایان ترم می توانند از طریق سامانه آموزشیار این دانشگاه به نشانی اینترنتی edu.iau.ac.ir اقدام نمایند.

معرفی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد در تاریخ 29 مرداد ماه 99 به منظور رفع نیازهای آموزشی و یکپارچه سازی تمامی واحد های دانشگاه آزاد در سراسر کشور آغاز به کار کرد. دانشگاه آزاد تهران مرکز نیز یکی از واحد های این دانشگاه است و دانشجویان و دانشگاهیان آن از سایت آموزشیار جهت انجام امور آموزشی، پژوهشی و مالی خود استفاده می کنند.

همان طور که گفته شد، سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز خدمات زیادی اعم از ثبت نام دانشگاه آزاد، پرداخت شهریه، انتخاب واحد، دریافت کارنامه و… را به صورت اینترنتی به کاربران خود عرضه می کند. این سامانه دارای بخش های متنوعی از جمله پورتال دانشجو، اساتید و پرسنل، سایت آموزش، اطلاعیه ها و اخبار و… می باشد که این امر موجب تسریع در پیشبرد امور مختلف دانشجویی می شود. در جدول زیر چند مورد از خدمات ویژه ای که این سایت به کاربران خود ارائه می دهد را معرفی کرده ایم.

خدمات سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز
دانشجویان اساتید پرسنل و پرسنل سازمانی
مشاهده لیست دروس ارائه شده با ذکر نام استاد و ساعات برگزاری آن نمایش اطلاعات فردی مدیریت پذیرش دانشجو و تحصیل در دو رشته
انتخاب و حذف و اضافه واحد ها مسئولیت های اجرایی و استادی نام نویسی گروهی دروس و انتخاب واحد مجموعه ای
پرداخت شهریه و قسط بندی آن حضور و غیاب دانشجویان کنترل مدارک پذیرش دانشجویان جدیدالورود
دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات پایان ترم ثبت نمرات نهایی دانشجویان بعد از تصحیح اوراق امتحانی آن ها ثبت اطلاعات دانشجوی انتقالی داخل دانشگاه بدون تغییر رشته آن
ارزشیابی اساتید مشاهده اعتراض دانشجویان به نمرات و پاسخ به آن ها ثبت اطلاعات دانشجوی انتقالی داخل دانشگاه با تغییر رشته آن
مشاهده کارنامه کلی با ریز نمرات تعداد غیبت های دانشجویان مشاهده اطلاعات شخصی

نحوه ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز

تمامی دانشگاهیان اعم از دانشجویان، اساتید و پرسنل برای ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز نیاز به حساب کاربری دارند. لینک ورود به سایت آموزشیار برای همه واحدهای این دانشگاه در سراسر کشور یکسان است و کاربران واحد تهران مرکز نیز می بایست نام و کد استان، واحد و گروه آموزشی خود را با توجه به راهنماهایی که داخل سامانه است، یادداشت کرده و هنگام ورود به پورتال از آن استفاده نمایند.

 • پس از ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز به آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir با یکی سری فایل راهنما مواجه می شوید که برای دانشجویان ماقبل ترم 991، دانشجویان ورودی جدید، داوطلبان جدیدالورود، پرسنل و اساتید ارائه شده اند و هر کدام از آن ها نحوه تکمیل کادرهای مربوط به نام کاربری، کلمه عبور و شماره دانشجویی را آموزش می دهند.مرحله اول ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز

نحوه ورود دانشجویان

 • دانشجویان دانشگاه آزاد تهران مرکز می توانند با توجه به نام، کد استان و واحد مورد نظر مطابق با راهنمای درج شده در جدول زیر شماره دانشجویی خود را یادداشت کنند.
راهنمای ورود دانشجویان به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز
کلمه عبور شماره دانشجویی جدید (نام کاربری) کد واحد + شماره دانشجویی سیدا شماره دانشجویی سایت سیدا
101111111111 101111111111 111111111 + 101 111111111
 • داوطلبان پس از یادداشت نمودن شماره دانشجویی جدید خود با انتخاب بخش “دانشجو” می بایست آن را در کادر مربوطه وارد کنند و در آخر بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایند.مرحله دوم ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز

افراد پس از ورود به پورتال شخصی خود می توانند از خدماتی که در ابتدای مقاله به آن اشاره کریم، بهره مند شوند.

نحوه ورود اساتید

 • اساتید محترم دانشگاه آزاد تهران مرکز نیز می بایست با توجه به نام و کد استان، واحد و گروه آزمایشی طبق راهنمای مندرج در جدول زیر، نام کاربری و کلمه عبور خود را یادداشت نمایند.
راهنمای ورود اساتید به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز
کلمه عبور (شماره پرسنلی)  نام کاربری جدید کد واحد + شماره پرسنلی سیدا @ کد استان + کد واحد شماره پرسنلی سایت سیدا
1011234567890 21101@1011234567890 101 + 21 @ 1234567890 + 101 1234567890
 • اکنون لازم است در کادرهای مربوطه نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کرده و دکمه “ورود به سیستم” را بفشارید تا به صفحه شخصی خود هدایت شوید.مرحله سوم ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز

نحوه ورود پرسنل و پرسنل سازمانی

نحوه ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز برای پرسنل و پرسنل سازمانی همانند روندی است که اساتید طی می کنند و با انتخاب راهنمای پرسنل مطابق تصویر زیر می توانند نام کاربری و کلمه عبور خود را به دست آورند.

مرحله چهام ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز

تمامی پرسنل و پرسنل سازمانی دانشگاه آزاد تهران مرکز جهت ورود به سامانه آموزشیار به کد گروه آموزشی خود نیاز دارند که با کلیک بر روی گزینه “کد و نام گروه آموزشی” می توانند آن را یادداشت نمایند. سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز به تمامی کاربران خود خدماتی نظیر آنچه که در متن فوق ذکر شد را ارائه می دهد. علاوه بر این موارد، دانشجویان جدیدالورود که شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد را دارا می باشند، می توانند فرآیند مربوط به ثبت نام دانشگاه آزاد را از طریق این سامانه به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

1- آدرس اینترنتی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز چیست؟

برای ورود به این سامانه می بایست از نشانی اینترنتی edu.iau.ac.ir استفاده کنید.

2- سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد تهران مرکز چه خدماتی به دانشجویان ارائه می دهد؟

سایت آموزشیار خدماتی نظیر پرداخت شهریه، حذف و اضافه، انتخاب واحد و... را به دانشجویان این دانشگاه ارائه می دهد.

3- آیا اساتید و پرسنل دانشگاه آزاد تهران مرکز می توانند از سامانه آموزشیار جهت انجام امور مربوط به خود استفاده نمایند؟

بله، تمامی دانشگاهیان اعم اساتید، دانشجویان و پرسنل دانشگاه آزاد تهران مرکز می توانند از خدمات این سامانه بهره مند شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

 1. سلام و وقت بخیر
  عتیق الله حیدری، دانشجوی ارشد جزا و جرم شناسی واحد تهران مرکز
  من توی پاکستان هستم میخواهم وارد سامانه آموزشیار بشم، اما برایم ارور ۴۰۳ میزند، در حالیکه فلترشکن چیزی هم روشن نیست،
  ارورو میگوید که با این IP آدرس وارد شده نمی توانید، من چی کار کنم که وارد بشم۔
  ممنون

  • با سلام، سایت آموزشیار فقط در کشور ایران قابل دسترسی می باشد و شما خارج از کشور نمی توانید از آن استفاده کنید.

دریافت مشاوره