دوشنبه , ۵ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / سامانه و سایت / ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد | edu.iau.ac.ir

ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد | edu.iau.ac.ir

راهنمای ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد
ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد، یکی از موفق ترین و پرجمعیت ترین دانشگاه های کشور است که قطعا برای رسیدگی به امور دانشگاهی و ارائه تسهیلات برای دانشجویان خود نیازمند به یک سامانه جامع و هماهنگ می باشد. این دانشگاه از واحدهای زیادی تشکیل شده که هر کدام از این واحدها زیر نظر سامانه ای جداگانه و مختص به دانشگاه خود، تحت عنوان سامانه سیدا قرار می گرفت، اما امروزه به دلیل نیاز دانشجویان به استفاده و بهره مندی از خدمات آنلاین و اینترنتی، سامانه جدیدی به نام سامانه آموزشیار، به صورت هماهنگ و سیستماتیک بین تمام واحد های دانشگاه آزاد راه اندازی شده است. این سامانه به غیر از بخش ورود به پروتال شخصی دانشجو، شامل بخش های مختلفی از جمله سیستم پشتیبانی، آرشیو خبر ها، سایت آموزش، بخش اطلاعیه و قسمتی درباره اطلاعات تماس و آدرس سازمان مرکزی می شود. در این مقاله به معرفی بیبشتر این سامانه می پردازیم.

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir به منظور مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در 29 مرداد ماه 99 راه اندازی شد.

لینک مستقیم ورورد به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

edu.iau.ac.ir

معرفی سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

قبل از معرفی سایت بهتر است بدانید که این سامانه به تازگی راه اندازی شده است که به طور قطع، برای اجرای هماهنگ یک سامانه بین تمام دانشگاه ها خالی از عیب و نقص نیست. اما این سامانه به منظور ارائه و توزیع بهتر خدمات نوین آموزشی در جهت آسودگی و رفع نیازهای دانشجویان و اساتید محترم، به طور پیوسته بروزرسانی خواهد شد. اما بخش های مختلفی که می توان از جهت عرضه امکانات در این سایت به آن ها اشاره نمود، عبارت اند از:

 • برنامه های نیمسال تحصیلی
 • گروه های درسی ارائه شده در ترم جاری و آینده
 • ارزشیابی اساتید
 • ارائه شرایط دریافت خوابگاه دانشجویی
 • انجام امور فارغ التحصیلان
 •  انتخاب واحد و ثبت نام دروس
 • ارائه برنامه کلاسی
 • مشاهده نمره ها
 • ثبت درخواست های مختلف از جمله درخواست وام دانشجویی
 • و…

علاوه بر موارد فوق، ارائه دیگر خدمات آموزشی از جمله ارسال درخواست دانشجویان مبنی بر ارسال گواهی اشتغال به تحصیل به صورت الکترونیکی، از دیگر ویژگی ‌های مهم سامانه آموزشیار است. همچنین امکان برگزاری امتحانات تئوری و عملی به صورت هماهنگ در سبک های متنوع از مهم ترین دستاوردهای اجرایی در این سامانه به شمار می رود.

نحوه ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

با شروع سال تحصیلی جدید، دانشجویان، اساتید و پرسنل دانشگاه آزاد در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف برای طی کردن روند آموزشی، پژوهشی و مالی خود می بایست وارد سامانه جامع آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir شده و امور مربوط به این دانشگاه را از طریق سامانه مذکور انجام دهند. حال برای ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد نیازمند به گذراندن مراحلی می باشید که راهنمای تصویری آن در ادامه مقاله ارائه شده است.

ورورد دانشجویان

 1. پس از ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی edu.iau.ac.ir با صفحه زیر رو به رو می شوید که جهت راهنمایی کاربران، سه بخش “راهنمای دانشجویان”،“راهنمای پرسنل” و “راهنمای اساتید” ارائه شده اند.
  مرحله دوم ورود به آموزشیارنکته: با کلیک روی راهنماهای ارائه شده، صفحه هایی همانند عکس های زیر نمایان می شوند که شکل درست پر کردن هر کادر را نشان می دهند. و با کلیک روی بخش هایی که با فلش در تصویر زیر نشان داده شده است، می توانید “کد و نام استان ها، واحدها و گرو های آموزشی” را مشاهده کنید.راهنمای دانشجویان

در قسمت راهنمای دانشجویان، اساتید و پرسنل فایل هایی تحت عنوان “کد و نام استان ها”، “کد و نام واحد ها”، “کد و نام گروه های آموزشی” ارائه شده که جهت تسهیل امور شما عزیزان، در جدول زیر قرار داده شده است.

 دانلود فایل کدها و نام های سامانه آموزشیار
دانلود فایل کد و نام  استان ها
دانلود فایل کد و نام واحد ها
دانلود فایل کد و نام گروه های آموزشی

2. پس از کلیک روی قسمت “دانشجو” کادر مربوط به “شماره دانشجویی” نشان داده می شود که نکته مهم در این بخش آن است که کادر باید به روش (کد منطقه دانشگاهی + شماره دانشجویی) پر شود.مرحله سوم ورود به آموزشیار

3. در این قسمت، قوانین و ضوابطی روی صفحه نشان داده می شود که می بایست پس از تیک زدن قسمت “موارد فوق را مطالعه کردم و پذیرفتم”، کلید “تایید مطلب و ورود به سیستم” را بفشارید.مرحله چهارم ورود به آموزشیارمرحله چهارم ورود به آموزشیار

4. سپس به صفحه جدیدی وارد می شوید که باید کادرهای مربوط به “نام کاربری” (کد واحد + شماره دانشجویی + edu@)، “کلمه عبور” (کد واحد + شماره دانشجویی) و “کد تصویر” را پر کرده و سپس دکمه “ورود به سیستم” را بفشارید.مرحله پنجم ورود به آموزشیار

5. پس از انجام مراحل فوق، به پروفایل شخصی خود وارد می شوید و می توانید از قسمت سمت راست صفحه، امکانات و خدمات موجود را مشاهده فرمایید.

مرحله ششم ورود به آموزشیار

مراحل فوق که به صورت تصویری نمایش و توضیح داده شد، مختص به ورود دانشجویان به نرم افزار آموزشیار می باشد، اما اساتید و پرسنل محترم می بایست، مطابق با راهنمای موجود در سایت مراحل ورود به پروتال شخصی خود را طی نمایند.

ورود اساتید

اساتید محترم جهت ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه، مراحلی مانند مراحل فوق را طی می نمایند اما تنها تفاوتی که وجود دارد این است که بعد از تیک زدن و موافقت با قوانین، طبق راهنمای مجزایی که برای ورود به سایت در تصویر زیر ارائه شده است، اقدام به تکمیل کادر های “کلمه عبور” و “نام کاربری” خویش می نمایند.راهنمای پرسنل

ورود پرسنل و همکاران

ورورد به سامانه آموزشیار برای پرسنل نیز مانند مراحل ورود به سامانه برای اساتید می باشد و تنها تفاوت آن این است که بعد از تیک زدن و موافقت با قوانین، مطابق با راهنمای مجزایی که برای ورود به سایت در تصویر زیر ارائه شده است، اقدام به تکمیل کادر های “کلمه عبور” و “نام کاربری” خویش می نمایند.

راهنمای اساتید

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد خدمات دیگری نیز ارائه داده است که ثبت دروس، امکان برگزاری کلاس ها از طریق سایت edu.iau.ac.ir به صورت استانی، تسهیل در فرآیند نقل و انتقال دانشجو بین واحدها، ارائه میزان شهریه دانشگاه آزاد، مدیریت واحد در مدل شبکه‌ای یکپارچه، حذف ترم تحصیلی دانشگاه آزاد، نظارت جامع بر آمار و یکپارچگی و ارتباط داده‌ ها از جمله ویژگی ‌های سامانه آموزشیار می باشند. به علاوه این که تمام فعالیت‌ های مربوط به پرداخت و تقسیط و سایر امور مالی مربوط به دانشجویان نیز از طریق این سامانه انجام می‌شود.

 

سوالات متداول

1- برای ورورد به سامانه آموزشیار در کادر شماره دانشجویی، چه کدی باید وارد شود؟

در این قسمت می بایست کد محل به علاوه شماره دانشجویی را وارد نمایید.

2- چه خدماتی در سامانه آموزشیار در دسترس دانشجویان قرار می گیرد؟

در سامانه آموزشیار، خدمات زیادی از جمله ارزشیابی اساتید، ارائه برنامه کلاسی و مشاهده نمرات برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

3- آیا امکان استفاده از این سایت تنها برای دانشجویان وجود دارد؟

خیر، این سایت برای استفاده اساتید و پرسنل آموزشی دانشگاه نیز در نظر گرفته شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره