تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ورود به سامانه سخا حوزه علمیه

ورود به سامانه سخا حوزه علمیه

ورود به سامانه سخا حوزه علمیه
ورود به سامانه سخا حوزه علمیه

سامانه خدمات اینترنتی مرکز خدمات حوزه های علمیه تحت عنوان “سخا” با هدف ارائه خدمات الکترونیکی به طلاب راه اندازی شده است. هر یک از طلاب می توانند با ایجاد یک حساب کاربری در سامانه فوق، از خدمات الکترونیکی این سامانه بهره مند شوند. امکاناتی همچون دریافت وام، استفاده از تسهیلات بیمه، پرداخت اقساط و… از طریق سامانه سخا در اختیار کاربران قرار می گیرند. در ادامه مقاله قصد داریم نحوه ورود و عملکرد این سامانه را مورد بررسی قرار دهیم.

لینک مستقیم ورود به سامانه سخا

از جمله خدمات سامانه سخا به نشانی service.csis.ir تشکیل پرونده طلاب جدیدالورود می باشد.

راهنمای ورود به سامانه سخا حوزه علمیه

ورود به سامانه سخا و بهره مندی از خدماتی که به موجب آن مهیا گردیده است تنها از طریق نشانی service.csis.ir امکان پذیر می باشد. در بدو ورود به سامانه نیاز است که رمز عبور و نام کاربری خود را وارد نمایید. به همین دلیل اگر اولین بار است که به این سامانه مراجعه می کنید، لازم است ابتدا مراحل عضویت در سایت را به انجام برسانید. طلاب می توانند مطابق با راهنمای تصویری زیر نسبت به ایجاد حساب کاربری در سامانه سخا اقدام نمایند.

 • ابتدا به سامانه سخا به نشانی service.csis.ir وارد شوید و روی نسخه قدیم یا جدید کلیک نمایید. در صورت کلیک روی دکمه “نسخه قدیم” مراحل زیر نشان داده خواهد شد.صفحه نخست ورود به سامانه مرکز خدمات حوزه های علمیه
 • از گزینه های موجود در صفحه، روی عبارت “نام کاربری و کلمه عبور ندارم / فراموش کرده ام” کلیک کنید.مرحله اول ورود به سامانه سخا

 

 • در صفحه پیش رو، اگر تابعیت ایرانی دارید کد ملی و در صورت غیرایرانی بودن، شماره گذرنامه خود را وارد کنید. پس از ثبت شماره تماس خود و فشردن دکمه “دریافت پیام کوتاه”، پیامکی حاوی اطلاعات رمز عبور و نام کاربری ارسال می شود که می توانید با استفاده از آن ها وارد سامانه شوید.مرحله دوم ورود به سامانه سخا

 

 • پس از عضویت در سایت، مجددا به صفحه نخست بازگشته و رمز عبور و نام کاربری خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس دکمه “تایید” را بفشارید. سپس در صفحه اصلی سامانه، بخش های مختلفی را مشاهده می کنید که هر یک عملکرد جداگانه ای را دارند.مرحله چهارم ورود به سامانه سخا.

 

توجه داشته باشید که طلاب جدیدالورود نیز می توانند با کلیک روی گزینه “تشکیل پرونده طلاب جدیدالورود” در صفحه نخست سامانه و سپس وارد کردن اطلاعاتی همچون مرجع تعیین کننده حوزوی، کد ملی (در صورت غیر ایرانی بودن، وارد نمودن شماره پاسپورت الزامی است.) و شماره پرونده تحصیلی، اقدامات لازم را در راستای تشکیل پرونده خود به انجام برسانند.

 • حال اگر در مرحله اول گزینه “نسخه جدید” را انتخاب کنید، صفحه زیر را در پیش رو خواهید داشت که در صورت تشکیل پرورنده برای طلاب جدید الورود می بایست روی گزینه نشان داده شده کلیک نمایید.مرحله اول ورود به سامانه مرکز خدمات حوزه های علمیه (نسخه جدید)
 • کادرهایی که در تصویر نمایان شده است را تکمیل نموده و سپس گزینه “ثبت نام” را بفشارید.
  مرحله دوم ورود به سامانه مرکز خدمات حوزه های علمیه (نسخه جدید)
 • سپس مجددا به صفحه اول وارد شده و کادرهای مربوط به کد مرکز خدمات و رمز عبور را تکمیل نمایید و بعد از آن گزینه “ورود به سامانه” را بفشارید. همچنین در صورتی که قبلا نسبت به ثبت نام خود در این سامانه اقدام نموده اما کلمه عبور خود را فراموش کرده اید، می توانید روی عبارت “کلمه عبور خود را فراموش کرده ام” کلیک کنید.مرحله سوم ورود به سامانه مرکز خدمات حوزه های علمیه (نسخه جدید)

معرفی خدمات سامانه سخا حوزه علمیه 

طلاب گرامی می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود به بخش های مختلف سایت دسترسی پیدا کرده و از امکانات الکترونیکی آن بهره مند شوند. از جمله خدماتی که به واسطه این سامانه در اختیار کاربران قرار می گیرند عبارت اند از:

پذیرش و بروز رسانی

این بخش از سامانه مربوط به اطلاعات پرونده ای طلبه می باشد. لازم است اطلاعات این قسمت در صورت نیاز توسط طلبه به روز شده و نواقص آن رفع گردد. در قسمت بالای این صفحه می توانید تعداد نواقص موجود را مشاهده کرده و با کلیک روی آن، به توضیحات مرتبط با هر نقص دسترسی پیدا کنید.

بخش پذیرش و به روز رسانی در سامانه سخا

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، این قسمت دارای پنج بخش اطلاعات پایه، اطلاعات حوزوی، افتخارات و موفقیت ها، تخصص ها و مهارت ها و تحصیلات غیر حوزوی می باشد. موارد مرتبط با اطلاعات پایه به شرح زیر می باشند.

اطلاعات هویتی: مشاهده و ویرایش اطلاعات شخصی طلبه و افراد تحت تکفل وی از طریق این قسمت امکان پذیر می باشد.

اطلاعات ارتباطی: در این بخش می توان اطلاعات آدرس اقوام و آشنایان درجه یک را ویرایش و یا تکمیل کرد.

اطلاعات معیشتی: این قسمت شامل اطلاعات مربوط به وضعیت شغلی و درآمد طلبه می باشد.

اطلاعات پذیرشی: این بخش نشان دهنده وضعیت پذیرشی طلاب می باشد.

اطلاعات سلامتی: طلبه می تواند با استفاده از این بخش، وضعیت سلامتی خود و همچنین افراد تحت تکفل خود را به ثبت برساند.

علاوه بر موارد مذکور، طلاب می توانند در صورت داشتن هر گونه مدرک مبنی بر تدریس در مراکز پژوهشی، حوزوی و… اطلاعات مرتبط با آن را از طریق بخش “اطلاعات حوزوی” تکمیل نمایند. دیگر بخش ها نیز برای تکمیل اطلاعات و ارائه مدارک مورد نیاز در رابطه با اموری همچون حفظ قرآن، داشتن سابقه تحصیلات کلاسیک و دانشگاهی، برخورداری از یک تخصص یا مهارت خاص و… طراحی شده اند.

صندوق قرض الحسنه

با کلیک روی این گزینه، با صفحه ای رو به رو می شوید که شامل گزینه های درخواست وام، تایید ضمانت، کاردکس وام، وجوه امانی، پرداخت اقساط و خدمات کارت می باشد. با انتخاب هر یک از این گزینه ها، به بخش مرتبط با آن هدایت می شوید. همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید، فایل هایی نیز جهت راهنمایی کاربران جهت دریافت وام و دیگر مباحث پیرامون آن، در این بخش قرار داده شده اند.

صندوق قرض الحسنه سامانه سخا

تسهیلات بیمه

کلیه خدمات بیمه از طریق این بخش در اختیار طلاب قرار می گیرند. تمامی امور مربوط به انواع بیمه خدمات رفاهی، بیمه تامین اجتماعی، طرح سلامت، بیمه تکمیلی و عمر، بیمه خدمات درمانی و… با استفاده از این قسمت قابل انجام و پیگیری می باشند.

بخش تسهیلات بیمه در سامانه سخا

نرم افزار همراه خدمات 

سامانه سخا به تازگی نرم افزار اندرویدی تحت عنوان “نرم افزار همراه خدمات” راه اندازی نموده که در راستای ارائه خدمات غیرحضوری طراحی شده است و این امکان را دارد که طلاب سراسر کشور برخی خدمات قابل بارگذاری در بستر تلفن همراه را از این طریق دریافت کنند. نرم‌ افزار همراه خدمات یکی از درگاهای ارتباطی مرکز خدمات با طلاب خواهد بود. برای استفاده از همراه خدمات محدودیتی وجود ندارد و همه مخاطبین مرکز خدمات می‌توانند از این نرم‌افزار استفاده کنند.

در کنار تمامی این امکانات، سامانه سخا خدمات دیگری را نیز مانند ارائه تسهیلات مستمری، مشاهده لیست درخواست ها و… در اختیار طلاب گرامی قرار می دهد. توجه داشته باشید که در صورت فراموشی رمز عبور می توانید با انتخاب گزینه “نام کاربری و کلمه عبور ندارم / فراموش کرده ام” و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، مجددا رمز عبور خود را دریافت نمایید. همچنین با کلیک روی گزینه “تغییر کلمه عبور” که در صفحه ابتدایی حساب کاربری خود مشاهده می کنید، می توانید در صورت تمایل نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام کنید.

 

سوالات متداول

1- کاربرد سامانه سخا چیست و برای چه افرادی مورد استفاده می باشد؟

این سامانه ویژه طلاب می باشد و با هدف ارائه خدمات الکترونیکی به طلاب راه اندازی شده است.

2- آدرس اینترنتی سامانه سخا حوزه علمیه کدام است؟

طلاب جهت ورود به سامانه خدمات اینترنتی مرکز خدمات حوزه های علمیه باید به آدرس service.csis.ir مراجعه کنند.

3- نام کاربری و کلمه عبوری که حین ورود مورد نیاز است را فراموش کرده ام، آیا می توانم آن ها را بازگردانم؟

بله، بازگردانی آن ها در دو نسخه قدیمی و جدید مطابق با روش ذکر شده در مقاله فوق امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. سلام
  میخواستم بدونم برای تائید سریال شناسنامه سریالو چطوری وارد کنم که سامانه قبول کنه؟
  اصلا هر مدل مینویسم سامانه قبول نمیکنه.
  ممنون

 2. سلام طاعات قبول
  میخواستم بپرسم آیا برای رفع مشکلات کسانی که طلبه نیستن برنامه دارید
  ممنون که پاسخ می دین

 3. سلام علیکم
  بنده جزو اتباع عراق بودم و با کد جامعه المصطفی در حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم ثبت نام کردم
  الان طبق قانون مادر ایرانی، شناسنامه ایرانی درآوردم و میخواهم تغییر وضعیت دهم و با کدملی ایرانی ادامه تحصیل بدم
  تاکنون پرونده ای در سامانه سخا نداشتم و میخواهم تشکیل پرونده دهم اما کد ملی ام را شناسایی نمیکند
  راهنمایی میکنید که چگونه تغیییر وضعیت دهم تا بتوانم در سامانه تشکیل پرونده دهم؟

دریافت مشاوره