خانه سامانه و سایت ورود به سامانه کارا

ورود به سامانه کارا

ورود به سامانه کارا
ورود به سامانه کارا
وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اجرا کردن طرحی برای ایجاد کسب و کارهای آسیب دیده در زمان کرونا به بهبود شرایط پیش آمده پرداخته است که افراد می توانند به منظور استفاده از این تسهیلات و ثبت نام در سایت بخصوص آن نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. این سایت با نام سامانه کارا گامی بزرگ در پیشرفت کشور داشته و از چند قسمت شامل، اشتغال روستایی، بازپرداختی روستایی و تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا تشکیل شده است. با ما در این مقاله همراه بوده تا به طور کامل درباره سامانه، نحوه ثبت نام، و تسهیلات ویژه ای که این سامانه به مشاغل آسیب دیده از کرونا ارائه می دهد آشنا شوید.

لینک ورود به سامانه کارا

kara.mcls.gov.ir

یکی از خدمات سامانه کارا به نشانیkara.mcls.gov.ir  ارائه تسهیلات به افرادی که مشاغلشان در زمان کرونا با بحران روبه رو شده است، می باشد. 

معرفی سامانه کارا

سامانه کارا وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به نشانی kara.mcls.gov.ir، برای مشاغلی که در زمان کرونا آسیب جدی دیده اند طرحی ارائه نموده است تا از آنان از لحاظ اقتصادی پشتیبانی نمایند. همچنین این سامانه برای ایجاد اشتغال و از دست ندادن نیروی کار جوان در اثر مهاجرت و همچنین ایجاد شغل برای روستاییان و تسهلاتی مانند وام کرونا برای مشاغل آسیب دیده روی کار آمده است.

پس می توان نتیجه گرفت که این سامانه از گروه های مختلفی از مردم به جهت افزایش رونق اقتصادی در کسب و کار تلاش می کند. سامانه مذکور شده به منظور تشویق مردم به کارآفرینی و صرفه جویی در زمان طراحی شده و ابتدا شما می بایست دارای طرحی برای ارائه شروع کار خود داشته باشید. پس اگر می خواهید کمی سرمایه اولیه برای شروع کار و بدون مراجعه به ادارات و به صورت اینترنتی داشته باشید می توانید به این سایت مراجعه نمایید.

بخش اول معرفی سامانه کارا

بخش یک

در مرحله اول شما می توانید از قسمت “ورود” وارد سایت شوید. البته اگر از قبل ثبت نام نکرده اید، لازم است ابتدا نسبت به نام نویسی خود اقدام کنید. در این بخش، لینک های دسترسی به “ورود متقاضی کارا”، “ورود متقاضی کرونا”، “سامانه اعلام نظر کارا” و… قابل مشاهده می باشد.

بخش دوم معرفی سامانه کارا

بخش دوم

در قسمت دوم شما می توانید اطلاعات مربوط به تسهیلات بنگاه های آسیب دیده که شامل ثبت نام متقاضی آسیب دیده، ثبت نام متقاضی فاقد بیمه و … می باشد که در ادامه به طور کامل گفته شده است را مشاهده کرده و اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

بسیاری از مشاغل به علت شیوع ویروس کرونا دچار آسیب و ورشکستگی و یا تعطیلی شده اند که به این منظور یکی از خدمات سامانه کارا ایجاد تسهیلات به مشاغل آسیب دیده می باشد تا این دسته افراد بتوانند مجددا کار خود را آغاز نمایند. بخش تسهیلات کرونا خود شامل 6 بخش مجزا می باشد.

 •  ثبت نام متقاضی خویش فرمایی: کارفرمایان و خویش فرمایان می بایست برای دریافت وام تسهیلاتی خود به این بخش در سامانه کارا مراجعه کرده و پس از کسب اطلاعات مربوطه، از تسهیلات مربوط به بخش خود استفاده نمایند.
 • ثبت نام متقاضی فاقد بیمه: گروه های شغلی نام برده شده که خود شامل سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات می باشد که می توانند از تسهیلات مربوط به بنگاه های آسیب دیده از کرونا، از طریق این بخش برخوردار شوند.
 • ثبت نام وزارت فرهنگ و ارشاد: این بخش به فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای اختصاص داده شده است.
 • ثبت نام متقاضی گردشگری: مراکز مربوط به گردشگری مانند: مراکز اقامتی،مسافرخانه ها، مراکز بوم گردی، موزه‌ها، زائر سراها، پذیرایی تفریحی و خدماتی بین راهی، هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرها، مهمانسراها می توانند از تسهیلات مربوط به مشاغل آسیب دیده از کرونا بهره مند شوند.
 • ثبت نام بنگاه های رسمی: ارائه تسهیلات وام کرونایی به بنگاه های رسمی مانند شرکت های خصوصی که بر اثر کرونا دچار خسارات شده اند مربوط به این بخش می باشد که متقاضیان می بایست از این قسمت برای استفاده از تسهیلات در سامانه کارا استفاده نمایند.
 • ورود متقاضی: کاربرانی که قبلا در سامانه کارا ثبت نام نموده اند می توانند وارد پنل کاربری خود شده و اطلاعات مورد نیاز مانند امکانات و درخواست وام و پیگیری آن را مشاهده نمایند.

موسساتی که تسهیلات ویژه اشتغال روستایی سامانه کارا را ارائه می دهند عبارتند از:

 • بانک کشاورزی
 • بانک توسعه تعاون
 • سایت پست بانک ایران
 • صندوق کار آفرینی امید.

بخش سوم معرفی سامانه کارا

بخش سوم

در قسمت سوم، سه بخش اشتغال روستایی، تبصره 18 و باز پرداختی روستایی وجود دارد که در صورت انتخاب هرکدام از گزینه ها می توانید نسبت به اطلاعات داده شده آگاهای های لازم را کسب کنید.

در سامانه کارا بخشی به نام اشتغال روستایی جهت حمایت از روستاییان در جهت ایجاد شغل برای آن ها وجود دارد که افراد روستایی که جویای کار هستند و یا مشاغل آنان در زمان کرونا با آسیب جدی روبه رو شده است، می توانند درخواست خود را به منظور دریافت تسهیلات کرونایی از طریق سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir به ثبت برسانند تا بتوانند وضعیت اشتغال خود را بهبود بخشند. اما در قسمت تبصره 18 و باز پرداختی روستایی دستورالعمل هایی وجود دارد که می بایست آن ها را در صورت نیاز مطالعه نمایید.

نحوه ورود به سامانه کارا

برای استفاده از خدمات ارائه شده توسط سامانه کارا وزارت کار لازم است که به نشانی اینترنتی مرتبط با آن مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است که برای پیگیری طرح خود نیز می بایست از سامانه نام برده استفاده نمایید. اگر خواهان ورود به سامانه کارا اداره کار برای استفاده از تسهیلات ارائه شده هستید، می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • ابتدا وارد سایت kara.mcls.gov.ir شده و گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ورود به سایت کارا

 • در این قسمت منویی برای شما باز می شود که می بایست در پنل کاربری خود اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

مرحله دوم ورود به سامانه کارا

 • اگر قبلا در سامانه ثبت نام نکرده اید، اید می بایست گزینه “ثبت نام” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ورود به سامانه کارا

 • برای ثبت نام ابتدا می بایست مطالب نشان داده شده در صفحه جدید را مطالعه نموده و پس از آن گزینه “موافقم” را برگزینید.

مرحله چهارم ورود به سایت کارا

 • پس از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده گزینه بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله پنجم ورود به سامانه کارا

 • پس از ثبت نام، صفحه جدید برای شما باز شده است که اطلاعات پایه ای شامل نام، نام خانوادگی و…. را می بایست وارد کرده و پس از آن گزینه “ذخیره و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ورود به سامانه کارا

 • در ادامه بعد از آن که اطلاعات شما با موفیت بروزرسانی شد، می بایست اطلاعت تکمیلی را وارد کرده و گزینه“ذخیره و ادامه”را انتخاب نمایید.

مرحله هفتم ورود به سایت کارا

 • در آخر گزینه “ذخیره و ادامه” را به منظور بارگزاری مدارک انتخاب نماید.

مرحله هشتم ورود به سایت کارا

 

 • پس از طی تمامی مراحل فوق می بایست طرح خود را بارگذاری نموده و همچنین اطلاعات مربوط به طرح خود شامل عنوان فعالیت اصلی، استان و …. را وارد کنید. در صورتی که در بخش ثبت نام نیاز به ویرایش اطلاعات دارید می توانید بر روی گزینه “اطلاعات پایه”، آن را اصلاح نمایید. لازم به ذکر است در قسمت بانک پیشنهادی می بایست اطلاعات مربوط به بانک مورد نظر را وارد کنید و قسمت های اطلاعات مالی، اشتغال، مجوز ها و سایر موارد را به ترتیب تکمیل نموده و گزینه ثبت طرح” را برگزینید.

 

سوالات متداول

1- سامانه کارا به چه منظور طراحی شده است؟

سامانه کارا برای مشاغلی که در زمان کرونا آسیب جدی دیده اند طرحی ارائه نموده است تا از آنان از لحاظ اقتصادی پشتیبانی نمایند.

2- نحوه ثبت نام در سامانه کارا به چه صورت می باشد؟

بدین منظور می بایست به سامانه کارا وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه نموده و مطابق مراحل زیر عمل نمایید.

3- چه موسساتی در سامانه کارا، تسهیلات وام اشتغال روستایی را ارائه می نمایند؟

بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید از جمله این مراکز می باشند

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره