تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سایت اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتیجه آزمون سراسری 1400
سایت اعلام نتایج کنکور سراسری

شاید کم تر فرد تحصیل کرده ای در ایران باشد که اسم سازمان سنجش آموزش کشور را نشنیده یا با سایت آن آشنایی نداشته باشد. یکی از وظایف مهم این ارگان اعلام نتایج کنکور سراسری است که همه ساله توسط سایت اختصاصی سازمان مذکور به نشانی sanjesh.org به صورت اینترنتی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. سازمان سنجش معمولا نتایج اولیه را یک ماه پس از زمان برگزاری کنکور نتایج نهایی را حدودا یک ماه پس از اعلام جواب اولیه منتشر می کند که امکان ثبت اعتراض نیز برای متقاضیان ناراضی از نتایج خود وجود دارد.

لینک مستقیم ورود به سایت اعلام نتایج کنکور سراسری

sanjesh.org

نتایج اولیه و همچنین جواب انتخاب رشته کنکور سراسری در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود.

معرفی سایت اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

اعلام نتایج کنکور سراسری شامل دو مرحله اولیه و نهایی است که جواب مرحله آزمون کتبی و همچنین نتایج داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته کنکور دانشگاه های سراسری شرکت کرده اند، به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org که در ادامه بخش های مختلف آن شرح داده شده است، قابل دریافت می باشد.

معرفی سایت اعلام نتایج کنکور سراسری

  • شماره 1: همان طور که می دانید، سازمان سنجش مسئول برگزاری طیف وسیعی از رقابت های علمی و آموزشی کشور می باشد که ارائه مراحل مختلف این آزمون ها مانند اعلام نتایج کنکور سراسری را از طریق سامانه خود به انجام می رساند. این سایت شامل بخش های مختلفی می شود و بدین صورت متقاضیان می توانند با کلیک بر روی گزینه “نتایج نهایی یا اولیه آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400” در قسمت میانی سایت که در عکس فوق با عدد 1 نشان داده شده است، به صفحه اعلام نتایج کنکور خود منتقل شوند.
  • شماره 2: همچنین داوطلبان می توانند با کلیک بر روی گزینه “سراسری” که در این عکس با شماره 2 مشخص شده است، جواب خود را از طریق مراجعه به لینک فعال مربوط به اعلام نتایج موجود در آن مشاهده کنند.
  • شماره 3: از دیگر خدمات این سایت در خصوص انتشار نتیجه آزمون می توان به امکان ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1400 نیز اشاره نمود. بدین ترتیب که شرکت کنندگان می توانند با فشردن کلید “ارسال درخواست” که در سمت چپ صفحه با شماره 3 مشخص گردیده است، درخواست خود جهت بررسی مجدد نمره مکتسبه را به ثبت برسانند.

نحوه ورود به سایت اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

هر یک شرکت کنندگان کنکور سراسری می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سراسری و طی مراحل زیر، نتایج پذیرش خود را صورت الکترونیکی دریافت کنند.

مرحله اول ورود به سایت اعلام نتایج کنکور سراسری

  • کلیک بر روی لینک فعال “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1400” و یا “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1400” بسته به بازه زمانی مورد نظر

مرحله دوم ورود به سایت اعلام نتایج کنکور سراسری

نتایج اولیه کنکور سراسری مرحله 2

  • در این مرحله صفحه ای باز می شود که داوطلب می توانند با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در بخش های مشخص و فشرن “مشاهده نتیجه” یا “جستجو”، نتیجه آزمون خود را مشاهده کند.

مرحله سوم ورود به سایت اعلام نتایج کنکور سراسری

نتایج اولیه کنکور سراسری مرحله 3

در صورتی که پس از دریافت نتایج دریافتی خود اعتراض دارید و گمان می کنید که به درستی محاسبه نشده اند، می توانید بعد از کسب آگاهی کافی در خصوص نحوه ثبت درخواست در سازمان سنجش، اعتراض خود را همراه با دلایل منطقی در سایت درج نمایید که برای ورود به این سیستم می بایست ابتدا مراحل عضویت خود را به انجام برسانید. 

 

سوالات متداول

1- نتایج کنکور سراسری 1400 از طریق چه سایتی اعلام می شود؟

نتایج این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد.

2- چه اطلاعاتی جهت ورود به سایت اعلام نتایج آزمون سراسری نیاز است؟

داوطلبان می توانند با استفاده از اطلاعات هویتی و ثبت نامی خود نسبت به دریافت نتایج اقدام کنند.

3- سایت اعلام نتایج کنکور سراسری شامل چه امکاناتی می شود؟

از طریق این سایت می توان علاوه بر مشاهده نتیجه اولیه و نهایی، فرآیند ثبت اعتراض به نتایج آزمون رو نیز به ثبت رساند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره