تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

نحوه ورود به سامانه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400
سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

از سال 96 تا کنون با توجه به تصمیم های اتخاذ شده، آزمون دکتری برای دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به طور هماهنگ توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. در کارنامه مشترکی که برای داوطلبان هر دو گروه منتشر می گردد، کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج شده است تا داوطلبان بتوانند توسط آن کد در سایت دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایند.

داوطلبانی که توانسته اند رتبه و نمره حدنصاب لازم را کسب نمایند و علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد هستند، باید در مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

فرآیند انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org به انجام می رسد.

معرفی سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

متقاضیانی که نسبت به ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 اقدام کرده و در زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 یعنی در اسفند ماه 99 شرکت نموده اند، جهت ادامه تحصیلات خود در مقطع دکتری دانشگاه آزاد می بایست نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. انجام این فرآیند با استفاده از کد دسترسی که در کارنامه متقاضیان درج شده است، امکان پذیر می باشد.

مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که تمامی شرایط و ضوابط انتخاب رشته در آن اشاره شده است و به داوطلبان کمک می کند با آگاهی بیشتری نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود بپردازند. تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبان حداکثر 80 کد رشته محل تعریف شده است که انتخاب آن ها مشروط به پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 می باشد.

داوطلبانی که مندرجات‏‌ دفترچه را به خوبی مورد مطالعه و بررسی قرار داده اند، می توانند در زمان مقرر که معمولا اوایل اردیبهشت ماه می باشد، به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه و اقدام به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود نمایند.

راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

همان طور که ذکر شد، ثبت نام کنندگان آزمون دکتری بعد از مشخص شدن نتایج اولیه و وضعیت قبولی خود می بایست پیش از انجام انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 را از طریق سایت دانشگاه آزاد دریافت و مطالعه نمایند.

متقاضیان می توانند با در دست داشتن اطلاعات لازم و همچنین کد رشته محل های انتخابی در بازه زمانی که از سوی سایت مرتبط مشخص می گردد، فرم اینترنتی انتخاب رشته خود را تکمیل کنند که مراحل آن به صورت تصویری در ادامه برای شما عزیزان ذکر شده است.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و لینک فعال “انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری تخصصی 1400 دانشگاه آزاد اسلامی” را انتخاب کنید.

مرحله اول انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

  • سپس کد ملی و کد دسترسی را در کادرهای مربوطه درج کرده و دکمه “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

  • اطلاعات شخصی شما در این صفحه قابل مشاهده است که جهت آغاز فرآیند انتخاب رشته می بایست ابتدا هزینه لازم را بپردازید. بدین منظور بر روی دکمه “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله سوم انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

  • اطلاعات کارت بانکی را در جایگاه های مشخص درج نموده و در نهایت دکمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله چهارم انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

در ادامه، نسبت به ثبت 80 کد رشته محل انتخابی خود اقدامات لازم را به انجام برسانید. پس از درج نمودن کدهای مورد نظر، سایت جهت نهایی شدن فرآیند انتخاب رشته، یک “شماره پیگیری” در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است آن را تا زمان اعلام نتایج نهایی نزد خود نگه دارید.

نکات مهم 

پیش از هر چیزی باید بدانیم چه کسانی مجاز به انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد هستند:

  1. کسانی که در آزمون دکتری 1400 شرکت کرده و در اسفند ماه 99 در جلسه آزمون حضور داشته اند.
  2. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده و کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 برایشان صادر شده باشد.

انتخاب رشته از مهم ترین مراحل شرکت در هر آزمونی به شمار می آید، در نتیجه انتخاب های خود را به ترتیب اولویت و علاقه در یک فرم پیش نویس به دقت وارد نمایید و در صورت کسب اطمینان از صحت آن ها، برای ثبت در سایت دانشگاه آزاد اقدام کنید. هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید توسط یکی از کارت های عضو شبکه شتاب در سامانه مربوطه واریز گردد و کد پیگیری مربوط به آن دریافت شود. بدیهی است که عدم پرداخت هزینه و مراجعه به موقع برای انتخاب رشته، به منزله انصراف از پذیرش در دانشگاه آزاد می باشد.

متقاضیان پس از پرداخت هزینه، مجاز به انتخاب رشته آزمون مقطع دکتری دانشگاه آزاد خواهند بود. سعی کنید انتخاب های خود را با دقت وارد سامانه کنید و در پایان با فشردن کلید “ثبت” کد پیگیری انتخاب رشته را دریافت نمایید. داوطلبانی که دارای نمره علمی حدنصاب باشند، با توجه به اولویت های رشته محل های انتخابی خود به مصاحبه دعوت خواهند شد.

با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 اسامی داوطلبانی که به مصاحبه دعوت شده اند نیز مشخص خواهد شد. ممکن است متقاضیان با توجه به اولویت های انتخابی خود در بیش از یک دانشگاه به مصاحبه دعوت شده باشند که برای آگاهی از جزئیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 و هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک مربوط به آن ها کلیک نمایید.

 

سوالات متداول 

1- آدرس سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 چیست؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به آدرس azmoon.org نسبت به انتخاب رشته خود در دانشگاه آزاد اقدام کنند.

2- مراحل انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 به چه صورت می باشد؟

مراحل انجام انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد در این مقاله به طور کامل شرح داده است.

3- داوطلبان جهت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

داوطلبان با کد ملی و کد دسترسی می توانند نسبت به تکمیل فرم خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری