خانه دکتری سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

نحوه ورود به سامانه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401
سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

در سال های اخیر با توجه به تصمیم های اتخاذ شده، آزمون دکتری برای دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به طور هماهنگ توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. در کارنامه مشترکی که برای داوطلبان هر دو گروه منتشر می گردد، کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج شده است تا داوطلبان بتوانند توسط آن کد در سایت دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایند.

داوطلبانی که توانسته اند رتبه و نمره حدنصاب لازم را کسب نمایند و علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد هستند، باید در مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 با مراجعه به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

لینک مستقیم ورود به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

لینک مستقیم سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت این دانشگاه به نشانی azmoon.org به انجام می رسد.

معرفی سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

متقاضیانی که به ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 پرداخته اند و در زمان برگزاری آزمون دکتری 1401 یعنی در اسفند ماه 1400 شرکت نموده اند، می بایست جهت ادامه تحصیلات در این مقطع، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. برای انجام این امر، مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبان حداکثر 80 کد رشته محل تعریف شده است که انتخاب آن ها مشروط به پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 می باشد.

داوطلبان می توانند در تاریخ 25 فروردین ماه لغایت 5 اردیبهشت ماه 1401، به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه و اقدام به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود نمایند. توجه داشته باشید در هنگام انتخاب رشته دقت کافی بخرج دهید چرا که مسئولیت کد رشته های وارد شده کاملا به عهده فرد می باشد. 

راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

همان طور که ذکر شد، ثبت نام کنندگان آزمون دکتری بعد از مشخص شدن نتایج اولیه و وضعیت قبولی خود می بایست پیش از انجام انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1401 را از طریق سایت دانشگاه آزاد دریافت و مطالعه نمایند.

متقاضیان می توانند با در دست داشتن اطلاعات لازم و همچنین کد رشته محل های انتخابی، فرم اینترنتی انتخاب رشته خود را تکمیل کنند. مراحل تصویری انجام این فرآیند در ادامه ذکر شده است.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و لینک فعال “سامانه انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی سال 1401” را انتخاب کنید.

مرحله اول انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

  • سپس کد ملی و کد دسترسی را در کادرهای مربوطه درج کرده و دکمه “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

  • اطلاعات شخصی شما در این صفحه قابل مشاهده است که جهت آغاز فرآیند انتخاب رشته می بایست ابتدا هزینه لازم را بپردازید. بدین منظور بر روی دکمه “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله سوم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

  • اطلاعات کارت بانکی را در جایگاه های مشخص درج نموده و در نهایت دکمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

 

در ادامه، نسبت به ثبت 80 کد رشته محل انتخابی خود اقدامات لازم را به انجام برسانید. پس از درج نمودن کدهای مورد نظر، سایت جهت نهایی شدن فرآیند انتخاب رشته، یک “شماره پیگیری” در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است آن را تا زمان اعلام نتایج نهایی نزد خود نگه دارید.

نکات مهم 

پیش از هر چیزی باید بدانیم چه کسانی مجاز به انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد هستند:

  1. کسانی که در آزمون دکتری 1401 شرکت کرده و در اسفند ماه 1400 در جلسه آزمون حضور داشته اند.
  2. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده و کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 برایشان صادر شده باشد.

انتخاب رشته از مهم ترین مراحل شرکت در هر آزمونی به شمار می آید، در نتیجه انتخاب های خود را به ترتیب اولویت و علاقه در یک فرم پیش نویس به دقت وارد نمایید و در صورت کسب اطمینان از صحت آن ها، برای ثبت در سایت دانشگاه آزاد اقدام کنید. هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید توسط یکی از کارت های عضو شبکه شتاب در سامانه مربوطه واریز گردد و کد پیگیری مربوط به آن دریافت شود. بدیهی است که عدم پرداخت هزینه و مراجعه به موقع برای انتخاب رشته، به منزله انصراف از پذیرش در دانشگاه آزاد می باشد.

متقاضیان پس از پرداخت هزینه، مجاز به انتخاب رشته آزمون مقطع دکتری دانشگاه آزاد خواهند بود. سعی کنید انتخاب های خود را با دقت وارد سامانه کنید و در پایان با فشردن کلید “ثبت” کد پیگیری انتخاب رشته را دریافت نمایید. داوطلبانی که دارای نمره علمی حدنصاب باشند، با توجه به اولویت های رشته محل های انتخابی خود به مصاحبه دعوت خواهند شد.

 

سوالات متداول 

1- آدرس سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 چیست؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به آدرس azmoon.org نسبت به انتخاب رشته خود در دانشگاه آزاد اقدام کنند.

2- انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 در چه زمانی می باشد؟

این فرآیند در تاریخ 25 فروردین الی 5 اردیبهشت ماه 1401 انجام می شود.

3- داوطلبان جهت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

داوطلبان با کد ملی و کد دسترسی می توانند نسبت به تکمیل فرم خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری