چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98
سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در اردیبهشت ماه، نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه ای برای همه ی داوطلبانی که ثبت نام خود را در کنکور ارشد انجام داده اند، در سایت سنجش قرار داده می شود که بر همه ی داوطلبان لازم است با مراجعه به سایت و وارد کردن اطلاعات خواسته شده، کارنامه خود را دریافت نمایند. پس از اعلام نتایج اولیه مسیر انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه ها جدا می شود و برای انتخاب رشته این دانشگاه باید به سایت جداگانه ای مراجعه نمود. در این مطلب به بررسی جزئیات مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد از جمله سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد و … پرداخته شده است و اگر شما نیز اطلاعات کافی از مواد ذکر شده ندارید، توصیه می شود مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد، با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره در تماس باشید.

علی رغم یکسان بودن سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد، سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجزا از سایت انتخاب رشته سایر دانشگاه ها می باشد.

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ابتدا باید کارنامه اولیه را دریافت نمود، سپس با توجه به اطلاعات مندرج بر روی آن، برای انتخاب رشته اقدام کرد. کارنامه اولیه داوطلبان در سایت sanjesh.org قرار داده می شود و داوطلبان می توانند به یکی از روش های زیر کارنامه خود را دریافت نمایند:

  1. شماره پرونده + کدپیگیری ثبت نام
  2. شماره پرونده + کدملی + سال تولد
  • امکان دارد بعضی از داوطلبان شماره پرونده یا شماره پیگیری ثبت نام را فراموش کرده باشند و در دریافت کارنامه خود با مشکل مواجه شوند، این دسته از داوطلبان می توانند با مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سنجش، درخواست خود را مبنی بر دریافت اطلاعات فوق ثبت نمایند.

اگر متقاضی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستید، باید پس از دریافت کارنامه به بند «نتیجه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی» توجه نمایید و اگر عبارت «مجاز» در این بند درج شده باشد، شما می توانید انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام دهید و در غیر اینصورت مجاز به تحصیل در دانشگاه آزاد نمی باشید. داوطلبان مجاز، باید به پایگاه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، مراجعه کرده و برای انتخاب رشته خود اقدام نمایند. در واقع علی رغم یکسان بودن سایت ثبت نام دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد، سایت انتخاب رشته آن ها، جداگانه می باشد و انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام می شود.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

چند روز پس از انتشار کارنامه ها در سایت سنجش، دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98، در سایت دانشگاه آزاد قرار داده می شود که بر همه داوطلبان ضروری است قبل از اقدام به انتخاب رشته، با دریافت این دفترچه و مطالعه کامل آن از لیست رشته های تحصیلی تمام دانشگاه های آزاد کشور اطلاع یابند. همچنین تمام رشته های تحصیلی همه ی گروه آزمایشی علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم دامپزشکی و هنر در داخل یک دفترچه قرار دارد و دفترچه ای جداگانه برای گروه های آزمایشی مختلف منتشر نخواهد شد. متقاضیان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، می توانند حداکثر 100 کد رشته مربوط به رشته تحصیلی خود را، از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد انتخاب نمایند و در فرم انتخاب رشته بگنجانند.

  • برای ورود به سایت انتخاب رشته باید کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد را وارد نمائید که این کد در انتهای کارنامه اولیه درج شده است.
  • کارنامه اولیه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته، 9 خرداد ماه بر روی سایت سنجش قرار داده شد و چند روز پس از آن داوطلبان می توانستند برای انتخاب رشته اقدام کنند. بنابراین پیش بینی می شود زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 98 نیز نیمه اول خرداد ماه باشد.
  • با توجه به آنکه در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هیچ هزینه برای دانشگاه آزاد پرداخت نشده است، لذا ضرورت دارد همه متقاضیان دانشگاه آزاد، مبلغی تحت عنوان هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، به سایت azmoon.org پرداخت کنند و پس از خرید کارت اعتباری، فرم انتخاب رشته را دریافت نمایند.
  • آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر رشته اصلی در یکی از رشته های شناور نیز ثبت نام کرده اند، باید کد رشته های مربوط به رشته شناور را در میان 100 کد رشته انتخابی خود، بگنجانند.
  • در صورتی که در مهلت تعیین شده توسط دانشگاه آزاد، برای انتخاب رشته اقدام نمائید به منزله انصراف شما تلقی می شود و امکان تمدید مهلت انتخاب رشته وجود نخواهد داشت.
  •  اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 نیمه اول شهریور ماه و از طریق سایت آزمون می باشد.

برای انجام و مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید با مرکزمشاوره تحصیلی ایران مشاوره تحصیلی تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید همچنین جهت اطلاع از آخرین مربوط به کارشناسی ارشد، در کانال تلگرام کارشناسی ارشد با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره