جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98
سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مرحله انتخاب رشته یکی از حساس ترین و تاثیرگذارترین مراحل در کلیه آزمون ها می باشد. درست است که داوطلبان دوره کارشناسی ارشد پیش ازاین یکبار فضای انتخاب رشته را در دوره کارشناسی تجربه کرده اند، اما به دلیل اهمیت و سرنوشت ساز بودن این مرحله، داوطلبان هنگام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دچار نگرانی و اضطراب می شوند، که موجب افزایش درصد خطا می شود. بنابراین، توصیه می شود قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته ابتدا اقدام به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 نمایید. داوطلبان توجه داشته باشید که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در زمان متفاوتی و از طریق سایت های متفاوتی صورت می پذیرد.

پذیرش نهایی داوطلبان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد بدین صورت است که 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد معدل داوطلب تاثیر گذار است.

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98

داوطلبانی که کارنامه اولیه کارشناسی ارشد خود را از سایت سنجش دریافت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در زمان اعلام شده به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه و انتخاب رشته خود را انجام دهند. انتخاب رشته صرفا به صورت اینترنتی انجام می شود. داوطلبانی که مجاز به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند، کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه آن ها درج شده است. متقاضیان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.net اقدام به انتخاب رشته نمایند.

زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

انتظار می رود نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 98 همانند سال گذشته در نیمه اول خرداد ماه بر روی سایت سنجش قرار بگیرد و به فاصله دو الی سه روز پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری ،داوطلبان می توانند فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند. نتایج اولیه کارشناسی ارشد سال 97 در تاریخ 97/03/09 از طریق سایت سنجش منتشر شد و داوطلبان مجاز شده از تاریخ 97/03/12 الی 97/03/24 اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمودند. داوطلبان مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل از دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، مجازی و پردیس خودگردان و انتخاب 50 کد رشته محل از دانشگاه آزاد می باشند. برای انجام انتخاب رشته، به داوطلبان عزیز پیشنهاد می شود ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه موجود در انتهای دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را با اولویت های خود و براساس علایق و واقع بینانه تکمیل نمایند و همچنین به داوطلبانی که موفق به کسب رتبه خوبی درکارنامه اولیه نشده اند، توصیه می شود از این فرصت نهایت استفاده را به عمل آورند. به طور معمول در انتخاب رشته جهار معیار اصلی اعتبار علمی دانشگاه مورد نظر، نزدیک بودن به محل زندگی ،امکانات رفاهی و خوابگاه و موقعیت های کاری آینده مورد اهمیت واقع می شود، که اولویت هر کدام از آنها برای افراد مختلف، متفاوت است. با ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه کارشناسی ارشد از منوی تعبیه شده در قسمت سمت راست، وارد صفحه انتخاب رشته شده و اطلاعات ثبت نامی و هویتی خود را درج کنید. صفحه باز شده، فرم انتخاب رشته شما در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. کد رشته محل هایی را که در فرم پیش نویس نوشته بودید، وارد فرم اصلی کنید. در پایان تمامی رشته ها و دانشگاه هایی که در فرم نمایش وارد شده است را کنترل کنید تا با انتخاب های شما مغایرت نداشته باشد. سامانه انتخاب رشته با ثبت کردن فرم خود، کد پیگیری و لیست رشته های انتخاب شده را نمایش خواهد داد، که توصیه می شود از این صفحه پرینت گرفته و نزد خود حفظ نمایید. زیرا برای مشاهده نتایج انتخاب رشته به کد پیگیری نیاز پیدا خواهید کرد.

سایت اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 

معمولا نتایج نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد، نیمه اول شهریور ماه اعلام می شود. سال گذشته نتایج نهایی در تاریخ 12 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد بنابراین انتظار می رود امسال نیز نتایج نهایی انتخاب رشته در نیمه اول شهریور ماه منتشر شود. پذیرفته شدگان در کنکور کارشناسی ارشد 98 باید همراه با مدارک مورد نیاز به دانشگاه محل قبولی به صورت حضوری مراجعه و ثبت نام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره