تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری

سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری 98
سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های اخیر ، فرصتی تحت عنوان ثبت نام بدون کنکور ، در دانشگاه ها فراهم شده است که به موجب آن ، داوطلبان می توانند در برخی از رشته های بدون کنکور که در هر دانشگاه ارائه می شوند ، ثبت نام نموده و بدون شرکت در آزمون سراسری ، به تحصیلات دانشگاهی بپردازند. داوطلبان باید ، پیش از اتمام مهلت نام نویسی ، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ثبت نام این افراد نیز ، مانند داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون را دارند ، به صورت اینترنتی انجام می گیرد. اما از چه سایتی؟ موضوعی که در ادامه ، قصد پرداختن به آن را داریم.

داوطلبان جهت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری ، باید از طریق سایت sanjesh.org اقدام نمایند.

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری

همان طور که اشاره کردیم ، داوطلبان جهت ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های سراسری ، باید به صورت اینترنتی و از طریق “سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور” به نشانی sanjesh.org اقدام کنند.

داوطلبان حین ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور ، باید به طور همزمان ، انتخاب رشته خود را نیز انجام دهند. بنابراین لازم است ، بسته به شرایطشان ، یکی از دو نیمسال را برای شروع تحصیل ، انتخاب کرده و پس از مطالعه کامل دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه یا بهمن ماه ، لیست رشته های مورد نظر را استخراج نمایند.

معمولا تعداد انتخاب هایی که متقاضیان در این نوع از پذیرش می توانند داشته باشند ، حداکثر 100 کد رشته است که شامل تمام رشته های بدون کنکور ارائه شده در برخی از دانشگاه های سراسری (روزانه و شبانه) ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس های خودگردان می باشد.

سایر بخش های سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور

همان طور که می دانید ، سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور ، تنها جهت ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های سراسری نمی باشد. بلکه اکثر فرآیندهای تحصیلی کشور ، از طریق همین سایت صورت می گیرد.

چنان چه وارد صفحه اصلی سایت مذکور شوید ، یک منوی چند رنگ را در گوشه سمت راست مشاهده می کنید که مربوط به مقاطع مختلف تحصیلی و سایر مواردی به شرح زیر می باشد:

 • سراسری
 • کارشناسی ارشد
 • کاردانی به کارشناسی
 • کاردانی فنی و حرفه ای
 • جامع علمی کاربردی
 • دکتری تخصصی
 • پیام نور
 • آزمون های بین الملل
 • استعدادهای درخشان
 • TOLIMO
 • سایر آزمون های استخدامی
 • استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی
 • عمومی

داوطلبان بسته به نیاز خود ، می توانند هر یک از دسته بندی های فوق را انتخاب نموده و از اطلاعیه های مربوط به آن مطلع شوند. در واقع منشأ اصلی و موثق اخبار ، در رابطه با هر یک از موارد بالا ، سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور بوده و هر موضوعی اعم از ثبت نام ، اصلاحیه ها ، اعلام نتایج ، اعتراض و … برای آن ها ، ابتدا از این سایت اطلاع رسانی می گردد.

هم چنین یک “سیستم پاسخگویی” نیز در این سایت وجود دارد که بخش امکان ارسال و ثبت هرگونه سوال ، پیرامون موضوعات مروبط به سایت را برای داوطلبان فراهم می کند. اعتراض به آزمون ها ، با توجه به بازه های زمانی که برایشان در نظر گرفته می شود ، نیز از طریق سامانه “ارسال درخواست” که جزئی از سیستم پاسخگویی به شمار می آید ، امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 98 ، از طریق همین سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور ، صورت گرفته و در واقع می توان گفت ، سایت نتایج بدون کنکور سراسری 98 با سایت ثبت نام آن ، یکسان می باشد. نکته آخر این که ملاک پذیرش بدون کنکور داوطلبان ، معدل کتبی آن ها می باشد اما با این وجود تقریبا تمام داوطلبان ، چه آن ها که در آزمون سراسری ثبت نام و شرکت کرده و چه آن ها که اقدامی در این راستا انجام نداده اند ، می توانند به ثبت و انتخاب رشته های بدون آزمون بپردازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره