تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / ورود به سایت دانشگاه آزاد قزوین | qiau.ac.ir

ورود به سایت دانشگاه آزاد قزوین | qiau.ac.ir

 لینک مستقیم ورود به سایت دانشگاه آزاد قزوین
ورود به سایت دانشگاه آزاد قزوین

دانشگاه آزاد قزوین مانند تمامی مراکز آموزشی، سامانه ای برای ارائه خدمات غیر حضوری، تسهیل و تسریع انجام امور کاربران و کاهش مراجعات حضوری راه اندازی نموده است. این سایت حاوی پرتال جداگانه برای ورود کاربران نیست و صرفا برای اطلاع رسانی اخبار مهم دانشگاه و ارائه لینک های مورد استفاده نظیر سامانه آموزشیار، وادانا و سایر سامانه های مرتبط با دانشجویان و یا اساتید طراحی شده است که در ادامه به بررسی بخش های مختلف آن می پردازیم.

لینک مستقیم ورود به سایت دانشگاه آزاد قزوین

qiau.ac.ir

بهره مندی از خدمات آنلاین سایت دانشگاه آزاد قزوین با مراجعه به نشانی اینترنتی qiau.ac.ir امکان پذیر است.

معرفی سایت دانشگاه آزاد قزوین

سایت دانشگاه آزاد قزوین مانند دیگر واحدهای دانشگاه آزاد شامل بخش های گوناگونی است که امکان دسترسی به تمامی اطلاعیه های دانشگاه، بخشنامه های جدید، اخبار و قوانین مربوط به انتخاب واحد یا برگزاری امتحانات را برای کاربران خود امکان پذیر کرده است.

1) میز خدمت

به عنوان اصلی ترین بخش سایت دانشگاه آزاد قزوین می توان به کلید “میز خدمت” اشاره کرد که در آن کاربران به 3 دسته تقسیم می گردند. بعد از انتخاب نوع کاربری خود می توان بر روی هر یک از سامانه های نام برده که آدرس مستقیم آن در جدول زیر ذکر شده است، کلیک نمود.

معرفی میز خدمت الکترونیک دانشگاه آزاد قزوین
نوع کاربری خدمات قابل ارائه لینک ورود
هیات علمی پرتال اساتید qiau.ac.ir
سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir
سایت پژوهشیار دانشگاه آزاد ris.iau.ac.ir
سامانه آموزش مجازی وادانا vadana12.iauec.ac.ir
پرتال کتابخانه qiau.ac.ir
سیستم اتوماسیون اداری letter.qiau.ac.ir
پست الکترونیک qiau.ac.ir
دانشجویان سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir
سامانه پژوهشیار ris.iau.ac.ir
اطلاع رسانی تحصیلی qiau.ac.ir
پرتال کتابخانه qiau.ac.ir
مرکز مشاوره امین qiau.ac.ir
سامانه وادانا دانشگاه آزاد vadana12.iauec.ac.ir
پست الکترونیک qiau.ac.ir
کارکنان سیستم اتوماسیون اداری letter.qiau.ac.ir
سیستم گردش کار work.qiau.ac.ir:90
سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir
پرتال کتابخانه qiau.ac.ir
پست الکترونیک qiau.ac.ir

2) نوار خدمات

سایر امکانات سایت دانشگاه آزاد قزوین از طریق کلیک بر روی لینک های موجود در نوار خدمات اشاره شده، قابل دسترسی می باشند که در ادامه، هر یک از آن ها را معرفی نموده ایم.

اخبار

کاربران با مراجعه به این بخش از سایت می توانند از آخرین خبرهای مرتبط با دانشگاه، کنفرانس ها، جلسات در حال برگزاری و یا خلاصه ای از رویدادهای مهم مربوط به دانشجویان و اساتید یا کارکنان اطلاع یابند.

اطلاعیه ها

با کلیک روی این قسمت تعداد 7 الی 8 عنوان از اطلاعیه های اخیرا منتشر شده توسط دانشگاه نمایش داده می شود که افراد می توانند با کلیک بر روی هر یک، از جزئیات مرتبط آگاه شوند. به علاوه در صورت لزوم امکان مشاهده تعداد بیشتری از این اطلاعیه ها بر حسب زمان انتشار با کلیک روی لینک مربوطه نیز وجود دارد.

اطلاع رسانی تحصیلی

در این بخش کاربران می توانند اطلاعیه های مرتبط با رشته و دانشکده خود را به صورت مجزا مشاهده نمایند. برای دریافت اطلاعیه ها لازم است ابتدا دانشکده مربوطه را انتخاب نموده و سپس با جستجو میان گزینه های موجود، به اطلاعیه های مورد نظر خود دست یابید. همچنین آگاهی از جزئیات انتخاب واحد دانشگاه آزاد، به کمک لینک اطلاعیه های انتخاب واحد، امکان پذیر است. در بخش سوالات متداول آموزشی نیز تعدادی از پرسش های پر تکرار و رایج میان کاربران پاسخ داده شده است که مطالعه آن ها می تواند به رفع مشکلات احتمالی در صورت بروز کمک کند.

آموزشی – دانشجویی

دانشجویانی برای استفاده از خدمات مختص خود نظیر اطلاع از زمان بندی های شروع و پایان هر ترم یا تغییرات در چارت درسی می توانند سایت مورد بحث مراجعه نموده و با کلیک بر روی بخش آموزشی – دانشجویی، سریعا به آن ها دسترسی پیدا کنند. لینک ورود به بخش هایی که در ادامه نام برده شده به شکل مستقیم در این بخش از سایت قابل دسترسی است.

امکانات آموزشی – دانشجویی سایت دانشگاه آزاد قزوین
عنوان توضیحات
تابلوی اعلانات حاوی اطلاعیه های مهم، تعطیلی های پیش رو، اخبار جدید مرتبط با دانشگاه است.
آیین نامه ها و مقررات آموزشی مقررات تحصیلی جدید و یا قدیمی که تاکنون در حال اجرا بوده اند، در این قسمت قابل مشاهده می باشند.
رشته های تحصیلی تمامی رشته های ارائه شده در دانشگاه در قابل فایل pdf قابل دریافت و بررسی داوطلبان هستند.
چارت کلی دروس چارت دروس هر رشته تحصیلی در این قسمت در دسترس داوطلبان قرار گرفته که حاوی جزئیاتی در خصوص نوع دروس و تعداد آن ها است.
فرم های آموزشی – پژوهشی لینک دانلود تمامی فرم های مرتبط با دانشجویان در هر مقطع تحصیلی از ثبت نام تا زمان تایید پایان نامه
تقویم آموزشی این قسمت در هر نیمسال بروز رسانی می شود و حاوی زمان بندی های مرتبط با فرآیند های ثبت نام هر ترم تا زمان برگزاری امتحانات است.
بخشنامه های جدید تمامی قوانینی که به تازگی با تصویب رسیده و مرتبط با دانشجویان است در این بخش اطلاع رسانی می گردد.
روال امور آموزشی و دانشجویی در صورتی که با امور دانشحویی مانند اخذ مرخصی، درخواست حذف دروس و غیره آشنایی نداشته باشید، از طریق این منو فایل حاوی دستورالعمل مربوطه قابل دریافت است.
نقل و انتقالات در صورتی که قصد انجام امور مربوط به نقل و انتقالات را داشته باشید از این طریق می توانید یا جزئبات فرآیند مربوطه آشنا شوید.
اداره فارغ التحصیلان این بخش برای انجام امور فارغ التحصیلی و نحوه برقراری تماس با مسئولین مربوطه است.
امور بین الملل فرم ها و روندهای مربوط به دریافت توصیه نامه برای دانشگاه های خارج کشور از این بخش قابل دریافت و مشاهده می باشند.

پژوهشی

از آن جایی که بخشی از فعالیت های هر مرکز آموزشی در زمینه های پژوهشی می باشد، در این سایت نیز قسمتی جهت دسترسی کاربران به این امور اختصاص داده شده است. با کلیک روی عبارت “پژوهشی” می توانید به کتابخانه دیجیتال، طرح های پژوهشی، نمایشگاه دستاوردها، پایان نامه ها و اولویت های تحت حمایت دانشگاه و پرتال همایش و کنفرانس ها باتوجه به هدف خود دسترسی داشته باشید.

ارتباط با دانشگاه

در صورت احتیاج به برقراری ارتباط تلفنی با بخش های اداری و دانشکده ها می توانید با گزینش قسمت “ارتباط با ما” به شماره تماس های مورد نظر خود دست یابید. جداول نمایش داده شده اطلاعات تماس هر دانشکده و معاونت های دانشگاه را در اختیار کاربران قرار می دهد.

نحوه ورود به سایت دانشگاه آزاد قزوین

کاربران سایت دانشگاه آزاد قزوین برای دریافت و مشاهده اطلاعیه ها احتیاجی به ورود به پنل شخصی در سایت ندارند و می توانند به راحتی از خدمات این سایت استفاده نمایند. عمده ترین امور دانشجویی مانند انتخاب واحد، پرداخت شهریه، مشاهده نمرات و… از طریق سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد انجام می شود که امکان مراجعه به آن از طریق سایت دانشگاه قزوین نیز وجود دارد. از آن جایی که نحوه ورود به پنل کاربری این سامانه برای اساتید، دانشجویان و کارمندان تقریبا به یک صورت انجام می شود، برای مثال و آشنایی بهتر دستورالعمل ورود دانشجویان در ادامه شرح داده شده است.

  • ابتدا وارد سایت دانشگاه آزاد قزوین به آدرس qiau.ac.ir شده و کلید “میز خدمت” را بفشارید. سپس در لیست به نمایش در آمده، کلمه “دانشجویان” را برگزینید.

مرحله اول از نحوه ورود دانشجویان به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد قزوین

  • بر روی لینک “سامانه آموزشیار” کلیک کنید.

مرحله دوم از نحوه ورود دانشجویان به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد قزوین

  • عبارت “دانشجو” را از میان کلیدهای موجود بفشارید.

مرحله سوم از نحوه ورود دانشجویان به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد قزوین

  • جهت ورود به سامانه ابتدا شماره دانشجویی و کد امنیتی نمایش داده شده را درج کنید و سپس دکمه “ورود” انتخاب کنید.

مرحله سوم ورود دانشجویان به سامانه آموزشیار

  • قوانین نمایش داده شده را مطالعه و تیک عبارت “موارد فوق را مطالعه کرده و پذیرفتم” فعال نمایید. سپس بر روی لینک “تایید مطالب و ورود به سیستم” کلیک کنید.

مرحله چهارم ورود دانشجویان به سامانه آموزشیار

  • در نهایت جهت دسترسی به پنل خود، در صفحه جدید نام کاربری و کلمه عبور خود را درج کرده و در آخر عبارت “ورود به سیستم” را برگزینید.

مرحله پنجم ورود دانشجویان به سامانه آموزشیار

 

سوالات متداول

1- نشانی اینترنتی سایت دانشگاه آزاد قزوین چیست؟

کاربران برای استفاده از خدمات این سایت می بایست به نشانی اینترنتی qiau.ac.ir مراجعه نمایند.

2- سایت دانشگاه آزاد قزوین چه امکاناتی دارد؟

دسترسی به کلیه اطلاعیه ها، خدمات آموزشی، سامانه آموزشیار و غیره از طریق این سایت امکان پذیر است که جزئیات آن در متن مقاله به صورت کامل شرح داده شده است.

3- برای ورود به سایت دانشگاه آزاد قزوین و انجام امور دانشجویی، چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

سایت این دانشگاه خود پنل جداگانه برای انجام امور دانشجویی ندارد اما دانشجویان با مراجعه به سامانه آموزشیار می توانند نسبت به انجام موارد لازم اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره