تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط استخدام بانک تجارت 1400

شرایط استخدام بانک تجارت 1400

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک تجارت 1400
شرایط استخدام بانک تجارت 1400

شغل کارمند بانک یکی از شغل های پرمتقاضی در میان کارجویان است که در اکثر سازمان های بانکی شرط ورود به آن، شرکت در آزمون استخدامی و سپس موفقیت در مرحله مصاحبه و گزینش می باشد.

بانک تجارت نیز همچون سایر بانک های کشور در قالب آگهی استخدام خود، زمان استخدام بانک تجارت 1400 و نحوه نام نویسی در فراخوان استخدامی را اعلام می نماید تا افراد واجد شرایط لازم نسبت به ثبت نام خود از طریق سایت اختصاصی آن به نشانی tejaratbank.ir اقدام نمایند.

داوطلبان آقا تنها در صورت داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا معافیت دائم، مجاز به ثبت نام در آزمون استخدامی بانک تجارت می باشند.

شرایط استخدام بانک تجارت 1400

در هر دوره از استخدام بانک تجارت، شرایط عمومی لازم برای ثبت نام علاقه مندان یکسان بوده و شرایط اختصاصی آن ها دچار تغییر و تحولاتی شده است. با توجه به این که در دوره های اخیر جذب نیروی بانک تجارت، داوطلبان یک استان و یا فارغ التحصیلان یک سری دانشگاه های خاص همانند دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، امیرکبیر، شهید بهشتی و… مد نظر قرار گرفته اند، شرایط اختصاصی آن ها نیز به اقتضای دوره و رده های شغلی مورد نیاز متفاوت بوده است.

در ادامه این مقاله، به منظور آشنایی شما همراهان عزیز ایران مشاوره با شرایط ثبت نام داوطلبان برای استخدام در بانک تجارت، شرایط عمومی و اختصاصی مربوطه را با توجه به آخرین اطلاعیه صادره از سوی سایت استخدام بانک تجارت ارائه نموده ایم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور
 • داشتن تابعیت ایرانی و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی مصرح در قانون اساسی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و روان گردان
 • نداشتن سابقه کیفری موثر منتهی به محرومیت از حقوق اجتماعی و همچنین عدم اشتهار و محکومیت به فساد اخلاقی
 • عدم سابقه عضویت و یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی مخالف با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم برای آقایان (دارندگان کارت معافیت پزشکی درصورت قبولی در مراحل سنجش، می بایست مورد تایید پزشک معتمد بانک نیز باشند. همچنین کارت یا برگ معافیت موقت نیز قابل قبول نمی باشد.)

شرایط اختصاصی

 • داشتن حداکثر سن 28 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی
 • داشتن حداقل معدل 14 در مقطع تحصیلی لیسانس
 • بومی بودن در استان مورد نظر

نکات مهم پیرامون شرایط استخدام بانک تجارت 1400

داوطلبان پیش از ثبت نام بهتر است از تمام ضوابط پذیرش و نکات لازم آگاه باشند تا پس از مطالعه منابع آزمون استخدامی بانک تجارت و شرکت در مرحله کتبی این فرآیند، به مصاحبه آزمون استخدامی بانک تجارت 1400 نیز راه پیدا کنند.

نکته اول: همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم، بومی بودن از جمله شرایط استخدام بانک تجارت می باشد که در تمامی آزمون های استخدامی بانک ها نیز مشاهده می شود. ملاک های تشخیص بومی بودن داوطلب در هر یک از استان هایی که نسبت به جذب نیروی جدید اعلام نیاز کرده اند، عبارت اند از:

 • متقاضی باید متولد استان مورد تقاضا باشد.
 • داوطلب می بایست یک مقطع از دوران تحصیل خود را (حداقل چهار سال به صورت متوالی) در استان مورد تقاضا گذرانده باشد.
 • ارائه مدرک معتبر سند مالکیت و یا اجاره نامه با کد رهگیری، حداقل به مدت سه سال پیوسته در استان مورد تقاضا نیز از دیکر ملاک های تعیین بومی بودن داوطلبان به شمار می رود.

نکته دوم: لازم است بدانید که رشته های تحصیلی و عناوین شغلی مورد نیاز در دوره های مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و ممکن است همین موارد نهایتا منجر به وضع قوانین و شرایط خاص خود شوند. همچنین توجه نمایید که پذیرش متقاضیان آقا در رشته حقوق صرفاً در استان های آذربایجان غربی، گلستان، مازندران و یزد انجام می شود.

استخدام بانک ملی و استخدام بانک کشاورزی نیز از جمله فرصت های مناسب برای علاقه مندان به اشتغال در بانک ها به شمار می روند که جذب نیروی جدید در هر یک از این بانک ها نیز تحت شرایط خاص خود صورت می پذیرد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بانک ملی و شرایط استخدام بانک کشاورزی، روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- چه مدرک تحصیلی جهت استخدام افراد در بانک تجارت مورد نیاز است؟

دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته های موردنیاز بانک تجارت می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

2- شرط سنی جهت استخدام در بانک تجارت به چه صورت می باشد؟

داوطلبان استخدام می بایست دارای حداکثر سن 28 سال باشند.

3- ثبت نام در آزمون استخدامی بانک تجارت چگونه انجام می پذیرد؟

متقاضیان می توانند از طریق سایت اختصاصی آن به نشانی tejaratbank.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۱ نظر

 1. سلام ببخشید کسانی که ارشد حسابداری و کارشناسی رشته فنی دارند میتونند در آزمون استخدامی بانک شرکت کنند منظورم این است که مشکلی نداره که ارشد و کارشناسی مرتبط نیستند

  • با سلام، شرکت در آزمون استخدامی بانک ها با مدرک ذکر شده، در صورت مرتبط نبودن مدرک کارشناسی محدودیتی ندارد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی