تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط استخدام بانک کشاورزی

شرایط استخدام بانک کشاورزی

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی بانک کشاورزی 99
شرایط استخدام بانک کشاورزی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام بانک کشاورزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

استخدام در بانک ها که عموما از جمله شغل های پرمتقاضی در بین کارجویان تلقی می گردد ، مستلزم برخورداری از شرایط عمومی و اختصاصی مورد نیاز بوده که تنها علاقه مندان واجد این شرایط مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی آن از جمله آزمون کتبی و مصاحبه می باشند.

این شرایط از سوی ارگان جذب نیرو تعیین شده و همزمان با انتشار آگهی استخدام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همانند سایر بانک های خصوصی و دولتی کشور ، بانک کشاورزی نیز در راستای استخدام نیروی مورد نیاز خود در عناوین شغلی مختلف ، شرایط مختص خود را در نظر می گیرد.

داوطلبانی که قصد دارند در آزمون استخدامی بانک کشاورزی ثبت نام نمایند ، لازم است بومی و ساکن شهرستان مورد تقاضای خود باشند.

شرایط استخدام بانک کشاورزی

با توجه به این که از آخرین آزمون استخدامی بانک کشاورزی چند سالی می گذرد و این بانک از سال 92 تا کنون برنامه ای برای جذب نیرو نداشته است ، نمی توان درمورد برگزاری آزمون و شرایط استخدام آن در سال 99 اظهار نظر نمود. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار آزمون های استخدامی بانک ها از جمله بانک کشاورزی در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره عضو شوید.

شرایط مندرج در ادامه مقاله از آخرین دستورالعمل آزمون استخدامی بانک کشاورزی اخذ شده و تبعاً در طی زمان و با توجه به شرایط و نیازها قابل تغییر می‌باشد. این نکات تنها به منظور آشنایی شما عزیزان با شرایط جذب این بانک ارائه شده و در صورت اعلام نیاز بانک کشاورزی در سال 99 و اعلام شرایط جدید ، تغییرات مربوطه اعمال خواهد شد.

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی کشور
 • عدم محکومیت به فساد اخلاقی
 • داشتن کارت پایان خدمت یا برگه معافیت دائم برای آقایان
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری ، سابقه محکومیت و همچنین عدم محرومیت از حقوق اجتماعی به تایید مراجع ذی صلاح
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر ، دخانیات و روان گردان
 • داشتن حداقل 20 سال و حداکثر 30 سال سن
 • عدم اشتغال به تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور
 • برخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی متناسب با شغل مورد تقاضا (بنا بر تایید و تشخیص بانک و مراجع پزشکی معتمد آن)
 • ساکن و بومی بودن در منطقه ، شهرستان و استان مورد تقاضا
 • نداشتن اشتغال به کار رسمی و پیمانی و همچنین عدم تعهد به سایر سازمان ها ، موسسات دولتی و یا نهادهای انقلابی
 • داشتن حداقل معدل 13
 • دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی در یکی از رشته های مندرج در جدول زیر
رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی بانک کشاورزی
حسابداری حسابرسی آمار
علوم بانکی و بانکداری مهندسی IT حقوق
زبان انگلیسی مهندسی کشاورزی (کلیه گرایش ها) مهندسی کامپیوتر (نرم افزار ، سخت افزار ، برنامه نویسی)
ریاضی (کاربرد در کامپیوتر و کاربرد در مدیریت) علوم اقتصادی (نظری ، بازرگانی ، کشاورزی) مدیریت (بازرگانی ، امور بانکی ، بیمه ، مالی ، کارآفرینی ، دولتی ، صنعتی)

شرایط بومی بودن

همان طور که گفته شد ، هر یک از داوطلبان استخدام در بانک کشاورزی می بایست بومی و ساکن شهرستان مورد تقاضای خود باشند و در غیر این صورت ، حق شرکت در آزمون از آن ها سلب خواهد شد. “بومی بودن” به افرادی اطلاق می شود که حداقل دارای یکی از شرایط زیر باشند.

 • محل تولد داوطلب با شهرستان مورد نظر یکی باشد.
 • محل اخذ مدرک تحصیلی متقاضی (حداقل 5 سال از سنوات تحصیلی داوطلب در مقاطع ابتدایی ، راهنمایی یا دبیرستان به صورت پیوسته) در شهرستان مورد درخواست وی باشد.
 • همسر و فرزندان کادر نیروهای مسلح که شهرستان محل تولد همسر یا پدر (شاغلین نیروهای مسلح) و یا محل سکونت فعلی آن ها (در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در شهرستان مورد تقاضای شغل باشد.
 • فرزندان و همسر کارکنان دولت که به موجب انتقال کارکنان مذکور در شهرستان مورد تقاضای خود سکونت دارند ، بومی شهرستان مورد نظر به شمار می روند.

نکات مهم پیرامون شرایط استخدام بانک کشاورزی

از جمله شرایطی که برای استخدام افراد در بانک کشاورزی در نظر گرفته می شود ، شرایط سنی است. اما این شرایط برای برخی از داوطلبان دستخوش تغییراتی بوده به طوری که در موارد زیر به حداکثر سن متقاضیان اضافه خواهد شد.

 • به میزان سال های اسارت و حضور در جبهه برای افراد اسیر توسط دشمن و یا گروه‌ های ضد انقلاب
 • مدت زمان خدمت داوطلبانه در جبهه‌ های جنگ و همچنین مدت استراحت پزشکی و بستری شدن به دلیل مجروحیت در مناطق جنگی
 • خانواده شهدا ، آزادگان ، مفقودالاثرها و جانبازان از کار افتاده (جانبازانی که قادر به انجام کار نمی باشند) شامل پدر ، مادر ، همسر ، فرزندان ، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال

علاوه بر مواردی که گفته شد ، لازم است نکات مهم دیگری را نیز در نظر داشته و پس از انجام بررسی های لازم و کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز ، نسبت به پرداخت هزینه نام نویسی و ثبت نام در آزمون استخدامی بانک کشاورزی اقدام نمایید.

 • زمان اتمام دوره خدمت ضرورت و یا صدور کارت معافیت قانونی برای آقایان می بایست پیش از تاریخ برگزاری آزمون کتبی صورت بگیرد.
 • استخدام آقایانی که دارای کارت معافیت پزشکی هستند ، تنها در صورت قبولی در کلیه مراحل استخدام و تایید پزشک معتمد بانک امکان پذیر خواهد بود.
 • چنانچه در مراحل استخدام یا سایر مراحل آزمون از جمله آزمون کتبی ، مصاحبه عمومی و تخصصی ، گزینش و معاینات پزشکی مشخص شود که داوطلب شرایط سنی لازم را دارا نمی باشد ، از استخدام وی ممانعت به عمل خواهد آمد.
 • فرزندان شهدا ، جانبازان بالای 25 درصد و آزادگان دارای بیش از یک سال اسارت از شرط حداقل معدل معاف می باشند.
 • مدارک تحصیلی داوطلبان از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور تنها در صورت تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مورد قبول می باشند.
 • تاریخ اتمام تحصیلات تمامی متقاضیان می بایست مربوط به قبل از تاریخ برگزاری آزمون کتبی باشد.
 • در صورتی که در هر یک از مراحل جذب افراد محرز شود که متقاضی اشتغال به تحصیل دارد ، استخدام وی منتفی خواهد شد.

داوطلبان می توانند پس از کسب اطمینان از داشتن شرایط ثبت نام ، در موعد مقرر به سایت استخدام بانک کشاورزی مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی خود را آغاز نمایند. توجه داشته باشید که کلیه اطلاع رسانی ها پیرامون زمان استخدام بانک کشاورزی و همچنین نحوه اعلام نتایج استخدام بانک کشاورزی از طریق سایت مذکور انجام می پذیرد.

علاوه بر جذب نیروی بانک کشاورزی ، استخدام بانک ملی نیز از آن دسته اخباری است که کارجویان بسیاری پیگیر آن هستند. شرکت در آزمون ورودی و حضور در مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی همانند اشتغال در سایر بانک های کشور ، مشروط به دارا بودن شرایط استخدام بانک ملی می باشد. شما مخاطبین گرامی در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا شرکت در آزمون استخدامی بانک کشاورزی دارای محدودیت سنی می باشد؟

بله ، معمولا داوطلبان دارای سن حداقل 20 سال و حداکثر 30 سال می توانند در آزمون استخدامی بانک کشاورزی ثبت نام نمایند.

2- فارغ التحصیلان چه رشته هایی می توانند در آزمون استخدامی بانک کشاورزی شرکت کنند؟

با توجه به این که عناوین شغلی و رشته های مورد نیاز این بانک در هر دوره متفاوت است، نمی توان فهرست دقیقی را برای آن ارائه نمود و باید منتظر انتشار اطلاعیه مربوطه از سوی بانک کشاورزی باشیم.

3- آیا شرکت در آزمون استخدامی بانک کشاورزی دارای شرط معدل نیز می باشد؟

بله ، معمولا متقاضیانی که دارای حداقل معدل 13 هستند مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استخدام بانک کشاورزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی