تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تحصیل در خارج / شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا
شرایط تحصیل در استرالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در استرالیا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند ، کشور استرالیا جزو گزینه هایی است که سخت می شود از آن گذشت. داشتن بالاترین سطح آموزش عالی پس از آمریکا و انگلیس باعث شده استرالیا به یکی از کشور های پر طرفدار برای دانشجویان خارجی تبدیل شود. در کنار این قضیه ، داشتن آب و هوای خوب ، خدمات شهروندی سطح بالا و وجود فرصت های شغلی فراوان در این کشور باعث گردیده سالیانه تعداد بسیار زیادی دانشجو از کشورهای مختلف به سمت استرالیا روانه شوند. همه این شرایط خوب و جذاب در کنار هم باعث شده تحصیل در استرالیا به رویای خیل عظیمی از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کشورهای خارجی تبدیل شود.

درباره استرالیا

استرالیا از نظر مساحت ششمین کشور بزرگ دنیا می باشد که از قاره استرالیا ، جزیره تاسمانی و تعدادی جزیره کوچک تشکیل شده است. پایتخت استرالیا ، شهر کانبرا است. نکته جالب در خصوص کشور استرالیا این است که با هیچ کشوری مرز خاکی ندارد و اطراف آن را اقیانوس های آرام، هند و اقیانوس منجمد جنوبی فرا گرفته است. سیدنی و ملبورن از شهرهای مهم و مشهور این کشور می باشند.

وضعیت اقتصادی کشور استرالیا

واحد پول رسمی استرالیا دلار می باشد. استرالیا از نظر اقتصادی کشور ثروتمندی می باشد و با درآمد سرانه حدود 66،984 دلاری ، پنجمین کشور دنیا از این نظر می باشد. به علت شرایط خوب اقتصادی نرخ فقر در کشور استرالیا بسیار پایین می باشد و براساس آمار ، این کشور صاحب دوازدهمین اقتصاد قدرتمند دنیا می باشد. شهر سیدنی در سالهای 2011 و 2012 براساس آمارهای مجله اکونومیست به عنوان بهترین شهر جهان برای سکونت انتخاب شده است. اقتصاد این کشور بر صادرات بنا شده و از این جهت چهارمین کشور برتر دنیا از نظر صادرات است. مهمترین محصولاتی که این کشور صادر می کند پشم ، گندم و سوخت هایی مانند گاز مایع و ذغال سنگ است.

تحصیل در استرالیا در کالج

وجود شرایط عالی تحصیلی فقط مختص به دانشجویان کشور استرالیا نیست و در این کشور برای دانش آموزان زیر 18 سال هم شرایط بسیار خوبی فراهم گردیده است تا پس از گذراندن سال نهم در کالج های کشور استرالیا مشغول به تحصیل شوند. در این مقطع دانش آموزان اجازه دارند که تا زمانی که هنوز به سن قانونی 18 سال نرسیده اند ، والدین خود را به عنوان همراه به استرالیا ببرند. کالج های کشور استرالیا با در اختیار گذاشتن بهترین شرایط آموزشی ، ورزشی و تفریحی تلاش می کنند تا نیروهای خلاق و با استعداد و مفید برای جامعه پرورش دهند. شرایط سنی تحصیل در کالج های استرالیا 15 تا 18 سال می باشد و برای کسانی که قصد ورود به دانشگاه را دارند موقعیت بسیار خوبی است که با گذراندن دوره های مختلف ، علاوه بر تقویت زبان خود ، در بسیاری از زمینه ها آمادگی ورود به دانشگاه را پیدا کنند.

هزینه تحصیل در کالج های استرالیا

هزینه تحصیل در کالج های استرالیا
هزینه تحصیل در کالج های استرالیا

در کشور استرالیا کالج ها به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. کالج های خصوصی هزینه بیشتری خواهند داشت اما بهترین امکانات را به دانش آموزان ارائه می دهند. هزینه یک سال تحصیل در کالج های این کشور حدود 18 هزار تا 25 هزار دلار استرالیا خواهد بود. در کنار این هزینه ، بین 15 هزار تا 18 هزار دلار هم هزینه یک سال زندگی در این کشور خواهد بود.

 مقطع کارشناسی

کشور استرالیا دانشگاه های معتبر زیادی دارد که در سطح جهان شناخته شده هستند ، از جمله دانشگاه های معتبر این کشور دانشگاه سیدنی ، دانشگاه های گروه هشت و دانشگاه وسترن هستند که دانشگاه وسترن با داشتن رتبه 89 ، از بهترین دانشگاه های جهان محسوب می گردد. دوره کارشناسی در کشور استرالیا 4 سال می باشد و بهترین حالت برای ورود به دوره کارشناسی کشور استرالیا گذراندن دوره فاندیشن در کالج های این کشور است که دانشجو را آماده تحصیل در دانشگاه می کند. به هر صورت برای پذیرش در دانشگاه به مدرک دیپلم دوره 12 ساله تحصیلی و ریز نمرات تمام سال ها نیاز دارید و حداقل معدل برای ورود به دانشگاه 15 است. برای ورود با دانشگاه در استرالیا مدرک آیلتس 6 هم نیاز است. هزینه سالیانه تحصیل در این مقطع بین 15 تا 33 هزار دلار می باشد. مدرک تحصیلی ارائه شده از دانشگاه های استرالیا پس از پایان دوره کارشناسی، در سطح جهان از اعتبار بالایی برخوردار خواهد بود.

 مقطع کارشناسی ارشد

کشور استرالیا یکی از بهترین کشور های برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس است. دوره فوق لیسانس در استرالیا حدود 2 سال است و برای ورود به این مقطع باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های معتبر دریافت نموده باشید. داشتن معدل بالا و نمره زبان بالا از دیگر شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد استرالیا می باشد. در دوره فوق لیسانس دانشجویان باید در پایان دوره تحصیل ، پایان نامه خود را ارائه دهند که کیفیت و موضوع پایان نامه می تواند راه ورود به مقطع دکترا را برای دانشجو هموار کند و شانس او را برای پذیرش در این دوره افزایش دهد. در دوره کارشناسی دانشجویان مجوز 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را دارند و البته در دوران تعطیلات هم می توانند بصورت تمام وقت کار کنند و خرج تحصیل خود را جبران کنند. هزینه تحصیل در این دوره حدود 14 تا 37 هزار دلار در سال است.

مقطع دکترا

دوره دکترا در این کشور حدود 3 تا 4 سال است. یکی از ملزومات پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور استرالیا، داشتن مدرک آیلتس 7 می باشد و بدون داشتن این مدرک قادر به اخذ پذیرش این مقطع نخواهید بود. ترجمه مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات این دوره ها هم از جمله مدارک مورد نیاز برای ورود به دوره دکترا است. دانشجویان مقطع دکترا مجاز به 30 ساعت کار نیمه وقت هستند و همچنین در دوران تعطیلات حق کار تمام وقت دارند. هزینه تحصیل در مقطع دکترا حدود 14 تا 37 هزار دلار سالیانه می باشد. البته کشور استرالیا در بین کشورهای جهان بیشترین تعداد بورسیه دکترا را اعطا می نماید اما برای دریافت بورسیه باید شرایط ممتاز و خاصی برای ارائه داشته باشید.

دریافت بورسیه دکترا

دریافت بورسیه دکترا
دریافت بورسیه دکترا

بورسیه دکترا در کشور استرالیا ADS نامیده می شود و مختص به دانشجویان دکترا و فوق لیسانس می باشد. مبلغ بورسیه های تحصیلی این کشور در حدی می باشد که تمامی هزینه های تحصیلی ، زندگی ، مسکن ، حمل و نقل و… را در بر می گیرد. از زمانی که درخواست بورسیه را ارائه می دهید تا بررسی و تایید گردد حدود یک سال زمان لازم است. شرایط اعطای بورسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد مثلا برخی دانشگاه ها معدل محور هستند و بیشتر به معدل دانشجو اهمیت می دهند. برای دریافت بورسیه این دانشگاه ها باید معدل بالایی داشته باشید. برخی دیگر از دانشگاه ها بیشتر رزومه فرد را در نظر می گیرند و به نکاتی مانند مقالات بین المللی ، تالیفات کتاب و ثبت اختراع بیشتر اهمیت می دهند.

تحصیل در استرالیا به صورت رایگان

کشور استرالیا دارای نظام تحصیلی خصوصی می باشد و برای تحصیل در این کشور باید هزینه پرداخت نمایید. تنها در شرایطی خاص و به شرطی که خود دانشجو و والدین او تبعه استرالیا باشند می تواند در مقاطعی بصورت رایگان تحصیل نماید و یا با دریافت بورسیه های تحصیلی بخشی از هزینه های تحصیل خود را جبران کند. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید می توانید از به صورت تلفنی با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید.

زبان تدریس مقاطع مختلف تحصیلی در استرالیا

در کشور استرالیا تمامی مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و به همین خاطر ارائه مدرک زبان برای دریافت پذیرش دوره های مختلف ضروری می باشد. دوره های آموزشی و پشتیبانی زبان برای افرادی که زبان انگلیسی زبان دوم آنها می باشد ارائه می گردد.

تقسیم بندی سال تحصیلی در استرالیا

اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید بد نیست شکل تقسیم بندی سال تحصیلی در این کشور را بدانید. در کشور استرالیا هر سال تحصیلی شامل 2 ترم می باشد که ترم اول از اواخر فوریه یا اوایل مارس شروع می گردد و با پایان ماه ژوئن به پایان می رسد. ترم دوم سال تحصیلی هم از اواخر جولای تا پایان نوامبر ادامه می یابد. فاصله میان نیم سال های تحصیلی حدود 4 تا 6 هفته است و دانشجویان تعطیلات تابستانی هم دارند که از ابتدای دسامبر تا دوم ژانویه است.

وضعیت بیمه درمانی در استرالیا

کشور استرالیا دارای سیستم خدمات بیمه درمانی مخصوص دانشجویان بین المللی است که OSHC نام دارد. تمامی دانشجویان خارجی که وارد کشور استرالیا می گردند به جز دانشجویان کشورهای نروژ و سوئد باید دارای بیمه درمانی باشند. داشتن بیمه برای تمام مدت تحصیل از شروط الزامی برای صدور ویزا می باشد. بیمه درمانی جهت کمک به هزینه های بهداشت و درمان دانشجویان خارجی و استفاده مقرون به صرفه آنها از خدمات درمانی توسط دولت استرالیا در نظر گرفته شده است.

وضعیت آب و هوایی کشور استرالیا

وضعیت آب و هوایی کشور استرالیا
وضعیت آب و هوایی کشور استرالیا

در کنار تمامی مزیت هایی که کشور استرالیا برای دانشجویان خارجی دارد ، یکی از جذاب ترین بخش های مهاجرت به استرالیا آب و هوای عالی این کشور می باشد. آب و هوای کشور استرالیا در بیشتر اوقات سال معتدل می باشد و تغییرات هوای این کشور به نسبت دیگر کشور ها بسیار کمتر است. دلیل این امر این است که کشور استرالیا از همه طرف به وسیله دریا احاطه شده است. در کشور استرالیا ترتیب فصل ها مخالف نیم کره شمالی است. یعنی زمانی که در قاره اروپا فصل زمستان است در استرالیا تابستان بوده و برعکس. به طور کلی آب و هوای استرالیا دلنشین است اما بهترین فصول سال در این کشور ، فصل های بهار و پاییز است.

ویزای تحصیلی کشور استرالیا

ویزای تحصیلی کشور استرالیا مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. پس از دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا ، فرد متقاضی می تواند به صورت فول تایم در این کشور به تحصیل بپردازد. همچنین این امکان فراهم است که همسر و فرزند ، یا اعضای خانواده دانشجو او را همراهی کنند. البته پیش از اینکه برای دریافت ویزای استرالیا درخواست دهید باید از یکی از مراکز تحصیلی کشور استرالیا پذیرش تحصیلی اخد نموده باشید. علاوه بر این باید شرایط زندگی و تحصیل در این کشور را احراز نمایید.

شرایط اخذ ویزا برای اعضای خانواده دانشجو

یکی از مزایای ویزای تحصیلی کشور استرالیا این است که امکان همراهی اعضای خانواده فرد دانشجو وجود دارد. همچنین آن ها حق دارند که در هفته 20 ساعت کار نیمه وقت انجام دهند. البته در صورتی که فرد دانشجوی مقطع فوق لیسانس یا دکترا باشد ، همسر وی از امکان کار بصورت نامحدود برخوردار است. مزیت دیگر ویزای تحصیلی این است که فرد دانشجو و همراهان او محدودیتی برای ورود و خروج از استرالیا ندارند.

کار دانشجویی حین تحصیل در استرالیا

دانشجویان خارجی کشور استرالیا مجوز 20 ساعت کار دانشجویی بصورت هفتگی را دارا هستند. البته در صورتی که دانشجو مشغول تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بصورت تحقیقاتی باشد و یا در دوره دکترا تحصیل کند، محدودیت ساعتی برای کار ندارد و می تواند بصورت نامحدود کار کند. همراهان دانشجو هم تحت شرایطی خاص به صورت هفتگی یا نامحدود اجازه کار خواهند داشت.

تحصیل در استرالیا در رشته پزشکی

رشته پزشکی یکی از رشته های پر طرفدار در کشور استرالیا است و به همین خاطر شرایط ورود به این رشته بسیار رقابتی می باشد. شرایط ویژه این کشور از جمله آب و هوای مطلوب ، شرایط اقتصادی مناسب ، رفاه اجتماعی ، درآمد بالا و… باعث شده بسیاری از دانشجویان پزشکی استرالیا را به سایر کشورها ترجیح دهند. در صورتی که در این خصوص سوالی دارید می توانید از طریق تلفن با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید.

شرایط ورود به رشته پزشکی در استرالیا

شرایط ورود به رشته پزشکی در استرالیا
شرایط ورود به رشته پزشکی در استرالیا

برای ورود به رشته پزشکی کشور استرالیا باید معدل بالا داشته باشید، نمره شما در امتحان ISAT بالا باشد و رزومه قوی داشته باشید. پس از احراز نمودن تمامی این شرایط از شما برای مصاحبه دعوت می شود و در صورت قبولی در مصاحبه ، موفق به دریافت پذیرش در رشته پزشکی می شوید.

شرایط تحصیل در رشته دندان پزشکی در استرالیا

دانشگاه های استرالیا دوره های دندان پزشکی 4 تا 5 ساله ارائه می دهند که شرط ورود به این دوره ها داشتن مدرک کارشناسی است. از پذیرش دندانپزشکی کشور استرالیا به عنوان سخت ترین نوع پذیرش در میان کشورهای دنیا یاد می شود. از میان تمامی افرادی که در این کشور تقاضا می دهند و واجد شرایط می باشند تنها یک درصد موفق به اخذ پذیرش می گردند. البته دریافت پذیرش دانشگاه های خصوصی از دانشگاه های دولتی راحت تر است اما باید حواستان باشد برای دانشگاهی درخواست دهید که مورد تایید وزارت علوم باشد. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی این کشور بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

دولت استرالیا هیچگونه بورسیه ای به دانشجویان خارجی رشته پزشکی و دندانپزشکی نمی دهد پس دانشجویان این رشته باید قبل از ورود به کشور استرالیا از منابع مالی خود اطمینان داشته باشند. یک سال تحصیل در رشته پزشکی استرالیا برای دانشجویان خارجی حدود 70 هزار دلار هزینه خواهد داشت. هزینه های رشته دندان پزشکی هم در همین حدود است. مدرک پزشکی کشور استرالیا بسیار معتبر است و در تمام دنیا مورد قبول می باشد و وزارت بهداشت ایران هم تقریبا مدرک تمامی دانشگاه های پزشکی استرالیا را به رسمیت می شناسد.

کار کردن پس از تحصیل به عنوان پزشک در استرالیا

برای اینکه بتوانید به عنوان پزشک در کشور استرالیا فعالیت کنید باید یک سال دوره internship را در بیمارستان های این کشور پشت سر بگذارید و این کار از طریق انجمن پزشکی کشور استرالیا انجام می شود.
به علت افزایش فارغ التحصیلان و بالا رفتن تقاضا ها در سالهای اخیر ، دولت استرالیا اولویت را با دانشجویان پزشکی این کشور قرار داده و شرایط برای دانشجویان بین المللی خیلی سخت شده است.
اگر کسی موفق به جذب در بازار کار پزشکی این کشور گردد بالاترین درآمد نسبت به دیگر رشته ها را خواهد داشت و بسته به قراردادی که می بندد سالیانه بین 200 تا 300 هزار دلار خواهد داشت.

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا
هزینه های زندگی در استرالیا

کیفیت و سطح زندگی در کشور استرالیا جزء بهترین های دنیا می باشد اما از لحاظ هزینه ای باز هم هزینه ها در این کشور از کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس پایین تر است.
زمانی که برای اخذ ویزای استرالیا اقدام می کنید باید ثابت کنید که امکان تامین تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود را دارید و نیازی ندارید که در استرالیا کار کنید. البته پس از دریافت ویزا می توانید در کنار تحصیل و به صورت محدود در این کشور کار دانشجویی انجام دهید. هزینه های زندگی در این کشور براساس شهر محل زندگی متغیر است.

هزینه مسکن

بسته به اینکه در چه منطقه ای زندگی می کنید هزینه مسکن متغیر است مثلا هزینه اجاره مسکن در شهر های کوچک و مناطق روستایی حدود 1000 دلار در ماه و در شهر های بزرگ حدود 1750 دلار است. اگر هم قصد سکونت در خوابگاه دارید باید ماهانه حدود 700 دلار پرداخت کنید. امکان اجاره آپارتمان های چند خوابه با دیگر دانشجویان هم وجود دارد که باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.

هزینه های جانبی و تسهیلات مسکن

هزینه های تسهیلات منزل مانند آب و برق و اینترنت هم بستگی به نوع قرارداد دارد ، زیرا برخی قراردادهای اجاره مسکن شامل این هزینه ها هم می شوند. ولی در غیر این صورت باید خودتان این هزینه ها را بپردازید. به طور متوسط هزینه گاز و برق حدود ماهی 50 تا 100 دلار ، هزینه آب حدود 50 دلار ، تلفن و اینترنت حدود 150 تا 200 دلار و مواد غذایی و مایحتاج زندگی حدود 200 دلار در ماه هزینه دارد.

سایر هزینه های زندگی

با توجه به نوع شخصیت و هزینه های شخصی و میزان تفریحات وی این گونه هزینه ها متغیر است اما بهتر است بدانید استفاده از باشگاه ورزشی تا ماهی 70 دلار ، هزینه حمل و نقل با وسایل عمومی حدود 120 دلار ، بنزین هر لیتر 1.5 دلار ، تاکسی هر کیلومتر 2 دلار ، هزینه هر وعده غذا در رستوران بین 16 تا 75 دلار و رستوران های فست فود تا 8 دلار برای هر وعده غذایی هزینه خواهد داشت. تفریحات دیگر و گشت و گذار در این کشور هم ماهیانه حدود 150 تا 200 دلار هزینه خواهد داشت.

هزینه بیمه دانشجویی 

همانطور که گفتیم از همان ابتدای ورود به کشور استرالیا باید تحت پوشش بیمه قرار داشته باشید. بسته به شرکت طرف قرار داد و امکاناتی که ارائه می دهند هزینه ها تفاوت خواهد داشت اما به طور متوسط سالیانه بین 350 تا 700 دلار باید برای بیمه هزینه کنید.

کشور استرالیا یکی از خوش آب و هوا ترین و زیباترین کشورهای جهان می باشد که با وجود درآمد بالا و فرصت های شغلی فراوان و نرخ بیکاری بسیار پایین ، مردم این کشور سطح زندگی بالایی دارند. اگر مشکلی با هزینه های زندگی در این کشور ندارید و توانایی پرداخت این هزینه ها را دارید در انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل و حتی اقامت دائم لحظه ای شک نکنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در استرالیا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره