تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تحصیل در خارج / شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا
شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی در کانادا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تحصیل در رشته هایی چون پزشکی و دندانپزشکی همواره برای بسیاری از داوطلبان چه در ایران و چه در سایر کشور ها از جذابیت خاصی برخوردار است.کشور کانادا با توجه به وسعت وسیع و دارا بودن رفاه اجتماعی ودیگر امتیازات مثبتی که دارد، متقاضیان بسیاری را در سراسر دنیا مجذوب خود کرده است. به طوری که هر ساله داوطلبان بسیاری جهت تحصیل در رشته های پزشکی، کشور کانادا را جهت مهاجرت انتخاب می نمایند.بنابراین چنانچه خواستار تحصیل پزشکی در کشور کانادا هستید توجه داشته باشید که تحصیل پزشکی در این کشور بسیار متفاوت با شرایط تحصیل پزشکی در ایران می باشد که در ادامه مقاله به طور کامل به ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط تحصیل پزشکی در این کشور، امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان خارجی ،لیست تعدادی از دانشگاه های پزشکی کانادا و … برای متقاضیان علاقه مند به تحصیل در این کشور پرداخته ایم.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

در کشور کانادا حدود 17 دانشگاه مخصوص رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد اما به دلیل تقاضای بسیار داوطلبان جهت تحصیل در این رشته ها،دریافت پذیرش را برای داوطلبان کمی دشوار کرده است.بنابراین توجه داشته باشید که با توجه به ظرفیت کم  پذیرش، آنچه که شانس پذیرش شما  را جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی افزایش می دهد، دارابودن معدل بالا،رزومه تحصیلی پربار و دیگر مواردی است که در ادامه شرح داده ایم.در کشور کانادا طول دوره تحصیل در رشته پزشکی در 6 سال  و در رشته دندانپزشکی 5 سال می باشد.

از شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور کانادا دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی،معدل بالا 15 و دارا بودن مدرک آیلتس می باشد.البته داوطلبان در صورت عدم دارا بودن مدرک آیلتس این امکان را خواهند داشت تا در کالج های زبان کانادا اقدام به دریافت مدرک زبان نمایند.از دیگر شرایط تحصیل داوطلبان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا این است که متقاضیان می بایست در دوره 2 تا 4 ساله در دانشگاه های کانادا در یکی از رشته های مرتبط با پزشکی ( علوم تجربی ، زیست شناسی ، روانشناسی و .. ) اقدام به شرکت نمایند و مدرک لیسانس در یکی از این رشته ها را دریافت نمایند.اما شرط ورود به دانشکده پزشکی در کانادا قبولی در آزمون MCAT ( آزمون سراسری پزشکی ) می باشد که متقاضیان در صورت کسب رتبه قبولی در این آزمون امکان تحصیل در یکی از رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی را خواهند داشت.

 

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

 

آیا امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان خارجی وجود دارد؟

دریافت بورسیه برای دانشجویان خارجی در کشور کانادا امکان پذیر خواهد بود اما دانشجویان ضمن دارا بودن شرایطی امکان دریافت بورسیه را خواهند داشت.برای مثال در صورتی که دانشجو نتواند از عهده پرداخت شهریه و هزینه تحصیل خود بر آید، در این موقعیت بدون آنکه صلاحیت علمی دانشجو بررسی شود، امکان دریافت بورسیه GRANTS  و BURSARIES برای دانشجو فراهم خواهد بود.اما توجه داشته باشید که دریافت بورسیه  SCHOLARSHIPS در صورتی امکان پذیر خواهد بود که شرایط تحصیلی دانشجو مورد بررسی قرار بگیرد. به عبارت دیگر دانشجویان در صورت دارا بودن معدل بالا،مدرک زبان با نمره بالا و همچنین مقالات چاپ شده امکان دریافت این بورسیه را خواهند داشت.برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا و شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان کلیک نمایید.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا 

1- پایین بودن هزینه تحصیل

2-بورسیه های دانشگاهی و دولتی

3-دارا بودن دانشگاه های معتبر علمی و مورد تائید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران

4- اجازه کار دانشجویی همزمان با تحصیل

6-امکان دریافت اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل

7-امکان استفاده از خوابگاه و تحصیل به زبان انگلیسی

لیست تعدادی از دانشگاه های پزشکی کانادا

 • University of Ottawa
 • Queen’s University
 • Northern Ontario School of Medicine
 • University of Toronto
 • McMaster University
 • University of Western Ontario

هزینه تحصل و زندگی در کشور کانادا

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا با توجه به دانشگاه و شهر متفاوت است اما تقریبا 11900 دلار در سال می باشد.هزینه زندگی در کشور کانادا برای متقاضیانی که به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند حدود 1200 تا 2500 دلار در ماه می باشد. اما هزینه خوابگاه ها با توجه به امکانات متفاوت می باشد و مبلغی حدود 300 تا 700 دلار در ماه می باشد. در مجموع هزینه زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی (انگلستان، استرالیا و آمریکا)  کمتر می باشد.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم دانشجویان در این کشور در مقاطع تحصیلی مختلف اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت که از این طریق می توانند به تامین هزینه های زندگی بپردازند.

قوانین وزارت بهداشت برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور

 • طول دوره تحصیلی در مقطع دکترای پزشکی عمومی حداقل شش سال است که 2 سال مربوط به دوره علوم پایه و 4 سال مربوط به دوره بالینی می باشد.
 • شرکت در آزمون پیش کارورزی برای متقاضیانی که مدرک آنان توسط کارشناسان اداره کل دانش آموختگان تایید شده است الزامی می باشد.
 • جهت شرکت در امتحان کارورزی درصورتی که طول دوره تحصیلی (علوم پایه و بالینی) متقاضیان از 6 سال کمتر باشد،متقاضیان ملزم به طی کردن این دوره خواهند بود.
 •  برخی از دانش آموختگان رشته پزشکی در خارج از کشور از گذراندن دوره کارورزی به مدت 18 ماه معاف می باشند البته به صورت مشروط .همچنین دانش آموختگان ملزم به گذراندن 3 ماه دوره کارورزی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران درصورت آشنایی با نظام آموزشی بهداشتی درمانی کشور ایران هستند.
 • باتوجه به اینکه کمیسیون ارزشیابی پزشکی بخش های آموزشی دوره تحصیلی را تعیین می کند،بنابراین دانش آموختگان  رشته پزشکی عمومی در صورت قبولی در یکی از امتحانات زیر از شرکت در امتحان پیش کارورزی معاف می باشند.ضمن اینکه این امتحانات تعیین کننده ی مدت زمان لازم جهت حضور در دوره طرح می باشد.مدت زمان لازم در دوره کارورزی در مقطع پزشکی عمومی حداقل 18 ماه می باشد. 

          * قبولی در امتحانات ECFMG  یا USMLE  آمریکا و کانادا    

          *قبولی در PLAB رشته پزشکی انگلستان      

          * قبولی درکنکور انترنی فرانسه

*قبولی در امتحانات نهایی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی در کانادا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳ نظر

 1. سلام من دانشجوی پزشکی پردیس بین الملل هستم میخواستم بدونم بعد ازمون علوم پایه امکان ادامه تحصیل در پزشکی در کانادا وجود دارد یا خیر؟

 2. سلام . ببخشید من پرستاری ترم ۷ ازاد میخونم . میانگین معدلمم بالای ۱۸ است. میخواستم ببینم چطور میتونم پذیزش برای دانشگاه تورنتو بگیرم ؟…مدرک دانشگاه ازاد قبول میکنن ؟ اگر نه ؛ باید چه کار کنم برای پذیرش ؟… ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. سلام…چطور باید اقدام کرد واسع رفتن ب کاناد ا؟

دریافت مشاوره پیج بورسیه تحصیلی