شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98
شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانش آموختگانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند، باید در زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، نسبت به ثبت نام آزمون دکتری سراسری اقدام کنند.طبق سنوات گذشته، ثبت نام آزمون دکتری سال 98 همزمان با ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98 خواهد بود.با توجه به افزایش درخواست متقاضیان در تحصیلات تکمیلی و ظرفیت محدود پذیرش در این مقطع، رقابت زیادی بین متقاضیان به وجود آمده است.آگاهی از شرایط و ضوابط شرکت در آزمون دکتری، از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم شرایط و نحوه ی ثبت نام آزمون دکتری 98 را ارائه دهیم. شما داوطلبین عزیز چنانچه بعد از مطالعه این مقاله، نیاز به مشاوره داشتید می توانید از مشاوره تحصیلی دکتری ما کمک بگیرید.

بنا بر اعلام سایت سازمان سنجش کشور، تاریخ ثبت نام آزمون دکتری 98، از تاریخ 6 آذر ماه 97 شروع و تا 12 آذر ماه 97 ادامه دارد.

نحوه ی ثبت نام آزمون دکتری 98

داوطلبان برای ثبت نام آزمون دکتری 98، ابتدا باید دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری را از سایت سازمان سنجش دانلود و پس از مطالعه کامل دفترچه و آگاهی از نحوه ی پذیرش آزمون دکتری دانشگاه ها و زمان برگزاری آزمون دکتری، برای خرید کارت اعتباری اقدام کنند و ثبت نام خود را انجام دهند.ثبت نام آزمون دکتری به صورت اینترنتی و از درگاه سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98 به صورت زیر می باشد:

 •  داوطلبان می بایست دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای باشند یا دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای.
 • عدم مشکل از منظر طرح تعهد خدمت برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های پزشکی
 • متناسب بودن رشته امتحانی منتخب داوطلب با رشته تحصیلی در دوره ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای
 • طلبه هایی که دوره ی سطح سه خود را گذرانده اند یا حداکثر تا تاریخ 98/6/31 فارغ التحصیل می شوند و هم چنین مدارک آن ها توسط یکی از حوزه های علمیه قم یا خراسان باشد در این صورت می توانند در یکی از کد رشته محل های مریوط به علوم انسانی در آزمون دکتری 98 شرکت کنند.
 • دانشجویانی که در مقطع دکتری تخصصی مشغول به تحصیل می باشند در صورت عدم انصراف از تحصیل تا پایان زمان کنکور دکتری 98، مجاز به ثبت نام در این آزمون نمی باشند.
 • داوطلبانی که در کنکور سال 97 پذیرفته شده اند، نمی توانند در آزمون دکتری 98 ثبت نام کنند.
 • داوطلبان فارغ التحصیل می بایست هنگام ثبت نام معدل دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای خود در فرم مربوط به ثبت نام وارد نمایند.
 • داوطلبانی که سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند و تا تاریخ 31 بهمن ماه 97 فارغ التحصیل می شوند، در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه می بایست معدل فارغ التحصیلی خود را وارد کنند.
 • داوطلبانی که تا تاریخ 31 شهریور 98 فارغ التحصیل می شوند باید در هنگام کارت ورود به جلسه آزمون دکتری میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده شده را وارد نمایند.
 • داوطلبان متقاضی در آزمون دکتری می بایست معدل بالای 14 داشته باشند.
 • سپردن تعهد خدمت برابر مدت تحصیل، برای پذیرفته شدگان دوره ی دکتری در مقطع روزانه
 • عدم منع از لحاظ مقررات نظام وظیفه برای شرکت کنندگان مرد در آزمون دکتری 98

نحوه ی ثبت نام در کنکور دکتری سراسری و آزاد 98

با ادغام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد، دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98 ، به صورت مجزا منتشر نخواهد شد و همه ی شرایط و ضوابط درج شده در دفترچه آزمون دکتری سراسری 98 شامل کنکور دانشگاه آزاد 98 نیز می شود.

برای ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد، داوطلبان باید در زمان ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و دفترچه ثبت نام کنکور دکتری را دریافت و پس از مطالعه دقیق دفترچه، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 98 و خرید کارت اعتباری آزمون دکتری اقدام کنند. کلیه پرداخت ها به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش انجام می شود. بعد از خرید کارت اعتباری و دریافت کد سریال 12 رقمی، متقاضیان می توانند وارد سامانه ثبت نام آزمون دکتری سراسری شده و بعد از بارگذاری مدارک و اطلاعات لازم، برای آزمون دکتری 98 ثبت نام کنند.

زمان برگزاری و نتایج آزمون دکتری 98

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد در روز جمعه سوم اسفند ماه 97 سال جاری می باشد و کارت ورود به جلسه آزمون دکتری چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت سازمان سنجش و در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت .بعد از برگزاری آزمون کتبی ، نتایج آزمون دکتری سراسری ، که شامل رتبه و نمره تراز کسب شده توسط داوطلب می باشد، در اواخر فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید