چهارشنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 98

شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 98

شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 98
شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر  شرکت کرده اند برای پذیرش در رشته هایی که به صورت نیمه متمرکز دانشجو جذب می کند، باید نمره لازم را در آزمون عملی کسب کنند. در واقع پذیرش دانشجو در انتخاب رشته کنکور سراسری هنر، به دو صورت متمرکز و نیمه متمرکز می باشد. روش متمرکز بدین صورت است که اسامی پذیرفته شدگان به صورت نهایی و در یک مرحله اعلام می شود و فقط رتبه  کنکور  داوطلب، برای قبولی مد نظر قرار می گیرد ولی در روش نیمه متمرکز، علاوه بر رتبه کنکور داوطلب، نمره آزمون عملی او نیز برای پذیرش در رشته، تاثیرگذار است. در این مطلب تصمیم گرفتیم به شرح جزئیات برگزاری آزمون عملی کنکور هنر بپردازیم و اگر از آن دسته از داوطلبان هستید که اطلاعات کافی در این خصوص ندارید، توصیه می شود که این مطلب را با دقت و تا انتها مطالعه نمائید.

برای پذیرش در برخی از رشته های هنری، باید در آزمون عملی آن رشته ثبت نام کرد.

شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 98

داوطلبان کنکور سراسری هنر، برای پذیرش در برخی از رشته های هنری نیازمند گذراندن موفقیت آمیز آزمون عملی آن رشته می باشند. رشته های دارای آزمون عملی عبارتند از:

نقاشی مجسمه سازی موسیقی ایرانی عکاسی
ارتباط تصویری ادبیات نمایشی موسیقی جهانی نمایش عروسکی
هنرهای تجسمی طراحی صنعتی کتابت و نگارگری طراحی صحنه
طراحی پارچه طراحی لباس آهنگسازی بازیگری

داوطلبان برای پذیرش در رشته های فوق، باید در زمان تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند و نسبت به ثبت نام آزمون عملی رشته مورد نظر، اقدام کنند.  شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر عبارتند از:

 • زمان ثبت نام آزمون عملی در سال گذشته از 9 تیر آغاز شده و تا 15 تیر ماه نیز ادامه داشت بنابراین پیش بینی می شود در سال 98، زمان ثبت نام هفته دوم تیرماه می باشد.
 • آن دسته از داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون رشته های خاص می باشند که در کنکور سراسری هنر ثبت نام کرده و در فرایند برگزاری آزمون نیز حضور داشته باشند.
 • برای شرکت در آزمون عملی، باید هزینه ثبت نام را از طریق سایت سنجش پرداخت نمود و کارت اعتباری ثبت نام را دریافت کرد.
 • داوطلبان حداکثر مجاز به ثبت نام آزمون عملی دو رشته از رشته های فوق می باشند و برای هرکدام باید یک کارت اعتباری مجزا از سایت سنجش خریداری نمایند.
 • هزینه ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر برای هر رشته در سال گذشته، 40/000 تومان بوده است که پیش بینی می شود برای سال 98 مقداری بر این مبلغ افزوده شود.
 • مبلغ  ثبت نام به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می شود و در صورتی که این هزینه واریز نشود، ثبت نام داوطلب ناقص باقی می ماند.

زمان برگزاری و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور هنر

برگزار کننده آزمون عملی کنکور هنر، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و با توجه به اخبار منتشر شده از این سازمان، هنوز اطلاع دقیقی از زمان برگزاری آزمون عملی در دسترس نمی باشد ولی معمولا هفته دوم مرداد ماه زمان برگزاری آزمون عملی رشته های فوق باشد و داوطلبانی که مراحل ثبت نام اینترنتی را طی نموده اند، مجاز هستند که در این آزمون حضور یابند. چند روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه آزمون عملی بر روی سایت sanjesh.org قرار می گیرد و در آن اطلاعاتی مانند آدرس و زمان دقیق محل برگزاری آزمون، و اطلاعات شخصی داوطلب درج شده است. همچنین داوطلبانی که در ازمون عملی دو رشته ثبت نام کرده اند، باید برای هر کدام کارت ورود به جلسه جداگانه دریافت نمایند.

 • ممکن است بعضی از داوطلبان موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشوند، این دسته از داوطلبان می توانند در زمان تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، به همراه 2 قطعه عکس 4*3، کارت شناسایی معتبر و رسید پرداخت هزینه ثبت نام، به باجه های رفع نقص مستقر در مرکز استان خود مراجعه کتند و برای حل مشکل خود اقدام نمایند. ( برای حل مشکلات به وجو آمده در فرایند برگزاری آزمون عملی، یک برنامه زمانی توسط سازمان سنجش منتشر می شود که می توان بر اساس آن اقدام به حل مشکل نمود.)
 • داوطلبان باید نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون، در حوزه مربوطه حضور یابند.
 • داوطلبانی که در آزمون حضور نیابند، از بقبه مراحل پذیرش آن رشته حذف می شوند.
 • آزمون عملی برای هیچ یک از داوطلبان به صورت انفرادی برگزار نمی شود و همچنین امکان تمدید یا تکرار برای برگزاری آزمون عملی، وجود نخواد داشت.
 • نحوه انتخاب رشته، رشته های خاص کنکور هنر بدین صورت است که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری  هنر در نیمه دوم مرداد ماه، دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر بر روی سایت sanjesh.org قرار می گیرد و لیست رشته های دارای آزمون عملی نیز در این دفترچه قرار دارد لذا داوطلبانی که با واریز هزینه علاقمندی خود را به رشته های داری آزمون عملی اعلام نموده اند، می توانند این رشته ها را در فرم انتخاب رشته خود بگنجانند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره