پنج شنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / تیزهوشان / شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 98
شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس تیزهوشان از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و دبیرانی با توانمندی و سطح علمی عالی در این مدارس تدریس می کنند ، به همین دلیل دانش آموزان بسیاری علاقمند به تحصیل در این مدارس هستند. زمان ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم نیمه دوم اردیبهشت ماه می باشد و علاقمندان برای ورود به پایه هفتم این مدارس ،  ابتدا باید ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند. ثبت نام اینترنتی از طریق سایت hoosh.medu.ir انجام می شود و کلیه متقاضیان باید در اردیبهشت ماه با مراجعه به این سایت پیش ثبت نام خود را انجام دهند. دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور نیز می توانند در سنجش و پذیرش دبیرستان های دوره اول استعداد های درخشان شرکت نمایند.

برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم ، فقط باید از طریق سایت hoosh.medu.ir اقدام کنید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 98

در سال های گذشته منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی  ، کتب درسی سال پنجم و ششم ابتدایی بود و سوالات از این دو پایه مطرح می شد ولی با توجه به تغییراتی که امسال صورت گرفته است ، برای قبولی در این آزمون احتیاجی به مطالعه منابع درسی یا غیردرسی نیست و پذیرش دانش آموز براساس ضریب هوشی و استعداد تحصیلی وی صورت می گیرد  سوالات آزمون هوش امسال به دو صورت تشریحی و تستی مطرح می شود و بررسی سطح توانمندی دانش آموز در حل مسئله از اهداف این آزمون می باشد. از شرایط ثبت نام این آزمون عبارتند از :

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • به دست آوردن نمره خیلی خوب در همه ی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • به دست آوردن نمره خیلی خوب در همه ی دروس نوبت دوم پایه ششم ابتدایی

به دلیل آنکه مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان ، به صورت اینترنتی انجام می گیرد ، بنابراین مسئولیت کلیه اطلاعات درج شده در فرم ثبت نام بر عهده داوطلب است و در صورت مغایرت ، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.

شرایط پذیرش اختصاصی در مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم

بر اساس توضیحاتی که در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی ذکر شده است ، برای پذیرش دانش آموز در این پایه تحصیلی شرایط خاصی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس تیزهوشان ، صرفا بر اساس نمره کسب شده در آزمون می باشد.
 • داوطلبان باید دبیرستان های استعداد درخشان مورد نظر خود را با توجه به منطقه محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • حوزه برگزاری آزمون ، بر اساس منطقه سکونت دانش آموزان تعیین خواهد شد و داوطلبان خارج از کشور نیز باید در داخل کشور آزمون دهند.
 • در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه تیزهوشان دوره اول متوسطه می باشد ، داوطلبان در انتخاب مدرسه اختیار کامل دارند و هر داوطلب می تواند حداکثر 3 مدرسه به ترتیب اولویت خود انتخاب کند.
 • در صورت شرکت دانش آموزان همزاد (دوقلو یا بیشتر ، همجنس یا غیرهمجنس) و قبولی یکی از آن ها ، پذیرش دیگری مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون است.
 • پذیرش داوطلبان در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم ، لزوما به معنای ورود بدون آزمون به دبیرستان های دوره دوم متوسطه نیست و تحصیل دانش آموزان در این دوره نیز تابع شرایط خاص می باشد.
 • هیچ فهرست ذخیره ای برای دبیرستان های دوره اول استعداد درخشان اعلام نخواهد شد.
 • مدارس تیزهوشان فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزی می باشند.
 • دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس تیزهوشان ، ملزوم به پرداخت شهریه ای معادل 50 درصد شهریه مدارس غیردولتی شهرستان خود می باشند.
 • مدت حضور دانش آموزان پایه هفتم در مدرسه ، 42 ساعت در هفته خواهد بود و هزینه کلاس های فوق برنامه و خدمات آموزشی از دانش آموز دریافت می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره