جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همواره سوالات مختلفی در خصوص دانشگاه تربیت معلم برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند مطرح می شود که برای آشنایی  و معرفی دانشگاه تربیت معلم لازم دانستیم تا سوالات شما متقاضیان را در این مقاله پاسخگو باشیم.دانشگاه تربیت معلم مرکز آموزش عالی به شمار می رود که هدف اصلی از تاسیس این نوع دانشگاه ،تربیت و پرورش آموزگاران برای سطوح های مختلف آموزشی می باشد.در ایران مراکز تربیت معلم در قالب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان طراحی شده است که در واقع این دانشگاه ها وظیفه تربیت و تامین دبیران آموزش و پرورش را بر عهده دارند.ضمن اینکه افراد پذیرفته شده و شاغل به تحصیل در دانشگاه تربیت معلم از حقوق دانشجویی هم برخوردار خواهند بود.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو متناسب با شآن معلمی
 • عدم سوء سابقه محکومیت جزایی یا کیفری
 • داشتن تابعیت ایرانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر،دخانیات و الکل
 • برخورداری از سلامت کامل روانی، جسمانی

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

 •  داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی و حداقل معدل کل 15 (دیپلم)
 • کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری
 • نداشتن تعهد خدمت و یا رابطه استخدامی یا به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی،در آغاز تحصیل
 • دارا بودن حداکثر 20 سال تمام (متولدین 1375/7/1 به بعد می توانند متقاضی شوند).ضمن اینکه انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.
 • بومی بودن (بومی استانی) داوطلب در رشته های اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذیرش
 • مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، نخبگان علمی و مهارتی،در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد.
 • ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.
 • موفقیت در مصاحبه اختصاصی جهت ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت، انگیزه متقاضیان
 • ارائه تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی در استانی که استخدام می شوند.
 • داشتن حداکثر 28 سال در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن

شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم ویژه داوطلبان آزاد

وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور تامین نیروی انسانی آموزشی در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان واجد شرایط برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشجو می پذیرد.داوطلبان در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند تا پس از انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند. پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص خود را دارد و پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه های وابسته (ویژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود.برای اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام متقاضیان در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:

1- داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.

2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

3- در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.

4- متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.

6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

7-سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

8-شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۱۲ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید
  ایا میشه با مدرک معادل سازی دیپلم حوزه علمیه وارد دانشگاه فرهنگیان شد؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   ملاک پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان شرکت در کنکور سراسری و کسب تراز بالای ۶۵۰۰ می باشد. ( البته در صورت دارا بودن شرایط سنی )

 2. Avatar

  سلام خوبین من حوزه علمیه خوندم میشه از طرف حوزه وارد تربیت معلم بشم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   ملاک پذیرش دانشجو، جهت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شرکت در کنکور سراسری و کسب تراز بالا ۶۵۰۰ می باشد .

 3. Avatar

  سلام.دختر من سال ۱۲ گرافیک هستش هنرستان.میخواد کنکور هنر بده و دانشگاه فرهنگیان شرکت کنه.خوزستان دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم دولتی داره؟ممنکن میشم راهنمایی کنید و شرایطش رو هم بگید.الان ۱۸ سالش هست

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله در استان خوزستان هم دانشگاه فرهنگیان وجود دارد ملاک پذیرش این دانشگاه شرکت در کنکور سراسری ،کسب تراز بالای ۶۵۰۰ در کنکور ، بومی بودن داوطلب، داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام و همچنین کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی می باشد .

 4. Avatar

  سلام من لیسانس مترجمی زبان دارم . سنم ۲۲ ساله میتونم ارشد رو در دانشگاه تربیت معلم بخونم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   معمولا پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان از بین داوطلبانی است که مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده اند.

 5. Avatar

  سلام من متولد۷۳ هستم کارشناسی زبان عربی دارم میتونم برا ادامه تحصیل دردانشگاه تربیت معلم شرکت کنم خواهش میکنم جواب بدین خیلی علاقه دارم به تحصیل وشغل معلمی خواهشا جواب بدین

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد امکان پذیرش شما در دانشگاه فرهنگیان وجود نخواهد داشت. شما می توانید با مدرک کارشناسی خود در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید .

 6. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی کامپیوتر دارم و فارغ التحصیل شدم و ۲۳ سالمه میتونم شرکت کنم آزمون تربیت معلم؟؟ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد با توجه به دارا نبودن شرایط سنی امکان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان وجود نخواهد داشت .

 7. Avatar

  سلام
  من الان حوزه علمیه میرم و چهار سال دیگه لیسانسمو می‌گیرم و تا اون موقع ۲۳ سالم میشه میتونم بعد تمام شدن ازمون ورودی تربیت معلم بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم تا ۲۲ سال می باشد و در صورت ثابت ماندن این شرایط سنی تا ۴ سال آینده مجاز به شرکت در این دانشگاه نخواهید بود.

 8. Avatar

  سلام من فوق دیپلم فنی دارم میتونم بجا پیش دانشگاهی بزارم بعد کنکور بدم واسه تربیت معلم بعد معدل بالای چند میخواد تورو خدا زود جواب بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید مدرک کاردانی خود را مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه داده و در کنکور یکی از رشته های نظری شرکت نمایید. در حال حاضر معدل ملاک برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان سال ۹۸ مشخص نشده است. ولیکن برای سال قبل معدل بالای ۱۵ را ملاک پذیرش قرار داده بودند.

 9. Avatar

  سلام من بهمن امسال مدرک کاردانی حسابداریمو از دانشگاه فنی و حرفه ای گرفتم و تا برج ۶ سال ۹۸ هم معافیت تحصیلی دارم
  میتونم کنکور سراسری برا تربیت معلم شرکت کنم؟
  در ضمن ثبت نام مجدد کنکور سراسری هم از فردا آغاز میشه

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما با دیپلم فنی و حرفه ای و در صورت دارا بودن شرط سنی تا ۲۲ سال می توانید مدرک خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه داده و در کنکور سراسری یکی از رشته های نظری شرکت نموده و در صورت کسب تراز بالای ۶۵۰۰ برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته نمایید.

 10. Avatar

  سلام من تربیت کودک از فنی خوندم و نظام جدیده.امسال تموم میشم.میخاستم بدون کنکور برم پرستاری .معدلم هم نزدیکای ۲۰٫من میتونم برم تربیت معلم. لطفا کامل راهنماییم کنین.خیلی برام مهمه.خاهش میکنم کمکم کنین که چیکار کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای شرکت در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور حتما میبایست دیپلم رشته تجربی را دارا باشید و داوطلبان فنی حرفه ای مجاز به شرکت در این طرح نخواهند بود. لیکن برای انتخاب دانشگاه فرهنگیان نیز میبایست در کنکور سراسری یکی از رشته های نظری شرکت کرده و در صورت کسب تراز بالای ۶۵۰۰ برای این دانشگاه انتخاب رشته نمایید.

 11. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من در دانشگاه فنی کرج در رشته الکتروتکنیک مشغول هستم در مقطع کاردانی
  میخواستم بدونم اگه انصراف بدم پذیرفته میشم ۱۳۷۸/۱۰/۱۶
  هستم؟؟؟؟ لطفا جواب بدید

  • ایران مشاوره

   باسلام
   در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانید از فرصت یک بار انصراف خود استفاده کرده و در کنکور سراسری شرکت کنید همچنین در صورت دارا بودن مابقی شرایط دانشگاه فرهنگیان می توانید برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید .

 12. Avatar

  سلام
  برای مجاز شدن برای ورود به دانشکده فرهنگیان رتبمون چقدر باید باشه ؟

 13. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من مدرک کارشناسی معماری دارم ومتولد۷۲هستم میخواستم بدونم امکانش هس شغل معلمی داشته باشم؟
  ی سوال دیگه میتونم براارشدرشته تربیت معلم رو انتخاب کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما با توجه به شرایط سنی خود می توانید با مدرک کارشناسی معماری خود در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده و در صورت قبولی و گذراندن دوره های کارورزی استخدام این ارگان شوید. همچنین، دانشگاه فرهنگیان برای مقطع کارشناسی ارشد معمولا از دانشجویانی که مقطع کارشناسی خود را نیز در این دانشگاه تحصیل کرده اند دانشجو می پذیرد.

 14. Avatar

  سلام من سال ۹۸ کاردانی نرم افزار رو تموم میکنم میخواستم بدونم که در اآزمون استخدامی آموزش پرورش مدرک کاردانی رو قبول میکنن برای تدریس؟

 15. Avatar

  سلام ببخشید آیا برای سال آینده دانشگاه فرهنگیان ، از رشته های کاردانش وفنی حرفه ای هم پذیرش دارد ؟ چه رشته هایی ؟ لطفاً میشه بیشتر راهمایی کنید باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   دانش آموزان کاردانش و فنی حرفه ای برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان حتما میبایست پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری(ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) را دارا بوده و یا مدرک کاردانی خود را به عنوان پیش دانشگاهی ارائه داده و در کنکور سراسری یکی از این رشته ها شرکت نمایند.

 16. Avatar

  سلام
  وقت بخیر
  آیا متولدین ۷۵/۱۰/۱۴ شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان برای ورودی ۹۸-۹۷ را دار میباشند؟. و اینکه در صورت دانشجو بودن در دانشگاه دولتی(دانشگاه هرمزگان) امکان انصراف از دانشگاه فعلی وجود دارد که در صورت پذیرش دانشگاه تربیت معلم از دانشگاه قبلی انصراف داده و در دانشگاه تربیت معلم ثبت نام نماید.
  راهنمایی کنید ممنون میشم.
  روز خوبی داشته باشین.

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ از بین متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد بوده است .پذیرفته شدگان دوره روزانه سال ۹۷ یکسال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشند. داوطلبان آقا در صورتی که مدرک معادل کاردانی به آنان تعلق نگیرد یکبار حق انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در مقطع کارشناسی پیوسته را دارند.

 17. Avatar

  سلام
  من کارشناسی شیمی کاربردی دارم..برای معلمی چه جوری باید اقدام کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما با توجه به مدرک و رشته تحصیلی خود می توانید در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده و در صورت قبولی در این آزمون بعد از گذراندن دوره یکساله کارورزی استخدام این ارگان شوید. لذا به این نکته توجه داشته باشید که این آزمون بومی گزین می باشد.

 18. Avatar

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم کسی ک فوتبالیسته و ممکنه ب شهرهای مختلف بره میتونه بره دانشگاه تربیت معلم ؟؟

 19. Avatar

  سلام لطفا جواب بدید
  من دیپلم الکترونیک فنی دارم
  میتونم در آزمون سراری شرکت کنم؟
  پدرم هم معلم هستن آیا سهمیه داره؟؟؟

 20. Avatar

  سلام
  من پسر ۱۹ ساله از بوشهر با داشتن مدرک دیپلم پیش دانشگاهی علوم انسانی
  با معدل ۱۴٫۱۶
  با توجه ب این ک شرایط ورود را معدل ۱۵ قید کرده اید خواستم بدانم ایا هیچ تبصره یا بندی وجود ندارد که بنده با توجه ک بنده ساکن روستاهای محروم استان بوشهر هستم ب من این فرصت داده شود ک بتوانم در ازمون ورود تربیت معلم شرکت کنم؟؟؟
  باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   این امکان وجود دارد که شرط معدل برای ورود به دانشگاه فرهنگیان تغییر کرده و یا حذف شود که در اینصورت شما با توجه به شرایط سنی مجاز به شرکت در آزمون سراسری برای ورود به این دانشگاه خواهید بود. لذا، برای اطمینان میبایست منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری از سوی سایت سازمان سنجش باشید.

 21. Avatar

  با سلام و خسته نباشید
  من دانش اموز رشته ی حسابداری کاردانش پایه دوازدهم هستم که انشالله سال ۹۸ خرداد تموم میشم میخواستم بدونم میتونم برای تربیت معلمی ثبت نام کنم در رشته ی حسابداری ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در کنکور سراسری و هم چنین دارا بودن مابقی شرایط دانشگاه فرهنگیان می توانید برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 22. Avatar

  سلام من رشته مدیریت خانواده کاردانش سال اخر هستم معدل۱۸ایا میتوانم دانشگاه تربیت معلم قبول شوم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در کنکور سراسری و همچنین دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان می توانید برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 23. Avatar

  سلام من در سایتی دیدم برای رشته تربیت معلم دختر حداقل قدش باید ۱۵۵ باشه اما من حدود ۱۵۳ هستم خواستم ببینم ایا این صحت داره؟ یعنی ممکنه بخاطر دو سانت قبول نشم تربیت معلم؟ پدرمم معلم هستن

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید و در صورت کسب تراز بالا ۶۵۰۰ برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید، اما ممکن است به علت نداشتن حداقل شرایط قد در مرحله مصاحبه مردود شوید.

 24. Avatar
  علیرضا بهارلویی

  سلام ببخشید من یه پسر۲۰ سالم که تازه فوق دیپلم نرم افزار گرفتم میخواستم بدونم دانشگاه فرهنگیان برای رشته نرم افزار یا کامپیوتر دانشجو نمیگیره؟ اگه من بخوام برم تو دانشگاه فرهنگیان باید تو چه شاخه ای کنکور بدم؟
  لطفا راهنماییم کنید .الان من کنکور نرم افزار بدم تو الویت بندیم دانشگاه فرهنگیان هست؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در کنکور سراسری شرکت کنید در صورت دارا بودن مابقی شرایط دانشگاه فرهنگیان برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید .

 25. Avatar

  سلام، من تو کنکور ٩٧ رشته زبان مجاز به انتخاب رشته تربیت معلم شدم ولی تو دفترچه انتخاب رشته دانشگاه مازندران که بومی خودم هست، اصلا خانوم نداشت ، یعنی در واقع هیچ شانسی نداشتیم؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام
   یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان: پذیرش بومی پذیر انجام میگیرد و در صورت ارائه شدن رشته مدنظر در استان بومی خود مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه خواهید بود.

 26. Avatar

  سلام و عرض خسته نباشی مشاوران عزیز
  من در سال دهم به علت مشکلات خانوادگی فقط توانستم در نوبت دوم معدل ۱۴/۵ به دست بیاورم
  ولی در سال یازدهم به شکر خدا تونستم معدل بالای ۱۶داشته باشم
  ایا با روال اینکه بهتر شدم امکانش هست بتونم تو دانشگاه تربیت معلم و فرهنگیان شرکت داشته باشم و به دانشجوی معلمی در صورت رتبه کنکور خوب بتونم دربیام❤️❤️

 27. Avatar

  سلام من ۲۵ سالمه وفوق دیپلمخیاطی دارم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم

 28. Avatar

  سلام خسته نباشید.
  من ۱۹سالمه،امسال دیپلم گردشگری گرفتم کارودانش نظام قدیم میتونم برای کنکور هنر۹۸ شرکت کنم برای دبیری کارودانش هنرستان؟؟

 29. Avatar

  سلام، خسته نباشید.
  ببخشید من متولد نیمه دوم سال ٧۵ هستم و مدرک فوق دیپلم معماریم رو گرفتم.
  میخواستم بدونم آیا این امکان وجود داره که لیسانسم رو از تربیت معلم بگیرم؟ یا باید دوباره از صفر دانشگاه تربیت معلم رو شروع کنم؟

 30. Avatar

  سلام خسته نباشید.
  من ۱۹سالمه امسال دیپلم گردشگری گرفتم( نظام قدیم)کاردانش .میتونم برای کنکور (هنر)۹۸ شرکت کنم برای دبیری کارودانش_هنرستان؟؟

 31. Avatar

  سلام من در مرحله تکمیل ظرفیت هم در مصاحبه وهم در نتایج قطعی قبول شدم اما ترازم زیر ۶۵۰۰ هست اما سهمیه ۵ درصد ایثار گران دارم ایا ممکنه قبولیم لغو بشه

دریافت مشاوره