یکشنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همواره سوالات مختلفی در خصوص دانشگاه تربیت معلم برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند مطرح می شود که برای آشنایی  و معرفی دانشگاه تربیت معلم لازم دانستیم تا سوالات شما متقاضیان را در این مقاله پاسخگو باشیم.دانشگاه تربیت معلم مرکز آموزش عالی به شمار می رود که هدف اصلی از تاسیس این نوع دانشگاه ،تربیت و پرورش آموزگاران برای سطوح های مختلف آموزشی می باشد.در ایران مراکز تربیت معلم در قالب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان طراحی شده است که در واقع این دانشگاه ها وظیفه تربیت و تامین دبیران آموزش و پرورش را بر عهده دارند.ضمن اینکه افراد پذیرفته شده و شاغل به تحصیل در دانشگاه تربیت معلم از حقوق دانشجویی هم برخوردار خواهند بود.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عامل بودن به اخلاق و رفتار نیکو متناسب با شآن معلمی
 • عدم سوء سابقه محکومیت جزایی یا کیفری
 • داشتن تابعیت ایرانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر،دخانیات و الکل
 • برخورداری از سلامت کامل روانی، جسمانی

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

 •  داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی و حداقل معدل کل 15 (دیپلم)
 • کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط در آزمون سراسری
 • نداشتن تعهد خدمت و یا رابطه استخدامی یا به نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی،در آغاز تحصیل
 • دارا بودن حداکثر 20 سال تمام (متولدین 1375/7/1 به بعد می توانند متقاضی شوند).ضمن اینکه انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر به هیچ وجه به سقف سنی افزوده نمی شود.
 • بومی بودن (بومی استانی) داوطلب در رشته های اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذیرش
 • مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، نخبگان علمی و مهارتی،در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه از امتیازات لازم برخوردار خواهند شد.
 • ادامه تحصیل آن دسته از دانش آموختگان بهره مند از امکانات دولتی از تحصیل رایگان مجدد در مقطع قبلی، در صورت ایفای تعهدات آموزش رایگان یا بازخرید تعهدات مربوطه بلامانع است.
 • موفقیت در مصاحبه اختصاصی جهت ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت، انگیزه متقاضیان
 • ارائه تعهد عدم جابجایی ده ساله برون استانی در استانی که استخدام می شوند.
 • داشتن حداکثر 28 سال در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن

شرایط پذیرش در دانشگاه تربیت معلم ویژه داوطلبان آزاد

وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور تامین نیروی انسانی آموزشی در مقطع کارشناسی پیوسته از میان داوطلبان واجد شرایط برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشجو می پذیرد.داوطلبان در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی می توانند تا پس از انتخاب رشته به ادامه تحصیل بپردازند. پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان شرایط خاص خود را دارد و پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه های وابسته (ویژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود.برای اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام متقاضیان در دانشگاه تربیت معلم 97 – 98

ویژه شاغلین رسمی و پیمانی:

1- داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.

2- دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

3- در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر ( از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.

4- متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

5- قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.

6- پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

7-سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

8-شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه تربیت معلم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۴۲ نظر

 1. سلام ایا رشته فنی حر فه ای رو قبول می کنند تربیت معلم البته بنده تمام شرایط بالارو دارم کدام دانشگاه ؟ رتبه چند کنکور ؟

  • باسلام
   درصورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی ، شرکت در کنکور سراسری و کسب تراز لازم می توانید برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید. توجه داشته باشید ملاک دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش تراز بالا ۶۵۰۰ می باشد.

 2. باسلام من دوازدهم فنی حرفه ای طراحی و دوخت هسستم من می تونم برای دبیری هنرستان و یا کاردانش از طریق کنکور هنر وارد دانشگاه بشم؟؟؟

  • با سلام
   بله شما می توانید در کنکور هنر شرکت نموده و در صورت دارا بودن شرایط لازم و کسب تراز بالای ۶۵۰۰ برای رشته های ارائه شده در دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایید.

 3. سلام خسته نباشید من امسال دیپلم گرافیک(نظام جدید) میگیرم… اگه کنکور هنر بدم و رتبه بالای ۶۵۰۰ بیارم ، معدلمم بالای ۱۵ باشه مشکلی برای ورود پیدا نمیکنم؟ لازم نیست کنکور نظری بدم؟

  • با سلام
   شما می توانید در صورت دارا بودن شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق شرکت در کنکور هنر و کسب تراز بالای ۶۵۰۰ و قبولی در مراحل مصاحبه وارد این دانشگاه شوید.

 4. سلام خسته نباشید.
  من چندبارسوالموبراتون ارسال کردم؛لطف کنیدجوابم رو بدید.
  درحال حاضرکه کنکور حذف شده دانشگاه فرهنگیان دانشجو هاشوچطوری پذیرش میکنه ؟؟

  • با سلام
   کنکور سراسری برای ۸۵ درصد رشته ها حذف شده است و احتمال اینکه رشته های ارائه شده در دانشگاه های فرهنگیان هم جزو این ۸۵ درصد باشند بسیار پایین است و برای ورود به این دانشگاه علاوه بر شرایط اولیه میبایست در کنکور شرکت کرده و تراز لازم را کسب کنید.

 5. سلام،برا اعتراض به شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان بهدکجا مراجعه کنیم؟

  • با سلام
   شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش و قسمت ارسال درخواست با ارسال نامه ای به این سازمان برای تغییر شرایط سنی داوطلبان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایید.

 6. سلام و درود خدمت شما، من متولد ۱۹٫۵٫۷۶ام. اکثر دوستانم میگن چون سنم زیاده اگه قبولم بشم دانشگاه فرهنگیان پذیرش نخواهم شد… خواهش میکنم حتما جواب بدین این ابهام داره خیلی اذیتم میکنه

  • با سلام
   چنانچه شرایط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۸ هم تا ۲۲ سال باشد، متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به ثبت نام در این دانشگاه ها خواهند بود.

 7. باسلام دفترچه ثبت نام کی میاد؟واینکه من فنی خوندم ومدرک فوق دیپلم(کاردانی)دارم میشه بجای پیش دانشگاهی درنظرگرفته شه ومیتونم ثبت نام کنم؟ لطفاجواب بدین

  • با سلام
   در صورت داشتن شرایط سنی و کسب تراز حد نصاب میتوانید برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته انجام دهید، زمان ثبت نام آزمون سراسری بهمن ماه می باشد.

 8. سلام خسته نباشید
  من۱۹سالمه،دیپلم گردشگری دارم(کاردانش)
  چون دیپلم نظری ندارم نمیتونم فرهنگیان برم .چون کاردانشم میتونم معلم هنرستان بشم؟؟؟؟چطوری بایدمعلم هنرستان بشم؟؟؟؟؟

  • با سلام
   اگر نظام جدید باشید میتوانید با دریافت مدرک دوازدهم هنرستان، در آزمون سراسری و گروه آزمایشی هنر شرکت نمایید، همچنین در صورتی که نوع دیپلم شما نظام قدیم باشد ، میتوانید با دریافت مدرک پیش دانشگاهی در آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت کسب تراز حد نصاب برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته انجام دهید.

 9. سلام خسته نباشید. من لیسانس رشته ی مهندسی منابع طبیعی دارم. میخواستم بدونم میتونم وارد تربیت معلم بشم یا نه؟ البته بدون اینکه دوباره کنکور سراسری تجربی شرکت کنم.

 10. سلام من ۲۵ سالمه و لیسانس زیست شناسی دارم خیلی به تدریس علاقه دارم ولی با این قانونای فرهنگیان نه میتونم ی بار دیگه لیسانس بگیرم و معلم بشم نه ارشد بخونم تو این دانشگاه .ازمون استخدامیشونم کلاتوشهر اصفهان واسه هر رشته ی نفر میخواد مدارس عیر انتفاعی هم که پارتی میخواد.کاشکی دلیلشون از وصع این قانونا با این همه کمبود معلم رو میفهمیدم

 11. مهدی علیزاده

  سلام من هنرجو سال دوازدهم رشته برق کارودانش هستم ایا من میتوانم ازمون بدم ؟ یا رشته کاروودانش مجاز نیست؟ لطفا بگید

  • با سلام
   یکی از شرایط شرکت در دانشگاه فرهنگیان داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری( ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) میباشد لیکن شما میتوانید مدرک پیش دانشگاهی یکی از این رشته های نظری را کسب کزده و در کنکور سراسری شرکت کنید و در صورت کسب تراز لازم و قبولی در مراحل مصاحبه وارد این دانشگاه شوید.

 12. سلام

  آیا دانشگاه فرهنگیان آزمون جدا از سراسری دارد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر،دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی از طریق کنکور سراسری(کسب تراز بالای ۶۵۰۰) و قبولی در مراحل مصاحبه دانشجو جذب میکنند.

 13. سلام.من کارشناسی زبان وادبیات فارسی دارم آیا میتونم ارشد دانشگاه تربیت معلم بخونم؟!

 14. سلام من از رشته فنی کامپیوتر می خونم نمیراتم بالای ۱۵ هست ایا می تونم در دانشگاه تربیت معلم تبریز برم یا حتی اگر به دانشگاه دیگری رفتم در چه درس هایی می تونم تدریس کنم
  و چند درصد ممکنه از رشته کامپیوتر دانشگاه تربیت معلم قبول کنند

 15. آیاحتما باید قد بالای ۱۵۵ باشد برای پذیرش؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله حـداقل قـد مورد قبول در دانشگاه فرهنگیان بـرای داوطلبـان مـرد ۱۶۰ و بـرای داوطلبـان زن ۱۵۵ سـانتیمتـر مـی باشـد.

 16. سلام. ببخشید من دانش آموز پایه دوازدهم انسانی هستم معدل سال دهم من ۱۴هست وسایل یازدهم هم ۱۴٫ اگه امسال یعنی پایه دوازدهم معدل ۱۵بیارم با تراز بالای ۶۵۰۰تو کنکور میتونم تو دانشگاه فرهنگیان جذب شم

  • با سلام
   جهت پذیرش دانشگاه فرهنگیان باید معدل کل بالای ۱۵ داشته باشید ، یعنی میانگین سه سال محاسبه خواهد شد.

 17. سلام.خسته نباشید من دانشجوی سال آخر علوم آزمایشگاهی هستم چطور میتونم وارد اموزش و پرورش بشم حتما باید کنکور بدم یا میتونم یه رشته ای از رشته های ارشد رو بخونم که بتونم دبیر بشم؟

  • با سلام
   جهت ورود در حیطه ی آموزش و پرورش باید مجدد در آزمون سراسری شرکت نمایید، و در دانشگاه فرهنگبان تحصیل نمایید، صرفا با مدرک ارشد نمیتوانید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید.

 18. سلام،در رشته تجربی اگر فردی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را داشته باشد در چه رشته هایی می تواند تحصیل کند که در بعد مدرس آن شود؟ایا میتوان دبیری زبان گرفت با توجه به اینکه از رشته تجربی وارد شده است؟ سپاس از شما

  • باسلام
   با توجه به دفترچه انتخاب رشته و همچنین پذیرش دانشگاه فرهنگیان داوطلبانی که در رشته تجربی کنکور داده اند می توانند برای رشته های آموزش ابتدایی ، آموزش زیست شناسی و …شرکت کنند و همچنین دبیری زبان از داوطلبانی که کنکور منحصرا زبان شرکت کرده اند پذیرش می شود .

 19. سلام خسته نباشید ببخشید من کاردانی حسابداری دارم معدل بالای ۱۵/۵وترازم بالای۶۵۰۰است ولی من کاردانش خواندم و در دانشگاه سراسری. فازغ التحصیل کاردانی رو گرفتم بدلیل اینکه من کاردانش خوندم پیش دانشگاهی نخوندم ایا امکان پذیرش هست؟؟درصورت نبودن پذیرش راهنمایی ام کنید ممنون

 20. سلام خسته نباشید
  من در مورد سلامت جسمانی سوالی دارم
  من پای چپم از پای راستم کوتاه تره در حد ی ۴سانت آیا برای ثبت نام ب مشکل مواجه میشم

 21. سلام خسته نباشید من معدل کلم ۱۴/۳۰ هستش ولی ترازم ۳۰۰۰. ینی اگه شرکت کنم ممکنه که قبول نشم؟؟

  • با سلام
   حداقل تراز قابل قبول برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان بالای ۶۵۰۰میباشد، همچنین معدل کل دیپلم باید بالای ۱۵ باشد. و شما با توجه به تراز و معدلتان مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه نخواهید بود.

 22. سلام من معدل دیپلم انسانیم زیر ۱۵ بود و الان میخام دیپلم مجدد معارف و یا دیپلم یکی از شاخه های کاردانش رو بگیرم آیا میتونمدبا دیپلم یکی از این دو رشته وارد دانشگاه فرهنگیان شوم

  • با سلام
   برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان داشتن هر دو مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مورد تایید آموزش و پرورش الزامی می باشد.

 23. سلام من معدل دیپلم انسانیم زیر ۱۵ بود و الان میخام دیپلم مجدد معارف و یا دیپلم یکی از شاخه های کاردانش رو بگیرم آیا میتونمدبا دیپلم یکی از این دو رشته وارد دانشگاه فرهنگیان شوم
  تو هیچ سایتی مطلبی درباره این موضوع ندیدم ممنون میشم اگه جواب بدید

 24. سلام.من ترازم ۶۲۰۰هستش اما معدلهای سه پایه و دیپلمم۱۸هستش…و بقیه شروط رو هم دارم…ایا ممکنه بخاطر تراز رد بشم از قبولی تکمیل طرفیت دانشگاه فرهنگیان؟

  • باسلام
   به دلیل عدم کسب تراز بالا ۶۵۰۰ ، در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از شما دعوت به مصاحبه به عمل نخواهد آمد.

 25. سلام ممنون از زحماتتون،
  من کارشناسی علوم اجتماعی (گرایش،برنامه ریزی و تعاون و رفاه)ازدانشگاه پیام نورسراسری دارم،
  ایامیتونم کارشناسی ارشد شاخه های علوم اجتماعی رو دردانشگاه تربیت معلم ادامه بدم؟؟

  • با سلام
   با توجه به رشته‎های ارائه شده در سال‎های گذشته در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان، این دانشگاه تنها فرهنگیان رسمی یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش را جذب می‎کند. اما در صورت ارائه این رشته برای تمامی داوطلبان مانعی برای ادامه تحصیل شما در این دانشگاه وجود ندارد.

 26. با سلام. من سال ۹۳ دیپام کامپیوتر گرفتم و رفتم خدمت حالا میخوام دانشگاه تربیت معلم برم.راهنمایی کنید لطفا؟؟؟؟

  • باسلام
   طبق دفترچه سال۹۶_۹۷ یرای شرکت در دانشگاه فرهنگیان داشتن حداکثر سن ۲۲ می باشد و شما با دیپلم کامپیوتر می توانید در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید ولی این راهم درنظر داشته باشید که رشته های فنی و کاردانش در دانشگاه فرهنگیان محدود می باشد ، شما بهتر است پیش دانشگاهی یک رشته نظری (انسانی،تجربی،ریاضی) داشته باشید و در کنکور یکی از این سه رشته شرکت کنید.

 27. سلام من ترازم ۷۴۰۲درزیر گروه یک رشته تجربی وبومی استان همدان هستم آیا امکان دارد با این تراز درتکمیل ظرفیت فرهنگیان آموزش ابتدایی به مصاحبه دعوت شوم ؟ ودرضمن من میتوانم شهرهایی را که ظرفیت پذیرششان از همدان بیشتر است راجلو تراز همدان انتخاب کنم ؟ با این کار شانس قبولیم بیشتر میشود؟

  • باسلام
   تراز قابل قبول برای دانشگاه فرهنگیان ۶۵۰۰ به بالا می باشد ویکی از شرط های دانشگاه فرهنگیان بومی پذیری،می باشد. شما نمی توانید شهرهای دیگر را انتخاب کنید و این را هم در نظر داشته باشید که پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به غیر تراز کسب شده بستگی به مصاحبه و ظرفیت دانشگاه نیز دارد.

 28. سلام. من در هنگام انتخاب رشته شهریور در صورتیکه مجاز بودم ولی این دانشگاه را انتخاب نکردم آیا میتوانم در تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنم ؟؟

  • با سلام
   به احتمال بسیار کسانی که در شهریور ماه نیز مجاز بوده اند میتوانند در تکمیل ظرفیت آذرماه شرکت نمایند .

 29. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که میشه با دیپلم رشته عمران (فنی حرفه ای) وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

 30. به نظرتون منکه نه شرایط سنی کنکور فرهنگیان ونه رشته موردنظر آزمون استخدامی رو ندارم باید چیکارکنم

  • شما می‎توانید در یکی از رشته‎های استخدامی آزموزش و پرورش مشغول به تحصیل شوید، تا بعد از فارغ التحصیلی امکان شرکت در آزمون‎های استخدامی آموزش و پرورش را داشته باشید.

 31. من پرستاری خوانده ام.آیا جزو رشته های ارایه شده برای آزمون استخدامی هس یاخیر؟ممنون ازپاسخگوییتون…منابع مطالعاتی برای آزمون استخدامی رو از کجا پیداکنیم

 32. سلام..من امسال بین مهندسی مکانیک و آموزش ریاضی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مردد بودم و طبق علاقم مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز قبول شدم…اگه روزی پشیمون بشم ایا امکانش هست که بدون کنکور مجدد ، دانشگاه فرهنگیان برم؟(ضمنا رتبم هم ۶۱۲ منطقه ۳ بود)
  البته منظورم این نیست که لیسانس مکانیک بگیرم بعد برم..منظورم اواسط این دوره ۴ ساله است.

  اگر لیسانس بگیرم و بخام ازمون استخدامی اموزش پرورش شرکت کنم فرقی با یه معلم که کلا دانشگاه تربیت معلم خونده ندارم؟

  سوال بعدیم اینه که ایا اگه تو این ازمون قبول بشم فقط میتونم معلم هنرستان بشم یا ریاضی و فیزیک هم میتونم؟
  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید

  • با سلام
   خیر ، امکان پذیر نمی باشد،مگر اینکه در همین سال در دوره های تکمیل ظرفیت انتخاب رشته نمایید. رشته ی مهندسی مکانیک در مشاغل معلمی پذیرش ندارد،اما در برخی مشاغل از جمله کارشناس بررسی آلودگی هوا و جو ، پذیرش صورت گرفته است.

 33. باسلام.درچه موردی مصاحبه میکنید؟

  • با سلام
   محتوی دانشگاه فرهنگیان معمولا بر اساس سوالات عقیدتی و سیاسی و تعدادی از سوالات نیز براساس مصاحبه های علمی میباشد .

 34. سلام. من شرایط سنی شرکت در کنکور فرهنگیان ندارم..میتوانم درآزمون استخدامی شرکت کنم ووارد دانشگاه تربیت معلم شوم..وآیا این آزمونهای استخدامی فرمالیته اس یا واقعا کسی راهم جذب میکنند

  • با سلام
   شما در صورت دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی مرتبط با رشته های ارائه شده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش میتوانید در این آزمون شرکت کنید و در صورت کسب رتبه ی لازم دعوت به مصاحبه خواهید شد،در نهایت اگر قبول شوید بعد از گذراندن دوره ی یکساله ی کارورزی استخدام آموزش و پرورش خواهید شد.

 35. سلام
  چن تا سئوال دارم
  ۱- اگر پدر ادم درگیر پرونده قضایی یا سیاسی بوده باشه برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان مشکل ایجاد میشه؟
  ۲- با درصدهای میانگین عمومی ۶۵ درصد و میانگین تخصصی ۵۰ درصد تو رشته ریاضی منطقه یک و شرایط پوششی و اعتقادی مناسب چقدر احتمال داره برای دبیری فیزیک تبریز قبول بشم؟
  ۳- چادر در دانشگاه فرهنگیان اجباریه؟

  • با سلام . معمولا مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مانند دانشگاه های افسری سختگیرانه نیست ولی بستگی به مصاحبه کننده دارد که شرایط شما را چگونه در نظر بگیرد ولی با توجه به درصد های ذکر شده شانس قبولی شما برای دعوت به مصاحبه بالا میباشد . در ضمن در دانشگاه های فرهنگیان حجاب اجباری میباشد .

   • مرسی که جواب دادین
    من چادر رو پرسیدم. ینی اگر نه آنچنانی آرایش کنیم یا موهامون بیرون نباشه و نه لباس جلف و تنگ بپوشیم بازهم باید چادر بندازیم؟

    • با سلام
     برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان اگر حجاب شما کامل باشد و شعونات اسلامی را رعایت کنید نیازی به پوشیدن چادر نمیباشد.

 36. سلام.لطفا کمکم کنید.کنکورتجربی۹۷دادم…اسمم برای مصاحبه رشته ی تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان اومده..مصاحبه یک آذره …میخاستم بدونم اگرقبول بشم میتونم دوباره کنکور بدم؟..یاچندسال بعددوباره میتونم کنکور بدم؟.یابعدازاتمام تحصیل(۴سال)میشه؟..اگرنمیشه کنکورداد یااگربایدبعدازقبولی به خاطرانصراف پول بدم به آموزش پرورش ،نمیخام برم مصاحبه…لطفا قبل مصاحبه جواب بدین دارم میمیرم ازاسترس

  • با سلام
   اگر سن شما از ۲۲ سال تمام گذشته باشد دیگر قادر به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان نخواهید بود و در ضمن اگر شما در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول شوید دیگر نمیتوانید برای کنکور سال آینده شرکت نمایید .

 37. سلام من مدرک فوق دیپلم حسابداری دارم تروخدا بگیدچطورمیتونم معلم شوم ؟

  • با سلام.
   شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان عبارت است از،شرکت در آزمون یکی از پنج گروه آزمایشی (علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، انسانی ،هنر ،زبان ). داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵،کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرایط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ صورت گرفت، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 38. سلام.من دیپلم تجربی دارم واسه تربیت معلم چیکار باید بکنم؟؟آزمون خاصی داره یا فقط از طریق کنکوره ک جوابای کنکور بیاد باید قبول شده باشی؟؟کنکور دادم امسال ولی تو انتخاب رشته قبول نشدم
  میشه کامل توضیح بدین

  • با سلام . پذیرش دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور میباشد و معمولا کسانی که تراز بالای ۶۵۰۰ کسب می کنند شانس قبولی بالایی دارند .

 39. سلام من دیپلم رشته ی تجربی دارم میخام کنکور امسالو انسانی شرکت کنم … ولی برام سواله که واسه تربیت معلم دیپلمه تجربیمو حساب میکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • با سلام
   دانشگاه تربیت معلم از میان چهار گروه نظری ریاضی،تجربی،انسانی و معارف پذیرش دانشجو دارد.توجه داشته باشید اگر دیپلم شما نظام قدیم است صرف داشتن مدرک دیپلم کافی نیست و باید مدرک پیش دانشگاهی نیز داشته باشید.

 40. با سلام من متولد۷۲/۴ هستم و کاردانی سراسری رشته حسابداری و لیسانس حسابداری دانشگاه آراد دارم .میخاستم ببینم چجور میتونم استخدام آموزش و پرورش بشم . ادامه تحصیل برای مقطع ارشد در دانشگاه فرهنگیان میتونه یکی از راه های استخدام شدن باشه ؟و چ زمان بایددر آزمونا شرکت کنم .ممنون

  • با سلام.
   پذیرش و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان با شرط سنی صورت میگیرد، بنابرابن پیشنهاد میشود، شما در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش که هرسال برگزار میشود ثبت نام انجام دهید. همچنین جهت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان برای مقطع ارشد، در صورتی میتوانید در دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته نمایید، که در دفترچه انتخاب رشته امکان پذیرش از بین داوطلبان آزاد وجود داشته باشد.

 41. باسلام بنده دارای دیپلم گرافیک با معدل۱۴/۶۶هستم ودر حال حاضرحاضر تغییر رشته داده و دانش اموز پیش دانشگاهی علوم انسانی هستم. برای شرط معدلی که ر بالا ذکر نمودید فقط معدل دیپلم ملاک است یا بالا بودن معدل پیش دانشگاهی هم در نظررصد گرفته میشوذ؟ایا بنده با معدل بشرط رتبه خوب کنکور میتوانم دانشجوی فرهنکیان. شوم؟؟؟؟

  • با سلام
   جهت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم شما مد نظر خواهد بود. و اگر معدل کل دیپلم شما زیر ۱۵باشد، و رتبه قبولی هم کسب کرده باشید،مرحله دوم آزمون یا مصاحبه برای شما صورت نخواهد گرفت. و نمره قبولی درمصاحبه را کسب نخواهید کرد.

 42. سلام من متولد۷۲هستم و یک لیسانس مهندسی مکانیک و یه فوق دیپلم مهندسی عمران دارم و الان هم دانشجوی ارشد روزانه هستم.سربازیمم رفتم .ایا میتونم کنکور بدم و اینجارا انصراف بدم و برم تربیت معلم بخونم؟

  • با سلام.
   طبق دفترچه انتخاب رشته سال ۹۷ در دانشگاه فرهنگیان از بین متولدین مهر ۷۵ به بعد پذیرش صورت گرفته است . برای سال جدید طبق روال هرساله یا به شرظ سنی اضافه یا کاهش داده خواهدشد. و شرط سنی برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد. با توجه به شرایط شما ،در صورت تمایل میتوانید در آزمون های استخدامی شرکت نمایید.

 43. سلام من امسال کنکور زادم و فیزیک دانشگاه شهید رجایى قبول شدم کارنامه سبزم رو نگاه کردم دیدم مهندسى عمران الزهرا رو هم قبول شدم به نظرتون کدوم یکى بهتره؟؟ ( رشته فیزیک رو علاقه دارم اما تربیت دبیرى رو نه )

  • با سلام
   انتخاب رشته های عمران یا فیزیک بستگی به علاقه شما دارد.به طور کلی علوم پایه بازار شغلی مناسبی در کشور هایی نظیر ایران ندارند؛از طرفی رشته عمران با توجه به اینکه اقایان در این حوزه بیشتر جذب بازار کار میشوند انتخاب چندان مناسبی برای شما نخواهد بود.لذا انتخاب فیزیک در دانشگاه تربیت معلم با توجه به علاقه شما و اینده شغلی مشخص انتخاب مناسب تری خواهد بود.

 44. سلام ایابرای ثبت نام دردانشگاه تربیت معلم مذهب مهمه یافقط دین اسلام

 45. سلام . من فارغ ال تحصیل رشته الهیات هستم و متولد ۷۴ آیا راهی هست که بتونم وارد آموزش و پرورش بشم . و اینکه آزمون استخدامی آموزش و پرورش رو چجور باید بفهمیم کی انجام میشه

  • سلام شما فقط از طریق ازمون استخدامی میتوانید وارد آموزش و پرورش شوید. این ازمون هرساله در اردیبهشت ماه برگزار میشود. شما میتوانید از طریق سایت سازمان سنجش و گزینه ازمون های استخدامی اطلاعیه های این ازمون را دنبال کنید

 46. سلام . من متولد ۷۴٫۴٫۱۴ هستم آیا میتوانم در تربیت معلم امسال ثبت نام کنم

 47. سلام من دانشجوی روزانه سال۹۶ مدیریت صنعتی دانشگاه گیلان هستم الان میخوام انصراف بدم ازدانشگام ودوباره کنکور بدم آیا میتونم اینکاررو بکنم ؟
  ضمن اینکه هدفم برای کنکور امسال تربیت معلم هست من سال ۹۶ هم تومصاحبه وگزینش تربیت معلم شرکت کرده بودم اما قبول نشدم آیا امکان داره به این دلیل که اون سال ردشدم امسال هم بنا به قانون یا ایین نامه ای من رو رد کنن؟

  • با سلام
   شما در صورت انصراف از دانشگاه امکان شرکت در کنکور را خواهید داشت و عدم موفقیت شما در مصاحبه سال۹۶ مانعی برای موفقیتتان در ازمون جدید و مصاحبه جدید نخواهد بود.اما ممکن است در سال۹۸ شرط سنی دانشگاه تربیت معلم را از دست بدهید.(در ازمون سراسری ۹۷ این شرط ۱۸ تا۲۲ سال بود)

 48. سلام. من ورودی سال ۹۷ رشته مهندسی صنایع چمران اهواز هستم. اما بنا به دلایلی تصمیم دارم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و هدفم قبولی تربیت معلمه. چطور میتونم این کارو انجام بدم؟ لازمه بگم که این موضوع رو با دانشکده خودمم در میون گذاشتم ولی میگن شما تا پایان دوره تحصیلتون حق شرکت ندارید ! باشون همین قضیه پاس کردن ۲ ترم هم درمیون گذاشتم ولی فایده نداشت. واقعا نمیدونم چ کار کنم . کمکم کنید.

  • سلام دانشگاه حال حاضر شما روزانه میباشد و به دلیل این که شما ورودی ۹۷ هستید. مطمئنا نمیتوانید در کنکور ۹۸ شرکت کرده و دانشگاه تربیت معلم را انتخاب نمایید. شما میتوانید تا تاریخ ۹۸/۱۲/۲۰ از دانشگاه انصراف دهید و در کنکور ۹۹ شرکت نمایید

 49. سلام.من دیپلم انسانی دارم که معدل من کمتر از ۱۵ میباشد.آیا میتوانم مدرک دیپلم جدید فنی یا کاردانش بگیرم وکنکور انسانی بدم.بنظرتون دانشگاه فرهنگیان مدرک فنی و کاردانش قبول میکنه.در ضمن من سال چهارم را تمام کردم و الان دانشجو هستم.۲۱سالمه و یکسال دیگه برای دانشگاه فرهنگیان وقت دارم کنکور بدم.

  • با سلام این مورد امکان پذیر نیست , شما میتوانید با مراجعه به اموزش پرورش محل زندگی خود برای ترمیم معدل و افزایش ان اقدام کنید .

   • ترمیم معدل فقط برای تاثیر مثبت در کنکور هست و کارنامه جدید نمیدن که ببری مصاحبه. من سه سال دنبال راه واسه ورود به فرهنگیان هستم.این آخرین راه بود.اگر این نشه دیگه هیچ راه ورود دیگه ای نیست.البته با شرایط خاص میشه دیپلم نظری بگیری که باید ده تا درس نهایی امتحان بدی.

    • با سلام
     شما به غیر از ورود به دانشگاه های فرهنگیان از طریق کنکور سراسری میتوانید بعد از گرفتن مدرک کارشناسی خود از دانشگاه مربوطه , در آزمون هایی که هرساله برگزار میشود شرکت نمایید .

 50. سلام رتبه لازم برای تربیت معلم اموزش ابتدایی رشته ریاضی منطقه سه چ رتبه ای میخاد..ممنون

  • سلام در رشته های مربوط به دانشگاه فرهنگیان رتبه شما مهم نمیباشد. شما باید تراز بالاتر از ۶۵۰۰ را کسب نمایید. هر چقدر تراز شما بالاتر از این مقدار باشد احتمال دعوت به مصاحبه شما بیشتر خواهد بود.

 51. سلام من متولد اردیبهشت ۷۲ هستم چجوری میتونم وارد اموزش پرورش بشم ؟ گویا از طریق کنکور نمیتونم اقدام کنم چون تا ۲۲ سال میتونن از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه فرهنگیان بشن ولی من خیلی دوست دارم استخدام اموزش پرورش بشم اگه راه دیگه ای هست لطفا بفرمایید

  • باسلام، شما می توانیددر رشته ای که قابل قبول برای سازمان آموزش پرورش می باشد، تحصیل کنید و بعد از فارغ التحصیلی در آزمون استخدامی آموزش پرورش شرکت کنید.

 52. سلام. عذرمیخوام من اگر علوم تربیتی دانشگاه آزاد رو بخونم بعد از فارغ‌التحصیلی امکانش هست آموزش و پرورش استخدام کنه از دانشگاه آزاد؟! شانسی برای پذیرفته شدن من هست؟!
  از پیام نور چطور؟ اگر پیام نور بخونم استخدامی دارن؟! معدلم بالای ۱۵ هست و متولد ۷۸هستم.

  • با سلام
   شما برای استخدام در اموزش پرورش بعد از اتمام مقطع کارشناسی خود باید در ازمون های استخدامی این سازمان شرکت کنید و در صورت کسب رتبه و نمره ی مورد نیاز و گذارندن دوره ی یکساله کاراموزی استخدام اموزش و پرورش خواهید شد.

 53. با سلام. متولد ۷۸ هستم.
  دیپلم تجربی دارم. اما میخوام تربیت بدنی دانشگاه تربیت معلم بخونم. کنکور تجربی بدم کافیه؟ آخه کسی بهم گفت باید انسانی بدم.

  • با سلام.
   شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان عبارت است از،شرکت در آزمون یکی از پنج گروه آزمایشی (علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، انسانی ،هنر ،زبان ). داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵،کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرایط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ صورت گرفت، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید. در هر دو گروه آزمایشی (تجربی ، انسانی ) برای رشته تربیت بدنی یا علوم ورزشی در دانشگاه فرهنگیان پذیرش صورت میگیرد.

 54. سلام خسته نباشید کی شرایط جدید دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۹۸ اعلام میشه؟ امکانش هست شرایط سنی تغییر کنه؟

  • با سلام
   معمولا شرایط دانشگاه فرهنگیان در زمان ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۸ اعلام خواهد شد و در این چند سال شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان تغییر بسیاری نداشته و حداکثر ۲۲ سال تمام میباشد .

 55. سلام و تشکر بابت فرصت مشاوره من معادل کاردانی مشاوره دارم و سی سالم هست و علاقه زیاد به تدریس شرایط برای من به چه صورت است میتونم اقدام کنم

  • با سلام
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارت است از: شرکت در آزمون سراسری ۵ گروه آزمایشی (انسانی،تجربی،ریاضی فیزیک، هنر ، زبان ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در سال ۹۷ ازبین متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد پذیرش صورت گرفت .بنابراین به دلیل نداشتن شرط سنی برای دانشگاه فرهنگیان نمیتوانید در این دانشگاه تحصیل کنید. صرفا تنها راه برای تدریس شما میتوانید با دریافت مدرک کارشناسی در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید

 56. سلام.میخاستم بدونم ک چون من میخام با مدرک فوق دیپلم برای ازمون تربیت معلم ۹۸ شرکت کنم.باید دروس دوره هنرستان رو برای ازمون بخونم یا دروس دوره کاردانیو؟

 57. سلام.میخاستم ببینم با مدرک فوق دیپلم هم میشود در ازمون تربیت معلم شرکت کرد یانه!و اگه میشه باید دروس چه مقطعی رو برای کنکورش خوند،دروس دوره دبیرستان یا دروس کاردانی؟

  • با سلام . با توجه به آیین نامه دانشگاه فرهنگیان دارندگان مدرک کاردانی نمیتوانند برای شرکت در کنکور مدرک کاردانی خود را به جای پیش دانشگاهی معادل سازی کنند .

 58. سلام خسته نباشید ایا منظور از معدل کل دیپلم معدل سه سال است یا معدل کتبی ک فقط مال درسای سال سوم نهایی ک در کنکور تاثیر دارد و در کارنامه کنکور درج شده؟؟؟

 59. سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۴ میتونم تو کنکور انسانی شرکت کنم. اگ تر بییت معلم در بیام میتونم برم?

  • با سلام.
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتنداز: شرکت در آزمون سراسری ۵ گروه آزمایشی (انسانی،تجربی،ریاضی فیزیک، هنر ، زبان ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در سال ۹۷ ازبین متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد پذیرش صورت گرفت . بنابراین شما میتوانید با دیپلم تجربی در آزمون سراسری گروه آزمایشی انسانی شرکت نمایید، اما این احتمال وجود دارد به علت نبودن معدل لازم امکان شرکت در مصاحبه برای شما فراهم نشود.

 60. سلام خسته نباشید..من متولد۷۶ هستم و کاردانی معماری فنی حرفه ای دارم میتونم تربیت معلم شرکت کنم امسال؟

  • با سلام.
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتنداز: شرکت در آزمون سراسری ۵ گروه آزمایشی (انسانی،تجربی،ریاضی فیزیک، هنر ، زبان ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در سال ۹۷ ازبین متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد پذیرش صورت گرفت . شرط سنی هرساله متغیر است . شما میتوانید جهت اطمینان از شرایط سنی سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 61. سلام اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول نشویم بعد میتونیم بقیه رشته هایی که قبول شدیم رو بیاریم؟یا کلا نمیشه باید سال دیگ بمونیم؟

  • با سلام
   نتایج دانشگاه های فرهنگیان مستقل از نتیجه سایر انتخاب های شما بررسی میشود.بنابراین در صورت عدم کسب موفقیت در مرحله مصاحبه و پذیرش در یک رشته دیگر،میتوانید مشغول تحصیل در ان رشته شوید.

 62. سلام
  من متولد ۲۹.۵.۷۸ ام
  میتونم دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنم؟
  چه شرط سنی ۲۰ باشه چه ۲۲

  • با سلام
   یکی از شرایط موجود در دانشگاه فرهنگیان داشتن شرط سنی میباشد که حداکثر ۲۲ سال تمام میباشد .

 63. خسته نباشید.من متولد سال٧٨هستم دیپلم فنی(برق صنعتی)دارم با معدل١۵هشتادو هشت.همچنین پیش دانشگاهی انسانی با معدل١٣سی و دو صدم.ایا در کنکور٩٨شرکت کنم و قبول شم میتونم تربیت معلم برم یا نه؟

 64. سلام من در رشته طراحی دوخت دیپلم گرفتم و در دانشگاه علمی کاربردی تربیت بدنی رشته شنا مدرک کاردانی رو گرفتم ایا من می تونم در این ازمون شرکت کنم متولد ۷اذر ۷۶هستم

  • با سلام.
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتنداز: شرکت در آزمون سراسری ۵ گروه آزمایشی (انسانی،تجربی،ریاضی فیزیک، هنر ، زبان ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در سال ۹۷ ازبین متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد پذیرش صورت گرفت . با توجه به اینکه هر ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری شرط سنی متغیر است، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 65. با سلام ببخشید میخواسم بدونم که دیپلم فنی و کاردانش هم میتونن دانشگاه فرهنگیان بخونن تو رشته خودشون یا نه باید رشته های نظری کنکور بدن و قبول بشن ؟ اگ فنی کنکور خودش بده و رتبه بیاره آیا رشته تربیت معلم داره یا نه؟

  • با سلام پذیرش برای دانشگاه های فرهنگیان فقط از دارندگان مدرک پیش دانشگاهی برای رشته های نظری میباشد و این دانشگاه از رشته های فنی پذیرش ندارد .

 66. با سلام آیا میشه برای مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان خوند ؟ داوطلبان آزاد میتونن این کار و انجام بدن ؟

  • سلام بعضی از رشته های تحصیلی در ارشد دانشگاه فرهنگیان ارائه میشوند مانند رشته ریاضی – فیزیک و … شما میتوانید در این رشته ها شرکت نمایید

 67. سلام.مرسی از پاسخگوییتون…..فرزندای فرهنگیان سهمیه دارن برا قبولی یا برا مصاحبه؟

 68. باسلام خسته نباشید من متولد ۷۳ هستم با مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی باتوجه ه سنی که دارم نمیشه در کنکور فرهنگیان شرکت کنم آیا با توجه به اینکه فرزند جانباز ۲۵ هستم آیا شرایطی هس که بتوانم شرکت کنم تو کنکور

  • با سلام
   سقف سنی فرهنگیان در دوره های مختلف متفاوت می باشد. در دوره اخیر این سقف ۲۲ سال تمام بوده است.همچنین شرط سنی تحت هیچ شرایطی اعم از داشتن سهمیه،خدمت سربازی،سابقه کاری و… قابل تغییر نخواهد بود.

 69. سلام من متولد ۲۲ شهریور ۷۶ هستم ولی با این شرایط سنی ک دانشگاه فرهنگیان گذاشته به نظرتون من قبول میشم یا نه آخه همش چند روز اختلافه درضمن کارت پایان خدمت سربازی رو هم دارم ایا به سقف سنی اضافه نمیکنه

 70. سلام.وقتتون بخیر.من دانشگاه ازاد,کاردانی اموزش ابتدایی قبول شدم,سوالم اینه که با فارغ التحصیلی از این رشته تو دانشگاه ازاد میشه استخدام اموزش و پرورش شد؟واینکه اگر بخوام در کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه فرهنگیان قبول بشم,چه شرایطی داره؟ اصلا امکانش هست؟

 71. باسلام. من فارغ تحصیل رشته اتاق عمل و۲۴سال سن دارم خدمت سربازی هم رفتم .ایا میتونم کنمور بدم برای دانشگاه تربیت معلم؟؟

  • باسلام برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان باید شرایط سنی مدنظر دانشگاه را علاوه بر مابقی شرایط دارا باشید معمولا شرط سنی برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال میباشد که متاسفانه شما شرایط سنی را ندارید.

 72. سلام بنده درحال تحصیل در رشته کامپیوتر برای کارشناسی ام متولد۲۶/۱۱/۷۴ و مدرک کاردانی ام رو گرفتم معدل دیپلمم ۱۵ از هنرستان همون رشته کامپیوتر ایا میتونم با مدرک لیسانس ویا مدرک کاردانیم برای تربیت معلم شرکت کنم سال ۹۸ و ایادارا بود مدرک کاردانی از شرایط سنیم کم نمیکنه سوال بعدی اگر میتونم شرکت کنم از شاخه نظری با رشته علوم انسانی میتونم شرکت کنم ممنون میشم پاسخ بدین

 73. با سلام :آیا شرایطی هست که بشه معدل ۱۴ خورده ای رو کرد ۱۵ حتی ترمیم معدل هم میرم و مطمِِنم که میتونم خیلی بالا بشم از جهت رتبه و تراز هم میدونم که میتونم بیارم : من واقعا پشت کار دارم فقط گِِیر یه فرصت دوباره هستم که جمهوری اسلامی ایران برام فراهم کنه …لطفا کمکم کنید

  • با سلام در صورتی که در ترم جاری انتخاب واحد نکنید اخراج اموزشی میشوید . شما باید انتخاب واحد خود را انجام دهید و در کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی در کنکور ۹۸ از دانشگاه انصراف دهید .

 74. سلام .من دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ولی به علت تجدید درپیش دانشگاهی نمیزارن ثبت نام کنم ..میشه من دی ماه امتحان بدم اگه نمره شدم بعد برم دانشگاه…یا هم میشه تو استخدامی دی ماه برم مصاحبه؟

  • با سلام
   شما برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید تمامی دروس خود را بدون هیچگونه تجدیدی بگذرانید و اگر حتی یک درس را هم قبول نشوید , امکان ثبت نام شما وجود ندارد .

 75. با سلام من معدل کل دیپلمم ۱۳ شده ترمیم معدل شرکت کنم فقط سوم امتحان بدم و معدلم بیاد بالا ۱۵ میتونم برم تربیت معلم؟

  • با سلام . بله . شرط معدل دانشگاه های تربیت معلم ( فرهنگیان ) معدل کل ۱۵ به بالا میباشد که شما میتوانید با مراجعه به آموزش پرورش منطقه برای ترمیم معدل اقدام کنید .

 76. سلام.من رشته فنی شاخه صنایع شیمیایی مدرک کاردانی دارم.آیا میتونم برم کنکور انسانی بدم و درصورت قبولی میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

 77. سلام
  خسته نباشین
  من رشته کامپیوتر فنی حرفه ای میخونم و علاقه به دانشگاه فرهنگیان دارم
  آیا میتونم از طریق کنکور وارد دانشگاه فرهنگیان بشم چون من چیزی به اسم تطبیق شنیدم که میگن اگه از رشته فنی خواسته باشی بری فرهنگیان باید بعد از کنکور یه دوره ای رو بگذرونی که اسمش تطبیق و با اون شرایط میتونی بری
  میخواستم بپرسم این قضیه درسته ؟؟
  اگه درسته یه توضیحی در موردش بدید
  و اگه درست نیست لطفا بگید که من چیکار میتونم بکنم..
  مرسی

 78. سلام من سال ۹۸ با مدرک کارشناسی مهندسی شیمی از یک دانشگاه دولتی فارغ التحصیل میشم و متولد ۲۰/۲/۷۵هستم.سربازی هم با معافیت پزشکی چشم معاف میشم.میتونم کنکور شرکت کنم و قبول بشم استخدامم میکنن؟

 79. سلام
  ببخشید معدل پیش دانشگاهیم پایین ۱۵ باشه مشکل داره؟
  معدل دیپلمم بالای ۱۵ ست

  • با سلام . شرط معدل برای دانشگاه های فرهنگیان فقط معدل کل دیپلم میباشد و معدل پیش دانشگاهی تاثیری در گزینش شما ندارد .

 80. سلام من سال اخر نظام جدید هستم ینی دوازدهم رشتم تجربیه ولی اوردن رشته تربیت معلمی با تجربی سخته…ینی میشه من کنکور انسانی بدم؟….بنظر شما قبولی از طرف انسانی شانسش بیشتره؟

 81. سلام
  من متولد ۷۹ هستم میخام کنکور زبان بدم و وارد دانشگا فرهگیان بشم اگ میشه راهنمایی کنید ک ک چجوری باید اینمارو. بکنم و اینکه اصن پذیرش دارن برای زبان یا نه و اینکه چشمام ضعیفه مشکلی ندارع ؟

 82. با سلام میخواستم ببینم شرایط سنی برای خانمها چقدر هست.یعنی تا چه سالی میتوانن شرکت کنند.

 83. سلام من معدل دیپلمم ۱۴/۱۱ رشتہ ریاضی ھست، باید معدل دیپلمم بالای ۱۵ باشہ یا معدل پیش دانشگاھیم؟ بعد یہ سوال دیگہ ھم داشتم، ترمیم معدل چیہ؟ من چطوری میتونم ترمیم معدل کنم؟

  • با سلام
   شما به هیچ وجه نمیتوانید وارد دانشگاه فرهنگیان شوید مگر آنکه از طریق آموزش و پرورش ناحیه خودتان نسبت به ترمیم معدل خود اقدام نمایید .

  • باسلام برای شرکت در دانشگاه تربیت معلم باید معدل کل شما بالای ۱۵ باشد در غیر اینصورت برای مصاحبه دعوت نمیشوید و در صورت دعوت اجازه مصاحبه به شما را نمیدهند

 84. سلام مدرک کاردانی فنی عمران دارم سن ۲۰ساال ایا دانشگاه فرهنگیان با مدرک کاردانی دانشجو میگیرند؟ و در ضمن در کنکور کدام معدل را باید در سایت قرار داد؟معدل کاردانی یا دیپلم کاردانش؟

  • باسلام بله شما میتوانید با مدرک کاردانی در کنکور شرکت کنید و در سایت باید معدل دیپلم خود را وارد کنید.

 85. سلام.من کاردانی الکترونیک دارم رشتم فنی وحرفه ای بوده.سال ۹۸ میخوام با انسانی کنکور بدم متولد۷۷هستم ایا میتونم تربیت معلم قبولشم؟

  • با سلام.
   شما جهت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان باید در آزمون گروه آزمایشی گروه نظری .ریاضی و فیزیک ، انسانی ، تجربی، هنر و زبان شرکت نمایید. (با مدرک دیپلم فنی و حرفه ایی و فوق دیپلم هم امکان پذیر خواهد بود که در آزمون سراسری شرکت نمایید) همچنین باید تراز حد نصاب برای دانشگاه فرهنگیان را کسب کنید. با توجه به دفترچه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۷ سن پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ پذیرش صورت گرفت و چون برای دانشگاه فرهنگیان شرط سنی افزایش یا کاهش داده می شود. شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال کنید.

 86. سلام رتبه ام زیر ۱۰۰۰باشه ولی معدلم پایین باشه دانشگاه فرهنگیان قبول میشم البته من رشته ام تجربی بوده ولی الان تغییر رشته دادم

  • با سلام . معدل بالای ۱۵ یکی از شرط های اصلی دانشگاه فرهنگیان میباشد . به طور کلی رتبه های زیر ۱۰۰۰ شانس قبولی بالایی برای دعوت به مصاحبه به این دانشگاه دارند .

 87. سلام
  من محل تولدم کرجه ولی مدرک دو سال آخر یا به بهتر بگم کل دبیرستانم رو تو استان اردبیل گرفتم، تو انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان میتونم کد رشته محل های محل تولدم (کرج) رو انتخاب کنم و برای مصاحبه دعوت یا پذیرش بشم؟

  • با سلام . یکی از شرایط دانشگاه های فرهنگیان بومی گزینی میباشد و شما میتوانید همان کرج را به عنوان کد رشته ی خود وارد نمایید .

 88. سلام من رشته اموزش جغرافی قبول شدم از محل تحصیلم راضی نیستم اگه بیام شهر خودم ولی ترببت بدنی بخونم ضرر میکنم یانه من به هر دو علاقه دارم

  • با سلام . تغییر رشته ی شما از دانشگاهی به دانشگاه دیگر بستگی به علاقه شما دارد و در ضمن شما میتوانید مشکلاتی از لحاظ بعد مسافت و …. را نیز مورد بررسی قرار دهید .

 89. سلام اگه کسی معدل پیش دانشگاهیش از ۱۵ کم باشه و ترمیم معدل کنه دانشگاه تربیت معلم مجاز میشه؟ ترمیم معدل موثر هست یا نه؟

  • با سلام . یکی از شرایط دانشگاه های فرهنگیان داشتن معدل دیپلم ۱۵ به بالا میباشد و در ضمن اگر شما معدلتان را ترمیم نمایید دیگر مانعی برای شرایط معدلی شما وجود ندارد .

 90. باسلام من در کنکور۹۷ شرکت کردم وبه مصاحبه فرهنگیان دعوت شدم اما به دلیل اطلاع رسانی دیر برای مصاحبه نرفتم الان در کارنامه سبزم همه رشته های دانشگاه فرهنگیان رو قبول شدم یعنی اختلاف رتبه ام با آخرین نفر قبولی خیلی زیاده من تک رقمی ام رتبه ا م درکنکور۲۸۰۰منطقه دو ریاضی شد ترازم ۸۱۰۰ معدل دیپلمم ۱۹.۹۵ هستش وتمام شرایط ورود به دانشگاه رو دارم خواهر دوقلوم در مصاحبه شرکت کرده وقبول شده آیا امکان دارد مرا الان گزینش کنند وقبول شوم

 91. سلام من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم میخوام سال بعد کنکور انسانی شرکت کنم برای قبولی در تربیت معلم حالا سوال من اینه تو مصاحبه معدل دیپلم تجربی رو لحاظ میدن؟ معدلم ۱۷ شانس قبولی دارم؟

  • با سلام . بله . در زمان مصاحبه معدل دیپلم رشته تجربی برای شما در نظر گرفته میشود که نسبت به معدل رشته انسانی در تراز بالاتری قرار می گیرد و این برای شما نمره علمی بهتری محسوب میشود .

 92. سلام شهر ما ۳ سال پیاپی دبیر زبان نداده ممکنه امسال به شهرمکن سهمیه بدن؟

 93. با سلام.من سال ۹۶ در گروه ریاضی رتبم ۲۰۶۴ منطقه ۳ شد.
  دعوت ب مصاحبه هم شدم ولی بعد از اعلام نتایج قبول نشدم و در کارنامه سبز دلیل عدم قبولی رو با هیچ کدی اعلام نکرد ینی جلو کد رشته هیچ عددی نبود.
  بنظرتون بخاطر رتبم قبول نشدم؟ آخه ظرفیت معلم ۹ تا بود

  • با سلام.
   داوطلبانی که در این مرحله معرفی نشده‌اند – بنا به دلایل متفاوت (اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته داوطلب و یا عدم رعایت استان بومی و…) و ظرفیت دانشگاه هم در عدم قبولی شما تاثیر گذار خواهد بود.

 94. سلام خسته نباشید.من کنکوری ۹۷ رشته ریاضی هستم و الان رشته فیزیک دانشگاه شهید رجایی پذیرفته شدم میخواستم بدونم این دانشگاه به طور مستقیم از آغاز تحصیل دانشجویانشو به طور قطعی استخدام میکنه یا دانشجویان فقط اولویت استخدام هستن؟

  • با سلام دانشجویان در صورت قبولی در این دانشگاه از نظر شغلی توسط این دانشگاه تضمین میشوند و به مدت دوبرابر مدت زمان تحصیل باید تعهد به خدمت در اموزش و پرورش به این دانشگاه بدهند .

 95. سلام من متولد سال۷۵/۱۲/۱۵هستم آیا میتوانم با شرکت در آزمون سراسری ۹۸ دانشگاه فرهنگیان قبول شوم؟

  • با سلام.
   طبق دفترچه انتخاب رشته سال ۹۷ در دانشگاه فرهنگیان از بین متولدین مهر ۷۵ به بعد پذیرش صورت گرفته است . برای سال جدید طبق روال هرساله یا به شرظ سنی اضافه یا کاهش داده خواهدشد. و شرط سنی برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد. شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی فرهنگیان برای سال ۹۸ درخواست خودرا به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 96. شرایط سنی برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۲۵ سال هست؟یا ۲۲ سال؟

  • با سلام.
   طبق دفترچه انتخاب رشته سال ۹۷ در دانشگاه فرهنگیان از بین متولدین مهر ۷۵ به بعد پذیرش صورت گرفته است . برای سال جدید طبق روال هرسال به شرط سنی اضافه یا کاهش داده خواهدشد. و شرط سنی برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد. شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی فرهنگیان برای سال ۹۸ درخواست خودرا به سازمان سنجش ارسال نمایید که جواب ان تا۲۴ ساعت اینده می اید.

 97. سلام خسته نباشید
  من پیش دانشگاهیم را در رشته تجربی در سال ۹۴ خواندم،امسال برای کنکور ۹۸ قصد دارم کنکور بدم ،متولد۷۵/۱۱هستم
  آیا از نظر سنی برای دانشگاه فرهنگیان مورد قبول هستم؟

 98. سلام من امسال رتبم ۸۰۰۰ریاضی شد ولی فرهنگیان تهران قبول نشدم میخواسم ببینم اگه یکسال دیگه بخونم و رتبمو بهتر کنم سال ۹۸ امکانش هست پذیرفته بشم؟

 99. سلام .وقت بخیر .نتایج کنکور سراسری اومده و برای من نوشته دانشگاه فرهنگیان شهر ری قبول شدم و بعد نوشته نتایج نیمه متمرکز مهر ماه اعلام میشه .میخواستم بدونم این چیزی که الان برام اومده پس چیه ؟یعنی این الان این قطعی نیست ؟چون من مصاحبه رو هم رفته بودم

 100. سلام من کارشناسی ناپیوسته رشته راهنما و مشاوره دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ولی شاغل فرهنگیان نیستم باید چکار کنم

 101. سلام وقت بخیر من دیپلم فنی داشتم تو رشته تربیت بدنی الان بعد چندسال رشتمو تغییر دادم پیش انسانی رو خوندم الان ک میخوام برای دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم معدل کل پیش انسانی رو میبینن یا نه سه سال تربیت بدنی؟!

 102. سلام لطفا جواب بدید
  من با رتبه سه هزار و خورده و تراز ۷۸۰۱ دعوت ب مصاحبه شدم معدل کتبیمم ۱۷ بود تو روز مصاحبه…مصاحبم متوسط بود اما گزینشم (سوالات احکامو ) عالی جواب دادم…بنظرتون میارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی ناراحتم همش متنظر جوابام

 103. سلام ببخشید بعد از اخذ مدرک کارشناسی در دانشگاه فرهنگیان آیا امکان این وجود داره که فرد در دانشگاه های برتر برای کارشناسی ارشد و درنهایت دکتری تحصیل کنه؟
  و اینکه برای دبیری زبان انگلیسی فقط از کنکور زبان میشه ورود کرد؟

 104. سلام. خسته نباشید.میخواستم بدونم فرهنگیان برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان سهمیه دارن؟علاوه بر پدرم خواهرم نیز فرهنگی هستند امتیاز محسوب میشه یانه؟

 105. سلام میخواستم بپرسم من با رتبه ۵۱۶۱ و تراز ۷۷۰۰ در منطقه سه میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان شوم برای مصاحبه هم رفتم فکر میکنم مصاحبه هم روند خوبی رو طی کرد

  • سلام
   در نهایت مجموع نمرات مصاحبه و تراز و رتبه ی داوطلب در آزمون کتبی مشخص می کند که بر اساس ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در رشته های مختلف کدام داوطلب در این دانشگاه پذیرفته خواهد شد.

 106. سلام . من لیسانس کامپیوتر و معدلم۱۷ . پدرم یکسال دیگه بازنشست میشه . و۲۴ سالمه آیا میتونم استخدام اموزش و پرورش بشم؟؟سپاس

  • باسلام اگر شما میخواهید وارد اموزش و پرورش شوید و به عنوان کارمند رسمی فعالیت کنید باید حتما در ازمون استخدامی سنجش شرکت فرمایید و ازمون و مصاحبه ان را با موفقیت طی کنید

 107. سلام میخواستم بدونم ملاک اصلی برای دانشگاه فرهنگیان چیه؟رتبه مصاحبه یاتراز؟بااینکه تراز۷هزار تجربی دارم اما مصاحبه کننده ها گفتن شاید بااین رتبه امسال نیاری!یعنی همش براساس رتبه اس نه مصاحبه؟

  • سلام
   درنهایت مجموع نمره ی مصاحبه و تراز مشخص می کند که بر اساس ظرفیت، دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شود یا خیر.

 108. سلام.میخواستم بدونم براساس ظرفیت استانی پذیرفته میشیم یاظرفیت شهرمون؟برچه اساسی سنجیده میشه ترازمون؟تراز۷۰۰۰تجربی چقد شانس داره؟واینکه علاوه بر پدرم.. خواهروبرادرم هردو معلم هستند ایا امتیاز محسوب میشه؟؟

 109. سلام من متولد ۷۳ هستم کارشناسی معماری میتونم امسال شرکت کنم کنکور تربیت معلمو؟ از نظر سنی مشکلی نداره؟

  • با سلام شرایطی سنی برای این دانشگاه در کنکور سال آینده ۷۶/۷/۱ به بالا میباشد . با توجه به شرط سنی برای این دانشگاه برای شما شانس قبولی وجود ندارد .

 110. سلام خسته نباشید. بنده با تراز۷۰۰۸تجربی منطقه۳به مصاحبه دعوت شدم..مصاحبه هم خوب دادم. معدل کلم۱۹/۵۹هستش.ولی به خاطر رتبه خیلی نگرانم. از طرفی برای اموزش ابتدایی استانمون۱۶۷نفر ظرفیت داره. شانسم چقدره؟؟

  • با توجه به تراز علمی و معدل کتبی نهایی که کسب کرده اید . در صورتی که مصاحبه شما روند خوبی را طی کرده باشد شانس قبولی بالایی دارید .

 111. سلام من مصاحبه تربیت معلم رفتم خیلی هم خوب بود میخواستم بدونم این ازمون علمی چجوری؟بد اگه من تربیت معلم بیارم چیزدیگه نمیتونم برم؟

 112. با سلام . من لیسانس کامپیوتر دارم با معدل ۱۷ و دیپلمم هم کاردانشی هست با معدل ۱۴ . و ۲۴ سالم هم هست.میخوام هر طور که شده جذب آموزش پرورش بشم مهم نیست که چطور ، ولی باید جذب بشم!! میشه راهنمایی کنید که چه دانشگاهی برم برای گرفتن مدرک که احتمالش و شانسش خیلی زیاد باشه برای جذب آموزش پرورش؟؟؟؟؟؟

 113. سلام من امسال کنکور دادم فرهنگیان قبول شدم رفتم مصاحبه . مصاحبه زیاد راضی نبودم اما احکام همه رو جواب دادم رتبه ۲۸۰۰ تراز ۶۷۰۰ معدل ۱۷ پدر و مادرم هم فرهنگی هستن
  حالا به نظر شما احتمال قبولی هست؟

  • باسلام
   باتوجه به اینکه پذیرش در رشته های فرهنگیان از طریق کنکور سراسری و مصاحبه صورت می گیرد، هردو ر پذیش شما تاثیر مستقیم خواهد داشت. بنابراین اگر شما مصاحبه را با موفقیت طی کرده بودید شانس پذیرش شما برای دانشگاه فرهگیان نسبتا بهتر بود اما با این حال مصاحبه سای داوطلبین در پذیرش شما تاثیر مستقیم دارد.

 114. سلام.من موسسه غیر انتفاعی هنر و معماری پارس تهران قبول شدم میتونم انصراف بدم برم ارشدم رو بدون آزمون دانشگاه شهید رجایی ثبت نام کنم؟

 115. سلام من ترازم ٧٠٠٠بود چرا من دعوت به مصاحبه نشدم؟؟زیر إعلام نتایجم نوشته شما در هیچ رشته ی دارای شرایط خاص معرفی نشدید یعنی قبول نشدم؟؟؟

  • با سلام.
   معمولا دانشگاه فرهنگیان ۳ برابر بیشتر از ظرفیت اصلی خود داوطلبان را دعوت به مصاحبه می کند، در صورتی که اسم شما جزء افراد دعوت به مصاحبه نباشد به این معناست که شما جزء سه برابر ظرفیت نبودید. همچنین دلیل عدم پذیرش شما در کارنامه نهایی عنوان خواهد شد.

 116. سلام من دانش آموز پایه دوازدهم هستم قد من حدودا یک و نود هستش آیا از لحاظ قد من مشکلی ندارم. لطفا حداکثر قد رو هم بگید. همه حداقل قد رو میگن. ممنون

  • باسلام
   از شرایط و ضوابط دانشگاه های تربیت معلم برای اقایان قد بالای ۱۷۰ می باشد و در مورد حداکثر قد ضوابطی گفته نشده است.

 117. سلاک.من لیسانس مهندسی مکانیک دارم رشته ام هنرستانی بود چجوری میتونم تربیت معلم قبول بشم؟ازمونی یاز باید بدم؟

  • باسلام.بله شما در صورت داشتن شرایط خاص دانشگاه فرهنگیان مانند شرط سنی،معدل کل دیپلم بالای ۱۵،کسب تراز علمی بالای ۶۵۰۰ و بومی بودن در استان محل سکونت خود می توانید در آزمون سراسری شرکت کنید و با کسب رتبه مورد نظر وارد این دانشگاه ها شوید.

 118. سلام رتبه من ۹۶۰ریاضی استان کردستان منطقه ۳ بنظرتون برای مهندسی کامپیوتر اصفهان شانس دارم

  • باسلام
   باتوجه به رتبه مذکور شده، شانس پذیرش شما در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد اصفهان وجود خواهد داشت که پذیرش نهایی شما به انتخاب رشته سایر داوطلبین و ظرفیت دانشگاه نیز بستگی دارد.

 119. سلام. ایا من با رتبه ۴۱۰۰ رشته زبان شانس زبان فرانسه روزانه تبریز رو دارم ؟ ادبیات انگلیسی تبریز و شهید مدنی رو چطور ؟

 120. سلام من برای فرهنگیان دعوت به مصاحبه شدم وخوب هم مصاحبه دادم اما فرهنگیان را بعد از کامپیوتر اصفهان زده ام حالادوست دارم برم فرهنگیان ، اگر در کامپیوتر اصفهان پذیرفته بشم دیگه نمیتونم برم فرهنگیان ؟؟؟

  • با سلام
   ۱٫ با توجه به متن عنوان شده در الویت بندی شما رشته کامپیوتر را قبل از فرهنگیان خود انتخاب کرده بودید. اگر شما فرهنگیان پذیرش شده اید به این معنا بوده است که امکان قبولی برای رشته قبل از فرهنگیان برای شما وجود نداشته است اگر امکان قبولی در رشته و الویت های بالا برای شما امکانپذیر بود ،شما نمیتوانستید برای دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه شوید. همچنین اگر شما در قبولی نهایی علاوه بر رشته های متمرکز برای فرهنگیان هم پذیرش شوید .باید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنید..

 121. با سلام
  من لیسانس معماری دارم و متولد٧٣/۶ اگر تغییر رشته بدم به انسانی نیتونم در ازمون شرکت کنم ؟

  • باسلام.برای گرفتن جذب و پذیرش از سوی دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری سال ۹۷ فقط افرادی می توانستند در انتخاب رشته خود از کد رشته محل های فرهنگیان استفاده کنند که متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد باشند اما برای کنکور سال ۹۸ مشخص نیست که این شرایط سنی تغییر کند یا خیر.باتوجه به تغییراتی که هر سال دانشگاه فرهنگیان در شرایط سنی پذیرش خود اعمال می کند اگر از لحاظ شرایط سنی به مشکل برنخوردید،با داشتن مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید و با کسب رتبه مورد نظر وارد دانشگاه تربیت معلم شوید اما در اولویت پذیرش این نوع دانشگاه ها افرادی هستند که دارای مدرک دیپلم نظری(ریاضی،تجربی و انسانی)باشند.

 122. با سلام
  من با رتبه ۳۰۰۰۰ منطقه دو رشته تجربی که انتخاب اولم دانشگاه فرهنگیان هم بوده دعوت به مصاحبه فرهنگیان شدم و مصاحبه رو هم خیلی خوب انجام دادم. سوالم اینکه اولا چقدر احتمال شانس قبولی دارم و اینکه مثلا اونایی که فرهنگیان مصاحبه اومدن و انتخاب اولشون فرهنگیان نبوده و اینکه مثلا پرستاری رو اول زده و فرهنگیان رو دوم اگه از هر دو قبول بشه طبق اولویت انتخاب میره پرستاری؟ ممنون

  • با سلام قبولی شما بستگی به کیفیت مصاحبه دارند. کسانی که نسبت به فرهنگیان اولیت بالاتری دارند در صورت قبولی در رشته اولیت بالا باید در ان رشته شرکت کنند

 123. سلام من دیپلم هنرستان دارم و پیش دانشگاهی نداشتم امکان ثبت نام در آزمون رو دارم ؟

  • با سلام بله شما از طریق ثبت نام در کاردانی فنی و حرفه ای میتوانید در انتخاب رشته ی خود دانشگاه های فرهنگیان را جز انتخاب های خود قرار دهید و البته در صورت داشتن ظرفیت میتوانید دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنید.

 124. سلام من کارشناسی روانشناسی دارم و شنیدم دانشگاه فرهنکیان هرساله ازمون برگزار میکنه و یه دوره یک ساله اموزش میدن من چطوری میتونم تو این دوره شرکت کنم

 125. سلام و خسته نباشید
  ببخشید من ورودی سال ۹۵ کنکور سراسری در دانشگاه روزانه هستم و متولد اسفند ۷۶ هستم و رشته دبیرستانمم هم ریاضی بوده.
  قصد شرکت در کنکور تجربی ۹۸ رو دارم.میخواستم ببینم آیا با دادن امتحانهای مربوط به دروس دبیرستان تجربی میتونم برای سال ۹۸ در انتخاب رشتم دانشگاه فرهنگیان رو هم بزنم ؟(مثلا دبیری زیست،شیمی و …)
  و اینکه باید قبل ثبت نام کنکور انصراف داده باشم یا میتونم بعد پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان انصراف بدم ؟

  • با سلام. جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان شما هم میتوانید از طریق آزمون سراسری گروه آزمایشی ریاضی و هم گروه آزمایشی تجربی پذیرش شوید، اما اگر فقط مد نظر شما دبیری زیست شناسی و شیمی باشد باید از طریق آزمون گروه ازمایشی تجربی وارد دانشگاه فرهنگیان شوید، ۲٫ از آنجا که شما دانشجو دانشگاه روزانه هستید، جهت تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه باید قبل از ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۸ یعنی تا تاریخ ۳۰ بهمن باید انصراف شما صورت گیرد. در غیر اینصورت بعد از قبولی در دوره های روزانه دچار مشکل خواهید شد..

   • خیلی ممنون.
    ببخشید اگر در ترم پنجم(همین مهرماه) اقدام به انصراف کنم، بابت چهار ترم گذرانده و جریمه ی انصراف،باتوجه به اینکه روزانه هستم هزینه ای باید بپردازم ؟

    • با سلام . شما میتوانید انصراف خود را در این دانشگاه بدهید و در ضمن نیازی به پرداخت خسارت برای انصراف نیست .

 126. سلام خسته نباشید لطفا شرایط فرهنگیان ۹۸رو چه از معدل چه سن بهم میگید ممنون

  • باسلام
   دفترچه ثبت نام کنکور ۹۸ در بهمن ماه ارایه می شود اما پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان دارای شرایطی از قبیل معدل بالای ۱۵ و حداثر سن پذیرش ۲۵ سال و کسب تراز بالای ۶۵۰۰ می باشد.

 127. سلام. من برای دانشگاه تربیت معلم دعوت به مصاحبه شدم. برای دانشگاه شهید مطهری هم دعوت به مصاحبه شدم. رتبه ام ۲۲۰۰رشته انسانی منطقه ۲هست.انتخاب اولم دانشگاه شهید مطهری و انتخاب دوم تربیت معلم.اگر هر دو مصاحبه پذیرفته بشم و پس از اعلام نتایج نهایی در دانشگاه شهید مطهری پذیرفته بشم ولی بخواهم انصراف بدهم میتوانم انتخاب دوم(تربیت معلم)بروم؟زهرا

  • با سلام.معمولا بعد از مصاحبه از هردو دانشگاه امکان قبولی در یک رشته و در یک دانشگاه وجوددارد. و اینکه شما بخواهید، بعد از قبولی نهایی دانشگاه شهیدمطهری شما فقط میتوانید از شرایط انصراف استفاده کنید،اما توجه داشته باشید نمیتوانید فرهنگیان رو انتخاب کنید.یعنی فقط دانشگاهی رو میتوانید انتخاب کنید که در نتایج نهایی آن رشته و آن دانشگاه رو در مصاحبه هم قبول شده باشید.

 128. ب سلام
  من دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه شدم تمام شرایط توضیح داده شده رو دارم به جز معدل که ۲۵٪ صدم کم نظرتون به مصاحبه برم ؟یا اصلا شانس قبولی ندارم ؟

  • با سلام شرط معدل یکی از شروط این دانشگاه می باشد . ممکن است با توجه به باقی شرایط شما گزینه شرط معدل نادیده گرفته شود . موفق باشید .

 129. سلام .با توجه به گفته ی سازمان سنجش من دعوت به مصاحبه شدم برای پردیس فرهنگیان یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با توجه به اولویت من تو انتخاب رشته ک اول دبیری اصفهان زدم بعد آموزش ابتدایی اراک الان برا مصاحبه باید کجا برم .رتبه ۵۱۵۱ منطقه دو رشته تجربی

 130. سلام معدل کتبی باید باید بالای ۱۵ باشه یا معدل کل؟

 131. سلام . امسال شرایط قدی برای تربیت دبیر برداشته شده؟ آخه من قدم یکم کوتاهه اما متناسبه با وزنم و برای مصاحبه هم دعوت شدم . امکان داره فقط به خاطر قد ردم کنن؟ لطفا جواب بدین

 132. سلام جواب تربیت معلم اومده؟ شامل رشته های خاص هست؟

  • سلام بله دانشگاه های فرهنگیان جز دانشگاه های نیمه متمرکز محسوب میشود و در حال حاضر نتیجه ی دعوت به مصاحبه بر روی سایت سنجش قرار گرفته شده است.

 133. سلام من زبان رتبم توی سهمیه ۳۰۱۰هست توی زیرگروه یک فقط مجاز فرهنگیان شدم با نمیره ۶۷۵۰و رتبم توی سهمیه نهایی این رشته ۲۰۰۰هست ولی الان زده هیچ دانشگاهی معرفی نشدین تربیت معلم زبان رو همش رو زدم. استان سمنان هستم شهرستان شاهرود
  امکان نداره دوباره اصلاحیه ای چیزی بزنن؟؟؟توی گروه ازمایشی هم زدن تجربی چیزی از زبان ننوشته بود.اگه میشه جواب بدین

 134. سلام جواب فوریت های پزشکی کی میاد
  آخه اینم نیمه متمرکز هست
  لطفا جوابم رو بدید

  • با سلام . جواب رشته ها و دانشگاه های نیمه متمرکز در تاریخ ۲۹ مرداد و در از ساعت ۲۰ به بعد بر روی پایگاه اطلاع رسانی سایت سنجش اعلام خواهد شد .

 135. کامران ابراهیم زاده

  سلام بند امسال در کنکور مجاز به تربیت معلمی شدم اما الان باخبر شدم که باید معدل دیپلم ۱۵ باشد اما مال من ۱۴/۹۶ است میخواستم بدونم هیچ راهی برای پذیرش من وجود داره یا نا چون دو ساله بخاطر این رشته پشت کنکوری مانده ام

 136. سلام ترازم ۷۳۰۳ شده و رتبم ۷۴۶۰ شده منطقه دو رشته انسانی درصد قبولی من تو دانشگاه فرهنگیان چقدره ؟ خواهشا جواب بدید

  • سلام
   در دانشگاه های نیمه متمرکز معمولا سه برابر ظرفیت اصلی دانشگاه در رشته های مختلف داوطلبان دعوت به مصاحبه می شوند.احتمال قبولی شما بستگی به این دارد که چند نفر از داوطلبانی که رتبه و تراز بهتری از شما دارند در دانشگاه فرهنگیان و در رشته ی انتخابی شما انتخاب رشته کرده باشند.و در نهایت بعد از دعوت به مصاحبه از بین تمام داوطلبانی که در مصاحبه شرکت کرده بودند بر اساس ظرفیت دانشگاه داوطلبانی که مجموع رتبه ی آزمون کتبی و امتیاز مصاحبه بیشتری داشته باشند پذیرفته و در دانشگاه فرهنگیان شروع به تحصیل می کنند.

 137. سلام لطفا پاسخ بدید بسیار مهمه برام..من معدل کل دیپلمم بالا پونزده شده..و همه سالا دبیرستان جز اول معدلم بالا پونزده بوده و تو کنکورم سه هزار شدم و برام مجاز زده…آیا تو گزینش رد میشم؟معدل کل دیپلمم ۱۵/۸۰ شده..فقط کل دیپلم مد نظره؟لطفا ج بدبد

 138. سلام و عرض ادب واحترام خدمت مشاورین
  بنده ساکن اصفهان هستم چند ترمی در دانشگاه پیام نور واحد میمه در رشته روانشناسی تحصیل کرده ام ولی به علت دور بودن مسیر و اشتغال نتوانستم ادامه دهم.
  سوالم این بود که آیا دانشگاه فرهنگیان قابلیت معادل سازی دروسی که خوانده ام رو دارد که من بتوانم در اینجا ادامه تحصیل نمایم؟

 139. سلام با رتبه ۱۷۰۰ کنکور زبان و تراز ۷۴۰۰ برای کنکور زبان شهرستان مرودشت ۳ نفر معلم نیاز دارد معدلم هم بالای ۱۵ هست ایا شانس قبولی در مرحله اول و مصاحبه رو دارم ؟ و در مصاحبه چه سوال هایی میپرسند ؟

  • با سلام. دانشگاه فرهنگیان چند برابر ظرفیت پذیرش میکند ، احتمال این هست که شما دعوت به مصاحبه شوید.اما به معنای قبولی صدرصدی نیست، برای مصاحبه سوال های عقیدتی و سیاسی ، سوالات روانشناختی ، احکام هم مطالعه داشته باشید،همچنین نحوه برخورد شما مد نظر قرار خواهد گرفت.

 140. سلام بنده با رتبه منطقه دو ۷۶۱۶ونمره علمی ۷۲۱۲ومعدل کل۱۷.۳۱رشته انسانی چقدر شانس برای قبولی تربیت معلم دارم؟

 141. سلام من کد رشته های استان خودم را مربوط به فرهنگیان تمام شهرهای استان خودم را زدم آیا درست میگن اگه این کارو بکنیم مصاحبه رد میشیم تو رو خدا جواب بدین اگه واقعیته برم ویرایش کنم

  • با سلام سعی کنید کد رشته های مربوط به شهرستان مورد نظر خود را انتخاب کنید و همچنین انتخاب تمام کد رشته های مربوط به شهرستان خود ربطی به رد شدن در مرحله مصاحبه را ندارد

 142. سلام خسته نباشید،خواستم بدونم واسه ورود به ددانشگاه فرهنگیان باید به طور اختصاصی ثبت نام کرده باشیم یا همون شرکت کردن درکنار سراسری کافیه؟من رتبه ۳۱۵۶ منطقه سه هستم شانس قبولی چقدر هست؟

 143. سلام
  در انتخاب رشته آیا باید اول دانشگاه فرهنگیان رو بزنم و بعد برم سراغ سایر رشته ها؟؟؟ یا اینکه تفاوتی نداره؟؟
  لطفا توضیح بدین

  • با سلام برای قبولی در دانشگاه های نیمه متمرکز مثل فرهنگیان انتخاب انها به عنوان انتخاب اول بسیار مهم است

 144. سلام ببخشید با تراز ۶۶۰۰ معدل کل ۱۷/۵۰ و رتبه سی هزار منطقه ۳ احتمال قبولی در تربیت معلم وجود داره
  آیا داشتن بسیج فعال و داشتن مقام های برتر شهرستانی توی رشته احکام و اذان یا فعالیت های مختلف پرورشی در دوران دبیرستان میتونه احتمال قبولی رو افزایش بده

 145. با سلام خسته نباشید
  من با رتبه ۴۰۰۰ منطقه ۳و تراز ۷۸۵۰ برای معلمی مجاز شدمه معدلمم کتبی امم ۱۸:۸۸و کل۱۹:۵۲
  من واقعا برای مصاحبه کمی استرس دارم میشه کمکم کنید که باید چیکار کنم؟؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

 146. سلام من تربیت معلم مجاز نشدم
  میخواستم بپرسم تربیت معلم پردیس داره ؟ امکانش هس پردیس این دانشگاه بتونم برم ؟

 147. سلام وقتتون بخیر
  به نظرتون با تراز بالای۶۵۰۰و رتبه ۳۴۰۰منطقه سه رشته ریاضی و البته معدل ۱۴/۳۴دانشگاه فرهنگیان قبول میشم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین و بگین که فرهنگیان رو اولویت اول بزنم یا بعد از رشته های موردعلاقم؟
  ممنون از سایت عالیتون

 148. سلام ببخشید من ترازم توی زیر گروه یک بالاتراز۶۵۰۰هستش وتراز کل ۷۰۰۰ واینکه معدل کل دیپلم پایین تر از ۱۵ ومتولد۷۳ توی کارنامه دانشگاه فرهنگیان برام مجازهستش ایا امکان پذیرش توی این دانشگاه رودارم؟

 149. سلام با رتبه ی ۱۴ هزار انسانی منطقه ی ۳ ومعدل۱۹/۱۵شانس قبولیم در آموزش ابتدایی چقدر هستش؟(دانشگاه فرهنگیان هم مجازم)

 150. سلام وقتتون بخیر.من رتبم۴۴۳۱منطقه سه شده.معدل کل دیپلم۱۹/۱۷و معدل کتبی دیپلم۱۸/۳۵٫واسه دانشگاه فرهنگیان مجازشدم.شانس قبولیم چند درصده؟

 151. سلام من رتبه ام ۲۷۲۷ شده است منطقه ۳ رشته انسانی معدل کل۱۸:۵ چقدر شانس قبولی دارم تنها تلاشم تربیت معلم بوده است این رتبه کافی است برای قبولی اگر مصاحبه رو خوب انجام بدم خواهش میکنم جواب بدید ک چقدر شانس دارم

 152. با سلام من کاردانی رشته حسابداری از دانشگاه سراسریمو تا بهمن ماه ۹۷میگیرم از دانشگاه سراسری دبیرستان هم انسانی بودم با معدل کل ۱۸.۰۷ متولد ۲۶.۳.۷۷ آیا میتونم در کنکور سراسری ۹۸فرهتگیان بخوانم پدر بنده ب مدت ۱۴ماه رزمنده هستن و کارت ایثارگری دارن خواهش مییکنم جواب بدین خیلی سزدرگمم با تشکر

 153. سلام .من در کنکور تجربی ترازم هفت هزار و هفتصد شده و مجاز به انتخاب رشته ی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شدم. میخواستم بپرسم که شرایط سلامتی جسمانی برای قبولی در گزینش این دانشگاه ها چیه؟ یعنی من که یک چشمم تنبلی داره مشکلی برام پیش میاد یا نه؟

 154. BAYERNMÜNCHEN-TOMAS MÜLLER

  من رتبه ی ۲۹۵منطقه سه هستم میخواهم الویتم رو دانشگاه شهید رجایی بزنم اما متاسفانه نمیتونم کد رشته هارو انتخاب کنم میشه راهنمایی کنید که چی کار کنم؟

 155. سلام.خسته نباشید. من مشهدی هستم.برای فرهنگیان فقط میتونم شهرستان های خراسان رضوی رو انتخاب کنم یا میتونم شهر دیگه مثل بجنورد را هم بزنم؟

 156. سلام وقت بخیر در دفترچه در بخش فرهنگیان نوشته آموزش ادبیات ناحیه ای گزینش میشه یعنی الان من میتونم کد رشته استان مجاور رو هم بزنم یا فقط ااستان خودم رو میتونم بنویسم لطفا کمک کنین

 157. سلام با رتبه ی ۱۴هزار انسانی منطقه ی ۳و تراز ۶۵۵۱ ومعدل کل۱۹/۱۵به دانشگاه فرهنگیان هم مجازم آیا به مصاحبه دعوت میشم؟

 158. سلام ببخشید ی سوالی داشتم با رتبه ی ۱۴هزار انسانی منطقه ی ۳ و تراز ۶۵۵۱ومعدل کل ۱۹/۱۵ومجاز به دانشگاه فرهنگیان هستم آیا به مصاحبه دعوت میشم؟

 159. سلام من رتبم ۳۴۰۰شده منطقه ۳ ولی ترازم شده۶۴۰۷ولی بهم زده فرهنگیان مجاز شدم امکان داره قبول شم

 160. با سلام، من متولد اسفند ۷۴ هستم یعنی هیچ شانسی برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان ندارم؟؟؟ واجد باقی شرایط هستم

 161. سلام.من رتبه ۲۶۰۰ سهمیه پنج درصدی رشته ریاضی تراز۶۸۰۰ اوردم بنظرتون احتمال دعوت من ب مصاحبه هست
  برای مصاحبه کسانی ک سهمیه دارند رو درالویت قرار میدن یا فرقی نداره ملاک رتبه وترازه

 162. سلام من رتبم ۱۲۸۵۱شده ترازمم۶۵۷۵هستش وتربیت معلم مجازشدم وپدرم ایثارگری داره ولی من متولد۱۳۷۴/۸/۲۰هستم به نظرتون دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنم به نظرتون منوقبول میکنند یااگه شهرهای محروم هم بزنم فرقی میکنه

 163. سلام.
  میشه در مورد انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان کمی توضیح بدین؟ایا دفترچه جداگانه ای داره؟

 164. سلام با رتبه۱۱۰۰۰ و تراز ۶۸۰۰ و۱۵٫۵بنظرتون شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی هست یاخیر .

 165. سلام با رتبه ۱۱۰۰۰ انسانی منطقه سه و تراز ۶۸۰۰ امیدی به قبول شدن هست یا خیر برای انتخاب رشته کد رشته محل های دانشگاه رجایی و فرهنگیان از گجا انتخاب کنیم منظور از داوطلب آزاد چیه دقیقا.

 166. سلام
  من رتبم تو کنکور ریاضی امسال شد ۹۹۰۰ تو منطقه یک و ترازم شد ۷۱۵۰ که توی کارنامه زده بود برای دانشگاه فرهننگیان و شهید رجایی مجاز به انتخاب رشته هستم.
  خواستم بدونم مصاحبش چه زمانیه و کی اصن باید بریم برا مصاحبه و اصن اون مبلغ رو که گفتن باید واریز کنیم کی و کجا واریز کنیم؟
  در ضمن اصلا شانسی برای قبولی هست؟

 167. سلام من نمره کل در زیر گروه۱شده۶۴۳۵ و در سهمیه ۵ درصد شدم ۲۹۰۰ و فرهنگیان مجاز شدم ولی این کته ۶۵۰۰ نمره کل باید باشه مشکلی ایجاد نمی کنه در پذیرشم .احتمالش هست پذیرش نشم

 168. سلام.ببخشید وقتی در کارنامه ذکر شده که مجاز برای فرهنگیان هستید یعنی اماکن داره مصاحبه دعوت بشیم؟ و اینکه پدرومادر فرهنگی آیا امتیازی هم داره؟ ممنونم

 169. سلام من دانشگاه فرهنگیان مجاز شدم و ترازم ۶۷۰۰ هست اما معدلم زیر ۱۵ هست ایا شانسی برای قبولی دارم؟

 170. سلام با رتبه ۹۵۰۰منطقه ۱وبومی تهران و معدل ۱۹٫۵شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان دارم؟و آیا درست است که بایدحتما در ۱۰اولویت اول انتخاب رشته قرارش بدیم؟

 171. ببخشید یادم رفت بگم منطقه سه هستم و واسه فرهنگیان مجاز آوردم

 172. سلام…من امسال کنکور دادم رشته ی تجربیم رتبه م ۱۸۰۰۰ شده ترازمم ۶۹۵۰ شده معدل کتبیمم ۱۹/۱۹شده امکانش هس تربیت معلمو بیارم؟

 173. سلام من رتبه ام ۱۴۰۰ منطقع سه رشته ریاضی هستم چقد شانس دارم دانشگاه رجابی بیارم؟؟؟؟؟مادرم هم اموزش پرورشی هستن و در منطقه ای ک من تعهد خدمت دارم کار میکنن

 174. سلام.من رتبم ۵۳۶۰ شده و ترازم۷۴۲۳ هست.سهمیه منطقه ۲ دارم به نظرتون شانس قبولی تو دانشگاه فرهنگیان رو دارم

 175. سلام.بارتیه۷۸۰۰زیرگروه یک وتراز۷۶۵۰پنج درصدی, میتونم پیراپزشکی اتاق عمل,پرستاری و…روزانه بیارم یابعیده!!؟؟هرجایی نه چندان خیلی دور.

 176. سلام ببخشید من رتبم ۶۰۰۰منطقه سه هستم ترازم هم ۷۰۰۰شده اما دانشگاه فرهنگیان رو واسم مجاز نزدن امکانش هست انتخاب رشته کنم و قبول شم یا نه

 177. سلام من رشته انسانی هستم با رتبه ۱۱۰۰۰ و معدل ۱۸/۹۴ شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان برای من چند درصده؟؟؟؟؟؟

 178. با سلام. من همه شرایطی که تو دفترچه ذکر شده دارم ولی رشتم تجربیه و رتبه منطقه ۲ شدم ۳۹۰۰۰ به نظرتون شانس قبولی دارم؟

 179. سلام من سوالم فوریه توروخدا زود جواب بدین من کنکور زبان دادم رتبه کل در منطقه ۶۹۷۷ شدم و رتبه کل در سهمیه نهایی ۱۹۲۶ سهمیه ۵ درصدی دارم در استان سمنان زندگی میکمنم خوستم بدونم با این رتبه دبیری زبان زبان انگلیسی دانشگاه های تهران میتونم قبول شم؟اصلا امشال برای تربیت دبیذ زبان پزیرش دارن؟؟ممنونم ازتون

 180. سلام!
  می خواستم بدونم با رتبه ۲۳۱۰ منطقه ۳ و معدل نهایی ۱۷/۸۷ شانس قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان شهید با هنر _فارس رو دارم؟!

 181. سلام من برای فرهنگیان مجاز شدم و رتبم در منطقه ۲ پنجاه هزار هست
  و بومی زنجان هستم
  شانسم برای قبولی دبیر زبان یا دبیر زیست چقد هست؟

 182. سلام خسته نباشید …من تراز بالای ۶۵۰۰ را کسب کردم و رتبم در سهمیه منطقه۲ شده ۱۳۰۰۰ ..بومی استان فارس هستم ایا شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارم ؟!

 183. سلام با تشکر از سایت فوق العاده شما بنده با نمره کلی ۶۸۸۶ و رتبه ۴۴۶۰۰در گروه تجربی ریاضی و با توجه به افزایش پذیرش دانشگاه فرهنگیان و دارا بودن تمام شرایط ایا شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان یا دبیری زیست شناسی یا شیمی را دارم ….خیلی ممنون

 184. سلام و خسته نباشید
  بنده لیسانس برق قدرت دارم و ۲سال سرباز معلم بودم و متولد۷۰هستم
  می خواستم بدونم ایا میشه وارد تربیت معلم بشم یا خیر حالا با مدرک فوق دیپلم یا دیپلم؟
  اصلا شرایطی داره برای ورود برای امثالی مثل من؟

 185. با سلام من رتبم ۳۶۰۵ منطقه ۳ ریاضی شدم میتونم برای دبیری یا تربیت معلم دانشگاه شیراز قبول بشم

 186. سلام از طریق رشته فنی و حرفه ای هم میشه معلم شد؟و ایا در بدر ورود به استخدام اموزش و پرورش در میاییم

 187. سلام.من سهمیه پنج درصدی دارم،رتبه م شده سه هزار،ولی ترازم ۶۴۵۹ شده.فرهنگیان رو برام زده مجاز،یعنی قبول میشم؟شهر ما امسال بیش از چهل نفر پذیرش دارد

 188. سلام.بارتبه ۸۰۰۰ سهمیه ایثارگران رشته تجربی شانس قبولی در رشته دبیری زیست دارم یا نه؟

 189. سلام من با رتبه ۲۲۶۰ منطقه ۱ و تراز ۹۶۰۰ ودرصد ادبیات ۵۳ عربی ۷۷ دینی ۶۴ زبان ۸۶ ریاضی ۴۳ زیست ۶۰ فیزیک ۶۱ و شیمی ۵۴ هستم
  ایا امیدی به پردیس یا ازاد دندانپزشکی یا داروسازی هست ممنون

 190. سلام من رتبه ام ۱۱۵۰۰ در رشته انسانی هست و منطقه دو هستم و معدلم هم ۱۷٫۱۶ شده و چون پدرم فرهنگی هستن سهمیه ی فرهنگیان رو دارم .ماکزیمم زیر گروه هام ۶۷۰۰ هست.آیا امکان قبولی من در شهید رجایی و یا فرهنگیان وجود دارد؟

 191. سلام با رتبه در سهمیه ۷۵۹۲رشته انسانی منطقه ۳ و تراز کل ۷۲۸۲ در دانشگاه فرهنگیان تهران یا قم یاهمدان واراک قبول میشم؟؟بومی تهران هستم

 192. با سلام آیا با رتبه ۲۲ هزار منطقه سه و ۵۲ هزار کشوری رشته انسانی در استان هرمزگان و نمره علمی ۶۰۰۰ می شود دانشگاه فرهنگیان را در انتخاب رشته انتخاب کنم با اینکه غیر مجاز هستم

 193. سلام خسته نباشید رتبه ۳۹۰۰۰ منطقه ۲ رشته تجربی معدل کل ۱۸٫۵۹ و اینکه نمره قبولی کسب شده ۷۰۹۰ زیر گروه یک ۷۰۶۶ زیر گروه دو ۶۷۳۳ زیرگروه سه ۶۹۱۷ زیر گروه چهار و ۶۸۸۹ زیرگروه پنج ایا در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته میشم و به مرحله مصاحبه میرسم؟

 194. سلام بنده بارتبه ۷۶۱۲منطقه دو،ونمره علمی ۷۲۷۸ومعدل کل ۱۷,۳۴,چند درصد برای قبولی دانشگاه تربیت معلم بومی استان مازندران شانس دارم؟

 195. با سلام ایا تحصیل در دانشگاه مربوطه شبانه روزی می باشد و ایا این ۴ سال جزو سابقه خدمت محسوب میشود یا خیر/

 196. سلام ایا با توجه به اینکه امسال ظرفیت تربیت معلم زیاده امکان داره تراز ورودی رو دست کاری کنن و کمترش کنن

 197. سلام من سهمیه ۵درصدی دارم و رتبه ام ۲۰هزار هست و معدل کتبی دیپلمم۱۸/۶۴ هست تراز کنکورمم ۵۹۰۰هست و برای تربیت معلم مجاز شدم به نظرتون با توجه به افزایش ظرفیت شانس قبولی برای تربیت معلم رو دارم؟
  ممنون میشم جواب بدید.
  ممنون.

 198. با سلام آیا دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان جداگانه می آید ؟و اینکه با رتبه ۸۰۰۰ منطقه سه و معدل ۱۹/۳۰ شانس قبولی در چه حدی خواهد بود؟

 199. سلام رتبه من در رشته ریاضی منطقه ۳ شده ۶۰۰۰ولی فرهنگیان واسم غیر مجاز شده امکان داره بتونم برم فرهنگیان

 200. سلام من امسال مهر ماه دوره معافیت تحصیلیم تموم میشه اگر پشت کنکور بمونم و کنکور ۹۸ در رشته مورد نظرم قبول شم دانشگاه برم یا خدمت مانع رفتنم میشه و اینکه آیا راحلی هس که ۱ سال هم معافیت تحصیلی بگیرم

 201. سلام با تراز ۷۴۰۰ و معدل ۱۹/۲۴ ولی رتبه ۳۰۰۰۰ منطقه دو چقدر شانس قبولی دانشگاه فرهنگیان رو دارم

  • با سلام.شما تراز مربوط به دانشگاه فرهنگیان رو کسب کرده اید. ودانشگاه فرهنگیان به دلیل نیمه متمرکزبودن چند برابر ظرفیت پذیرش میکند این احتمال وجود دارد شما از طرف دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه شوید. اما در نظر داشته باشید.که اگر در مصاحبه هم قبول شوید میتوانید دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنید.

 202. سلام و خسته نباشید
  من رتبم ۱۱۰۰۰ شده و نمره کل ۷۵۰۰ هست. میخواستم ببین شانسم برای تربیت معلم چقد هستش؟
  و یکی هم اینکه شرایط مصابحه چجوری هست؟ چیزی رو باید خوند
  خیلی ممنون

 203. سلام بنده رتبه ام ۲۷۷۱ شده است و معدل کل هم ۱۸٫۵ است منطقه۳ خوزستان هستم پسر شانس قبولی فرهنگیان چقدر است برای من؟

 204. سلام تراز۷۰۰۰در رشته ی تجربی منطقه۳یعنی چه رتبه ای؟

 205. سلام خسته نباشید
  ببخشید فرق رشته ی مهندسی برق دوره لیسانس دانشگاه شهید رجایی با مهندسی دانشگاه های دیگه چیه؟محدودیت هایی داره؟

 206. سلام.خسته نباشید..من رشته ام انسانیه با رتبه ۷۶۰۰و معدل۱۸/۵شرط قبولی دارم برا دانشگاه فرهنگیان؟ممنون…

 207. سلام من ۲۸ سالمه و امسال با سهمیه ایثارگری جبهه پدرم شرکت کردم و توانستم نمره علمی مجاز فرهنگیان را کسب کنم در کارنامه برای من زده دانشگاه فرهنگیان مجاز!!! یعنی از شرایط سنی معاف هستم یا شرایط سنی در هنگام مصاحبه لحاظ خواهد شد؟
  معدل دیپلمم ۱۸٫۸۱ و معدل کتبی ۱۶٫۹۹ صدم بوده است.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 208. سلام.من تو سهمیه ۵ درصدی رتبه م شده سه هزار.رشته م انسانیه،بنظرتون فرهنگیان قبول میشم

 209. سلام من ۲۸ سالمه و امسال با سهمیه ایثارگری جبهه پدرم شرکت کردم و توانستم نمره علمی مجاز فرهنگیان را کسب کنم در کارنامه برای من زده دانشگاه فرهنگیان مجاز!!! یعنی از شرایط سنی معاف هستم یا شرایط سنی در هنگام محاسبه لحاظ خواهد شد؟

 210. سلام.من برادرم رتبش ۲۱ هزار شده درمنطقه ۳با معدل کتبی۱۷٫۱۵هیچ شانسی یا راهی واسه قبولی دانشگاه فرهنگیان نداره؟مجاز نشده باشه نمیتونه تو دفترچه تربیت معلم انتخاب کنه؟

 211. سلام خسته نباشید ببخشید امسال برای تربیت معلم تا چه رتبه ای پذیرش میکنن ؟؟؟واینکه میگن تا دو یا سه برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه میشن امسال این امکان تا چه رتبه ای امکان پذیر هست ؟ ممنون بابت پاسخگویی

 212. سلام ببخشید من رتبم خیلی بد شده ۲۱۰۰۰ ولی ترازم ۷۲۰۰ هست معدل دیپلم ۱۸٫۱۰ هستش منطقه ۳ هم هستم شانس قبولی من چنده

 213. سلام،با رتبه ۹۶۰۰ منطقه ۱ و کشوری ۱۸۰۰۰ میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟؟ رشته دانشگاه فرهنگیان جزو رشته های نیمه متمرکزند؟؟
  اگر توی مصاحبه قبول نشم باز هم میتون برم توی رشته متمرکزی که انتخاب رشته کرده ام پبت نام کنم؟؟ یا باید بمونم واسه سال بعد؟؟
  نحوه تعیین رشته توسط سنجش چه جوریه؟؟

 214. سلام خسته نباشید
  من کارنامه کنکورمو دیدم و برای تربیت معلم مجاز شدم رتبمم۱۶۰۰۰ تقریبا بنظرتون قبول میشم؟؟؟ منظقه ۲
  و این ک اگ قبول شم از کجا معلوم میشه برا ابتدایی میرم یا راهنمایی یا دبیرستان؟؟؟

 215. سلامخسته نبلشید من رتبم ۸۰۰۰هزار شده فرهنگیان مجاز شدم احتمال قبولی فرهنگیان اگرمصاحبه رو خوب انجام بدم چقدره؟ وبعدازفرهنگیان برای به دختر چه رشته ای خوبه که حداقل یه اینده ای شغلی داشته باشه یا ب درد بخوره با این رتبه؟

 216. سلام ایا با رتبه ۶۴۰۰ منطقه ۳ انسانی در استان فارس و تراز ۷۴۴۳ با معدل کل ۱۵:۸۵ شانسی برای قبولی فرهنگیان دارم؟احتمال قبولی چقدر هس؟

 217. سلام رتبه من در منطقه ۳انسانی ۲۷۷۱شده است و معدل کل هم ۱۸:۵چقدر شانس قبولی دانشگاه فرهنگیان را دارم؟

 218. سلام رتبه ی من تو رشته ی تجربی با سهمیه ی منطقه ی ۲ حدود ۵۲ هزار شده… آیا اصلا امیدی به قبولی در دانشگاه فرهنگیان هست؟ و اینکه تاثیر رتبه در سهمیه تو انتخاب رشته بیشتره یا رتبه ی زیرگروه ها؟ و همچنین آیا دفترچه ی انتخاب رشته ی فرهنگیان جدا از سراسری ها هس؟

 219. با سلام ببخشید من رتبم ۶٨٠٠ شده در کنکور زبان معدل دیپلم ١٩/٢٠ آیا شانس قبولی در دانشگاه تربیت معلم و مصاحبه را دارم؟!

 220. سلام خسته نباشید ببخشید من کنکور زبان با رتبه ی ۶٨٠٠ منطقه ی ٣ هستم و معدل دیپلم ١٩/٢٠ آیا شانس قبولی تربیت دبیر زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟!

 221. سلام خسته نباشید ببخشید من کنکور زبان با رتبه ی ۶٨٠٠ منطقه ی ٣ هستم و معدل دیپلم ١٩/٢٠ آیا شانس قبولی تربیت دبیر زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟! و اینکه شانس قبولی در مصاحبه چقدره؟!

 222. سلام من کارشناسی عمران دارم متولد۷۴ با معدل۱۷٫۵ میخاستم ببینم برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان راهی وجود داره؟

 223. سلام من کنکور انسانی دادم امسال
  رتبم حدود ۲۰۰۰ میشه و فرزند جانباز ۴۰ درصد هستن و معدل پیش دانگشاهیم ۱۶و خورده ای شده اما دیپلم فنی هستم ..
  بنظرتون دانشگاه فرهنگیان میارم ؟؟

 224. سلام ای که میگن منطقه ۳ بودن خوب هست و تو رتبه تاثیر داره جریانش چیه؟میشه یه کم توضیح بدین؟با تشکر

 225. سلام با این درصدا انسانی منطقه ۳ فرهنگیان تهران یا همدان یا قم میشه قبول شد؟؟رتبه به صورت احتمالی چند میشه؟؟و تراز حدودا چند میشه بالای ۶۵۰۰میشه؟؟
  عربی عمومی ۴۱
  دین و زندگی ۵۱
  ریاضی ۱۰
  اقتصاد ۵۱
  ادبیات اختصاصی ۱۸
  عربی اختصاصی۲۳
  تاریخ و جغرافیا ۲۵
  علوم اجتماعی ۱۵
  روانشناسی۴۰

 226. سلام خسته نباشید من رتبم توی منطقه دوتقریبا۸۵۰۰میشه ایا ممکنه فرهنگیان یزد قبول بشم ترازم چندمیشه؟رشته انسانی

 227. سلام من رتبه ام اگر خیلی بد شود ۲۰۰۰است و ب طور منطقی ۸۰۰تا هزار معدل کل هم ۱۸/۵ است و معدل نهایی۱۶/۷۸ آیا شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان را دارم منطقه ۳ هستم با تشکر و در مصاحبه چه چیزی ملاک اصلی است تا موفق شود با تشکر فراوان

  • سلام با این رتبه احتمال پذیرش برای شما وجود دارد و در مصاحبه ی دانشگاه فرهنگیان عوامل بسیاری دخیل هستند از جمله مسائل عقیدتی، سیاسی، فرهنگی، عوامل روان شناختی و…

 228. سلام با توجه به افزایش ظرفیت ۲۵ هزار نفری سال ۹۷ دانشگاه فرهنگیان ۱)ایا دو برابر ظرفیت به مساحبه دعوت میشوند یا سه برابر ظرفیت؟۲)شانس قبولی در رشته انسانی منطقه ۳ (کوار_شیراز_فارس)با رتبه حدودا ۵۰۰۰ حدودا خوب است یا بد؟معدل کل:۱۵:۸۵ با تشکر

  • با سلام برای مصاحبه ۳ برابر ظرفیت دانشگاه دعت به مصاحبه میشوند . شانس قبولی شما با توجه به رتبه و معدل شما حدودا قطعی میباشد . موفق باشید

 229. سلام این درسته که ورودی های ۹۷ فرهنگیان از حقوق دانشجومعلم برخودار نیستند؟ و اینکه بعد از اتمام درس استخدام در آموزش و پرورش قطعی است یا نه؟

  • با سلام خیر این خبر صحیح نمیباشد . تمام دانشجویان بعد از ورود به دانشگاه از حقوق دانشجویی برخوردار میباشند و بعد از اتمام تحصیل استخدام قطعی آموزش پرورش میشوند.

 230. سلام رتبه ۸۰۰۰ منطقه۳ رشته ی انسانی شانس قبولی فرهنگیان با توجه به ظرفیت ۲۵ هزارنفری چند درصد است؟

  • با سلام شانس قبولی برای شما نسبتا خوب است .همچنین برای ورود به دانشگاه فرهنگیان قبولی در مرحله مصاحبه لازم است

 231. سلام.من تا تیر سال ۹۸ فوق دیپلم میگیرم.میخاستم ببینم از نظر زمانی برای شرکت در ازمون و قبولی در مصاحبه از نظر سنی برام مشکلی پیش میاد یا نه؟تشکر

  • با سلام طبق شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال جاری ۷۵/۷ احتمالا در سال اینده این شرط به ۷۶/۷ تغییر یابد . و از نظر ارائه مدرک باید تا زمان اعلام نتایج نهایی یعنی شهریور ماه مدرک شما اماده باشد که برای شما مشکلی بوجود نخواهد امد

 232. سلام با رتبه ی ۱۰۰۰۰رشته ریاضی منطقه یک و معدل بالای ۱۷ میتونم فرهنگیان تهران قبول شم؟

 233. سلام من رشته کامپوتر هستم و به احتمال زیاد سال دوازدهم برای ما به عنوان پیش دانشگاهی به حصاب بیاد.میخواستم بدونم من برای کنکور دانشگاه فرهنگیان مثلا برای درس زبان باید چه درسهایی رو بخونم.درس های عمومی خودم یا رشته های نظری.

  • سلام برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید شما در کنکور شاخه نظری شرکت کنید و دروس سه سال اخر مربوط به ان رشته را مطالعه کنید

 234. سلام من کنکوری ۹۸ هستم می خواستم بدونم در منطقه ۳ رشته انسانی با توجه به سال های قبل حداقل رتبه کنکور چند باشد تا بتوان در دانشگاه فرهنگیان قبول شد

 235. سلام من رشته انسانی هستم ب طور خوب رتبم زیر هزاره و بدبینانه ۱۵۰۰ معدل کل بنده هم ۱۸/۵است شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟چون واقعا هدفم دبیر شدن است سوال دوم با رتبه ۱۵۰۰ یا کمتر چه رشته هایی تهران میشه خوند؟حسابداری /مدیریت/علوم سیاسی/ ممنون لطفا توضحیات کامل باشن

  • با سلام.با توجه به رتبه عنوان شده، شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای شما وجود دارد. ودر اکثر رشته های علوم انسانی از جمله ،حسابداری ،مدیریت، ، زبان و ادبیات فارسی ،علوم تربیتی ،مددکاری اجتماعی امکان پذیرش وجوددارد.

 236. سلام …ببخشید امسال دانشگاه فرهنگیان برای قد شرط داره یا نه؟

  • باسلام
   دانشگاه فرهنگیان شرایط قد داوطلب را عنوان نکرده است. از شرایط ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه ۱_معدل بالای ۲_ داشتن مدرک پیش دانشگاهی۳_ بومی بودن و…. میباشد.

 237. با سلام خدمت مشاوران گرامی . بنده امسال کنکور شرکت کردم و رشته تحصیلی بنده علوم انسانی هستش . در منطقه ۳ کشور قرار دارم . همراه با سهمیه مناطق زلزله زده . معدل کل بنده ۱۶/۶۶٫ و معدل کتبی ۱۴/۱۳٫ حال ۲ سوال برای من پیش اومده . ۱) اگر امسال در زیر گروه اعلام شده نمره علمی (تراز) بنده کمتر از ۶۵۰۰ باشد امکان قبولی بنده وجود دارد (حدود رتبه ۱۵۰۰۰) ؟ و سوال ۲) ایا امسال هم مانند سال های (۹۱_۹۲) امکان دارد به خاطر جذب نیرو از رتبه های حدود ۲۰ هزار هم جذب داشته باشند ؟ (رشته علوم انسانی )

 238. امیرحسین ایران نژاد

  سلام من رشته انسانیی هستم و دارای سهمیه پنج درصد محل زندگیم مازندران و اینکه رتبم میشه در حدود سه هزار در این سهمیه، آیا برای دانشگاه فرهنگیان مجاز میشم?

  • با سلام
   باتوجه به رتبه ی شما و همچنین افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان احتمال پذیرش شما در این دانشگاه نسبتا خوب می باشد ولی در نهایت پذیرش در یک دانشگاه و رشته ی مورد نظر علاوه بر رتبه ی شما و ظرفیت دانشگاه به انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز بستگی دارد.

 239. سلام ایا با رتبه زیر هزار منطقه۳ مثلا ۸۰۰ اگر صاحبه رو خوب انجام ندی احتمال رد شدن هست؟و سوال دوم با رتبه ۱۵۰۰ هم قبولی راحته یا ن؟سوال سوم من در خوزستان هستم اگر بخوام تهران یا استانی دیگه برم تربیت معلم بخونم چطوری میشه؟ با تشکر از شما مشاوران

  • باسلام برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان موفقیت در مرحله مصاحبه لازم است البته با رتبه شما شانس قبولی در مرحله اولیه بالاست ولی در مرحله مصاحبه معدل میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.همچنین برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شما حتما باید بومی استان مد نظر باشید یعنی باید حتما محل تولدتان یا محل تحصیل سه سال اخر دبیرستان در شهر مورد نظر باشد

   • سلام .معدلی که میگین کل یا کتبی؟؟؟ کدومش در مصاحبه تاثیر داره!؟ اگه کل باشه .یکی ۱۷ و یکی ۱۶ یعنی ۱۷ رو حتما پذیرش میکنن

    • سلام
     منظور معدل کل است.از بین تمام کسانی که رتبه ی مورد نیاز برای شرکت در این دانشگاه رو کسب کرده اند، آنهایی که از نظر تمام شرایط وضعیت بهتری دارند سه برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه می شوند و از بین آنها از مجموع رتبه ی آزمون و نمره ی مصاحبه بر اساس ظرفیت آن رشته و دانشگاه پذیرش می شوند.

 240. سلام ایا شهرستان کوار در استان فارس جزء مناطق محروم به حساب می اید؟تشکر

 241. سلام امسال که ۲۵ هزار معلم میگیرن یعنی ۵۰ هزارتا دعوت به مصاحبه میشن؟(چندبرابر ظرفیت)

 242. سلام ایا با رتبه ۷۵۰۰ منطقه ۳ رشته انسانی تراز بالای ۶۵۰۰ را کسب میکنیم؟با تشکر

 243. با سلام رتبه ۹۰۰۰ منطقه ۳ انسانی تراز حدودا چقدر میشود؟بالای ۶۵۰۰ میشود؟با تشکر

  • با سلام. با رتبه ۹۰۰۰ در منطقه ۳ تراز شما زیر ۶۵۰۰ خواهد بود و شانس پذیرش شمات برای دانشگاه فرهنگیان کم خواهد بود..

   • سلام.شب خوش من ازدواج کردم وامسال میخوام پشت کنکوری بمونم اگه تربیت معلم قبول شدم میشه شبا تو دانشگاه نباشم بیام سرخونه زندگیم؟

    • باسلام.بله شما می توانید از خوابگاه دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استفاده نکنید و پس از پایان کلاس ها به منزل خود برگردید.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید