یکشنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از شغل هایی که بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه خاصی به آن دارند و از حرفه های مقدس محسوب می شود، شغل معلمی است. به همین خاطر تا صحبت از شغل معلمی می شود نام دانشگاه فرهنگیان به میان می آید که از طریق این دانشگاه دانشجویان می توانند در وزارت آموزش و پروش استخدام شوند. نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است یعنی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، در مصاحبه و آزمون های مدنظر این دانشگاه نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند.به عبارت دیگر رشته های نیمه متمرکز رشته‌هایی هستند که که پذیرش دانشجو در آن نیازمند انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل به بررسی و ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 97 – 98 پرداخته ایم. برای آگاهی از تمامی موارد مرتبط با دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

 • داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.
 •  دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
 •  در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر (از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
 • قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
 • سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

1-بومی بودن داوطلب

2-کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3-داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1375/7/1 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4-داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5-ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6-کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7-داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان

رتبه قبولی در پذیرش دانشگاه فرهنگیان به دلیل نیمه مترکز بودن بسیار اهمیت دارد. معمولا داوطلبانی مجاز به تحصیل در این دانشگاه می باشند که ترازشان بیش از 6500 باشد یعنی به طور میانگین احتمال پذیرش رتبه های کمتر از 3000 بیشتر می باشد، تکته ی مهمی که باید یادآور شویم این است که فقط رتبه ملاک پذیرش در دانشگاه فرهنگیان نخواهد بود بلکه داوطلبان بعد از کسب نمره قابل قبول در آزمون کتبی باید در مصاحبه ( آزمون شفاهی ) نیز پذیرفته شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۳۴۶ نظر

 1. سلام
  من معدلم ۱۴/۹۸ هستش واسه دو صدم آیا میتونم کاری بکنم
  که برم دانشگاه فرهنگیان مثلا از ترمیم معدل یا چیزای دیگه استفاده کنم..یا باید دیپلم جدید بگیرم؟
  وی چیز دیگه اینکه پدر من معلم آیا تاثیری هم دارد؟
  ممنون لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   معمولا از داوطلبانی که شرط معدل و شرایط دیگر پذیرش دانشگاه فرهنگیان را نداشته باشند، برای انجام مراحل مصاحبه دعوت نخواهند شد.

 2. سلام میخواستم بدونم منکه دیپلمم کاردانش رشته معرقه با مدل ۱۵ هست و بعد اون پیش دانشگاهی از راه دور ثبت نام کردم و معدلم ۱۶ هست ایامیتونم برم دانشگاه فرهنگیان ؟؟؟؟؟

  • با سلام
   بله ، شما میتوانید در آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت کسب حداقل تراز لازم برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته خود را انجام دهید.

 3. سلام قضیه دانشگاه آزادآذرماه چیشدآذر ماه از نیمه هم گذشته آیا برکزارمیشه

  • با سلام
   طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که فرم شماره ۱۵ را پرکرده و امکان انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت ابان ماه از آنها سلب شده بود برگزار خواهد شد و میتوانند از تسهیلات تغییر رشته و انتقالی از مورخ ۱۸ الی ۲۰ آذر ماه استفاده نمایند.

 4. سلام ممیخواستم بدونم شرایط انصراف از دانشگاه آزاد چیه من ورودی ترم بهمنمبرای ثبت نام دو میلیون دادم اکه بخوام انصراف بدم عایا پول رو بهم برمیکردونن یا ن لطفا توضیح بدیذ

 5. من لیسانس مکانیک دارم ایا میتونم ارشد در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم

  • با سلام
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارت است از ، شرکت در آزمون سراسری یکی از ۵ گروه آزمایشی (انسانی ؛ تجربی ، هنر ، زبان ، ریاضی و فیزیک ، ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ و شرط سنی که هر ساله متغییر می باشد ، در صورت داشتن تمامی شرایط میتوانید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل نمایید.

 6. با سلام.میخواستم بدونم دانشگاه خوارزمی هم شرط معدل دارد برای رشته علوم ورزشی ؟
  برای ازمون عملی شرکت کردم معدلم ۱۴/۸۴ هستش قبولم میکنند یا خیر

 7. با سلام میخواستم بدونم رتبه برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید چند باشه تو منطقه سه هستم رتبه کلی و رتبه در منطقه واین چیزا چقدر باید باشه لطفا یکم برام توضیح بدین تو کنکور ۹۸ میخوام شرکت کنم الان هم متوسطه تجربی میخونم

  • با سلام
   با کسب نمرهء علمی(تراز) کل ۶۵۰۰ و بالاتر و با کسب رتبه زیر ۴۰۰۰ شانس پذیرش بالاتری در دانشگاه فرهنگیان خواهید داشت، ضمن اینکه داشتن معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه(ریاضی فیزیک، علوم تجربی،علوم انسانی) و حداکثر ۲۲ سال سن، و شرط بومی بودن نیز از دیگر شرایط ضروری پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است.

 8. فاطمه کنکور ۹۸ نظام قدیم

  سلام من رشتم تجربیه ملاک تربیت معلم ترازه؟یعنی ممکنه کسی ک رتبش ۳۰۰۰۰ باشه ولی چون ترازش بالای ۶ هزار و پونصده فرهنگیان مجاز باشه؟من امسال ترازم ۵۷۰۰ شد تلاشم باید زیاد باشه تا فرهنگیان مجاز شم؟من میخوام ترازم ب ۶۶۰۰ برسه تو کنکور ۹۸

 9. سلام معدل دهم یازدهمم ۱۸ شدم اگه دوازدهم زیر ۱۵ بیام واسه دانشگاه فرهنگیان واجد شرایط میشم؟ هر چند دهم یازدهم نهایی نبود

 10. سلام اطلاعیه ای درمورد تکمیل ظرفیت آذرماه گفته نشده ک کیه و من علوم آزمایشکاه قبول شدم میتونم تغییر رشته بدم ب پرستاری؟

  • باسلام
   خیر در حال حاضر اطلاعیه ای درمورد تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه منتشر نشده است . در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی انجام خواهد داد.

 11. سلام وقت بخیر من در هنرستان درس خوندم و برای رفتن به دانشگاه گفتن که با شرط معدل به دانشگاه میروید میخواستم ببینم برای رفتن به دانشگاه فرهنگیان به چه صورت؟

  • با سلام
   برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بایستی دیپلم و پیش دانشگاهی یکی از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی و معدل کل بالای ۱۵ داشته باشید.

 12. سلام من شهریور ماه مصاحبه دعوت و قبول شدم ولی الان تو تکمیل ظرفیت معرفی نشم علتش چی میتونه باشه؟

  • باسلام
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش ، پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان نمی باشند.

 13. سلام من معدل دیپلپ انسانی شده ۱۴/۹۸ چون نمیتونم برم دانشگاه فرهنگیان حالا سوالم اینه که چه رشته هایی میتونم برم که دیپلم جدید بگیرم
  راهنمایم کنید مرسی

  • با سلام
   مدارک دیپلم مورد قبول برای دانشگاه فرهنگیان، دیپلم یکی از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی و معدل کل بالای ۱۵ میباشد. شما میتوانید از ترمیم نمره برای جبران چند صدم کمبود معدل نیز استفاده کنید.

 14. آیا بسیجی فعال سهمیه حساب میشه یا خیر اگه حساب میشه چند درصده؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون بابت پاسخگویی

  • با سلام
   سهمیه بسیج فعال تنها برای دانشگاه آزاد اعمال می شود و برای سایر دانشگاه ها هم می تواند شما را در اولویت پذیرش قرار دهد و درصد خاصی به این سهمیه تعلق نمیگیرد.

 15. برای حسابداری و حقوق در منطقه ۳ رتبه چند میخواد حدودا؟؟؟؟؟ برای دانشگاه سراسری و دولتی

  • با سلام
   برای قبولی در رشته های حسابداری یا حقوق اگر دانشگاه های روزانه مد نظرتان باشد با سهمیه منطقه ۳ تقریبا رتبه درسهمیه شما میبایست زیر ۵۰۰۰ باشد.

 16. سلام خواهشن کمک کنید دارم دیونه میشم.من معدل دیپلمم زیر ۱۴ هستش رشتمم انسانی بنظرتون با این معدل چه رشته ای میتونم بردارم؟ و بعدشم من معافیت پزشکی دارم به خاطر این که اب مروارید دارم بنظرتون جایی استخدام میشم؟

  • با سلام
   حداقل معدل قابل قبول برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بالای ۱۵ میباشد و با توجه به معدل ذکر شده، شما مجاز به ثبت نام در این دانشگاه نخواهید شد. شما میتوانید با کسب تراز و رتبه در آزمون سراسری یا ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و یا علمی کاربردی در رشته هایی مثل: حقوق،مدیریت، علوم تربیتی، حسابداری، روانشناسی و …. شرکت کنید.

 17. با عرض سلام وخسته نباشید
  من میخواهم کنکور ۹۸ ثبت نام کنم والان سنم ۲۴ ساله یعنی متولد ۷۳/۰۵/۱۲ حالا سنم قبول شرایط دانشگاه فرهنگیان میباشد یا نه اگر نباشه راه چاره چیه
  الان هم درحال تحصیل کارشناسی در علمی کاربردی هستم و تا ترم دیگه کارشناسی رو میگیرم
  خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  سپاس

  • با سلام یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی (حداکثر ۲۲ سال )است. برای سال ۹۷ از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است و شرایط سنی سال ۹۸ مشخص نمی باشد . برای اطلاع از شرط سنی سال ۹۸ می توانید به سازمان سنجش و آموزش درخواست دهید.

 18. سلام تکمیل ظرفیت دانشکاه آزاد در اذرماه هست یا نه؟

  • با سلام
   طبق اطلاعیه منتشر شده از دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت آذر ماه( امکان تغییر رشته و انتقالی) برای داوطلبینی است که ذخیره اعلام شده بودند و در مورد جزییات دقیق تر و مجاز شدن سایر داوطلبان برای شرکت در این مرحله بایستی منتظر اطلاعیه های جدیدتری از سوی این سازمان باشیم.

 19. سلام زمان تقریبی دعوت به مصاحبه تکمیل ظرفیت فرهنگیان کی هست آیا مثل قبل اسامی دعوت شدگان رو داخل سایت سنجش اعلام میکنند یا خودشان تماس میگیرند؟؟

  • با سلام
   نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان طی ۱۰ الی ۲۰ روز از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.

 20. سلام نتایج تکمیل ظرفیت فرهنگیان کی میزنن ؟

  • با سلام
   نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان طی یک هفته تا چند هفته آینده از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد.

 21. سلام. آیا خبری که درباره ی ثبت نام۳۱ هزار نفر درنکمیل ظرفیت فرهنگیان منتشر شده صحت دارد؟ واینکه من با تراز ۷۴۰۲تجربی منطقه۲وبومی همدان امکان دعوت به مصاحبه را دارم؟

  • با سلام
   در خصوص تعداد شرکت کنندگان در این دوره تکمیل ظرفیت سازمان سنجش اطلاعیه معتبری منتشر نکرده است. شما با این تراز شانس خوبی برای دعوت به مصاحبه دارید.

 22. سلام.میخواستم بدونم با تراز۶۸۰۰تجربیو ۶۵۳۳زبان چقدر شانس این رو دارم که به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت بشم؟

  • با سلام
   علاوه بر شرط معدل و شرایط سنی ، حداقل تراز مجاز برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان بالای ۶۵۰۰ است و و با توجه به تراز کسب کرده شانس شما برای پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه متوسط میباشد.

 23. سلام.با تراز۶۸۰۰تجربی و ۶۵۳۳زبان چقدر احتمال داره به مصاحبه تکمیل ظرفیت دعوت بشم؟

 24. سلام من تراز۷۱۳۶ رشته تجربی و معدل۱۸٫۵ و ساکن در استان خراسان رضوی چقدر احتمال پذیرش در رشته اموزش ابتدایی رو دارم؟؟ممنون از پاسخگویی به موقعتون.

  • با سلام
   شما با این تراز و معدل شانس خوبی برای دعوت به مصاحبه دارید. و قبولی شما در مراحل مصاحبه بستگی به وضعیت شما در بین داوطلبین دیگر دارد. همچنین برای قبولی در مصاحبه شما باید شرایط دیگر دانشگاه فرهنگیان را دارا باشید.

 25. سلام اگر دانشگاه فرهنگیان قبول بشیم میتونیم نریم و به ادامه تحصیلمون در دانشگاه ازاد ادامه بدیم؟

  • با سلام
   با توجه به اطلاعیه سنجش در خصوص تکمیل ظرفیت فرهنگیان، در صورت قبولی پذیرفته شدگان رشته های متمرکز در دانشگاه فرهنگیان قبولی قبلی آنها باطل خواهد شد.

 26. سلام.خسته نباشید.ببخشید آمار شرکت کنندگان تکمیل ظرفیت فرهنگیان چند نفره؟واینکه چند نفر رو برا محاصبه دعوت می کنن؟ممنون.

 27. سلام
  یعنی معدل ۱۴/۹۸ باشه نمیشه کاری کرد بری دانشگاه فرهنگیان؟یعنی هیچ راهی نداره؟
  راهنمایی کنید ممنون

  • با سلام
   برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان داوطلبان باید تمامی شرایط مندرج در دفترچه را داشته باشند. همچنین اختلاف جزئی بین شرط معدل و معدل داوطلب تحت هیچ شرایطی تغییر نمی‎کند و ترمیم معدل هم تاثیری ندارد.

 28. سلام مثلا الان شهریه دانشگاه آزاد ۴نیمه سال دیگه چقد میشه

 29. سلام من معدل کل دیپلمم ۱۶:۲۰ومعدل کتبیم ۱۳ایا میتونم برای سال ۹۸شرکت کنم کدام معدل مهمه

  • با سلام
   برای ورود به دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم یکی از شاخه های نظری( ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) بایستی بالای ۱۵ باشد، علاوه بر شرط معدل شرایط سنی (معمولا تا۲۲ سال) و کسب تراز بالای ۶۵۰۰ هم لازم میباشد.

 30. سلام
  اگه برای دانشگاه فرهنگیان حداقل نمره دیپلم رونداشته باشیم باارتقا معدل می توانیم این مشکلی که داریم روبرای کنکورسال آینده حل کنیم

 31. سلام.زمان آزمون کنکور برای استخدام آموزش پرورش واسه سال ۹۸ کی هستش.منظورم اینه که در سال ۹۷ کی باید ثبت نام کنیم؟
  آیا اعلام شده؟

 32. ایران مشاوره سلام.اسمم برای مصاحبه تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان اومده.(مصاحبه عملی یک آذر)میخاستم بدونم چندبرابرظرفیت اعلام میکنه؟۲؟۳؟منظورم اینه که باچن نفرباید رقابت کنم؟

  • با سلام
   معمولا دانشگاه فرهنگیان در مرحله مصاحبه دو برابر ظرفیتشان از داوطلبان دعوت به مصاحبه می کنند.

 33. سلام توروخدا یکی جواب من بده راسته ک میگن شهریه د متغیر انشگاه آزاد ترم ب ترم بیشتر میشه یعنی الان چهار رو نیمه ممکنه سال دیگه بیشتر بشه

  • با سلام
   بله، معمولا هرساله چند درصد افزایش شهریه برای دانشگاه های غیر انتفاعی ،پیام نور،علمی کاربردی و دانشگاه آزاد وجود خواهد داشت.

 34. سلام من برا آزمون عملی علوم ورزشی دعوت شدم به مصاحبه شدم کارت رو خریداری کردم اما کدش را ثبت نکردم میتونم حالا در آزمون شرکت کنم؟

  • با سلام
   عدم ثبت نام شما به معنی عدم تمایل شما برای شرکت در مصاحبه می‎باشد. می‎توانید با ارسال درخواست برای سازمان سنجش امکان ثبت نام مجدد خود را پرس و جو نمایید.

 35. ایا تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان مربوط به دانشگاه روزانه است یا ازاد؟

 36. باسلام ببخشید دو روز پیش اقای لاشکی به تلویزیون امده بودن راجب معدل و حذف کنکور صحبت میکردن بالاخره تاثیر مثبت یا قطعی و همین من شنیدم یکی از شرایط فرهنگیان رو میخوان تغییر بدن بنظرتون سن یا معدل یا تراز کدومه سال ۹۸بنظرتون جذب دانشجو چقدره

  • با سلام
   در حال حاضر اخباری که در مورد تاثیر معدل از سوی سازمان سنجش منتشر شده است تاثیر مثبت ۳۰ درصدی برای داوطلبان کنکور ۹۸ میباشد و درمورد تغییر شرایط برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان باید منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سال ۹۸ باشیم.

 37. اگه مثلامن برم فرهنگیان بخونم ۴ سالمو تموم کنم

  میتونم باز کنکور شرکت کنم و اگه سراسری قبول شدم برم روزانه بخونم، یانمیتونم؟

  • با سلام
   بله ، امکان پذیر است ، شما میتوانید بعد از فارغ التحصیلی مجدد در آزمون سراسری شرکت کرده و در دوره های روزانه تحصیل نمایید.

 38. باسلام
  ایابعد از تحصیل تودانشگاه فرهنگیان و پشت سرگذاشتن ۸سال تعهد میتونم توکنکور شرکت کنم و دررشته پیراپزشکی روزانه مشغول به تحصیل بشم؟

  • با سلام
   با توجه به مصوبات جدید امکان دو بار تحصیل رایگان داوطلبان در دانشگاه‎های دولتی وجود دارد.

 39. با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید من رشته تجربی بودم ولی امسال تصمیم گرفتم انسانی بخونم واسه تربیت معلم ولی الان ک حدود دوماه وقتمو واسه انسانی گذاشتم تازه شنیدم ک معدل پیش دانشگاهی باید ۱۵ب بالا باشه این درسته؟؟معدل سومم ۱۶و معدل پیش دانشگاهیم ۱۳.۶۲هست ایا واسه تربیت معلم مجازه معدلم یا خیر؟؟

  • باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان داشتن حداقل معدل کل ۱۵ (معدل دیپلم ) می باشد . اگر معدل کل دیپلم شما ۱۶ باشد. در صورت شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ و کسب رتبه و تراز لازم و همچنین دارا بودن بقیه شرایط ، می توانید برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 40. سلام من دانشجوی آموزش ابتداییم و توتکمیل ظرفیت آموزش ومشاوره رو زدم یعنی بازهم مصاحبه میخوان دعوتم کنن؟ بعدشم حکم مارو نزده اموزش و پرورش ینی من الان جزو بند ۲ تکمیل ظرفیت نمیشم یعنی الان ک شرکت کردم مشکلی نداره ؟؟؟؟

  • با سلام
   در صورتی که شما دانشجوی دانشگاه فرهنگیان می‎باشید و تعهد به خدمت به آموزش و پرورش دارید، اصلا مجاز به انتخاب رشته در این دوره از تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نبودید.

 41. سلام اگر تکمیل ظرفیت فرهنگیان قبول بشم و نرم از کنکور ۹۸محروم میشم؟؟

  • با سلام
   بله، در صورت قبولی نهایی دانشگاه فرهنگیان از پذیرش در دوره های روزانه سال ۹۸ محروم خواهید بود، مگر اینکه درخواست لغو محرومیت از سازمان سنجش داشته باشید.

 42. سلام خسته نباشید من رشته تجربی ترازم ۷۸۰۰ معدل کل دیپلمم ۱۹.۹۳; رتبه ۱۳هزار منطقه ۳ بومی شهرما و یه شهر دیگه محل خدمت شهرخودمون ۱نفر و محل خدمت اون شهر هم جوارمون ۲ نفر; ایا شانس قبولی دارم احتمالش چقدر؟(گفتن خییلی احتمالش کمه)
  حدودا کی دعوت به مصاحبه میشیم؟
  من هدف اولم کار تربیتی (معلمی)هدف دومم کار تحقیقاتی و علمی مثلا داروسازی به نظر شما این هدف دومم شدنیه بعد ۳ سال تربیت معلم( اگر تکمیل ظرفیت قبول شم )میتونم کنکور بدم با کتابای نظام جدید؟؟ تشکر از پاسخگوییتون

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده ، شانس پذیرش شما نسبتا بهتر می باشد، علاوه بر تراز ظرفیت دانشگاه در قبولی شما تاثیرخواهد داشت. همچنین شما میتوانید بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان، مجدد در آزمون سراسری شرکت کرده و در رشته ی دارو سازی تحصیل نمایید.

 43. تورو خدا بگین بازار کار علوم آزمایشگاهی چطوره دارم دیونه میشم اونایی ک این رشته رو خوندن میگن بده شما میگید خوبه یه جواب درست ب من بدین

  • با سلام
   رشته علوم آزمایشگاهی از نظر بازار کار در شرایط مناسبی قرار دارد و فارغ التحصیلان این رشته میتوانند در بیمارستان ها، آزمایشگاه های تشخیص طبی خصوصی و یا دولتی وابسته به سازمان تامین اجتماعی، آزمایشگاه های صنایع دارویی و غذایی، سازمان انتقال خون، پزشکی قانونی،… جهت فعالیت در زمینه درمانی،بهداشتی، آموزشی، پژوهشی مشغول به کار شوند.

  • با سلام
   رشته ی علوم آزمایشگاهی از شرایط شغلی مناسبی برخوردار است ، اما میزان پذیرش و استخدام در ارگان های دولتی و خصوصی نسبت به برخی از رشته های پیراپزشکی پایین می باشد.

 44. سلام چندم نتایج دانشگاه فرهنگیان میزنن؟

  • باسلام
   در حال حاضر در مورد تاریخ دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اطلاعیه دقیقی منتشر نشده است.

 45. با سلام و خسته نباشید. نتیجه نهایی تکمیل ظرفیت فرهنگیان بعد از مصاحبه چندم اذر ماه میاد؟ و اینکه چون ۵۰۰۰ تا ظرفیت خالی دارن اگه تعداد شرکت کنندگان به ۵۰۰۰ تا نرسه احتمال داره همه رو به مصاحبه دعوت کنن؟ ممنون از پاسخگویی سریعتون.

  • با سلام
   برای اعلام نتایج روز دقیق اطلاع رسانی نشده است ، اما طی ۱۰ یا ۲۰ روز نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اعلام خواهدشد ، در صورت دارا بودن شرایط پذیرش برای دانشگاه فرهنگیان احتمال دعوت به مصاحبه وجود خواهد داشت.

 46. باسلام بنده در رشته تجربی در زیرگروه یک و دو نمره ۶۶۹۲ رو کسب کردم آیا می تونم در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟۲- اینکه شرط بومی بودن رو نوشتن یعنی داوطلب به هیچ وجه نبایستی کد رشته محلی غیر از استان و شهرستان خود را انتخاب کند؟خیلی ممنون میشم جواب بدین،بخدا اعصابم خراب شده بس که از هرکس میپرسم جواب درستی نمیگیرم.

  • باسلام
   داوطلبانی که تراز بالا ۶۵۰۰ کسب کرده اند در صورت دارا بودن شرایط ، میتوانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند. داوطلبان میتوانند کد رشته محل غیر از استان خود را انتخاب کنند اما اولویت پذیرش با داوطلبان بومی می باشد.

 47. سسلام من با تر از ۷۱۵۲ ورتبه۲۵۰۰۰منطقه سه شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم یان؟میخواستم بدونم علوم آزمایشگاه آزاد بهتره یا آموزش ابتدایی

  • باسلام
   با توجه به تراز کسب شده (۷۱۵۲ ) شانس قبولی شما در دانشگاه فرهنگیان نسبتا خوب می باشد توجه داشته باشید علاوه بر تراز ، ظرفیت دانشگاه نیز در پذیرش شما تاثیر دارد. هر دو رشته علوم آزمایشگاهی و آموزش ابتدایی از شرایط خوبی برخوردار می باشند . اما مشاغل تعریف شده برای رشته علوم آزمایشگاهی بیشتر از رشته آموزش ابتدایی است و همچنین برای رشته علوم آزمایشگاهی مدرک وزارت بهداشت لحاظ می گردد ؛ بنابراین با توجه به موقعیت شغلی هر دو رشته ، علاقه مندی خود را نیز در نظر بگیرید.

 48. سلام ..من الان طبق امار احتمال خیلی زیاد برای فرهنگیان قبول میشم ..امسال تا امسال که خوندم ،وضعیتم بهتر شده،مشاورم میگه حیفه بری ،ولی من ارامش این شغل را دوس دارم ،به نظرتون تصمیم درستی گرفتم ،که این شغل را انتخاب کردم ..تو رو خدا جوابم را بدین

  • با سلام
   فرهنگیان از شرایط و موقعیت بهتری برخوردار است ، اما انگیزش،علاقه و تلاش شما میتواند موفقیت را بیشتر کند.

 49. سلام من پرستاری نیم سال دوم دانشگاه ازاد قبول شدم …..و شهریور برا مصاحبه دعوت شدم ولی نمره لازم توو مصاحبه تخصصی نیاوردم حالا ترازم ۸۲۰۰ شهرمون فقط اموزش ابتدایی داره به نظرتون تکمیل شرکت کنم یا نه ؟…و پرستاری بهتره یا ابتدایی ؟ توروخدا جواب بدین توو بد دوراهی موندم

  • با سلام
   هر دو رشته از شرایط خوبی برخوردار هستند، مشاغل تعریف شده برای رشته ی پرستاری بالاتر از آموزش ابتدایی است، مدرک در نظر گرفته شده برای پرستاری زیر نظر وزارت بهداشت خواهد بود، پیشنهاد میگردد با توجه به موقعیت خوب هر دو رشته علاقه ی خود را در نظر بگیرید.

  • مگه دانشگاه ازاد مصاحبه داره؟

   • با سلام
    دانشگاه فرهنگیان جزو دانشگاه های دولتی محسوب میشوند، همچنین نیمه متمرکز هستند و مرحله مصاحبه هم خواهند داشت.

 50. سلام.
  من. سال ۹۷ کنکور دادم فرهنگیان مجاز شدم انتخاب رشته کردم ولی قبول نشدم اگر الان در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنم و قبول بشم و احیانا نخوام واسه ثبت نام برم واسه سال ۹۸ محروم میشم یا نه؟ یا اگه در مصاحبه رد بشم چی باز محروم میشم ؟؟کلا شرایط محرومیت چیه؟

  • با سلام
   در صورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان و عدم ثبت نام از کنکور ۹۸ محروم خواهید شد، اما در صورت رد شدن در مراحل مصاحبه محدودیتی برای شرکت در کنکور ۹۸ ندارید.

 51. سلام،خسته نباشید
  من تمام شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان رو دارم و پرستاری ترم بهمن دانشگاه ازاد قبول شدم،اگردعوت به مصاحبه بشم ولی مصاحبه نرم قبولی قبلم حذف میشه یا نه،اگر مصاحبه رفتم و قبول هم شدم چطور؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • با سلام
   در صورت دعوت به مصاحبه و عدم مراجعه به مصاحبه مشکلی برای قبولی شما پیش نخواهد آمد، اما در صورت انجام مصاحبه و قبولی قطعی در دانشگاه فرهنگیان قبولی قبلی شما (پرستاری) لغو خواهد شد.

 52. سلام.برای داننشگاه فرهنگیان معدل کل بایدبالای ۱۵باش یا معدل دیلم.لطفاجواب بدید.ممنون

  • با سلام
   حداقل معدل مورد قبول دانشگاه فرهنگیان معدل کل بالای ۱۵( در ۳ مقطع اول،دوم،سوم دبیرستان ) می باشد.

 53. سلام من رتبم ۸۰۰۰ریاضی شده میخوام تکمیل ظرفیت فرهنگیان رو پر کنم شانس قبولیم چقدره منطقه دو
  خواهش میکنم جواب بدین

  • با سلام
   ملاک مجاز شدن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان کسب تراز بالای ۶۵۰۰ میباشد اگر تراز لازم را کسب کرده اید میتوانید در دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید.

 54. باسلام

  بنده در زمان انتخاب رشته اصلی در دانشگاه فرهنگیان مجاز نبودم
  ولی الان موقع تکمیل ظرفیت تونستم هم ک بخرم و هم رشته انتخاب کنم

  به نظر شما الان من مجاز به ثبت نام هستم؟؟

  • با سلام
   داوطلبان با تراز بالای ۶۵۰۰ مجاز به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان هستند، در غیر اینصورت دعوت به مصاحبه نخواهند شد.

 55. سلام خسته نباشید.سوال خیلی مهمی دارم.من توی انتخاب رشته امسال کدرشته های دانشگاه فرهنگیانو بعد پیراپزشکی زدم و مصاحبه و گزینش هم شرکت کردم ولی پرستاری قبول شدم.الان توی تکمیل ظرفیت اگه دبیری بزنم قبول شم میتونم برم پرستاری؟یعنی مصاحبه ای چیزی بعدش داره که در صورت عدم شرکت دبیری فرمالیته بشه؟

  • با سلام
   در صورتی که شما در تکمیل ظرفیت فرهنگیان شرکت کنید و قبول شوید، قبولی قبلی شما (پرستاری) لغو خواهد شد اما در صورتی که قبول نشوید مشکلی برای قبولی شما پیش نخواهد آمد.

 56. سلام من ترازم ۸۰۲۴ و رتبه ۳۸۰۰ زبان انگلیسی رو دارم ایا امیدی ب قبولی من هست با توجه به اینک فقط یک نفر ظرفیت دادن ب هر کد رشته .واینک من دانشگاه ازاد میخونم و اگر مصاحبه فرهنگیان قبول بشم اون رشته متمرکز ازاد حذف میشه؟و باید فرهنگیان برم؟

  • باسلام
   شانس قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان با توجه به تراز کسب شده نسبتا خوب می باشد.داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت جزء پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی قرار بگیرند ، قبولی قبلی آنان در رشته متمرکز، کان لم یکن تلقی خواهد شد.

 57. با عرض سلام و خسته نباشید
  من امسال برای کنکور اماده میشم و سال گزشته با تراز کنکور ۷ هزار رشته تجربی گزشت و سوالم از خدمتون این هستش ک اگر در تکمیل ظرفیت فرهنگیان ثبت نام کرده و قبول شوم و بعد متوجه شوم ک امسال وضعیت درسی بهتری دارم و اینکه میتوانم رتبه بهتر و نتیجه بهتری را کسب کنم میتوانم مصاحبه و گزینش رو نروم ؟؟ مشکلی برای سهمیه ک پنج درصد هست و کنکور اینده پیش نمیاد؟

  • با سلام
   در صورت عدم مراجعه به مراحل مصاحبه و گزینش مشکلی برای شرکت در کنکور ۹۸ و سهمیه شما پیش نمی‎آید.

 58. سلام و خسته نباشد
  برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان – ازاد که بعد انتخاب رشته کلمه ازاد می نویسه باید شهریه هم پرداخت کنیم؟
  و بعد اتمام تحصیلات به عنوان معلم مشغول کار می شویم یا فرق داره ؟

 59. سلام
  در تکمیل ظرفیت بعد از عنوان فرهنگیان از کلمه ازاد استفاده کرده ایا برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه هم پرداخت کنیم یا خیر
  بعد از قبولی دانشگاه بدون هزینه بورسیه می کنه و بعد اتمام تحصیلات بدون پرداخت هزینه یا همون شهریه به عنوان معلم استخدام میکنه؟
  ممنون میشم زود پاسخ بدین

  • باسلام
   پردیس ، فقط عنوان دانشگاه می باشد چون واحدهای پردیس دانشگاه فرهنگیان جزء دانشگاه های روزانه است شما هزینه ای پرداخت نمی کنید و تحصیل شما به صورت رایگان است.

   • ممنونم از پاسختون
    چون وقتی انتخاب واحد دانشگاهی می کنم می نویسه – اسم واحد دانشگاه- فرهنگیان- آزاد
    براین همین این من به شک می اندازه که معنی کلمه ازاد چی هستش .
    فرقی با سایر دانشجویان خواهد داشت؟

 60. سلام خسته نباشید …
  من تو تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کردم ….رشتم علوم انسانی

  معدل سه سالم ۱۹/۲۱… ترازم ۶۹۰۰…..و رتبتم حدود ۹۰۰۰
  میخواستم بپرسم امید برای قبولیم هست ؟

  • باسلام احتمال قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان باتوجه به تراز کسب شده نسبتا بالا می باشد توجه داشته باشید علاوه بر تراز ، ظرفیت دانشگاه نیز در پذیرش شما تاثیر دارد.

 61. با سلام. چه زمانی اعلام می کنن که به مصاحبه دعوت شدیم یا نه؟ و اینکه جواب نهایی پذیرفته شدن بعد از مصاحبه کی میاد؟ ممنون از سایت خوبتون.م

 62. سلام خسته نباشید من نیاز به یک مشاور تحصیلی خوب دارم کلا شکست خوردم من متولد ۷۷هستم و معدل کل دیپلمم۱۶:۲۰صدم هست معدل کتبیم ۱۳هست بنظر شما من شرایط اینو دارم که سال بعد فرهنگیان شرکت کنم

  • با سلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان معدل بالای ۱۵ میباشد و در غیر اینصورت شما به هیچ وجه نمیتوانید شرکت نمایید .

 63. سلام و عرض خسته نباشید. اگر به مصاحبه دعوت شده باشی ولی نری ونری یا پذیرفته نشی ،قبولی روزانه محسوب میشه؟ و قبولی قبلی لغو میشه؟

  • با سلام
   در صورت پذیرش در مراحل مصاحبه قبولی شما در دانشگاه فرهنگیان قطعی می‎شود و قبولی قبلی شما لغو می‎گردد. در غیر اینصورت مشکلی برای قبولی قبلی شما پیش نخواهد آمد.

 64. سلام ..من فرهنگیان مجاز شدم ولی زیر گروه یکم ترازش ۶۳۰۰هستش امکانش هست قبول شم؟؟؟

  • با سلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان داشتن تراز بالای ۶۵۰۰ میباشد و در غیر اینصورت شما نمیتوانید در آن دانشگاه ثبت نام نمایید .

 65. با سلام خسته نباشید
  من متولد ۱۳۷۵/۷/۵ هستم با معدل دیپلم شاخه کار و دانش ۱۵/۲۲ و معدل کاردانی ۱۵/۵۸ در کنکور سراسری سال ۹۷ شرکت کردم و نمره ۲۵۲۶ را کسب کردم و در دانشگاه فرهنگیان غیرمجاز شدم.
  الان می تونم در تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟؟؟
  و یا با توجه به سنم در کنکور سال ۹۸ میتونم برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟؟؟

  • باسلام
   یکی از شرط های دانشگاه فرهنگیان داشتن حداکثر سن ۲۲ می باشد و و تراز قابل قبول ۶۵۰۰ به بالا می باشد و برای دریافت شرایط سنی سال آینده باید منتظر دفترچه سال۹۷_۹۸ باشید.

 66. سلام من روانشناسی شبانه ترم یک هستم وتکمیل ظرفیت فرهنگیان شرکت کردم خواستم بدون اگه تو مصاحبه قبول نشم میتونم برگردم رشته قبلی خودم واین که میشه از تکمیل ظرفیت انصاف داد

  • باسلام درصورت دعوت به مصاحبه و قبولی در مرحله مصاحبه و همچنین ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان قبولی قبلی شما باطل می شود در غیر این صورت شما میتوانید ، رشته تحصیلی قبلی خود را ادامه دهید.

 67. من تراز ۶۷۸۰ تجربی و رتبه ی ۲۳۰۰۰منطقه یک شدم معدل کتبی دیپلمم ۱۸.۸۱ هستتش شانسی برای قبولی درتکمیل طرفیت فرهنگیان تهران دارم؟

  • باسلام
   با توجه به این که تراز و معدل قابل قبول برای دانشگاه فرهنگیان را دارا می باشید احتمال قبول شدن شما بالا می باشد ولی این راهم در نظر داشته باشید که قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان به غیر از رتبه کسب شده، بستگی به ظرفیت و مصاحبه شما نیز دارد.

 68. سلام . من معدلم ۱۴/۸۱ هستش وقتی که معدل بالای ۱۵ میخواد کلا امیدم رو از دست دادم چون من خیلی دوست دارم برم دانشگاه فرهنگیان.من پدرم معلم هستش و دو سال دیگه بازنشسته میشه آیا نمیشه کاری کرد ؟ لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم خیلی ممنون

  • با سلام
   با ترمیم معدل و رساندن معدل خود حداقل به ۱۵ امکان شرکت در دانشگاه فرهنگیان برای شما وجود دارد.

   • من رفتم واسه ترمیم معدل ولی میگن تاثیری واسه دانشگاه فرهنگیان نداره آیا راسته؟
    وقتی نگاه به معدلم کل کردم دیدم ۱۴/۹۸ یعنی ترازم خوب باشه بازم نمیزارن همش دوتا اختلاف هست تا ۱۵
    لطفا راهنمایم کنید ممنون

    • با سلام
     شما برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان باید تمامی شرایط را داشته باشید. و ترمیم معدل هم تاثیری بر روی معدل شما برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان ندارد.

 69. سلام.خسته نباشید استاد
  یه راهنمایی میخواستم ازتون لطفا لطفا نظرتونو بگین
  من امسال روزانه قبول شدم ولی نرفتم و طبق گفته هاتون من سال دیگه روزانه محروم میشم
  الان هم نیمه متمرکز علوم ورزشی برای گزینش هم دعوت شدم
  از طرفی بخاطر محرومیت ، خودم تصمیم گرفتم کتابای نظام جدید بخونم برای ۹۹ که شاید فرهنگیان رو حداقل قبول شم برم
  میشه شما نظرتونو بگید؟ که بخونم بهتره یا برم برای گزینش علوم ورزشی؟؟ یا برم پیام نور(چون یه سری از فامیلا اصرار دارن ک پیام نور برم بهتره)؟؟
  تشکر

  • با سلام
   با توجه به سال اخذ مدرک دیپلم شما ، در سال ۹۸ امکان شرکت در آزمون سراسری نظام جدید برای شما وجود ندارد، صرفا میتوانید به دفترچه سوالات نظام قدیم پاسخ دهید، اگر در سال ۹۷ در دوره های روزانه پذیرفته شده باشید، در سال ۹۸ از پذیرش در دوره های روزانه محروم خواهید، مگر اینکه لغو محرومیت انجام دهید،

 70. سلام من لیسانس نرم افزار دارم،میتونم از طریق مدرک کاردانیم اقدام به ثبت نام کنم؟رشته های فنی میتونن شرکت کنن؟چند سال طول میکشه تا مدرک رو گرفت؟

  • با سلام
   جهت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان باید از پایه شروع به تحصیل کنید، و لازم به ذکر است جهت این پذیرش از طریق شرکت در آزمون سراسری یکی از ۵ گروه آزمایشی ، (ریاضی و فیزیک ، انسانی ، تجربی ، هنر ،زبان ) و کسب تراز حد نصاب میتوانید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنید.

 71. سلام من بارتبه۸۰۰۰وتراز۷۱۰۰منطقه۳ شانسی برای دعوت به مصاحبه دارم یاخیر

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده ، شانس پذیرش شما نسبتا بهتر می باشد، علاوه بر تراز ظرفیت دانشگاه در قبولی شما تاثیر گذار خواهد بود.

 72. سلا من لیسانس کشاورزی دارم ایا میتونم تو دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم سنم هم ۲۷ سال هست

  • باسلام یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی است که حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۲۲ سال است . برای سال ۹۷ پذیرش دانشجو از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است.

 73. سلام.کسی ک تو شهریور ماه ب مصاحبه رفته ولی تو فرهنگیان قبول نشده توی تکمیل ظرفیت اگه اسمش توی چند برابر ظرفیت بیاد بازم. باید بره ب مصاحبه یا نمره ی قبلی حساب می شه؟

 74. سلام خسته نباشید…میخواستم بدونم من که مجاز نشدم برای فرهنگیان واصلا خرید کارت اعتباری برایم نیامد ولی الان تو تکمیل ظرفیت میتونم کارت بخرم ویه جایی بالای انتخاب رشته هستش که باید سریال رو وارد کنم…شانس قبولی دارم؟

  • با سلام
   داوطلبانی که نمره کل بالای ۶۵۰۰ دارند امکان شرکت در این دوره از تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را دارند.

 75. باسلام
  من در رشته انسانی رتبه ۷۰۰۰ آوردم در منطقه دو مجاز از فرهنگیان شده بودم اما دعوت به مصاحبه نشدم آیا در تکمیل ظرفیت شرکت کنم امکان قبولی دارم یا نه؟در ارومیه زندگی میکنم

  • با سلام
   با توجه به رتبه ی کسب شده شما در کنکور سراسری شانس قبولی شما برای دانشگاه فرهنگیان مناسب میباشد .

 76. سلام خسته نباشین،ممنون بابت پاسخگوییتون ،من لیسانس نرم افزار دارم و طبق گفته شما که داخل نظرات خوندم،کسایی که لیسانس دارن نمیتونن قبول بشن،میخواستم بدونم میتونم با مدرک کاردانیم شرکت کنم و دوباره برای لیسانس بخونم؟اگه میشه،چ مدت برای تحصیل و گرفتن لیسانس طول میکشه؟

  و سوال آخرم اینه که برای استخدام اموزش پرورش از طریق آزمون دستگاه های اجرایی،حتما باید پایان خدمت داشته باشم؟هیچ راهیی نداره که تو آزمون شرکت کنم بدون پایان خدمت؟

  • با سلام
   صرفا جهت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان لازم است از پایه و از مقطع کاردانی شروع به تحصیل نمایید، و جهت شروع برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نیاز به شرکت در ازمون سراسری می باشد، در خصوص ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید وضعیت نظام وظیفه ی شما مشخص گردد.

 77. با سلام
  ببخشید درسته که میگن چون امسال دانشگاه فرهنگیان ظرفیت پذیرشش زیاد بوده سال۹۸ ظرفیت کم میشه؟

  • باسلام ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ نسبت به سال های گذشته قابل قبول بوده است . اما در حال حاضر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد.

 78. سلام من کنکور انسانی دادم رتبه ۱۴۰۰۰شد نمره کل هم۶۴۰۰شده من نمیتونم در تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟

 79. با سلام
  اگه من تکمیل ظرفیت فرهنگیان قبول بشم میتونم برا سال ۹۸ کنکور بدم؟

  • باسلام در صورت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان امکان شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ برای شما مقدور نمی باشد .

 80. سلام من اموزش ابتدایی میخونم تکمیل ظرفیت آموزش و مشاوره زدم باز هم باید مصاحبه اینا برم ؟

  • با سلام
   بله در صورت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اگر شرایط لازم را داشته باشید مجددا دعوت به مصاحبه خواهید شد.

 81. ببخشید مگه باید برای فرهنگیان ۹۸ کارت اعتباری از الان خرید

  • باسلام
   خرید کارت اعتباری برای کسانی می باشد که می خواهند در تکمیل ظرفیت فرهنگیان شرکت کنندو در زمان ثبت نام کنکور سراسری اعلام علاقه مندی نکرده باشند.

 82. سلام شنیدم دانشگاه فرهنگیان ۵۰۰۰ نفر میخواد بگیره از بین کسایی که دیپلم ان و شرایط رو دارن . میگا ثبت نامش اذر ماهه و همه مجاز به شرکت تو این ازمون هستن دروغه یا راسته این خبر میگن فعلا در حد حرفه هنوز رو سایت سازمان سنجش نیومده

  • باسلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از بین داوطلبانی می باشد که تمامی شرایط دانشگاه فرهنگیان را دارند و در کنکور سراسری سال ۹۷شرکت کرده باشند.

 83. باسلام.من امسال دررشته ی علوم انسانی کنکور دادم.ترازم ۶۳۰۰ورتبم۱۹۰۰۰شده.اعلام کردن که برای دانشگاه فرهنگیان.بومی.۵نفرمرد لازم ذارن.ایا امکانش هست که من باچنین ترازی رشته ی فرهنگیان قبول بشم.لطفاجواب بدید.باتشکر

  • با سلام
   خیر شما به هیچ وجه شانس قبولی ندارید زیرا تراز قابل قبول دانشگاه فرهنگیان بالای ۶۵۰۰ میباشد .

 84. سلام من که شهریور ماه واسه انتخاب رشته فرهنگیان کارت خریدم الان باز باید بخرم؟؟؟؟؟

  • باسلام
   با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش و اموزش داوطلبانی که در انتخاب رشته خود برای دانشگاه فرهنگیان اعلام امادگی نکرده اند باید به مبلغ ۵۵/۰۰۰ ریال کارت خریداری کنند و داوطلبانی که برای دانشگاه فرهنگیان اعلام امادگی کرده اند نیازی به خرید کارت ندارند.

 85. سلام من که شهریور کارت واسه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان گرفتم الان دوباره باید بگیرم؟؟
  اگ نه و شماره کارت قبلیو نداشته باشم باید چیکار کنم؟

  • با سلام
   با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش داوطلبانی که در انتخاب رشته خود اعلام آمادگی کرده‎اند، نیازی به خرید کارت اعتباری ندارند. همچنین داوطلبانی که در انتخاب رشته خود دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرده‎اند نیازی به شماره کارت قبلی خود برای تکمیل ظرفیت ندارند.

 86. سلام درمورد تکمیل ظرفیت فرهنگیان من شنیدم ولی نمیدونم چجوریه موضوعش ..رتبم باید چقدر بوده باشه ..رتبه مهمه ؟یا باهررتبه ای میشه رفت و مهم بومی بودنه؟؟ممنون لطفا جواب بدین

  • باسلام
   تراز قابل قبول برای تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۶۵۰۰ به بالا می باشد ورتبه قابل قبول حدودا زیر ۱۰،۰۰۰ می باشد وبومی بودن یکی از ملاک های دیگر، برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان می باشد.

 87. سللم وقت بخیر
  خانمی که دانشجو فرهنگیان باشه اگر بعد از قبولی ازدواج کنن امکان حابجایی به تهران دارن؟ بدلیل محل زندگی و کار همسر.
  بعد از اتمام تحصیل امکان انتقال محل کارشون به تهران به واسطه محل منزلی و تحصیل همسر هست؟ ( بومی استان مرکزی جذب دانشگاه شدن)

  • با سلام
   نقل و انتقالات معمولا در دانشگاه فرهنگیان صورت نمی‎گیرد، مگر در شرایط خاص و با موافقت دانشگاه قابل انجام است.

 88. سلام هنوز شرایط سنی فرهنگیان برای ۹۸ مشخص نشد چقدر واسیه خانم ها پذیرش کم دارن

 89. سلام ،خسته نباشید ،اگه تراز من ۷۱۰۰ است و رتبه ام ۲۷۰۰۰ به نظرتون تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان قبول میشم منطقه ۳هستم و در سهمیه ۵درصد رتبه شده۱۲۰۰۰

  • باسلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان به غیر از تراز کسب شده بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد و این راهم در نظر داشته باشید که دانشگاه فرهنگیان نیمه متمرکز (دارای مصاحبه) است و پذیرش شما به غیر از رتبه تراز مناسب بستگی به مصاحبه هم دارد .

 90. سلام تو تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان۹۷ چطور انتخاب رشته درستی داشته باشیم؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  • با سلام
   در این دوره از تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان هر داوطلبی حداکثر تا ۲۵ کد رشته محل حق انتخاب دارد. شما می‎توانید با حداکثر انتخاب شانس قبولی خود را بالا ببرید.

 91. من داشجوی ترم یک اموزش ابتدایی ورودی ۹۷ مهرماهم .
  میتونم تکمیل ظرفیت اموزش و مشاوره (فرهنگیان ) بزنم

  • با سلام شرایط ثبت نام در این مرحله از بین کسانی است که در هیچ کد رشته ای از دانشگاه فرهنگیان قبول نشده اند .

   • یعنی منی ک الان دانشجوی فرهنگیانم نمیتونم باتکمیل ظرفیت برم دانشگا فرهنگیان دیگ ؟ راهیی نداره ؟

    • با سلام
     خیر , یکی از شرط های دانشگاه فرهنگیان بومی گزینی میباشد و معمولا امکان انتقالی در این دانشگاه ضعیف است .

 92. سلام من متولد اردیبهشت ۷۶ام یعنی ۲۱سالم تموم شده یعنی برای کنکور ۹۸ دانشگاه فرهنگیان نمیتونم ثبت نام کنم؟ چون ۲۲ سالم تمومه اونموقع
  میگن که حتما باید ۲۲ سال تموم باشه یعنی ۲۲ سال و یک روز هم باشه شرایط و نداره این درسته؟؟

  • با سلام
   شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته متغیر بوده است و ممکن است برای سال ۹۸ تغییر کند برای اطلاع دقیق تر از شرط سنی مورد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۸ باید منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری باشید.

 93. سلام و خسته نباشید
  من دانش اموز سال اخر رشته کامپیوتر در هنرستان فنی و حرفه ای هستم
  آیا میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم
  چطور و در چه مقطعی
  ممنون میشم جواب بدید

 94. سلام منظور از شرط سنی در حال حاضر که ۲۲ تمام یعنی چی؟ من متولد اردیبهشت ۷۶ الان ۲۱ تمامه یعنی سال دیگه ۹۸نمیتونم شرکت کنم واسه فرهنگیان؟؟ چون میگن حتی یکروزم از ۲۲سال بگذره قبول نیست من سال دیگه موقع کنکور ۲۲ سالم تمومه

  • با سلام سال ۹۷ شرایط سنی برای دانشگاه فرهنگیان برای متولدین کوچکتر از ۷۵/۷ بود و اگر طبق سال ۹۷ برای سال اینده در نظر گرفته شود شما شامل شرایط پذیرش اولیه در این دانشگاه نخواهید بود .

   • اگه طبق سال ۹۷باشه که پس میشه شامل شرایط باشم چون من ۷۶ ام و همونطور ک گفتین شامل افراد کوچکتر از ۷۵/۷ میشه میشه بیشتر توضیح بدید؟

    • با سلام اگر شرایط سال ۹۸ مثل سال ۹۷ باشد ثبت نام شما در دانشگاه فرهنگیان بلامانع است .

 95. سلام
  من ۲۵سالمه مدرک تحصیلیم مهندسی صنایع دانشگاه دولتی(روزانه) بودم میتونم الان دوباره کنکورسراسری سال ۹۸ شرکت کنم و وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

  • با سلام
   خیر , چون سن شما نباید ۲۲ سال تمام باشد و در غیر اینصورت مجاز به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان نخواهید بود .

 96. سلام
  ببخشید من با آخرین قبولی آموزش ابتدایی ۲تا فاصله داشتم به نظر شما امکان قبولی تو مرحله تکمیل ظرفیت برای من وجود داره؟؟؟

 97. سلام من دانشجو رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور هستم اما الان تصمیم گرفتم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم در حال حاضر سه ترم درس خوندم با این وجود باید چ جوری وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟شرایطش چیه؟

  • باسلام
   مهم ترین شرط ها برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان ملزم به داشتن معدل کل بالای ۱۵ و شرط سنی حداکثر۲۲ (شرط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۷) است و برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان باید در کنکور سراسری ثبت نام کنید.

  • سلام من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته گرافیک ترم ۳ هستم باتوجه به اینکه مدرک دیپلمم فنی حرفه ای هستش و پیش دانشگاهی نخوندم میتونم تو کنکور سراسری ۹۸ برای دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم؟ شرایطشو دارم؟ و اینکه با مدرک دیپلم فقط میشه ثبت نام کرد یا با مدرک کارشناسی ناپیوستمم میشه؟

   • با سلام
    اگر شما مدرک کاردانی خود را از دانشگاه مورد نظر خود دریافت نمایید میتوانید مدرک کاردانی خود را معادل پیش دانشگاهی قرار دهید و در کنکور سراسری شرکت نمایید و در ضمن شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۲سال تمام میباشد .

 98. سلام.
  در کارنامه نهایی نمره فرهنگیان من ۱۰بود و اخرین نفر قبولی۴
  شانش دعوت به مصاحبه فرهنگیان بشم چقدر؟
  و. باتوجه این نمره ۱۰و۴ چقدر تراز ور تبه بالاتر بوده؟

  • باسلام
   به احتمال زیاد پذیرش درتکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ازبین داوطلبانی باشدکه دعوت به مصاحبه شده اند ولی پذیرفته نشده اند و باتوجه به نمره ی کسب شده وضعیت شما با داوطلبان دیگر مقایسه می شود.

 99. سلام منظور شما از اینکه میگین اگه روزانه قبول شید ثبت نام نکنید هم یک سال محرومید یعنی چی من امسال کنکور دادم ولی کلا انتخاب رشته نکردم ولی نمیدونستم انتخاب رشته کنم روزانه مجاز میشم بنظرتون محروم واینکه شما از سازمان سنجش بابت شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان میپرسید چون میگن این به ما مربوط نیست به ما

  • با سلام
   محرومیت از دوره های روزانه، مختص افرادی می باشد، که در آزمون سراسری شرکت کرده و انتخاب رشته انجام داده باشند، همچنین در دوره های روزانه پذیرش شده باشند، بنابراین شما در صورت پذیرفته نشدن محروم نخواهید بود. شرط سنی برای دانشگاه فرهنگیان از طریق سایت سازمان سنجش در دفترچه راهنمای ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد.

 100. سلام من متولد۱۹/۱۲/۷۳ هستم لیسانس کامپیوتر از دانشگاه علمی کاربردی دارم ایا میتونم برای ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم یا نه؟ من هم در منطقه محروم زندگی میکنم و هم در یک هنرستان به صورت حق التدریس تدریس میکنم، اما میخوام ارشد رو دانشگاه فرهنگیان بخونم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • با سلام
   شما در صورتی میتوانید برای مقطع ارشد در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنید، که در دفترچه ی انتخاب رشته ارشد پذیرش از بین داوطلبن آزاد صورت گیرد. احتمال ارائه این رشته در مقطع ارشد برای دانشگاه فرهنگیان پایین می باشد. پیشنهاد میگردد در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایید.

 101. سلام خسته نباشید
  ببخشید من امسال(کنکور۹۷) روزانه قبول شدم و انصراف دادم آیا کنکور۹۸ از دانشگاه فرهنگیان هم محروم میشم؟
  چون یه سریا میگن محرومم یه سریا میگن نه 🙁

  • با سلام
   بله کسانی که سال ۹۷ کنکور داده و برای دانشگاه های روزانه قبولی داشته اند (حتی در صورت ثبت نام نکردن) تا یکسال از شرکت در دانشگاه های روزانه محروم خواهند شد و دانشگاه فرهنگیان هم جز دانشگاه های روزانه میباشد.

 102. سلام خسته نباشید.دوسال خدمت سربازی در شرایط سنی دانشگا فرهنگیان‌محاصبه میشود یا ن؟؟؟؟ینی خدمت سربازی رفتم متولد
  ۷۴/۵/۱ میتونم با کنکور ۹۸ دانشگاه فرهنگیان برسونم

  • باسلام
   یکی از شرط های پذیرش در دانشگاه فرهنگیان طبق دفترچه سال۹۶_۹۷ داشتن حداکثرسن ۲۲ سال می باشد و تبصره ای برای داوطلبانی که مشمول بوده اند اعلام نشده است و برای دریافت شرط سنی و دیگر شرایط دانشگاه فرهنگیان باید منتظر دفترچه سال۹۷_۹۸ باشید.

 103. ۱} سلام آیا دانشگاه فرهنگیان یا شهید رجائی شهریه داره؟

  ۲} شنیدم که گاهی آموزش و پرورش آزمون استخدامی هم میزاره که از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها معلم بر میداره؟ آیا این صحت داره؟ و در این صورت افرادی که حتی به دانشگاه های تربیت معلمی نرفتن هم میتونن معلم شن؟ در این صورت برای افرادی که در آزمون پذیرفته شدن یک دوره ی یک ساله ی آموزشی میزارن؟

  ۳} دانشگاه تربیت معلم شامل دو دانشگاه فرهنگیان و رجائی میشه؟

  ۴} خلاصه آموزش و پرورش تنها یعنی معلمی؟ ویا شامل تمام کادرهایی میشه که در مدارس نقش دارن میشه؟ مثل دفتردار-کارمند- مسئول بایگانی و سایر موارد.

  • با سلام هر دو این دانشگاه ها برای معلمی و سایر مشاغل مرتبط دانشجو میپذیرند و برای اشتغال دانشجویان قبول شده در این دانشگاه تعهد دارند .

 104. سلام کارت معافیت پزشکی از سربازی دارم میتونم برم فرهنگیان سال دیگه شرایط دیگه رو دارم

 105. سلام،کارشناسی محیط زیست دارم، فرزند معلم باز نشسته هستم ، ٢٧ سال سن دارم ، میخوام برای معلم شدن اقدام کنم ، لطفا راهنماییم کنید که دقیقا باید چه اقداماتی رو انجام بدم ، ممنون

  • با سلام
   شما باید در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری اقدام نمایید و در ضمن سن شما باید زیر ۲۲ سال تمام باشد و شرایط ثبت نام را ندارید ولی میتوانید در آزمون های استخدامی شرکت نمایید .

   • سلام وقتتون بخیر باشه.

    در پاسخ به دوست عزیز که فرموده بودین : “ولی میتوانید در آزمون های استخدامی شرکت نمایید .” ینی اینکه در سایر استخدامی هایی که مرتبط به آموزش و پرورش نمیشه؟
    بیشتر توضیح بدین . چون من میخوام مطلع بشم که طریق استخدامی در آموزش و پرورش تنها ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان یا رجائی هست ، یا خیر امکانش هم هست که کسی در آزمون هایی که بعضی سال ها خوده آموزش و پرورش برای جذب نیرو از بین فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها برگزار میکنه، شرکت کنه. و سوال دیگم اینکه اصن آموزش و پرورش تنها شامل معلمی میشه؟

    • با سلام پذیرش برای استخدام از طریق ازمون استخدامی اموزش پرورش به این صورت است که دارندگان مدرک کارشناسی از همه ی دانشگاه ها میتوانند دراین ازمون شرکت کنند .و پس از قبولی و سپری کردن دوره یکساله اموزش در این سازمان به عنوان معلم یا سایر مشاغل مختص اموزش پرورش استخدام شوند .

 106. سلام. آیا این تکمیل ظرفیتی که دانشگاه فرهنگیان میخواهد برگزار کند مخصوص کسانی است که در شهریور ماه ثبت نام کرده اند وبه هر دلیلی پذیرفته نشده اند ؟ یا کسانی که شهریور ثبت نام نکردند هم میتواننددر تکمیل ظرفیت شرکت کنند وآیا شانس قبولی دارند ؟؟

  • با سلام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در صورت برگزاری فقط از بین کسانی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند انجام میشود .

 107. سلام .من دیپلم نرم افزار دارم و فوق دیپلم نرم افزار رو هم گرفتم متولد ۷۶ هستم میخواستم ببینم با این شرایط میتونم کنکور برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم یانه

  • باسلام
   مانعی برای شرکت کردن شما از لحاظ رشته وجود ندارد ولی این راهم باید در نظر داشته باشید که شرکت کردن در دانشگاه فرهنگیان به غیر از رشته مدنظر، شرایط سنی هم دارد که باتوجه به دفترچه سال۹۶_۹۷ شرایط سنی ۷۵ به بعد بوده است و برای دریافت شرایط سنی سال جدید باید منتظر دفترچه سال۹۷_۹۸ باشید.

 108. سلام
  من الآن دوازدهم تجربی هستم. راهی هست که بتونم دانشگاه فرهنگیان رشته فیزیک برم؟

  • با سلام
   در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سال ۹۷ رشته فیزیک در دانشگاه فرهنگیان ارائه نشده است، در صورت ارائه در دفترچه انتخاب رشته سال ۹۸ میتوانید برای دانشگاه فرهنگیان در رشته فیزیک انتخاب رشته انجام دهید.

 109. سلام تاریخ ۱۶/۵/۱۳۷۶جزو فرهنگیان محسوب میشه؟؟؟؟؟ اگه سال بعد بگن ۱/۷/۱۳۷۶به بعد؟؟؟؟؟؟؟اگه قبول بشه نمیشه یک ماه که بزرگتر هست رو در نظر نگیرن؟؟؟؟

  • با سلام
   بله ، متولدین ۷۶ هم برای دانشگاه فرهنگیان پذیرش شده اند.تبصره ی خاصی جهت معاف از شرط سنی دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد، و قوانین پذیرش دانشگاه فرهنگیان رعایت خواهد شد.

 110. سلام من دانشگاه فرهنگیان بیرجند درس میخونم برا رشته اموزش تربیت بدنی بخوام برم مشکلی نداره من الان تعهد میدم مشکلی نیس

 111. سلام خواهش میکنم هرکسی از شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال۹۸ مطمعا شد همینجا بنویسه چون من به سازمان سنجش درخواست دادم میگه این موضوع به ما مربوط نمیشه

  • با سلام
   برای اطمینان از شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان باید منتظر دفترچه ی انتخاب رشته ی کنکور سال ۹۸ باشیم و در حال حاضر به صورت قطعی مشخص نمیباشد.معمولا شرایط سنی فرهنگیان بین ۲۰ الی ۲۲ سال است.

 112. با سلام
  بنده در انتخاب رشته خودم دانشگاه فرهنگیان را انتخاب نکردم . اما گزینه علاقه مندی به آن در هنگام ثبت نام انتخاب کرده و مجاز به انتخاب دانشگاه فرهنگیان میباشم

  • با سلام
   اگر برای دانشگاه فرهنگیان مجاز شده باشید، در صورت برگزاری دوره تکمیل ظرفیت ، میتوانید برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 113. با سلام
  بنده در انتخاب رشته خودم دانشگاه فرهنگیان را انتخاب نکردم . اما گزینه علاقه مندی به آن در هنگام ثبت نام انتخاب کرده و مجاز به انتخاب دانشگاه فرهنگیان میباشم
  با تراز ۹۵۰۰ امکان شرکت و قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را دارم؟

  • با سلام
   اگر شما مجاز به انتخاب رشته ی فرهنگیان شده باشید میتوانید در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت شرکت کرده و تراز شما هم برای پذیرش در این دانشگاه خوب میباشد.

 114. سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم زمان انتخاب رشته برای تکمیل ظرفیت چه تاریخی هست؟ونتایجش کی منتشر میشه؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

  • با سلام
   فعلا سازمان سنجش به طور دقیق تاریخ معینی برای تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اعلام نکرده است.

 115. سلام ممنونم از مشاوره های خوبتون
  میخواستم بپرسم دانشگاه فرهنگیان سال ۹۸ چند نفر جذب دارن بیشتر از امساله؟؟؟؟
  بعدش شرایط سنی چطوره
  متولد ۱۶/۵/۱۳۷۷رو هم در بر میگیره در دفترچه امسال زده بودن ۷۵/۰۷/۱به بعد یعنی چی ؟؟؟؟؟؟

  • با سلام
   ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ، برای سال ۹۸ اطلاع رسانی نشده است. در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش برای دانشگاه فرهنگیان از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ به بعد صورت گرفت، یعنی کسانی که متولدین ۷۴ یا ۷۳ باشند در سال ۹۷ پذیرش نخواهند شد، شرط سنی برای سال ۹۸ در حال حاضر مشخص نگردیده است، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 116. سلام
  من میتونم ب اموزش پرورش منطقه‌ی خودم برم و ازشون بخوام ک اگ رتبه لازم برا تربیت معلم رو اوردم با شرایط سنیم (ک ۶ ماه بزرگتر از قانون کنکور ۹۸ هستم) موافقت کنن؟

  • با سلام
   خیر متاسفانه همچنین چیزی وجود ندارد و به هیچ وجه نمیتوانید برای دانشگاه فرهنگیان شرکت نمایید .

 117. سلام.من سال اخر رشته تجربی در حال تحصیل هستم.سال۹۸ میخوام کنکور تجربی و زبان بدم .رتبه کدام یک ملاک خواهد بود؟

  • با سلام
   نتیجه کنکور های مختلفی که داوطلب شرکت میکند ارتباطی با هم ندارند و امتیاز شما صرفا تنها در میان شرکت کنندگان هر یک از گروه ها بررسی میشود.بنابراین از هر دو گروه زبان و تجربی بطور همزمان میتوانید برای پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان استفاده کنید.

 118. سلام شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ ۲۲ سال است؟

  • باسلام
   یکی از شرط های دانشگاه فرهنگیان داشتن سن حداکثر۲۲ سال می باشد و طبق دفترچه سال۹۶_۹۷ شرایط سنی تا ۲۲ سال بوده است و برای دریافت شرط سنی دانشگاه فرهنگیان، باید منتظر دفترچه سال۹۷_۹۸ باشید.

 119. سلام من هدفم دانشگاه فرهنگیانه ولی معدل کل دیپلمم ۱۴/۹۷ هست چکارکنم؟راهنماییم کنید لطفا

  • باسلام شما میتوانید به سازمان اموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید و در صورت موافقت در ترمیم معدل شرکت کنید و با بالا بردن نمره معدل خود در ازمون سراسری شرکت کرده و در صورت کسب تراز حدنصاب برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 120. سلام خسته نباشید من تنها هدفم از درس خوندن فقط قبولی در دانشگاه فرهنگیانه ولی معدل کل من ۱۴/۶۰ صدمه از وقتی که فهمیدم معدل کل باید بالای ۱۵ باشه همه ی امید و انگیزمو از دست دادم خواهش میکنم بگید هیچ راهی وجود نداره که من بتونم به ارزوم برسم

  • با سلام.
   شما میتوانید، مراجعه حضوری به آموزش و پرورش منطقه خود داشته باشید، در صورت موافقت ازشرایط ترمیم معدل استفاده کنید.

 121. سلام معدل کل شرط قبولی هستش یا معدل کل کتبی دیپلم؟

 122. سلام . دریک کانال تلگرامی اعلام کرده بود که زمان تکمیل ظرفیت فرهنگیان در تاریخ ۹ آبان اعلام میشود وقصد پذیرش ۱۷هزار نفر را طبق ماده ی۲۸ رادارند خواستم بپرسم منظور از ماده۲۸ چیست؟و کسانی که امسال کنکور دادند نیز شامل میشود؟

 123. با سلام بنظر شما اعتراض برای شرایط سنی چقدر ممکنه موثر واقع بشه؟

  • با سلام احتمال افزایش شرایط سنی در دانشگاه فرهنگیان از طرف سازمان سنجش و اموزش و پرورش پایین است .

 124. سلام لطفا جواب بدید شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ چند سال است

  • با سلام
   دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ متولدین ۷۵ به بعد را پذیرش میکرد و برای سال ۹۸ به طور قطعی مشخص نشده است ولی میانگین سنی بین ۲۰ تا ۲۲ سال را پذیرش میکنند.

 125. با سلام من فوق دیپلم کامپیوتر هستم و متولد۷۵/۰۴/۲۴هستم میتونم داخل ازمون فرهنگیان شرکت کنم؟

  • باسلام
   باتوجه به دفترچه ی سال ۹۶_۹۷ ، یکی از شرط های شرکت در دانشگاه فرهنگیان داشتن حداکثر سن ۲۲ سال می باشد و برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان سال آینده باید منتظر دفترچه ی سال ۹۷_۹۸ باشید تا از شرایط سنی آن اطلاع پیدا کنید.

 126. سلام
  من مدرک کارشناسی دارم میتونم کارشناسی ارشد امسال برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟
  اصلا ارشد میگره؟

 127. سلام چطور باید از شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ مطمئن بشیم
  و چطوری به سازمان سنجش نظراتمون رو بگیم

  • با سلام
   شرایط دانشگاه فرهنگیان در زمان انتخاب رشته اعلام می شود و در ضمن شرط سنی دانشگاه فرهنگیان تا کنون ۲۲ سال تمام بوده است .

 128. سلام متولد ۵/۲/۷۷ هستم
  میگن امسال شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ به ۲۰ سال میرسه
  نمیدونم شروع کنم به درس خوندن یا نه لطفا اگه میدونید شرایط سنی بگید
  اگه شرایط سنی ۲۲ باشه میخام دوباره کنکور بدم
  لطفا راهنمایی کنید

  • باسلام
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۷ پذیزش دانشگاه فرهنگیان از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ به بعد صورت گرفت. بنابه متغییر بودن شرط سنی دانشگاه فرهنگیان، شرط سنی برای آزمون سال ۹۸ مشخص نگردیده است، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی برای کنکور سال ۹۸ به سازمان سنجش ارسال درخوست نمایید.

 129. سلام خواهشأجواب بدید بدجور فکرم مشغوله معدل کل من ۱۴.۹۸معدل کتبی ۱۵.۱۵ آیا نمیشه ارفاقی کن اون دوصدم رو و قبول کنن دانشگاه فرهنگیان آیا راهی برای ترمیم معدل کل وجود داره؟

  • با سلام شما میتوانید از طریق ترمیم معدل با مراجعه به اموزش و پرورش اقدام کنید همچنین کم بودن معدل در حد ۲ صدم مشکلی برای ثبت نام به وجود نمیاورد

 130. سلام .خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
  من امسال روزانه(متمرکز) قبول شدم اما انصراف دادم
  الان رشته ی نیمه متمرکز هم برای مصاحبه دعوت شدم
  یعنی میتونم روزانه ی نیمه متمرکز رو برم با این وجود ک از متمرکز انصراف دادم؟؟؟

  • باسلام، بله شما میتوانید در مصاحبه شرکت کنید در صورت قبولی در مصاحبه ،در دانشگاه مربوطه مراحل ثبت نام را انجام دهید

 131. سلام.من فارغالتحصیل کارشناسی رشته تربیت بدنی هستم متولد۱۳۷۴ هستم.خاستم بدونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم و تربیت معلم انتخاب کنم.؟

  • باسلام ، شرط سنی برای دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۷ از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱به بعد بوده است باتوجه به متغیر بودن شرط سنی برای سال ۹۸ فعلا مشخص نمی باشد.

 132. سلام معدل تجربی تو کنکور انسانی تأثیر داره؟ من تجربی خونده بودم و امسال میخوام کنکور انسانی شرکت کنم

  • با سلام تاثیر مثبت معدل در کنکور سراسری برای شما نیز اعلام میشود .

  • با سلام
   هیچ مشکلی از این بابت برای شما وجود ندارد و در ضمن شما میتوانید از تاثیر معدل دیپلم خود در کنکور انسانی نیز استفاده نمایید .

 133. سلام من متولد۲۰/۴/۷۵هستم ایا سنم رو برای دانشگاه فرهنگیان میپذیرند خواهشا جواب بدید

  • با سلام
   در کنکور ۹۷ تنها داوطلبانی که متولد ۷۵/۷/۱ به بعد بودند حق شرکت در دانشگاه فرهنگیان را داشتند، و اگر شرط سنی برای کنکور سال ۹۸ تغییر نکند امکان شرکت در دانشگاه فرهنگیان برای شما وجود ندارد، و باید منتظر باشید تا مشخص شود شرط سنی برای دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۸ به چه صورت خواهد بود.

 134. با سلام،بنظر شما اعتراض به شرایط سنی موثر واقع میشه؟؟
  ما یه گروه برا ابنکار زدیم و خیلی امیدواریم

  • با سلام همانطور که اعتراض به عدم قبولی پذیرفته شدگان دانشگاه ازاد برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی نتیجه داده است این نوع اعتراض نیز در صورت پیگیری از طرف دانش اموزان و مداومت میتواند نتیجه بخش باشد . از ارسال نامه های مکرر به سازمان سنجش و دانشگاه فرهنگیان غافل نشوید .

 135. سلام من متولد ۱۸ / ۷ / ۷۵ هستم آیا میتونم کنکور سال آینده رشته فرهنگیان قبول بشم
  خیلی ممنون میشم جوابم را بدید

 136. ای بابا اخر نفهمیدیم ۲۲ ساله یا ۲۰ ساله همه ادمو پاس میدن یکی میگه از سنجش بپرس سنجش میگه به پاچه از سایت فرهنگیان بپرس ادم دیگه نبود ازش نپرسیدم تو رو خدا کمک کنید شرایط سنی تا چند ساله نه فرضا قطعا برای کنکور ۹۸ الان میگید ۲۲ من حسابی درس بخونم بشه ۲۰ نمیتونم برم که من متولد ۷۷ هستم صدبارم پرسیدم همش میگن ۲۲ ولی امکان تغییر تا ۲۰ نمیشه قبل درج دفترچه بگن دفترچه خیلی دیر میاد تکلیف پشت کنکوریا چی میشه زودتر اعلام کنن

  • با سلام
   شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته ۲۰ سال تمام بود ولی از سال گذشته تا الان به ۲۲ سال تمام افزایش یافته است .

 137. سلام من ۲۲ سال و چند ماهمه اگ برای تربیت معلم مجاز شم احتمالش هست ک تو مصاحبه بااین سنم موافقت کنن؟

  • با سلام
   برای تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان باید ۲۲ سال تمام(در برخی دوره ها شرط سنی ۲۰ سال تمام بوده است) در بدو ورود به دانشگاه داشته باشید.

 138. باسلام.خسته نباشید..میخواستم ببینم من با تراز ۶۸۵۰منطقه ۳ و معدل بالای ۱۵آیا شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان در تکمیل ظرفیت ۹۷را دارم؟؟؟؟

  • باسلام
   پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تراز بالای ۶۵۰۰ و معدل بالای ۱۵ ملاک می باشدو همچنین درصورتی که نام شما درمیان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بوده باشد می توانید شانس خود را برای پذیرش تکمیل ظرفیت این دانشگاه امتحان کنید.

 139. با سلام
  نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امسال به چه صورت است؟
  تراز بنده ۹۲۰۰ است و تیک علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان را زده ام
  اما در انتخاب رشته ام انتخاب فرهنگیان را نداشته ام

 140. سلام. با تراز ۶۵۰۰ و رتبه ۱۷۰۰۰ سهمیه ۵ درصد امیدی به قبولی تو تکمیل ظرفیت فرهنگیان هس؟

  • باسلام
   درصورتی که نام شما درمیان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بوده باشد می توانید شانس خود را برای پذیرش تکمیل ظرفیت این دانشگاه امتحان کنید.

 141. سلام وخسته نباشید من میخوام تو کنکور انسانی شرکت کنم و دیپلم تجربه دارم از اونجایی که انسانی راحت تره و بیشتر بر امیدواران میخوام شرکت کنم اما امسال سوابق تحصیلی بیست درصد قطعی شانسی دارم یانه

  • با سلام سوابق به صورت مثبت بر نتیجه کنکور تاثیر گذاز است و با توجه به این که بیشتر نمره قبولی براساس ازمون سراسری است شما میتوانید شانس خوبی برای قبولی در کنکور انسانی داشته باشید .

 142. الان شما شرایط جدید فرهنگیان رو برای سال اینده گذاشتید یا این مطالب مال گذشته هست یعنی برای کنکور جدید نیست

  • با سلام.
   از بین شرایط شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان ، فقط شرط سنی متغییر است. و اطلاعات ذکر شده در سایت برای سال ۹۷ می باشد. و برای سال ۹۸ فقط شرط سنی متغییر خواهد بود. که این شرط سنی از طرف سازمان سنجش در دفترچه راهنمای ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد.

 143. سلام ببخشید معدل کل من بالای ۱۵هست ولی معدل دیپلمم پایین ۱۵ مشکلی نیس؟؟چون ی جا خوندم معدل کل قابل قبوله‌….و اینکه تاثیر قطعی معدل چقد تاثیر داره؟؟لازمه نمره هایی ک زیر ۱۷هست ترمیم معدل شرکت کنم؟؟من رشتم تجربیه واسه تربیت معلم میخام کنکور ریاضی بدم..بتظرتون رشته ریاضی کنکور بدم یا انسانی برای قبولی تربیت معلم؟؟تشکر

  • با سلام یکی از شرایط دعوت به مصاحبه برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان کسب معدل کل بالای ۱۵ میباشد .

 144. خیلی ممنون از پاسخگویی هاتون
  ببخشید شما برای شرایط سنی به بعضیا گفتین ۷۵/۱۲/۲۴ و بعضی دیگه ۷۶ !
  من الان نمیدونم چیکار کنم به هیچ جاهم دسترسی ندارم بپرسم پس خواهش میکنم جواب منو بدین

  • با سلام شرایط پذیرش در کنکور سراسری ۹۷ ,۷۵ بود ولی به احتمال زیاد در سال ۹۸ این عدد یکسال اضافه میشود و به متولدین ۷۶ به بعد خواهد رسید .

 145. ببخشید من دانشگاه پیام نور درس میخونم اگ بخوام فرهنگیان قبول بشم باید ۲ ترم مرخصی تحصیلی بگیرم؟میشه انصراف ندم تا ببینم قبول میشم یا ن ،بعد اگ قبول شدم انصراف بدم؟

  • با سلام
   برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شما باید کنکور سراسری شرکت نمایید و در صورت قبولی در کنکور شما باید از دانشگاه مورد نظر خود انصراف کتبی دهید .

 146. منظور از کنکور ۹۸_۹۷ ،کنکور سال جدید هست؟یا کنوری ک سپری شد؟؟؟
  ینی برا سال جدید باید بگن ۹۹_۹۸ ؟؟؟؟

 147. ببخشید شما تو همین سایت به بعضیا گفتین ۷۶/۷/۱ و به بعضی دیگه۷۵ خب الان واقعا من سردرگمم نمیدونم شروع کنم بخونم یا نه
  خواهشاااا جواب دقیق بدین من به هیچ جا دسترسی ندارم ک بپرسم

 148. سلام خسته نباشید ….بنده فوق دیپلم معماری دارم …معدل دیپلم هم بالای ۱۵هست …ایا میشه تو آزمون دانشگاه فرهنگیان شرکت کرد یا نه …

  • با سلام.
   شرایط تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شرکت در آزمون سراسری و اعلام علاقمندی جهت گزینش در این دانشگاه ها می باشد.در صورت دارا بودن امتیاز کافی ،شرایط سنی، معدل مورد قبول دعوت به مصاحبه خواهید شد و در صورت موفقیت در فرایند مصاحبه تحصیل خود را در این دانشگاه ها اغاز خواهید کرد. حداقل تراز مورد نیاز برای دانشگاه فرهنگیان ۶۵۰۰ می باشد.

 149. سلام
  من متولد ۷۵/۱۲/۲۴ هستم…امکانش هست کنکور بدم و تو مصاحبه با چند ماه بزرگ بودنم موافقت کنن؟
  چون شما ب ی نفر گفتین بخاطر چند روز میشه موافقت کنن پس بخاطر چند ماهم یه در صد کمی وجود داره دیگه درسته؟

  • با سلام
   در صورتی که سقف سنی دانشگاه فرهنگیان در ازمون سراسری سال اینده تغییر نکند متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد (داشتن ۲۲سال تمام در بدو ورود به دانشگاه)مجاز به انتخاب رشته های فرهنگیان خواهند بود.این شرط سنی تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد.

 150. سلام من امسال کنکور دادم و در دوره ی روزانه قبول شده ام اما میخوام انصراف بدم ایا میتونم سال بعد کنکور بدم و وارد دانشگاه های پردیس الزهرا فرهنگیان بشم یا محرومم؟

  • با سلام
   داوطلبانی که در دوره های روزانه ازمون سراسری پذیرفته میشوند در هر صورت از انتخاب دوره های روزانه سال اینده محروم خواهند بود.دانشگاه های فرهنگیان نیز در زمره دوره های روزانه قرار میگیرند.

 151. سلام خسته نباشید درصورت برگزاری تکمیل ظرفیت فرهنگیان با تراز ۷۰۰۰منطقه دو شانس قبولی دارم؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در کنکور سراسری شما باید دارای رتبه ی زیر ۱۰ هزار نیز باشید و علاوه بر اینها چندین شرایط دیگر از قبیل شرط سنی و بومی بودن نیز مورد نظر میباشند .

 152. سلام خسته نباشید
  من کارشناسی حسابداری دارم و دوست دارم معلم بشم متاسفانه شرایط دانشگاه فرهنگیان دیر فهمیدم
  میخوام بپرسم که مطمئن شم من ۱۳۷۵/۰۶/۳۱ به دنیا اومدم هنوزم امکانش هست که تو دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم برای رشته خودم یا رشته آموزش ابتدایی؟؟؟؟
  ممنون میشم جوابمو زود بدید

  • با سلام
   شرط سنی برای امسال بدین صورت بود که متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد امکان شرکت در دانشگاه فرهنگیان را داشتند، اما با توجه به سال‌های گذشته امکان تغییر شرط سنی در کنکور ۹۸ برای دانشگاه فرهنگیان وجود دارد.

 153. سلام خسته نباشید در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت فرهنگیان با تراز ۷۰۰۰منطقه دو شانس قبولی دارم؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • باسلام
   پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تراز بالای ۶۵۰۰ و معدل کتبی بالای ۱۵ ملاک می باشدو همچنین اگر نام شما درمیان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بوده باشد می توانید شانس خود را برای پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امتحان کنید و این راهم در نظر داشته باشید که پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 154. سیدمحمدحسین افتخاری

  ممنون بابات پاسخگوییتون.یه سوال دیگه هم دارم.بنده مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی دارم.من میخوام برا کنکور۹۸ تو رشته انسانی ازمون بدم.یکی از دوستام گفت که باید چندتا کتاب انسانی که نهایی هستن رو امتحان بدی و درصورتیکه قبول شدی میتونی انسانی کنکور بدی.به نظر شما ایا بنده که مدرک تجربی دارم میتونم رشته ی انسانی کنکور بدم؟ایا باید کار خاصی انجام بدم؟با تشکر

  • باسلام
   شما می توانید بامدرک پیش دانشگاهی تجربی در کنکور انسانی شرکت کنید مانعی برای شما وجود ندارد ولی بایدبه درس های تخصصی رشته ی انسانی مسلط باشید.

 155. با سلام ایا کسانی ک از تربیت بدنی نیمه متمرکز تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان قبول شدن همزمان با قبولی استخدام هم میش؟؟؟؟ینی حقوق میگیرن؟؟؟

  • با سلام بله دانشجویان دانشگاه های تربیت معلم همزمان در دوران دانشجویی از طرف این دانشگاه ها حقوق دریافت میکنند و بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی جذب اموزش پرورش میشوند .

 156. سلام خسته نباشین،من دانشجوی ترم آخر جامعه شناسی دانشگاه تبریزم،معدل دیپلمم زیر ۱۵،ولی معدل لیسانسم خوبه و جزو استعدادای درخشانم،میتونم واسه ارشد دانشگاه فرهنگیان اقدام کنم؟اصلا دانشگاه فرهنگیان ارشد داره؟کلا میخوام ببینم با لیسانس از یه دانشگاه دیگه میشه واسه معلمی آموزش و پرورش اقدام کرد آیا؟

  • با سلام.
   جهت پذیرش و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان برای مقطع ارشد، در صورتی میتوانید در این دانشگاه انتخاب رشته انجام دهید، که امکان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان از بین داوطلبان آزاد وجود داشته باشد.

 157. سیدمحمدحسین افتخاری

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت گروه محترم ایران مشاوره.نده معدل کتبی دیپلمم ۱۲٫۵ و معدل پیش دانشگاهی ام هم ۱۲٫۵ است ولی معدل کل دیپلمم ۱۶.۲۹ است.متولد ۷۸ هستم و برا کنکور۹۸ میخوام برای سومین بار کنکور بدم.رشته ام تجربیه.بنده از یکی از دوستانم که در این دانشگاه پذیرفته شده پرسیدم گفت که حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۵ و معدل کل دیپلم باید ۱۷.باشه.پس با توجه به نظر دوستم قبول نمیشم.نظر شما چیه؟ایا بنده با توجه به شرایطم میتونم تو دانشگاا فرهنگیان قبول بشم؟با تشکر

  • با سلام.
   شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان عبارت است از،شرکت در آزمون یکی از پنج گروه آزمایشی (علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، انسانی ،هنر ،زبان ). داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵،کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرایط سنی ، می باشد. بنابراین شما میتوانید برای دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری شرکت نمایید.

 158. سلام
  من متولد ۱۳۸۰/۲/۵ .و سال اخر متوسته، رشته انسانی هستم .میخواستم بدونم دقیقا چجوری میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم .با همین کنکور سراسری میشه یا ازمون خاص خودشو داره ؟
  منابعش چیه ؟
  رتبه پذیرش چنده ؟؟

  • با سلام.
   تنها راه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شرکت در آزمون سراسری و اعلام علاقمندی جهت گزینش در این دانشگاه ها می باشد.در صورت دارا بودن امتیاز کافی و معدل مورد قبول دعوت به مصاحبه خواهید شد و در صورت موفقیت در فرایند مصاحبه تحصیل خود را در این دانشگاه ها اغاز خواهید کرد. حداقل تراز مورد نیاز برای دانشگاه فرهنگیان ۶۵۰۰ می باشد.

 159. سلام . با توجه به اینکه آموزش و پرورش اعلام کرده که قصد استخدام ۴۲۰۰ نفر دیگر را داردآیا با انتشار این مطلب امیدی به برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امسال هست ؟ واگر برگزار شود باتراز۷۴۰۲ورتبه۲۹۴۳۱منطقه۲ شانس قبولی دارم ؟خیلی ممنون از سایت خوبتون

  • با سلام . به دلیل ظرفیت باقی مانده و درخواست این دانشگاه ها به سازمان احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد . درضمن با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما برای دعوت به مصاحبه بالا میباشد .

 160. سلام میخاستم بدونم شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای فرزندان جانبازین زیر۲۵درصد هم محدودیت داره؟

  • با سلام
   شرایط سنی در دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند.

   • الان شرایط سنی دقیق تا چند سال شد فرهنگیان

    • با سلام
     طبق دفترچه انتخاب رشته ی سال ۹۶/۹۷ شرایط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بین ۲۰ تا ۲۲ سال بوده است برای سال ۹۷/۹۸ بعد از انتشار دفترچه بصورت قطعی میتوان شرایط سنی را اعلام کرد.

    • خیلی ممنونم مرسی از پاسخ گویتان دفترچه فرهنگیان چه ماهی درج میشه ما چطوری باید نسبت به شرایط سنی اعتراض بزنیم امکانش چقدره تا ۲۲ سال قبول کنن

    • با سلام
     دفترچه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان هرساله در اواسط بهمن ماه و همراه با دفترچه های سراسری انتشار میشوند و در ضمن شرط سنی برای داوطلبان ۲۲ سال تمام میباشد .

   • اخه تو سایتا نوشته بود شرط سنی و معدل برای خانواده های شهدا و جانبازین محدودیت نداره خواستم بینم شامل جانبازین زیر۲۵درصدهم میشه یا نه

    • با سلام
     داشتن سهمیه جانبازان و ایثارگران هیچ ارتباطی با تغییر یافتن شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ندارد و همان ۲۲ سال تمام میباشد .

 161. سلام در قسمت کد رشته نتایج نیمه متمر کز بنده نوشته ۱_ رشته های
  نیمه متمر کز علوم ور زشی دوره های روزانه شبانه و محروم دانشگاه ها و مو سسات اموز ش عالی بنده حالا می خواهم بدانم ایا رشته اموزش تربیت بدنی جز این رشته ها هست ؟چون قبلا در لیست انتخاب رشته این رشته را نیز انتخاب کرده بودم و در اطلا عیه رشته های نیمه متمر کز،مربی گری ورزشی نیز در ادا مه شماره ۱ نوشته شده من کد مر بوط به ازمون عملی را هم در یافت کردم اما نمی دو نم این ازمون برای رشته فر هنگیان هم هست یا خیر تو رو خدا جوابمو کامل بدهید

 162. سلام. اسم من هم برای آموزش تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستش. الان دانشجو هستم ولی میخوام برم تربیت بدنی. اما درمورد شرایط و مراحل مصاحبه برای این رشته نمیدونم. ممنون میشم یه کمی راهنماییم کنید.

  • با سلام شما تا تاریخ ۷/۱۵ زمان داشتید تا کارت مربوطه را تهیه کنید و در تاریخ ۸/۸ منتظر اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با مراحل و زمان مصاحبه عملی بمانید .

 163. سلام کجای دفترچه شرایط سنی رو درج کرده میشه سایت و بفرستید که معتبره یعنی حتما تا ۲۲ هست

  • باسلام
   باتوجه به دفترچه ی سال ۹۶ شرایط سنی برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان تا ۲۲ سال می باشد و دفترچه ی سال۹۷ منتشر نشده است شما باید منتظر دفترچه ی سال۹۷ باشید تا شرایط سنی فرهنگیان مشخص شود.

   • دفترچه چندم درج میشه من خیلی درگیرم نمیتونم درس بخونم چون متولد ۷۷ هستم اگه بزار تا ۲۰ سال نمیتونم شرکت کنم

    • با سلام شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری سال ۹۷ زیر ,۷۵/۷ بود و احتمالا در سال بعد یکسال اضافه میشود با توجه به این موضوع از نظر شرایط سنی شما مشکلی برای قبولی در سال اینده ندارید .

 164. سلام من متولد۴/۱۲/۱۳۷۰هستم آیا شرایط سنی من به دانشگاه فرهنگیان میخوره

  • با سلام
   شرایط سنی برای دانشگاه فرهنگیان بین ۲۰ تا ۲۲ سال میباشد.و ممکن است متغیر باشد طبق دفترچه ی راهنمای ثبت نام ازمون سراسری ۹۷ پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ صورت گرفت.

 165. سلام علیکم. وقت شما پاسخگوی عزیز بخیر و سلامت.

  ببینید من الان دانشجوی ترم ۵ مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه ولایت هستم و روزانه هم میباشم ، ۶۹ واحد هم تا قبل از این ترم پاس کردم
  ، میخاستم ببینم اگر من تا بهمن امسال انصرافی بدم از دانشگاه و ثبت نام کنکور انجام بدم، عایا در پذیرش دانشگاه فرهنگیان به مشکل برمیخورم؟ و متولد ۷٫۷٫۱۳۷۶ هم هستم.

  عایا باید جریمه انصرافی هم پرداخت کنم؟؟

  اگر که درخواست کاردانی بدم، بعد ثبت نام کنم او موقع چی ، عایا در قبولی در دانشگاه فرهنگیان مشکل پیش میاد برام؟؟؟؟

  خیییلییی ممنون میشم پاسخگو باشید…..

  • با سلام.
   شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان عبارت است از،شرکت در آزمون یکی از پنج گروه آزمایشی (علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، انسانی ،هنر ،زبان ). داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵،کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرایط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ صورت گرفت، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.جهت پرداخت هزینه انصراف در صورت قبولی در دانشگاه روزانه از شرایط پرداخت هزینه انصراف معاف خواهید بود. درخواست مدرک کاردانی مانع ثبت نام شما در آزمون سراسری نخواهد بود، در نظر داشته باشید شما به دلیل تحصیل در دوره های روزانه باید قبل از برگزاری آزمون انصراف دهید.

 166. سلام ببخشید خیلی سر درگمم امسال شرایط سنی فرهنگیان تا چند ساله ۹۸ من متولد ۷۷ هستم امکان داره بزارن تا ۲۰ سال یعنی یا تا ۲۲ ساله تمام فکرو ذکرم بابت شرایط سنی بهم خورده خواهش میکنم یک اطلاعات دقیق بهم بدید شما اصلا جواب منو نمیدید چند باری پرسیدم اما جوابی ندادین

 167. سلام من امسال(۹۷)کنکور دادم و رشته روزانه قبول شدم ولی به دلیل مشکلاتی شخصی انصراف دادم سوال من این است من که حق انتخاب کد رشته های روزانه کنکور۸۷را ندارم ایا میتوانم با شرکت در کنکور دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان ازاد پذیرفته بشم؟ینی اون روزانه محسوب میشه یا نه؟؟
  سوال دوم اینک اگ من کاردانی حسابداری یا ادبیات رو از دانشگاه ازاد بگیرم میتونم تو کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه فرهنگیان برم؟؟

  • با سلام
   دانشگاه های فرهنگیان نیز جزء دوره های روزانه می باشد؛لذا شما مجاز به انتخاب رشته های این دانشگاه نخواهید بود.در مقطع کاردانی به کارشناسی نیز دانشگاه فرهنگیان معمولا از میان دانشجویان خود و فرهنگیان رسمی و پیمانی اموزش و پرورش پذیرش دارد.

 168. سلام و خسته نباشید
  من پشت کنکوری هستم و برای بار سوم می خواهم کنکور بدم اما برای پشت کنکور موندن مجبور شدم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم تا معافیت تحصیلی بگیرم (کارشناسی پیوسته ) ولی قرار است دو ترم هم مرخصی بدهند یعنی هیچ درسی را دانشگاه پاس نمی کنم فقط به دلیل پشت کنکور ماندن این کار را کردم . سوالم این بود آیا من تراز و رتبه دانگشاه فرهنگیان را داشته باشم می تونم ثبت نام کنم ؟ من متولد ۷۷ نیمه دوم هستم با تشکر ممنون میشم جواب بدید
  و سوال دیگری هم که اگر می تونید جواب بدید این است که
  من تا سال ۱۴۰۲ معافیت گرفتم میشه حدود ۵ سال ولی اگر من در رشته دکترا مثل داروسازی قبول شم باز هم به من معافیت میدهند اخه برای دکترا حداقل ۷ سال لازم هست یا همون ۵ سال است که یک سالش استفاده میشه می مونه ۴ سال

  • با سلام
   سقف سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان معمولا۲۲ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه می باشد.در صورتی که در سال اینده این شرط سنی تغییر نکند احتمالا داوطلبینی که متولد۱۳۷۶/۷/۱ به بعد باشند مجاز به انتخاب رشته های متعلق به دانشگاه فرهنگیان خواهند بود.
   در خصوص بخش دوم سوال شما معمولا سنوات مجاز برای اتمام تحصیل به دانشجو تعلق خواهد گرفت اما نهایتا تمدید سنوات تحصیلی بستگی به موافقت سازمان نظام وظیفه دارد.

 169. سلام ببخشید افرادی ک ماله شهر های دیگه هستن در فرهنگیان تهران میتوانند پذیرفته شوند؟

  • سلام دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبین بومی میباشد. ممکن است شخصی در استانی مانند شیراز در دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده باشد و محل دانشگاه او در شهر تهران باشد. اما در زمان ثبت نام و انتخاب رشته باید فرهنگیان شهر خود را وازد نماید

 170. سلام..آیا دانشگاه فرهنگیان سال ۹۸به اندازه سال ۹۷دانشجو میگیره…یا فقط امسال اینقدر گرفت

  • باسلام
   اطلاعات دقیقی در خصوص میزان ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اعلام نشده است باید منتظر دفترچه سال ۹۸ باشید.

 171. سلام معدل پیش دانشگاهی هم مهمه یا نه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چقدره

  • با سلام
   معدل معیار برای پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان فقط معدل کل دیپلم(معدل سال اول،دوم و سوم متوسطه)می باشد.ظرفیت هر پردیس هم بستگی به استان بومی شما دارد.

 172. سلام.من معدلم زیر ۱۵واسه دانشگاه فرهنگیان،میگن واسه ما نظام قدیمیا تراز مهمتره معدل چندان تاثیری نداره واقعیت داره؟؟!

  • با سلام
   اگر معدل کل دیپلم شما زیر ۱۵ باشد تحت هیچ شرایطی نمیتوانید به دانشگاه فرهنگیان ورود شوید .

   • سلام.من میشناسم کسایی که با معدل ۱۱یازده تربیت معلم خوندن پس اونا چطورری تونستن؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید

 173. سلام. من ۲۰ سالمه. گواهی موقت کاردانی دارم. کنکور ۹۸ می‌خوام دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنم.
  در صورت قبولی آیا گواهی موقت کاردانی رو قبول می‌کنند؟ چون به این زودی اصل مدرکم نمیاد.
  و برای من معدل کاردانی ملاکه یا معدل کل دیپلم؟

  • با سلام.
   شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان عبارت است از،شرکت در آزمون یکی از پنج گروه آزمایشی (علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، انسانی ،هنر ،زبان ). داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵،کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرایط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ صورت گرفت، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید. در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی مدرک کاردانی شما جایگزین آن خواهد بود. و با مدرک دیپلم خود هم میتوانید برای آزمون ثبت نام انجام دهید.اما لازم به ذکر است زمان انجام مصاحبه علاوه بر مدرک دیپلم ، مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی همراه خود داشته باشید.

 174. سلام خسته نباشید
  ببخشید این درسته ک میگن نمره دوتا از درسای پیش دانشگاهی برا انتخاب دانشگاه فرهنگیان بررسی میشه؟اگه درسته چ درسایی هستن؟
  لطفا توضیح بدین

 175. سلام. من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم. میتونم در آزمون سراسری شرکت کنم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان؟؟؟

  • با سلام . با توجه به آیین نامه این دانشگاه دارندگان مدرک کارشناسی نمی توانند در انتخاب کد رشته و گزینش این دانشگاه ها شرکت کنند .

 176. من کنکوری ۹۸ هستم از اهواز حداقل چه رتبه ای بیارم قبولیم بدون در نظر گرفتن مصاحبه خیلی بالاس ؟

  • با سلام . باتوجه به افزایش ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان و بدون در نظر گرفتن مرحله مصاحبه معمولا داوطلبانی که تراز یا نمره ی ۶۵۰۰ به بالا کسب میکنند برای مرحله مصاحبه دعوت میشوند .

 177. سلام . من کنکوری ۹۸ هستم در منطقه ۳ . حداقل رتبه لازمه برای قبول شدن روزانه پزشکی در دانشگاه های دولتی هرجای کشور چقدر هست لطفا راهنمایی کنید … محمدرضا احدی از مشهد

  • با سلام.
   حداقل رتبه لازم برای قبولی در رشته های پزشکی در دوره های روزانه زیر ۱۲۰۰ می باشد. با رتبه زیر ۱۲۰۰ شما میتوانید، در اکثر شهر ها در رشته پزشکی قبولی کسب کنید.

 178. سلام با رتبه ۱۵۱هزار تجربی و تراز۶۲۰۰امکان دعوت به مصاحبه هست؟؟؟

 179. برای دانشگاه فرهنگیان معدل کدام سال مهمه؟آیا با معدل کتبی۱۴/۵ شانس قبولی هست یا نه؟

  • باسلام، برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم ملاک می باشد و حداقل معدل کل دیپلم ذکر شده در دفترچه ۱۵ می باشد.

 180. برای ثبت نام فرهنگیان باید موقع ثبت نام ازمون سراسری اقدام کنیم یا اینکه بعد از کنکور ۹۸ در تیر در صورت مجاز بودن رشته تربیت معلم خودشان ما رو مصاحبه دعوت میکنند

  • با سلام . شما بعد از شرکت در آزمون و مجاز شدن برای انتخاب رشته این دانشگاه ها اگر رشته ای را به عنوان قبولی کسب کنید برای مصاحبه عمومی دعوت خواهید شد .

 181. باسلام.من در زمان ثبت نام ازمون سراسری مایل به رفتن به دانشگاه فرهنگیان نبودم و نزدم.اما هم اکنون میخوام برم لطفا راهنماییم کنین چطور و چگونه اقدام کنم تا بتوانم الان در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم.

  • با سلام
   تنها راه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شرکت در ازمون سراسری و اعلام علاقمندی جهت گزینش در این دانشگاه ها می باشد.در صورت دارا بودن امتیاز کافی و معدل مورد قبول دعوت به مصاحبه خواهید شد و در صورت موفقیت در فرایند مصاحبه تحصیل خود را در این دانشگاه ها اغاز خواهید کرد.

 182. سلام کی باید کارت اعتباری فرهنگیان را بخریم برای سال ۹۸

  • با سلام . شما بعد از شرکت در آزمون سال آینده و در صورت دعوت به مصاحبه در تاریخ اعلام شده باید نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام کنید .

   • سلام امروز ۱۸ هست من کارت اعتباری در سایت را دیدم اما مربوط به کنکور ۹۷ شما گفتید از ۱۸ تا ۲۵ بنظروتون من چکار کنم مال کنکور ۹۸رو میخوام

    • با سلام . این تاریخ مربوط به کارت اعتباری دانشگاه فرهنگیان ۹۷ میباشد ولی به طور کلی برای سال آینده بعد از قبولی در آزمون ۹۸ تاریخ خرید کارت اعتباری مشخص خواهد شد .

 183. سلام داداش، میشه بارتبه ۷۶۶۸ از دبیری تربیت بدنی قبول شد بااحتمال قبولی حتمی در مصاحبه، منطقه۲ اردبیل

  • با سلام . با توجه به رتبه کسب شده شما , شانس قبولی شما در رشته تربیت بدنی تا حدودی پایین میباشد .

 184. سلام من امسال سال اخرمه و کنکوری ۹۸ هستم..من بومی اهوازم خواستم بدونم واسه پذیرش در دانشگاه تربیت معلم خارج از خورستان چه رتبه ای مورد نیازه؟؟؟ ایا چون خوزستانم فقط میتونم تربیت معلم خورستان برم؟؟؟ من دوست دارم تهران باشم

 185. با سلام بنده لیسانس علوم سیاسی دارم و کارت پایان خدمت متولد۷۱ می باشم برای ادامه تحصیل در رشته ارشد علوم تربیتی می توانم در آزمون شرکت کنم

  • باسلام شما میتوانید برای رشته علوم تربیتی تغییر رشته دهید . ولی دانشگاه فرهنگیان در مقطع ارشد سهمیه خاصی برای پذیرش از بین داوطلبان ازاد ندارد .

 186. سلام
  داخل پرونده مدرسه من نوشته معدل کل ۱۶.۶۷ و پایینش نوشته معدل کتبی نهایی ۱۴.۱۹
  بعد داخل کارنامه کنکورمم زده معدل کتبی دیپلم ۱۴.۱۹
  الان برای فرهنگیان کدوم معدل شرطه؟
  گیج شدم بخدا…راهنماییم کنین لطفا

 187. سلام خسته نباشید من ورودی بهمن ۹۶-۹۷رشته حقوق دانشگاه کردستانم ۲۰سالمه و ترم دومم ایا امکان شرکت در ازمون سراسری برای ورود ب دانشگاه فرهنگیانو دارم؟میشه توضیح بدین

  • با سلام.
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتنداز: شرکت در آزمون سراسری ۵ گروه آزمایشی (انسانی،تجربی،ریاضی فیزیک، هنر ، زبان ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در سال ۹۷ ازبین متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد پذیرش صورت گرفت . با توجه به اینکه هر ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری شرط سنی متغییر است،(یا به شرط سنی اضافه ،یا از شرط سنی کم می شود) شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 188. سلام ببخشید معنی این حرف چیه که دانشگاه فرهنگیان گفته ۲۰هزار دانشجو قبول میکنیم و ۱۰هزار ذیل ماده طبق ماده ۲۸ یعنی چی ذیل ماده

 189. سلام میخواستم بدونم شرط معدل در کنکور ۹۸ باید چند باشه؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • با سلام.
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتنداز: شرکت در آزمون سراسری ۵ گروه آزمایشی (انسانی،تجربی،ریاضی فیزیک، هنر ، زبان ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در سال ۹۷ ازبین متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد پذیرش صورت گرفت. بنابراین از بین شرایط ذکر شده فقط شرط سنی متغیر می باشد. و شرط معدل برای هر سال یکسان می باشد.

 190. سلام
  داخل پرونده مدرسه من نوشته معدل کل ۱۶.۶۷ و پایینش نوشته معدل کتبی نهایی ۱۴.۱۹
  بعد داخل کارنامه کنکورمم زده معدل کتبی دیپلم ۱۴.۱۹
  الان برای فرهنگیان کدوم معدل شرطه؟
  گیج شدم بخدا…راهنماییم کنین لطفا

 191. سلام میخواستم بدونم ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کی شروع میشه؟

 192. باسلام خدمت شما.ببخشید من مهر۹۸ میشم ۲۲ سالو۳ ماه.ایا بخاطر ۳ ماه بیشتر منوقبول نمیکنن؟ایا اگر رتبه وتراز بسیارخوبی داشته باشم بازهم بخاطرسن قبولم نمیکنن؟؟ممنون میشم جواب بدید.

 193. سلام ضرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۸ چند هزارتاست از کرجم میخوان بنظرتون

 194. سلام .کنکور ۹۸چه تعدادی دانشگاه فرهنگیان پذیرش داره ؟از رشته ی انسانی این پذیرش چه تعداده ؟واقعیته که میگن سه برابر میشه ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ؟مقدارظرفیته به صورت قطعی فعلا چه تعداده؟ ممنونم بابت تلاش هاتون تشکر

 195. سلام .ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان چه تعدادیه درکنکور۹۸٫اگه قطعی رو نمیدونید حدودأ چه تعداد میگیره آیا اینکه میگن ظرفیت سه برابر میشه واقعیته ؟؟ممنونم بابت تلاش هاتون تشکر

 196. سلام من ۲۷شهریوره ۷۶ام شما گفتید باید ۷۶/۷/۱ب بعد باشید ینی امکان نداره من بتونم شرکت کنم؟فقط بخاطر چهار روز ینی دیگ نمیتونم واقعا منصفانه نیست اصلا

  • سلام ممکن است با شما موافقت نمایند. در صورت کسب نمره لازم شما برای مصاحبه دعوت خواهید شد و ممکن است با این اختلاف ۴ روز در زمان مصاحبه موافقت نمایند

 197. سلام خسته نباشید ایا کسی که مردود شده باشه ولی گواهی قبولی لوح قبولی پیش دانشگاهی و دیپلم رو داشته باشه که نوشته با موفقیت گذرانده میتونه کنکور بده بنده مدرک قبولی دارم و پروندمو به من دادن ولی در سایت یک درس را برایم مردود نوشته موقعی که سوابق تحصیلی مو میگیرم اصلاح نشده الان من سر درگمم اموزش پرورش رفتم دقیق پاسخ گو نبودن

 198. سلام من ۹تیر ۷۶م میشه ۲۲سه ماهم میتونم شرکت کنم دانشگا فرهنگیان

  • با سلام . شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال تمام میباشد و اگر شما بالای این سن باشید به هیچ وجه شانس قبولی در این دانشگاه را ندارید .

 199. سوال : سال قبل شرط سنی برای ایثارگران منظور نشد …. آیا امسال شرایط سنی که برای شرکت کتتدگان در آزمون وکالت هست برای ایثارگران هم شامل میشود ؟

 200. سلام شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ ۲۲ سال است؟

 201. سلام ..دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت دارند امسال؟

 202. باسلام.دوستان اینطوری که معلومه دانشگاه فرهنگیان قصدداره برای کنکور۹۸ شرط سنی رو۲۰ سال قراربده.ماباید اعتراض هامونو به گوششون برسونیم تاتصمیمشون روتعغیربدن مثل پارسال،ازهمگی دوستان بخصوص اونایی که برای کنکور۹۸ به مشکل میخورن ازنظرسنی خواهش مندم که درخواست بنویسد برادانشگاه فرهنگیان تاکارازکارنگذشته بتونیم یه کاری بکنیم.امسال سال اخری هست که نظام قدیم هاکنکورمیدن بایدشرط سنی دانشگاه فرهنگیانوافزایش بدن پیام بنویسد ودرخواست کنید که شرط سنی رو به ۲۳ سال برسونند تاخیلیها که شایستگی معلمی رودارند بی بهره نمونن.ازشمامشاورعزیزمیخوام که به بمن ودوستانی که میخوان پیام بفرستند واسه دانشگاه فرهنگیان بگید راه ارتباطیش چطوری هس.شماره تماسشون که همه تماس بگیریم چنده؟ممنون میشم کمکمون کنید

  • با سلام شما میتوانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به صورت اینترنتی درخواست دهید . یا به دیوان عدالت اداری مراجعه کنید البته بعد از قطعی شدن تصمیم دانشگاه .

 203. سلام میخاستم بدونم شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ چگونه است و چطوری باید از نظر سازمان سنجش درباره شرایط سنی ۹۸ با خبر شویم ممنون میشم جواب دهید

  • با سلام . شرط سنی برای دانشگاه های فرهنگیان برای سال آینده ۷۶/۷/۱ به بالا میباشد . شرایط سنی در دفترچه های رشته ها در سایت سنجش درج شده است .

 204. سلام میخاستم بدونم شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ چگونه است و چطوری باید از نظر سازمان سنجش درباره شرایط سنی باخبر بشیم

  • با سلام . شرط سنی برای دانشگاه های فرهنگیان برای سال آینده ۷۶/۷/۱ به بالا میباشد . شرایط سنی در دفترچه های رشته ها در سایت سنجش درج شده است .

 205. سلام من دو درس افتاده در دبیرستان دارم که ۹و۷شدم ولی خواستم امتحان بدم چون مریض بودم کم شدم گفتن قبول شدی به من هم مدرک قبولی پیش و هم قبولی سه سال دادن ولی تو سایت میزنم نمره هام اصلاح نشدن بنظرتون من قبول شدم چون بهم مدرک دادن گفتن نمیخواد امتحان بدی یانه؟؟؟؟؟؟

  • با سلام
   شما باید حتما در اسرع وقت به مرکز آموزش و پرورش خود مراجعه حضوری نمایید و در ضمن اگر شما تنها یک درس را نیز مردود شده باشید نمیتوانید در دانشگاه مربوطه خود شرکت نمایید .

 206. سلام من معدل کل دیپلمم ۱۷هست ولی معدل کتبیم ۱۳هست متولد ۷۷هستم بیست سالمه الان بنظرتون میتونم فرهنگیان برم بعد فرهنگیان نباید چندتا دندون خراب داشت دهان رو نگاه میکنن برای شرایط پزشکیش

  • با سلام . هیچ مشکلی از بابت ثبت نام شما در دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد و معاینات پزشکی شما بر عهده ی دانشگاه فرهنگیان میباشد و معمولا دندان خراب هیچ تاثیری بر قبولی و رد شما ندارد و در ضمن برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان شما باید تراز بالای ۶۵۰۰ را دارا باشید .

 207. سلام دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرقیت دارد

 208. سلام خسته نباشید.من امسال دوازهم نقشه کشی معماری هستم و میخام دانشگاه فرهنگیان قبول بشم.چه کنکوری باید بدم چون کنکور فنی برداشته شده و شرط معدل هست.

  • با سلام
   در ازمون سراسری سال ۹۸ فارق التحصیلان هنرستان ها مجازند در هر یک از گروه های ریاضی و فنی،علوم تجربی،ادبیات و علوم انسانی،معارف،هنر و منحصرا زبان شرکت کنند.معدل این داوطلبان نیز فاقد تاثیر خواهد بود.

 209. سلام من تمام شرایط رو دارم بجز معدل دیپلم ک باید بالای ۱۵ باشه به دلیل یکسری مشکلات دوسال اخرو نتونستم بخونم ولی الان خواستم ادامه بدم و حتما باید فرهنگیان قبول شم.یعنی دیگه نمیشه؟ من نمیتونم هیچ وقت برم دانشگاه فرهنگیان؟ خواهش میکنم جواب بدین

  • باسلام. با توجه به اینکه یکی از شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان داشتن معدل بالای پانزده می‎باشد، متاسفانه امکان ثبت نام برای شما وجود ندارد.

   • سلام.ولی من میشناسم کسایی رو که حتی با معدل دیپلم ۱۱ تربیت معلم خوندن .پس اونا چطوری تونستن؟؟ خواهش میکنم بگید یعنی من هیچ راهی ندارم؟

 210. با سلام. هیچ امکانی برای داوطلبان آزاد جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد؟

  • با سلام
   خیر هیچگونه گزینه ای برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و آن هم با توجه به شرایط شما وجود ندارد و در ضمن شما میتوانید در آزمون های استخدامی هر ساله آموزش و پرورش شرکت نمایید .

 211. با سلام و احترام
  اینجانب حسین دوست محمدی بویینی فرزند محمد فارغ التحصیل کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه مفید قم هستم پدرم فرهنگی وجانباز شیمیایی هست و در پست معاون اجرایی مشغول به کار هست بنده هم گاه گداری در آموزشگاهی که محل خدمت هست سری میزنم و کار اجرایی مدارس را فول هستم خیلی هم به حرفه ی معلمی علاقه مند هستم راهنمایم کنید چه کار کنم که بتوانم در آموزش و پرورش مشغول به کار شوم حتی اگر هم به صورت حق التدریس باشد

 212. هیچ امکانی برای داوطلبان آزاد برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد؟

  • با سلام برای داوطلبان سال ۹۷ شرایط خاصی اعلام نشد احتمال اینکه در سال ۹۸ این امکان برای داوطلبان ازاد فراهم شود وجود دارد .

 213. سلام من متولد ۷۴ هستم نمیتونم در کنکور دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟

  • با سلام . شرط سنی برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای سال آینده ۷۶/۷/۱ به بعد میباشد که با توجه به توضیحات شما نمیتوانید برای این دانشگاه ها شرکت کنید .

 214. سلام من معدل کل دیپلمم پایین۱۵ اگه ترمیم معدل شرکت کنم و معدلم بالا بره میتونم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم

  • باسلام اگر آموزش پرورش شما با ترمیم معدل موافقت کنند شما میتوانید معدل خود را ارتقا دهید و در فرهنگیان شرکت کنید

 215. سلام من پایه دوازدهم هستم معدل دهم و یازدهمم رو خیلی خراب کردم اگه امسال معدلم خوب بشه و کنکورم رو هم عالی بدم ممکنه که فرهنگیان قبول بشم؟
  ینی به معدل سال های دهم و یازدهمم کار دارن؟

 216. سلام خسته نباشید.من امسال میخوام کاردانی آموزش ابتدایی بخونم،میخواستم بدونم میشه واسه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه فرهنگیان برم؟باتشکر

 217. سلام خسته نباشید‌.من امسال میخوام کاردانی آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد بخونم،میخواستم بدونم میشه واسه کارشناسی نامیوسته دانشگاه فرهنگیان برم؟با تشکر

 218. سوال دیگه هم اینکه من با لیسانس نرم افزار میتونم ارشد رو تو دانشگاه فرهنگیان بخونم؟ و اگه جواب بله هستش چطور و کی باید اقدام کنم کنکور ارشد باید شرکت کنم؟ و این دانشگاه تا چه رتبه ای برمیداره و بعد از فارغ التحصیلی استخدام رسمی آموزش پرورش میشم؟

 219. سلام من متولد اسفند ۷۲ هستم و لیسانس نرم افزار دارم.میخوام واسه دانشگاه فرهنگیان تو کنکور شرکت کنم و چندتا سوال داشتم آیا با این سن برای دانشگاه فرهنگیان مجاز هستم و سوال بعدی اینکه من دیپلم ریاضی دارم اگه واسه کنکور مجاز بشم میتونم تو رشته انسانی کنکور بدم؟ و اگه واسه دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم دروس عمومی که پاس کردم اونارو تطبیق میدن یا بازم باید تو دانشگاه از اول همشو بخونم؟ و حداکثر رتبه ای که در رشته ریاضی و انسانی برای قبولی لازم است چقدر است؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 220. سلام ببخشید بنده امسال ازدانشگاه سراسری فارغ التحصیل میشم ومتولد سال۱۳۷۵هستم میتونم برای سال۹۸_۹۹برای تربیت معلم کنکوربدم?

 221. سلام. من متولد ۷۶/۰۴/۲۶ هستم میخواستم بدونم اگه برم دادگاه سنم رو پایین بیارم درصورت قبولی دانشگاه فرهنگیان در کنکور نود و هشت ، دانشگاه فرهنگیان قبول میکنه ؟ لطفا ج بدید

  • با سلام . شرط سنی این دانشگاه ها ۷۶/۷/۱ میباشد که با توجه به توضیحات شما در صورت تطابق سنی مشکلی برای پذیرش این دانشگاه ها ندارید .

 222. سلام
  سن مجاز برای دانشگاه فرهنگیان که ۲۲ بوده
  چرا شما زدین ۲۰؟
  من متولد ۲۹.۵.۷۸ ام نمیتونم برای کنکور ۹۸ و فرهنگیان بخونم؟

  • با سلام شما برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان مشکلی از نظر سنی ندارید و در صورت داشتن سایر شرایط میتوانید ثبت نام کنید .

 223. سلام من امسال دوازدهمم و رشتم ریاضی فیزیکه اما میخوام کنکور انسانی بدم سوالم اینه ک شرط معدل تو کنکور من تاثیر داره؟؟چون میخوام صد در صد فرهنگیان بیارم

  • با سلام شما میتوانید در کنکور انسانی شرکت کنید و معدل دیپلم شما در کنکور تاثیرگذارخواهد بود .

 224. ببخشید شما ایدی تلگرام دارید من چندتا سوال دارم بهم مشاوره بدید

  • با سلام . شما میتوانید با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران به شما شماره تلگرامی را بدهند .

 225. سلام خسته نباشید خیلی سایت خوبی دارید خیلی کمکم کردید امیدوارم اجرتون با امام حسین باشه میخواستم یک سوال دیگه کنم میشه شرایط پزشکی دانشگاه فرهنگیان رو به طور دقیق بگید شرایط شفاهی رو من کامل دارم فقط پزشکی برام خیلی مهمه

 226. سلام سال هنرستان در متالورژی میخوام میخوام بدونم از رشته های فنی هم هنرجو پذیرفته میشن یا نه؟
  شرایطش چیه

 227. سلام ببخشید بسیار عذر می خوام که دوباره وقتتون رامی گیرم سوالی داشتم مخواستم بپرسم که آیا با گذشت دوسه روز از پایان تاریخ درج شده برروی برگه معافیت تحصیلی هنگام ثبت نام دانشگاه نمیشه دانشگاه فرهنگیان یاهر دانشگاه دیگری ثبت نام کرد خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

  • با سلام . شما برای زمان گذشته از تاریخ مقرر خود میتوانید از ارگان مربوطه خود تاییدیه را دریافت نمایید و به دانشگاه های مورد نظر خود ارائه دهید .

 228. سلام ببخشید که دوباره وقتتان را میگیرم می خواستم بپرسم که آیا با گذشت دوسه روز از تاریخ پایان معافیت تحصیلی نمی توان دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کرد ممنون میشم اگه جواب بدین

  • با سلام
   شما میتوانید به خاطر زمان گذشته تان از این تاریخ از ارگان مربوطه خود تاییدیه مربوط به دانشگاهتان را دریافت نمایید .

 229. سلانم امسال من می خواستم بخاطر مشکل معافیت تحصیلی در دانشگاه پیامنور ثبت نام کنم وازطریق آن معافت تحصیلی بگیرم میخواستم بدونم اگه سال بعد د کنکور دادم ودانشگاه فرهنگیان قبول شدم می تونم از دانشگاه پیامنور انصراف بدم ودانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم لطفا خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

  • با سلام شما میتوانید در سال اینده در کنکور سراسری شرکت کنید و در صورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهید .

 230. با سلام.
  شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتند : شرکت در آزمون گروه آزمایشی .علوم انسانی ، تجربی ، ریاضی و فیزیک ، زبان و هنر . داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ . کسب تراز بالای ۶۵۰۰٫ شر سنی که در سال ۹۷ طبق اطلاعیه سازمان در دفترچه راهنمای ثبت نام با شرط سنی زیر ۲۲ سال پذیرش صورت گرفته شد. شما با داشتن این شرایط میتوانید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل نمایید. و همچنین در نظر بگیرید که شرایط سنی هر سال تغییر میکند، و شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 231. سلام شرایط جدید فرهنگیان کی میاد من باید مطمعا شم هم از نظر ظرفیت هم از نظر شرط معدل و هم از نظر سن خیلی برام مهمه تو رو خدا زود برام امار بگیریدمنتظرم

  • با سلام.
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتند ار : شرکت کردن در آزمون گروه آزمایشی ، انسانی ، تجربی ، ریاضی و فیزیک ، زبان ، هنر . معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب تراز بالای ۶۵۰۰ و شرط سنی طبق اطلاعیه ثبت نام سال ۹۷ شرط سنی زیر ۲۲ سال پذیرش صورت گرفت. و معمولا از بین شرایط پذیرش شرط سنی هر ساله تغییر می کند. و شما جهت اطمینان از شرط سنی برای سال ۹۸ میتوانید درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

   • سلام. با دیپلم تجربی هم میتوان دانشجو معلم شد و در کارشناسی پیوسته تحصیل نمود و به محض اتمام تحصیلات جذب آموزش و پرورش شد؟ من شنیدم این شرایط برای رشته های انسانی و ریاضی هست و برای تجربی ها بعداز اتمام تحصیلات مجدداً آزمون استخدامی برگزار می کنند! لطفا راهنمایی بفرمایید.

    • با سلام خیر این موضوع صحت ندارد . داوطلبان رشته تجربی هم میتوانند مانند دیگر رشته ها در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنند و از مزایا این دانشگاه بهره مند شوند .

 232. سلام من مدرک کارشناسی عمران دارم، میخواستم بپرسم با توجه به این که دانشگاه فرهنگیان برای ارشد از رشته های دیگه پذیرش نداره امکان این هست که در آینده پذیرش از رشته های دیگه هم صورت بگیره؟ و تا کی باید منتظر بود؟

  • با سلام . امکان ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان در رشته های غیر مرتبط وجود ندارد و در ضمن هر ساله چندین قوانین در این دانشگاه تغییر میکند و شاید در سال های آینده رشته های دیگری نیز در این دانشگاه اضافه شود .

 233. سلام.
  من امسال هم در کنکور و هم در مصاحبه در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم در درشته زبان انگلیسی.
  مشکلی که دارم این هست که در درس زیست شناسی که شهریور ماه امتحان آن به صورت سراسری برگزار شد مردود گردیدم . لذا دانشگاه از ثبت نام من ممانعت به عمل می آورد. حتی با قید تعهد هم از بنده ثبت نام نکردند. ممنون میشوم راهنمایی کنید