جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از شغل هایی که بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه خاصی به آن دارند و از حرفه های مقدس محسوب می شود، شغل معلمی است. به همین خاطر تا صحبت از شغل معلمی می شود نام دانشگاه فرهنگیان به میان می آید که از طریق این دانشگاه دانشجویان می توانند در وزارت آموزش و پروش استخدام شوند. نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است یعنی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، در مصاحبه و آزمون های مدنظر این دانشگاه نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند.به عبارت دیگر رشته های نیمه متمرکز رشته‌هایی هستند که که پذیرش دانشجو در آن نیازمند انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل به بررسی و ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 97 – 98 پرداخته ایم. برای آگاهی از تمامی موارد مرتبط با دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

 • داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.
 •  دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
 •  در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر (از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
 • قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
 • سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

1-بومی بودن داوطلب

2-کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3-داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1375/7/1 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4-داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5-ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6-کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7-داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان

رتبه قبولی در پذیرش دانشگاه فرهنگیان به دلیل نیمه مترکز بودن بسیار اهمیت دارد. معمولا داوطلبانی مجاز به تحصیل در این دانشگاه می باشند که ترازشان بیش از 6500 باشد یعنی به طور میانگین احتمال پذیرش رتبه های کمتر از 3000 بیشتر می باشد، تکته ی مهمی که باید یادآور شویم این است که فقط رتبه ملاک پذیرش در دانشگاه فرهنگیان نخواهد بود بلکه داوطلبان بعد از کسب نمره قابل قبول در آزمون کتبی باید در مصاحبه ( آزمون شفاهی ) نیز پذیرفته شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۶۱۲ نظر

 1. سلام،من کاردانی معماری دارم میخوام برای فرهنگیان کنکور انسانی بدم در این مدت باقی مانده میتونم به هدفم برسم؟؟

  • باسلام
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در کنکور رشته انسانسی شرکت کنید و همچنین با یک برنامه ریزی دقیق و مناسب به هدف خود برسید .

 2. معدل کل دیپلم نهایی باید بالای ۱۵ باشه یا پیش دانشگاهی؟من معدل پیشم بالا ۱۵ نیست نهایی بالا ۱۵ هست.شرایطشو دارم؟

  • با سلام
   شرط معدل دیپلم در سال ۹۷ برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بالای ۱۵ بوده است و برای سال ۹۸ فعلا مشخص نمی باشد. لذا شما در صورت دارا بودن شرایط سنی ۲۲ سال می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت کسب تراز بالای ۶۵۰۰ مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه شوید.

 3. سلام.خسته نباشید..من انسال دیپلم حسابداری می گیرم می خواستم می تونم دانشگاه فرهنگیان برم. باید تو کنکور سراسری شرکت کنم یا همین کنکور فنی هم شرکت کنم می شه
  باتشکر

  • با سلام
   بله داوطلبان نظام جدید فنی و حرفه ای و کاردانش مجاز به شرکت در کنکور سراسری و انتخاب دانشگاه های فرهنگیان در صورت کسب تراز بالای ۶۵۰۰ خواهند بود.

  • یعنی نمشه از کنکور فنی و حرفه ایی رفت

   • با سلام
    خیر پذیرش دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور رشته های نظری( ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) ، کنکور هنر و زبان انجام می گیرد.

 4. ببخشید شرایط سنی رو امسال عوض کردن؟؟؟آخه پارسال تا ۲۲ سال بود الان شما نوشتید ۲۰ سال!!!بعد اگه اومده رو ۲۰ سال چرا تو پرانتز نوشتین از متولدین سال ۷۵ میتونن متقاضی بشن؟؟؟

  • با سلام
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۸ داوطلبین متولد ۷۶/۷/۱ به بعد( ۲۲سال تمام) مجاز به ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان می باشند.

 5. سلام خسته نباشید
  جذب ۵۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان ۹۸ که تو سایت ای استخدام نوشته تا چه حد درسته؟ چه تعداد از کنکور سراسری و چه تعداد از آزمن استخدامی هستش ؟
  ممنون

  • با سلام
   ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان، تربیت دبیر شهید رجایی و آزمون استخدامی آموزش و پرورش زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ و همچنین دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی این ارگان مشخص خواهد شد.

 6. سلام با تراز ۶۹۳۳امکان پذیرش هست؟

  • باسلام
   ملاک پذیرش دانشگاه فرهنگیان تراز بالای ۶۵۰۰ می باشد. اما به دلیل نیمه متمرکز بودن دانشگاه فرهنگیان ،کسب تراز بالای ۶۵۰۰ به معنای پذیرش قطعی داوطلبان در این دانشگاه نمی باشد .

 7. من دیپلم ریاضی داشتم،کاردانی آموزش ابتدایی تربیت معلم خوندم والان مشغول کارم.رسمی ام.چندسالی است دارم مهندسی عمران میخونم،ولی الان انصراف دادم ومیخوام همون کاردانی تربیت معلمودوباره ادامه بدم وازمهرکارشناسی ریاضی بخونم.میخواستم بپرسم مانعی نداره؟خدمت وظیفه هم رفتم.

  • باسلام
   بله شما می توانید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کرده و در صورت کسب رتبه و تراز لازم برای رشته و دانشگاه مد نظر انتخاب رشته کنید .

 8. سلام خسته نباشید
  جذب ۵۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان ۹۸ که تو سایت ای_استخدام نوشته تا چه حد درسته؟ چه تعدادش از کنکور سراسری و چه تعداد از آزمون استخدامی هستش؟
  ممنون

  • با سلام
   ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجو بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۸ و ظرفیت پذیرش از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز بعد از انتشار دفترچه ثبت نام این آزمون برای سال ۹۸ مشخص خواهد شد.

 9. سلام ، خسته نباشید ببخشید من معدل کلم ۱۷ ست.ولی معدل پیش دانشگاهیم ۱۴ و نیمه میتونم امسال فرهنگیان بیارم؟

  • باسلام
   شرط معدل برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته ، معدل کل دیپلم ( سه سال متوسطه دوم) بالای ۱۵ بوده است .اما در حال حاضر شرط معدل برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد.

 10. سلام خسته نباشید ببخشید من خدمت سربازی رفتم کاردانی رشته کامپیوتر نرم افزار گرفتم درحال. حاضر دارم کارشناسی میخونم میتونم ثبت نام کنم دانشگاه فرهنگیان؟ متولد ۷۴/۳/۲۷

  • باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد. پذیرش دانشجو در سال ۹۸ از بین متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد می باشد .

 11. سلام من لیسانس حقوقم رو گرفتم متولد ۷۵/۸اگر ازمون شرکت کنم امکان پذیرش دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟

  • باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد. پذیرش دانشجو در سال ۹۸ از بین متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد می باشد.

 12. سلام من دانشجوی کاردانی معماری ترم آخرم برای کنکور فرهنگیان باید درس های دبیرستان رو بخونم؟؟

  • باسلام
   بله شما جهت شرکت در کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان باید دروس عمومی و تخصصی رشته امتحانی خود در کنکور سراسری را مطالعه کنید.

 13. سلام دانشجو ترم آخر کاردانی روزانه ام، برا ثبت نام کنکور معدل کاردانی بنویسم یا دیپلم؟ تمره دیپلمم کمتر از ۱۵ ولی کاردانی بالاتر چیکار کنم؟

  • باسلام
   برای ثبت نام کنکور سراسری شما باید فیلد های مربوطه را پر کنید از جمله معدل دیپلم و معدل کاردانی ، برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم ملاک بوده است. البته در حال حاضر شرط معدل برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد.

 14. با سلام و خسته نباشید از سایت خوبتون میخواستم بدونم بنده میتونم با مدرک لیسانس دوباره کنکور سراسری بدم بنده متولد ۱۶مرداد ۷۵هستم شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۲هستش و در حال حاضر سرباز هستم آیا مقدار خدمتی که انجام دادم از سن بنده کسر میشه واسه دانشگاه فرهنگیان یا خیر؟

  • با سلام
   شما با دارا بودن مدرک لیسانس برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و مقطع کارشناسی حتما میبایست بعد از اتمام دوره ی خدمت سربازی اقدام نمایید و شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد و برای سال ۹۸ متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به شرکت در این دانشگاه ها خواهند بود.

 15. سلام من برا کنکور ۹۷ قبول نشدم میخوام کنکور ۹۸ رو ثبت نام کنم برا دانشگاه فرهنگیان ولی به دلایلی مهرماه دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم باید برا ثبت نام کنکور از دانشگاه پیام نور انصراف بدم؟؟

  • باسلام
   خیر ، شما می توانید پس از ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری و همچنین اعلام نتایج کنکور سراسری ، از دانشگاه فعلی انصراف دهید و در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید .

 16. سلام من متولد ۲۴ اسفند ۷۵ هستم و شرایط سنیم ۷ ماه از شرط لازم بیشتره…یعنی هیچ راهی نداره ؟من اگه کنکور بدم قبولم نمیکنن؟

  • با سلام
   خیر، داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامیست و برای سال ۹۸ متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به ثبت نام در این دانشگاه می باشند.

 17. سلام

  ببخشید من متولد ۱۳۷۹ و دانشجوی روزانه ورودی ۹۷ دانشگاه در رشته زبان انگلیسی هستم.آیا می توانم بدون انصراف از دانشگاه دولتی در کنکور

  دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم و درصورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه دولتی انصراف بزنم؟

  ممنون

  • با سلام
   خیر، دانشجویان دوره روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری حتما میبایست تا مورخ ۹۷/۱۲/۲۵ از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند.

 18. سلام ببخشید من دانشجوی ترم۳ مدیریت صنعتی دانشگاه دولتی هستم متولد سال۷۸ دیپلم هم دارم رشته انسانی
  میخواستم بدونم میتونم در ازمون استخدامی فرهنگیان شرکت کنم اگه قبول شدم از دانشگاهی که الان
  توش هستم انصراف بدم
  اصلا میتونم در ازمون استخدامی فرهنگیان شرکت کنم؟
  یا باید کنکور سراسری شرکت کنم؟

  • با سلام
   شما با توجه به دیپلم رشته انسانی و شرایط سنی( متولد سال ۷۸) می توانید از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و مجددا در کنکور سراسری و دانشگاه های فرهنگیان شرکت نمایید. و یا مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده و بعد از فارغ التحصیلی در آرمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایید.

 19. سلام ببخشید طبق حذفیات کنکور ک سازمان سنجش اطلاعیه داده کتاب فیزیک سال اول نظام قدیم بخش اینه و عدسی ها حذف شده؟؟نوشته اون بخش از فصل هایی ک مرتبط با فصل های سال اینده نیس حذف شده فقط اینه ها مرتبط نیس..ممنون میشم پاسخگو باشید

 20. سلام ببخشید برای فرهنگیان معدل کل دیپلمه یا معدل کتبی من معدل کل دیپلمه ۱۶ولی معدل کتبیم ۱۱هست میتونم برم این دانشگاه جووواب بدید خواهشا

  • باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان معدل کل ( سه سال متوسطه دوم ) بالا ۱۵ بوده است . البته شرط معدل برای سال ۹۸ در زمان انتخاب رشته در دفترچه شماره (۲) درج خواهد شد.

 21. سلام ببخشید الان شرایط فرهنگیان به طور دقیق چیشد از نظر سنی و از نظر ظرفیت امسال چقدر پذیرش داره

  • باسلام
   شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ ، از بین متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد می باشد . در حال حاضر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد.

 22. سلام من متولد ۷۹هستم در نظام جدید ۶-۳-۳ در کلاس دوازدهم در حال تحصیل ام می خواهم بدانم دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۸چه تعداد جذب نیرو دارد و از آن جایی که من در شاخه فنی و حرفه ای هستم و ۳۰ درصد تاثیر فقط برای رشته های نظری است آیا فقط معدل بالای ۱۵ کافی است و تنها رتبه و مصاحبه مهم است؟
  با تشکر از زحمات شما.

 23. با سلام
  دو تا سوال داشتم که جایی جوابشو پیدا نکردم
  یکی اینکه رشتت تجربی باشه و بخوای از طریق کنکور معلم ابتدایی بشی رتبت باید چند هزار باشه؟
  معلم راهنمایی و دبیرستان چطور؟
  وسوال دیگم اینکه یه کنکور هست به اسم کنکور زبان و جدا از کنکور سراسریه اونو باید رتبت حدودا چن بشه تا دبیر زبان بشی؟
  ممنون میشم جواب بدین.

 24. Error:
  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی ناپیوسته الکترونیک خوندم و الان میخام کنکور ارشد شرکت کنم توی زیرشاخه های برق رشته تربیت دبیری هستش میخواستم بدونم این رشته فقط مخصوص دارندگان مدرک کارشناسی دبیری هست ؟
  واینکه اگه شامل ما هم میشه آیا هیچ تعهدی برای استخدام وجود داره یا نه ؟
  وباتوجه به اینکه دارندگان لیسانس تربیت دبیری سربازی نمیرن شرایط برای ما چطور خواهد بود ؟

 25. سلام . من متولد ۳۰/۱۰/۱۳۷۶ هستم با دیپلم کاردانش میخواستم بدونم امکانش هست کنکور بدم و قبول شم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟بدون مدرک پیش دانشگاهی
  یا نه امکانش هست به جای این برم کتاب های یکی از رشته های نظری رو بخونم بعد کنکور بدم و قبول شم؟

 26. کاش شرایط سنی رو بیشتر میکردن که متولد ۷۵ هم میتونست شرکت کنه:(

 27. سلام خسته نباشید
  من کارشناسی ناپیوسته الکترونیک خوندم و الان میخام کنکور ارشد شرکت کنم توی زیرشاخه های برق رشته تربیت دبیری هستش میخواستم بدونم این رشته فقط مخصوص دارندگان مدرک کارشناسی دبیری هست ؟
  واینکه اگه شامل ما هم میشه آیا هیچ تعهدی برای استخدام وجود داره یا نه ؟
  وباتوجه به اینکه دارندگان لیسانس تربیت دبیری سربازی نمیرن شرایط برای ما چطور خواهد بود ؟

 28. باسلام من مادرم فرهنگی هستن ولی پدرم سابقه داره و پرونده دارن مشکلی در مصاحبم ایجاد میشه؟ خواهش میکنم جواب بدین

 29. سلام من متولد ۷۷ هستم معدلم ۱۴/۸۶ اگه تو کنکور رتبه خوب بیارم امکان داره واسه ۱۴ صدم گیر ندن؟ در ضمن در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور شرط معدلی‌ ذکر نشده بود.

  • با سلام
   تاثیر معدل برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بعد از تصویب، زمان انتخاب رشته تحصیلی در دفترچه شماره (۲ ) جهت اطلاع داوطلبان درج شده و ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

 30. من دانش آموز پایه دوازدهم نظام۳-۳-۶ علوم انسانی هستم میخواستم بدونم معدل هم تاثیر داره معدل من پایینه

  • با سلام
   تاثیر معدل برای دانش آموزان نظام جدید با معدل بالادر کنکور سراسری سال ۹۸، ۳۰ درصد تاثیر مثبت و برای دانش آموزان نظام قدیم ۲۵ درصد تاثیر مثبت خواهد داشت لیکن برای داوطلبان با معدل پایین تاثیر منفی نخواهد داشت.

 31. با سلام یه سوالی داشتم که هیچ جا جوابشو پیدا نکردم ممنون میشم پاسخ بدید
  تو رشته ی تجربی وقتی کنکور میدی باید رتبه ی کنکورت حدودا چند باشه که دبیر ابتدایی بشی؟
  دبیر رهنمایی و دبیرستان چقدر میخواد؟
  و یه کنکور جدا هست از کنکور اصلی کنکور زبانه اسمش خواستم بدونم تو اون باید رتبت چند بشه تا دبیر زبان بشی؟
  خواهش میکنم جواب بدید.

 32. سلام دانشگاه فرهنگیان شرط معدل کل بالا ۱۵( میانگین معدل اول و دوم و سوم)؟؟؟؟معدل پیش تاثیری نداره؟من معدل پیش دانشگاهیم زیر ۱۵ولی یجا خوندم نوشتا بود معدل کن ینی اول و دوم و سوم…درسته؟؟؟
  و اینکه امسال ظرفیا چ اندازس؟؟

 33. سلام
  شرط معدل حذف شد؟؟؟

  • با سلام
   تاثیر معدل برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان زمان انتخاب رشته تحصیلی در دفترچه شماره (۲ ) جهت اطلاع داوطلبان منتشر خواهد شد و در حال حاضر معدل خاصی از سوی این سازمان منتشر نشده است.

 34. سلام من ۲۰ سالمه و اهل روستاهای مرزی و محروم آذربایجان غربی هستم و معدلم ۱۴/۸۶ هست آیا هیچ بند یا تبصره‌ای‌ برای این شرط معدل وجود نداره‌ حداقل برای افرادی که از استان های محروم هستن ؟

 35. سلام،من متولد ۷۹ و دانشجوی کاردانی ام معدل دیپلم من ۱۷ بوده آیا میتونم در آزمون دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم یا سنم نمیخوره؟؟

  • باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد . شما می توانید در کنکور سال ۹۸ شرکت کنید و برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید . توجه داشته باشید در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانید پس از اخذ مدرک کاردانی در کنکور سراسری ثبت نام کنید.

 36. سلام برای استخدام خدمتگزاری باید کجا ثبت نام کرد و شرایطش چجوریه ممنون

 37. سلام وقتتون بخیر برای خدمتگزاری در آموزش و پرورش باید کجا ثبت نام کرد و شرایطش و سن متقاضی باید چند باشد؟
  ممنون از شما

 38. سلام
  متولد ۱۳۷۵/۰۷/۲۹ هستم و سال ۹۴ کنکور دادم و کارشناسی پیوسته کامپیوتر قبول شدم و و تیرماه سال۹۸ کاردانی رو میتونم بگیرم.
  ۱)با توجه به این که سنم بیشتر ۲۲ سال است و نمیتونم در کارشناسی پیوسته فرهنگیان سال ۹۸قبول بشم ،ایا میتونم در مقطع کارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  در صورت قبول شدن :
  ۲)ایا باید حتما کامپیوتر را ادامه دهم و یا اینکه میتونم در رشته دیگری در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟؟؟؟؟؟
  ۳)در این شرایط معدل کاردانی ملاک است یا معدل دیپلم؟؟؟؟و این معدل باید چقدر باشد؟؟؟

  • باسلام
   پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه فرهنگیان معمولا ویژه فرهنگیان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

 39. سلام تراز ۶۵۰۰ در رشته ریاضی رتبه کشوریش حدودا ۲۹۰۰۰ هست یعنی رتبه ما حدودا چند باید باشه برای فرهنگیان ؟؟؟؟

 40. سلام من متولد بهمن ماه سال ۷۷ هستم و مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداریمو بهمن امسال گرفتم و تا برج ۶ سال ۹۸ هم معافیت تحصیلی دارم میتونم برا دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم؟

  • باسلام
   به دلیل استفاده از دوسال معافیت تحصیلی مقطع کاردانی امکان تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته (دانشگاه فرهنگیان ) برای شما وجود نخواهد داشت.

 41. سلام ضرفیت فرهنگیان سال ۹۸ چقدره

  • با سلام
   برای اطلاع از ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان برای سال ۹۸ میبایست منتظر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش باشیم.

 42. با سلام
  من لیسانس علوم تربیتی دارم یعنی نمره های ترم اخرم ثبت و قبول شده ولی مدرکمو نگرفتم متولد ۱۳۷۶/۰۷/۲۵هستم آیا باید برای شرکت در کنکور وقبولی در فرهنگیان حتما باید تاریخ اصل مدرک لیسانسم قبل از ۲۴بهمن باشه؟

  • باسلام
   شما می توانید با استفاده از مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود از ۲۴ بهمن ماه ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهید.

 43. سلام
  من معدل دیپلمم ۱۰/۶ شده اگر کنکور بدم و درصد خوب بزنم واسه دانشگاه فرهنگیان. دیگه آیا به خاطر معدلم درصد هام خراب میشه ؟؟
  لطفا راهنمایی کنیید ممنون

  • با سلام
   در صورتی که شرط معدل دانشگاه فرهنگیان وجود داشته باشد در مراحل مصاحبه امکان مردود شدن داوطلب وجود دارد. نظر بر اینکه در خصوص حذف شرط معدل دانشگاه فرهنگیان لایحه تکمیلی وجود ندارد در رابطه با این موضوع خبر موثق از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبین گرامی اعلام خواهد شد.

 44. سلام
  من کاردانی کامپوتر دارم و متولد۱۹/۸/۷۵ هستم آیا سنم میخوره برای دانشگاه فرهنگیان؟
  برای مدرک کاردانی هم معدل شرطه؟

  • باسلام
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار دهید و در کنکور سراسری شرکت کنید اما یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد.

 45. ببخشید ایا قوانین شرط معدل کنکور تغییر کرده؟

  • با سلام
   برای اطمینان از حذف شدن شرط معدل برای ورود به دانشگاه فرهنگیان میبایست منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری در مورخ ۹۷/۱۱/۲۴ از سوی سایت سازمان سنجش باشیم.

 46. باسلام
  بنده دیپلم ریاضی دارم و کاردانی گاز رسانی علمی کاربردی البته بدون پیش دانشگاهی و الآن هم در دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی یه ترم گزروندم میخوام بدون آزمون در رشته آموزش ریاضی فرهنگیان کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل بدم اگه میشه میخوام بهمن هم ثبت نام کنم بهمن ۹۷ متولد ۱/۱/۷۶ هستم
  لطفا راهنمایی کنید

  • باسلام
   برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شما باید در کنکور سراسری شرکت کنید و با کسب تراز بالای ۶۵۰۰ و هم چنین دارا بودن مابقی شرایط دانشگاه فرهنگیان برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 47. سلام خسته نباشید بنده چند دندان پر کرده و عصبی کشی شده دارم ایا در مصاحبه. ایرادی دارد

  • با سلام
   با توجه به شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ در مورد تعداد دندان های خراب و ترمیم شده حداقلی عنوان نشده است و معمولا در این مورد سخت گیری زیادی اعمال نخواهد شد.

 48. باسلام من کاردانی رشته مدیریت خانواده دارم ودر حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته آموزش پرورش هستم خواستم بدونم که منم میتونم ثبت نام کنم؟؟؟وبعد اینکه در دانشگاه فرهنگیان اموزش چه مدت طول میکشه؟؟؟؟

 49. سلام خسته نباشید تراز ۶۵۰۰ حدودا چه رتبه ای میشه رشته تجربی هستم و زبانم میخوام امتحان بدم.‌هر چی سرچ میکنم نمیدونم چه درصدهایی باید بزنم که ترازم بالای ۶۵۰۰ باشه اگه میدونید لطفا راهنمایی کنید

 50. باسلام
  بنده متولد ۶آذر۷۵هستم ومیخواهم در کنکورسال ۹۸شرکت کنم .آیا شرایط سنی من برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان مجاز هست یانه باتشکر

  • باسلام
   درحال حاضر شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۳۹۸ مشخص نمی باشد باید منتظر دفترچه انتخاب رشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که شرط سنی دانشگاه فرهنگیان طبق سال های گذشته حداکثر ۲۲ سال بوده است.

 51. سلام خوبین من متولد ۷۸ و دارای مدرک نرم افزار من بخوام معلم بشم از کجا باید شروع کنم و شرایطش چجوریه میشه کمکم کنین

  • باسلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در کنکور سراسری و همچنین در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان ( شرط سنی حداکثر ۲۲ سال ، معدل کل دیپلم بالا ۱۵ ، بومی بودن داوطلب و کسب تراز بالا ۶۵۰۰ ) می توانید برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 52. سلام من لیسانس کامپیوتر دارم رشته ی دبیرستانم کامپیوتر بود فنی حرفه ای متولد۷۶هستم میتونم کنکور تربیت معلم شرکت کنم؟

  • باسلام
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در کنکور سراسری شرکت کنید و در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید .

 53. سلام اکر من کنکور زبان یا هنر بدم آیا میتونم در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟
  راهنمایی کنید ممنون

  • باسلام
   بله شما می توانید در کنکور زبان و هنر شرکت کنید و در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان ، برای رشته های ارائه شده این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 54. سلام وقتتون بخیر
  من متولد ۷۶ هستم و یک ترم دارم که مدرک کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر خودمو بگیرم
  دیپلم انسانی هم دارم
  آیا میتونیم کنکور فرهنگیان بدم یا خیر
  با تشکر

  • با سلام
   شرط سنی ورود به دانشگاه های فرهنگیان:
   برای سال ۹۷ متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد و در صورت تغییر نکردن این شرط برای سال ۹۸ متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به شرکت در این دانشگاه ها می باشند و شما در صورت داشتن شرط سنی و مابقی شرایط می توانید برای ورود به این دانشگاه در کنکور سراسری شرکت نمایید.

 55. سلام وقت بخیر من متولد ۷۸ هستم و دیپلم حسابداری دارم ، میخواستم بدونم میتونم دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ باید پیش دانشگاهی بخونم بعد آزمون بدم؟

  • باسلام
   شما می توانید با اخذ مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در کنکور سراسری و همچنین در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 56. سلام دفترچه فرهنگیان نیومد ثبت نام کنکور کیه دقیقا

  • باسلام
   زمان ثبت نام کنکور سراسری از تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ شروع خواهد شد و تا ۱۳۹۷/۱۲/۲ ادامه خواهد داشت . شرایط دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته مشخص خواهد شد.

 57. باسلام
  من دیپلم رشته کامپیوتر کاردانش هستم .
  آیا میتوانم وارد دانشگاه تربیت شهید رجایی بشم .

  ممنون

  • باسلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در کنکور سراسری و همچنین دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان ، می توانید برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 58. سلام خسته نباشید،من متولد ۷۱/۷/۱۸ هستم لیسانس برق دارم آیا میتوانم تربیت معلم شرکت کنم

  • باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۷ از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است.

 59. سلام.کدام مرحله برای ورود به دانشگاه فرهنگیان به سن گیر میدن.

 60. باسلام،ایا میتوان با داشتن مدرک کاردانی بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان شرکت نمود جواب دهید

 61. سلام.من میخام توکنکور۹۸فرهنگیان شرکت کنم الان ترم سه دانشگاه ملی روزانه هستم باید انصراف بدم یا میشه مرخصی گرفت؟؟

 62. شرایط سنی پس کی مشخص میشه؟
  من متولد اسفند ۷۵ام…ک احتمالا سال اینده فقط بخاطر ۵ ماه قبولم نمیکنن. ینی واقعا هیچ راهی نداره؟بااصرار از اموزش پرورش منطقه‌مون نمیتونن اون ۵ ماهو نادیده بگیرن؟
  لطفا کامل جواب بدین کسیو ندارم ازش بپرسم

 63. سلام خسته نباشید تاتو داشته باشی مشکلی پیش میاد تو مصاحبه؟

 64. سلام من میخام کنکور هنر بدم برای دانشگاه فرهنگیان..شرایط چیه؟باهمون تراز ۶۵۰۰یا واس هنر فرق داره؟

 65. سلام تو را خدا جوابم را بدین خیلی برام مهمه… من امتحانات ترم آخر کاردانی را داده ام و دیپلم فنی رشته نقشه کشی دارم..تا۳۰بهمن ماه هم معافیت تحصیلی دارم.. در کنکور کاردانی به کارشناسی هم قبول شدم اما میخواهم تربیت معلم شرکت کنم آیا میتونم کارشناسی را ثبت نام کنم و بعد انصراف بدم که در کنکور سراسری شرکت کنم یا با همان گواهی پایان کاردانی میشه ثبت نام کنم…آخه میگن چون کارشناسی روزانه ام حتی اگر انصراف هم بزنم از کنکورمحرومم.. آیا انصراف از کارشناسی که ناپیوسته بوده درکنکور سراسری محرومیت میاره

 66. سلام جناب مشاور میخواستم بدونم ایا تمهیداتی اندیشیدید که کسانی که معدلشون به خاطر نداشتن تاثیر در کنکور پایینه معدلشونو بالا ببرن

 67. سلام حالتون خوبه من ورودی ۹۴دانشگاه روزانه ام الانم ۲۲ سالمه می تونم آزمون دانشگاه فرهنگیان بدم برای این کارمیشه کمی راهنماییم کنید به معلمی خیلی علاقه دارم

 68. سلام من متولد ۷۵/۱/۷هستم.لیسانس مهندسی پلیمر دارم.میخواستم کنکور ۹۸ برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم.ایا شرایط سنی من برای شرکت در ازمون مجاز هست یا خیر؟

 69. سلام من شنیدم بعضی از رشته های فرهنگیان بدون کنکوره حقیقت داره بعدش دفترچش کی میاد

  • با سلام
   خیر، برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حتما میبایست کنکور شرکت کرده و در صورت کسب تراز بالای ۶۵۰۰ مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان خواهید بود.

 70. سلام دانشگاه فرهنگیان امسال چه تعداد پذیرش داره؟

 71. سلام من فوق دیپلم دانشگاه سراسری هستم میتونم امسال تو آزمون سراسری تربیت معلم رو بزنم؟لطفا جواب بدین خیلی مهمه

  • با سلام
   در صورت دارا بودن شرایط سنی تا ۲۲ سال می توانید مجددا در کنکور سراسری شرکت کرده و پس از کسب تراز بالای ۶۵۰۰ و قبولی در مرحله مصاحبه وارد دانشگاه های فرهنگیان شوید.

 72. سلام من متولد۷۳هستم وکاردانی مکانیک دارم من اگه بخوام معلم بشم امکانش چطوریه

  • باسلام
   شرایط دانشگاه فرهنگیان
   ۱) شرط سنی حداکثر ۲۲ سال در بدو ورود به دانشگاه
   ۲) شرط معدل کل بالا ۱۵
   ۳) کسب تراز بالا ۶۵۰۰ در کنکور سراسری
   ۴) بومی بودن داوطلب می باشد .

 73. سلام ، ببخشید میخواستم بدونم دانشگاه فرهنگیانی که پردیس خودگردان هست ، شهریه میگیرن یا نه….؟!

  • باسلام
   خیر عنوان دانشگاه های فرهنگیان پردیس می باشد در صورت قبولی بدون هزینه تحصیل خواهید کرد.

 74. سلام ببخشید آیا در پذیرش دانشگاه فرهنگیان،فرهنگی بودن پدر و مادر هم امتیاز دارد؟

  • باسلام
   بله داوطلبانی که پدر و یا مادر آنان فرهنگی می باشند در مرحله مصاحبه برای آنان امتیاز محسوب می شود.

 75. سلام ، وقت بخیر . من میخوام برای ارشد دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم .متولد ۷۱ هستم و ۷سال سابقه کار در مدارس غیردولتی دارم و کارشناسی اموزش ابتدایی دارم ایا امکانش هست برای امسال شرکت کنم ؟؟؟؟

  • باسلام
   پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان معمولا از دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده اند می باشد

 76. سلام .وقتتون بخیر..ببخشید من لیسانس حسابداری دارم و ۲۵سالمه و رشته تجربی بودم ایا میتونم فرهنگیان شرکت کنم و اینک شرایطش چطوره؟ممنون

  • باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی (۲۲)سال می باشد در سال ۹۷ پذیرش دانشجو از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است در حال حاضر شرط سنی برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد .

 77. سلام میخواستم ببینم شرط معدل ورداشتن یا نه اخر اخر معلوم نشد که ورداشتن یا نه وکی معلوم میشه که ورداشتن یا نه وچقدر امیدوار باشم جواب بدید

 78. سلام دانشگاه فرهنگیان امسال برای کنکوری چقدر ظرفیت داره

  • باسلام
   در حال حاضر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۳۹۸ مشخص نمی باشد باید منتظر دفترچه انتخاب رشته باشید.

 79. سلام.اگه دانشگاه فرهنگیان با تراز بالای ۶۵۰۰ برمیداره وبه رتبه توجه نداره..
  داشتن سهمیه منطقه۳ یا سهمیه ی ایثارگری و شاهد و … هم توی تراز تاثیری نداره پس داشتن هر سهمیه ای برای قبولی به دانشگاه فرهنگیان هیچ تاثیری نداره.
  آیا همینطوره?

 80. سلام ، وقت بخیـــر
  من دانش آموز دوازدهم تجربی هستم ، برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان ، با خداکثر چه رتبه و یا درصدایی قبول میشم….؟!
  آخه شنیدم تجربیا راحت تر قبول میشن!
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید….

 81. سلام خسته نباشید ببخشید من متولد ۱۳۷۶/۰۲/۲۷ هستم ایا میتونم در کنکور ۹۸ فرهنگیان قبول شم سنم میخوره یا نه ممنون ..

  • باسلام
   شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۳۹۷ (۲۲)سال یعنی از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است .در حال حاضر شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۳۹۸ مشخص نمی باشد.

 82. سلام من الان دانشگاه ترم سه ررزانه هستم اگه انصراف ندم یعنی مرخصی بگیرم کنکور شرکت کنم چی میشه ؟متخلف به حساب میاد؟

  • باسلام
   پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه در سال ۱۳۹۷ برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند .

 83. با سلام
  من متولد ۷ آبان ۷۵ هستم
  دومین بار هستش که انصراف میدم از دانشگاهم(با مشورت سازمان سنجش میتونم آزمون بدم برای روزانه و تربیت معلم) خواستم ببینم من میتونم قبول بشم یا شرایط سنی من دیگه نمیخوره؟
  ضمنا پدر من هم فرهنگی هستش

  • با سلام
   شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ تا ۲۲ سال بوده است و در صورت تغییر نکردن این شرط سنی برای سال ۹۸ داوطلبان متولد ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به ثبت نام در این دانشگاه خواهند بود.

 84. سلام من برا کنکور ۹۸ میخوام بخونم که تربیت معلم قبول بشم چه کتاب های خوبه ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 85. من دیپلم کامپیوتر دارم و فوق دیپلم نرم افزار متولد اسفند ۷۶ هستم. و از بهمن هم باید برم واسه دوره ی کارشناسی. میخاستم ببینم اینجوری میتونم کنکور بدم واسه دانشگاه فرهنگیان و بقیه رشته ها بدون انصرافی از دانشگاه فعلیم؟ و اینکه معدلی ک گفتید بالای ۱۵ باشه میشه میانگین معدل دیپلم و فوق دیپلمم؟

 86. سلام من میخوام کنکور۹۸ برای معلمی امتحان بدم الان ترم سه روزانه هستم ورودی۹۶ آیا بدون انصرافی،میتونم کنکور بدم یعنی مرخصی بگیرم

  • با سلام
   خیر، برای شرکت در کنکور سراسری حتما میبایست از دوره های روزانه و دانشگاه فعلی خود تا قبل از مورخ ۹۷/۱۱/۳۰ انصراف دهید.

  • خوب بعضیا میگن مابدون اینکه انصراف بدیم کنکور امتحان دادیم یعنی مرخصی گرفتن قبول شدن بعدا انصراف دادن

 87. سلام. ببخشید من دیپلمم کامپیوتره و فوق دیپلم نرم افزار دارم. و از بهمن شروع دوره کارشناسیمه. متولد اسفند۷۶ هم هستم. من میتونم توی کنکور برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ و اینکه چون دیپلمم نظام قدیمه کنکور هم نظام قدیم باید شرکت کنم؟

 88. باسلام ..باتوجه به اعلام اینکه ۸۵ درصد رشته هابدون کنکور اعلام شده و با سوابق تحصیلیه دانشگاه فرهنگیان هم شامل این قانون میشه ؟

 89. سلام من در دانشگاه پیانور تحصیل می کنم برای شرکت تو کنکور ۹۸ باید از دانشگاه انصراف بدم؟ فوق دیپلم همین ماه میگیرم

  • با سلام
   شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه مد نظر از دانشگاه پیام نور انصراف دهید.

 90. سلام من متولد۷۷هستم فوق دیپلم حسابداری دارم
  ودیپلم فنی حرفی حسابداری
  میخواستم بدونم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟
  یا ازمون استخدامی میتونم کنم؟

  • باسلام
   بله شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت کنید و درصورت دارا بودن شرایط پذیرش و کسب تراز بالا ۶۵۰۰ برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 91. سلام
  من در دانشگاه آزاد دانشجو هستم
  اگر کنکور بدم و فرهنگیان مجاز باشم باید قبل از مصاحبه از دانشگاه آزاد انصراف بدم یا بعد از مصاحبه؟

  • با سلام
   شما می توانید بعد از مراحل مصاحبه و قبولی قطعی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه آزاد انصراف دهید.

   • سلام اینکه میگن کنکور در سال ۹۸حذف میشه یا حذف شده حقیقت داره؟
    یا میگن دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۸ هشتادو پنج درصد داشجویان خود را بر اساس سوابق تحصیلی جذب میکنه ،حقیقت داره؟

 92. سلام من کنکور ۹۷ شرکت کردم برای اینکه دبیری ریاضی یا فیزیک قبول بشم اما تو دفتر چه انتخاب رشته دبیر نخواسته بودن ب نظرتون امسال دبیر میخوان ؟؟

 93. سلام..من قراره سال ۹۸کنکور بدم در رشته انسانی.میخواستم ببینم رتبمم باید چند باشه تا در دانشگاه فرهنگیان قبول شم…تراز نه…رتبه رو میگم

  • باسلام
   ملاک دانشگاه فرهنگیان تراز بالا ۶۵۰۰ می باشد و هرچه تراز شما بالاتر باشد شانس پذیرش شما (درصورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان) بیشتر خواهد بود.

 94. سلام ایا در کنکور ۹۸ دانشگاه فرهنگیان از کنکور سراسری نیرو میگیرد یا طبق مصوبه جدید با سوابق تحصیلی من نظام جدیدم

 95. سلام
  دانشجوی ترم۳آموزش زبان انگلیسی هستم(کارشناسی پیوسته ورودی۹۶(روزانه)
  مایل به شرکت در آزمون سراسری ۹۸ هستم و میخام در همین رشته دانشگاه فرهنگیان قبول بشم.
  آیا باید از دانشگاه انصراف بدم؟تا چ تاریخی وقت دارم انصراف بدم؟و بایدجریمه بپردازم؟؟؟
  حذف شرط معدل قطعی هست؟
  لطفا اگر نیاز به انجام کار دیگه هست راهنمایی کنید.

 96. سلام
  من در کارنامه سبز برای دانشگاه فرهنگیان کد پنج اوردم و به گزینشم اعتراضم کردم
  میخواستم بدونم نتایج اعتراض کی میاد؟

 97. سلام
  من در کارنامه سبز برای دانشگاه فرهنگیان کد پنج اوردم و به گزینشم اعتراض کردم
  میخواستم بدونم جواب نتیجه اعتراضم کی میاد ؟

 98. سلام فرهنگیان امسال چقدر پذیرش داره من شنیدم خیلی کمبود معلم دارند

 99. سلام آیا از هنرستان هم میشه وارد دانشگاه فرهنگیان شد؟
  مممون میشم اگه پاسخ دهید.

 100. سلام. خیلی مننون از راهنمایی های خوبتون
  آیا برای دانشگاه فهنگیان هم پذیرش با سوابق تحصیلی (شرط معدل) وجود داره؟

 101. سلام
  می خواستم بدونم معدل کلی که ازش حرف میزنید
  معدل کتبی سال سومه یا معدل دیپلم؟
  و اینکه
  هنگام انتخاب رشته فقط باید دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنیم یا نه؟

 102. سلام
  من دانشجوی ترم دوم دانشگاه آزاد هستم
  متولد۷۶/۸/۱۵
  اگه تو کنکور شرکت کنم و فرهنگیان مجاز باشم باید قبل از مصاحبه از دانشگاه آزاد انصراف بدم یا بعد از مصاحبه ؟

 103. سلام الان که دارن میگن کنکور حذف شد برا خیلی از رشته ها دانشگاه فرهنگیان چطوریه جریانش

 104. سلام خسته نباشیدالان که وزرای عزیز باز صبح ازخواب بیدارشدن ومصوبه جدید رو تصویب کردن و۸۵درصدظرفیت هاروبدون کنور کردن دانشگاه فرهنگیان جریانش چیه این دانشگاه هم صرفابا سوابق تحصیلی دانشجو میپذیردمن اصلا قضیه این ظرفیت ۸۵درصدی وانتحاب رشته در بهمن ومهر رو نفهمیدم میشه شما توضیح بدین منظورشون چیه

 105. سلام.من لیسانس برق ابزار دقیق دارم میتونم برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم

 106. سلام. من در رشته کاردانی حسابداری دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستم میخواستم بدونم میتونم بدون اینکه از این رشته انصراف بدم برای قبولی تو دانشگاه فرهنگیان تلاش کنم و در صورت پذیرش تو در اونجا ، از حسابداری انصراف بدم؟

 107. سلام یعنی چی که در زمان ثبت نام متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل داشته باشند؟

 108. سلام یعنی چی که در زمان ثبت نام متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل داشته باشند؟

 109. سلام من ۲۰ ساله هستم و درحال حاضر دانشجو هستم آیا میتوانم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم ؟یا چون دانشجو هستم نمیتوانم!

 110. با عرض سلام.لیسانس مکانیک ۳ سال سابغه کار سن ۳۱سال ایا میتوانم برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟با تشکر

 111. سلام من متولد ۷۶/۸/۱۵هستم وتو دانشگاه آزاد در حال تحصیل در ترم دوم هستم اگر کنکور شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم باید از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؟
  قبل از مصاحبه باید انصراف بدم یا بعداز مصاحبه ؟؟

 112. سلام من متولد ۷۶/۸/۱۵هستم وتو دانشگاه آزاد در حال تحصیل در ترم دوم هستم اگر کنکور شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم باید از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؟
  قبل از مصاحبه باید انصراف بدم یا بعداز مصاحبه ؟؟

 113. سلام خسته نباشین
  ببخشید شرایط سنی شامل فرزندان جانباز پنجاه درصد برای شرکت در کنکور فرهنگیان هم میشه یا نه ؟

 114. سلام ببخشید برای تحصیل برای دانشگاه فرهنگیان کنکور برگزاز میشه یا شرط معدله؟

 115. سلام خسته نباشید من رشته حسابداری فنی و حرفه ای رو خوندم و شامل دوره نظام جدید هستم امسال کنکور دارم و میخوام در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل بدم. چطوری باید کنکوری بدم؟ اگه رتبم خوب شه دانشگاه فرهنگیان کرج میتونم برم؟ لطفا راهنماییم کنید.

 116. سلام من لیساتس حسابداری دارم و دیپلمم حسابداری خوندم و متولد۷۴/۵/۱۹میتونم برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم و کنکور بدم؟

  • با سلام
   برای شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی تا ۲۲ سال ذکر شده، ولیکن شما با مدرک لیسانس میتوانید در آزمون استخدامی آموزش پرورش شرکت کرده و در صورت نیاز و ظرفیت این ارگان در استان بومی محل زندگیتان بعد از سپری کردن دوره یکساله کارورزی پذیرش شوید.

 117. با سلام
  سوال من این است آیا تاثیر معدل در پذیرش دانشگاه فرهنگیان حذف شد یا نه چون من از بعد از شنیدن این خبر از دانشگاه خودم اصتفا دادم و برای کنکور دارم می خوانم راستش به دلایلی معدل م زیر ۱۵بود اما من این استعداد را در خودم می بینم آیا این شرایطی که ذکر کردم من با کسب تراز و رتبه بسیار خوب می توانم یکی از پذیرفته شدگان باشم یا خیر بسیار بسیار ممنونم

 118. برای ورود به فرهنگیان بدون کنکور باید چه معدلی داشت برای امسال ۹۸ میشه با معدل رفت

  • با سلام
   برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم حتما میبایست در کنکور سراسری شرکت و تراز بالای ۶۵۰۰ کسب کنید. طبق آخرین اخبار منتشر شده احتمال حذف شدن شرط معدل برای ورود به این دانشگاه وجود دارد ولیکن هنوز به قطعیت نرسیده است.

   • اخه من شنیدم ۸۵ درصد دانشگاهها مخصوصا فرهنگیان میشه بر اساس سوابق تحصیلی رفت یعنی سال ۹۸ نمیشه بر اساس سوابق رفت حتما باید کنکور داد

 119. باچه معدلی میشود بدون کنکور در فرهنگیان شرکت کرد

 120. سلام ببخشید معدل پیش دانشگاهی رو میخاد یا معدل دیپلم ؟

 121. ببخشید آیا برای دانشگاه فرهنگیان معدل پیش دانشگاهی هم مهمه یا نه؟

 122. سلام
  من متولد ۲۸/۳/۷۶هستم الان میخواستم بدونم میتونم در احتمال داره مجاز بشم برای فرهنگیان

  • با سلام
   اگر شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال تمام باشد متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به شرکت خواهند بود.

   • سلام
    من متولد ۷۶/۸/۱۵هستم
    دانشجوی ترم دوم دانشگاه آزاد
    اگر کنکور بدم و فرهنگیان مجاز بشم از دانشگاه آزاد باید انصراف بدم؟
    قبل از مصاحبه انصراف بدم یا بعد از مصاحبه؟

 123. سلام امسال سال۹۸از رو سوابق تحصیلی میگیرن دانشجو یا از طریق کنکور سراسری

 124. سلام خسته نباشید
  من دیپلم کامپیوتر (کاردانش)دارم.میخواستم تو دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل بدم.ولی نمیدونم چه کنکوری بدم و چه درسهای باید بخونم.چون هرسایتی رو نگاه کردم درمورد رشته من چیزی نبود.
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  • با سلام
   شما برای شرکت در کنکور سراسری و وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان میبایست مدرک پیش دانشگاهی اخذ کرده و برای کنکور یکی از رشته های نظری( ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) اقدام کرده و تراز بالای ۶۵۰۰ کسب نمایید. همچنین به این نکته هم توجه داشته باشید که این دانشگاه ها نیمه متمرکز بوده و دارای مرحله مصاحبه نیز می باشد.

 125. ببخشید برای دبیر شدن باید دانشگاه فرهنگیان رفت یا دانشگاه شهید رجایی؟فرقشون چیه؟

 126. سلام درصورت حذف کنکور برای بسیاری از رشته ها (به جز رشته های پزشکی. .. ) پذیرش دانشگاه فرهنگیان چگونه خواهد بود؟طبق همین روال یا بدون کنکور فقط با معدل؟

 127. سلام خسته نباشید
  پس نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کی میاد؟ (ممنون از سایت خوبتون)

 128. سلام خسته نباشید
  من دیپلم کامپیوتر دارم میخواستم در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل بدم و معلم بشم چجوری باید وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟ایا کنکور خاصی داره؟من جزء داوطلبان آزاد حساب میشم؟

 129. سلام جدیدا شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برداشته شده لطفا تصحیح نمایید

 130. باسلام وخسته‌نباشیدبادیپلم فنی‌رشته‌عمران‌هم‌میشه‌وارداین‌‌دانشگاه شد؟؟شرایط‌چیست؟ممنون میشم‌راهنمایی‌‌کنید

 131. سلام من کنکور۹۷ به امیدقبولی رشته زبان دانشگاه فرهنگیان کنکوردادم رتبم خوب بود ولی امسال زبان نگرفتن برای کنکور۹۸ ازالان نمیشه فهمیدچه رشته هایی رومیگیرن؟

  • با سلام
   جهت اطلاع از رشته های ارائه شده در دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ میبایست منتظر دفترچه راهنمای انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش باشید.

  • سلام امسال فرهنگیان برای رشته زبان گرفت حتی تکمیل ظرفیت بهمن ماه هم رشته دبیری زبان داشت .

 132. سلام من دارم تو رشته تربیت بدنی تحصیل می کنم و سال دیگه کنکور دارم آیا می تونم دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم.

 133. سلام خسته نباشید
  من دانشگاه پیام نور درس میخونم حدودن ۱۰۰ واحد از درسامو پاس کردم و متولد ۷۶/۱۰/۱ هستم
  خواستم بدونم میتونم با این وضعیت دانشگاهی فرهنگیان قبول بشم؟

  • با سلام
   اگر شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ هم تا ۲۲ سال باشد متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به شرکت در این دانشگاه ها خواهند بود و میبایست در کنکور سراسری شرکت کرده و تراز بالای ۶۵۰۰ کسب نمایند.همچنین به دلیل نیمه متمرکز بودن این دانشگاه ها قبولی در مرحله مصاحبه هم در روند پذیرش تاثیر گذار خواهد بود.

 134. دفترچه راهنمای ثبت نام چه وقتی میاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸، از ۲۴ بهمن ماه همزمان با آغاز ثبت نام روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

 135. سلام من متولد ۷۶/۵/۱۵ هستم شرایط سنی من مناسبه برای دانشگاه فرهنگیان کنکور ۹۸‌ میشه برام شفاف توضیح بدین

 136. سلام من متولد ۷۶/۷/۱هستم میتونم سال ۹۸ وارد دانشگاه فرهنگیان بشم بقیه شرایط رو دارم ؟؟؟؟؟؟

  • با سلام
   شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ تا ۲۲ سال بود یعنی متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد مجاز به ثبت نام بوده اند و اگر برای سال ۹۸ هم شرایط سنی تا ۲۲ سال باشد شما مجاز به ثبت نام در این دانشگاه ها خواهید بود.

 137. سلام شرایط سنی مشخص نشده هنوز

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ تا ۲۲ سال بوده است و برای سال ۹۸ میبایست منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام باشیم.

 138. سلام
  من میخوام در سال ۹۸ کنکور زبان شرکت کنم در صورتی که رتبه خوبی کسب کنم با توجه به شرط بومی بودن امکان تحصیل در دانشگاه تربیت دبیر تهران رو ندارم؟

 139. ببخشید الان شرط معدل حذف شد

 140. سلام شرط معدل تاچقدر درسته که میخان وردارن ایا اگه وردارن برای همه هستش یا نه برای ایثارگران جانبازان خواهشان جواب بدد

 141. سلام ایا این شرط معدل تا چقدرش درسته که میخان وردان اگه وردارن برای همه هستش یا برای ایثارگران جانبازان

 142. سلام متولد ۷۲هستم با لیسانس شیمی از دانشگا دولتی میشه برا ارشد رفت دانشگاه فرهنگیان؟؟؟یا حتما باید لیسانس از دانشگاه فرهنگیان باشه؟

 143. سلام من متولد ۱۳۷۵/۸/۱۶هستم آیا امسال در کنکور ۹۸ میتوانم وارد دانشگاه فرهنگیان شوم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ تا ۲۲ سال یعنی متولدین ۹۷/۷/۱ به بعد بوده است و برای سال ۹۸ میبایست منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری باشیم.

 144. سلام خب شرط معدل رو برداشتن یعنی میخوان حتی بیشتر از امسال بردارن نه؟؟

 145. باسلام شرط معدل حذف میشه به معنی این هستش که امسال میخوان خیلی زیاد استخدام داشته باشن؟؟

 146. سلام
  شرط معدل برای کنکور ۹۸ حذف شده…و اعلام کردند که امسال بیش از ۱۵هزار دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان میپذیرن…این فرصتو از دست ندید

 147. باسلام
  من دقیقا متولد پانزده مهر هفتادشش هستم اما ثبت احوال در شناسنامه من پانزده شهریور ۷۶ ثبت کرده یعنی پانزده روز برای دانشگاه فرهنگیان بزرگ هستم آیا اگه از طریق قانون سنم را به پانزده مهر ۷۶ برگردونم دانشگاه فرهنگیان قبول میکنه لطفا راهنمایی کنید

 148. کسی که نظام قدیمه و بخواد امسال کنکور بده و رتبش زیر ۶۰۰۰ بشه و معدل کل سال اول و دوم و سوم دبیرستانشم بالای ۱۵ باشه و متولد۷۸ باشه میتونه وارد دانشگاه فرهنگیان بشه ؟؟؟

 149. سلام خسته نباشین.شرط معدل دانشگاه فرهنگیان واقعا حذف شده یا احتمال حذف شدن داره و کی قطعی معلوم میشه

 150. سلام من بخاطر شرایطی که داشتم چهارسال پیش معدلم پایینه ینی فقط درحد پاس کردم درسام بود ک مردود نشم.ینی منو قبول میکنن برای فرهنگیان؟

 151. خواهشا به سوال منم پاسخ بدید
  من ۲۵ سالمه و لیسانس مهندسی پروژه دارم پایان خدمت هم دارم میتونم ثلت نام کنم؟!

 152. سلام واقعن شرط معدل خذف شد؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که شرط معدل برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان حذف گردد لیکن به صورت قطعی مشخص نمیباشد و بایستی منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سال ۹۸ باشیم.

 153. من لیسانس شیمی دارم و ۳۰ ساله
  امکان رفتن به دانشگاه فرهنگیان هست

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی تا ۲۲ سال میباشد لذا میتوانید در صورت نیاز آموزش و پرورش برای رشته تحصیلی شما در آزمون های استخدامی این ارگان شرکت کرده و در صورت قبولی و گذراندن دوره کارورزی یکساله استخدام این سازمان شوید، البته به این نکته هم توجه داشته باشید که سن استخدام برای داوطلبان با مدرک کارشناسی تا ۳۰ سال می باشد.

 154. سلام خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی پروژه دارم
  ۲۵ سالمه و کارت پایان خدمت هم دارم
  میتونم تو ازمون استخدامی فرهنگیان ثبت نام کنم؟!!
  خواهشا جواب بدید خیلی برام مهمه

 155. سلام به نظرتون چفد احتمالش هست اموزش ابتدایی بیارم( دختر تجربی ترازم۸۸۱۷ از خراسان رضوی)

 156. سلام شرط معدل دانشگاه فرهنگیان واقعاً حذف شده؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر در مورد حذف شرط معدل برای داوطلبانی که قصد دارند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند اطلاعیه ای منتشر نشده است.

 157. سلام‌.من‌ الا‌ن‌ کاردانی‌کامپیوترم‌ترم‌۳‌دانشگاه‌ازاد‌اسلامی‌ .ایامیتونم‌ کنکور بدم‌ .ودرصورتی‌ که‌ دانشگاه‌فرهنگیان‌ مجازبشم‌.مشکلی‌بهم‌ بوجود‌نمیاد‌؟لطفاراهنمایی‌کنید

 158. سلام
  بنده متولد ۷۳ هستم و لیسانس گامپیوتر دارم و الان سرباز هستم و تقریبا ۸ ماه از خدمتم گذشته و تا برج ۹۸/۱۱ خدمت دارم.
  خواستم بپرسم میتونم تو آزمون استخدامی اموزش پرورش شرکت کنم؟ اگه شرکت کنم از ادامه خدمت معاف میشم؟

  • با سلام
   با توجه به رشته شما امکان شرکت در آزمون استخدامی وجود دارد، اما جهت شرکت در این آزمون باید کارت پایان خدمت داشته باشید.

 159. سلام روزتون بخیر
  من مدرک دیپلمم مهندسی طراحی وبِ الآنم دارم واسه کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر میخونم
  آیا میتونم تو آزمون شرکت کنم

  • با سلام
   شرایط دانشگاه فرهنگیان: شرط سنی تا ۲۲ سال، داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری(ریاضی، تجربی،انسانی) و معدل کل بالای ۱۵،شرکت در کنکور سراسری و کسب تراز بالای ۶۵۰۰
   همچنین داوطلبان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر در صورت نیاز آموزش و پرورش در رشته های مدنظر می توانند در آزمون استخدامی این ارگان شرکت کرده و با کسب نمره علمی لازم و گذراندن دوره کارورزی استخدام آموزش و پرورش شوند.

 160. سلام یعنی منی که معدلم ۱۴/۹۸ نمیشه هیچ کاری کرد حتما باید دیپلم جدید بگیرم؟

  • با سلام
   معمولا از داوطلبانی که شرط معدل یا شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان را نداشته باشند، انجام مرحله مصاحبه از آنها سلب میگردد.

  • سلام خسته نباشد..بنده کاردانی عمران هستم متولد ۷۳میتونم برا دانشگاه فرهنگیان امتحان بدم..کارت پایان خدمت هم دارم

 161. سلام
  من معدلم ۱۴/۹۸ هستش واسه دو صدم آیا میتونم کاری بکنم
  که برم دانشگاه فرهنگیان مثلا از ترمیم معدل یا چیزای دیگه استفاده کنم..یا باید دیپلم جدید بگیرم؟
  وی چیز دیگه اینکه پدر من معلم آیا تاثیری هم دارد؟
  ممنون لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   معمولا از داوطلبانی که شرط معدل و شرایط دیگر پذیرش دانشگاه فرهنگیان را نداشته باشند، برای انجام مراحل مصاحبه دعوت نخواهند شد.

 162. سلام میخواستم بدونم منکه دیپلمم کاردانش رشته معرقه با مدل ۱۵ هست و بعد اون پیش دانشگاهی از راه دور ثبت نام کردم و معدلم ۱۶ هست ایامیتونم برم دانشگاه فرهنگیان ؟؟؟؟؟

  • با سلام
   بله ، شما میتوانید در آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت کسب حداقل تراز لازم برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته خود را انجام دهید.

   • سلام میخواستم بدونم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۸ از طریق کنکور سراسری انجام میشود یا سوابق تحصیلی من نظام جدید هستم

 163. سلام خسته نباشید برای دانشگاه فرهنگیان موی سر زن هم نگاه میکنن

  • با سلام
   بعد از قبولی اولیه در آزمون سراسری و کسب تراز لازم برای دانشگاه فرهنگیان چند برابر ظرفیت از داوطلبان دعوت به مصاحبه خواهند کرد و معاینات پزشکی(چشم،پوست و مو،قلب و عروق،دندان پزشکی،بیماریهای خاص،…) نیز انجام خواهد گرفت.

 164. سلام قضیه دانشگاه آزادآذرماه چیشدآذر ماه از نیمه هم گذشته آیا برکزارمیشه

  • با سلام
   طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که فرم شماره ۱۵ را پرکرده و امکان انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت ابان ماه از آنها سلب شده بود برگزار خواهد شد و میتوانند از تسهیلات تغییر رشته و انتقالی از مورخ ۱۸ الی ۲۰ آذر ماه استفاده نمایند.

 165. سلام مصاحبه تکمیل ظرفیت فرهنگیان کی هست چرا هنوز برای مصاحبه تماس نگرفته اند؟؟؟

 166. سلام ممیخواستم بدونم شرایط انصراف از دانشگاه آزاد چیه من ورودی ترم بهمنمبرای ثبت نام دو میلیون دادم اکه بخوام انصراف بدم عایا پول رو بهم برمیکردونن یا ن لطفا توضیح بدیذ

 167. زمان مصاحبه تکمیل ظرفیت کی هست چرا هنوز تماس نگرفته اند ؟؟؟

 168. من لیسانس مکانیک دارم ایا میتونم ارشد در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم

  • با سلام
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارت است از ، شرکت در آزمون سراسری یکی از ۵ گروه آزمایشی (انسانی ؛ تجربی ، هنر ، زبان ، ریاضی و فیزیک ، ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ و شرط سنی که هر ساله متغییر می باشد ، در صورت داشتن تمامی شرایط میتوانید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل نمایید.

   • سلام من لیسانس معماری دارم متولد۷۳دیپلم فنى حرفه اى معمارى ایا میشه بنده هم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

    • باسلام
     یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان، شرط سنی حداکثر (۲۲) سال می باشد . پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۷ از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است . شرایط سنی سال ۱۳۹۸ در حال حاضر مشخص نمی باشد.

   • سلام.خسته نباشی..برا دانشگاه فرهنگیان فقط استان خودت قبول میشی؟؟؟؟

    و من پدرم فرهنگی‌و ایثارگر هستن آیا تاثیر دارد؟؟؟؟؟؟

    • باسلام
     یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان بومی بودن داوطلب می باشد اولویت پذیرش با داوطلبان بومی است .

 169. با سلام.میخواستم بدونم دانشگاه خوارزمی هم شرط معدل دارد برای رشته علوم ورزشی ؟
  برای ازمون عملی شرکت کردم معدلم ۱۴/۸۴ هستش قبولم میکنند یا خیر

 170. با سلام میخواستم بدونم رتبه برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید چند باشه تو منطقه سه هستم رتبه کلی و رتبه در منطقه واین چیزا چقدر باید باشه لطفا یکم برام توضیح بدین تو کنکور ۹۸ میخوام شرکت کنم الان هم متوسطه تجربی میخونم

  • با سلام
   با کسب نمرهء علمی(تراز) کل ۶۵۰۰ و بالاتر و با کسب رتبه زیر ۴۰۰۰ شانس پذیرش بالاتری در دانشگاه فرهنگیان خواهید داشت، ضمن اینکه داشتن معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه(ریاضی فیزیک، علوم تجربی،علوم انسانی) و حداکثر ۲۲ سال سن، و شرط بومی بودن نیز از دیگر شرایط ضروری پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است.

 171. فاطمه کنکور ۹۸ نظام قدیم

  سلام من رشتم تجربیه ملاک تربیت معلم ترازه؟یعنی ممکنه کسی ک رتبش ۳۰۰۰۰ باشه ولی چون ترازش بالای ۶ هزار و پونصده فرهنگیان مجاز باشه؟من امسال ترازم ۵۷۰۰ شد تلاشم باید زیاد باشه تا فرهنگیان مجاز شم؟من میخوام ترازم ب ۶۶۰۰ برسه تو کنکور ۹۸

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید