جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از شغل هایی که بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه خاصی به آن دارند و از حرفه های مقدس محسوب می شود، شغل معلمی است. به همین خاطر تا صحبت از شغل معلمی می شود نام دانشگاه فرهنگیان به میان می آید که از طریق این دانشگاه دانشجویان می توانند در وزارت آموزش و پروش استخدام شوند. نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است یعنی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، در مصاحبه و آزمون های مدنظر این دانشگاه نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند.به عبارت دیگر رشته های نیمه متمرکز رشته‌هایی هستند که که پذیرش دانشجو در آن نیازمند انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل به بررسی و ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 97 – 98 پرداخته ایم. برای آگاهی از تمامی موارد مرتبط با دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

 • داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.
 •  دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
 •  در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر (از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
 • قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
 • سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

1-بومی بودن داوطلب

2-کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3-داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1375/7/1 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4-داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5-ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6-کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7-داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان

رتبه قبولی در پذیرش دانشگاه فرهنگیان به دلیل نیمه مترکز بودن بسیار اهمیت دارد. معمولا داوطلبانی مجاز به تحصیل در این دانشگاه می باشند که ترازشان بیش از 6500 باشد یعنی به طور میانگین احتمال پذیرش رتبه های کمتر از 3000 بیشتر می باشد، تکته ی مهمی که باید یادآور شویم این است که فقط رتبه ملاک پذیرش در دانشگاه فرهنگیان نخواهد بود بلکه داوطلبان بعد از کسب نمره قابل قبول در آزمون کتبی باید در مصاحبه ( آزمون شفاهی ) نیز پذیرفته شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۶۵۳ نظر

 1. Avatar

  سلام من در حال گرفتن لیسانس هنر هستم آیا میتونم برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم یا خیر؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما برای وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان حتما می بایست علاوه بر داشتن شرایط سنی( تا ۲۲ سال) در کنکور سراسری شرکت نموده و تراز بالای ۶۵۰۰ را کسب نمایید.

 2. Avatar

  سلام.میشه بگید شهریه پردیس دانشگاه فرهنگیان(چمران)چقدره؟برای کنکور ۹۸

  • ایران مشاوره

   باسلام
   تحصیل در دانشگاه فرهنگیان رایگان می باشد. عنوان دانشگاه های فرهنگیان در استان ها و شهرستان ها (پردیس ) می باشد و شما بدون پرداخت شهریه در این دانشگاه ها تحصیل خواهید کرد.

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون
  دبیری هنر و زبان معمولا ت هر استان یا اصلا گرفته نمیشه هرسال…یا خیلی کم…برای اینکه متوجه بشم سال۹۸دبیری این رشته هارو استان لرستلن میگیره یا نه باید چجوری متوجه بشم
  ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام
   طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری درسال های گذشته ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان از گروه های آزمایشی زبان انگلیسی و هنر کمتر از رشته های علوم انسانی ، تجربی و ریاضی بوده است .جهت اطلاع از لیست رشته محل های دانشگاه فرهنگیان باید منتظر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۸ باشید.

 4. Avatar

  با سلام
  آیا سال ۹۹ کنکور نظام قدیم هست ؟ واگر باشه سوالات هم از کتاب نظام قدیم میاد؟ و تاثیر معدل در کنکور ۹۹ مثبت است یا منفی هم داره؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   باسلام
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش کشور برای آخرین بار همانند آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ ، دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) در سال ۹۹ طرح خواهد داشت ، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید ، سوال یکسان طرح خواهد شد.

 5. Avatar

  سلام من امسال میخوام دیپلم معماری بگیرم خیلی به ریاضی علاقه دارم و میخوام امسال رو دروس تخصصی ریاضی رو بخونم و سال بعد کنکور ریاضی بدم و اگه خدابخواد وارد دانشگاه فرهنگیان شم میخواستم بدونم بدون مدرک ریاضی و بدون پیش دانشگاهی میتونم یا ن

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان فنی و حرفه ای و کاردانش که نظام آموزشی آنان۳-۳-۶ بوده است می توانند بدون اخذ مدرک پیش دانشگاهی در کنکور سراسری شرکت کنند و با کسب رتبه و تراز لازم در رشته و دانشگاه مورد نظر تحصیل کنند.

 6. Avatar

  سلام
  من الان ترم آخر مدیریت گمرک در مقطع کارشناسی می باشم،آیا واسه ارشد فرهنگیان پذیرش داره یا خیر؟
  ضمنا متولد ۳/۳/۷۶هستم،میتونم واسه کنکور ۹۹ فرهنگیان ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   معمولا پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان از بین داوطلبانی است که مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده اند . پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۸ از بین متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد می باشد .

 7. Avatar

  سلام من معدل سال یازدهم زیر ۱۵ بوده آیا میتونم به دانشگاه فرهنگیان فکر کنم و برنامه ریزی کنم

  • ایران مشاوره

   باسلام یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته شرط معدل کل (سه سال متوسطه دوم) بالا ۱۵ بوده است اما در حال حاضر شرط معدل برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد.

 8. Avatar

  سلام.من دانشجوی کارشناسی سال اخر روانشناسی هستم و ۲۱ سالمه.آیا میتونم امسال یا سال بعد برای دانشگاه فرهنگیان قبول بشم از طریق ازمون سراسری؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال ( متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد ) می باشد علاوه بر این توجه داشته باشید امکان تحصیل مجدد در یک مقطع تحصیلی برای داوطلبان آقا ( در صورت نداشتن معافیت دائم و یا کارت پایان خدمت ) وجود ندارد.

 9. Avatar

  سلام مشخص شده که امسالم شرایط سنی همون ۲۲ساله؟من متولد ۱۳۷۷هستم مشکلی ندارم ؟ترازم همون ۶۵۰۰هستش یا امسال بیشتر میشه؟
  سوالم دیگه م اینه ایا درسته ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امسال بیشتر شده نسبت به سال قبل یا شایعه س؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ نیز حداکثر ۲۲ سال تمام می باشد و حداقل تراز مورد قبول برای این دانشگاه ۶۵۰۰ می باشد. همچنین، ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال ۹۸ بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته مشخص خواهد شد.

 10. Avatar

  با سلام من ۱۸ سالمه و دانشجوی ترم اخر کاردانی هستم رشته حسابدار ی هنرستان درس خوندم و خب پیش دانشگاهی نخوندم ایا شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان رو دارم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه شما تا مورخ ۹۸/۶/۳۱ از مقطع کاردانی فارغ التحصیل شوید و مابقی شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را نیز دارا باشید میتوانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه داده و در صورت کسب تراز لازم(۶۵۰۰) برای این دانشگاه انتخاب رشته نمایید.

 11. Avatar

  سلام خسته نباشید خواستم بدونم شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان برا کنکور ۹۸مشخص شده ملاکهای مثه سن و تراز؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال تمام می باشد و داوطلبان متولد ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به ثبت نام در این دانشگاه خواهند بود و همچنین حداقل تراز لازم برای مجاز بودن و انتخاب رشته در این دانشگاه ۶۵۰۰ خواهد بود.

 12. Avatar

  سلام.
  اگه تو سال نود هشت در امتحانات خرداد درسی رو رد بشیم شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان رو نداریم در اون صورت؟ اگه یه درصد شهریور رو هم پاس نکردیم چی؟ میتونیم با تنظیم واحد ها دی ماه امتحان بدیم.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   معمولا دانشگاه ها بخصوص دانشگاه فرهنگیان از داوطلبانی که واحد های پاس نشده دارند ثبت نام انجام نمیدهند و مهلتی برای ارائه مدارک دیپلم تا دی ماه ارائه نمیگردد.

 13. Avatar

  سلام
  من دیپلمم کاردانش (کامپیوتر ) بوده ،لیسانس کامپیوتر دارم و ۲۴سال سنم هست و برای کنکور ارشد با رشته های علوم تربیتی ثبت نام کردم، آیا در صورت قبولی میتونم به دانشگاه فرهنگیان وارد بشم و معلم شم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   معمولا دانشگاه فرهنگیان برای مقطع ارشد از بین داوطلبانی که مقطع لیسانس را هم در این دانشگاه تحصیل کرده باشند پذیرش خواهد کرد. لیکن در صورت تمایل میتوانید با توجه به مدرک تحصیلی خود در آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز شرکت نمایید.

 14. Avatar

  سلام،اگه لیسانس رو آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان بخونیم میتونیم واسه فوق لیسانس بریم دانشگاه سراسری دانشگاهی که خودمون میخوایم؟یا باید فوقمون رو دانشگاه فرهنگیان بخونیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان در مقطع لیسانس در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه سراسری مد نظر ادامه تحصیل دهید.

 15. Avatar

  سلام،من کاردانی معماری دارم میخوام برای فرهنگیان کنکور انسانی بدم در این مدت باقی مانده میتونم به هدفم برسم؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در کنکور رشته انسانسی شرکت کنید و همچنین با یک برنامه ریزی دقیق و مناسب به هدف خود برسید .

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید
  تراز ۶۵۰۰ تجربی منطقه دو تقریبا چه رتبه ای میشه؟؟
  ممنون

 17. Avatar

  معدل کل دیپلم نهایی باید بالای ۱۵ باشه یا پیش دانشگاهی؟من معدل پیشم بالا ۱۵ نیست نهایی بالا ۱۵ هست.شرایطشو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرط معدل دیپلم در سال ۹۷ برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بالای ۱۵ بوده است و برای سال ۹۸ فعلا مشخص نمی باشد. لذا شما در صورت دارا بودن شرایط سنی ۲۲ سال می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت کسب تراز بالای ۶۵۰۰ مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه شوید.

 18. Avatar

  سلام.خسته نباشید..من انسال دیپلم حسابداری می گیرم می خواستم می تونم دانشگاه فرهنگیان برم. باید تو کنکور سراسری شرکت کنم یا همین کنکور فنی هم شرکت کنم می شه
  باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله داوطلبان نظام جدید فنی و حرفه ای و کاردانش مجاز به شرکت در کنکور سراسری و انتخاب دانشگاه های فرهنگیان در صورت کسب تراز بالای ۶۵۰۰ خواهند بود.

  • Avatar

   یعنی نمشه از کنکور فنی و حرفه ایی رفت

   • ایران مشاوره

    با سلام
    خیر پذیرش دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور رشته های نظری( ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) ، کنکور هنر و زبان انجام می گیرد.

 19. Avatar

  ببخشید شرایط سنی رو امسال عوض کردن؟؟؟آخه پارسال تا ۲۲ سال بود الان شما نوشتید ۲۰ سال!!!بعد اگه اومده رو ۲۰ سال چرا تو پرانتز نوشتین از متولدین سال ۷۵ میتونن متقاضی بشن؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۸ داوطلبین متولد ۷۶/۷/۱ به بعد( ۲۲سال تمام) مجاز به ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان می باشند.

 20. Avatar

  سلام خسته نباشید
  جذب ۵۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان ۹۸ که تو سایت ای استخدام نوشته تا چه حد درسته؟ چه تعداد از کنکور سراسری و چه تعداد از آزمن استخدامی هستش ؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان، تربیت دبیر شهید رجایی و آزمون استخدامی آموزش و پرورش زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ و همچنین دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی این ارگان مشخص خواهد شد.

 21. Avatar

  سلام با تراز ۶۹۳۳امکان پذیرش هست؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   ملاک پذیرش دانشگاه فرهنگیان تراز بالای ۶۵۰۰ می باشد. اما به دلیل نیمه متمرکز بودن دانشگاه فرهنگیان ،کسب تراز بالای ۶۵۰۰ به معنای پذیرش قطعی داوطلبان در این دانشگاه نمی باشد .

 22. Avatar

  من دیپلم ریاضی داشتم،کاردانی آموزش ابتدایی تربیت معلم خوندم والان مشغول کارم.رسمی ام.چندسالی است دارم مهندسی عمران میخونم،ولی الان انصراف دادم ومیخوام همون کاردانی تربیت معلمودوباره ادامه بدم وازمهرکارشناسی ریاضی بخونم.میخواستم بپرسم مانعی نداره؟خدمت وظیفه هم رفتم.

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کرده و در صورت کسب رتبه و تراز لازم برای رشته و دانشگاه مد نظر انتخاب رشته کنید .

 23. Avatar

  سلام خسته نباشید
  جذب ۵۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان ۹۸ که تو سایت ای_استخدام نوشته تا چه حد درسته؟ چه تعدادش از کنکور سراسری و چه تعداد از آزمون استخدامی هستش؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجو بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۸ و ظرفیت پذیرش از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز بعد از انتشار دفترچه ثبت نام این آزمون برای سال ۹۸ مشخص خواهد شد.

 24. Avatar

  سلام ، خسته نباشید ببخشید من معدل کلم ۱۷ ست.ولی معدل پیش دانشگاهیم ۱۴ و نیمه میتونم امسال فرهنگیان بیارم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شرط معدل برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته ، معدل کل دیپلم ( سه سال متوسطه دوم) بالای ۱۵ بوده است .اما در حال حاضر شرط معدل برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد.

 25. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من خدمت سربازی رفتم کاردانی رشته کامپیوتر نرم افزار گرفتم درحال. حاضر دارم کارشناسی میخونم میتونم ثبت نام کنم دانشگاه فرهنگیان؟ متولد ۷۴/۳/۲۷

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد. پذیرش دانشجو در سال ۹۸ از بین متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد می باشد .

 26. Avatar

  سلام برای کسب تراز ۶۵۰۰ تقریبا دروس تخصصی و عمومی را در کنکور باید در چه حد زد؟ با تشکر

 27. ایران مشاوره

  باسلام
  شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در کنکور سراسری شرکت کنید و در صورت کسب تراز بالا ۶۵۰۰ و دارا بودن مابقی شرایط دانشگاه فرهنگیان برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید .

 28. Avatar

  سلام من لیسانس حقوقم رو گرفتم متولد ۷۵/۸اگر ازمون شرکت کنم امکان پذیرش دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد. پذیرش دانشجو در سال ۹۸ از بین متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد می باشد.

 29. Avatar

  سلام من دانشجوی کاردانی معماری ترم آخرم برای کنکور فرهنگیان باید درس های دبیرستان رو بخونم؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما جهت شرکت در کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان باید دروس عمومی و تخصصی رشته امتحانی خود در کنکور سراسری را مطالعه کنید.

 30. Avatar

  سلام دانشجو ترم آخر کاردانی روزانه ام، برا ثبت نام کنکور معدل کاردانی بنویسم یا دیپلم؟ تمره دیپلمم کمتر از ۱۵ ولی کاردانی بالاتر چیکار کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   برای ثبت نام کنکور سراسری شما باید فیلد های مربوطه را پر کنید از جمله معدل دیپلم و معدل کاردانی ، برای دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم ملاک بوده است. البته در حال حاضر شرط معدل برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد.

 31. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من دارای دیپلم فنی و حرفه ای برق هستم
  دارای کارت پایان خدمت سربازی
  متولد ۱۳۷۲/۰۷/۲۰
  در حال تحصیل دانشگاه آزاد مقطع کاردانی نرم افزار (((ترم آخر؛ خرداد تمام میشم)))
  خواستم بدون امکان شرکت در آزمون سراسری رو دارم ؟؟؟
  دانشگاه فرهنگیان ؟؟؟ از نظر سنی به مشکل بر میخورم ؟؟؟ خدمت سربازی روی سن تاثیر داره ؟؟؟
  واسه دانشگاه روزانه چه رشته هایی انتخاب کنم که بتونم راحت تر بعد از گرفتن کارشناسی در آزمون های استخدامی شرکت کنم و به استخدام آموزش و پرورش در بیام ؟؟؟

  میخوام رشته علوم انسانی رو شرکت کنم؛ مواد درسی از دانشگاه هم هست یا فقط مربوط به دوره علوم انسانی هست ؟؟؟

  ممنون میشم کامل جواب بدین.
  تشکر

 32. Avatar

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم سهمیه ۵ درصد ایثارگران واسه کنکور ۹۸ افزایش پیدا کرده؟؟ لطفا جواب بدین . ممنون

 33. Avatar

  سلام ببخشید تراز ۷۰۰۰برای انسانی چه رتبه ایه باید چه در صدایی بزنیم بعد من متولد ۷۷هستم همون مطالب نظام قدیم رو که دارم مطالعه کنم کفایت میکنه تغییراتی در کنکور نمیشه لطفا جواب بدید الان معدل برای فرهنگیان قطعیه

 34. Avatar

  سلام میخواستم بدونم کسی که مثلا معدل دیپلمش بالاست و تاثیری که تو کنکور ۲۵ درصد داره مثل این ۲۵ درصد برای همه درس ها میشه مثلا کسی تو کنکور همه درس هاشو صفر زده چون معدلش بالاست با اینکه هیچی نزده، به خاطر معدلش، کل درساش میشه ۲۵ درصد؟
  یعنی ۲۵ درصد حساب میشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 35. Avatar

  سلام عصرتون بخیر
  من تا خرداد ماه کاردانیم تموم میشه
  دیپلم برق فنی و حرفه ای دارم
  متولد ۷۲/۰۷/۲۰ هستم
  خدمت سربازی هم انجام دادم
  خواستم بدونم میشه در کنکور پیش رو ثبت نام کنم و واسه دانشگاه فرهنگیان اقدام کنم ؟
  اگر فرهنگیان نشه؛ واسه رشته ای دیگه مثل علوم تربیتی دانشگاه روزانه بیارم امکانش هست ادامه تحصیل بدم و کارشناسی بگیرم و بعدش در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شکرت منم ؟ در این مقطع سن باید واسه پذیرش چند باشه ؟

  در کل چه رشته هایی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش بیشتر و راحت تر جذب میکنه ؟
  ممنون میشم کامل جواب بدین
  تشکر

 36. Avatar

  سلام
  من کاردانی مکانیک دارم .میتونم تو گروه انسانی کنکور بدم و بعد قبولی تو دانشگاه فرهنگیان، باید درسایی که پاس نکردمو پاس کنم؟وآیا دانشگاه فرهنگیان مقطع کاردانی داره یا کار شناسی پیوسته هست؟

 37. Avatar

  سلام لطفا حتما به این سوال من جواب بدید چون خیلی استرس دارم
  ببخشید من داوطلب نظام قدیم هستم میخواستم بدونم امسال اگر بخوام پرستاری بیارم چه درصدهایی باید توی دروس اختصاصی و عمومی بزنم با توجه به اینکه دو نظام ادغام شده؟ برای دانشگاه آزاد چه درصدهایی لازمه برای دانشگاه دولتی چه درصدهایی باید بزنیم؟

 38. Avatar

  سلام
  من مدرک کاردانی مکانیک دارم بعد ورور به دانشگاه فرهنگیان مقطع تحصیلی کارشناسی، پیوسته است یا ناپیوسته ؟؟ وآیا کاردانی داره و درس هایی که پاس نکردم باید تو دانشگاه پاس کنم؟

 39. Avatar

  با سلام و خسته نباشید از سایت خوبتون میخواستم بدونم بنده میتونم با مدرک لیسانس دوباره کنکور سراسری بدم بنده متولد ۱۶مرداد ۷۵هستم شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۲هستش و در حال حاضر سرباز هستم آیا مقدار خدمتی که انجام دادم از سن بنده کسر میشه واسه دانشگاه فرهنگیان یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما با دارا بودن مدرک لیسانس برای شرکت مجدد در کنکور سراسری و مقطع کارشناسی حتما میبایست بعد از اتمام دوره ی خدمت سربازی اقدام نمایید و شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد و برای سال ۹۸ متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به شرکت در این دانشگاه ها خواهند بود.

 40. Avatar

  سلام من برا کنکور ۹۷ قبول نشدم میخوام کنکور ۹۸ رو ثبت نام کنم برا دانشگاه فرهنگیان ولی به دلایلی مهرماه دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم باید برا ثبت نام کنکور از دانشگاه پیام نور انصراف بدم؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   خیر ، شما می توانید پس از ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری و همچنین اعلام نتایج کنکور سراسری ، از دانشگاه فعلی انصراف دهید و در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید .

 41. Avatar

  سلام من متولد ۲۴ اسفند ۷۵ هستم و شرایط سنیم ۷ ماه از شرط لازم بیشتره…یعنی هیچ راهی نداره ؟من اگه کنکور بدم قبولم نمیکنن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر، داشتن حداکثر سن ۲۲ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامیست و برای سال ۹۸ متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به ثبت نام در این دانشگاه می باشند.

 42. Avatar

  سلام

  ببخشید من متولد ۱۳۷۹ و دانشجوی روزانه ورودی ۹۷ دانشگاه در رشته زبان انگلیسی هستم.آیا می توانم بدون انصراف از دانشگاه دولتی در کنکور

  دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم و درصورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه دولتی انصراف بزنم؟

  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر، دانشجویان دوره روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری حتما میبایست تا مورخ ۹۷/۱۲/۲۵ از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند.

 43. Avatar

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم۳ مدیریت صنعتی دانشگاه دولتی هستم متولد سال۷۸ دیپلم هم دارم رشته انسانی
  میخواستم بدونم میتونم در ازمون استخدامی فرهنگیان شرکت کنم اگه قبول شدم از دانشگاهی که الان
  توش هستم انصراف بدم
  اصلا میتونم در ازمون استخدامی فرهنگیان شرکت کنم؟
  یا باید کنکور سراسری شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما با توجه به دیپلم رشته انسانی و شرایط سنی( متولد سال ۷۸) می توانید از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و مجددا در کنکور سراسری و دانشگاه های فرهنگیان شرکت نمایید. و یا مدرک کارشناسی خود را اخذ کرده و بعد از فارغ التحصیلی در آرمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایید.

 44. Avatar

  سلام ببخشید طبق حذفیات کنکور ک سازمان سنجش اطلاعیه داده کتاب فیزیک سال اول نظام قدیم بخش اینه و عدسی ها حذف شده؟؟نوشته اون بخش از فصل هایی ک مرتبط با فصل های سال اینده نیس حذف شده فقط اینه ها مرتبط نیس..ممنون میشم پاسخگو باشید

 45. Avatar

  سلام ببخشید برای فرهنگیان معدل کل دیپلمه یا معدل کتبی من معدل کل دیپلمه ۱۶ولی معدل کتبیم ۱۱هست میتونم برم این دانشگاه جووواب بدید خواهشا

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان معدل کل ( سه سال متوسطه دوم ) بالا ۱۵ بوده است . البته شرط معدل برای سال ۹۸ در زمان انتخاب رشته در دفترچه شماره (۲) درج خواهد شد.

 46. Avatar

  سلام ببخشید الان شرایط فرهنگیان به طور دقیق چیشد از نظر سنی و از نظر ظرفیت امسال چقدر پذیرش داره

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ ، از بین متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد می باشد . در حال حاضر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد.

 47. Avatar

  سلام من متولد ۷۹هستم در نظام جدید ۶-۳-۳ در کلاس دوازدهم در حال تحصیل ام می خواهم بدانم دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۸چه تعداد جذب نیرو دارد و از آن جایی که من در شاخه فنی و حرفه ای هستم و ۳۰ درصد تاثیر فقط برای رشته های نظری است آیا فقط معدل بالای ۱۵ کافی است و تنها رتبه و مصاحبه مهم است؟
  با تشکر از زحمات شما.

 48. Avatar

  با سلام
  دو تا سوال داشتم که جایی جوابشو پیدا نکردم
  یکی اینکه رشتت تجربی باشه و بخوای از طریق کنکور معلم ابتدایی بشی رتبت باید چند هزار باشه؟
  معلم راهنمایی و دبیرستان چطور؟
  وسوال دیگم اینکه یه کنکور هست به اسم کنکور زبان و جدا از کنکور سراسریه اونو باید رتبت حدودا چن بشه تا دبیر زبان بشی؟
  ممنون میشم جواب بدین.

 49. Avatar

  Error:
  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی ناپیوسته الکترونیک خوندم و الان میخام کنکور ارشد شرکت کنم توی زیرشاخه های برق رشته تربیت دبیری هستش میخواستم بدونم این رشته فقط مخصوص دارندگان مدرک کارشناسی دبیری هست ؟
  واینکه اگه شامل ما هم میشه آیا هیچ تعهدی برای استخدام وجود داره یا نه ؟
  وباتوجه به اینکه دارندگان لیسانس تربیت دبیری سربازی نمیرن شرایط برای ما چطور خواهد بود ؟

 50. Avatar

  سلام . من متولد ۳۰/۱۰/۱۳۷۶ هستم با دیپلم کاردانش میخواستم بدونم امکانش هست کنکور بدم و قبول شم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟بدون مدرک پیش دانشگاهی
  یا نه امکانش هست به جای این برم کتاب های یکی از رشته های نظری رو بخونم بعد کنکور بدم و قبول شم؟

 51. Avatar

  کاش شرایط سنی رو بیشتر میکردن که متولد ۷۵ هم میتونست شرکت کنه:(

 52. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی ناپیوسته الکترونیک خوندم و الان میخام کنکور ارشد شرکت کنم توی زیرشاخه های برق رشته تربیت دبیری هستش میخواستم بدونم این رشته فقط مخصوص دارندگان مدرک کارشناسی دبیری هست ؟
  واینکه اگه شامل ما هم میشه آیا هیچ تعهدی برای استخدام وجود داره یا نه ؟
  وباتوجه به اینکه دارندگان لیسانس تربیت دبیری سربازی نمیرن شرایط برای ما چطور خواهد بود ؟

 53. Avatar

  باسلام من مادرم فرهنگی هستن ولی پدرم سابقه داره و پرونده دارن مشکلی در مصاحبم ایجاد میشه؟ خواهش میکنم جواب بدین

 54. Avatar

  سلام من متولد ۷۷ هستم معدلم ۱۴/۸۶ اگه تو کنکور رتبه خوب بیارم امکان داره واسه ۱۴ صدم گیر ندن؟ در ضمن در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور شرط معدلی‌ ذکر نشده بود.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   تاثیر معدل برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بعد از تصویب، زمان انتخاب رشته تحصیلی در دفترچه شماره (۲ ) جهت اطلاع داوطلبان درج شده و ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

 55. Avatar

  من دانش آموز پایه دوازدهم نظام۳-۳-۶ علوم انسانی هستم میخواستم بدونم معدل هم تاثیر داره معدل من پایینه

  • ایران مشاوره

   با سلام
   تاثیر معدل برای دانش آموزان نظام جدید با معدل بالادر کنکور سراسری سال ۹۸، ۳۰ درصد تاثیر مثبت و برای دانش آموزان نظام قدیم ۲۵ درصد تاثیر مثبت خواهد داشت لیکن برای داوطلبان با معدل پایین تاثیر منفی نخواهد داشت.

 56. Avatar

  با سلام یه سوالی داشتم که هیچ جا جوابشو پیدا نکردم ممنون میشم پاسخ بدید
  تو رشته ی تجربی وقتی کنکور میدی باید رتبه ی کنکورت حدودا چند باشه که دبیر ابتدایی بشی؟
  دبیر رهنمایی و دبیرستان چقدر میخواد؟
  و یه کنکور جدا هست از کنکور اصلی کنکور زبانه اسمش خواستم بدونم تو اون باید رتبت چند بشه تا دبیر زبان بشی؟
  خواهش میکنم جواب بدید.

 57. Avatar

  سلام دانشگاه فرهنگیان شرط معدل کل بالا ۱۵( میانگین معدل اول و دوم و سوم)؟؟؟؟معدل پیش تاثیری نداره؟من معدل پیش دانشگاهیم زیر ۱۵ولی یجا خوندم نوشتا بود معدل کن ینی اول و دوم و سوم…درسته؟؟؟
  و اینکه امسال ظرفیا چ اندازس؟؟

 58. Avatar

  سلام
  شرط معدل حذف شد؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   تاثیر معدل برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان زمان انتخاب رشته تحصیلی در دفترچه شماره (۲ ) جهت اطلاع داوطلبان منتشر خواهد شد و در حال حاضر معدل خاصی از سوی این سازمان منتشر نشده است.

 59. Avatar

  سلام من ۲۰ سالمه و اهل روستاهای مرزی و محروم آذربایجان غربی هستم و معدلم ۱۴/۸۶ هست آیا هیچ بند یا تبصره‌ای‌ برای این شرط معدل وجود نداره‌ حداقل برای افرادی که از استان های محروم هستن ؟

 60. Avatar

  سلام،من متولد ۷۹ و دانشجوی کاردانی ام معدل دیپلم من ۱۷ بوده آیا میتونم در آزمون دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم یا سنم نمیخوره؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد . شما می توانید در کنکور سال ۹۸ شرکت کنید و برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید . توجه داشته باشید در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانید پس از اخذ مدرک کاردانی در کنکور سراسری ثبت نام کنید.

 61. Avatar

  سلام برای استخدام خدمتگزاری باید کجا ثبت نام کرد و شرایطش چجوریه ممنون

 62. Avatar

  سلام وقتتون بخیر برای خدمتگزاری در آموزش و پرورش باید کجا ثبت نام کرد و شرایطش و سن متقاضی باید چند باشد؟
  ممنون از شما

 63. Avatar

  سلام
  متولد ۱۳۷۵/۰۷/۲۹ هستم و سال ۹۴ کنکور دادم و کارشناسی پیوسته کامپیوتر قبول شدم و و تیرماه سال۹۸ کاردانی رو میتونم بگیرم.
  ۱)با توجه به این که سنم بیشتر ۲۲ سال است و نمیتونم در کارشناسی پیوسته فرهنگیان سال ۹۸قبول بشم ،ایا میتونم در مقطع کارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  در صورت قبول شدن :
  ۲)ایا باید حتما کامپیوتر را ادامه دهم و یا اینکه میتونم در رشته دیگری در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟؟؟؟؟؟
  ۳)در این شرایط معدل کاردانی ملاک است یا معدل دیپلم؟؟؟؟و این معدل باید چقدر باشد؟؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه فرهنگیان معمولا ویژه فرهنگیان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.

 64. Avatar

  سلام تراز ۶۵۰۰ در رشته ریاضی رتبه کشوریش حدودا ۲۹۰۰۰ هست یعنی رتبه ما حدودا چند باید باشه برای فرهنگیان ؟؟؟؟

 65. Avatar

  سلام من متولد بهمن ماه سال ۷۷ هستم و مدرک کاردانی ناپیوسته حسابداریمو بهمن امسال گرفتم و تا برج ۶ سال ۹۸ هم معافیت تحصیلی دارم میتونم برا دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   به دلیل استفاده از دوسال معافیت تحصیلی مقطع کاردانی امکان تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته (دانشگاه فرهنگیان ) برای شما وجود نخواهد داشت.

 66. Avatar

  سلام ضرفیت فرهنگیان سال ۹۸ چقدره

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای اطلاع از ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان برای سال ۹۸ میبایست منتظر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش باشیم.

 67. Avatar

  با سلام
  من لیسانس علوم تربیتی دارم یعنی نمره های ترم اخرم ثبت و قبول شده ولی مدرکمو نگرفتم متولد ۱۳۷۶/۰۷/۲۵هستم آیا باید برای شرکت در کنکور وقبولی در فرهنگیان حتما باید تاریخ اصل مدرک لیسانسم قبل از ۲۴بهمن باشه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید با استفاده از مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود از ۲۴ بهمن ماه ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهید.

 68. Avatar

  سلام
  من معدل دیپلمم ۱۰/۶ شده اگر کنکور بدم و درصد خوب بزنم واسه دانشگاه فرهنگیان. دیگه آیا به خاطر معدلم درصد هام خراب میشه ؟؟
  لطفا راهنمایی کنیید ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورتی که شرط معدل دانشگاه فرهنگیان وجود داشته باشد در مراحل مصاحبه امکان مردود شدن داوطلب وجود دارد. نظر بر اینکه در خصوص حذف شرط معدل دانشگاه فرهنگیان لایحه تکمیلی وجود ندارد در رابطه با این موضوع خبر موثق از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبین گرامی اعلام خواهد شد.

 69. Avatar

  سلام
  من کاردانی کامپوتر دارم و متولد۱۹/۸/۷۵ هستم آیا سنم میخوره برای دانشگاه فرهنگیان؟
  برای مدرک کاردانی هم معدل شرطه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار دهید و در کنکور سراسری شرکت کنید اما یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد.

 70. Avatar

  ببخشید ایا قوانین شرط معدل کنکور تغییر کرده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای اطمینان از حذف شدن شرط معدل برای ورود به دانشگاه فرهنگیان میبایست منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری در مورخ ۹۷/۱۱/۲۴ از سوی سایت سازمان سنجش باشیم.

 71. Avatar

  باسلام
  بنده دیپلم ریاضی دارم و کاردانی گاز رسانی علمی کاربردی البته بدون پیش دانشگاهی و الآن هم در دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی یه ترم گزروندم میخوام بدون آزمون در رشته آموزش ریاضی فرهنگیان کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل بدم اگه میشه میخوام بهمن هم ثبت نام کنم بهمن ۹۷ متولد ۱/۱/۷۶ هستم
  لطفا راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   باسلام
   برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شما باید در کنکور سراسری شرکت کنید و با کسب تراز بالای ۶۵۰۰ و هم چنین دارا بودن مابقی شرایط دانشگاه فرهنگیان برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 72. Avatar

  سلام خسته نباشید بنده چند دندان پر کرده و عصبی کشی شده دارم ایا در مصاحبه. ایرادی دارد

  • ایران مشاوره

   با سلام
   با توجه به شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ در مورد تعداد دندان های خراب و ترمیم شده حداقلی عنوان نشده است و معمولا در این مورد سخت گیری زیادی اعمال نخواهد شد.

 73. Avatar

  باسلام من کاردانی رشته مدیریت خانواده دارم ودر حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته آموزش پرورش هستم خواستم بدونم که منم میتونم ثبت نام کنم؟؟؟وبعد اینکه در دانشگاه فرهنگیان اموزش چه مدت طول میکشه؟؟؟؟

 74. Avatar

  سلام خسته نباشید تراز ۶۵۰۰ حدودا چه رتبه ای میشه رشته تجربی هستم و زبانم میخوام امتحان بدم.‌هر چی سرچ میکنم نمیدونم چه درصدهایی باید بزنم که ترازم بالای ۶۵۰۰ باشه اگه میدونید لطفا راهنمایی کنید

 75. Avatar

  باسلام
  بنده متولد ۶آذر۷۵هستم ومیخواهم در کنکورسال ۹۸شرکت کنم .آیا شرایط سنی من برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان مجاز هست یانه باتشکر

  • ایران مشاوره

   باسلام
   درحال حاضر شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۳۹۸ مشخص نمی باشد باید منتظر دفترچه انتخاب رشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که شرط سنی دانشگاه فرهنگیان طبق سال های گذشته حداکثر ۲۲ سال بوده است.

 76. Avatar

  سلام خوبین من متولد ۷۸ و دارای مدرک نرم افزار من بخوام معلم بشم از کجا باید شروع کنم و شرایطش چجوریه میشه کمکم کنین

  • ایران مشاوره

   باسلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در کنکور سراسری و همچنین در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان ( شرط سنی حداکثر ۲۲ سال ، معدل کل دیپلم بالا ۱۵ ، بومی بودن داوطلب و کسب تراز بالا ۶۵۰۰ ) می توانید برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 77. Avatar

  سلام من لیسانس کامپیوتر دارم رشته ی دبیرستانم کامپیوتر بود فنی حرفه ای متولد۷۶هستم میتونم کنکور تربیت معلم شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در کنکور سراسری شرکت کنید و در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید .

 78. Avatar

  سلام اکر من کنکور زبان یا هنر بدم آیا میتونم در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟
  راهنمایی کنید ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید در کنکور زبان و هنر شرکت کنید و در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان ، برای رشته های ارائه شده این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 79. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من متولد ۷۶ هستم و یک ترم دارم که مدرک کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر خودمو بگیرم
  دیپلم انسانی هم دارم
  آیا میتونیم کنکور فرهنگیان بدم یا خیر
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرط سنی ورود به دانشگاه های فرهنگیان:
   برای سال ۹۷ متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد و در صورت تغییر نکردن این شرط برای سال ۹۸ متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به شرکت در این دانشگاه ها می باشند و شما در صورت داشتن شرط سنی و مابقی شرایط می توانید برای ورود به این دانشگاه در کنکور سراسری شرکت نمایید.

 80. Avatar

  سلام وقت بخیر من متولد ۷۸ هستم و دیپلم حسابداری دارم ، میخواستم بدونم میتونم دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ باید پیش دانشگاهی بخونم بعد آزمون بدم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید با اخذ مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در کنکور سراسری و همچنین در صورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 81. Avatar

  سلام دفترچه فرهنگیان نیومد ثبت نام کنکور کیه دقیقا

  • ایران مشاوره

   باسلام
   زمان ثبت نام کنکور سراسری از تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ شروع خواهد شد و تا ۱۳۹۷/۱۲/۲ ادامه خواهد داشت . شرایط دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته مشخص خواهد شد.

 82. Avatar

  باسلام
  من دیپلم رشته کامپیوتر کاردانش هستم .
  آیا میتوانم وارد دانشگاه تربیت شهید رجایی بشم .

  ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی و شرکت در کنکور سراسری و همچنین دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان ، می توانید برای رشته های این دانشگاه انتخاب رشته کنید.

 83. Avatar

  سلام خسته نباشید،من متولد ۷۱/۷/۱۸ هستم لیسانس برق دارم آیا میتوانم تربیت معلم شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۷ از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است.

 84. Avatar

  سلام.کدام مرحله برای ورود به دانشگاه فرهنگیان به سن گیر میدن.

 85. Avatar

  باسلام،ایا میتوان با داشتن مدرک کاردانی بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان شرکت نمود جواب دهید

 86. Avatar

  سلام.من میخام توکنکور۹۸فرهنگیان شرکت کنم الان ترم سه دانشگاه ملی روزانه هستم باید انصراف بدم یا میشه مرخصی گرفت؟؟

 87. Avatar

  شرایط سنی پس کی مشخص میشه؟
  من متولد اسفند ۷۵ام…ک احتمالا سال اینده فقط بخاطر ۵ ماه قبولم نمیکنن. ینی واقعا هیچ راهی نداره؟بااصرار از اموزش پرورش منطقه‌مون نمیتونن اون ۵ ماهو نادیده بگیرن؟
  لطفا کامل جواب بدین کسیو ندارم ازش بپرسم

 88. Avatar

  سلام
  بنظرتون این حذف شرط معدل برای همه هست؟
  ای کاش برای همه باشه
  من بخاطر یک صدم ( ۱۴٫۹۹ ) با رتبه حدود ۸۵۰ منطقه ۲ نتونستم بخاطر یک صدم به علاقه ام برسم

  ای کاش برای همه شامل بشه
  چون منی که کم کاری ام رو تو کنکور جبران کردم نباید بخاطر یک صدم می موندم!

  بنظرتون برای همه حذف میشه یا مثل شرط سنی که برای ایثارگران نیست اینم برای فرزندان جانبازان هست؟؟؟

 89. Avatar

  سلام خسته نباشید تاتو داشته باشی مشکلی پیش میاد تو مصاحبه؟

 90. Avatar

  سلام من میخام کنکور هنر بدم برای دانشگاه فرهنگیان..شرایط چیه؟باهمون تراز ۶۵۰۰یا واس هنر فرق داره؟

 91. Avatar

  سلام تو را خدا جوابم را بدین خیلی برام مهمه… من امتحانات ترم آخر کاردانی را داده ام و دیپلم فنی رشته نقشه کشی دارم..تا۳۰بهمن ماه هم معافیت تحصیلی دارم.. در کنکور کاردانی به کارشناسی هم قبول شدم اما میخواهم تربیت معلم شرکت کنم آیا میتونم کارشناسی را ثبت نام کنم و بعد انصراف بدم که در کنکور سراسری شرکت کنم یا با همان گواهی پایان کاردانی میشه ثبت نام کنم…آخه میگن چون کارشناسی روزانه ام حتی اگر انصراف هم بزنم از کنکورمحرومم.. آیا انصراف از کارشناسی که ناپیوسته بوده درکنکور سراسری محرومیت میاره

 92. Avatar

  سلام جناب مشاور میخواستم بدونم ایا تمهیداتی اندیشیدید که کسانی که معدلشون به خاطر نداشتن تاثیر در کنکور پایینه معدلشونو بالا ببرن

 93. Avatar

  سلام حالتون خوبه من ورودی ۹۴دانشگاه روزانه ام الانم ۲۲ سالمه می تونم آزمون دانشگاه فرهنگیان بدم برای این کارمیشه کمی راهنماییم کنید به معلمی خیلی علاقه دارم

 94. Avatar

  سلام من متولد ۷۵/۱/۷هستم.لیسانس مهندسی پلیمر دارم.میخواستم کنکور ۹۸ برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم.ایا شرایط سنی من برای شرکت در ازمون مجاز هست یا خیر؟

 95. Avatar

  سلام من شنیدم بعضی از رشته های فرهنگیان بدون کنکوره حقیقت داره بعدش دفترچش کی میاد

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر، برای ورود به دانشگاه فرهنگیان حتما میبایست کنکور شرکت کرده و در صورت کسب تراز بالای ۶۵۰۰ مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان خواهید بود.

 96. Avatar

  سلام دانشگاه فرهنگیان امسال چه تعداد پذیرش داره؟

 97. Avatar

  سلام من فوق دیپلم دانشگاه سراسری هستم میتونم امسال تو آزمون سراسری تربیت معلم رو بزنم؟لطفا جواب بدین خیلی مهمه

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورت دارا بودن شرایط سنی تا ۲۲ سال می توانید مجددا در کنکور سراسری شرکت کرده و پس از کسب تراز بالای ۶۵۰۰ و قبولی در مرحله مصاحبه وارد دانشگاه های فرهنگیان شوید.

 98. Avatar

  سلام من متولد۷۳هستم وکاردانی مکانیک دارم من اگه بخوام معلم بشم امکانش چطوریه

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شرایط دانشگاه فرهنگیان
   ۱) شرط سنی حداکثر ۲۲ سال در بدو ورود به دانشگاه
   ۲) شرط معدل کل بالا ۱۵
   ۳) کسب تراز بالا ۶۵۰۰ در کنکور سراسری
   ۴) بومی بودن داوطلب می باشد .

 99. Avatar

  سلام ، ببخشید میخواستم بدونم دانشگاه فرهنگیانی که پردیس خودگردان هست ، شهریه میگیرن یا نه….؟!

  • ایران مشاوره

   باسلام
   خیر عنوان دانشگاه های فرهنگیان پردیس می باشد در صورت قبولی بدون هزینه تحصیل خواهید کرد.

 100. Avatar

  سلام ببخشید آیا در پذیرش دانشگاه فرهنگیان،فرهنگی بودن پدر و مادر هم امتیاز دارد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله داوطلبانی که پدر و یا مادر آنان فرهنگی می باشند در مرحله مصاحبه برای آنان امتیاز محسوب می شود.

 101. Avatar

  سلام ، وقت بخیر . من میخوام برای ارشد دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم .متولد ۷۱ هستم و ۷سال سابقه کار در مدارس غیردولتی دارم و کارشناسی اموزش ابتدایی دارم ایا امکانش هست برای امسال شرکت کنم ؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان معمولا از دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده اند می باشد

 102. Avatar

  سلام .وقتتون بخیر..ببخشید من لیسانس حسابداری دارم و ۲۵سالمه و رشته تجربی بودم ایا میتونم فرهنگیان شرکت کنم و اینک شرایطش چطوره؟ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان شرط سنی (۲۲)سال می باشد در سال ۹۷ پذیرش دانشجو از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است در حال حاضر شرط سنی برای سال ۹۸ مشخص نمی باشد .

 103. Avatar

  سلام میخواستم ببینم شرط معدل ورداشتن یا نه اخر اخر معلوم نشد که ورداشتن یا نه وکی معلوم میشه که ورداشتن یا نه وچقدر امیدوار باشم جواب بدید

 104. Avatar

  سلام دانشگاه فرهنگیان امسال برای کنکوری چقدر ظرفیت داره

  • ایران مشاوره

   باسلام
   در حال حاضر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۳۹۸ مشخص نمی باشد باید منتظر دفترچه انتخاب رشته باشید.

 105. Avatar

  سلام.اگه دانشگاه فرهنگیان با تراز بالای ۶۵۰۰ برمیداره وبه رتبه توجه نداره..
  داشتن سهمیه منطقه۳ یا سهمیه ی ایثارگری و شاهد و … هم توی تراز تاثیری نداره پس داشتن هر سهمیه ای برای قبولی به دانشگاه فرهنگیان هیچ تاثیری نداره.
  آیا همینطوره?

 106. Avatar

  سلام ، وقت بخیـــر
  من دانش آموز دوازدهم تجربی هستم ، برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان ، با خداکثر چه رتبه و یا درصدایی قبول میشم….؟!
  آخه شنیدم تجربیا راحت تر قبول میشن!
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید….

 107. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من متولد ۱۳۷۶/۰۲/۲۷ هستم ایا میتونم در کنکور ۹۸ فرهنگیان قبول شم سنم میخوره یا نه ممنون ..

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۳۹۷ (۲۲)سال یعنی از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است .در حال حاضر شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۱۳۹۸ مشخص نمی باشد.

 108. Avatar

  سلام من الان دانشگاه ترم سه ررزانه هستم اگه انصراف ندم یعنی مرخصی بگیرم کنکور شرکت کنم چی میشه ؟متخلف به حساب میاد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه در سال ۱۳۹۷ برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند .

 109. Avatar

  با سلام
  من متولد ۷ آبان ۷۵ هستم
  دومین بار هستش که انصراف میدم از دانشگاهم(با مشورت سازمان سنجش میتونم آزمون بدم برای روزانه و تربیت معلم) خواستم ببینم من میتونم قبول بشم یا شرایط سنی من دیگه نمیخوره؟
  ضمنا پدر من هم فرهنگی هستش

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ تا ۲۲ سال بوده است و در صورت تغییر نکردن این شرط سنی برای سال ۹۸ داوطلبان متولد ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به ثبت نام در این دانشگاه خواهند بود.

 110. Avatar

  سلام من برا کنکور ۹۸ میخوام بخونم که تربیت معلم قبول بشم چه کتاب های خوبه ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 111. Avatar

  من دیپلم کامپیوتر دارم و فوق دیپلم نرم افزار متولد اسفند ۷۶ هستم. و از بهمن هم باید برم واسه دوره ی کارشناسی. میخاستم ببینم اینجوری میتونم کنکور بدم واسه دانشگاه فرهنگیان و بقیه رشته ها بدون انصرافی از دانشگاه فعلیم؟ و اینکه معدلی ک گفتید بالای ۱۵ باشه میشه میانگین معدل دیپلم و فوق دیپلمم؟

 112. Avatar

  سلام من میخوام کنکور۹۸ برای معلمی امتحان بدم الان ترم سه روزانه هستم ورودی۹۶ آیا بدون انصرافی،میتونم کنکور بدم یعنی مرخصی بگیرم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر، برای شرکت در کنکور سراسری حتما میبایست از دوره های روزانه و دانشگاه فعلی خود تا قبل از مورخ ۹۷/۱۱/۳۰ انصراف دهید.

  • Avatar

   خوب بعضیا میگن مابدون اینکه انصراف بدیم کنکور امتحان دادیم یعنی مرخصی گرفتن قبول شدن بعدا انصراف دادن

 113. Avatar

  سلام. ببخشید من دیپلمم کامپیوتره و فوق دیپلم نرم افزار دارم. و از بهمن شروع دوره کارشناسیمه. متولد اسفند۷۶ هم هستم. من میتونم توی کنکور برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ و اینکه چون دیپلمم نظام قدیمه کنکور هم نظام قدیم باید شرکت کنم؟

 114. Avatar

  باسلام ..باتوجه به اعلام اینکه ۸۵ درصد رشته هابدون کنکور اعلام شده و با سوابق تحصیلیه دانشگاه فرهنگیان هم شامل این قانون میشه ؟

 115. Avatar

  سلام من در دانشگاه پیانور تحصیل می کنم برای شرکت تو کنکور ۹۸ باید از دانشگاه انصراف بدم؟ فوق دیپلم همین ماه میگیرم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه مد نظر از دانشگاه پیام نور انصراف دهید.

 116. Avatar

  سلام من متولد۷۷هستم فوق دیپلم حسابداری دارم
  ودیپلم فنی حرفی حسابداری
  میخواستم بدونم میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟
  یا ازمون استخدامی میتونم کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت کنید و درصورت دارا بودن شرایط پذیرش و کسب تراز بالا ۶۵۰۰ برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنید.

 117. Avatar

  سلام
  من در دانشگاه آزاد دانشجو هستم
  اگر کنکور بدم و فرهنگیان مجاز باشم باید قبل از مصاحبه از دانشگاه آزاد انصراف بدم یا بعد از مصاحبه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما می توانید بعد از مراحل مصاحبه و قبولی قطعی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه آزاد انصراف دهید.

   • Avatar

    سلام اینکه میگن کنکور در سال ۹۸حذف میشه یا حذف شده حقیقت داره؟
    یا میگن دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۸ هشتادو پنج درصد داشجویان خود را بر اساس سوابق تحصیلی جذب میکنه ،حقیقت داره؟

 118. Avatar

  سلام من کنکور ۹۷ شرکت کردم برای اینکه دبیری ریاضی یا فیزیک قبول بشم اما تو دفتر چه انتخاب رشته دبیر نخواسته بودن ب نظرتون امسال دبیر میخوان ؟؟

 119. Avatar

  سلام چرا دوتا از دوستام مردود شدن در مصاحبه شرایط فرهنگیان ۹۸چیه

 120. Avatar

  سلام..من قراره سال ۹۸کنکور بدم در رشته انسانی.میخواستم ببینم رتبمم باید چند باشه تا در دانشگاه فرهنگیان قبول شم…تراز نه…رتبه رو میگم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   ملاک دانشگاه فرهنگیان تراز بالا ۶۵۰۰ می باشد و هرچه تراز شما بالاتر باشد شانس پذیرش شما (درصورت دارا بودن شرایط دانشگاه فرهنگیان) بیشتر خواهد بود.

 121. Avatar

  سلام ایا در کنکور ۹۸ دانشگاه فرهنگیان از کنکور سراسری نیرو میگیرد یا طبق مصوبه جدید با سوابق تحصیلی من نظام جدیدم

 122. Avatar

  سلام
  دانشجوی ترم۳آموزش زبان انگلیسی هستم(کارشناسی پیوسته ورودی۹۶(روزانه)
  مایل به شرکت در آزمون سراسری ۹۸ هستم و میخام در همین رشته دانشگاه فرهنگیان قبول بشم.
  آیا باید از دانشگاه انصراف بدم؟تا چ تاریخی وقت دارم انصراف بدم؟و بایدجریمه بپردازم؟؟؟
  حذف شرط معدل قطعی هست؟
  لطفا اگر نیاز به انجام کار دیگه هست راهنمایی کنید.

 123. Avatar

  سلام
  من در کارنامه سبز برای دانشگاه فرهنگیان کد پنج اوردم و به گزینشم اعتراضم کردم
  میخواستم بدونم نتایج اعتراض کی میاد؟

 124. Avatar

  سلام
  من در کارنامه سبز برای دانشگاه فرهنگیان کد پنج اوردم و به گزینشم اعتراض کردم
  میخواستم بدونم جواب نتیجه اعتراضم کی میاد ؟

 125. Avatar

  سلام فرهنگیان امسال چقدر پذیرش داره من شنیدم خیلی کمبود معلم دارند

 126. Avatar

  سلام آیا از هنرستان هم میشه وارد دانشگاه فرهنگیان شد؟
  مممون میشم اگه پاسخ دهید.

 127. Avatar

  سلام. خیلی مننون از راهنمایی های خوبتون
  آیا برای دانشگاه فهنگیان هم پذیرش با سوابق تحصیلی (شرط معدل) وجود داره؟

 128. Avatar

  سلام
  می خواستم بدونم معدل کلی که ازش حرف میزنید
  معدل کتبی سال سومه یا معدل دیپلم؟
  و اینکه
  هنگام انتخاب رشته فقط باید دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنیم یا نه؟

 129. Avatar

  سلام
  من دانشجوی ترم دوم دانشگاه آزاد هستم
  متولد۷۶/۸/۱۵
  اگه تو کنکور شرکت کنم و فرهنگیان مجاز باشم باید قبل از مصاحبه از دانشگاه آزاد انصراف بدم یا بعد از مصاحبه ؟

 130. Avatar

  سلام الان که دارن میگن کنکور حذف شد برا خیلی از رشته ها دانشگاه فرهنگیان چطوریه جریانش

 131. Avatar

  سلام خسته نباشیدالان که وزرای عزیز باز صبح ازخواب بیدارشدن ومصوبه جدید رو تصویب کردن و۸۵درصدظرفیت هاروبدون کنور کردن دانشگاه فرهنگیان جریانش چیه این دانشگاه هم صرفابا سوابق تحصیلی دانشجو میپذیردمن اصلا قضیه این ظرفیت ۸۵درصدی وانتحاب رشته در بهمن ومهر رو نفهمیدم میشه شما توضیح بدین منظورشون چیه

 132. Avatar

  سلام.من لیسانس برق ابزار دقیق دارم میتونم برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم

 133. Avatar

  سلام. من در رشته کاردانی حسابداری دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستم میخواستم بدونم میتونم بدون اینکه از این رشته انصراف بدم برای قبولی تو دانشگاه فرهنگیان تلاش کنم و در صورت پذیرش تو در اونجا ، از حسابداری انصراف بدم؟

 134. Avatar

  سلام یعنی چی که در زمان ثبت نام متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل داشته باشند؟

 135. Avatar

  سلام یعنی چی که در زمان ثبت نام متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل داشته باشند؟

 136. Avatar

  سلام من ۲۰ ساله هستم و درحال حاضر دانشجو هستم آیا میتوانم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم ؟یا چون دانشجو هستم نمیتوانم!

 137. Avatar

  با عرض سلام.لیسانس مکانیک ۳ سال سابغه کار سن ۳۱سال ایا میتوانم برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟با تشکر

 138. Avatar

  سلام من متولد ۷۶/۸/۱۵هستم وتو دانشگاه آزاد در حال تحصیل در ترم دوم هستم اگر کنکور شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم باید از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؟
  قبل از مصاحبه باید انصراف بدم یا بعداز مصاحبه ؟؟

 139. Avatar

  سلام من متولد ۷۶/۸/۱۵هستم وتو دانشگاه آزاد در حال تحصیل در ترم دوم هستم اگر کنکور شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان مجاز بشم باید از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؟
  قبل از مصاحبه باید انصراف بدم یا بعداز مصاحبه ؟؟

 140. Avatar

  سلام خسته نباشین
  ببخشید شرایط سنی شامل فرزندان جانباز پنجاه درصد برای شرکت در کنکور فرهنگیان هم میشه یا نه ؟

 141. Avatar

  سلام ببخشید برای تحصیل برای دانشگاه فرهنگیان کنکور برگزاز میشه یا شرط معدله؟

 142. Avatar

  سلام
  میشه بدون کنکور تربیت معلمی خوند دانشگاه پیام نور در ضمن متولد ۷۹ هستم

 143. Avatar

  سلام خسته نباشید من رشته حسابداری فنی و حرفه ای رو خوندم و شامل دوره نظام جدید هستم امسال کنکور دارم و میخوام در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل بدم. چطوری باید کنکوری بدم؟ اگه رتبم خوب شه دانشگاه فرهنگیان کرج میتونم برم؟ لطفا راهنماییم کنید.

 144. Avatar

  سلام من لیساتس حسابداری دارم و دیپلمم حسابداری خوندم و متولد۷۴/۵/۱۹میتونم برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم و کنکور بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی تا ۲۲ سال ذکر شده، ولیکن شما با مدرک لیسانس میتوانید در آزمون استخدامی آموزش پرورش شرکت کرده و در صورت نیاز و ظرفیت این ارگان در استان بومی محل زندگیتان بعد از سپری کردن دوره یکساله کارورزی پذیرش شوید.

 145. Avatar

  با سلام
  سوال من این است آیا تاثیر معدل در پذیرش دانشگاه فرهنگیان حذف شد یا نه چون من از بعد از شنیدن این خبر از دانشگاه خودم اصتفا دادم و برای کنکور دارم می خوانم راستش به دلایلی معدل م زیر ۱۵بود اما من این استعداد را در خودم می بینم آیا این شرایطی که ذکر کردم من با کسب تراز و رتبه بسیار خوب می توانم یکی از پذیرفته شدگان باشم یا خیر بسیار بسیار ممنونم

 146. Avatar

  برای ورود به فرهنگیان بدون کنکور باید چه معدلی داشت برای امسال ۹۸ میشه با معدل رفت

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم حتما میبایست در کنکور سراسری شرکت و تراز بالای ۶۵۰۰ کسب کنید. طبق آخرین اخبار منتشر شده احتمال حذف شدن شرط معدل برای ورود به این دانشگاه وجود دارد ولیکن هنوز به قطعیت نرسیده است.

   • Avatar

    اخه من شنیدم ۸۵ درصد دانشگاهها مخصوصا فرهنگیان میشه بر اساس سوابق تحصیلی رفت یعنی سال ۹۸ نمیشه بر اساس سوابق رفت حتما باید کنکور داد

 147. Avatar

  باچه معدلی میشود بدون کنکور در فرهنگیان شرکت کرد

 148. Avatar

  سلام ببخشید معدل پیش دانشگاهی رو میخاد یا معدل دیپلم ؟

 149. Avatar

  ببخشید آیا برای دانشگاه فرهنگیان معدل پیش دانشگاهی هم مهمه یا نه؟

 150. Avatar

  سلام
  من متولد ۲۸/۳/۷۶هستم الان میخواستم بدونم میتونم در احتمال داره مجاز بشم برای فرهنگیان

  • ایران مشاوره

   با سلام
   اگر شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال تمام باشد متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به شرکت خواهند بود.

   • Avatar

    سلام
    من متولد ۷۶/۸/۱۵هستم
    دانشجوی ترم دوم دانشگاه آزاد
    اگر کنکور بدم و فرهنگیان مجاز بشم از دانشگاه آزاد باید انصراف بدم؟
    قبل از مصاحبه انصراف بدم یا بعد از مصاحبه؟

 151. Avatar

  سلام امسال سال۹۸از رو سوابق تحصیلی میگیرن دانشجو یا از طریق کنکور سراسری

 152. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم کامپیوتر (کاردانش)دارم.میخواستم تو دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل بدم.ولی نمیدونم چه کنکوری بدم و چه درسهای باید بخونم.چون هرسایتی رو نگاه کردم درمورد رشته من چیزی نبود.
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما برای شرکت در کنکور سراسری و وارد شدن به دانشگاه فرهنگیان میبایست مدرک پیش دانشگاهی اخذ کرده و برای کنکور یکی از رشته های نظری( ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی) اقدام کرده و تراز بالای ۶۵۰۰ کسب نمایید. همچنین به این نکته هم توجه داشته باشید که این دانشگاه ها نیمه متمرکز بوده و دارای مرحله مصاحبه نیز می باشد.

 153. Avatar

  ببخشید برای دبیر شدن باید دانشگاه فرهنگیان رفت یا دانشگاه شهید رجایی؟فرقشون چیه؟

 154. Avatar

  سلام درصورت حذف کنکور برای بسیاری از رشته ها (به جز رشته های پزشکی. .. ) پذیرش دانشگاه فرهنگیان چگونه خواهد بود؟طبق همین روال یا بدون کنکور فقط با معدل؟

 155. Avatar

  سلام خسته نباشید
  پس نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کی میاد؟ (ممنون از سایت خوبتون)

 156. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم کامپیوتر دارم میخواستم در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل بدم و معلم بشم چجوری باید وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟ایا کنکور خاصی داره؟من جزء داوطلبان آزاد حساب میشم؟

 157. Avatar

  سلام جدیدا شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برداشته شده لطفا تصحیح نمایید

 158. Avatar

  باسلام وخسته‌نباشیدبادیپلم فنی‌رشته‌عمران‌هم‌میشه‌وارداین‌‌دانشگاه شد؟؟شرایط‌چیست؟ممنون میشم‌راهنمایی‌‌کنید

 159. Avatar

  سلام من کنکور۹۷ به امیدقبولی رشته زبان دانشگاه فرهنگیان کنکوردادم رتبم خوب بود ولی امسال زبان نگرفتن برای کنکور۹۸ ازالان نمیشه فهمیدچه رشته هایی رومیگیرن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   جهت اطلاع از رشته های ارائه شده در دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ میبایست منتظر دفترچه راهنمای انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش باشید.

  • Avatar

   سلام امسال فرهنگیان برای رشته زبان گرفت حتی تکمیل ظرفیت بهمن ماه هم رشته دبیری زبان داشت .

 160. Avatar

  سلام من دارم تو رشته تربیت بدنی تحصیل می کنم و سال دیگه کنکور دارم آیا می تونم دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم.

 161. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دانشگاه پیام نور درس میخونم حدودن ۱۰۰ واحد از درسامو پاس کردم و متولد ۷۶/۱۰/۱ هستم
  خواستم بدونم میتونم با این وضعیت دانشگاهی فرهنگیان قبول بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   اگر شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ هم تا ۲۲ سال باشد متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد مجاز به شرکت در این دانشگاه ها خواهند بود و میبایست در کنکور سراسری شرکت کرده و تراز بالای ۶۵۰۰ کسب نمایند.همچنین به دلیل نیمه متمرکز بودن این دانشگاه ها قبولی در مرحله مصاحبه هم در روند پذیرش تاثیر گذار خواهد بود.

 162. Avatar

  دفترچه راهنمای ثبت نام چه وقتی میاد؟

  • ایران مشاوره
   ایران مشاوره

   با سلام
   دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸، از ۲۴ بهمن ماه همزمان با آغاز ثبت نام روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

 163. Avatar

  سلام من متولد ۷۶/۵/۱۵ هستم شرایط سنی من مناسبه برای دانشگاه فرهنگیان کنکور ۹۸‌ میشه برام شفاف توضیح بدین

 164. Avatar

  سلام من متولد ۷۶/۷/۱هستم میتونم سال ۹۸ وارد دانشگاه فرهنگیان بشم بقیه شرایط رو دارم ؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ تا ۲۲ سال بود یعنی متولدین ۷۵/۷/۱ به بعد مجاز به ثبت نام بوده اند و اگر برای سال ۹۸ هم شرایط سنی تا ۲۲ سال باشد شما مجاز به ثبت نام در این دانشگاه ها خواهید بود.

 165. Avatar

  سلام شرایط سنی مشخص نشده هنوز

  • ایران مشاوره
   ایران مشاوره

   با سلام
   شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ تا ۲۲ سال بوده است و برای سال ۹۸ میبایست منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام باشیم.

 166. Avatar

  سلام
  من میخوام در سال ۹۸ کنکور زبان شرکت کنم در صورتی که رتبه خوبی کسب کنم با توجه به شرط بومی بودن امکان تحصیل در دانشگاه تربیت دبیر تهران رو ندارم؟

 167. Avatar

  ببخشید الان شرط معدل حذف شد

 168. Avatar

  سلام شرط معدل تاچقدر درسته که میخان وردارن ایا اگه وردارن برای همه هستش یا نه برای ایثارگران جانبازان خواهشان جواب بدد

 169. Avatar

  سلام ایا این شرط معدل تا چقدرش درسته که میخان وردان اگه وردارن برای همه هستش یا برای ایثارگران جانبازان

 170. Avatar

  سلام متولد ۷۲هستم با لیسانس شیمی از دانشگا دولتی میشه برا ارشد رفت دانشگاه فرهنگیان؟؟؟یا حتما باید لیسانس از دانشگاه فرهنگیان باشه؟

 171. Avatar

  سلام من متولد ۱۳۷۵/۸/۱۶هستم آیا امسال در کنکور ۹۸ میتوانم وارد دانشگاه فرهنگیان شوم

  • ایران مشاوره
   ایران مشاوره

   با سلام
   شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۷ تا ۲۲ سال یعنی متولدین ۹۷/۷/۱ به بعد بوده است و برای سال ۹۸ میبایست منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری باشیم.

 172. Avatar

  سلام خب شرط معدل رو برداشتن یعنی میخوان حتی بیشتر از امسال بردارن نه؟؟

 173. Avatar

  باسلام شرط معدل حذف میشه به معنی این هستش که امسال میخوان خیلی زیاد استخدام داشته باشن؟؟

 174. Avatar

  سلام
  شرط معدل برای کنکور ۹۸ حذف شده…و اعلام کردند که امسال بیش از ۱۵هزار دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان میپذیرن…این فرصتو از دست ندید

 175. Avatar

  باسلام
  من دقیقا متولد پانزده مهر هفتادشش هستم اما ثبت احوال در شناسنامه من پانزده شهریور ۷۶ ثبت کرده یعنی پانزده روز برای دانشگاه فرهنگیان بزرگ هستم آیا اگه از طریق قانون سنم را به پانزده مهر ۷۶ برگردونم دانشگاه فرهنگیان قبول میکنه لطفا راهنمایی کنید

 176. Avatar

  کسی که نظام قدیمه و بخواد امسال کنکور بده و رتبش زیر ۶۰۰۰ بشه و معدل کل سال اول و دوم و سوم دبیرستانشم بالای ۱۵ باشه و متولد۷۸ باشه میتونه وارد دانشگاه فرهنگیان بشه ؟؟؟

 177. Avatar

  سلام خسته نباشین.شرط معدل دانشگاه فرهنگیان واقعا حذف شده یا احتمال حذف شدن داره و کی قطعی معلوم میشه

 178. Avatar

  سلام من بخاطر شرایطی که داشتم چهارسال پیش معدلم پایینه ینی فقط درحد پاس کردم درسام بود ک مردود نشم.ینی منو قبول میکنن برای فرهنگیان؟

 179. Avatar

  خواهشا به سوال منم پاسخ بدید
  من ۲۵ سالمه و لیسانس مهندسی پروژه دارم پایان خدمت هم دارم میتونم ثلت نام کنم؟!

 180. Avatar

  سلام واقعن شرط معدل خذف شد؟؟؟؟

  • ایران مشاوره
   ایران مشاوره

   با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که شرط معدل برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان حذف گردد لیکن به صورت قطعی مشخص نمیباشد و بایستی منتظر دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سال ۹۸ باشیم.

 181. Avatar

  من لیسانس شیمی دارم و ۳۰ ساله
  امکان رفتن به دانشگاه فرهنگیان هست

  • ایران مشاوره
   ایران مشاوره

   با سلام
   برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی تا ۲۲ سال میباشد لذا میتوانید در صورت نیاز آموزش و پرورش برای رشته تحصیلی شما در آزمون های استخدامی این ارگان شرکت کرده و در صورت قبولی و گذراندن دوره کارورزی یکساله استخدام این سازمان شوید، البته به این نکته هم توجه داشته باشید که سن استخدام برای داوطلبان با مدرک کارشناسی تا ۳۰ سال می باشد.

 182. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی پروژه دارم
  ۲۵ سالمه و کارت پایان خدمت هم دارم
  میتونم تو ازمون استخدامی فرهنگیان ثبت نام کنم؟!!
  خواهشا جواب بدید خیلی برام مهمه

 183. Avatar

  سلام به نظرتون چفد احتمالش هست اموزش ابتدایی بیارم( دختر تجربی ترازم۸۸۱۷ از خراسان رضوی)

 184. Avatar

  سلام شرط معدل دانشگاه فرهنگیان واقعاً حذف شده؟؟

  • ایران مشاوره
   ایران مشاوره

   با سلام
   خیر در مورد حذف شرط معدل برای داوطلبانی که قصد دارند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند اطلاعیه ای منتشر نشده است.

 185. Avatar

  سلام‌.من‌ الا‌ن‌ کاردانی‌کامپیوترم‌ترم‌۳‌دانشگاه‌ازاد‌اسلامی‌ .ایامیتونم‌ کنکور بدم‌ .ودرصورتی‌ که‌ دانشگاه‌فرهنگیان‌ مجازبشم‌.مشکلی‌بهم‌ بوجود‌نمیاد‌؟لطفاراهنمایی‌کنید

 186. Avatar

  سلام
  بنده متولد ۷۳ هستم و لیسانس گامپیوتر دارم و الان سرباز هستم و تقریبا ۸ ماه از خدمتم گذشته و تا برج ۹۸/۱۱ خدمت دارم.
  خواستم بپرسم میتونم تو آزمون استخدامی اموزش پرورش شرکت کنم؟ اگه شرکت کنم از ادامه خدمت معاف میشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   با توجه به رشته شما امکان شرکت در آزمون استخدامی وجود دارد، اما جهت شرکت در این آزمون باید کارت پایان خدمت داشته باشید.

 187. Avatar

  سلام روزتون بخیر
  من مدرک دیپلمم مهندسی طراحی وبِ الآنم دارم واسه کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر میخونم
  آیا میتونم تو آزمون شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرایط دانشگاه فرهنگیان: شرط سنی تا ۲۲ سال، داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری(ریاضی، تجربی،انسانی) و معدل کل بالای ۱۵،شرکت در کنکور سراسری و کسب تراز بالای ۶۵۰۰
   همچنین داوطلبان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر در صورت نیاز آموزش و پرورش در رشته های مدنظر می توانند در آزمون استخدامی این ارگان شرکت کرده و با کسب نمره علمی لازم و گذراندن دوره کارورزی استخدام آموزش و پرورش شوند.

 188. Avatar

  سلام یعنی منی که معدلم ۱۴/۹۸ نمیشه هیچ کاری کرد حتما باید دیپلم جدید بگیرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   معمولا از داوطلبانی که شرط معدل یا شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان را نداشته باشند، انجام مرحله مصاحبه از آنها سلب میگردد.

  • Avatar

   سلام خسته نباشد..بنده کاردانی عمران هستم متولد ۷۳میتونم برا دانشگاه فرهنگیان امتحان بدم..کارت پایان خدمت هم دارم

 189. Avatar

  سلام
  من معدلم ۱۴/۹۸ هستش واسه دو صدم آیا میتونم کاری بکنم
  که برم دانشگاه فرهنگیان مثلا از ترمیم معدل یا چیزای دیگه استفاده کنم..یا باید دیپلم جدید بگیرم؟
  وی چیز دیگه اینکه پدر من معلم آیا تاثیری هم دارد؟
  ممنون لطفا راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   معمولا از داوطلبانی که شرط معدل و شرایط دیگر پذیرش دانشگاه فرهنگیان را نداشته باشند، برای انجام مراحل مصاحبه دعوت نخواهند شد.

 190. Avatar

  سلام میخواستم بدونم منکه دیپلمم کاردانش رشته معرقه با مدل ۱۵ هست و بعد اون پیش دانشگاهی از راه دور ثبت نام کردم و معدلم ۱۶ هست ایامیتونم برم دانشگاه فرهنگیان ؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله ، شما میتوانید در آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت کسب حداقل تراز لازم برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته خود را انجام دهید.

   • Avatar

    سلام میخواستم بدونم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۸ از طریق کنکور سراسری انجام میشود یا سوابق تحصیلی من نظام جدید هستم

 191. Avatar

  سلام خسته نباشید برای دانشگاه فرهنگیان موی سر زن هم نگاه میکنن

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بعد از قبولی اولیه در آزمون سراسری و کسب تراز لازم برای دانشگاه فرهنگیان چند برابر ظرفیت از داوطلبان دعوت به مصاحبه خواهند کرد و معاینات پزشکی(چشم،پوست و مو،قلب و عروق،دندان پزشکی،بیماریهای خاص،…) نیز انجام خواهد گرفت.

 192. Avatar

  سلام قضیه دانشگاه آزادآذرماه چیشدآذر ماه از نیمه هم گذشته آیا برکزارمیشه

  • ایران مشاوره

   با سلام
   طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که فرم شماره ۱۵ را پرکرده و امکان انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت ابان ماه از آنها سلب شده بود برگزار خواهد شد و میتوانند از تسهیلات تغییر رشته و انتقالی از مورخ ۱۸ الی ۲۰ آذر ماه استفاده نمایند.

 193. Avatar

  سلام مصاحبه تکمیل ظرفیت فرهنگیان کی هست چرا هنوز برای مصاحبه تماس نگرفته اند؟؟؟

 194. Avatar

  سلام ممیخواستم بدونم شرایط انصراف از دانشگاه آزاد چیه من ورودی ترم بهمنمبرای ثبت نام دو میلیون دادم اکه بخوام انصراف بدم عایا پول رو بهم برمیکردونن یا ن لطفا توضیح بدیذ

 195. Avatar

  زمان مصاحبه تکمیل ظرفیت کی هست چرا هنوز تماس نگرفته اند ؟؟؟

 196. Avatar

  من لیسانس مکانیک دارم ایا میتونم ارشد در دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارت است از ، شرکت در آزمون سراسری یکی از ۵ گروه آزمایشی (انسانی ؛ تجربی ، هنر ، زبان ، ریاضی و فیزیک ، ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ و شرط سنی که هر ساله متغییر می باشد ، در صورت داشتن تمامی شرایط میتوانید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل نمایید.

   • Avatar

    سلام من لیسانس معماری دارم متولد۷۳دیپلم فنى حرفه اى معمارى ایا میشه بنده هم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم؟

    • ایران مشاوره

     باسلام
     یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان، شرط سنی حداکثر (۲۲) سال می باشد . پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۷ از بین متولدین ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد بوده است . شرایط سنی سال ۱۳۹۸ در حال حاضر مشخص نمی باشد.

   • Avatar

    سلام.خسته نباشی..برا دانشگاه فرهنگیان فقط استان خودت قبول میشی؟؟؟؟

    و من پدرم فرهنگی‌و ایثارگر هستن آیا تاثیر دارد؟؟؟؟؟؟

    • ایران مشاوره

     باسلام
     یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان بومی بودن داوطلب می باشد اولویت پذیرش با داوطلبان بومی است .

 197. Avatar

  با سلام.میخواستم بدونم دانشگاه خوارزمی هم شرط معدل دارد برای رشته علوم ورزشی ؟
  برای ازمون عملی شرکت کردم معدلم ۱۴/۸۴ هستش قبولم میکنند یا خیر

 198. Avatar

  با سلام میخواستم بدونم رتبه برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان باید چند باشه تو منطقه سه هستم رتبه کلی و رتبه در منطقه واین چیزا چقدر باید باشه لطفا یکم برام توضیح بدین تو کنکور ۹۸ میخوام شرکت کنم الان هم متوسطه تجربی میخونم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   با کسب نمرهء علمی(تراز) کل ۶۵۰۰ و بالاتر و با کسب رتبه زیر ۴۰۰۰ شانس پذیرش بالاتری در دانشگاه فرهنگیان خواهید داشت، ضمن اینکه داشتن معدل کل ۱۵ در دوره متوسطه(ریاضی فیزیک، علوم تجربی،علوم انسانی) و حداکثر ۲۲ سال سن، و شرط بومی بودن نیز از دیگر شرایط ضروری پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است.

 199. Avatar
  فاطمه کنکور ۹۸ نظام قدیم

  سلام من رشتم تجربیه ملاک تربیت معلم ترازه؟یعنی ممکنه کسی ک رتبش ۳۰۰۰۰ باشه ولی چون ترازش بالای ۶ هزار و پونصده فرهنگیان مجاز باشه؟من امسال ترازم ۵۷۰۰ شد تلاشم باید زیاد باشه تا فرهنگیان مجاز شم؟من میخوام ترازم ب ۶۶۰۰ برسه تو کنکور ۹۸

دریافت مشاوره