جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 - 98
شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از شغل هایی که بسیاری از داوطلبان کنکوری علاقه خاصی به آن دارند و از حرفه های مقدس محسوب می شود، شغل معلمی است. به همین خاطر تا صحبت از شغل معلمی می شود نام دانشگاه فرهنگیان به میان می آید که از طریق این دانشگاه دانشجویان می توانند در وزارت آموزش و پروش استخدام شوند. نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است یعنی داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، در مصاحبه و آزمون های مدنظر این دانشگاه نیز موفق به کسب نمره قبولی شوند.به عبارت دیگر رشته های نیمه متمرکز رشته‌هایی هستند که که پذیرش دانشجو در آن نیازمند انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و علمی می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل به بررسی و ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 97 – 98 پرداخته ایم. برای آگاهی از تمامی موارد مرتبط با دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

 • داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش) برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی می باشد.
 •  دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منظور نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.
 •  در زمان ثبت نام، شروع به تحصیل و حین تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، متقاضیان نباید اشتغال به تحصیل در هر یک از دوره های کاردانی و بالاتر (از جمله پیوسته و یا ناپیوسته) را داشته باشند.
 • قبولی داوطلبان به تعداد پذیرفته شدگان در هر یک از کدرشته محل های مربوط به ویژه فرهنگیان بستگی دارد.یعنی اگر تعداد پذیرفته شدگان به حدنصاب لازم (حداقل 15 نفر) نرسد قبولی داوطلبان لغو خواهد شد.
 • پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.
 • سایر داوطلبان اعم از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی قراردادی، آزاد و … مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهند بود و کلیه رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه های آزمایشی، مخصوص شاغلین رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می باشد.
 • متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر چه دانشجویانی را پذیرش می نماید ؟

1- دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشجو معلم): دانشجویان کارشناسی پیوسته از طریق آزمون سراسری و پس از انجام مصاحبه و گزینش پذیرش می شوند.آموزش این افراد به صورت تمام وقت و برنامه کلاسی آنها در روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد.دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از پایان دوره تحصیلیشان به عنوان معلم در مدارس به فعالیت می پردازند و از ابتدای تحصیل نیز در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

2-دانشجویان کارشناسی ناپیوسته (معلم‌ دانشجو):دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته در صورت داشتن مدرک کاردانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می دهند.برنامه کلاسی این دانشجویان غالبا روز های پنجشنبه و جمعه می باشد.یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است آنها می‌توانند در کلاس ها شرکت کنند.

3- دانشجویان کارشناسی ارشد : در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از میان معلمان، محدود است اما در آینده تعداد بیشتری از دانشجویان را در رشته ‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهند پذیرفت.

شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان 97 – 98

طبق روال سال های گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

1-بومی بودن داوطلب

2-کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3-داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1375/1/7 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4-داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5-ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6-کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7-داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان

رتبه قبولی در پذیرش دانشگاه فرهنگیان به دلیل نیمه مترکز بودن بسیار اهمیت دارد. معمولا داوطلبانی مجاز به تحصیل در این دانشگاه می باشند که ترازشان بیش از 6500 باشد یعنی به طور میانگین احتمال پذیرش رتبه های کمتر از 3000 بیشتر می باشد، تکته ی مهمی که باید یادآور شویم این است که فقط رتبه ملاک پذیرش در دانشگاه فرهنگیان نخواهد بود بلکه داوطلبان بعد از کسب نمره قابل قبول در آزمون کتبی باید در مصاحبه ( آزمون شفاهی ) نیز پذیرفته شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۵۴ نظر

 1. سلام . با توجه به اینکه آموزش و پرورش اعلام کرده که قصد استخدام ۴۲۰۰ نفر دیگر را داردآیا با انتشار این مطلب امیدی به برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امسال هست ؟ واگر برگزار شود باتراز۷۴۰۲ورتبه۲۹۴۳۱منطقه۲ شانس قبولی دارم ؟خیلی ممنون از سایت خوبتون

  • با سلام . به دلیل ظرفیت باقی مانده و درخواست این دانشگاه ها به سازمان احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد . درضمن با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما برای دعوت به مصاحبه بالا میباشد .

 2. سلام میخاستم بدونم شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای فرزندان جانبازین زیر۲۵درصد هم محدودیت داره؟

  • با سلام
   شرایط سنی در دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند.

   • الان شرایط سنی دقیق تا چند سال شد فرهنگیان

    • با سلام
     طبق دفترچه انتخاب رشته ی سال ۹۶/۹۷ شرایط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بین ۲۰ تا ۲۲ سال بوده است برای سال ۹۷/۹۸ بعد از انتشار دفترچه بصورت قطعی میتوان شرایط سنی را اعلام کرد.

    • خیلی ممنونم مرسی از پاسخ گویتان دفترچه فرهنگیان چه ماهی درج میشه ما چطوری باید نسبت به شرایط سنی اعتراض بزنیم امکانش چقدره تا ۲۲ سال قبول کنن

    • با سلام
     دفترچه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان هرساله در اواسط بهمن ماه و همراه با دفترچه های سراسری انتشار میشوند و در ضمن شرط سنی برای داوطلبان ۲۲ سال تمام میباشد .

   • اخه تو سایتا نوشته بود شرط سنی و معدل برای خانواده های شهدا و جانبازین محدودیت نداره خواستم بینم شامل جانبازین زیر۲۵درصدهم میشه یا نه

    • با سلام
     داشتن سهمیه جانبازان و ایثارگران هیچ ارتباطی با تغییر یافتن شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ندارد و همان ۲۲ سال تمام میباشد .

 3. سلام. اسم من هم برای آموزش تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستش. الان دانشجو هستم ولی میخوام برم تربیت بدنی. اما درمورد شرایط و مراحل مصاحبه برای این رشته نمیدونم. ممنون میشم یه کمی راهنماییم کنید.

  • با سلام شما تا تاریخ ۷/۱۵ زمان داشتید تا کارت مربوطه را تهیه کنید و در تاریخ ۸/۸ منتظر اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با مراحل و زمان مصاحبه عملی بمانید .

 4. سلام کجای دفترچه شرایط سنی رو درج کرده میشه سایت و بفرستید که معتبره یعنی حتما تا ۲۲ هست

  • باسلام
   باتوجه به دفترچه ی سال ۹۶ شرایط سنی برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان تا ۲۲ سال می باشد و دفترچه ی سال۹۷ منتشر نشده است شما باید منتظر دفترچه ی سال۹۷ باشید تا شرایط سنی فرهنگیان مشخص شود.

   • دفترچه چندم درج میشه من خیلی درگیرم نمیتونم درس بخونم چون متولد ۷۷ هستم اگه بزار تا ۲۰ سال نمیتونم شرکت کنم

    • با سلام شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری سال ۹۷ زیر ,۷۵/۷ بود و احتمالا در سال بعد یکسال اضافه میشود با توجه به این موضوع از نظر شرایط سنی شما مشکلی برای قبولی در سال اینده ندارید .

 5. سلام من متولد۴/۱۲/۱۳۷۰هستم آیا شرایط سنی من به دانشگاه فرهنگیان میخوره

  • با سلام
   شرایط سنی برای دانشگاه فرهنگیان بین ۲۰ تا ۲۲ سال میباشد.و ممکن است متغیر باشد طبق دفترچه ی راهنمای ثبت نام ازمون سراسری ۹۷ پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ صورت گرفت.

 6. سلام علیکم. وقت شما پاسخگوی عزیز بخیر و سلامت.

  ببینید من الان دانشجوی ترم ۵ مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه ولایت هستم و روزانه هم میباشم ، ۶۹ واحد هم تا قبل از این ترم پاس کردم
  ، میخاستم ببینم اگر من تا بهمن امسال انصرافی بدم از دانشگاه و ثبت نام کنکور انجام بدم، عایا در پذیرش دانشگاه فرهنگیان به مشکل برمیخورم؟ و متولد ۷٫۷٫۱۳۷۶ هم هستم.

  عایا باید جریمه انصرافی هم پرداخت کنم؟؟

  اگر که درخواست کاردانی بدم، بعد ثبت نام کنم او موقع چی ، عایا در قبولی در دانشگاه فرهنگیان مشکل پیش میاد برام؟؟؟؟

  خیییلییی ممنون میشم پاسخگو باشید…..

  • با سلام.
   شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان عبارت است از،شرکت در آزمون یکی از پنج گروه آزمایشی (علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، انسانی ،هنر ،زبان ). داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵،کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرایط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ صورت گرفت، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.جهت پرداخت هزینه انصراف در صورت قبولی در دانشگاه روزانه از شرایط پرداخت هزینه انصراف معاف خواهید بود. درخواست مدرک کاردانی مانع ثبت نام شما در آزمون سراسری نخواهد بود، در نظر داشته باشید شما به دلیل تحصیل در دوره های روزانه باید قبل از برگزاری آزمون انصراف دهید.

 7. سلام ببخشید خیلی سر درگمم امسال شرایط سنی فرهنگیان تا چند ساله ۹۸ من متولد ۷۷ هستم امکان داره بزارن تا ۲۰ سال یعنی یا تا ۲۲ ساله تمام فکرو ذکرم بابت شرایط سنی بهم خورده خواهش میکنم یک اطلاعات دقیق بهم بدید شما اصلا جواب منو نمیدید چند باری پرسیدم اما جوابی ندادین

 8. سلام من امسال(۹۷)کنکور دادم و رشته روزانه قبول شدم ولی به دلیل مشکلاتی شخصی انصراف دادم سوال من این است من که حق انتخاب کد رشته های روزانه کنکور۸۷را ندارم ایا میتوانم با شرکت در کنکور دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان ازاد پذیرفته بشم؟ینی اون روزانه محسوب میشه یا نه؟؟
  سوال دوم اینک اگ من کاردانی حسابداری یا ادبیات رو از دانشگاه ازاد بگیرم میتونم تو کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه فرهنگیان برم؟؟

  • با سلام
   دانشگاه های فرهنگیان نیز جزو دوره های روزانه می باشد؛لذا شما مجاز به انتخاب رشته های این دانشگاه نخواهید بود.در مقطع کاردانی به کارشناسی نیز دانشگاه فرهنگیان معمولا از میان دانشجویان خود و فرهنگیان رسمی و پیمانی اموزش و پرورش پذیرش دارد.

 9. سلام و خسته نباشید
  من پشت کنکوری هستم و برای بار سوم می خواهم کنکور بدم اما برای پشت کنکور موندن مجبور شدم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم تا معافیت تحصیلی بگیرم (کارشناسی پیوسته ) ولی قرار است دو ترم هم مرخصی بدهند یعنی هیچ درسی را دانشگاه پاس نمی کنم فقط به دلیل پشت کنکور ماندن این کار را کردم . سوالم این بود آیا من تراز و رتبه دانگشاه فرهنگیان را داشته باشم می تونم ثبت نام کنم ؟ من متولد ۷۷ نیمه دوم هستم با تشکر ممنون میشم جواب بدید
  و سوال دیگری هم که اگر می تونید جواب بدید این است که
  من تا سال ۱۴۰۲ معافیت گرفتم میشه حدود ۵ سال ولی اگر من در رشته دکترا مثل داروسازی قبول شم باز هم به من معافیت میدهند اخه برای دکترا حداقل ۷ سال لازم هست یا همون ۵ سال است که یک سالش استفاده میشه می مونه ۴ سال

  • با سلام
   سقف سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان معمولا۲۲ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه می باشد.در صورتی که در سال اینده این شرط سنی تغییر نکند احتمالا داوطلبینی که متولد۱۳۷۶/۷/۱ به بعد باشند مجاز به انتخاب رشته های متعلق به دانشگاه فرهنگیان خواهند بود.
   در خصوص بخش دوم سوال شما معمولا سنوات مجاز برای اتمام تحصیل به دانشجو تعلق خواهد گرفت اما نهایتا تمدید سنوات تحصیلی بستگی به موافقت سازمان نظام وظیفه دارد.

 10. سلام ببخشید افرادی ک ماله شهر های دیگه هستن در فرهنگیان تهران میتوانند پذیرفته شوند؟

  • سلام دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبین بومی میباشد. ممکن است شخصی در استانی مانند شیراز در دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده باشد و محل دانشگاه او در شهر تهران باشد. اما در زمان ثبت نام و انتخاب رشته باید فرهنگیان شهر خود را وازد نماید

 11. سلام..آیا دانشگاه فرهنگیان سال ۹۸به اندازه سال ۹۷دانشجو میگیره…یا فقط امسال اینقدر گرفت

  • باسلام
   اطلاعات دقیقی در خصوص میزان ظرفیت دانشگاه فرهنگیان اعلام نشده است باید منتظر دفترچه سال ۹۸ باشید.

 12. سلام معدل پیش دانشگاهی هم مهمه یا نه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چقدره

  • با سلام
   معدل معیار برای پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان فقط معدل کل دیپلم(معدل سال اول،دوم و یوم متوسطه)می باشد.ظرفیت هر پردیس هم بستگی به استان بومی شما دارد.

 13. سلام.من معدلم زیر ۱۵واسه دانشگاه فرهنگیان،میگن واسه ما نظام قدیمیا تراز مهمتره معدل چندان تاثیری نداره واقعیت داره؟؟!

  • با سلام
   اگر معدل کل دیپلم شما زیر ۱۵ باشد تحت هیچ شرایطی نمیتوانید به دانشگاه فرهنگیان ورود شوید .

 14. سلام. من ۲۰ سالمه. گواهی موقت کاردانی دارم. کنکور ۹۸ می‌خوام دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنم.
  در صورت قبولی آیا گواهی موقت کاردانی رو قبول می‌کنند؟ چون به این زودی اصل مدرکم نمیاد.
  و برای من معدل کاردانی ملاکه یا معدل کل دیپلم؟

  • با سلام.
   شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان عبارت است از،شرکت در آزمون یکی از پنج گروه آزمایشی (علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، انسانی ،هنر ،زبان ). داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵،کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرایط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری پذیرش از بین متولدین ۷۵/۰۷/۰۱ صورت گرفت، شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید. در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی مدرک کاردانی شما جایگزین آن خواهد بود. و با مدرک دیپلم خود هم میتوانید برای آزمون ثبت نام انجام دهید.اما لازم به ذکر است زمان انجام مصاحبه علاوه بر مدرک دیپلم ، مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی همراه خود داشته باشید.

 15. سلام خسته نباشید
  ببخشید این درسته ک میگن نمره دوتا از درسای پیش دانشگاهی برا انتخاب دانشگاه فرهنگیان بررسی میشه؟اگه درسته چ درسایی هستن؟
  لطفا توضیح بدین

 16. سلام. من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم. میتونم در آزمون سراسری شرکت کنم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان؟؟؟

  • با سلام . با توجه به آیین نامه این دانشگاه دارندگان مدرک کارشناسی نمی توانند در انتخاب کد رشته و گزینش این دانشگاه ها شرکت کنند .

 17. من کنکوری ۹۸ هستم از اهواز حداقل چه رتبه ای بیارم قبولیم بدون در نظر گرفتن مصاحبه خیلی بالاس ؟

  • با سلام . باتوجه به افزایش ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان و بدون در نظر گرفتن مرحله مصاحبه معمولا داوطلبانی که تراز یا نمره ی ۶۵۰۰ به بالا کسب میکنند برای مرحله مصاحبه دعوت میشوند .

 18. سلام . من کنکوری ۹۸ هستم در منطقه ۳ . حداقل رتبه لازمه برای قبول شدن روزانه پزشکی در دانشگاه های دولتی هرجای کشور چقدر هست لطفا راهنمایی کنید … محمدرضا احدی از مشهد

  • با سلام.
   حداقل رتبه لازم برای قبولی در رشته های پزشکی در دوره های روزانه زیر ۱۲۰۰ می باشد. با رتبه زیر ۱۲۰۰ شما میتوانید، در اکثر شهر ها در رشته پزشکی قبولی کسب کنید.

 19. سلام با رتبه ۱۵۱هزار تجربی و تراز۶۲۰۰امکان دعوت به مصاحبه هست؟؟؟

 20. برای دانشگاه فرهنگیان معدل کدام سال مهمه؟آیا با معدل کتبی۱۴/۵ شانس قبولی هست یا نه؟

  • باسلام، برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان معدل کل دیپلم ملاک می باشد و حداقل معدل کل دیپلم ذکر شده در دفترچه ۱۵ می باشد.

 21. برای ثبت نام فرهنگیان باید موقع ثبت نام ازمون سراسری اقدام کنیم یا اینکه بعد از کنکور ۹۸ در تیر در صورت مجاز بودن رشته تربیت معلم خودشان ما رو مصاحبه دعوت میکنند

  • با سلام . شما بعد از شرکت در آزمون و مجاز شدن برای انتخاب رشته این دانشگاه ها اگر رشته ای را به عنوان قبولی کسب کنید برای مصاحبه عمومی دعوت خواهید شد .

 22. باسلام.من در زمان ثبت نام ازمون سراسری مایل به رفتن به دانشگاه فرهنگیان نبودم و نزدم.اما هم اکنون میخوام برم لطفا راهنماییم کنین چطور و چگونه اقدام کنم تا بتوانم الان در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم.

  • با سلام
   تنها راه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شرکت در ازمون سراسری و اعلام علاقمندی جهت گزینش در این دانشگاه ها می باشد.در صورت دارا بودن امتیاز کافی و معدل مورد قبول دعوت به مصاحبه خواهید شد و در صورت موفقیت در فرایند مصاحبه تحصیل خود را در این دانشگاه ها اغاز خواهید کرد.

 23. سلام کی باید کارت اعتباری فرهنگیان را بخریم برای سال ۹۸

  • با سلام . شما بعد از شرکت در آزمون سال آینده و در صورت دعوت به مصاحبه در تاریخ اعلام شده باید نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام کنید .

   • سلام امروز ۱۸ هست من کارت اعتباری در سایت را دیدم اما مربوط به کنکور ۹۷ شما گفتید از ۱۸ تا ۲۵ بنظروتون من چکار کنم مال کنکور ۹۸رو میخوام

    • با سلام . این تاریخ مربوط به کارت اعتباری دانشگاه فرهنگیان ۹۷ میباشد ولی به طور کلی برای سال آینده بعد از قبولی در آزمون ۹۸ تاریخ خرید کارت اعتباری مشخص خواهد شد .

 24. سلام داداش، میشه بارتبه ۷۶۶۸ از دبیری تربیت بدنی قبول شد بااحتمال قبولی حتمی در مصاحبه، منطقه۲ اردبیل

  • با سلام . با توجه به رتبه کسب شده شما , شانس قبولی شما در رشته تربیت بدنی تا حدودی پایین میباشد .

 25. سلام من امسال سال اخرمه و کنکوری ۹۸ هستم..من بومی اهوازم خواستم بدونم واسه پذیرش در دانشگاه تربیت معلم خارج از خورستان چه رتبه ای مورد نیازه؟؟؟ ایا چون خوزستانم فقط میتونم تربیت معلم خورستان برم؟؟؟ من دوست دارم تهران باشم

 26. با سلام بنده لیسانس علوم سیاسی دارم و کارت پایان خدمت متولد۷۱ می باشم برای ادامه تحصیل در رشته ارشد علوم تربیتی می توانم در آزمون شرکت کنم

  • باسلام شما میتوانید برای رشته علوم تربیتی تغییر رشته دهید . ولی دانشگاه فرهنگیان در مقطع ارشد سهمیه خاصی برای پذیرش از بین داوطلبان ازاد ندارد .

 27. سلام خسته نباشید من ورودی بهمن ۹۶-۹۷رشته حقوق دانشگاه کردستانم ۲۰سالمه و ترم دومم ایا امکان شرکت در ازمون سراسری برای ورود ب دانشگاه فرهنگیانو دارم؟میشه توضیح بدین

  • با سلام.
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتنداز: شرکت در آزمون سراسری ۵ گروه آزمایشی (انسانی،تجربی،ریاضی فیزیک، هنر ، زبان ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در سال ۹۷ ازبین متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد پذیرش صورت گرفت . با توجه به اینکه هر ساله در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری شرط سنی متغییر است،(یا به شرط سنی اضافه ،یا از شرط سنی کم می شود) شما میتوانید جهت اطمینان از شرط سنی برای سال ۹۸ درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 28. سلام میخواستم بدونم شرط معدل در کنکور ۹۸ باید چند باشه؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • با سلام.
   شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان عبارتنداز: شرکت در آزمون سراسری ۵ گروه آزمایشی (انسانی،تجربی،ریاضی فیزیک، هنر ، زبان ) داشتن معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰، و شرط سنی ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در سال ۹۷ ازبین متولدین ۱۳۷۵/۰۷/۰۱ به بعد پذیرش صورت گرفت. بنابراین از بین شرایط ذکر شده فقط شرط سنی متغیر می باشد. و شرط معدل برای هر سال یکسان می باشد.

 29. سلام
  داخل پرونده مدرسه من نوشته معدل کل ۱۶.۶۷ و پایینش نوشته معدل کتبی نهایی ۱۴.۱۹
  بعد داخل کارنامه کنکورمم زده معدل کتبی دیپلم ۱۴.۱۹
  الان برای فرهنگیان کدوم معدل شرطه؟
  گیج شدم بخدا…راهنماییم کنین لطفا

 30. سلام میخواستم بدونم ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان کی شروع میشه؟

 31. سلام من ۲۷شهریوره ۷۶ام شما گفتید باید ۷۶/۷/۱ب بعد باشید ینی امکان نداره من بتونم شرکت کنم؟فقط بخاطر چهار روز ینی دیگ نمیتونم واقعا منصفانه نیست اصلا

  • سلام ممکن است با شما موافقت نمایند. در صورت کسب نمره لازم شما برای مصاحبه دعوت خواهید شد و ممکن است با این اختلاف ۴ روز در زمان مصاحبه موافقت نمایند

 32. سلام من ۹تیر ۷۶م میشه ۲۲سه ماهم میتونم شرکت کنم دانشگا فرهنگیان

  • با سلام . شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال تمام میباشد و اگر شما بالای این سن باشید به هیچ وجه شانس قبولی در این دانشگاه را ندارید .

 33. سوال : سال قبل شرط سنی برای ایثارگران منظور نشد …. آیا امسال شرایط سنی که برای شرکت کتتدگان در آزمون وکالت هست برای ایثارگران هم شامل میشود ؟

 34. سلام شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ ۲۲ سال است؟

 35. سلام ..دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت دارند امسال؟

 36. باسلام.دوستان اینطوری که معلومه دانشگاه فرهنگیان قصدداره برای کنکور۹۸ شرط سنی رو۲۰ سال قراربده.ماباید اعتراض هامونو به گوششون برسونیم تاتصمیمشون روتعغیربدن مثل پارسال،ازهمگی دوستان بخصوص اونایی که برای کنکور۹۸ به مشکل میخورن ازنظرسنی خواهش مندم که درخواست بنویسد برادانشگاه فرهنگیان تاکارازکارنگذشته بتونیم یه کاری بکنیم.امسال سال اخری هست که نظام قدیم هاکنکورمیدن بایدشرط سنی دانشگاه فرهنگیانوافزایش بدن پیام بنویسد ودرخواست کنید که شرط سنی رو به ۲۳ سال برسونند تاخیلیها که شایستگی معلمی رودارند بی بهره نمونن.ازشمامشاورعزیزمیخوام که به بمن ودوستانی که میخوان پیام بفرستند واسه دانشگاه فرهنگیان بگید راه ارتباطیش چطوری هس.شماره تماسشون که همه تماس بگیریم چنده؟ممنون میشم کمکمون کنید

  • با سلام شما میتوانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به صورت اینترنتی درخواست دهید . یا به دیوان عدالت اداری مراجعه کنید البته بعد از قطعی شدن تصمیم دانشگاه .

 37. سلام میخاستم بدونم شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ چگونه است و چطوری باید از نظر سازمان سنجش درباره شرایط سنی ۹۸ با خبر شویم ممنون میشم جواب دهید

  • با سلام . شرط سنی برای دانشگاه های فرهنگیان برای سال آینده ۷۶/۷/۱ به بالا میباشد . شرایط سنی در دفترچه های رشته ها در سایت سنجش درج شده است .

 38. سلام میخاستم بدونم شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۹۸ چگونه است و چطوری باید از نظر سازمان سنجش درباره شرایط سنی باخبر بشیم

  • با سلام . شرط سنی برای دانشگاه های فرهنگیان برای سال آینده ۷۶/۷/۱ به بالا میباشد . شرایط سنی در دفترچه های رشته ها در سایت سنجش درج شده است .

 39. سلام من دو درس افتاده در دبیرستان دارم که ۹و۷شدم ولی خواستم امتحان بدم چون مریض بودم کم شدم گفتن قبول شدی به من هم مدرک قبولی پیش و هم قبولی سه سال دادن ولی تو سایت میزنم نمره هام اصلاح نشدن بنظرتون من قبول شدم چون بهم مدرک دادن گفتن نمیخواد امتحان بدی یانه؟؟؟؟؟؟

  • با سلام
   شما باید حتما در اسرع وقت به مرکز آموزش و پرورش خود مراجعه حضوری نمایید و در ضمن اگر شما تنها یک درس را نیز مردود شده باشید نمیتوانید در دانشگاه مربوطه خود شرکت نمایید .

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید