تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400
شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور به دلیل مزایایی که دارد بسیار مورد توجه داوطلبان قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور لازم است بگوییم که امکان تحصیل به صورت همزمان با سایر دانشگاه­ ها، شهریه کمتر نسبت به برخی دانشگاه های دیگر اعم از دانشگاه­ های غیرانتفاعی و آزاد، نداشتن محدودیت در انتخاب رشته تحصیلی، اجباری نبودن حضور در کلاس و برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت هماهنگ و کشوری، این دانشگاه را به انتخابی مناسب برای داوطلبان علاقه مند به تحصیلات دانشگاهی تبدیل کرده است. در این مطلب قصد داریم به بیان ضوابط و مقرراتی که متقاضیان می بایست جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و یا با آزمون آن در نظر داشته باشند، بپردازیم.

رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه پیام نور متعلق به مقطع کارشناسی پیوسته می باشند.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه پیام نور از دو روش با آزمون و بدون آزمون، به پذیرش داوطلبان و علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ها می پردازند. متقاضیانی که قصد دارند در رشته های با آزمون پیام نور شرکت کنند، می بایست از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام کنکور سراسری اقدام نمایند. در واقع این دسته از داوطلبان نیاز به شرکت در آزمون مجزایی ندارند. از همین رو، ضوابطی که در خصوص نام نویسی در دانشگاه پیام نور تعیین شده اند، همان شرایط ثبت نام کنکور سراسری می باشند.

بخشی از دفترچه ثبت نام کنکور به بیان شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در دوره های روزانه و غیر روزانه دانشگاه سراسری پرداخته است. ضوابطی که در فهرست زیر عنوان شده اند، از آن جایی که بین متقاضیان ثبت نام با کنکور و بدون کنکور پیام نور مشترک هستند، عمومی خوانده می شوند.

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن عداوت (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران (در صورتی که داوطلب سابقه احراز دشمنی
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی دانشگاه پیام نور 1400

برخلاف شرایط عمومی که در هر دو پذیرش دانشگاه پیام نور بین داوطلبان یکسان بود، شرایط اختصاصی ثبت نام با کنکور و بدون کنکور این دانشگاه دارای میزانی تفاوت با یکدیگر می باشند. متقاضیان برای اطلاع از شرایط اختصاصی لازم در پذیرش با آزمون دانشگاه پیام نور، می بایست به دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور مراجعه نمایند. اما با توجه به این که ثبت نام بدون آزمون پیام نور در دو نوبت مهر و بهمن انجام می گیرد، سازمان سنجش آموزش کشور در هر یک از نیمسال های تحصیلی اول و دوم، دو دفترچه مجزا منتشر کرده و در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

شرکت کنندگان با بررسی این دفترچه ها نسبت به ضوابط موجود آگاهی یافته و از انطباق آن با وضعیت خود اطمینان حاصل می کنند. سپس در صورت احراز کلیه شرایط، جهت انجام فرآیند ثبت نام خود اقدام می نمایند.

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان می بایبست دارای گواهینامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی / ترمی واحدی) یا دیپلم نظام آموزش جدید (3 – 3 – 6) در شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش) به شرط اخذ مدرک حداکثر تا 31 شهریور 1400 یا دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (مشروط به دریافت تا تاریخ 30 بهمن 1400 باشند.
 • داوطلبان نباید دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه (در صورت عدم وجود مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا) مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1400 بدون انصراف از تحصیل می باشند. (این دسته از شرکت کنندگان می بایست در صورت قبولی در آزمون، از رشته محل قبلی خود انصراف قطعی دهند و گواهی آن را به واحد دانشگاهی جدید ارائه نمایند. (این متقاضیان، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.)
 • داوطلبانی که در مقطع کاردانی در حال تحصیل می باشند، جهت ثبت نام در آمون، نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • شرکت کنندگان نباید تعهد به خدمت به هیچ یک از ارگان ها یا دستگاه هایی اجرایی، تعهدات سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم داشته باشند.
 • متقاضیان آقا نباید از نظر سازمان نظام وظیفه، منع تحصیل داشته باشند.

شرایط اختصاصی

متقاضیانی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای سال 1400 اقدام کنند، می بایست دارای شرایط زیر باشند.

 1. دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 2. دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.
 3. هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

داوطلبانی که علاقه به شرکت در آزمون سراسری ندارند، می توانند به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور پرداخته و با لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور آشنا شوند. چنانچه از دارا بودن تمامی شرایط فوق اطمینان حاصل کردند، می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدامات مربوط به پذیرش خود در هر یک از نیمسال های مورد نظر را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 در چه مقطعی ارائه می شوند؟

ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه در مقطع کارشناسی پیوسته انجام می شود.

2- آیا دانشجویان دوره روزانه سال 99 می توانند ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور را انجام دهند؟

خیر، این دسته از داوطلبان می بایست قبل از انجام ثبت نام نسبت به انصراف قطعی خود تا تاریخ مشخص شده اقدام نمایند.

3- داوطلبان پذیرفته شده دوره روزانه با آزمون و بدون آزمون سال 1400، مجاز به انتخاب رشته های دوره روزانه سال 1400 هستند؟

خیر، گزینش این دسته از متقاضیان صرفا در رشته های دوره های غیر روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انجام خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱۷ نظر

 1. سلام من دانشجوی دانشگاه پیام نور در رشته‌ی مترجمی و ترم دوم هستم . آیا می تونم دوباره کنکور سراسری داده و در کنار این رشته رشته دیگری را هم بخونم؟

  • با سلام و درود، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد و جهت تحصیل همزمان می بایست دانشگاه مبداء و مقصد موافقت نمایند.

 2. سلام من میتونم با دیپلم فنی حرفه‌ایی نظام جدید(۳_۳_۶) وارد دانشگاه پیام نور بشم و از اونجا رشته مهندسی عمران بخونم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، دانش آموزان نظام جدید رشته های فنی حرفه ای مجاز به ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته می باشند.

 3. سلام‌ من میتوانم‌ با دیپلم نظام جدید(۳_۳_۶) فنی حرفه‌ایی وارد دانشگاه پیام نور بشم و از اونجا رشته مهندسی عمران بخونم؟

 4. سلام دیپلم حسابداری کاردانش نظام جدید دارم میتونم بدون کنکور وارد پیام نور بشم ؟و سوال دوم اینکه :اگه با ازمون بخوایم بریم پیام نور باید توی کنکور سراسری شرکت کنیم؟یعنی فقط از طریق کنکور رشته های نظری ؟!ممنون

  • با سلام، بله شما مجاز به ثبت نام در رشته حسابداری بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور می باشید لازم بذکر است جهت کسب قبولی با آزمون دانشگاه پیام نور می بایست در کنکور سراسری شرکت نمایید.

 5. پس چرا توی خیلی از سایت ها نوشته که کسایی که رشتشون کاردانشه نمیتونن توی پیام نور یا آزاد رشته حقوق قبول بشن

  • باسلام، در صورتی که دیپلم نظام جدید، پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم داشته باشید محدودیتی برای شما جهت ثبت نام وجود نخواهد داشت.

 6. سلام با دیپلم کاردانش نظام جدید میتونم رشته حقوق توی دانشگاه پیام نور یا آزاد بدون آزمون قبول بشم معدلم ۱۷ هستش

  • با سلام، بله شما شانس قبولی در دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و علمی کاربردی در پذیرش بدون کنکور و یراساس سوابق تحصیلی رشته حقوق را دارید.

 7. سلام،من دیپلم نظام قدیم انسانی دارم ولی متاسفانه پیش دانشگاهی نخوندم…ایارشته ای هست ک بتونم ثبت نام کنم بدون نیاز ب مدرک پیش دانشگاهی؟؟؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر با مدرک دیپلم نظام سالی واحدی فقط دانشگاه های علمی کاربردی در مقطع کاردانی ناپیوسته پذیرش دارد که ثبت نام آن معمولا بین مرداد تا شهریور صورت می گیرد.

 8. سلام میخوام روانشناسی ثبت نام کنم پیام نور برا ۱۴۰۰و۱۴۰۱ایا با معدل ۱۴و۲۱ برا دیپلمم میتونم دانشجویه روانشناسی در منطقه محروم و منطقه ۳ بشم

  • با سلام و درود، قبولی در پذیرش براساس سوابق تحصیلی به عوامل مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تعداد انتخاب ها و تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

 9. سلام من ترم دو دانشگاه آزاد کرج هستم میخوام بدونم آیا ممکنه از دانشگاه آزاد به دانشگاه پیام نور کرج انتقالی بگیرم؟؟مشمول معافیت تحصیلی هستم ممنون میشم کمک کنید

  • با سلام، شما می توانید با مراجعه به دانشگاه از وضعیت خود مطلع شوید، در صورت موافقت هر دو واحد مبدا و مقصد، مجاز به انتقالی می باشید.

 10. سلام من مهندس عمران فارغ التحصیل سال ۷۷ هستم ودیپلم ریاضی فیزیک نظام قدیم ایا میتوانم در رشته حقوق پیام نور ثبت نام کنم

 11. سلام
  من دیپلم و فوق دیپلم فنی هستم
  می خواهم در رشته روانشناسی شروع به تحصیل کنم
  چه طور باید پیش برم
  مدرکم مربوط سال ۱۳۸۴ میشه

 12. سلام؛؛ اگر من بخواهم برای سال دوم پشت‌کنکور بمونم
  در این صورت باید دانشگاه پیام‌نور ثبت‌نام کنم؟؟
  آیا این‌راه(ثبت‌نام در پیام‌نور) برای نرفتن به سربازی،، هنوز کاربردی هست؟؟
  دانشگاه پیام‌نور برای فرد کنکوری مشکلی ایجاد نمیکند؟؟؟

  • با سلام، در صورتی که شما در دانشگاه پیام نور، اقدام به ثبت نام کنید، معافیت تحصیلی برای شما صادر می شود و غیبت سربازی نخواهید خورد.

 13. با سلام
  من متولد سال ۷۷ هستم.
  من دیپلم حسابداری گرفتم سال ۹۶.
  الان میتونم رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

  • با سلام، در صورتی که مدرک دیپلم حسابداری شما، نظام جدید (۳-۳-۶) نباشد، با داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی، مجاز به تحصیل در رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور می باشید.

 14. با سلام خسته نباشید ،میخواستم ببینم با دیپلم کاردانش نظام جدیده البته همین ۱۴۰۰ میگیرمش ،خب؟والبته در حالی کاردانشیم واسه کنکور سراسری انسانی ۱۴۰۰ ثبت نامم کردم ،میخواستم ببینم بعد از کنکور سال اولمه ضمنا،میخواستم ببینم اگه من رتبه نیاوردم ایا میتونم تو انتخاب رشته دانشگاه پیام نور بدون کنکور بزنم و سریعا بیام پیام نور رشته علوم تربیتی بخونم ،خواهش میکنم جوابمو بدین

  • با سلام و وقت بخیر، شما می توانید برای پذیرش در دانشگاه، از دو طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و انتخاب رشته از طریق کنکور سراسری اقدام نمایید.

 15. سلام وقت بخیر
  من دیپلم معماری فنی حرفه ایی نظام قدیم بامعدل ۱۶.۱۵ دارم. ک دررشته ماپیش دانشگاه نداشتیم. الان میتونم در پیام نوردرمقطع کاردانی پیوسته اقدام کنم؟ وایابایدازمون بدم برای ورودی یاخیر

  • با سلام و درود، در صورت گرفتن مدرک پیش دانشگاهی مجاز به شرکت در دوره های بدون آزمون رشته ی حسابداری در دانشگاه های پیام نور خواهید بود.

 16. سلام من نظام قدیم هستم و دیپلم ارتباط بصری دارم.
  پیش‌دانشگاهی هم نمیتونم بگیرم.
  میخواستم بدونم برای کاردانی به جز رشته مرتبط با کد دیپلمم رشته دیگه ای میتونم برم یا نه

  • با سلام، شما می توانید از طریق دانشگاه های علمی کاربردی برای ادامه ی تحصیل در مقطع کاردانی ناپیوسته برای سایر رشته ها با توجه به نداشتن مدرک پیش دانشگاهی اقدام نمایید.

 17. سلام. پیام نور غیر روزانه حساب میشه؟

 18. سلام خسته نباشید من رشتم ریاضیه میخاستم ببینم برای ورود ب دانشگاه پیام نور به رشته روانشناسی معدلمون حداقل باید چقدر باشه؟

  • با سلام و درود، قبولی در پذیرش براساس سوابق تحصیلی به عوامل مختلفی از جمله معدل بالا، تعداد انتخاب ها، تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

 19. سلام من دیپلم فنی و حرفه امور دام نظام قدیم دارم معدلم ۱۳ خدمت رفتم ایا میتونم در دانشگاه پیام نور شرکت کنم

  • با سلام و درود، جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته می بایست دارای مدرک دیپلم (نظام جدید، نظام قدیم)، دیپلم و پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی) باشید.

 20. سلام خسته نباشید ببخشید من واسه کنکور ١۴٠٠ثبت نام کردم ..ولی باید برای دانشگاه پیام نوردوباره ثبت نام کنم یااینکه وقت ثبت نام کی هستش

  • با سلام و درود، در صورت خرید سریال ثبت نامی در زمان ثبت نام کنکور سراسری، نیاز به ثبت نام مجدد نیست.

 21. سلام خسته نباشید
  من میخوام از رشته الانم که ریاضیات و کاربرد هاس در روزانه دانشگاه قم انصراف بدم ترم ۶ هستم و میخوام دانشگاه پیام نور بدون آزمون رشته مدیریت دولتی رو برای امسال یعنی ۱۴۰۰ برم. هنوز انصراف ندادم فروردین واردیبهشت انصراف بدم مهر میتونم ثبت نام کنم در دانشگاه پیام نور؟واگه نه چه زمانی؟ چه پیشنهادی دارین متشکرم

  • با سلام و وقت بخیر، بله، در صورت انصراف در بازه زمانی مذکور، محدودیتی جهت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مهر ۱۴۰۰، نخواهید داشت.

 22. سلام من دانشجو روزانه کارشناسی دانشگاه تهرانم میشه به صورت همزمان به عنوان رشته دوم در دانشگاه پیام نور تحصیل کنم ؟

  • با سلام، بله، در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد، تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی، در دانشگاه سراسری و پیام نور، مشکلی نخواهد داشت.

 23. با سلام
  من الان پایه دوازدهم انسانی هستم و تو فرم ثبت نام کنکور
  توی قسمت علاقه ها بخش علاقمند به گزینش در رشته های دانشگاه پیام نور
  در پاسخ ( خیر) گذاشته شده.
  آیا در صورتی که نتونم دانشگاه دولتی قبول بشم …میتونم به دانشگاه پیام نور برم؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

 24. با سلام
  من دیپلم تجربی رو با معدل ۷ از مدرسه شبانه دارم
  میخواستم بپرسم رشته زبان خارجه بدون کنکور واسه دانشگاه پیام نور هست؟
  و اگر هست من با شرایطی که عرض کردم ثبت نام میشم ؟
  با تشکر از شما…

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، رشته ها ی مترجمی زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی ارائه شده است. لازم به ذکر است برای قبولی عوامل مختلفی از جمله: معدل کتبی نهایی و کل دیپلم، ظرفیت رشته ی مورد نظر، معدل سایر داوطلبین و تعداد شرکت کنندگان دخیل می باشد.

 25. ببخشید میشه با دیپلم فنی حر فه ای نظام جدی در دانشگاه بدون کنکور پیام نور ثبت نام کنم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، دانش آموزان نظام جدید رشته های فنی مجاز به ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته می باشند.

 26. با معدل حد اقل ۱۵ شانس قبولی هست در دانشگاه پیام نور یاسوج

  • با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کل و کتبی نهایی دیپلم، تعداد شرکت کنندگان و معدل های آنان، ظرفیت رشته ی مد نظر و… دخیل می باشد.

 27. سلام من دانشجو ترم ۳ پیام نور عمرانم ایا میتوانم کنکور تجربی بدهم و همزمان در هر دو تحصیل کنم؟

  • با سلام وقت بخیر، محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد.در صورت موافقت هر دو دانشگاه، امکان تحصیل همزمان نیز وجود دارد.

 28. باسلام وقت بخیر. من رشته معماری داخلی درس میخونم میخواستم بدونم اگه تو دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدم میشه با مدرکش وارد بازار کار شد

 29. برای رشته علوم تربیتی دانشگاه پبام نور بدون کنکور حداکثر معدل چقدره

 30. با سلام
  من دیپلم حسابداری دارم و میخوام برای کاردانی تو دانشگاه پیام نور شرکت کنم!
  ایا میتونم همچین کاری انجام بدم یا نه ؟

  • با سلام، دانشگاه پیام نور در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته رشته ای ارائه نمی دهد.

 31. باسلام.من در سال ۱۳۷۹ دیپلم نظام جدیدرشته ادبیات با معدل ۱۴ دارم و مدرک پیش دانشگاهی ندارم.آیا امکانش هستش با این شرایط بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی دانشگاه پیام نور بدون ازمون ثبت نام بکنم.

  • با سلام و درود، برای ثبت نام در دانشگاه های پیام نور دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی یا دیپلم نظام جدید الزامی است.

 32. سلام
  برای انصراف از پیام نور حتما باید واحد درسی پاس کرده باشیم؟

 33. من شنیدم که دانشجویی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنه اگر انصراف بده حق استفاده مجدد از معافیت تحصیلی رو نداره آیا این موضوع درسته؟

  • با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه آقایان تا قبل از خدمت سربازی یک بار حق انصراف دارند.

 34. سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم میشه با پیش دانشگاهی ادبیات رشته شیمی کاربردی بدون کنکور بخونم؟؟؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، مشکلی از بابت ثبت نام برای شما در رشته ی ذکر شده وجود ندارد.

 35. سلام
  من سال ۹۶ با آزمون سراسری در رشته زیست شناسی دانشگاه پیام نور قبول شدم و معافیت تحصیلی ۵ ساله تا شهریور۱۴۰۱ گرفتم . خواستم بدونم من میتونم از رشته قبلیم انصراف بدم و دوباره در پیام نور در یک رشته با آزمون یا بی آزمون ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم؟

  • با سلام و وقت بخیر، شما در کل طول مدت زمان تحصیل خود مجاز می باشید، یک بار از دانشگاه انصراف دهید. پس از انصراف و ثبت نام مجدد، معافیت تحصیلی جدید برای شما لحاظ می شود.

 36. سلام من کاردانی حسابدلری از موسسه اموزش عالی دارم با معدل ۱۴ میتونم برای کارشناسی پیام نور ثبت نام کنم ؟؟،

  • با سلام و وقت بخیر، پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه های پیام نور وجود ندارد.

 37. سلام الان میتونم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و اینکه مهلت ثبت نام تا چه موقعه ای هست و کجا باید ثبت نام کنم؟

  • با سلام، مهلت ثبت نام به پایان رسیده است، لازم به ذکر است می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه نموده تا در صورت داشتن ظرفیت، ثبت نام نمایید.

 38. سلام من بیست سالمه الان دیپلم گرفتم یه چندماهی میشه رفتم توو بیست سال سال دوازدهمو تابستوون تموم کردم خاستم بدونم میشه دانشگا پیام نور ثبت نام کنم مشکل نظام وظیفه نداره

  • با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، در حال حاضر شما مشمول خدمت سربازی می باشید و امکان تحصیل در دانشگاه برای شما وجود ندارد.

 39. سلام. میخواستم بپرسم من اگر کنکور زبان بدم میتونم تو دانشگاه پیام نور رشته علوم تربیتی بخونم؟

  • با سلام و درود، در صورت شرکت در کنکور زبان، مجاز به ثبت نام در دوره ی سوابق تحصیلی ( با معدل) دانشگاه پیام نور و رشته ی مورد نظر خواهید بود.

 40. من متولد۷۵هستم ولی دیپلم حسابداری رو در سال۹۶/۱۱/۱۱گرفتم.من در چه رشته های بدون کنکور پیام نور میتوانم ادامه تحصیل بدهم؟؟؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، شما با داشتن مدرک دیپلم نظام سالی واحدی و پیش دانشگاهی مجاز به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های پیام نور می باشید.

 41. سلام من دیپلم فنی حرفه ای دارم و بدون کاردانی میتونم برای رشته روانشناسی اقدام کنم ؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن دیپلم نظام جدید ۶-۳-۳، دیپلم نظام قدیم و دیپلم نظام سالی واحدی (درصورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی) شما مجاز به شرکت در رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور، مقطع کارشناسی پیوسته می باشید.

 42. سلام من رشته علوم تجربی با معدل کتبی ۱۰ آیا شانس قبولی من در دانشگاه پیام نور وجود داره،واسه تکمیل ظرفیت ثبت نام کردم

  • با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کتبی و کل شما، ظرفیت ها، انتخاب رشته، معدل سایر شرکت کنندگان دخیل می باشد.

 43. سلام من فوق دیپلم روانشناسی دارم بعدش رفتم سربازی امدم الان س ساله میخوام درسم ادامه بدم باید چکار کنم لطفا راهنمایی کتید

  • با سلام و درود، به دلیل نبود کارشناسی ناپیوسته ی رشته ی روان شناسی، می بایست تحصیل خود را در رشته های دیگری ادامه دهید و یا از ابتدا تحصیل در رشته ی روان شناسی را شروع کنید.

 44. من دیپلم انسانی با معدل چهارده هستم، پیش دانشگاهی نرفتم ایا میتونم، در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم، باسپاس

  • با سلام و درود، یکی از شرایط ثبت نام و ورود به دانشگاه های بدون آزمون سراسری و آزاد، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی یا دیپلم نظام جدید (۶/۳/۳) می باشد.

  • ایا کسی تا الان با معدل ۱۴و ۲۱ در دیپلم تونسته روانشناسی بخونه پیام نور ؟

  • با سلام، شما با این معدل شانس قبولی در رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور با پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی را دارید.

 45. سلام . من سال ۱۴۰۰ دیپلم انسانی میگیرم و معدلم ۱۸ به بالاست ایا بدون مدرک کاردانی میتونم حقوق پبام نور بخونم ؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی بهمن ماه سال ۱۳۹۹، دانش آموزان نظام جدید (۳-۳-۶) بدون داشتن مدرک کاردانی مجاز به ثبت نام می باشند.

 46. سلام.من امسال دانشجوی ورودی۹۹روزانه هستم.امکان تحصیل دررشته دوم دردانشگاه پیام نوربرای من وجودداره؟

  • با سلام، بله در صورت کسب موافقت هر دو دانشگاه، امکان تحصیل مجدد برای شما امکان پذیر است.

 47. سلام.
  متولد ۱۳۴۸ هستم و سالها قبل در مقطع کارشناسی مهندسی تحصیل می کردم که پس از گذراندن ۷۵ واحد انصراف دادم.
  آیا می توانم در دانشگاه پیام نور برای تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود، می بایست از ابتدا در رشته ی مورد نظر شروع به تحصیل نمایید.

  • با سلام به سوالی داشتم من الان دانشجوی روزانه هستم می خواستم همزمان کنکور بدم و یه رشته پیام نور هم درس بخونم آیا مجاز به همچین کاری هستم

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که دانشجوی دانشگاه های روزانه می باشید، برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰، شما باید تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید. لازم به ذکر است شما می توانید بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید.

 48. سلام، من با دیپلم کامپیوتر کاردانش نمیتونم رشته حقوق دانشگاه پیام نور شرکت کنم؟ حتما باید کاردانی داشته باشیم؟ اگر کاردانی رشته حقوق ثبتی دانشگاه علمی کاربردی داشته باشیم میتونیم برای کارشناسی همین رشته پیام نور ثبت نام کنیم؟

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید ۶-۳-۳، دیپلم سالی واحدی (درصورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی) و یا مدرک کاردانی شما مجاز به شرکت در رشته ی حقوق دانشگاه پیام نور می باشید.

 49. سلام من رشتم تجربه .امسال برای رشته ی علوم تربیتی پیام نور شرکت کردم میخواستم بدونم میتونم در کنکور ۱۴۰۰ هم شرکت کنم یعنی مشکلی نداره؟

 50. زهرا قلی زاده

  سلام
  من دیپلم رشته تجربی هستم میخوام رشته حقوق پیام نور ثبت نام کنم معدلم ۱۹:۳۰یا امکانش وجود دارم لطفا راهنماییم کنید

  • با سلام و درود، محدودیتی جهت ورود به رشته حقوق با مدرک دیپلم تجربی وجود ندارد. لازم به ذکر است که قبولی در دوره های بدون آزمون به شرایطی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها، تعداد انتخاب ها و… بستگی دارد.

  • سلام
   خواستم من ورودی ۹۸ دانشگاه پیام نور هستم خواستم بدونم میتونم در کنکور۱۴۰۰ شرکت کنم یا ن؟

  • با سلام و وقت بخیر، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد. لازم به ذکر است می توانید پس از قبولی در کنکور ۱۴۰۰، از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره