تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 99

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 99

شرایط شرکت در دانشگاه علمی کاربردی 99
شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 99

دانشگاه جامع علمی کاربردی هر ساله در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته براساس سوابق تحصیلی، دانشجو می پذیرد و داوطلبان در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند، می بایست در زمان تعیین شده توسط این دانشگاه، با مراجعه به سایت سازمان سنجش یا واحد دانشگاهی مورد نظر، ثبت نام خود را انجام دهند. رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بسیار متنوع است و در زمینه های صنعت، مدیریت و خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی ارائه می شود و داوطلبان واجد شرایط می توانند بر اساس علاقه خود در یکی از رشته های ارائه شده ثبت نام کنند. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دوبار در سال و برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد و داوطلبان جهت پذیرش می بایست از شرایط عمومی و هم چنین شرایط اختصاصی مربوطه بهره مند باشند.

دارا بودن مدرک دیپلم (برای ثبت نام دوره کاردانی) و مدرک کاردانی (برای ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته) از شرایط اصلی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

طبق روال هرساله، شرایط تکمیل فرم نام نویسی بدون کنکور، شامل شروط عمومی و اختصاصی می باشد و داوطلبان در صورتی که همه ی شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام را داشته باشند، در مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، مجاز به ثبت نام می باشند. شرایط ثبت نام اینترنتی دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی در ادامه این مقاله آورده شده است.

شرایط عمومی

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی که در ادامه ذکر می شود، برای داوطلبانی که قصد تحصیل در هر یک از مقاطع کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته را دارند یکسان بوده و بهره مندی از این شرایط برای همه متقاضیان الزامی می باشد.

 • اعتقاد کامل داشتن به دین اسلام یا یکی از دین های مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • پایبندی به احکام عملی اسلام (انجام واجبات و دوری از محرمات)
 • عداوت نداشتن با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • متناسب بودن وضعیت جسمی داوطلب با رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • شهرت نداشتن به انجام کارهای غیراخلاقی در طول دوران تحصیلی یا شغلی
 • عدم سابقه عضویت در ساواک و گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

 • داوطلبان مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا دیپلم متوسطه 3 ساله نظری یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش جهت ثبت نام در دوره کاردانی دارا باشند.
 • مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته، داشته باشند
 • دارندگان مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیز می توانند ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند.
 • داوطلبانی که بدون توجه به نوع رشته فارغ التحصیلی در رشته ای غیر همنام با مدرک تحصیلی خود ثبت نام می کنند، می بایست دروس جبرانی و پیش نیاز رشته پذیرفته شده را بگذرانند.
 • شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت) را دارا باشند.
 • پذیرش داوطلبان در دانشگاه علمی کاربردی بر اساس معدل کل یا کتبی مدرک تحصیلی آن ها و با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین، متقاضیان بومی و ایثارگر انجام می گیرد.

منظور از داوطلب شاغل یعنی همان که داوطلبان می بایست، در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی فعالیت داشته باشند، در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشند و در حرفه ای منطبق با رشته انتخابی خود شاغل باشند.

نکات لازم برای پذیرش در دانشگاه های علمی کاربردی

 • در رابطه با نحوه پذیرش دانشجو لازم است بگوییم که ثبت نام داوطلبان بر اساس معدل کل مدرک فارغ التحصیلی و ضمن در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین، بومی و ایثار گر انجام می شود. در واقع منظور از داوطلب شاغل یعنی کسی که در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی فعالیت داشته باشد یا در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد و در حرفه مرتبط با رشته انتخابی شاغل باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که کارمند رسمی سازمان های دولتی می باشند، در صورتی مجاز به ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی هستند که موافقت نامه کتبی سازمان مورد نظر را برای تحصیل کسب کنند.
 • داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه شاغل می باشند، باید در رشته ای مرتبط با شغل خود ثبت نام کنند و اگر پس از اعلام نتایج مشخص شود که شغل آن ها مرتبط با رشته پذیرفته شده نیست، قبولی آن ها کان لم یکن تلقی می گردد.
 • امکان تحصیل هم زمان در دو رشته و مقطع متفاوت وجود ندارد و داوطلبانی که در حال تحصیل در دانشگاه های دیگر می باشند، مجاز به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیستند و علاقه مندان به تحصیل هم زمان در دو رشته، می توانند در دوره های غیرحضوری ثبت نام کنند.
 • امکان درخواست تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، نقل و انتقالی و میهمانی، از ترم دوم به بعد میسر می باشد.
 • داوطلبان برای ثبت نام دوره کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر 30 کد رشته و برای ثبت نام دوره کارشناسی مجاز به انتخاب حداکثر 20 کد رشته می باشند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تحصیلی، برای مقطع کاردانی در بازه زمانی 16 تا 22 دی ‌ماه و در مقطع کارشناسی از 17‌ تا 23 دی ‌ماه 99 می باشد. داوطلبانی که شرایط ذکر شده در مطلب فوق را دارا هستند، می توانند در این تاریخ، با تهیه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور یا واحد دانشگاهی پذیرنده مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- کدام مدارک تحصیلی را جهت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی باید ارائه دهیم؟

داوطلبان باید دارای مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا دیپلم متوسطه 3 ساله نظری یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش مورد تایید باشند.

2- حداکثر تاریخ اخذ مدرک تحصیلی برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی چه زمانی می باشد؟

داوطلبان جهت ثبت نام در این دانشگاه می بایست قبل از نام نویسی مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی خود را دریافت نمایند.

3- آیا تمامی رشته های دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند؟

بله، این دانشگاه تنها به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۹ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید
  میخواستم ببینم امکانش هست با کاردانی رشته علوم ورزشی با سوابق تحصیلی در کاردانی به کارشناسی رشته دندانسازی شرکت کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی ثبت نام کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۰، رشته ی ساخت پروتزهای دندانی براساس سوابق تحصیلی می باشد و محدودیتی از بابت انتخاب این رشته وجود ندارد.

 2. Avatar

  آیا با داشتن دیپلم کارودانش میشه در دانشگاه علمی کاربردی حقوق خوند؟یا حتما باید دیپلم انسانی داشت؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما با داشتن دیپلم کارودانش هم مجاز به ثبت نام در رشته حقوق دانشگاه های علمی کاربردی می باشید.

 3. Avatar

  سلام من رشته ی خیاطی دیپلم کارو دانش نظام جدید دارم میتونم در رشته ی کودک یاری ثبت نام کنم شراطیش چه جوریه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، با داشتن مدرک دیپلم خیاطی، محدودیت برای شرکت در رشته کودک یاری در دانشگاه های علمی کاربردی نخواهید داشت.

 4. Avatar

  سلام من کاردانی دارم میخواهم کارشناسی را هرچه زودتر بگیرم چطور اقوام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش، ثبت نام دانشگاه های سراسری در مقطع کارشناسی نا پیوسته از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ می باشد. لازم به ذکر است ثبت نام دانشگاه های بدون آزمون دانشگاه آزاد و علمی کاربردی نیز حدود ماه های مرداد و شهریور انجام می شود.

 5. Avatar

  سلام
  من مدرک لیسانس دارم میتونم مترجمی زبان دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورتی که دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت باشید، محدودیتی برای شرکت نخواهید داشت.

 6. Avatar

  سلام بنده سال دوازدهمم و برای کاردانی میخام انتخاب رشته کنم آیا معافیت تحصیلی شامل حال من میشه؟ یعنی با انتخاب رشته در این دانشگاه معافیت تحصیلی میگیرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، بله، با ثبت نام در این دانشگاه، معافیت تحصیلی متناسب با مقطع پذیرفته شده، برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

 7. Avatar

  سلام وقت بخیر
  بنده امسال مدرک کارشناسیم رو گرفتم و در حال حاظر معافیت تحصیلی دارم. آیا میتونم تا قبل از اتمام معافیت تحصیلی ثبت نام کنم یا اینکه حتما باید پایان خدمت یا معافیت دائم داشته باشم.
  ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام و وقت بخیر، در صورت داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت (کفالت، پزشکی) مجاز می باشید مجدد در مقطع کاردانی یا کارشناسی شرکت کنید.

 8. Avatar

  سلام فوق دیپلم در دانشگاه علمی کاربردی در ماه بهمن ۹۹ ثبت نام کنم در کدام سال مدرک فوق دیپلم میگیرم ؟؟

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم و پیش دانشگاهی ندارم ایا میتوانم در رشته طراحی دوخت ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل نداشتن مدرک پیش دانشگاهی،در صورت ارائه فقط مجاز به انتخاب دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی خواهید بود.

نمایش دیدگاه های بیشتر
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره