تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / شرایط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

شرایط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

شرایط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
شرایط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

متقاضیانی که قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند و از بین دو راه ورود به این دانشگاه یعنی شرکت در کنکور و یا پذیرش به صورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی راه دوم را انتخاب می کنند، لازم است دارای یک سری شرایط عمومی و اختصاصی باشند که جزئیات آن از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

صرفا متقاضیانی که معدل مقطع کارشناسی آن ها حداقل 12 می باشد، مجاز به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند.

شرایط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

هر کی از داوطلبانی که قصد دارید در فرآیند جذب دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور و صرفا با توجه به سوابق تحصیلی اقدام نمایند، لازم است پیش از اقدام به نام نویسی ابتدا از شرایط و ضوابط مربوطه مطلع گردید تا در روند نام نویسی و انتخاب رشته خود با مشکل مواجه نشوید. همچنین توجه داشته باشید شرایط اختصاصی ثبت نام دارای تبصره هایی است که امکان دارد هریک یا تعدادی از آن ها شامل حال برخی از افراد شود.

شرایط عمومی 

شرایط ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

شراط عمومی
اعتقاد به دین اسلام و یا ادیان عنوان شده در قانون اساسی کشور
عمل به واجبات و دوری از محرمات
عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی
نداشتن سابقه فعالیت در ساواک
عدم وجود سوء پیشینه اخلاقی
رعایت شئونات مربوط به تحصیل یا اشتغال

شرایط اختصاصی 

 • دارا بودن مدرک فارغ التحصیلی مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی
 • فارغ التحصیلی حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه سال جاری و مورد تایید بودن مدرک مربوطه توسط وزارت علوم و سایر سازمان های مرتبط
 • معدل حداقل 12 برای افرادی که فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته هستند و تمایل به شرکت در این نوع از پذیرش با استفاده از سوابق تحصیلی را دارند، الزامی است.
 • متقاضیان دارای مدارک تحصیلی معادل ملزم به داشتن شروط “آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسـمی در آزمون هـای ورودی مقـاطع بالاتر” هستند.
 • داوطلبانی که در حال تحصیل در یکی از رشته های غیر روزانه مقطع کارشناسی ارشد می باشند و قصد ثبت نام در فرآیند پذیرش بدون کنکور این مقطع را دارند، منعی برای نام نویسی و انتخاب رشته ندارند اما در صورت قبولی پس از اعلام نتایج نهایی در رشته تحصیلی مورد نظر می بایست از رشته قبلی خود انصراف دهند.
 • داوطلبانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری فارغ التحصیل شده اند اما مایل به شرکت در این دوره می باشند، ملزم به تکمیل تقاضانامه بر اساس مقطع کارشناسی هستند.
 • دانشجویان دوره روزانـه در حال تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد قبل از سال 1400 (به جز پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 که مجاز به ثبت نام در این مرحله نیستند) لازم است پیش از اقدام به نام نویسی و نهایتا تا پایان مهلت مقرر ثبت نام در این مرحله، نسبت به انصراف از تحصیل خود اقدام نمایند.
 • آن دسته از متقاضیان که در رشته های گروه پزشکی تحصیل می کنند و تمایل به شرکت در پذیرش بدون آزمون ارشد آزاد را دارند، می بایست مواردی از قبیل طرح تعهد خدمت را حل کنند و با اطمینان از اینکه در نظر سازمان مربوطه منعی جهت شرکت آن ها در این نوع پذیرش ندارد، اقدام به ثبت نام نمایند.
 • کسانی که قصد شرکت در فرآیند ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد را دارند و فارغ التحصیل یا دانشجوی رشته هایی دبیری هستند می بایست پیش از اقدام به نام نویسی، موافقت نامه کتبی آموزش و پرورش را دریافت کنند.
 • آن دسته از داوطلبانی که از مزایای رفاهی دانشگاه استفاده می نمایند، در صورت شرکت و در نهایت قبولی در مقطع جدید این امکان را دارند تا به وسیله تضمینی که مورد تایید صندوق مربوطه باشد، باقی تسویه حساب و تعهد خود را تا پس از اتمام تحصیل به تعویق بیندازند.

شرایط نظام وظیفه 

 1. داشتن کارت پایان خدمت هوشمند
 2. داشتن کارت معافیت دائم
 3. دارا بودن بگ آماده به خدمت بدون غیبت برای افراد دارای مشمولیت تحصیلی

سوالات متداول

1- فارغ التحصیلان چه مقاطعی می توانند نسبت به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام کنند؟

دانش آموختگان مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری و یا افراد مشغول به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته می باشند.

2- حداقل معدل لازم برای کسانی که قصد شرکت در پذیرش ارشد آزاد بر اساس سوابق تحصیلی را دارند، چیست؟

حداقل معدل 12 در مقاطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته از جمله شرایط ثبت نام در این فرآیند می باشد.

3- جهت شرکت در پذیرش ارشد آزاد بر اساس سوابق تحصیلی، داوطلبان حداکثر تا چه تاریخی فرصت فارغ التحصیلی دارند؟

متقاضیانی که مشغول به تحصیل هستند، حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه سال جاری می بایست فارغ التحصیل شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد