تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط خرید خدمت سربازی 1400

شرایط خرید خدمت سربازی 1400

ضوابط خرید خدمت سربازی 1400
شرایط خرید خدمت سربازی 1400

از آن جایی که داشتن کارت سربازی، اهمیت بسزایی جهت استخدام در ارگان ها و سازمان ها، دریافت وام و سایر فعالیت های احتماعی دارد، بسیاری از افرادی که پس از بهره مندی از مشاوره نظام وظیفه و آگاهی از ضوابط این دوره، شرایط شرکت در خدمت مقدس سربازی را ندارند، به دنبال خرید آن می باشند.

در همین راستا باید گفت که مشمولان نظام وظیفه تنها تا پایان سال 97 فرصت داشتند تا با پرداخت جریمه، از سربازی معاف شوند. در سال 98 با توجه به بودجه کشور و مشکلات موجود در این زمینه، طرح جریمه مشمولان غایب حذف شد در نتیجه، در حال حاضر افراد بایستی وضعیت نظام وظیفه خود را در سریع ترین زمان مشخص نمایند.

طرح خرید خدمت سربازی یا به عبارتی طرح جریمه مشمولان غایب در سال 99 اجرایی نخواهد شد.

شرایط خرید خدمت سربازی 1400

دولت برای اولین بار در برنامه بودجه کشور در سال 94، قانونی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند وضع نمود که طبق این بند افراد می توانند با پرداخت جریمه نقدی غیبت خود، از خدمت سربازی معاف شوند یا به عبارتی کارت پایان خدمت خود را بدون گذراندن این دوره به صورت حضوری دریافت نمایند.

اما در لایحه بودجه سال 98، جریمه غیبت سربازی لحاظ نشد و کسانی هم که تا پایان فروردین ماه سال 98 درخواست معافیت قانون جریمه مشمولان غایب را ثبت نمودند، تا پایان سال ۹۹، برای پرداخت مبلغ جریمه خود فرصت داشتند.

همچنین مطابق با اعلام رئیس سازمان وظیفه عمومی، در سال جاری برنامه ای برای پرداخت جریمه و خرید خدمت سربازی مقرر نشده و مشمولان بایستی هرچه زودتر تکلیف وضعیت سربازی خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مشخص نمایند چرا که در صورت فرار از سربازی بایستی با مراجعه به یگان مربوطه، مراحل قضایی خود را طی کنند.

شرایطی که در ادامه این مقاله ذکر شده است مربوط به سال 97 می باشد که در صورت وضع شدن مجدد قانون خرید خدمت سربازی در سال 99 این مقاله به روز رسانی خواهد شد. همچنین شما عزیزان برای اطلاع از جدید ترین اخبار و اطلاعیه ها پیرامون خدمت وظیفه عمومی می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شده و آخرین اخبار را دریافت نمایید.

 • مشمولان غایب که به صورت اقساط و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمایند، می توانند گواهینامه رانندگی اخذ کنند.
 • افرادی که بیش از 8 سال غیبت دارند، باید تا پایان سال 97 در طرح جریمه سربازی ثبت نام کرده، یک قسط از اقساط 13 ماهه را تا پایان سال پرداخت و مابقی آن را در سال 98 تسویه نمایند.
 • فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی، علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده، به شرط عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان، با هر مقطع تحصیلی، مشمول اعمال پنجاه درصد تخفیف می شوند.
 • افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از پنجاه درصد تخفیف بهره‌مند می گردند.
 • به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال، ده درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه، یک سال محسوب می شود.

مشمولین خدمت وظیفه عمومی

 • مشمولانی که تا تاریخ 29 اسفند 97 مدت غیبت آن ها به بیش از 8 سال تمام برسد، شامل این مقررات می باشند.
 • ملاک محاسبه شروع غیبت مشمولین وظیفه با بیش از 8 سال غیبت، 18 سال تمام است.
 • مشمولین غایبی که تابعیت ایرانی اخذ کرده اند، ملاک محاسبه غیبت آن ها نیز از سن 18 سال تمام خواهد بود.
 • برای اعمال تخفیف در مبالغ تعیین شده برای مشمولان غایب متاهل ملاک محاسبه، داشتن همسر دائم و فرزندان قانونی خواهد بود (برای مشمولان متاهل، 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به‌ ازای هر فرزند، 5 درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.)

سربازان حین خدمت

 • سربازانی که در حال انجام خدمت سربازی می باشند و قبل از اعزام به خدمت بیش از 8 سال غیبت داشته اند، شامل این مقررات می باشند.
 • سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند، پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی از خدمت ترخیص خواهند شد.

سربازان فراری

 • سربازان فراری که از تاریخ آخرین فرار از خدمت آن ها بیش از 8 سال گذشته باشد و تاکنون نیز برای اعزام به خدمت اقدام نکرده باشند، شامل این مقررات می باشند. ضمن اینکه مدت فرار آن ها تا پایان سال 98 محاسبه می شود.
 • سربازان فراری که از تاریخ آخرین فرار از خدمت آن ها، بیش از 8 سال نگذشته باشد (کمتر از 8 سال) در صورت انجام یا عدم انجام خدمت سربازی، غیبت آن ها از زمان ورود به غیبت و تا پایان سال 98 محاسبه می شود.

دانشجویان

 • دانشجویان که از زمان ترک تحصیل یا اخراج آن ها تا پایان سال 97، بیش از 8 سال گذشته باشد، غیبت آن ها از تاریخ اخراج و یا ترک تحصیل محاسبه می شود و شامل این قوانین و مقررات می باشند.
 • دانشجویانی که تاریخ انصراف و یا اخراج آن ها تا تاریخ 31 شهریور 97 بوده است، غیبت آن ها از تاریخ فراغت از تحصیل مقطع تحصیلی قبلی محاسبه می شود.
 • فارغ التحصیلانی که تحصیلات خود را به تمام رسانده اند، از تاریخ فراغت از تحصیل همان مقطع غایب محسوب می شوند و در صورتی که مدت غیبت آن ها تا پایان سال 97 به بیش از 8 سال برسد، در شمول این معافیت قرار می گیرند.
 • مشمولانی که قبل یا بعد از سن مشمولیت، با دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند، غیبت آن ها از زمان اتمام تحصیل محاسبه شده و جریمه آن ها مطابق با آخرین مدرک تحصیلی محاسبه و دریافت می شود.
 • مشمولانی که بدون دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند، شروع غیبت آن ها از تاریخ رسیدن به سن مشمولیت محاسبه می شود و مبلغ جریمه مطابق با آخرین مدرک تحصیلی از آن ها اخذ می شود.
 • در صورتی که مشمولانی که خارج از کشور در حال تحصیل هستند به علت انصراف، اخراج یا ترک تحصیل نتوانند تحصیلات خود را به پایان برسانند، شروع غیبت آن ها از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع قبلی محاسبه می شود.

قیمت خرید خدمت سربازی 

قیمت خرید خدمت سربازی در سال 97 برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، و لیسانس دو برابر و برای افراد دارای مدارک فوق لیسانس و دکترای تخصص رشته های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شد که میزان مبالغ آن به شرح ذیل می باشد.

نوع مدک تحصیلی  هزینه
زیر دیپلم 10 میلیون تومان
دیپلم 15 میلیون تومان
فوق دیپلم 20 میلیون تومان
کارشناسی 25 میلیون تومان
کارشتاسی ارشد 30 میلیون تومان
دکتری پزشکی 35 میلیون تومان
دکتری غیر پزشکی 40 میلیون تومان
پزشکان متخصص 50 میلیون تومان

شرایط واریز اقساطی هزینه خرید خدمت سربازی 1400

بر اساس قوانین و مقررات مصوب سازمان وظیفه عمومی در سال 97، نحوه پرداخت هزینه خدمت سربازی به دو صورت نقدی و اقساطی امکان پذیر بود. مشمولانی که می خواستند مبلغ خرید مدت زمان خدمت سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند، باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه و درخواست خود را مطرح می نمودند.

پس از بررسی مدارک این دسته از مشمولین در سازمان وظیفه عمومی، میزان جریمه با توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی، مدت زمان غیبت، همسر و تعداد فرزندان آن ها تعیین می شود و مشمولان دارای شرایط به یکی از بانک های مجری معرفی می گردد. بانک مورد نظر یک سوم جریمه را به صورت نقد دریافت کرده و مابقی جریمه را در اقساط 36 ماهه و با کارمزد 4 درصد در نظر می گیرد.

سازمان وظیفه عمومی پس از دریافت نامه بانک، کارت معافیت موقتی مشمولان دارای شرایط را با مدت اعتبار 36 ماه صادر می نماید که دائمی کردن این کارت مشروط به پرداخت همه اقساط می باشد و افرادی که تا 4 ماه اقساط خود را پرداخت نکنند، کارت معافیتشان توسط سازمان وظیفه عمومی باطل می شود.

نحوه اقدام برای خرید خدمت سربازی 1400

همان طور که ذکر شد، امکان خرید خدمت سربازی برای سال 99 وجود ندارد و افرادی که قصد خرید کارت پایان خدمت خود را در سال 97 داشتند، می توانستند طبق مراحل زیر اقدام به خرید خدمت سربازی نمایند.

قدم اول: مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10) که در سراسر کشور وجود دارد و ارائه مدارک لازم

قدم دوم: تطبیق مدارک ارائه شده توسط سازمان وظیفه عمومی مستقر در شهرستان ها  و ارسال این مدارک به معاونت وظیفه عمومی استان

قدم سوم: ارسال پیامک به مشمولان مبنی بر واریز مبلغ جریمه 

قدم چهارم: مشمولانی که پیامک واریز وجه را دریافت نموده اند، ظرف مدت 5 روز فرصت خواهند داشت به دفتر پلیس + 10 مربوطه مراجعه کنند و میزان مبلغ واریزی به همراه مشخصات بانکی که باید مبلغ را به آنجا واریز نمایند، دریافت کنند.

قدم پنجم: پس از واریز وجه مورد نظر و ارائه تعهد نامه محضری، باید در بازه زمانی 10 روزه فیش واریزی به همراه تعهد نامه محضری را به همان دفتر پلیس + 10 ارائه نمود.

قدم هشتم: پس از بررسی و تایید مدارک، کارت هوشمند معافیت از خدمت وظیفه عمومی به آدرس متقاضی ارسال می شود.

در پایان در نظر داشته باشید در اجرای این گونه از مقررات، آن دسته از مشمولین وظیفه غایب که با جعل و دسیسه مدارکی را تهیه و ارائه نمایند و یا کتمان حقیقت کنند، از طریق سازمان وظیفه عمومی به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی خواهند شد تا به جرم آن ها رسیدگی شود.

سوالات متداول

1- آیا امکان خرید خدمت سربازی مشمولان برای سال 1400 وجود دارد؟

خیر، از سال 97 به بعد قانون خرید خدمت سربازی حذف شده است.

2- تا قبل از سال 97 هزینه خرید خدمت سربازی برای دارندگان مدرک کارشناسی به چه صورت بوده است؟

دارندگان مدرک کارشناسی می توانستند با پرداخت 25 میلیون نسبت به خرید خدمت سربازی خود اقدام نمایند.

3- خرید خدمت سربازی در سال 97 چگونه انجام شد؟

متقاضیان می توانستند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10) جهت خرید خدمت سربازی اقدام نمایند که مراحل آن در این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰۲ نظر

 1. Avatar
  عتیق الرحمن نباتزهی

  سلام من سه تا بچه دارم متولد ۱۳۶۷هستم میتونم بخرم

 2. Avatar

  خدمت سال ۱۴۰۰ چی الان که طرح سربازی اختیاری رو دادن مجلس اگه تصویب نشد امکان خرید هستش!!!!

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به آخرین اطلاعیه های نظام وظیفه عمومی، در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

 3. Avatar
  محمد حسین اشرفیان

  سلام قبل از مشمولیت میتوان خدمت سربازی را خرید ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

 4. Avatar

  با سلام من سال ۸۸ در حین خدمت بنا به دلایلی از ادامه خدمت منصرف شدم (فرار کردم ) یکی دوبار اومدن دنبالم که موفق شدن ولی از اخرین فرارم بیشتر از ده سال گذشته میشه بفرمایید میتونم ادامه خدمت رو بخرم یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر از سایت ،،،،….

 5. Avatar

  سلام
  بنده در سال ۹۰ در حین خدمت مدت ۱۵ روز بعلت بیماری اعصاب و روان در بیمارستان ۵۰۵ ارتش بستری بودم و با تعیین وقت برای کومیسیون پزشکی برای معافیت از بیمارستان مرخص شده و به یگان برگشتم تا زمان کمیسیون پزشکی
  اما روز مقرر از بیمارستان فرار کردم و تا امروز پیگیری نکردم و ب علت اثرات بیماری عصبی و روانی گویا شرایط بازگشت ب خدمت نداشتم.
  الان برای تعیین تکلیف باید ب بیمارستان برگردم یا به یگانم؟ یا راه سومی هست؟
  سپاسگذارم

 6. Avatar

  سلام غیبت سربازی چگونه محاسبه میشود آیا از سال فارغ التحصیلی محاسبه میشود آیا از سن ۱۸سالگی

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، پس از فارغ التحصیلی از هر مقطع، به مدت یکسال فرصت برای ادامه تحصیل یا معرفی جهت رفتن به خدمت سربازی وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به پلیس +۱۰ و دریافت کد سخا از زمان دقیق معافیت تحصیلی خود مطلع شوید.

 7. Avatar

  سلام من متولد۷۲هستم بیشتراز۸سال همازخدمتم میگذره میتوانم بخرمش ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، شرایط خرید خدمت سربازی ۸ سال غیبت می باشد. لازم به ذکر است در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

 8. Avatar

  سلام من ۷۲بیستراز۸سال ازخدمتتم میگذره میتوانم بخرمش

 9. Avatar

  سلام در حال حاضر خرید معافیت هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط نظام وظیفه عمومی، در حال حاضر اطلاعیه ای جهت خرید خدمت سربازی منتشر نشده است.

 10. Avatar

  با سلام بنده به علت طلاق مادر و پدر و تک پسر بودن امکان استفاده از معافیت کفالت رو داشتم اما نمی دونستم که نباید غیبت داشته باشم و الان غیبت خورده برام راهی هست که بتونم از معافیتم استفاده کنم ضمنا مدتی است که متاهل هم شده ام

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، افرادی که غیبت سربازی داشته باشند مجاز به استفاده از معافیت کفالت نمی باشند.

 11. Avatar

  با سلام ..من متولد ۷۴ هستم ومیخوام کارت معافی رو بخرم امکانش هست سایت رو دراینده باز کنن تا بتونیم بخریم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، از جمله شرایط خرید سربازی: داشتن ۸ سال غیبت می باشد. لازم به ذکر است در حال حاضر خرید خدمت سربازی انجام نمی شود.

 12. Avatar

  سلام خدمت اختیاری شده؟؟؟؟؟

 13. Avatar

  سلاممن بیست دوسال غایب هستم میشه خریدکنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما شرایط خرید خدمت سربازی را دارید، اما درحال اضر امکان خرید خدمت وجود ندارد.

 14. Avatar

  با سلام بنده متولد ۶۱ هستم از چه نوع معافیتی میتونم استفاده کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه برای خرید خدمت سربازی شما می بایست حداقل ۸ سال غیبت سربازی داشته باشید. لازم به ذکر است در حال حاضر امکان خرید سربازی وجود ندارد.

 15. Avatar

  الان یعنی تنهااااااااا راه رفتن به سربازیه ؟

 16. Avatar

  سلام دیگه قانون خرید سربازی نمیزارن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر این قانون ملغی شده و اطلاعیه ای من باب تصویب دوباره ی آن منتشرنشده است.

 17. Avatar

  سلام خسته نباشید من ۹ سال از خدمت سربازیم گذشته نرفتم
  الان میشه خرید.

 18. Avatar

  با سلام لطف میکنید بگید الان ۸سال غیبت داشته باشیم میشه امسال خرید خدمت رو؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین و مقررات نظام وظیفه، شرایط خرید خدمت سربازی ۸ سال غیبت می باشد. لازم به ذکر است در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر خرید خدمت سربازی برای سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است.

 19. Avatar

  سلام سال ۹۱مشمول بودم که نرفتم الانم مقعیتشو ندارم و با این شرایط سخت زندگی نمیتونم برم و هیچ اقدامی نکردم آیا الان برای خرید میتونم اقدام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه شرایط خرید خدمت سربازی حداقل هشت سال غیبت می باشد.

 20. Avatar

  سلام وقت بخیر .من سال ۹۷ فارق التحصیل شدم .الان میتونم پایان خدمت رو بخرم یا باید ۸ سال غیب کنم ؟ مدرکم فوق دیپلم هست

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه برای خرید خدمت سربازی می بایست شما هشت سال غیبت پشت دفترچه داشته باشید.

 21. Avatar
  عبدالحمید دروخوار

  با سلام وخسته نباشید من سال ۹۷ برای خرید اقدام کردم وتشکیل پرونده کردم ولی به خاطر مشکل مالی نتوانستم پول واریز کنم آیا حالا میتونم خدمت و بخرم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت بررسی امکان پرداخت اقساط می بایست به مرکز نظام وظیفه استان محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 22. Avatar

  سلام وقت بخیر خواستم بدونم شرایت خرید سربازی متولد ۷۲میشه خرید کرد متاهل و دوتا فرزند دارم و اجاره نشینم لطف کنید میتونیم میخریم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه شرایط خرید خدمت سربازی حداقل هشت سال غیبت پشت دفترچه می باشد.

 23. Avatar

  سلام وقت بخیر میخواستم در باره خریدی خدمت سربازی بدونم اعایا هنوزم میتونیم خدمت ی سربازی رو بخریم یا نه میشه راهنمایی کنید ممنون

 24. Avatar

  سلام من متولد ۷۶ ام
  سال ۹۴ دانشجو شدم و یک سال بعد اخراج
  تا امسال غیبت داشتم
  مشکل اریتمی قلبی دارم برای معافی میتونم اقدام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط قوانین نظام وظیفه ی عمومی، معافیت به مشمولین دارای غیبت سربازی تعلق نمی گیرد.

 25. Avatar

  سلام خدمت شما عزیزان مشاور من ۱۶سال غیبت دارم والعان از لحاظ زنگی هم با دو تا بچه عقبم ومستاجرآیا برای من امکان استفاده از طرح خرید هست متولد ۶۵

  • ایران مشاوره

   با سلام، تا این لحظه اطلاعیه ای در سازمان نظام وظیفه، جهت شروع خرید سربازی قرار نگرفته است.

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید
  جناب بنده ۶ سال غیبت دارم
  واز طریق کفالت مادرم میخوام معاف بشم
  ایا راهی برای خرید غیبت من هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل دارا بودن غیبت پشت دفترچه، مجاز به استفاده از خدمات نظام وظیفه نخواهید بود.

 27. Avatar

  سلام متولد۷۴هستم الان متاهل هستم صاحب فرزند هستم آیا میتونم کارت پایان خدمت بخرم

 28. Avatar

  سلام.خسته نباشین.۷ ماه از فرار خدمتم میگذره.خواستم ببینم راه حلی برای خرید خدمت سربازی یا روشی برای معاف بودن هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه برای خرید خدمت سربازی شما می بایست هشت سال غیبت داشته باشید.

 29. Avatar

  سلام ببخشید من ۱۹ سالمه ایا میتونم خدمتمو بخرم شرایطش چجوریه

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر خرید خدمت سربازی امکان پذیر نمی باشد. همچنین خرید خدمت سربازی شامل، کسانی که بیش از ۸ سال غیبت سربازی دارند، می شود.

 30. Avatar

  سلام وقت بخیر من ۱۸سالم هست و دیپلم هم دارم امکان خرید خدمت سربازی هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه ی عمومی، در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

 31. Avatar

  لطفا دربارهٔ طرح مجلس برای تمدید اقساط تا پایان ۱۴۰۰ و کسانی که در سال ۹۷ ثبتنام کردند و نتونستند پول و پرونده تشکیل بدهند هم توضیح بدهید تا مشکل ما حل بشه.

 32. Avatar
  احمد حله بایزی

  سلام من ۲۲ سال غیبت دارم ، آیا امکان خرید خدمت سربازی را دارم و همچون قیمتش چنده

 33. Avatar

  سلام وقتتون بخیر متولد ۱۳۷۳ هستم با مدرک سیکل، آیا امکان خرید خدمت سربازی رو دارم

 34. Avatar

  سلام خسته نباشید من سال ۹۷اقدام کردم برای خرید سربازی وموفق شدم اقساط کنم ۳تا از اقساط پرداخت کردم بعد دیگه نتونستم پرداخت کنم ایا الان میتونم برم باقی پول یه جا پرداحت کنم ممنونم اگه راهنمایی بفرمایید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت پیگیری ادامه ی روند خرید خدمت سربازی خود می بایست به مرکز پلیس ۱۰ + مراجعه نمایید.

 35. Avatar

  سلام خسته نباشید من الان ۱۰ فراری هستم میخواستم بدونم میشه خرید یا نه؟

 36. Avatar

  با سلام و خسته نباشید من میخوام خدمت سربازی رو بخرم با سه برابر هر قیمتی که داره. هیچ جوری نمیشه بخرمش?

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر خرید خدمت سربازی منتشر نشده است.

 37. Avatar

  با سلام بنده ۲۲ سالمه و به خدمت نرفتم آیا اگر قانونی برای خرید خدمت بیاد بنده مشمول میشم یعنی غایب هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین و مقررات نظام وظیفه، برای خرید خدمت سربازی شما می بایست حداقل هشت سال غیبت داشته باشید.

 38. Avatar

  هشت سال غیبت چجوری محاسبه میشه از سن ۱۸ سالگی یا از زمانی که ترک تحصیل کردیم باید ۸ سال گذشته باشد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین و مقررات نظام وظیفه، از زمان اتمام معافیت تحصیلی محاسبه می شود.

 39. Avatar

  سلام خسته نباشید من ۱۴ سال غیبت دارم امسال برج ۲ برای خرید خدمت مراجعه کردم اما نشد بنده برای اخد دیپلم هم مراجعه کردم ولی بدلیل مشخص نشدن تکلیف خدمتم از ادامه تحصیل هم محروم شدم چی کار باید بکنم راهی نداره که بشه بدونه پایان خدمت دیپلم گرفت

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر شما برای ادامه تحصیل و گرفتن مدرک دیپلم، حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشید.

 40. Avatar

  سلام من قبلا ثبت نام کردم و بیشتر از ۸ سال غیبت دارم باز میتونم اقدام کنم رو همون فرمی که ثبت نام کردم قبلا, خرید و انجام بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مدت زمان طرح خرید خدمت سربازی، به پایان رسیده است و در حال حاضر پذیرشی انجام نمی شود.

 41. Avatar

  سلام وعرض ادب به نظرشما بازم درسال های آینده طرح خریدسربازی رو میزارن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، اطلاعیه ای بابت خرید خدمت سربازی منتشر نشده است. شما می توانید با عضویت در کانال های تلگرامی ایران مشاوره، از آخرین اخبار خرید خدمت سربازی، مطلع شوید.

 42. Avatar

  سلام
  من سال ۹۶ وارد دانشگاه پیام نور پردیس شدم و سال ۹۷ انصراف دادم و پیام نور تهران ثبت نام کردم و تا الان مشغول به تحصیل هستم. چون یکبار انصراف دادم قاعدتا نمیتونم دوباره انصراف بدم و گواهی برام صادر بشه. الان من اگر در کنکور کارشناسی ۱۴۰۰ شرکت کنم و قبول بشم معافیت تحصیلی برای من صادر میشه؟ اگر صادر نشه و من همینطوری ۶ سال تا آخر ارشدم غیبت بخورم چه مشکلی برام پیش میاد؟ البته فکر کنم قانونی هست که اگر ۸ سال غیبت بخوریم امکان خرید سربازی هست.

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما مجاز به شرکت مجدد در مقطع کارشناسی نمی باشید و باید اقدام به ثبت نام در مقطع بالاتر کنید. لازم به ذکر است طرح خرید خدمت سربازی در حال حاضر انجام نمی شود.

 43. Avatar

  سلام . عذرمیخام تو طول هشت سال که میبایست برای خرید سربازی صبر کرد . اگر زودتر از هشت سال فارغ التحصیل بشیم ، غیبت نمیخوریم احیاناً . یعنی مثلا طرف سه سال درس میخونه ولی باقی پنج سال رو بیکاره طوری نیست؟؟؟؟؟؟غیبت نمیخوره

  • ایران مشاوره

   با سلام، شرایط خرید خدمت سربازی، هشت سال غیبت پشت دفترچه می باشد، لازم به ذکر است یک سال پس از فراغت تحصیل، وارد دوران غیبت می شوید.

 44. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من سربازی نرفتم الان معافیت تحصیلی دارم
  میشه خرید سربازیو؟
  و آیا میشه برم کشور های همسایه در رفت و آمد باشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه برای خرید خدمت سربازی می بایست مدت هشت سال غیبت پشت دفترچه داشته باشید، لازم به ذکر است در حال حاضر به صورت کلی این امکان وجود ندارد.

 45. Avatar

  سلام من الان ۶ سال غیبت دارم نمیشه خرید

  • ایران مشاوره

   باسلام، شرایط خرید خدمت سربازی ۸ سال غیبت پشت دفترچه می باشد لازم به ذکر است در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

 46. Avatar

  سلام تو آذرماه میرم تو ۱۸ و امسال دوازدهم رو میخونم یعنی زیر دیپلم هستم میتونم برا خرید سربازی اقدام کنم؟ هزینش چقدره الان؟ ممنون میشم جواب بدین

  • خانم واحدی

   باسلام، برای خرید خدمت سربازی شما باید به مدت هشت سال غیبت داشته باشید و هزینش براساس اخرین مدرک تحصیلی شما می باشد، لازم به ذکر است در حال حاضر گزینه خرید خدمت سربازی حذف شده است.

 47. Avatar

  سلام.
  ببخشید طرح خرید خدمت در سال ۹۹ یا ۱۴۰۰ اتفاق میفته؟خبری از آغاز طرح خرید خدمت سربازی ب دستتون نرسیده؟؟؟ عضو کانال هستم. فقط میخام بدونم ب نظر شما این اتفاق میفته یا کلا دیگه خرید خدمت وجود نداره؟

 48. Avatar

  من الان ۲۲ سالمه و تا ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم
  خواستم بدونم به محض گرفتن مدرک لیسانس میتونم بلافاصله بعدش برای خرید سربازی اقدام کنم ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه شما می بایست برای خرید خدمت سربازی، هشت سال غیبت داشته باشید.

 49. Avatar

  سلام پس کسانی که نتوانستن برای خریدن خدمت سربازی اقدام کنند والان ۱۵سال غیبت دارنند بایدچکارکنندمرسی

  • ایران مشاوره

   با سلام. امکان خرید سربازی صرفا برای افرادی می باشد که دارای ۸ سال غیبت کامل و بالاتر باشند که مطابق با آخرین اطلاعیه نظام وظیفه در حال حاضر امکان خرید سربازی فراهم نمی باشد و شما می بایست منتظر اطلاعیه های جدید نظام وظیفه باشید.

 50. Avatar

  سلام خسته نباشید من متولد۱۳۶۱هستم به خاطرمشکلات نتونستم به خدمت بروم چندبارهم برای خریدن اقدام کردم هرباریک حرفی بهم میزدن ازدواج کردم ویک فرزند هم دارم وسرپرست مادرم وپسربرادرم هم هستم لطفا راهنمایم کنید برای خریدن چکارکنم تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با قوانین نظام وظیفه ، جهت اقدام برای خرید خدمت سربازی شما باید حداقل ۸ سال غیبت سربازی داشته باشید ، لازم به ذکر است در حال حاضر تا اطلاع ثانوی خرید خدمت سربازی توسط نظام وظیفه انجام نمی گیرد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره