تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط خرید خدمت سربازی 1400

شرایط خرید خدمت سربازی 1400

ضوابط خرید خدمت سربازی 1400
شرایط خرید خدمت سربازی 1400

از آن جایی که داشتن کارت سربازی، اهمیت بسزایی جهت استخدام در ارگان ها و سازمان ها، دریافت وام و سایر فعالیت های احتماعی دارد، بسیاری از افرادی که پس از بهره مندی از مشاوره نظام وظیفه و آگاهی از ضوابط این دوره، شرایط شرکت در خدمت مقدس سربازی را ندارند، به دنبال خرید آن می باشند.

در همین راستا باید گفت که مشمولان نظام وظیفه تنها تا پایان سال 97 فرصت داشتند تا با پرداخت جریمه، از سربازی معاف شوند. در سال 98 با توجه به بودجه کشور و مشکلات موجود در این زمینه، طرح جریمه مشمولان غایب حذف شد در نتیجه، در حال حاضر افراد بایستی وضعیت نظام وظیفه خود را در سریع ترین زمان مشخص نمایند.

طرح خرید خدمت سربازی یا به عبارتی طرح جریمه مشمولان غایب در سال 99 اجرایی نخواهد شد.

شرایط خرید خدمت سربازی 1400

دولت برای اولین بار در برنامه بودجه کشور در سال 94، قانونی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند وضع نمود که طبق این بند افراد می توانند با پرداخت جریمه نقدی غیبت خود، از خدمت سربازی معاف شوند یا به عبارتی کارت پایان خدمت خود را بدون گذراندن این دوره به صورت حضوری دریافت نمایند.

اما در لایحه بودجه سال 98، جریمه غیبت سربازی لحاظ نشد و کسانی هم که تا پایان فروردین ماه سال 98 درخواست معافیت قانون جریمه مشمولان غایب را ثبت نمودند، تا پایان سال ۹۹، برای پرداخت مبلغ جریمه خود فرصت داشتند.

همچنین مطابق با اعلام رئیس سازمان وظیفه عمومی، در سال جاری برنامه ای برای پرداخت جریمه و خرید خدمت سربازی مقرر نشده و مشمولان بایستی هرچه زودتر تکلیف وضعیت سربازی خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مشخص نمایند چرا که در صورت فرار از سربازی بایستی با مراجعه به یگان مربوطه، مراحل قضایی خود را طی کنند.

شرایطی که در ادامه این مقاله ذکر شده است مربوط به سال 97 می باشد که در صورت وضع شدن مجدد قانون خرید خدمت سربازی در سال 99 این مقاله به روز رسانی خواهد شد. همچنین شما عزیزان برای اطلاع از جدید ترین اخبار و اطلاعیه ها پیرامون خدمت وظیفه عمومی می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شده و آخرین اخبار را دریافت نمایید.

 • مشمولان غایب که به صورت اقساط و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمایند، می توانند گواهینامه رانندگی اخذ کنند.
 • افرادی که بیش از 8 سال غیبت دارند، باید تا پایان سال 97 در طرح جریمه سربازی ثبت نام کرده، یک قسط از اقساط 13 ماهه را تا پایان سال پرداخت و مابقی آن را در سال 98 تسویه نمایند.
 • فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی، علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده، به شرط عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان، با هر مقطع تحصیلی، مشمول اعمال پنجاه درصد تخفیف می شوند.
 • افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از پنجاه درصد تخفیف بهره‌مند می گردند.
 • به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال، ده درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه، یک سال محسوب می شود.

مشمولین خدمت وظیفه عمومی

 • مشمولانی که تا تاریخ 29 اسفند 97 مدت غیبت آن ها به بیش از 8 سال تمام برسد، شامل این مقررات می باشند.
 • ملاک محاسبه شروع غیبت مشمولین وظیفه با بیش از 8 سال غیبت، 18 سال تمام است.
 • مشمولین غایبی که تابعیت ایرانی اخذ کرده اند، ملاک محاسبه غیبت آن ها نیز از سن 18 سال تمام خواهد بود.
 • برای اعمال تخفیف در مبالغ تعیین شده برای مشمولان غایب متاهل ملاک محاسبه، داشتن همسر دائم و فرزندان قانونی خواهد بود (برای مشمولان متاهل، 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به‌ ازای هر فرزند، 5 درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.)

سربازان حین خدمت

 • سربازانی که در حال انجام خدمت سربازی می باشند و قبل از اعزام به خدمت بیش از 8 سال غیبت داشته اند، شامل این مقررات می باشند.
 • سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند، پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی از خدمت ترخیص خواهند شد.

سربازان فراری

 • سربازان فراری که از تاریخ آخرین فرار از خدمت آن ها بیش از 8 سال گذشته باشد و تاکنون نیز برای اعزام به خدمت اقدام نکرده باشند، شامل این مقررات می باشند. ضمن اینکه مدت فرار آن ها تا پایان سال 98 محاسبه می شود.
 • سربازان فراری که از تاریخ آخرین فرار از خدمت آن ها، بیش از 8 سال نگذشته باشد (کمتر از 8 سال) در صورت انجام یا عدم انجام خدمت سربازی، غیبت آن ها از زمان ورود به غیبت و تا پایان سال 98 محاسبه می شود.

دانشجویان

 • دانشجویان که از زمان ترک تحصیل یا اخراج آن ها تا پایان سال 97، بیش از 8 سال گذشته باشد، غیبت آن ها از تاریخ اخراج و یا ترک تحصیل محاسبه می شود و شامل این قوانین و مقررات می باشند.
 • دانشجویانی که تاریخ انصراف و یا اخراج آن ها تا تاریخ 31 شهریور 97 بوده است، غیبت آن ها از تاریخ فراغت از تحصیل مقطع تحصیلی قبلی محاسبه می شود.
 • فارغ التحصیلانی که تحصیلات خود را به تمام رسانده اند، از تاریخ فراغت از تحصیل همان مقطع غایب محسوب می شوند و در صورتی که مدت غیبت آن ها تا پایان سال 97 به بیش از 8 سال برسد، در شمول این معافیت قرار می گیرند.
 • مشمولانی که قبل یا بعد از سن مشمولیت، با دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند، غیبت آن ها از زمان اتمام تحصیل محاسبه شده و جریمه آن ها مطابق با آخرین مدرک تحصیلی محاسبه و دریافت می شود.
 • مشمولانی که بدون دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند، شروع غیبت آن ها از تاریخ رسیدن به سن مشمولیت محاسبه می شود و مبلغ جریمه مطابق با آخرین مدرک تحصیلی از آن ها اخذ می شود.
 • در صورتی که مشمولانی که خارج از کشور در حال تحصیل هستند به علت انصراف، اخراج یا ترک تحصیل نتوانند تحصیلات خود را به پایان برسانند، شروع غیبت آن ها از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع قبلی محاسبه می شود.

قیمت خرید خدمت سربازی 

قیمت خرید خدمت سربازی در سال 97 برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، و لیسانس دو برابر و برای افراد دارای مدارک فوق لیسانس و دکترای تخصص رشته های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شد که میزان مبالغ آن به شرح ذیل می باشد.

نوع مدک تحصیلی  هزینه
زیر دیپلم 10 میلیون تومان
دیپلم 15 میلیون تومان
فوق دیپلم 20 میلیون تومان
کارشناسی 25 میلیون تومان
کارشتاسی ارشد 30 میلیون تومان
دکتری پزشکی 35 میلیون تومان
دکتری غیر پزشکی 40 میلیون تومان
پزشکان متخصص 50 میلیون تومان

شرایط واریز اقساطی هزینه خرید خدمت سربازی 1400

بر اساس قوانین و مقررات مصوب سازمان وظیفه عمومی در سال 97، نحوه پرداخت هزینه خدمت سربازی به دو صورت نقدی و اقساطی امکان پذیر بود. مشمولانی که می خواستند مبلغ خرید مدت زمان خدمت سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند، باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه و درخواست خود را مطرح می نمودند.

پس از بررسی مدارک این دسته از مشمولین در سازمان وظیفه عمومی، میزان جریمه با توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی، مدت زمان غیبت، همسر و تعداد فرزندان آن ها تعیین می شود و مشمولان دارای شرایط به یکی از بانک های مجری معرفی می گردد. بانک مورد نظر یک سوم جریمه را به صورت نقد دریافت کرده و مابقی جریمه را در اقساط 36 ماهه و با کارمزد 4 درصد در نظر می گیرد.

سازمان وظیفه عمومی پس از دریافت نامه بانک، کارت معافیت موقتی مشمولان دارای شرایط را با مدت اعتبار 36 ماه صادر می نماید که دائمی کردن این کارت مشروط به پرداخت همه اقساط می باشد و افرادی که تا 4 ماه اقساط خود را پرداخت نکنند، کارت معافیتشان توسط سازمان وظیفه عمومی باطل می شود.

نحوه اقدام برای خرید خدمت سربازی 1400

همان طور که ذکر شد، امکان خرید خدمت سربازی برای سال 99 وجود ندارد و افرادی که قصد خرید کارت پایان خدمت خود را در سال 97 داشتند، می توانستند طبق مراحل زیر اقدام به خرید خدمت سربازی نمایند.

قدم اول: مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10) که در سراسر کشور وجود دارد و ارائه مدارک لازم

قدم دوم: تطبیق مدارک ارائه شده توسط سازمان وظیفه عمومی مستقر در شهرستان ها  و ارسال این مدارک به معاونت وظیفه عمومی استان

قدم سوم: ارسال پیامک به مشمولان مبنی بر واریز مبلغ جریمه 

قدم چهارم: مشمولانی که پیامک واریز وجه را دریافت نموده اند، ظرف مدت 5 روز فرصت خواهند داشت به دفتر پلیس + 10 مربوطه مراجعه کنند و میزان مبلغ واریزی به همراه مشخصات بانکی که باید مبلغ را به آنجا واریز نمایند، دریافت کنند.

قدم پنجم: پس از واریز وجه مورد نظر و ارائه تعهد نامه محضری، باید در بازه زمانی 10 روزه فیش واریزی به همراه تعهد نامه محضری را به همان دفتر پلیس + 10 ارائه نمود.

قدم هشتم: پس از بررسی و تایید مدارک، کارت هوشمند معافیت از خدمت وظیفه عمومی به آدرس متقاضی ارسال می شود.

در پایان در نظر داشته باشید در اجرای این گونه از مقررات، آن دسته از مشمولین وظیفه غایب که با جعل و دسیسه مدارکی را تهیه و ارائه نمایند و یا کتمان حقیقت کنند، از طریق سازمان وظیفه عمومی به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی خواهند شد تا به جرم آن ها رسیدگی شود.

سوالات متداول

1- آیا امکان خرید خدمت سربازی مشمولان برای سال 1400 وجود دارد؟

خیر، از سال 97 به بعد قانون خرید خدمت سربازی حذف شده است.

2- تا قبل از سال 97 هزینه خرید خدمت سربازی برای دارندگان مدرک کارشناسی به چه صورت بوده است؟

دارندگان مدرک کارشناسی می توانستند با پرداخت 25 میلیون نسبت به خرید خدمت سربازی خود اقدام نمایند.

3- خرید خدمت سربازی در سال 97 چگونه انجام شد؟

متقاضیان می توانستند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10) جهت خرید خدمت سربازی اقدام نمایند که مراحل آن در این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷۰ نظر

 1. سلام میگن خرید سربازی اعلام وصول شده توی سایت پژوهش مجلس هم هست
  اطلاع دارید کی میره تایید مجلس؟؟؟؟

 2. با سلام ایا امکان هست که در سال های جدید قانون خرید سربازی دوباره اعمال شود؟

 3. سلام
  من متولد ۱۳۵۹ هستم
  امکان خرید خدمت در حال حاضر برای من مقدور است !
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 4. سلام وقت به خیر، من سال اسفند ۹۷ اقدام کردم برای خرید که گفتند که ۶ سال دانشگاه رفتن گذشته و مشمول اون قانون خرید نشدم. الآن دیگه ۸ سال گذشته ضمن اینکه تا کنون دفترجه هم پست نکردم و غائب محسوب میشم. متولد شهریور ۷۱ هستم. آیا امکان خرید سربازی برای من وجود دارد؟ باید از پلیس +۱۰ شروع کنم؟
  خبر رو اینجا خوندم: https://vazifeh.police.ir/index.jsp?siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=5573

 5. سلام من خیلی شنیدم که میگن خرید سربازی رو بزودی باز کنن، درسته؟

 6. سلام ایا میشه سربازی رو خرید اگر سرباز فراری باشی

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای جهت خرید خدمت سربازی و جزئیات شرایط آن منتشر نشده است.

 7. سلام من سربازی رفتم سال ٩٢سال ٩۴فرار کردم (٨ماه اضافه خدمت داشتم) ایا شامل حال من میشود خرید ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون میشم جواب بدین

 8. سلام من سربازی رفتم سال ٩٢سال ٩۴فرار کردم (٨ماه اضافه خدمت داشتم) ایا شامل حال من میشود خرید ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. سلام بزرگوار الان که یه چیزایی شنیدم گفتن میشه خرید سربازی تو اخبار شنیدم اونایی که بیمه تامین اجتماعی هستن و الآنم بیمه پرداخت میکنن و عداقل دوسال سابقه بیمه باشه لطفا راهنمایی کنید میشه

 10. سلام من برادرم متولد سال ۸۲ هست امسال مشمول سربازی میشه میخواستم ببینم خرید سربازی براش امکان پذیر هست ؟ و اینکه چاقی مفرط داره کف پای صاف هم داره این ها دلیلی بر معافیت میشن ؟

  • با سلام، مطابق با قوانین وظیفه ی عمومی، برای خرید خدمت سربازی شما می بایست حداقل هشت سال غیبت سربازی داشته باشید.

 11. با سلام من متولد سال ۷۵ هستم، مادر و پدرم از هم جدا شدن در سال ۹۴ و بنده تک پسر هستم و یه خواهر کوچیک دارم سال ۹۵ رفتم خدمت بعد چند روز فرار کردم. دوباره باز سال ۱۴۰۰ رفتم فرار کردم میخاستم ببینم از طریق کفالت مادرم میتوانم معاف شوم

  • با سلام، در صورت داشتن غیبت و یا سرباز فراری بودن امکان استفاده از کسری خدمت یا معافیت وجود ندارد.

 12. با سلام و درود
  والدین بنده طلاق گرفتند ولی برادر بزرگتر متاهل دارم که ایشون هم با توجه به درصد جانبازی پدرم معاف شدند
  آیا من میتوانم معافیت کفالت مادرم را بگیرم؟

  • با سلام، در صورتی که شما برادر بزرگتر از خودتان داشته باشید، نمی توانید معافیت کفالت بگیرید. برای اطمینان خاطر، می توانید به نظام وظیفه مراجعه کرده و از وضعیت خود مطلع شوید.

 13. سلام
  اگر از الان تا هشت سال دیگه غیبت کنیم میتونیم سربازی رو بخریم؟

  • با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه ی عمومی در حال حاضر شرایطی جهت خرید خدمت سربازی اعلام نشده است.

 14. سلام خسته نباشید. من متولد ۸۱ هستم و میخواستم بدونم میشه منم خدمتم رو بخرم؟

  • با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، برای خرید خدمت سربازی می بایست حداقل هشت سال غیبت داشته باشید.

 15. سلام خسته نباشین من متولد۶۷بابام سال ۸۳مرده میتونم کفالت مادرم بگیریم مامانم عضو کمیته امداد راهنمایی میکنین

  • با سلام و درود، در صورت نداشتن غیبت و برادر بالای ۱۸ سال، مجاز به استفاده از معافیت کفالت خواهید بود.

 16. باسلام وخسته نباشید من سال ۹۱ از خدمت فرار کردم و تک پسر هستم و پدرم ۵۵ سال داره ولی توان کار کردن رو نداره
  و نان آور خونواده هستم ،آیا میتونم معافیت رو بخرم ؟
  و حدود هزینه خریدش چقده؟

 17. سلام خسته نباشین من متولد۶۷هستم سال ۹۶برای معافیت پزشکی رفتم پلیس+۱۰ثبت نام کرده کارش کردم بعدان دنبالش نرفتم الان میشه خدمت خرید

  • با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، برای خرید خدمت سربازی می بایست شما حداقل ۸ سال غیبت پشت دفترچه داشته باشد. لازم به ذکر است در حال حاضر امکان خرید وجود ندارد.

 18. باسلام ودرودفراوان میخواستم بدونم بنده متولد سال ۱۳۶۹ هستم و فکر کنم العان ۱۳ سال غیبت دارم واقدام برای رفتن به خدمت نکردم ومتاهل ودو فرزند وزیردیپلم وکارگر ساختمانی هستم آیا امکان خرید خدمت رو دارم یا اینکه برم خدمت چگونه هست از خدمت کامل چیزی کسر میکنن بخاطر همسر وفرزندانم چندماهی رو کسر کنن یابایدکامل ۲سال خدمت کنم خیلی ممنون از مشاوره وراهنماییتون

  • با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه ی عمومی، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر خرید خدمت سربازی منتشر نشده است.

 19. سلام من سال ۹۷ برای خرید اقدام کردم ولی هیچ مبلغی واریز نکردم الان میتونم پرداخت کنم و سربازی و بخرم؟
  ممنون از شما

 20. سلام ما سه برادر و ۵خواهر هستیم پدرمون فوت شده دو برادر و چهار خواهرم ازدواج کردن رفتن سر خونه زندگیشون مادرم تحت پوشش کمیته امداد هست برادر کوچکتر منم و یه خواهر کوچکتر از خودم دارم آیا منم میتونم معافیت سربازی بگیرم

 21. سلام خسته نباشید من متولد ۱۳۷۱هستم متاهل دارای دو فرزند و زیر دیپلم هستم آیا میتوانم خدمت سربازی را بخرم یانه ممنون و سپاس گذارم

  • با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، شما می بایست حداقل هشت سال غیبت سربازی داشته باشید. لازم به ذکر است در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

 22. سلام هیچ کاری نمیشه کرد که سربازی رو بخریم

 23. سلام سال ٩٩فارغ تحصیل شدم دانشگاه مادرم فوت شده داداش خواهرم ازدواج کردن من کنار پدرم زندگی میکنم معافیت تعلق میگیره؟

 24. سلام آقا خرید دولتی میشه الان یا نع. بعضی هامیگن من امسال خرید دولتی کردم دورسته آیا.

 25. سلام خسته نباشید
  من متولد ۷۶ هستم تابستان ۱۴۰۰ قراره فارغ التحصیل بشم.
  میخواستم بدونم من میتونم خدمت سربازی رو بخرم یا نه
  ممنونم

 26. سلام خسته نباشید
  من متولد اردیبهشت ۷۷ هستم و در بهمن ماه سال ۹۸ فارغ التحصیل شدم.پدرو مادرم بالای ۶۰ سال سن دارن و من هم متاهل هستم.
  من سه تا برادر داشتم که یکی در حین خدمت فوت شد و یکیش خدمتشو کامل رفته و یکی دیگه هم خدمتشو خریده.
  میخواستم ببینم ایا امکانش هست که من شامل کفالت یا معافیت بشم یا نه
  ممنون

 27. سلام
  من متولد فروردین ۷۳هستم وسال ۹۱به خدمت رفتم یکسال خدمت کردم و فرار کرددم الان میتونم برای خرید خدمت مراجعه کنم یان چون ۸ سال گذشته از فرارم

 28. سلام خسته نباشید
  من در ۱۸سالگی ترک تحصیل کردم الان ۲۳ هستم امکان هست که سربازی بخرم

 29. سلام علیکم من متولد۷۲هستم درسال ۹۰دیپلم گرفتم ولی نتوانستم به سربازی برم حالا من متهل هستم دوتا هم فزرند دارم امکانش هست بتونم بخرم یانه برای هرفرزند چندماه کسر خدمت شامل میشه

 30. درود بر شما
  من متولد ۷۷ هستم و قبل ۱۸ سالگی ترک تحصیل کردم و ۵ ساله غیبت دارم، اگر برای خدمت اقدام کنم چقدر اضافه خدمت بهم تعلق میگیره؟
  لطفا دقیق بهم بگین خیلی برام مهمه،با تشکر

 31. با سلام
  من سال ۹۸ اقدام به خرید خدمت کردم ولی تا حالا پولی واریز نکردم .در ضمن من تحت پوشش کمیته امداد بودم .یه راهنمایی بکنید الان میتونم بخرم یا نه .ممنون

  • با سلام و درود، در حال حاضر شرایط خرید خدمت وجود ندارد و می بایست برای پیگیری به نظام وظیفه مراجعه نمایید.

 32. درود وعرض ادب
  برادر من متولدسال ۷۷ هست وبه دلیل مشکلات در دوره راهنمایی ترک تحصیل کرد.
  پدرم جانباز ۲۰٪هست وبه خاطر چندتا ترکش ازکارافتاده شده وحمایتی از ایثارگران نداریم وبه این دلیل مادرم که سرطان داره وشیمی درمانی میکنه تحت نظر بهزیستی هست،برادرم فرزند اخر هست وبادوخواهر بزرگتر؛باکاغذبازی های فراوان موفق شدیم نامه ای از امور ایثارگران دریافت کنیم که داخل اون نامه ۲۰٪معاف از خدمت هست.
  حالا میشه راهنمایی کنید بااین شرایط چطوری کارت معافیت برادرم بگیریم؟

  • باسلام، با در دست داشتن مدارک (مدارک شناسایی، ایثار گری پدر،پرونده پزشکی مادر، گواهی بهزیستی) به نظام وظیفه منطقه مراجعه نمایید.

 33. سلام. من فرزند اول هستم و برادری بالای ۱۸ سال دارم. پر و مادرم هم از هم طلاق گرفته اند. آیا با وجود داشتن برادر بالای ۱۸ سال میتوانم از کفالت مادر برای معافیت استفاده کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به قوانین نظام وظیفه، در صورت طلاق پدر و مادر، یگانه فرزند ذکور، مجاز به استفاده از شرایط معافیت کفالت مادر می باشد.

 34. درود و خسته نباشید،

  بنده ماه ۶ سال ۹۸ کارشناسیم رو تموم کردم و متولد ۷۳ هستم ، از بخش مشمولین دانشگاه نامه ابطال معافیت برای من صادر کردن که من نمیدونستم باید ببرم پلیس +۱۰ ، بخاطر کرونا هم شنیدم یک سال به فراغت از تحصیل اضافه شد یعنی من تا ماه ۶ سال ۱۴۰۰ میتونم ارشد ثبت نام کنم؟ نامه ابطال معافیتم رو ندادم پلیس +۱۰ مشکلی پیش میاد؟ خیلی ممنون …

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی برا افزایش فراغت از تحصیل اعلام نشده است و شما تا شهریور ۹۹ از معافیت فراغت بهره مند بوده داید و بعد از آن شامل غیبت پشت دفترچه ای می باشید.

 35. سلام من متولد۶۴ هستم .پدرم ۶ ساله فوت کرده ومادرم تحت پوشش کمیته امدادهست و۴ تابردار دارم که ۲ کارت معافیت را خریدن ومادرم پیش من زندگی می کنه آیا می توانم اقدام کنم برای معافیت کفالت

 36. سلام من متولد بهمن ۷۱ هستم. مهرسال ۹۰ دانشجو شدم کاردانی خوندم اما ۱ واحد پاس نشده باقیمونده و مدرکمو نگرفتم… شرایط خرید سربازی برای من به چه صورته؟

 37. سلام خسته نباشید،من متولد نیمه دوم ۷۵ هستم در حال حاضر هم دانشجوی ترم آخر کارشناسی ام،خواستم بدونم شرایط خرید خدمت رو دارم یا حتما باید هشت سال بگذره؟

 38. سلام من متولد ۶۸هستم پدر مادرم چند ماهی هست از هم جدا شدند و من فرزنده چهارم هستم یکی از برادرام خدمت رفته ولی اون یکی ۳ماه ب پایان داشته فرار کرده.در حال حاظر من و مادرم تنها زندگی میکنم لطفا راهنمای کنید برای کارت خدمت چ کاری باید انجام دهم ممنون

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با قوانینی نظام وظیفه، تنها فرزند اول ذکور، مجاز به استفاده از شرایط معافیت کفالت مادر می باشد. لازم به ذکر است شما می توایند با ارائه مدارک به سازمان نظام وظیفه مراجعه نمایید.

 39. سلام اگه پسر پدرش فوت کرده باشه و با مادر ش زندگی کنه و تک فرزند باشه معافیت میخوره؟

 40. باسلام آیا در سال ۱۴۰۰ برای تک فرزند پسر و یک دختر میشه سربازی را خرید

 41. با سلام
  پدر و مادر بنده چندمدتی هست که از هم جدا شده اند وطلاق گرفته اند ، دراین میان بنده از مادرم که ۵۸ سال سن دارد نگهداری میکنم
  من‌ متولد ۶۸ هستم وفرزند بزرگ‌ خانواده ام ، حال شرایط معافیت آیا به من تعلق میگیرد آیا ؟ اگرتعلق میگیرد به چه صورتی میباشد؟
  سپاس گذارم.

  • با سلام، در صورتی که مادر ازدواج مجدد نداشته باشند و شما یگانه فرزند ذکور باشید، می توانید با مراجعه حضوری به نظام وظیفه استان محل اقامت خود، اقدام نمایید.

 42. سلام خسته نباشید از شما مشاور یک سوال داشتیم من سنم ۱۹ میخواستم بدونیم من سال دیگه باید سربازی الان دانشگاه میریم میگم من میخوام بریم کارخانه مشغول کار بشیم نزدیک ۲۰ تا ۳۰ سوال کار کنیم میشه سربازی بخریمش معاف بشیم میشه جوابش بدین ممنون میشیم

 43. سلام ارز ادب خدمت شما من الان ۷۴تولد هستم الان ۹سال نرفتم سربازی بعلت داشتن همسر و الان همسرم طلاق دادم داری ۲فرزند میباشم چکار کنم بچه بودم عقل نداشتم وپدر مادر نداشتم فوت شودن الان ۲فرزند دارم ۵سال عمر دارنند چه کنم گیر کردم چکار کنم لطفا خبرش جوابش بم بگید

  • با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه برای خرید خدمت سربازی می بایست ۸ سال غیبت پشت دفترچه داشته باشید. لازم به ذکر است در حال حاضر امکان خرید وجود ندارد.

 44. سلام من سال ۹۷ ثبت نام نکردم ۸سال غیبتم دارم آیا میتونم الان سربازی بخرم

  • با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، برای خرید خدمت سربازی حداقل ۸ سال غیبت می بایست داشته باشید. لازم به ذکر است در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد.

 45. با سلام
  در حالت کلی نه الان ، میتوانیم خدمت سربازی را بخریم زمانی که زیر هیجده سال داریم برای آینده؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره