پنج شنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98
شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری هرساله با هدف جذب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و علاقمندان به تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و … بایستی پس از شرکت در کنکور، برای انتخاب رشته این دانشگاه ها اقدام نمایند. طبق آخرین اخبار منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد از روز چهارشنبه به تاریخ 24 / 11 / 97 تا روز پنج شنبه به تاریخ 02 / 12 / 97 می باشد و داوطلبان باید در این تاریخ به همراه مدارک و اطلاعات لازم، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه و برای ثبت نام خود اقدام نمایند. بر همه ی داوطلبان لازم است که قبل از اقدام به ثبت نام، از شرایط ثبت نام اطلاع یابند تا با آگاهی کامل ثبت نام خود را انجام دهند. به همین دلیل سازمان سنجش، اقدام به انتشار دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98 می نماید که در این دفترچه به تشریح تمامی موارد مربوط به کنکور سراسری پرداخته شده است. بنابراین داوطلبان باید با دریافت این دفترچه، از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام اطلاع یابند. به دلیل عدم اطلاع کافی داوطلبان از شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور سراسری ، تصمیم گرفتیم با نگارش این مطلب تمام ابهامات شما در خصوص ثبت نام کنکور سراسری برطرف نمائیم. همچنین اگر پس از مطالعه مطالب، سوالی برایتان ایجاد شد با مرکز  مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیربد.

شرایط عمومی و خصوصی ثبت نام کنکور سراسری، در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری درج شده است.

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

همانطور که در متن فوق اشاره شد، شرایط شرکت در کنکور سراسری شامل دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که در ادامه مطلب به شرح آن پرداخته شده است.

شرایط عمومی

 • داوطلبان نباید با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران مخالفت یا دشمنی داشته باشند.
 • پایبند بودن به دین اسلام یا یکی از ادیانی که طبق مقررات جمهوری اسلامی ایران، تصریح شده باشد.
 • عدم دشمنی با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد داوطلب به هرگونه مواد مخدر و نداشتن فساد اخلاقی
 • شرایط جسمانی داوطلب باید متناسب با رشته انتخابی باشد.
 • عدم سابقه عضویت و همکاری در گروه های ضد جمهوری اسلامی ایران مانند گروه های ساواک، فراماسونری و …

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی
 • دارا بودن مدرک فوق دیپلم (کاردانی)
 • دانش آموختگانی که دارای مدرک کاردانی از رشته های تحصیلی گروه پزشکی می باشند، در صورتی که تا تاریخ 31 / 06 / 98 یا 30 / 11 / 98 دوره تعهد خدمت خود را به اتمام برسانند، مجاز به ثبت نام  کنکور سراسری می باشند. این دسته از داوطلبان باید در زمان ثبت نام حضوری رشته پذیرفته شده، مدرک پایان تعهد خدمت خود را به دانشگاه تحویل بدهند.
 • فارغ التحصیلانی که دارای مدرک کاردانی رشته های دارای تعهد خدمت می باشند، باید طرح تعهد خدمت خود را تا 31 / 06 / 98 به اتمام برسانند تا مجاز به شرکت در کنکور سراسری باشند.
 • دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه روزانه، در صورتی که علاقمند به شرکت در کنکور سراسری باشند، باید تا اتمام زمان ثبت نام کنکور سراسری 98، از رشته تحصیلی خود انصراف دهند.در غیر اینصورت مجاز به شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری نمی باشند.
 • قبول شدگان رشته های تحصیلی متمرکز و نیمه متمرکز دانشگاه های روزانه در کنکور سال 97، مجاز به شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری 98 به منظور انتخاب رشته دانشگاه روزانه، نمی باشند و فقط می توانند از رشته های تحصیلی دانشگاه های غیر روزانه مانند نوبت دوم، آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان و … انتخاب نمایند.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه های غیر روزانه می باشند، برای شرکت در آزمون سراسری نیازی به انصراف از رشته تحصیلی خود ندارند. این دسته از متقاضیان، باید پس از ثبت نام در کنکور 98 و پذیرفته شدن در یکی از رشته های تحصیلی، از رشته قبلی خود انصراف دهند و فرم انصراف قطعی خود را به دانشگاه پذیرفته شده ارائه دهند. در ضمن پس از ثبت نام قطعی در رشته جدید، امکان بازگشت به رشته قبلی وجود نخواهد داشت.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگری می باشند، باید قبل از اقدام به ثبت نام کنکور سراسری با مراجعه به سازمان ذیربط، کدپیگیری مربوط به سهمیه خود را دریافت کنند و جهت فعال شدن این سهمیه، کد مربوطه را در فرم ثبت نام درج نمایند.
 • اتباع غیر ایرانی که علاقمند به ثبت نام کنکور سراسری می باشند، باید کدپیگیری 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی را در بخش مربوطه فرم ثبت نام، درج نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره تماس بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط شرکت در کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره