تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / شرایط شرکت در کنکور سراسری

شرایط شرکت در کنکور سراسری

شرایط نام نویسی در کنکور سراسری 99
شرایط شرکت در کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط شرکت در کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همانطور که می دانید ثبت نام کنکور سراسری فقط از طریق سایت سازمان سنجش انجام خواهد شد. داوطلبان می توانند در پنج گروه آزمایشی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، زبان های خارجه و هنر به رقابت بپردازند. رشته های  ریاضی ، تجربی و انسانی به عنوان سه رشته اصلی در کنکور سراسری محسوب می شوند که هر داوطلب می تواند فقط در یکی از این سه رشته شرکت کند ، همچنین دو رشته زبان های خارجه و هنر رشته های شناور کنکور سراسری هستند که داوطلب با توجه به علاقمندی خود می تواند علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی خود در یکی از گروه های آزمایشی شناور نیز ثبت نام نماید. اطلاع از شرایط شرکت در کنکور سراسری برای داوطلبان بسیار ضروری است که این شرایط در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری که هر سال توسط سازمان سنجش منتشر می شود ، ذکر شده است. ما برای سهولت شما داوطلبان شرایط ذکر شده در دفترچه را در ادامه این مطلب خواهیم گفت.

در صورتی که داوطلبان هر یک از شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را نداشته باشند ، مجاز به شرکت در کنکور نمی باشند.

شرایط شرکت در کنکور سراسری 98

داوطلبانی که در کنکور شرکت می کنند به طور کلی به دو دسته داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید تقسیم می شوند که هر یک از این گروه ها این سوال برایشان مطرح می شود که برای شرکت در کنکور گروه های آزمایشی مختلف چه شرایطی را باید داشته باشند. در این خصوص باید بگوییم که شرایط شرکت در کنکور سراسری به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود که با توجه به اهمیت این موضوع هر یک را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به آیین روشن اسلام و یا یکی از ادیانی که مورد تایید قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.
 • نداشتن اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه
 • دارا بودن گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی
 • دارا بودن مدرک دیپلم
 • اگر داوطلبی دانشجوی مقطع کاردانی باشد در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشد که مدرک کاردانی خود را حداکثر تا 31 شهریور 98 دریافت نموده باشد.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 98 و یا 30 بهمن 98 دریافت نمایند ، لذا داوطلبان در زمان ثبت نام ملزم به ارائه گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خود هستند.
 • داوطلب در زمان ثبت نام نباید دانشجوی دوره های روزانه باشد. چنانچه داوطلب قصد شرکت مجدد در کنکور را دارد باید حداکثر تا 25 اسفند ماه 97 از دانشگاه انصراف دهد.
 •  داوطلبانی که از سال 63 – 64 دو بار در دانشگاه های سراسری اعم از متمرکز و نیمه متمرکز قبول شده باشند ، مجاز به شرکت در کنکور سراسری 98 نمی باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سال 97 مجاز به تحصیل در یکی از دانشگاه های روزانه شده اند نمی توانند در رشته های روزانه کنکور سال 98 شرکت کنند مگر اینکه علاقمند به تحصیل در رشته های غیر دولتی باشند.
 • داوطلبانی که مدرک دیپلم (12 ساله) فنی حرفه ای و کاردانش را دارا هستند ، در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی مجاز به شرکت در کنکور سراسری 98 نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید هستند می بایست مدرک خود را حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 98 دریافت کنند.
 • چنانچه داوطلبی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه روزانه دریافت نموده باشد ، می تواند بدون محدودیت مجددا در کنکور سراسری شرکت نموده و به تحصیل در رشته های روزانه بپردازد.
 • پذیرش در برخی از رشته های گروه هنر که در گذشته به صورت نیمه متمرکز انجام می گرفت ، در کنکور سراسری 98 به صورت متمرکز و با شرایط خاص خواهد بود.
 • داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت). (ویژه آقایان)

با توجه به توضیحات گفته شده شرایط شرکت در کنکور سراسری به دو دسته عمومی و اختصاصی تقیسم می شود که هر یک را به صورت مختصر توضیح داده ایم. ممکن است برخی داوطلبان سوالاتی در زمینه شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه داشته باشند ، شما می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات لازم را دریافت کنید ،

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط شرکت در کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام
  من پارسال پیش دانشگاهی تجربی را تمام کردم و امسال برای دومین بار در کنکور رشته تجربی شرکت کردم اما باز هم رشته ای که میخواستم رو نیاوردم
  من الان دوست دارم که در رشته مهندسی کامپیوتر که در زیر گروه ریاضی قرار دارد تحصیل کنم آیا راهی است که امسال با دیپلم تجربی در زیر گروه های رشته ریاضی و روزانه قبول بشوم ؟؟؟
  اگر من بخوام سال دیگه کنکور ریاضی بدم آیا نیاز است که درس های رشته ریاضی را که نخوانده ام پاس کنم ؟؟؟
  اگر من الان در دانشگاه آزاد در رشته کامپیوتر شرکت کنم و کاردانی را در این دانشگاه بگیرم آیا من میتوانم در کنکور کارشناسی کامپیوتر شرکت کنم و مدرک کارشناسی ام را از یک دانشگاه دولتی بگیرم ؟؟؟
  خیلی ممنون که به چند سوالم پاسخ میدید

دریافت مشاوره