تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / شهریه ها / شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

میزان شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 - 1402
شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

یکی از موضوعاتی که هنگام انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد نزد داوطلبان از اهمیت بالایی برخوردار است، میزان شهریه این دانشگاه می باشد. با توجه به این که رشته دندانپزشکی از جمله رشته های پرمتقاضی گروه آزمایشی علوم تجربی به شمار می رود و امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور نیز وجود ندارد، رقابت متقاضیان برای تصاحب صندلی های این رشته در دانشگاه های سراسر کشور بسیار تنگاتنگ می باشد.

از همین رو پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، علاقه مندان تمایل دارند علاوه بر انتخاب رشته کنکور سراسری، شانس خود را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد نیز امتحان کنند. اما مسئله ای که این دسته از داوطلبان می بایست در کنار دیگر ملاک های خود در نظر بگیرند، میزان شهریه دانشگاه آزاد می باشد.

بر خلاف شهریه ثابت، شهریه متغیر رشته های مختلف دانشگاه آزاد از جمله دندانپزشکی هر ساله شامل افزایش 10 الی 15 درصدی می باشد.

شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

شهریه یک ترم تحصیلی با توجه به تعداد و نوع (تئوری، عملی، پایه و تخصصی) واحدهایی که هر دانشجو در یک ترم انتخاب می نماید محاسبه شده و همراه با شهریه ثابت از وی اخذ می گردد. نحوه محاسبه شهریه دندانپزشکی در دانشگاه آزاد نیز به همین ترتیب بوده و بر خلاف شهریه ثابت، شهریه متغیر آن هر ساله مطابق با مصوبات مربوطه با چند درصد افزایش همراه می باشد.

شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 – 1402
رشته تحصیلی میزان شهریه
رشته دندانپزشکی 19 میلیون و 600 هزار الی 20 میلیون و 800 هزار تومان

لازم به ذکر است داوطلبانی که در دوره ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد پذیرفته می شوند، می بایست شهریه ای برابر با میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان پرداخت نمایند. بنابراین می توان گفت که میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت بیش از میزان شهریه دانشگاه آزاد در هر یک از رشته های تحصیلی می باشد.

به دلیل هزینه بالای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد و همچنین بالا بودن میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان در رشته مذکور، ابهاماتی در خصوص خرید صندلی دندانپزشکی دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان در بین علاقه مندان به وجود آمده است که آیا می توان بدون شرکت در کنکور سراسری و صرفا با پرداخت پول، به تحصیل در این رشته پرطرفدار پرداخت؟ برای دستیابی به پاسخ این سوال می توانید روی لینک مربوطه کلیک نموده تا به مقاله مرتبط با آن هدایت شوید.

 

سوالات متداول 

1- شهریه دانشگاه آزاد برای رشته دندانپزشکی 1401 - 1402 چگونه می باشد؟

مبلغ شهریه رشته دندانپزشکی در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد به صورت تقریبی در این مقاله ذکر شده است.

2- شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد 1401 - 1402 چگونه محاسبه می شود؟

این شهریه شامل دو بخش ثابت و متغییر می باشد که می بایست در یک نیم سال تحصیلی مجموع آن ها را بپردازید.

3- آیا مبلغ شهریه همه رشته های دانشگاه آزاد یکسان می باشد؟

خیر، میزان شهریه ها متفاوت است که در این مقاله به شهریه رشته دندانپزشکی اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

  1. شهریه دانشگاه آزاد ترمی ۱۴ میلیونه؟

  2. سلام خسته نباشید. عذر میخوام این مقدار شهریه برای یک سال کامل هست ؟

    • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد برای مقطع دکتری پیوسته هر ترم حدود ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ الی ۱۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد. (لازم به ذکر است مدت زمان هر ترم معمولا ۳ ماه می باشد.)

دریافت مشاوره