تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 - 1401
ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

این روزها انتخاب مدرسه به یکی از دغدغه های مهم اولیا تبدیل شده است و والدین همواره در تلاش هستند که فرزندان خود را در مدرسه ای با امکانات آموزشی هر چه بهتر ثبت نام نمایند. مدارس شاهد می توانند به عنوان یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل فرزندان شما باشند.

ویژگی مدارس شاهد این است که این مدارس جهت ارائه خدمات آموزشی با کیفیت برای فرزندان شاهد و ایثارگر تاسیس شده اند اما در صورت وجود ظرفیت و احراز شرایط دانش آموزان عادی، از آن ها نیز ثبت نام به عمل می آید. علاوه بر توجه به کیفیت آموزشی، یکی دیگر از ویژگی های این مدارس، توجه ویژه به برنامه های فرهنگی و فضای آموزشی مذهبی می باشد.

بر خلاف محصلان غیر شاهد، دانش آموزان شاهد نیازی به داشتن امتیاز ندارند و تنها با ارائه مدارک معتبر می توانند فرآیند نام نویسی قطعی را در مدارس مذکور انجام دهند.

زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

اگر قصد تحصیل در مدارس شاهد را دارید ابتدا می بایست از شرایط نام نویسی در مدارس شاهد 1400 – 1401 مطلع باشید تا اگر مجاز به تحصیل در این مدارس هستید، بتوانید در موعد مقرر نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایید. همان طور که می دانید ثبت نام مدارس شاهد در مقطع اول ابتدایی، هفتم متوسطه و دهم متوسطه انجام می شود و در صورت وجود ظرفیت، در میان پایه ها نیز امکان ثبت نام مدارس شاهد برای دوره اول متوسطه و نام نویسی مدارس شاهد برای دوره دوم متوسطه وجود خواهد داشت.

دانش آموزان می توانند پس از مطالعه دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 با در اختیار داشتن مدارک مورد نیاز، اقدامات لازم جهت نام نویسی خود را به انجام برسانند. لازم به ذکر است که ثبت نام مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir انجام می شود.

ثبت نام مدارس شاهد برای سال تحصیلی 99 – 1400، با توجه به مقطع تحصیلی دانش آموز، در زمان های مختلف انجام می گرفت؛ به این صورت که برای دانش آموزان مقطع اول ابتدایی از 1 تا 17 خرداد ماه 99، برای دانش آموزان هفتم متوسطه از تاریخ 1 تا 14 تیر ماه 99 و برای دانش آموزان دهم متوسطه از تاریخ 5 تا 21 تیر ماه 99 انجام می گرفت.

از این رو پیش بینی می شود که برای سال 1400 – 1401، فرآیند ثبت نام مقاطع مذکور در خرداد ماه و تیر ماه سال 1400 آغاز گردد. در حال حاضر زمان دقیق ثبت نام مدارس شاهد برای سال تحصیلی 1400 – 1401 مشخص نمی باشد اما به محض انتشار تاریخ آن، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

توجه داشته باشید زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 به منظور ارائه فرصتی مجدد جهت متقاضیانی که بنا به هر دلیل موفق به نام نویسی در موعد مقرر نشده اند، تمدید می گردد. مهلت های مجددی که در راستای ثبت نام علاقه مندان به تحصیل در هر یک از پایه های مدارس شاهد در سال 99 در نظر گرفته شده است، 20 خرداد ماه، 20 تیر ماه و 27 تیر ماه می باشد ما در حال حاضر بازه زمانی دقیقی جهت تمدید مهلت ثبت نام مدارس شاهد برای سال تحصیلی 1400 – 1401 در دست نیست.

تمام داوطلبانی که ثبت نام موقت مدارس شاهد را انجام می دهند، یک کد رهگیری از سوی سایت نام نویسی مدارس شاهد دریافت می نمایند که توصیه می شود یک نسخه پرینت شده از این فرم را تهیه کرده و نزد خود حفظ نمایند. لازم به ذکر است که اطلاعات ثبت نامی داوطلبان، تا پیش از اتمام زمان نام نویسی قابل ویرایش می باشد و کلیه دانش آموزان در صورت نیاز می توانند به ویرایش اطلاعات ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 بپردازند.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

دانش آموزان مدارس شاهد را می توان به دو دسته دانش آموزان شاهد و غیر شاهد تقسیم بندی کرد. فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان 25 درصد و بالاتر جزو دانش آموزان شاهد محسوب می شوند و دانش آموزان با اولویت های ایثارگری و موارد دیگر جزو دانش آموزان غیر شاهد به شمار می روند. دانش آموزان شاهد به منظور ثبت نام در مدارس مورد بحث باید در موعد مقرر، اطلاعات خود را در سامانه سجا ثبت کنند و سپس مدارک مورد نیاز را به مدرسه تحویل دهند تا فرآیند نام نویسی آن ها به صورت قطعی انجام شود.

فرآیند نام نویسی دانش آموزان غیر شاهد کمی متفاوت است. به این صورت که ثبت نام طی دو مرحله موقت و قطعی و بر اساس امتیازبندی از طریق سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir انجام می شود، یعنی دانش آموز برای این که بتواند به طور قطعی در مدارس شاهد ثبت نام نماید، باید امتیاز لازم را با ارائه مدارک مستند کسب کند. مراحل ثبت نام اینترنتی پایه اول، هفتم و دهم مدارس شاهد به ترتیب ذیل می باشند:

 • ابتدا به سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir وارد شوید و گزینه “ورود دانش آموزان” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام مدارس شاهد

 • در صفحه بعدی بایستی اطلاعات شخصی دانش آموز از جمله کد ملی و شماره شناسنامه را مطابق عکس زیر، در کادر های مربوطه وارد کنید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام مدارس شاهد

 • پس از ورود به پنل کاربری دانش آموز، جهت تکمیل و تایید اطلاعات شخصی مانند شماره تماس و آدرس محل زندگی، صفحه ای مانند عکس زیر به نمایش در خواهد آمد.

مرحله سوم ثبت نام مدارس شاهد

 • پس از تایید تمامی اطلاعات نمایش داده شده، در این مرحله باید مدرسه و رشته ای که مایل به نام نویسی در آن هستید را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه “مدرسه انتخابی ام را تایید می کنم” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام مدارس شاهد

 • در صفحه بعدی، فرم امتیاز بندی را مشاهده می کنید. در این قسمت لازم است امتیازات خود را در کادر های مربوطه درج نمایید تا مجموع امتیازات توسط خود سامانه محاسبه گردد.

مرحله پنجم ثبت نام مدارس شاهد

پس از انجام تمامی مراحل مذکور، سامانه یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است تا پایان فرآیند نام نویسی، آن را نزد خود نگه دارید.

به طور کلی از میان داوطلبان جهت ثبت نام در مدارس شاهد، در زمان اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 – 1401 به اندازه دو برابر ظرفیت اصلی و ذخیره انتخاب می شوند و اسامی آن ها از طریق سایت اعلام نتایج مدارس شاهد اعلام می گردد. مدیران مدرسه ها نیز پس از دریافت اسامی پذیرفته شدگان دو برابر ظرفیت، از طریق سامانه پیام کوتاه به اولیای آن ها اطلاع می دهند که برای بررسی و تایید نهایی مدارک در مدرسه حضور یابند. حضور حداقل یکی از والدین در این مرحله الزامی می باشد. لازم به ذکر است که در صورت وجود ظرفیت، ثبت نام دانش آموزان میان پایه ای تنها به صورت حضوری انجام می گردد.

مدیر مدرسه مسئول تطبیق و تایید نهایی مدارک ثبت نام مدارس شاهد است و در صورتی که نقصی در مدارک ارائه شده وجود داشته باشد، اولیای دانش آموزان می توانند حداکثر تا یک هفته نسبت به تکمیل مدارک مربوطه اقدام نمایند. آن دسته از دانش آموزانی که دارای امتیاز برابر با یک دیگر هستند و یا امتیاز ویژه ای ندارند، در شرایط مساوی، دوری و نزدیکی محل سکونت از مدرسه شاهد به عنوان ملاک پذیرش آن ها در نظر گرفته می شود.

شرایط ثبت نام در مدارس شاهد 1400 – 1401

ثبت نام در مدارس شاهد دارای یک سری شرایط عمومی و علمی می باشد، به همین جهت تنها دانش آموزان واجد شرایط می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند که در ادامه این مقاله، این ضوابط شرح داده شده است.

شرایط عمومی

 • رعایت پوشش مناسب به ویژه داشتن حجاب برتر برای دانش آموزان دختر
 • پایبند بودن خانواده به ارزش های اسلامی و تربیت دینی
 • داشتن صلاحیت اخلاقی و رفتاری
 • رعایت کردن قوانین و آیین نامه های انضباطی، تربیتی و آموزشی مدارس شاهد
 • سکونت دانش آموزان در محدوده تعیین شده برای ثبت نام
 • فرزندان جانبازان تا 24 درصد، از پرداخت 40 درصد شهریه مدارس شاهد معاف هستند.

شرایط علمی

شرایط علمی ثبت نام مقاطع مختلف مدارس شاهد در جدول زیر قابل مشاهده است.

شرایط علمی ثبت نام مدارس شاهد
پایه تحصیلی شرایط علمی
اول ابتدایی برخورداری از شرایط عمومی و به دست آوردن امتیاز لازم بر اساس جدول امتیازبندی
هفتم متوسطه داشتن مقیاس خیلی خوب برای تمامی دروس یا مقیاس خوب برای حداکثر 1 درس و خیلی خوب برای سایر دروس در خرداد ماه پایه ششم ابتدایی
دهم متوسطه کسب حداقل معدل کل 17 در خرداد ماه پایه نهم و حداقل نمره سالانه 15 برای تمامی دروس
توضیحات: دانش آموزان دوره دوم متوسطه با اولویت ایثارگری (دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان تا 25 درصد)، اگر حداکثر در 2 درس، کمتر از حدنصاب نمره لازم را کسب کنند، می توانند در مدارس شاهد ثبت نام نمایند.

نحوه امتیازبندی داوطلبان برای ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

همان گونه که اشاره کردیم، دانش آموزان غیر شاهد می بایست امتیاز لازم را داشته باشند تا بتوانند به طور قطعی در مدارس شاهد، ثبت نام نمایند. جداول زیر که شامل نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد برای دانش آموزان مانند امتیاز بندی لازم دانش آموزان با الویت ایثارگری و همچنین امتیاز بندی لازم دانش آموزان با سایر الویت ها می باشند، شامل مواردی می شوند که برای ثبت نام در این مدارس امتیازآور هستند.

جدول امتیازبندی داوطلبان برای ثبت نام مدارس شاهد با اولویت ایثارگری
وضعیت دانش آموز امتیاز توضیحات و مدارک لازم
فرزند جانباز 25 الی 49 درصد 3000 امتیاز ثبت کد ایثارگری در سامانه سجا توسط متقاضی

فرزند جانباز تا 25 درصد

 2000 امتیاز

خواهر و برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر

هر مورد 500 امتیاز

معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران

نوه شهید و نوه جانباز 70 درصد و بالاتر

هر مورد 700 امتیاز، حداکثر 1400 امتیاز

نوه شهید اتباع (مراجعه به مدرسه برای نام نویسی)

700 امتیاز

فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی

خدمت بسیجیان در جبهه در 8 سال دفاع مقدس (شهریور ماه 59 تا شهریور ماه 67، حداکثر 96 ماه): هر ماه 40 امتیاز

گواهی معتبر از نیروی مقاومت بسیج یا جهاد سازندگی با ذکر مدت زمان حضور داوطلبانه در جبهه یا منطقه جنگی

فرزند رزمنده جبهه مقاومت

هر ماه 40 امتیاز

گواهی معتبر از حوزه ایثارگران سپاه

فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه

حضور در جبهه و مناطق جنگی در 8 سال دفاع مقدس(شهریور ماه 59 تا شهریور ماه 67، حداکثر 96 ماه): هرماه 20 امتیاز

گواهی معتبر از مراجع مربوطه با ذکر مدت حضور در جبهه، مناطق عملیاتی و…
حضور در مناطق امنیتی از تاریخ 1 مهر ماه 67 به بعد، حداکثر 90 ماه: هر ماه 2 امتیاز
حضور در مناطق عملیاتی از تاریخ 1 مهر ماه 67 به بعد، حداکثر 60 ماه: هر ماه 1/5 امتیاز
حضور در مناطق امنیتی (شمال غرب ایران) از تاریخ 1 فروردین ماه 58 تا 31 شهریور ماه 59 (به مدت 18 ماه): هر ماه 15 امتیاز

نوه آزاده و نوه جانباز 50 تا 69 درصد

هر مورد 100 امتیاز

معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران

نوه آزاده با جانبازی تا 69 درصد

هر مورد 150 امتیاز

نوه جانباز تا 49 درصد (2 مورد)

هر مورد 50 امتیاز

نتیجه شهید (2 مورد)

فرزند همسر (شهید، جانباز 50 درصد به بالا و آزاده)

50 امتیاز

نوه رزمنده

هر ماه 5 امتیاز، حداکثر 70 امتیاز

گواهی معتبر حضور در جبهه

فرزند گروه جهادی شمیم شاهد

هر ماه 3 امتیاز، حداکثر 100 امتیاز

معرفی نامه از گروه جهادی شمیم شاهد با مهر برجسته

خواهرزاده یا برادرزاده شهید و جانباز 70 درصد به بالا

هر مورد 100 امتیاز

معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران
جدول امتیازبندی داوطلبان برای ثبت نام مدارس شاهد با سایر اولویت ها
وضعیت دانش آموز امتیاز توضیحات و مدارک لازم

حافظ قرآن کریم

هر جزء 15 امتیاز

ارائه گواهی معتبر از واحد مرتبط اداره کل آموزش و پرورش استان یا سازمان اوقاف و امور خیریه با تایید ستاد شاهد استان

حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات سالانه حفظ، مفاهیم و قرائت قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش درسطح منطقه، استان، کشور و بین المللی

امتیاز مسابقات در سطح منطقه: 5

امتیاز مسابقات در سطح استان: 30

امتیاز مسابقات در سطح کشور: 50

امتیاز مسابقات در سطح بین الملل: 60

حداکثر امتیاز این بخش: 150

حداکثر 2 گواهی از منطقه، پذیرفته گردد.

گواهی معتبر از واحد مرتبط در اداره کل آموزش و پرورش منطقه، استان، حوزه ستادی با تایید ستاد اجرایی شاهد منطقه

حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی دانش آموزان منطقه، استان، کشور و بین المللی

امتیاز مسابقات در سطح منطقه: 5

امتیاز مسابقات در سطح استان: 30

امتیاز مسابقات در سطح کشور: 50

امتیاز مسابقات در سطح بین الملل: 60

حداکثر امتیاز این بخش: 150 امتیاز

حداکثر 3 گواهی از منطقه، پذیرفته گردد.

گواهی صادر شده از واحد مرتبط در اداره کل آموزش و پرورش منطقه، استان، حوزه ستادی

مسابقات علمی شامل المپیادهای علمی و جشنواره خوارزمی

فرزند کارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و بنیاد شهید شاغل در طرح شاهد

 

اشتغال فعلی (سال جاری) در طرح شاهد:

عوامل آموزشی، به ازای هر 6 ساعت در هفته: 20 امتیاز

عوامل اداری، به ازای هر 6 ساعت در هفته: 15 امتیاز

آخرین حکم استخدامی یا ابلاغ رسمی مبنی بر اشتغال موظف در طرح شاهد در سال تحصیلی جاری

مدرک سوابق خدمت در طرح شاهد صادر شده از مراجع مربوطه

سابقه سال های گذشته خدمت تا پایان سال تحصیلی 98 – 99 به نسبت 24 ساعت در طرح شاهد:

سابقه خدمت در سمت آموزشی طرح شاهد: هر سال 8 امتیاز

سابقه خدمت در سمت اداری طرح شاهد: هر سال 10 امتیاز

حداکثر امتیاز برای زوج کارمند و فرهنگی شاغل در طرح شاهد: 300 امتیاز

دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدرسه شاهد محل تدریس والدین
به ازای هر 6 ساعت 25 امتیاز، با حداقل 12 ساعت، حداکثر 100 امتیاز
با تایید ستاد اجرایی شاهد منطقه
فرزندان کارکنان رسمی آموزش وپرورش شاغل در مدرسه ایثارگران

اشتغال فعلی در مدرسه ایثارگران:

عوامل آموزشی، به ازای هر 6 ساعت موظف در هفته: 8 امتیاز

عوامل اداری، به ازای هر 8 ساعت موظف در هفته: 8 امتیاز

آخرین حکم استخدامی یا ابلاغ رسمی اشتغال موظف در مدرسه ایثارگران در سال تحصیلی جاری
سابقه خدمت تمام وقت موظف در مدارس ایثارگران: هر سال 4 امتیاز

فرزندان فرهنگیان شاغل به تدریس در مدارس مناطق امنیتی درگیر و غیر درگیر

100 امتیاز

به تشخیص ستاد شاهد منطقه

فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش و بنیاد شهید (شاغل یا بازنشسته، مامور یا انتقالی به ادارات دیگر)

سابقه خدمت رسمی یا پیمانی: هر سال 5 امتیاز

حداکثر امتیاز سابقه خدمت زوج کارمند: 300 امتیاز

آخرین حکم استخدامی صادر شده در سال جاری (برای شاغلین)، آخرین حکم بازنشستگی (برای بازنشستگان) و گواهی سوابق خدمت در آموزش و پرورش (برای مامورین و انتقالی ها)

فرزند یا نوه خیر مدرسه ساز

احداث و ساخت مدرسه: 120 امتیاز

اهدای زمین: 80 امتیاز

گواهی صادر شده در سال جاری از اداره کل نوسازی تجهیزات مدارس استان و تایید کتبی ستاد اجرایی شاهد استان
امتیاز علمی دانش آموز دانش آموزان میان پایه ابتدایی، پایه هفتم مطابق بند 5

معدل دانش آموزان ورودی پایه دهم و میان پایه دوره اول و دوم متوسطه × 15

کارنامه تحصیلی دانش آموز

توضیحات: 1. فرزندان جانبازان 25 تا 49 درصد و فرزندان جانبازان تا 25 درصد، در صورت ثبت نام موقت از طریق سامانه سجا در موعد مقرر، به ترتیب اولویت جانبازی، ثبت نام قطعی می شوند.

2. دانش آموزان دارای سهمیه جانبازی یا شهادت رزمندگان جبهه مقاومت تا زمانی که تحت پوشش بنیاد شهید قرار نگرفته اند، با گواهی صادر شده از سوی ایثارگران سپاه، ثبت نام قطعی می شوند.

شهریه مدارس شاهد 1400 – 1401

پس از اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 – 1401، دانش آموزان پذیرفته شده که قصد تحصیل در مدارس شاهد را دارند، موظف به پرداخت شهریه مدارس شاهد 1400 – 1401 هستند که مبالغ آن برای مقاطع مختلف، متفاوت می باشد. شهریه دانش آموزان غیر شاهد برای سال تحصیلی 99 – 1400 در مقطع ابتدایی، از مبلغ 450 هزار تومان تا 850 هزار تومان می باشد؛ در صورتی که برای مقطع دوره اول متوسطه از 530 هزار تومان تا 1 میلیون تومان و برای مقطع دوره دوم متوسطه از 640 هزار تومان تا 1 میلیون و 300 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

این مبلغ از شهریه برای دانش آموزان شاهد در سال تحصیلی 99 – 1400، متفاوت می باشد، از این رو دانش آموزان دوره ابتدایی مبلغ 450 هزار تومان، محصلان دوره اول متوسطه مبلغ 520 هزار تومان و دانش آموزان دوره دوم متوسطه 650 هزار تومان را بایستی به عنوان شهریه پرداخت نمایند. در حال حاضر میزان شهریه دقیق مقاطع مختلف در سال تحصیلی 1400 – 1401 در دست نمی باشد اما به محض انتشار، شهریه مدارس شاهد به طور کامل در این مقاله ذکر خواهد شد.

مدارس شاهد به عنوان یکی از مدارس برتر کشور شناخته می شوند که هدف آن ها ارائه خدمات آموزشی با کیفیت برای دانش آموزان می باشد. همان طور که اشاره شد، اولویت ثبت نام در این مدارس با فرزندان شهدا و ایثارگران می باشد اما دانش آموزان عادی نیز در صورت داشتن امتیازات لازم می توانند نسبت به ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 اقدام نمایند. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام مدارس شاهد باید چگونه اقدام کرد؟

ثبت نام مدارس شاهد برای پایه های اول ابتدایی، هفتم متوسطه و دهم متوسطه به صورت اینترنتی انجام می شود و برای نام نویسی در سایر پایه ها باید به صورت حضوری اقدام نمود.

2- آیا داوطلبان عادی نیز می توانند در مدارس شاهد تحصیل کنند؟

اولویت ثبت نام در این مدارس با فرزندان شهدا و ایثارگران می باشد اما در صورت داشتن ظرفیت پذیرش، دانش آموزان عادی نیز با داشتن امتیازات لازم، می توانند نسبت به ثبت نام خود در این مدارس اقدام کنند.

3- آیا به داوطلبان حافظ قرآن کریم امتیازی جهت ثبت نام در این مدارس تعلق می گیرد؟

بله. به ازای حفظ هر جزء قرآن، 15 امتیاز به دانش آموز تعلق می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

یک نظر

 1. Avatar

  سلام مهات ثبت نام تمدید نمیشود

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره برنامه شاد