سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98

مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98

مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98
مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های گذشته داوطلبانی که از دبیرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش فارغ التحصیل می شدند، چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی را داشتند، می بایست در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای دانشگاه ها شرکت و در صورت کسب رتبه و حد نصاب لازم، وارد دانشگاه مورد نظر می شدند. اما بر اساس تغییرات ایجاد شده در سال گذشته، نحوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور تغییر کرده است و جذب دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و داوطلبان می توانند به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه شوند. در این مقاله قصد داریم به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98 بپردازیم.

بر اساس مصوبات جدید، برای پذیرش دانشجو در دوره های کاردانی دانشگاه های فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، هیچ گونه آزمونی برگزار نخواهد شد و پذیرش دانشجویان فقط بر اساس سوابق تحصیلی آن ها یا همان معدل کل دیپلم امکان پذیر خواهد بود.

زمان و مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98

داوطلبانی که علاقه دارند تا در دوره های بدون کنکور دانشگاه های فنی حرفه ای کشور ثبت نام کنند، باید در زمان اعلام شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و برای ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کنند. به دلیل عدم انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای، هنوز تاریخ دقیق ثبت نام مشخص نشده است اما به نظر می رسد ثبت نام طبق تاریخ سال گذشته انجام گیرد. ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 از 6 خرداد 97 شروع و تا 12 خرداد 97 ادامه داشت که داوطلبان می بایست در این تاریخ به سایت سنجش مراجعه و ثبت نام خود را انجام می دادند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای، به صورت زیر می باشد:

 1. اسکن عکس داوطلب و بارگذاری آن در فرم مربوط به ثبت نام. عکس داوطلبان باید ویژگی های زیر را داشته باشد:
 • در سال جاری گرفته شده باشد.
 • سایز آن 4*3 یا 4*6 باشد.
 • عکس داوطلب باید مشخص و واضح باشد و اثر مهر یا منگنه یا هر گونه لکه بر روی آن نباشد.
 • عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

2. دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 98

داوطلبان باید قبل از انجام ثبت نام خود، دفترچه را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند و تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام را به دقت مطالعه نمایند و سپس نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 

برای ثبت نام در این دوره داوطلبان می بایست از شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام برخوردار باشند.

شرایط عمومی ثبت نام عبارتند از:

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی کشور ذکر شده است.
 • عدم شهرت به انجام هرگونه فساد اخلاقی.
 • نداشتن هر گونه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران.

و شرایط اختصاصی عبارتند از:

 • داشتن گواهی پایان تحصیل متوسطه نظام جدید برای داوطلبان رشته های فنی حرفه ای یا کاردانش.
 • گواهی دیپلم چهارساله برای داوطلبان نظام قدیم
 • داوطلبان مشغول به تحصیل می بایست تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 98 مدرک دیپلم خود را دریافت نمایند.
 • داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی داوطلب.

 نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای

داوطلبان با آگاهی از شرایط، زمان و مدارک مورد نیاز می توانند ثبت نام خود را آغاز نمایند. در این قسمت سعی داریم شما را با نحوه ثبت نام در سایت مربوطه آشنا کنیم. داوطلبان می توانند حداکثر تا 50 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند، انتخاب ها می تواند از دانشگاه های روزانه، شبانه و هم چنین غیر انتفاعی باشد. مراحل ثبت نام مطابق مراحل زیر می باشد:

 1. مراجعه کردن به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org.
 2. دریافت دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98 از طریق سایت سازمان سنجش.
 3. پرداخت هزینه ثبت نام ( پرداخت هزینه ثبت نام فقط به صورت اینترنتی انجام می شود. در صورت عدم پرداخت هزینه، اجازه ثبت نام به داوطلب داده نخواهد شد. مبلغ ثبت نام در سال گذشته 220,000 ریال (معادل بیست و دو هزار تومان ) مشخص گردیده بود و برای داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه داشتند مبلغ 5,000 ریال (معادل پانصد تومان) به هزینه ثبت نام افزوده شد. ممکن است مبلغ ثبت نام برای سال 98 اندکی افزایش یابد.)
 4. داوطلبانی که علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی هستند باید هزینه ثبت نام آن را نیز پرداخت نمایند که این هزینه در سال گذشته 55,000 ریال (معادل پنج هزار و پانصد تومان) تعیین شده بود.
 5. آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام ( توصیه می کنیم قبل از تکمیل فرم ثبت نام در سایت و بارگذاری مدارک، ابتدا فرم پیش نویس را تکمیل نموده و از صحت اطلاعات وارد شده، اطمینان حاصل کنید و در نهایت فرم ثبت نام خود را مطابق فرم پیش نویس تکمیل نمایید.)

چنانچه برای شما داوطلبان در ارتباط با زمان ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای سوال یا ابهاماتی پیش آمده می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید و با مشاوران خبره این مرکز مشورت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید