سه شنبه , ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / مدارک ثبت نام کنکور سراسری 98

مدارک ثبت نام کنکور سراسری 98

مدارک ثبت نام کنکور سراسری 98
مدارک ثبت نام کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سازمان سنجش آموزش کشور هرساله در گروه های آزمایشی ریاضی-فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان و هنر کنکور سراسری را برگزار می کند. دو گروه آزمایشی زبان و هنر به صورت شناور می باشد یعنی، داوطلب علاوه بر شرکت در یکی از گروه های اصلی می تواند در یکی از گروه های شناور هم ثبت نام کند. توجه داشته باشید، دارندگان دیپلم نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی می تواند در هر یک از گروه های آزمایشی اعلام شده  آزمون سراسری شرکت کند. نکته بسیار مهم این است که کلیه داوطلبان قبل از ثبت نام اینترنتی حتما ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه موجود در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98را به صورت دستی تکمیل نمایند، در حقیقت این فرم به داوطلب کمک می کند مراحل ثبت نام کنکور سراسری  را با آرامش خاطر و دقت بالا انجام دهد. داوطلبان می بایست مبلغ 22/000 هزار تومان را به عنوان هزینه ثبت نام کنکور سراسری 98 پرداخت نمایند. در صورت ثبت نادرست اطلاعات، شخص داوطلب مسئول است. جهت کاهش درصد خطا پیش از ثبت نهایی داوطلب حتما عکس و اطلاعات وارد شده را شخصا کنترل کند و در انتها از فرم تکمیل شده یک برگه پرینت تهیه نمایید. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به دو روش متمرکز و نیمه متمرکز پس از برگزاری آزمون سراسری دانشجو جذب می کند.

در روش متمزکز معیار سنجش و پذیرش دانشجو نمره آزمون و سوابق تحصیلی داوطلب است. توضیحات کامل در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری خواهد آمد. اما در روش نیمه متمرکز پذیرش دانشجو در یک مرحله صورت نمی پذیرد. البته لازم به ذکر است برخی از رشته های دارای شرایط خاص نظیر مصاحبه و معاینه پذیرش دانشجو به صورت متمرکز دارند.

با توجه به ادغام ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد علاقمندان به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد باید همین مدارک را به عنوان مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد تهیه نمایند

شرایط عمومی ثبت نام کنکور سراسری 98

1- داوطلبان به اسلام یا دیگر ادیان رسمی موجود در قانون اساسی ایران معتقد باشند.

2- نداشتن هیچ گونه دشمنی و اعتراض به نظام اسلامی ایران (اگر داوطلبی در گذشته نسبت به نظام معترض بوده باید اصلاح و تغییر موضع داده باشد).

3- عدم عضویت داوطلبان در ارگان های غیر قانونی، فراماسونری

4- نداشتن فساد اخلاقی

5- عدم اعتیاد به مواد مخدر

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 98

1- داوطلبان باید یکی از مدارک دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا دوره پیش دانشگاهی، مدرک فوق دیپلم از دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای را داشته باشند.

2- فارغ التحصیلان دوره کاردانی در صورت عمل به تعهدات و خدمات قانونی مجاز به ثبت نام هستند.

3- داوطلبانی که دو نوبت در دوره روزانه دانشگاه ها پذیرفته شده باشند مجاز به ثبت نام در آزمون سراسری نیستند.

4- پذیرفته شدگان در آزمون سراسری 97 در صورت تمایل به شرکت در آزمون 98 فقط مجاز ب انتخاب رشته دوره های غیر روزانه اعم از شبانه، نیمه حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس های خودگردان و مجازی می باشند.

5- داوطلبان مشغول به تحصیل در دوره های روزانه در صورت انصراف از تحصیل تا تاریخ 97/12/20 مجاز به ثبت نام هستند.
6- داوطلبان مردی که وضعیت نظام وظیفه آنها مشخص باشد. (جزییات بیشتر در دفترچه ثبت نام خواهد آمد).

7- دانشجویان در حال تحصیل در دوره های شبانه، مجازی، نیمه حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، ظرفیت مازاد و پردیس های خودگردان در صورت تمایل می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری 98 شرکت کنند.( در صورت پذیرفته شدن در رشته جدید باید از رشته پیشین خود انصراف دهند و دیگر قاد ربه بازگشت به رشته قبلی خود نیستند).

8- داوطلبان غیر ایرانی در صورت دارا بودن اقامت قانونی در نظام جمهوری اسلامی مجاز به ثبت نام در آزمون سراسری هستند.( جزییات بیشتر در دفترچه ثبت نام منتشر خواهد شد).

مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری 98

 • شناسنامه و کارت ملی
 • داوطلبان باید شماره سریال کارت اعتباری مربوط به گروه آزمایشی اصلی و شناور را همراه داشته باشند.
 • داوطلبان می بایست کد مربوط به سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی را از سایت dipcode.medu.ir دریافت کرده و  همچنین کد دانش آموزی صادر شده از طرف دبیرستان را همراه داشته باشند.
 • به همراه داشتن کد منطقه و کد پستی محل سکونت
 • داوطلبان مرد باید کد مربوط به وضعیت نظام وظیفه را داشته باشند.
 • همراه داشتن معدل کتبی دیپلم
 • داوطلبانی که مجاز به استفاده از سهمیه رزمندگان هستند کد پیگیری آن را همراه داشته باشند.
 • داوطلبان غیر ایرانی باید کد 13 مربوط به خود را بدانند.
 • داوطلبان باید یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید 4*3 یا 6*4 تمام رخ را با فرمت jpg و حداکثر حجم 70 کیلو بایت  اسکن کنند. عکس بانوان باید با حجاب کامل باشد.
 • اسکن کارت ملی و شناسنامه

 

توجه: سوابق تحصیلی برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب مدرک دیپلم در یگی از گروه های علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی و معارف اسلامی و هنر، از سال 84 و مدرک پیش دانشگاهی از سال 91 به بعد شده اند اعمال می شود. برای اطلاع از ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

زمان ثبت نام  و نحوه برگزاری کنکور سراسری 98

ثبت نام آزمون سراسری از تاریخ 97/11/24 روز چهارشنبه آغاز و تا تاریخ 97/12/02  روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت. داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که کلیه مراحل ثبت نام کنکور سراسری 98 به صورت اینترنتی خواهد بود. بنابراین در زمان تعیین شده به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و با تقبل هزینه جهت خرید کارت اعتباری اقدام نمایید و به دنبال آن مراحل ثبت نام را طی کنید. داوطلبان عزیز توجه نمایید اگر تمایل به شرکت در یکی از گروه های آزمایشی شناور زبان یا هنر را دارید باید کارت اعتباری مربوط به آن را نیز به صورت جداگانه خریداری نمایید. زمان برگزاری آزمون سراسری 98 در روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ 98/04/13 و 98/04/14 است. ثبت نام کنندگان در آزمون سراسری می بایست پیش از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه خود را از طریق سایت سازمان سنجش دریافت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک ثبت نام کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام دیپلم هنرستانم رشته حسابداری. کنکور حتما. پیش دانسگاهی برای شرکت کنکنور سراسری. نیاز است. اگر برم جامع کاربردی. کاردانی. بگیرم میتوانم. بدون پیش دانشگاهی بد شرکت کنم. ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله، داوطلبان فنی حرفه ای و کاردانش برای شرکت در کنکور سراسری و رشته های نظری حتما میبایست مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند و یا مدرک کاردانی را اخذ کرده و آن را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه دهند.

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99