تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با پیشرفت سطح فرهنگ جامعه، افراد بیشتری تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالا را دارند. در سال های اخیر رقابت زیادی بین افراد برای ورود به دوره تحصیلات تکمیلی به وجود آمده است که همه داوطلبان برای ورود به دانشگاه در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد باید در آزمون ورودی این دانشگاه ها شرکت نموده و نمره لازم را کسب نمایند. نتیجه نهایی پذیرش داوطلبان به انتخاب رشته آن ها بستگی دارد. از آن جایی که انتخاب رشته یکی از حساس ترین و مهم ترین مراحل این آزمون می باشد، همه داوطلبان باید در انجام آن نهایت دقت و درایت را بکار گیرند. از سال 96 تا به امروز تنها یک آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود، لذا داوطلبان متقاضی دانشگاه های سراسری و دانشگاه های آزاد در آزمونی که توسط سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود، شرکت خواهند کرد و تمامی مراحل اعم از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 ، کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 98 و دریافت نتایج اولیه برای داوطلبان هر دو گروه یکسان خواهد بود و مسیر آن ها از زمان انتخاب رشته جدا می شود.

اگر چه آزمون دانشگاه سراسری و آزاد در مقطع کارشناسی ارشد به صورت مشترک انجام می شود اما انتخاب رشته هر کدام به صورت جداگانه و با شرایط خاص خود در سایت های مربوطه انجام می گیرد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 98 

با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 داوطلبانی که در دوره های روزانه یا غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند برای انجام انتخاب رشته خود در دوره های روزانه، نوبت دوم، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، پیام نور و رشته های مجازی اقدام نمایند. متقاضیان ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 98 که چند روز قبل از انجام انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد را به دقت مطالعه نمایند و از همه شرایط انتخاب رشته و ظرفیت کد رشته محل ها آگاهی پیدا کنند. هر داوطلب می تواند حداکثر تا 100 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نماید. انتخاب رشته به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد. زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سال گذشته 12 خرداد مشخص شده بود که احتمالا در سال 98 نیز در همین بازه زمانی انجام گیرد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 98 

به دلیل یکی شدن آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، تمامی داوطلبان تنها یک کارنامه دریافت خواهند کرد. در کارنامه داوطلبان علاوه بر مشخصات فردی و ثبت نامی، یک کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در آن درج شده است تا داوطلبانی که علاقه دارند در رشته های دانشگاه آزاد پذیرش شوند توسط آن کد، انتخاب رشته خود را انجام دهند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 98 به نشانی azmoon.org انجام می گیرد. داوطلبان دانشگاه آزاد قبل از انجام انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 را دانلود و به دقت مطالعه نمایند. تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبین حداکثر 100 کد رشته محل می باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد منوط به پرداخت هزینه می باشد و در صورتی که هزینه انتخاب رشته را پرداخت نکرده باشید، نمی توانید انتخاب رشته نمایید. ( هزینه انتخاب رشته در سال پیش مبلغ چهل و شش هزار تومان مشخص شده بود که احتمال افزایش در سال 98 وجود دارد.)

راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 

با توجه به افزایش رقابت داوطلبان برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، انتخاب رشته اهمیت بالایی در قبولی افراد دارد. داوطلبان می توانند با یک انتخاب رشته دقیق و اصولی، به هدفشان نزدیک تر شوند. توصیه ما به داوطلبان متقاضی هر دو دانشگاه (سراسری و آزاد) این است که ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را از سایت های مربوطه دریافت نمایند (دفترچه انتخاب رشته چند روز قبل از زمان انتخاب رشته منتشر می شود) و تمامی شرایط و ضوابط انتخاب رشته و هم چنین کد رشته محل ها را مطالعه و بررسی نمایند تا از ظرفیت هر رشته آگاه شوند. سپس کد رشته محل های مربوطه به رشته امتحانی خود را در یک فرم پیش نویس وارد نمایند. نحوه قرار گیری این کدها در فرم دارای ضوابط خاصی است. از مواردی که بر انتخاب رشته کارشناسی ارشد افراد تاثیر گذار است می توان به عوامل درونی و بیرونی اشاره کرد. عوامل درونی از جمله علایق، اهداف، استعداد، توانایی ها و ویژگی های شخصیتی افراد هستند که از عناصر مهم در انتخاب رشته هر فرد می باشد، چرا که با انتخاب یک رشته و قبولی در آن، مسیر زندگی عوض شده و آینده شغلی داوطلبان با توجه به آن رشته رقم خواهد شد. از عوامل بیرونی که در انتخاب رشته افراد تاثیر بسزایی دارد می توان به خانواده، محیط اجتماعی و افراد تاثیر گذار بر روی فرد، اشاره کرد. داوطلبان باید همه این عوامل را در نظر گرفته و با افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند، مشورت نمایند و در نهایت یک انتخاب رشته صحیح را در سایت ثبت نمایند. داوطلبانی که به دنبال مشاوران خبره برای راهنمایی در زمینه انتخاب رشته هستند، می توانند از طریق تماس با مرکز مشاوره تحصیلی انتخاب رشته ایران مشاوره راهنمایی های لازم را دریافت نمایند. با جمع آوری کد رشته محل های مربوط به رشته امتحانی خود، انتخاب های خود را در سه گروه دسته بندی نمایید: دسته اول انتخاب های خوش بینانه هستند. چرا به این انتخاب ها خوش بینانه می گوییم؟ به دلیل آن که این دسته، انتخاب هایی را شامل می شود که داوطلب نهایت آرزو را برای قبولی در آن کد رشته محل را دارد اما چون نمره و رتبه او، حدنصاب پذیرش این رشته نیست، ما با دید خوش بینانه آن ها را جزء انتخاب های اول قرار می دهیم که احتمال کمی برای پذیرش در این رشته ها وجود دارد. ( دقت کنید که ما عبارت ” احتمال کم ” را به کار برده ایم نه “احتمال صفر” پس از قرار دادن این انتخاب در ردیف های اول غافل نشوید.) انتخاب های دسته دوم واقع بینانه هستند و در آن انتخاب هایی قرار می گیرند که احتمال متوسطی برای قبولی داوطلب وجود دارد، داوطلبان می بایست حدود 50 درصد انتخاب های خود را به این دسته اختصاص دهند. دسته آخر انتخاب های بدبینانه هستند. ممکن است برای شما سوال برانگیز باشد که چرا به این انتخاب ها بدبینانه می گوییم؟ در پاسخ یه این سوال باید عرض کنیم که این کد رشته محل ها احتمال بسیار زیادی برای قبولی داوطلبان دارد اما داوطلبان تمایل چندانی به ادامه تحصیل در آن ها نیستند که این عدم تمایل می تواند به دلایل متفاوتی از جمله شهریه پرداز بودن دانشگاه، داشتن مسافت طولانی نسبت به محل زندگی و … باشد.  توصیه ما به داوطلبان این است که حتما 25 درصد از فرم انتخاب رشته خود را به بخش بدبینانه اختصاص دهند. با رعایت اصول گفته شده، حتما داوطلبان یک انتخاب رشته درست انجام خواهند داد و به اهداف مد نظر خود خواهند رسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره