تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / مشاوره کنکور سراسری

مشاوره کنکور سراسری

مشاوره کنکور سراسری 99
مشاوره کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

موفقیت در کنکور سراسری نیازمند تلاش و پشتکار بسیار زیادی می باشد و این موفقیت تنها با یک برنامه ریزی درست قابل دستیابی است. اطلاع از همه ی موارد مربوط به کنکور سراسری مانند نحوه صحیح مطالعه و برنامه ریزی درسی ، آگاهی داشتن از بهترین منابع مطالعاتی ، آشنایی با تکنیک های تست زنی ، مدیریت زمان و جمع بندی و … باعث می شود تا داوطلب نتیجه بهتری را در آزمون کسب کند. بدون شک نمی توان یک برنامه ریزی ثابت را به همه ی داوطلبان پیشنهاد کرد زیرا شرایط و امکاناتی که در اختیار داوطلبان وجود دارد ، متفاوت است و با توجه به آنکه میزان توانمندی و بهره هوشی افراد با یکدیگر فرق دارد ، بنابراین برنامه ریزی کنکور هر داوطلب باید منحصر به خود او و منطبق با شرایطش باشد.

برای موفقیت و پیشبرد برنامه ریزی درسی خود ، حتما از جدول زمان بندی استفاده کنید.

بهترین منابع کمک آموزشی کنکور سراسری 99 چیست ؟

توجه داشته باشید که استفاده از کتاب های کمک آموزشی غیراستاندارد نه تنها کمکی به پیشرفت و یادگیری شما نخواهد کرد بلکه با سوالات غیراستاندارد سردرگم و مضطرب خواهید شد. همچنین استفاده از منابع کمک آموزشی متعدد فقط ذهن شما را دگرگون می کند بنابراین توصیه می شود پس از تسلط کامل بر مباحث کتاب درسی ، با استفاده از یک منبع کمک آموزشی استاندارد ، مطالب خوانده شده را در ذهنتان تثبیت کنید.

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور تجربی 

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس زیست شناسی : گاج نقره ای – نشر الگو هاشمی – کتاب ژنتیک تخته سیاه – زیست گیاهی تخته سیاه – خیلی سبز
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس فیزیک : نشر الگو – گاج نقره ای – کتاب آبی قلم چی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس شیمی : گاج نقره ای – مبتکران – خیلی سبز
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس ریاضی : تخته سیاه – آبی قلم چی – مهر و ماه

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور ریاضی

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس هندسه 1 : نشر الگو – گاج سفید – گاج نقره ای – انتشارات فار
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس هندسه 2 : گاج نقره ای – نشر الگو – تخته سیاه
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس هندسه تحلیلی : هندسه تحلیلی نشر الگو – گاج
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس دیفرانسیل : انتشارات تخته سیاه – گاج سفید
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس ریاضی پایه و حسابان : نشر الگو – گاج سفید – خیلی سبز – ریاضیات انتشارات تخته سیاه تالیف محمد مهربان
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس جبر و احتمال و ریاضیات گسسته : گاج سفید – نشر الگو – انتشارات فار تالیف عطا صادقی – خوشخوان
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس آمار : گاج سفید
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس فیزیک : کتاب تست انتشارات نشر الگو – گاج نقره ای
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس شیمی : مبتکران – خیلی سبز

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور انسانی

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس اقتصاد : مهر و ماه
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس علوم اجتماعی : آبی قلم چی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس روانشناسی : کتاب آزمون های تدریجی روانشناسی اندیشه فائق
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس فلسفه و منطق : خیلی سبز – گاج سفید – مبتکران تالیف آقای حجازیان
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس تاریخ و جغرافیا : خیلی سبز – آبی قلم چی – کتاب های تالیف آقای ذنوبی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس عربی : خیلی سبز
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس ادبیات و آرایه های ادبی : تخته سیاه – گاج سبز – انتشارات کلک معلم

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور هنر

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس درک عمومی ریاضی فیزیک : منابع کمک آموزشی مشترک با کنکور تجربی و ریاضی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس درک عمومی هنر : تاریخ هنر (گامبریج) – هنر در گذر زمان (هلن گاردنر) – تاریخ هنر (پرویز مرزبان)
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس خلاقیت نمایشی : تاریخ سینما تالیف مسعود مهرابی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس خلاقیت تصویری و تجسمی : مبانی هنرهای تجسمی اثر غلامحسین نامی و مبانی طراحی گرافیک از آرمین هوفمان
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس خلاقیت موسیقی : تئوری موسیقی اثر مصطفی کمال پور تراب و ساز شناسی اثر پرویز منصوری
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس ترسیم فنی : کتاب سعید درویش (منشور دانش) و رسم فنی عمومی از احمد متقی پور
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس خواص مواد : انتشارات آیندگان 

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور زبان

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای گرامر : Intermediate Grammar In Use و کتاب سبز آموزش گرامر منحصرا زبان کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای واژگان : Essential Words for the Toefl و Word builder جلد 1 و 2 و 504 (words (Mary Bromberg و p the Bridging انتشارات سازمان سنجش و Robert J. Dixon ) Essential idioms in English )
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درک مطلب : Longman Preparation Course for the TOEFL Test و (Steps to understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press و New Bridging the Gaps کتاب سازمان سنجش

می توانید برای دریافت برنامه ریزی درسی و کنکوری با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 99

 

نکات برنامه ریزی آزمون سراسری 99
نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 99

بعضی از داوطلبان کنکور ، در ابتدای مطالعه به سراغ کتاب های کمک آموزشی و یا کتاب های تست می روند که کاملا اشتباه است و این روش مطالعه را اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم. توجه داشته باشید که منبع طرح سوالات کنکور فقط و فقط کتاب درسی است بنابراین در ابتدا می بایست بر مطالب کتاب درسی رشته خود تسلط پیدا کنید و بعد از آن برای افزایش قدرت تست زنی و به عنوان مکمل کتاب درسی به سراغ کتاب های کمک آموزشی و کتاب های تست بروید. سعی کنید شرکت در آزمون های آزمایشی را نیز در برنامه خود بگنجانید چرا که شرکت در این آزمون های دوره ای کمک شایانی به روند مطالعاتی شما خواهد کرد. زیرا مشابهت سوالات آزمون های آزمایشی با سوالات کنکور، باعث می شود نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و اگر تراز شما خوب نبود متوجه روند اشتباه مطالعه خود شوید و روش مطالعاتی خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که صرف شرکت در آزمون کافی نیست و پس از آزمون حتما باید به تحلیل آزمون بپردازید. برای آزمون های آزمایشی استاندارد و معتبر می توانیم آزمون های آزمایشی قلم چی ، گاج ، گزینه دو و آزمون های آزمایشی سازمان سنجش را به شما معرفی کنیم.

تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری 99

از بین سهمیه های کنکور سراسری ، سهمیه مناطق و سهمیه رزمندگان و ایثارگران مهم ترین می باشند که به اختصار به شرح هر یک خواهیم پرداخت.

سهمیه مناطق

مناطق کشور بر اساس امکانات آموزشی به سه منطقه 1 ، 2 و 3 تقسیم بندی می شوند و داوطلبان با توجه به منطقه خود شامل یکی از این سهمیه ها می باشند. مراکز استان ها مانند تهران ، مشهد ، اصفهان جز منطقه 1 ،شهر ها و شهرستان ها جز منطقه 2 و روستا ها و مناطق محروم در منطقه 3 دسته بندی می شوند. هر یک از رشته های دانشگاهی دارای ظرفیتی هستند که این ظرفیت بین سهمیه های مختلف تقسیم می شود.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

سهمیه رزمندگان و ایثارگران به دو دسته سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی تقسیم بندی می شود ، بدین صورت که جانبازان 25 درصد و پایین تر و همسر و فرزندان آن ها ، رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه ، همسر و فرزندان آن ها ، جز سهمیه 5 درصدی و آزادگان و فرزندان و همسران آنان ، فرزندان و همسران شهدا ، جانبازان بالای 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها ، جز سهمیه 25 درصدی می باشند و به ترتیب 5 و 25 درصد ظرفیت رشته محل ها به این داوطلبان اختصاص دارد. برای استفاده از سهمیه خود باید با مراجعه به سازمان های ذیربط ، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت نمایید و آن را در فرم ثبت نام درج کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از تاثیر سهمیه مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان در کنکور سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 از اواخر بهمن ماه آغاز می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org و واریز هزینه ، ثبت نام خود را انجام دهند. مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری که چند روز قبل از شروع ثبت نام در سایت سنجش قرار داده می شود ، باعث می شود از کلیه اطلاعاتی که لازم است بدانید ، مطلع شوید بنابراین قبل از اقدام به ثبت نام حتما این دفترچه را بررسی کنید. در صورت تمایل به دریافت مشاوره تحصیلی کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳۶ نظر

 1. Avatar

  سلام من دیپلم تجربی دارم میتونم تو کنکور انسانی شرکت کنم و اینکه متولد۷۶ هستم آیا مجاز به دانشگاه فرهنگیان میباشم

  • ایران مشاوره

   با سلام . بله در صورتی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم و پیش دانشگاهی باشید می توانید در کنکور انسانی شرکت کنید، و شرایط سنی پذیرش دانشگاه های فرهنگیان در سال جاری حداکثر ۲۲ سال می باشد .

 2. Avatar

  با سلام من پارسال کنکور۹۷روزانه قبول شدم و نرفتم و امسال کنکور۹۸ نمیتونستم روزانه انتخاب کنم اومدم پیام نور ثبت نام کردم حالا من میتونم واس کنکور ۹۹ روزانه قبول شدم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم ?? میگن میشه دو انصراف پس من چیکار کنم لطفا کمک کنید ،، با سپاس،،

  • ایران مشاوره

   با سلام . شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی ، در صورت پذیرفته شدن در هر یک از دانشگاه ها انصراف خود در دانشگاه در حال تحصیل را ثبت کنید. قبولی شما در سال ۱۳۹۷ دوره های روزانه شامل محرومیت بوده و زمانی که در دانشگاه ثبت نام نکرده اید انصراف ثبت نشده است.

 3. Avatar

  سلام من در کنکور ۹۸ در دانشگاه ازاد پذیرفته شدم وثبت نام کردم میخواستم بدونم بدون انصراف از دانشگاه میتونم در کنکور ۹۹ شرکت و انتخاب رشته کنم و پس از قبولی در یک دانشگاه دیگه از دانشگاه ازاد انصراف بدم یا این که چقدر فرصت دارم که از دانشگاه ازاد انصراف بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   درصورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد باشید، می توانید در آزمون سراسری ۱۳۹۹ شرکت کنید و در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظر از دانشگاهی که هم اکنون در آن درحال تحصیل هستید انصراف دهید و در دانشگاهی که پذیرش گرفته اید ثبت نام نمایید.

 4. Avatar

  سلام
  من ترم یک هستم و براساس سوابق تحصیلی دانشگاه زنجان دوره روزانه قبول شدم
  میخواستم بدونم اگه از اینجا انصراف بدم . در دوره بهمن ماه دوباره براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم .میتوانم دانشگاه های روزانه رو جز انتخاب هایم بزارم یا چون انصراف دادم دیگه شانس قبولی در دوره روزانه رو ندارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش , شما می توانید در دوره های روزانه و یا غیر روزانه تکمیل ظرفیت دانشگاه ها به صورت پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته انجام دهید . و در صورت قبولی در این مرحله از رشته و دانشگاه در حال تحصیل انصراف دهید .

 5. Avatar

  میخام علوم ورزشی قبول بشم کارشناسی.سالهاست از درس فاصله گرفتم.کمکم کنید.ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   شما در صورتی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم یا مدرک دیپلم نظام جدید باشید می توانید در زمان منتشر شدن دفترچه های انتخاب رشته سوابق تحصیلی و در صورتی که رشته مورد نظر شما ارائه شده باشد اقدام به ثبت نام کنید.

 6. Avatar

  سلام
  من ترم یک هستم و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی زنجان قبول شدم شنیدم در بهمن مجددا پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی انجام میشود من میتوانم شرکت کنم و رشته دیگه ای را در شهر خودم بخوانم؟

  یا باید اول از اینجا انصراف بدهم تا بتوانم مجددا شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   دانشجویان دوره های روزانه برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ترم بهمن باید از دانشگاه اول انصراف داده و مجددا برای دانشگاه ها و دوره های جدید انتخاب رشته انجام دهند.

 7. Avatar

  سلام
  ببخشید من دانشجوی سال دوم کارشناسی هستم
  نمیشه همینطور که دانشجو هستم برای رشته دیگه ای کنکور شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام . اگر دانشجوی دوره روزانه هستید برای شرکت در کنکور سراسری باید انصراف خود را در دانشگاه ثبت کنید ولی اگر دانشجوی دوره های دیگر ( نوبت دوم ، پردیس های خودگردان ، دانشگاه آزاد و … ) هستید برای شرکت در کنکور سراسری نیازی به ثبت انصراف ندارید.

 8. Avatar

  سلام من رشته تحصیلیم تجربی هست و دیپلم تجربی رو با معدل ۱۸ گرفتم و سال پیش دوازدهم بودم و الان فارغ التحصیل نظام جدید هستم. سال پیش کنکور دادم ولی نتیجه دلخواه به دست نیاوردم. من دوست دارم که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنم و اولویت من حتی اگه در کنکور تجربی رتبه خوب و رشته بهتری بیارم دبیری هست و خیلی به درس عربی علاقه دارم به همین دلیل میخوام که دبیری بخونم و برام فرقی نداره که چه درسی باشه و امسال میخوام به جای کنکور تجربی کنکور انسانی بدم تا راحت تر دبیری قبول بشم. اگه میشه لطفا من رو راهنمایی کنید. ممنون.

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با قوانین پذیرش دانشگاه فرهنگیان، شما برای تحصیل در این دانشگاه می بایست شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه را دارا باشید؛ از جمله شرط سنی ۲۲ سال تمام در بدو پذیرش، کسب حداقل نمره علمی کل حدودا ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه مربوطه، کسب حداقل معدل ۱۴ در دوره دوم متوسطه و بومی بودن داوطلب در هر یک از کد رشته های اعلام شده. لازم به ذکر است شرایط ممکن است در هر دوره پذیرش متفاوت باشد.

 9. Avatar

  سلام
  من سال ۱۱ رشته ریاضی هستم و میخواهم سال بعد در رشته تجربی کنکور سرلسری بدهم
  لطفا راهنمایی نمایید که باید در سال اخر حتما دیپلم تجربی بگیرم یا اینکه میتوان در رشته ریاضی دیپلم بگیرم و در کنکور تجربی شرکت کنم؟
  ممنون ، منتظر پاسختان طبق آخرین ضوابط سازمان سنجش هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما با داشتن مدرک دیپلم نظری ( گروه علوم انسانی ، علوم تجربی و گروه علوم ریاضی و فنی ) نظام جدید ، مجاز به ثبت نام در آزمون سراسری گروه علوم تجربی می باشید . همچنین جهت دریافت اطلاعات مربوطه به کنکور سراسری تجربی مراجعه نمایید .

 10. Avatar

  سلام ، من سال دوازدهم رشته فنی (کامپیوتر) هستم و میخوام برای رشته زبان کنکور بدم ، مراحل تغییر رشته اش چطوریه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , شما با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶) هنرستان های فنی حرفه ای مجاز به ثبت نام در آزمون سراسری گروه آزمایشی زبان می باشید . و نیازی به تغییر رشته شما در مقطع متوسطه دوم نمی باشد . شما همچنین جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید به ثبت نام کنکور سراسری مراجعه نمایید .

 11. Avatar

  سلام ببخشید من دیپلم تجربی دارم و میخوام کنکور ریاضی بدم .میشه؟

 12. Avatar

  سلام شما استفاده از DVD های آموزشی برای کسی که سال آخر هست و هیچ درسی تست نزده پیشنهاد میکنید اگه میشه بگید کدو موسسات خوب است

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من تجربی نظام قدیم هستم و می خواهم
  در کنکور ۹۹ برای دندان شرکت کنم می خواستم بپرسم که شرایط کنکور برای نظام جدیدا بهتر است؟ و این که میشه خودمو با نظام جدید تطبیق بدم یا این که همین نظام قدیم بهته؟. ممنونم

 14. Avatar

  سلام
  ایا بتونم با کتابهای چاپ ۹۴ برای کنکور ۹۹ بخونم یانه؟

 15. Avatar

  سلام برای قبولی دانشگاه تهران تربیت بدنی چه رتبهای لازم است سهمیه منطقه ۱ رشته تجربی هم هستم ؟؟

 16. Avatar

  سلام.من پایه یازدهم هستم.برای دروس عمومی کتب جامع بهتر است یا سال به سال؟

 17. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من در انتخاب رشته ۹۸ بعد از کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را انتخاب کردم میخواستم بدونم مثل دولتی اگه اوردم حتما باید برم یا نه میتونم بعدا با معدل برم ازاد؟

 18. Avatar

  سلام‌
  من لیسانس دارم از دانشگاه دولتی . برای شرکت در کنکورتجربی سهمیه منطقه ۳ مشکلی ایجاد نمیکند؟ چون یک بند از توضیحات دفترچه راجع به موضوع سهمیه مناطق محروم است. ایا من مشمول این بند هستم ؟ و ایا نمیتوانم از اموزش روزانه پزشکی استفاده کنم؟
  پیشاپیش از پاسخگویی شما تشکر میکنم.

 19. Avatar

  سلام وقت بخیر
  ببخشید برا قبولی رشته گرافیک دانشگاه تهران چه رتبه ای لازمه؟
  دانشگاه هنر تهران

 20. Avatar

  سلام بنده امسال خدمت سربازی رو تموم می کنم می خواستم بدونم که با اینکه من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم رو دارم می تونم در کنکور ،آزمون نظام جدید رو انتخاب کنم؟؟

 21. Avatar

  سلام خوبید
  من دیپلم فنی و حرفه ای دارم و مدارک کاردانی و کارشناسی و ارشدم گرفتم. خواستم بدونم شرایطم برای شرکت در کنکور تجربی چجوریه؟ آیا باید دیپلم تجربی بگیرم تا از سهمیه معدل استفاده کنم یا همون کاردانی کفایت می کنه؟ و منابع کدوم نظام و تهیه کنم بخونم و آیا درسته از سال بعد نظام قدیم حذف میشه؟ ممنوم میشم اگه جواب بدین. مرسی

 22. Avatar

  سلام خسته نباشید . من سال ۱۰ و۱۱ تو منطقه ۳ درس خوندم . امکانش هست که امسال یعننی سال ۱۲ رو منطقه ۳ برم و از سهمیه منطقه۳ استفاده کنم؟چطور محاسبه میشود؟؟ تشکر

 23. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.میخاستم بگم که من یه بار در کنکور ۹۷شرکت کردم و دوره روزانه قبول شدم . و تا دو ترم در دانشگاه ادامه تحصیل دادم و نمرات ترم دوم هم برام اومده . آیا می تونم در کنکور ۹۹شرکت کنم برای رفتن به فرهنگیان یا خیر؟!ممنون

 24. Avatar

  دیپلم ریاضی نظام قدیم سال ۸۸ و سهمیه ۵ درصدی ایثارگری دارم ،
  آیا با برنامه ریزی ۴ ماهه کنکور تجربی نظام جدید می توانم در رشته های زیر گروه ۱ تجربی قبول شد؟

 25. Avatar

  سلام . پرستاری روزانه قبول میشم ،فیزیو تراپی مازاد برم بهتره یا پرستاری روزانه

 26. Avatar

  سلام من دوتا سوال دارم خیلی ممنون میشم لطف کنین پاسخ بدین
  من دیپلم تجربی دارم (سال ۹۴/۹۵) و بعداز کنکور پیام نور رشته مهندسی کامپیوتر قبول شدم و درحال حاضر دانشجو ترم دوم هستم.
  حالا قصد دارم کنکور انسانی بدم
  سوال اولم اینه آیا برا این کار باید برم و دیپلم انسانی بگیرم یا اینکه احتیاجی نیست و من بدون اینکه لازم باشه برم درس های رشته انسانی رو پاس کنم ، میتونم توی کنکور انسانی شرکت کنم؟

  و سوال دومم اینه اگه بخوام کنکور انسانی بدم نظام قدیم محسوب میشم یا جدید؟! یعنی باید کتاب های نظام قدیم انسانی رو خریداری کنم و بخونم یا کتاب های نظام جدید؟؟

 27. Avatar

  سلام ، من فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه روزانه دارم ،هر دو مقطع رو روزانه خوندم،میخواستم بدونم الان میتونم مجددا در کنکور تجربی شرکت کنم و دوباره در دوره روزانه تحصیل کنم؟؟؟؟
  و اینکه باید کتابای نظام جدیدو بخونم یا نظام قدیم؟؟؟

 28. Avatar

  سلام ببخشید خواهر من در کنکور تجربی شرکت کرده ، میخواستم بدانم که آیا میتواند در دانشگاه آزاد دبیر عربی شود؟

 29. Avatar

  قربان من لیسانس مدیریت دارم و ارشد معماری گرفتم
  اگه لیسانس معماری بخونم مدرک ارشدم چجوری حساب میشه
  یا باید دوباره ارشد بخونم
  ببینید تاریخ اخذ مدرک ارشد معماری با کارشناسیم فرق میکنه
  یعنی من ارشد معماری رو تو ۹۶ تمم کردم
  و میخوام کارشناسی معماری بخونم
  که تو ۱۴۰۲ تمم میشه
  این وسط ایا مدرک ارش من به مشکل بر میخوره

 30. Avatar

  با سلام
  میخواستم بپرسم که معدل کتبی دیپلم من در کارنامه کنکورم ۰ رد شده در حالی که معدل من ۱۸ بوده. آیا این معدل تاثیری در رتبه کنکور من داره و اینکه میشه از طریق سازمان سنجش برای تغییرش پیگیری کرد؟

 31. Avatar

  سلام.وقت بخیر یه سوالی که ذهن من رو مشغول کرده و متاسفانه من رو خیلی درگیر خودش کرده و خواهش میکنم که شماهم راهنمایی کنین، اینه که من امسال کنکور تجربی دادم و رتبه من خیلی بد بود خیلی ها میگن که پشت کنکور انسانی بمونی میتونی سال بعد رتبه خوب بیاری و تربیت معلم قبول بشی میگن که انسانی خیلی آسون تر از تجربی هستش لطفا کمکم کنین نظر شما چیه پشت کنکور انسانی بمونم یاتجربی؟؟؟و یک سوال دیگر اینکه آیا سال۹۹ هم ‌ظرفیت پذیرش افزایش خواهد یافت یا کاهش یا ثابت می ماند؟؟؟

 32. Avatar

  سلام. ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم سریع پاسخمو بدین.من میخوام برم دوازدهم. یه چیز که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده و نمی زاره درست درس بخونم اینه که من تصمیم گرفتم که این تابستان دهم و یازدهممو بخونم و عیب هامو بر طرف کنم.نمیدونم تصمیمم درسته یا نه. یا باید درس های دوازدهممو بخونم .ممنون میشیم سریع پاسخ بدین. باتشکر

 33. Avatar

  سلام وخسته نباشید من دانش اموزسال یازدهم در منطقه یک هستم میخواستم سوال کنم اگه سال دوازدهم به منطقه سه بروم ،آیا میتونم از سهمیه مناطق ۳ استفاده کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

 34. Avatar

  با سلام من دانشجوی داروسازی تهران علوم دارویی هستم ترم ۷ میخواستم کنکور ۹۹ شرکت کنم برای رشته پزشکی باید چه رتبه ای برای آزاد و چه رتبه ای برای سراسری بیاورم هیچ سهمیه ای ندارم و منطقه ۱ هستم لطفا بنده رو راهنمایی کنید در ضمن به نظر شما برای کنکور مجدد در رشته پزشکی شانسی دارم ؟با تشکر فراوان

 35. Avatar

  با سلام وخسته نباشید.من لیسانس دارم،ودیپلمم تجربی نیست،میخوام کنکورتجربی ۹۹شرکت کنم.اما نمی دونم نظام قدیم شرکت کنم یا جدید؟ درضمن باید بگم من کنکور ۹۸هم شرکت کردم ودروس نظام قدیم رو تقریبا خوندم وباهاش آشنایی دارم.به نظرتون چون نظام جدید حجم مطالب کم شده میتونه کمکم کنه یا چون مقداری با نظام قدیم آشنایی دارم همون قدیم شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید چون هرکسی نظری میده حتی مشاوره های مختلف. نمیخوام زمانم رو بخاطراین موضوع از دست بدم

 36. Avatar

  وقتی انتخاب رشته میکنیم اول مثلا رتبه هزارو بر اساس اولویت انتخاباش میان پایین تا به رشته ای برسن ک ظرفیت دانشگاهش پر نشده باشه بعد اونو براش انتخاب میکننو
  بعد میرن برا رتبه هزارو یک و دوباره اونم بر اساس الویتاش میرن پایین تا به رشته اش برسن
  همینجوریه ک میگم؟
  مرسی از جوابتون

 37. Avatar

  سلام من دردانشگاه روزانه مهندسی عمران دانشگاه کوردستان درس میخونم بعد حالا میخوام به علاقه خودم ادامه تحصیل بدم یعنی دانشگاه فرهنگیان رو بیارم چه رتبه هایی رو لازم داره من محمداز منطقه۳مزاحم میشم

 38. Avatar

  سلام.من مدرک کارشناسی روزانه دارم و امسال تجربی شرکت کردم.میخواستم بدونم میتونم فقط روزانه انتخاب رشته کنم؟چون هزینه پردیس خودگردان و آزاد و … ندارم.
  ممنون

 39. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید اگه کتاب های جمع بندی برخی از دروس رو مو به مو و خوب بخونیم
  میشه هم مطالب رو خوب یاد گرفت و هم درصد خوبی زد ؟
  برای کسی که محدودیت زمان داشته باشه و سال دهم و یازدهم در رشته تجربی
  مطالعه چندانی نداشته به نظر شما مطالعه دقیق کتاب های جمع بندی فکر خوبیه یا نه؟ یعنی میشه باهاشون به جایی رسید؟
  و اینکه برای کسی که در درس ریاضی خیلی ضعیفه چه کتابی مناسب هست ؟ به نظر شما ریاضی جامع مهر و ماه خوبه؟
  ببخشید متن طولانی شد
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 40. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من الان دانشجوی ترم ۶ هستم و سال اینده درسم تموم میشه.اگه من تو کنکور ۹۹ شرکت کنم و درسم ۸ ترمه تموم بشه ایا میتونم پزشکی روزانه انتخاب رشته کنم؟

 41. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید اگه کتاب های جمع بندی برخی از دروس رو مو به مو و خوب بخونیم
  میشه هم مطالب رو خوب یاد گرفت و هم درصد خوبی زد ؟
  برای کسی که محدودیت زمان داشته باشه و سال دهم و یازدهم در رشته تجربی
  مطالعه چندانی نداشته به نظر شما مطالعه دقیق کتاب های جمع بندی فکر خوبیه یا نه؟ یعنی میشه باهاشون به جایی رسید؟

 42. Avatar

  سلام من انسانیم منطقه۳قزوین میخام فرهنگیان قبول بشم با درصدای
  فارسی:۳۰
  روان:۴۰
  تاری:۳۵
  جامعه:۵۰
  اقتصاد:۱۶
  علوم:۱۴
  زبان:۴
  ریاضی:۸
  عربی:۸
  دینی:۱۲
  فلسفه:۱۱
  قبول میشممم؟؟؟؟حتی اهوازم قبول بشم میتونم برم ؟بومی قزوینم

 43. Avatar

  ریاضی نظام قدیم هستم ، اگر در کنکور ۹۹ تجربی شرکت کنم باید کتب نظام قدیم رو بخونم یا جدید رو ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به این که شما دارای مدرک دیپلم نظام قدیم ریاضی هستید . اجازه شرکت درآزمون سراسری نظام قدیم تجربی سال ۱۳۹۹ را دارا می باشید.

 44. Avatar

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  من سال ۸۴ کنکور ریاضی شرکت کردم و لیسانس گرفتم. میخواستم بدونم من میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید مجددا در کنکور سراسری گروه تجربی شرکت نمایید و محدودیتی نخواهید داشت لیکن می بایست منابع این گروه را نیر برای امادگی در آزمون مطالعه نمایید.

 45. Avatar

  سلام. من دانش آموز نظام قدیم هستم که برای کنکور ۹۸ ثبت نام کردم. الان یعنی در ماه اردیبهشت میخوام وارد دانشگاه افسری امین بشم. آیا برای این کار دیر شده؟ من چیکار باید میکردم؟

 46. Avatar

  سلام‌.
  بنده پسری متولد سال ۱۳۶۱ هستم. لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه آزاد شیراز دارم. در واقع سال ۸۵ وارد دانشگاه و بدلیل شرایط خاص خانوادگی، سال ۹۰ فارغ التحصیل شدم.

  بعد از فارغ التحصیلی تا الان که اردیبهشت ۹۸ هستیم، از درس دور بودم.

  به دورس حفظی علاقه بیشتری دارم تا دورس تحلیلی مث ریاضی و فیزیک.

  الان یکماهه در داروخانه کار میکنم و بشدت به این شغل علاقمند شده ام.

  مجرد هستم و حالا حالاها قصد ازدواج ندارم. پس وقت برای خوندن دارم.

  چند سوال داشتم:
  ۱: من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم. آیا برای شرکت در رشته داروسازی باید دیپلم تجربی داشته باشم؟
  ۲: سن ۳۸ سالگی واسه ادامه تحصیل دیر نیست؟
  ۳: خب حالا باید از کجا شروع کنم؟
  ممنون

 47. Avatar

  باسلام وخسته نباشید بنده دوتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید۱_شخصی یکبار کنکور سراسری رشته فنی وحرفه ای خونده باشه آیا میتونه برا پزشکی دوباره از دانشگاه سراسری استفاده کنه؟چون از جایی شنیدم هرشخص یبار میتونه دانشگاه سراسری بخونه آیا این مطلب صحت داره یانه من باخیالت راحت براپزشکی بخونم؟۲اگر از سهمیه ایثارگری استفادع شد واز رشته مورد علاقه قبول نشد آیا میشه سال بعد از همون سهمیه استفاده کرد؟خیلی ممنون از زحماتتون

 48. Avatar

  سلام خسته نباشید ،
  من دانشجوی رشته ی شیمی کاربردی هستم میخواستم مدرک معادل(کاردانی)بگیرم و کنکور کاردانی به کارشناسی بدم برای رشته های پزشکی،کسی اطلاعاتی در این خصوص داره که بتونه کمکم کنه ،میخوام ازش چندتا سوال بپرسم،
  به ایمیلم پیام بدید،ممنون

 49. Avatar

  سلام خسته نباشید
  خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدید
  من دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه پیام نور هستم و معافیت تحصیلی دارم
  می خواستم بدونم که می تونم از دانشگاه انصراف بدم و براساس سوابق تحصیلی در کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یا نه
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه شما در سنوات مجاز تحصیلی باشید حق یکبار انصراف از تحصیل را خواهید داشت و در فرصت یکساله بعد از انصراف میتوانید برای کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد در رشته مد نظر بدون آزمون ثبت نام نمایید.

 50. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  رشته انتخابی من فیزیک است از رشته تجربی و میخام درعرض ۴ماه به دانشگاه صنعتی شریف برسم و چون میتونم اینکارو کنم نمیخام وقت بیشتری بذارم
  به مشاوری که برنامه‌ رو طوری تنظیم کنه که آزمون تست و خوددرسهاو… رو در اون جا بده نیاز دارپ
  درضمن ممنون میشم منبع و کتابی معرفی کنید که از رشته تجربی فیزیک بدم
  واینکه من باید درسهای تجربیمو بخونم یا رشته ریاضی فیزیک رو
  سهمیه ای ندارم و منطقه یک هستم و دوسال از درس دور بودم
  با منبع ومشاورخوب مطمئنم میتونم
  با تشکر

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99