تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / مشاوره کنکور سراسری

مشاوره کنکور سراسری

مشاوره کنکور سراسری 99
مشاوره کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

موفقیت در کنکور سراسری نیازمند تلاش و پشتکار بسیار زیادی می باشد و این موفقیت تنها با یک برنامه ریزی درست قابل دستیابی است. اطلاع از همه ی موارد مربوط به کنکور سراسری مانند نحوه صحیح مطالعه و برنامه ریزی درسی ، آگاهی داشتن از بهترین منابع مطالعاتی ، آشنایی با تکنیک های تست زنی ، مدیریت زمان و جمع بندی و … باعث می شود تا داوطلب نتیجه بهتری را در آزمون کسب کند. بدون شک نمی توان یک برنامه ریزی ثابت را به همه ی داوطلبان پیشنهاد کرد زیرا شرایط و امکاناتی که در اختیار داوطلبان وجود دارد ، متفاوت است و با توجه به آنکه میزان توانمندی و بهره هوشی افراد با یکدیگر فرق دارد ، بنابراین برنامه ریزی کنکور هر داوطلب باید منحصر به خود او و منطبق با شرایطش باشد.

برای موفقیت و پیشبرد برنامه ریزی درسی خود ، حتما از جدول زمان بندی استفاده کنید.

بهترین منابع کمک آموزشی کنکور سراسری 99 چیست ؟

توجه داشته باشید که استفاده از کتاب های کمک آموزشی غیراستاندارد نه تنها کمکی به پیشرفت و یادگیری شما نخواهد کرد بلکه با سوالات غیراستاندارد سردرگم و مضطرب خواهید شد. همچنین استفاده از منابع کمک آموزشی متعدد فقط ذهن شما را دگرگون می کند بنابراین توصیه می شود پس از تسلط کامل بر مباحث کتاب درسی ، با استفاده از یک منبع کمک آموزشی استاندارد ، مطالب خوانده شده را در ذهنتان تثبیت کنید.

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور تجربی 

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس زیست شناسی : گاج نقره ای – نشر الگو هاشمی – کتاب ژنتیک تخته سیاه – زیست گیاهی تخته سیاه – خیلی سبز
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس فیزیک : نشر الگو – گاج نقره ای – کتاب آبی قلم چی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس شیمی : گاج نقره ای – مبتکران – خیلی سبز
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس ریاضی : تخته سیاه – آبی قلم چی – مهر و ماه

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور ریاضی

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس هندسه 1 : نشر الگو – گاج سفید – گاج نقره ای – انتشارات فار
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس هندسه 2 : گاج نقره ای – نشر الگو – تخته سیاه
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس هندسه تحلیلی : هندسه تحلیلی نشر الگو – گاج
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس دیفرانسیل : انتشارات تخته سیاه – گاج سفید
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس ریاضی پایه و حسابان : نشر الگو – گاج سفید – خیلی سبز – ریاضیات انتشارات تخته سیاه تالیف محمد مهربان
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس جبر و احتمال و ریاضیات گسسته : گاج سفید – نشر الگو – انتشارات فار تالیف عطا صادقی – خوشخوان
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس آمار : گاج سفید
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس فیزیک : کتاب تست انتشارات نشر الگو – گاج نقره ای
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس شیمی : مبتکران – خیلی سبز

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور انسانی

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس اقتصاد : مهر و ماه
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس علوم اجتماعی : آبی قلم چی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس روانشناسی : کتاب آزمون های تدریجی روانشناسی اندیشه فائق
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس فلسفه و منطق : خیلی سبز – گاج سفید – مبتکران تالیف آقای حجازیان
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس تاریخ و جغرافیا : خیلی سبز – آبی قلم چی – کتاب های تالیف آقای ذنوبی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس عربی : خیلی سبز
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس ادبیات و آرایه های ادبی : تخته سیاه – گاج سبز – انتشارات کلک معلم

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور هنر

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس درک عمومی ریاضی فیزیک : منابع کمک آموزشی مشترک با کنکور تجربی و ریاضی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس درک عمومی هنر : تاریخ هنر (گامبریج) – هنر در گذر زمان (هلن گاردنر) – تاریخ هنر (پرویز مرزبان)
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس خلاقیت نمایشی : تاریخ سینما تالیف مسعود مهرابی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس خلاقیت تصویری و تجسمی : مبانی هنرهای تجسمی اثر غلامحسین نامی و مبانی طراحی گرافیک از آرمین هوفمان
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس خلاقیت موسیقی : تئوری موسیقی اثر مصطفی کمال پور تراب و ساز شناسی اثر پرویز منصوری
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس ترسیم فنی : کتاب سعید درویش (منشور دانش) و رسم فنی عمومی از احمد متقی پور
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس خواص مواد : انتشارات آیندگان 

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور زبان

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای گرامر : Intermediate Grammar In Use و کتاب سبز آموزش گرامر منحصرا زبان کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای واژگان : Essential Words for the Toefl و Word builder جلد 1 و 2 و 504 (words (Mary Bromberg و p the Bridging انتشارات سازمان سنجش و Robert J. Dixon ) Essential idioms in English )
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درک مطلب : Longman Preparation Course for the TOEFL Test و (Steps to understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press و New Bridging the Gaps کتاب سازمان سنجش

می توانید برای دریافت برنامه ریزی درسی و کنکوری با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 99

 

نکات برنامه ریزی آزمون سراسری 99
نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 99

بعضی از داوطلبان کنکور ، در ابتدای مطالعه به سراغ کتاب های کمک آموزشی و یا کتاب های تست می روند که کاملا اشتباه است و این روش مطالعه را اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم. توجه داشته باشید که منبع طرح سوالات کنکور فقط و فقط کتاب درسی است بنابراین در ابتدا می بایست بر مطالب کتاب درسی رشته خود تسلط پیدا کنید و بعد از آن برای افزایش قدرت تست زنی و به عنوان مکمل کتاب درسی به سراغ کتاب های کمک آموزشی و کتاب های تست بروید. سعی کنید شرکت در آزمون های آزمایشی را نیز در برنامه خود بگنجانید چرا که شرکت در این آزمون های دوره ای کمک شایانی به روند مطالعاتی شما خواهد کرد. زیرا مشابهت سوالات آزمون های آزمایشی با سوالات کنکور، باعث می شود نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و اگر تراز شما خوب نبود متوجه روند اشتباه مطالعه خود شوید و روش مطالعاتی خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که صرف شرکت در آزمون کافی نیست و پس از آزمون حتما باید به تحلیل آزمون بپردازید. برای آزمون های آزمایشی استاندارد و معتبر می توانیم آزمون های آزمایشی قلم چی ، گاج ، گزینه دو و آزمون های آزمایشی سازمان سنجش را به شما معرفی کنیم.

تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری 99

از بین سهمیه های کنکور سراسری ، سهمیه مناطق و سهمیه رزمندگان و ایثارگران مهم ترین می باشند که به اختصار به شرح هر یک خواهیم پرداخت.

سهمیه مناطق

مناطق کشور بر اساس امکانات آموزشی به سه منطقه 1 ، 2 و 3 تقسیم بندی می شوند و داوطلبان با توجه به منطقه خود شامل یکی از این سهمیه ها می باشند. مراکز استان ها مانند تهران ، مشهد ، اصفهان جز منطقه 1 ،شهر ها و شهرستان ها جز منطقه 2 و روستا ها و مناطق محروم در منطقه 3 دسته بندی می شوند. هر یک از رشته های دانشگاهی دارای ظرفیتی هستند که این ظرفیت بین سهمیه های مختلف تقسیم می شود.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

سهمیه رزمندگان و ایثارگران به دو دسته سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی تقسیم بندی می شود ، بدین صورت که جانبازان 25 درصد و پایین تر و همسر و فرزندان آن ها ، رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه ، همسر و فرزندان آن ها ، جز سهمیه 5 درصدی و آزادگان و فرزندان و همسران آنان ، فرزندان و همسران شهدا ، جانبازان بالای 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها ، جز سهمیه 25 درصدی می باشند و به ترتیب 5 و 25 درصد ظرفیت رشته محل ها به این داوطلبان اختصاص دارد. برای استفاده از سهمیه خود باید با مراجعه به سازمان های ذیربط ، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت نمایید و آن را در فرم ثبت نام درج کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از تاثیر سهمیه مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان در کنکور سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 از اواخر بهمن ماه آغاز می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org و واریز هزینه ، ثبت نام خود را انجام دهند. مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری که چند روز قبل از شروع ثبت نام در سایت سنجش قرار داده می شود ، باعث می شود از کلیه اطلاعاتی که لازم است بدانید ، مطلع شوید بنابراین قبل از اقدام به ثبت نام حتما این دفترچه را بررسی کنید. در صورت تمایل به دریافت مشاوره تحصیلی کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۲ نظر

 1. Avatar

  ریاضی نظام قدیم هستم ، اگر در کنکور ۹۹ تجربی شرکت کنم باید کتب نظام قدیم رو بخونم یا جدید رو ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به این که شما دارای مدرک دیپلم نظام قدیم ریاضی هستید . اجازه شرکت درآزمون سراسری نظام قدیم تجربی سال ۱۳۹۹ را دارا می باشید.

 2. Avatar

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  من سال ۸۴ کنکور ریاضی شرکت کردم و لیسانس گرفتم. میخواستم بدونم من میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید مجددا در کنکور سراسری گروه تجربی شرکت نمایید و محدودیتی نخواهید داشت لیکن می بایست منابع این گروه را نیر برای امادگی در آزمون مطالعه نمایید.

 3. Avatar

  سلام. من دانش آموز نظام قدیم هستم که برای کنکور ۹۸ ثبت نام کردم. الان یعنی در ماه اردیبهشت میخوام وارد دانشگاه افسری امین بشم. آیا برای این کار دیر شده؟ من چیکار باید میکردم؟

 4. Avatar

  سلام‌.
  بنده پسری متولد سال ۱۳۶۱ هستم. لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه آزاد شیراز دارم. در واقع سال ۸۵ وارد دانشگاه و بدلیل شرایط خاص خانوادگی، سال ۹۰ فارغ التحصیل شدم.

  بعد از فارغ التحصیلی تا الان که اردیبهشت ۹۸ هستیم، از درس دور بودم.

  به دورس حفظی علاقه بیشتری دارم تا دورس تحلیلی مث ریاضی و فیزیک.

  الان یکماهه در داروخانه کار میکنم و بشدت به این شغل علاقمند شده ام.

  مجرد هستم و حالا حالاها قصد ازدواج ندارم. پس وقت برای خوندن دارم.

  چند سوال داشتم:
  ۱: من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم. آیا برای شرکت در رشته داروسازی باید دیپلم تجربی داشته باشم؟
  ۲: سن ۳۸ سالگی واسه ادامه تحصیل دیر نیست؟
  ۳: خب حالا باید از کجا شروع کنم؟
  ممنون

 5. Avatar

  باسلام وخسته نباشید بنده دوتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید۱_شخصی یکبار کنکور سراسری رشته فنی وحرفه ای خونده باشه آیا میتونه برا پزشکی دوباره از دانشگاه سراسری استفاده کنه؟چون از جایی شنیدم هرشخص یبار میتونه دانشگاه سراسری بخونه آیا این مطلب صحت داره یانه من باخیالت راحت براپزشکی بخونم؟۲اگر از سهمیه ایثارگری استفادع شد واز رشته مورد علاقه قبول نشد آیا میشه سال بعد از همون سهمیه استفاده کرد؟خیلی ممنون از زحماتتون

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید ،
  من دانشجوی رشته ی شیمی کاربردی هستم میخواستم مدرک معادل(کاردانی)بگیرم و کنکور کاردانی به کارشناسی بدم برای رشته های پزشکی،کسی اطلاعاتی در این خصوص داره که بتونه کمکم کنه ،میخوام ازش چندتا سوال بپرسم،
  به ایمیلم پیام بدید،ممنون

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید
  خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدید
  من دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه پیام نور هستم و معافیت تحصیلی دارم
  می خواستم بدونم که می تونم از دانشگاه انصراف بدم و براساس سوابق تحصیلی در کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یا نه
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه شما در سنوات مجاز تحصیلی باشید حق یکبار انصراف از تحصیل را خواهید داشت و در فرصت یکساله بعد از انصراف میتوانید برای کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد در رشته مد نظر بدون آزمون ثبت نام نمایید.

 8. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  رشته انتخابی من فیزیک است از رشته تجربی و میخام درعرض ۴ماه به دانشگاه صنعتی شریف برسم و چون میتونم اینکارو کنم نمیخام وقت بیشتری بذارم
  به مشاوری که برنامه‌ رو طوری تنظیم کنه که آزمون تست و خوددرسهاو… رو در اون جا بده نیاز دارپ
  درضمن ممنون میشم منبع و کتابی معرفی کنید که از رشته تجربی فیزیک بدم
  واینکه من باید درسهای تجربیمو بخونم یا رشته ریاضی فیزیک رو
  سهمیه ای ندارم و منطقه یک هستم و دوسال از درس دور بودم
  با منبع ومشاورخوب مطمئنم میتونم
  با تشکر

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره