جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / مشاوره کنکور 97

مشاوره کنکور 97

نحوه برنامه ریزی و مشاوره کنکور 97

مشاوره کنکور 97
مشاوره کنکور 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره کنکور 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در رابطه با مشاوره کنکور شاید شما مقالات بسیاری را خوانده و یا با افراد متفاوتی از جمله دوستان خود و یا اعضای خانواده و… مشورت کرده و تجربه های آن ها را شنیده باشید. این نکته ی بسیار مثبتی است که شما داوطلبان  و یا به اصطلاح رایج کنکوری ها به دنبال یافتن راهی برای طی این مسیر پر فراز و نشیب و رسیدن به رشته ی مورد علاقه خود می باشید. با توجه به همه ی این موارد قبل از هرچیزی باید بدانید که در زمان کنکور و در درس خواندن چه نکته هایی را باید رعایت کرده تا موفقیت به شما نزدیک تر شود. مشاوران مرکز ایران مشاوره برای همراهی شما و کمک به حل اضطراب کنکور این مقاله را تهیه کرده اند که بتوانید با استفاده از این مقاله و انجام روش های ارائه شده در آن ، کنکوری موفق و لذت بخش را تجربه نمایید. برای رسیدن به این منظور از شما درخواست داریم که تا پایان این مقاله مارا همراهی نمایید.

همچنین بایستی به این مسئله توجه نمایید که که اکثر دانش آموزان سال سوم دبیرستان به نقش زمان کنکور موفق پی نبرده اند و به دلیل اینکه زمان طولانی تا کنکور را در پیش دارند به حساسیت این سال توجه نکرده و تا حدودی می توان گفت بیخیال می شوند، توجه به این مسئله و تاثیر معدل در کنکور به موفقیت شما کمک فراوانی خواهد نمود.

نقش مشاوره و ویژگی مشاور خوب در برنامه ریزی کنکور 97

با توجه به میزان استرس زا بودن کنکور در زندگی تمامی داوطلبان بسیاری نیاز به مشاوری دارید که در برنامه ریزی یک کنکور موفق به شما یاری رسانده و در مراحل رسیدن به هدف کنارتان بماند. در زیر چند ویژگی یک مشاور خوب را برایتان نام برده تا بتوانید در انتخاب مشاوری که  این فاکتورها را داشته باشد به شما کمک نماییم .

1- رتبه عالی. این نکته ی مهمی است که تمامی داوطلبان به دنبال مشاوری هستند که رتبه ای عالی را در کنکور کسب کرده و به خوبی از راه و رسم این موفقیت بزرگ و دشوار اطلاع لازم را دارد.

2- تخصص. یک مشاور بایستی در زمینه ی مشاوره تحصیلی تخصص لازم را داشته باشد. تخصص به همین راحتی به دست نمی آید . به طور کلی یک مشاور با فرآیند پیچیده ی یادگیری در ذهن و زندگی انسان ها مطلع بوده و روش هایی علمی مناسب با ویژگی های داوطلب را پیشنهاد می نماید. پس در انتخاب مشاور به تخصص و مهارت های مشاوره ای او توجه لازم را داشته باشید.

این دو گزینه از گزینه های بسیار مهمی است که مشاور بایستی دارا باشد اما در کنار این ها خصوصیاتی مانند دلسوزی ، منظم بودن ، خلاق بودن ، مثبت بودن فرایند مشاوره را بهتر و داوطلب را باانگیزه تر به جلو پیش می برد.

کنکور برای شما سخت است یا آسان ؟

نمی توانیم به سادگی بگوییم که این مرحله را در زندگی به آسانی طی خواهید کرد یا خیر. اما سوالی که به وجود می آید این است که چه چیزی باعث شده که این آزمون در ذهن همه تبدیل به یک غولی شود که شکست آن سخت ترین مرحله در زندگی است ؟ کنکور سکوی پرش شماست . پرتاب شدن به سمت موقعیت شغلی دلخواه ، رشته ی دلخواه ، درآمد و وجه اجتماعی دلخواه . حال با این همه نکته ی مثبتی که در کنکور وجود دارد چرا آن را تبدیل به کابوس شبانه خود کرده اید؟ بهتر نیست این افکار را کنار گذاشته و با خوشبینی به سمت کنکور رفته و با برنامه ریزی کنکور 97  امسال را به عنوان سالی که موفقیت به شما لبخند زده در تقویم ثبت نمایید. با تمام شرایط سختی که در زندگی تمام کنکوری ها وجود دارد، مسائل ریاضی ، تست های چالش برانگیز زیست شناسی ، مطالب پیچیده و شبیه به هم دین و زندگی و… همه ی این ها برای تمام کنکوری ها یکسان است اما بیایید این شما باشید که با تمام قدرت کنکور سخت را با افکار مثبت و تلاشی رضایت بخش آسان می کنید.

تعیین هدف در کنکور 97

تمامی انسان ها وقتی نبود و یا کمبود چیزی را در زندگی احساس می کنند با انگیزه جلو رفته و سعی می کنند آن را به دست آورند در کنکور نیز همینطور است اگر شما در زندگی خود احساس نیاز کردید که با قبولی در کنکور می توانید زندگی خود را به سوی موفقیت و رضایت پیش ببرید کافی نیست . بلکه چیزی که شما را به حرکت وا می دارد و بهتر است بگوییم که موتور محرک شما هدف می باشد. اگر هدف نداشته باشید مسیر برایتان مشخص نبوده و شاید در ابتدای راه خوب پیش رفته و از تلاش های خود راضی باشید اما در طول مسیر دچار سردرگمی شده و راهی که با وجود هدف هموار می شود را ناهموار و دشوار خواهید کرد. در تعیین هدف روش هایی را باید انجام دهید که برایتان نام می بریم.

1- لیست بندی هدف ها ، شما بایستی برای خود هدف های کوتاه مدت و بلند مدتی مشخص نمایید مانند این که در این آزمون می خواهم این تراز را کسب کنم و همچنین رشته ی مورد علاقه و دانشگاهی که علاقه به تحصیل در آن را دارید.

2- زمان بندی اهداف ، شما بعد از مشخص کردن هدفهایتان بایستی زمانی را برای آن ها در نظر بگیرید اما توجه داشته باشید این زمان بندی باید براساس واقعیت و توانمندی شما باشد نه آنقد کم که نتوانید انجامشان دهید نه آنقد زیاد که به کارهای دیگرتان نرسید.

3- اولویت بندی اهداف ، نکته ی مهمی که باید رعایت شود این است که اولویت بندی بسیار مهم است اینکه بدانید کدام کار را باید زودتر انجام دهید تا نتیجه بهتری کسب نموده و یا کدام هدف مهمتر از بقیه می باشد. همچنین اهداف کوتاه مدت شما باید در جهت رسیدن به هدف بلند مدت شما باید باشد برای نمونه شما که در آزمون ها شرکت می کنید در راستای رسیدن به هدف بزرگتر موفقیت در کنکور می باشد.

4- برنامه ریزی اهداف ، بعد از مشخص کردن و زمان بندی اهداف بایستی با نگاه به اهداف مهم و بزرگ خود (رتبه عالی در کنکور) به خود انگیزه بدهید تا با اشتیاق بیشتری به سمت آن در حرکت باشید همچنین برای هر هدف باید برنامه ریزی انجام دهید که در این راستا می توانید از مشاوری دلسوز و خبره یاری بگیرید.

چگونه برای کنکور درس بخوانیم ؟

یکی از دغدغه های بزرگی که خوب می دانیم در ذهن شما داوطلبان کنکور می باشد این است که چگونه باید درس بخوانم ؟ روش های مطالعه موفق چگونه است؟ مطالعه روش های متنوعی دارد اما همه ی آن ها به طور کامل مناسب نیست و بازدهی مطالعه را بالا نمی برد در زیر 2 نوع روش که از تمامی روش ها کاربردی تر است و کمک بیشتری به شما می کند را برایتان بیان می کنیم.

روش مطالعه خلاقیت ، در این روش شما داوطلبان کنکور بایستی پس از اینکه مطالب را مطالعه کردید به زبان خودتان نکات مهم را یادداشت کرده و نکات کلیدی آن را  به صورت طراحی شبکه ای مغر نوشته و سازمان دهی می کنید سعی کنید نکات اصلی و فرعی را به صورت جداگانه یادداشت نموده  تا بتوانید در هنگام مرور دوباره کتاب به جای خواندن تمام مطالب تنها به یادداشت و طرح شبکه مراجعه نمایید. این روش بازدهی شما را بالا می برد و مرور کردن و یادگیری شما رانیز افزایش می بخشد.

روش مطالعه پس ختام ، در این روش مانند نام این روش 6 مرحله ای است که برایتان نام می بریم همچنبن با وجود دشوار و طولانی بودن این روش بازدهی بسیار بالایی را می توایند در خود مشاهده نمایید. 

1- مرحله ی پیش خوانی ، شما بایستی مطالب را به صورت سطحی و مقدماتی مطالعه نمایید. 

2- مرحله سوال کردن ، نکات اصلی و موضوعات مهم را به صورت سوالی برای خود بیان کرده و یادداشت کنید زیرا که دقت شما افزایش می باید.

3- مرحله خواندن ، تمام مطالب کتاب را به صورت جزئی و کلی خوانده و به سوالات خود پاسخ دهید.

4- مرحله تفکر ، در این قسمت به مطالب فکر کنید و بین دانسته های قبلی و پاسخ سوالات خود ارتباط برقرار نمایید.

5- مرحله از حفظ گفتن ، در این قسمت شما باید بدون نگاه کردن به کتاب سوالات خود را پاسخ داده و کلمات کلیدی را نام ببرید.

6- مرحله مرور کردن ، در پایان هرفصل شروع به مرور مطالب و موضوعات اصلی و نکات مهم نموده و اگر با مشکلی رو بهر و شدید بایستی به آن مطلب رجوع کرده و از ابتدا مطالعه نمایید. این روش به کاهش اضطراب شما کمک فراوانی خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره کنکور 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. با سلام خدمت تمامی تلاشگران ایران مشاوره
    می بخشید من یه سوال واقعا اضظراری داشتم بی نهایت ممنون می شم اگر پاسخ بدهید
    من پارسال دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و ۲ ترم مرخصی را گرفتم که در کنکور ۹۶ شرکت کنم الان می خواستم بپرسم که من کنکور ۹۷ رو هم می تونم شرکت کنم؟
    آیا از دانشگاه پیام نور واحد بر دارم و کلاس ها رو نروم و امتحان را هم شرکت نکنم و فقط برای کنکور بخونم مشکلی پیش نمیاد؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید