تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

زمان مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99
مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

آزمون استخدامی وزارت بهداشت به منظور جذب نیروی متخصص و کارآمد در موسسات مختلف وابسته به این سازمان و استخدام در دانشگاه های علوم پزشکی و سایر موسساتی که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کنند برگزار می گردد. تنها شرط قبولی در این پذیرش کسب حدنصاب علمی در آزمون کتبی نمی باشد، بلکه شرکت در مصاحبه و با موفقیت پشت سر گذاشتن آن نیز از مهمترین شرایط جذب داوطلبان علاقه مند به اشتغال در این زمینه است.

متقاضیانی که بتوانند نتیجه قابل قبولی در آزمون کتبی کسب نمایند، باید مدارک خود را جهت بررسی به مراجع مربوطه تحویل دهند. مرحله دوم این آزمون صرفا برای مشاغلی که پذیرش در آن ها به شرط مصاحبه صورت می گیرد، برگزار می شود.

در برخی از مشاغل آزمون استخدامی وزارت بهداشت، پذیرش افراد بدون مصاحبه انجام می شود.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

گفتیم که پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت مدارک پذیرفته شدگان مورد بررسی قرار می گیرد و از آن جایی که تنها برای تعدادی از مشاغل این آزمون مصاحبه انجام می شود، تایید مدارک و مستندات مربوطه برای برخی به منزله استخدام نهایی و برای سایرین، کلید ورود به مصاحبه تلقی می گردد. پذیرش افراد در رشته های شغلی که دارای مصاحبه نمی باشند صرفا بر اساس نمره کل نهایی در آزمون کتبی صورت می گیرد. اما داوطلبانی که رشته شغل های دارای مصاحبه را انتخاب نموده اند، می بایست برای پذیرش نهایی، مرحله مصاحبه حضوری را با موفقیت طی نمایند.

با توجه به این که مجری برگزاری دومین دوره آزمون استخدامی مذکور در سال 99 سازمان سنجش آموزش کشور بوده است، نتایج نیز ازطریق سایت این سازمان اعلام می گردد. اما بنا بر عدم اطلاع رسانی در خصوص زمان انتشار اسامی پذیرفته شدگان نمی توانیم زمان دعوت به مصاحبه را حدس بزنیم. پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره از اخبار مربوطه آگاه شوید.

نحوه برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

در صورت کسب نمره قبولی و تطابق مدارک و مستندات ارائه شده با اظهارات داوطلبان در تقاضانامه ثبت نام، دعوت به مصاحبه به میزان سه برابر ظرفیت پذیرش انجام می شود. این مرحله از آزمون برای داوطلبانی که پذیرش در شغل انتخابی آنان همراه با مصاحبه صورت می گیرد بسیار حائز اهمیت است چرا که در معرفی این افراد جهت استخدام، نمره کل آزمون کتبی به میزان 70 درصد و مصاحبه آن ها 30 درصد تاثیر گذار می باشد.

برای مشاغلی که دارای مصاحبه می باشند، عنوان “مصاحبه تخصصی” در جداول مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت قید شده است. در طی این فرآیند، توانایی و مهارت های تخصصی هر یک از داوطلبان مورد ارزیابی قرار می گیرند. هر کدام از آن ها در رشته تحصیلی و حیطه شغلی خود می بایست به سوالات تخصصی پاسخ دهند و به تیم مصاحبه کننده ثابت نمایند که شایستگی های لازم جهت شغل مورد نظر را دارا می باشند.

بنابراین اطلاعات و مهارت های لازم در زمینه شغلی مربوطه تعیین کننده استخدام یا عدم استخدام قطعی در موسسه مورد نظر می باشد. فراموش نکنید که 30 درصد از سهم پذیرش به دانش شما در حوزه شغل انتخابی خود اعم از پرستاری، مهندسی، حسابداری و… اختصاص می یابد. البته در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت تنها برای مشاغل مربوط به حیطه فوریت های پزشکی، محتوای مصاحبه داوطلبان مشخص شده است.

محتوای مصاحبه مشاغل حیطه فوریت های پزشکی

کارشناس ارتباطات و عملیات 

  • ارزیابی دانش تخصصی

کارشناس عملیات و ارتباطات (با شرایط احراز پرستاری) و کارشناس تریاژ تلفنی فوریت های پزشکی

  • اطلاعات شهرشناس، سرعت عمل و مهارت در تایپ ارزیابی دانش تخصصی
  •  تسلط به زبان و لهجه رایج منطقه

کاردان و کارشناس بالینی فوریت های پزشکی و نگهبان

  • سنجش وضعیت آمادگی جسمانی؛ ارزیابی قدرت بدنی و چابکی و توانایی، مدیریت زمان داوطلبان
  • سنجش قد و BMI (شاخص توده بدنی)؛ ارزیابی شرایط فیزیکی داوطلبان از لحاظ قد و تناسب قد و وزن (در زمان بررسی مدارک)

برای دیگر مشاغل، محتوای مصاحبه بر اساس رشته شغلی متقاضیان تعیین می شود. نمی توان به طور قطع گفت که سوالات مصاحبه تنها محدود به ارزیابی دانش و مهارت تخصصی افراد می باشد. گاها ممکن است علاوه بر مباحث مذکور، از مسائلی پیرامون احکام اسلامی، وقایع تاریخی و مناسبت ها، اطلاعات و دانستنی های دینی و عقیدتی سیاسی نیز سوال مطرح شود. البته احتمال پرسش و پاسخ در رابطه با این مسائل در آزمون استخدامی وزارت بهداشت نسبت به دیگر آزمون های استخدامی بسیار کم است و تا حد زیادی بستگی به موسسه مورد نظر دارد. با این حال بهتر است با آمادگی کامل و دانش کافی در رابطه با موارد ذکر شده در جلسه مصاحبه حاضر شوید. به طور معمول، محوریت اصلی سوالات و تمرکز مصاحبه کنندگان بیشتر معطوف به دانش تخصصی داوطلبان بوده و ممکن است اصلا سوالی در رابطه با احکام و یا مسائل عقیدتی سیاسی پرسیده نشود.

داوطلبانی که در آزمون مشاغل دارای مصاحبه تخصصی (فوریتهای پزشکی و نگهبان) شرکت کرده اند، در صورتی که مدارک آن ها پس از بررسی مورد تایید قرار بگیرد و دارای شرایط لازم باشند، برای شرکت در مصاحبه دعوت خواهند شد. زمان و جزئیات برگزاری این فرآیند از طریق سایت دستگاه مربوطه اطلاع رسانی می گردد.

توجه داشته باشید در صورت عدم ارائه مدارک ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 در زمان تعیین شده، شرکت کننده از حضور در دیگر مراحل از جمله مصاحبه محروم خواهد شد و حق هیچ گونه اعتراضی نیز نخواهد داشت. شایان ذکر است که تایید مدارک و دعوت به مصاحبه به هیچ عنوان به منزله قبولی داوطلبان نبوده و استخدام نهایی افراد پس از کسب امتیازات لازم در این مرحله، امکان پذیر خواهد بود.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99 چه زمانی انجام خواهد شد؟

تا کنون تاریخ دقیق برگزاری این فرآیند اعلام نشده است اما به محض انتشار اطلاعیه های مربوطه، اخبار آن را در کانال آزمون های استخدامی ایران مشاوره به اشتراک می گذاریم.

2- محل برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت از چه طریقی اعلام می گردد؟

هر موسسه و ارگانی که پذیرنده داوطلبان از طریق این آزمون استخدامی می باشد، به طور اختصاصی زمان و محل برگزاری مصاحبه آن را به اطلاع شرکت کنندگان می رساند.

3- آیا کسب حدنصاب علمی در آزمون کتبی ملاک دعوت پذیرفته شدگان به مرحله مصاحبه می باشد؟

خیر؛ چنانچه مدارک ارسالی پذیرفته شدگان پس از بررسی های لازم مورد تایید سازمان های ذیربط قرار نگیرند، مراحل پذیرش آن ها از جمله مصاحبه برای آن ها لغو خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی