تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1400 – 1401

منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 1400 – 1401

منابع کمک آموزشی آزمون تیزهوشان ششم 1400 - 1401
منابع آزمون تیزهوشان ششم 1400 – 1401

امروزه تمامی والدین به رشد و تحصیلات فرزندان خود اهمیت بیشتری می دهند. یکی از گزینه های بسیار مناسب برای تحصیل دانش آموزان، قبولی در آزمون تیزهوشان و ورود به مراکز آموزشی تیزهوشان می باشد. مدارس تیزهوشان از لحاظ کیفیت تدریس از امکانات بسیار خوبی برخوردار می باشند و از اساتیدی استفاده می کنند که بتواند به خوبی به دانش آموزان آموزش داده و آن ها را برای مقاطع بعدی آماده کنند.

در آزمون مدارس تیزهوشان تمامی دانش آموزان بعد از یک آزمون ورودی وارد مراکز آموزشی سمپاد می شوند و سطح علمی دانش آموزان می تواند یک فضای رقابتی بسیار عالی برای آن ها ایجاد کند. بعضی اوقات پیش می آید که دانش آموز استعداد لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان را دارند اما عدم دسترسی به مشاور، عدم مطالعه صحیح و دسترسی نداشتن به بهترین کتاب های مناسب و نداشتن برنامه ریزی آزمون تیزهوشان باعث می شود تا دانش آموز از این فرصت برای قبولی در بهترین مدارس عقب بماند. از همین رو، تصمیم گرفتیم این مقاله را به معرفی منایع آزمون تیزهوشان پایه ششم ابتدایی اختصاص دهیم.

سوالات آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم از دو بخش سنجش هوش (سوالات تستی) تشکیل شده است و سوالی از منابع درسی مطرح نمی شود.

معرفی منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی

آزمون تیزهوشان پایه ششم نسبت به دوره های گذشته دچار تغییر و تحولاتی شده است و گزینش دانش آموزان جهت ورود به مدارس استعدادهای درخشان، بر اساس هوش، استعداد و خلاقیت آن ها صورت می گیرد. بنابراین برای موفقیت در این رقابت تنگاتنگ نیازی به مطالعه و تسلط بر کتب درسی نمی باشد، بلکه دانش آموزان می بایست با حل سوالات هوش، آمادگی لازم را برای رقابت با دیگر دانش آموزان کسب نمایند.

در این بخش از مقاله قصد داریم به معرفی چند کتاب در حوزه پرورش هوش و استعداد تحلیلی دانش آموزان بپردازیم. دانش آموزانی که قصد شرکت و ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را دارند، می توانند با اختصاص مدت زمان لازم و مطالعه این منابع، بستر مناسب را برای رشد و پیشرفت خود فراهم نمایند.

کتاب سنجش هوش و استعداد ششم سری IQ – گاج

این کتاب از سه بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول آن با هدف آشنایی و تسلط هر چه بیشتر دانش آموزان با سوالات هوش زبانی و انواع معماها طراحی شده است. در بخش دوم این کتاب نیز سوالات استدلال غیر کلامی و استعداد تحلیلی به همراه درسنامه ای کوتاه ارائه شده اند که مطالعه آن ها تاثیر بسزایی در تقویت قدرت استدلال و تحلیل دانش آموزان دارد. در نهایت،  بخش سوم این کتاب دربردارنده سوالات استعداد تحلیلی آزمون های دوره های گذشته می باشد که با مرور آن ها می توانید با سبک و سیاق طراحی سوالات آشنا شوید.

کتاب 1000 تست هوش و استعداد تیزهوشان ششم – انتشارات مهر و ماه

هدف اصلی از تالیف این کتاب، تقویت هوش غیر کلامی دانش آموزان و استعداد تحلیلی آن ها برای کسب آمادگی لازم جهت حضور در آزمون استعدادهای درخشان می باشد. این کتاب با ارائه راهنما به همراه حل مثال های گوناگون می تواند دانش آموزان را در پاسخ گویی به سوالات یاری نموده و با دارا بودن پاسخ نامه ای کامل برای تمامی پرسش ها، موجبات لازم را برای درک هر چه بهتر مفاهیم فراهم سازد.

کتاب هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان ششم – انتشارات خیلی سبز

این کتاب نیز با هدف برآورده ساختن نیاز دانش آموزان مستعد و ارتقای کیفیت سطح خلاقیت آن ها تدوین شده است. این مجموعه از سه بخش اصلی درسنامه، سوالات چند گزینه ای و پاسخ تشریحی تشکیل شده و می تواند گزینه مناسبی برای رفع نیاز دانش آموزان به یک منبع جامع آموزشی باشد.

کتاب آزمون تفکر و پژوهش تیزهوشان ششم – انتشارات خیلی سبز

این کتاب نیز از جمله کتبی است که با ارائه نمونه سوالات تست هوش همراه با پاسخنامه تشریحی می تواند دانش آموزان را در امر پاسخ گویی و درک هر چه بهتر سوالات هوش و استعداد تحلیلی یاری نماید.

آزمون تفکر و پژوهش تیزهوشان ششم

کتاب هوش و استعداد تحلیلی پایه ششم – انتشارات اندیشمند

این کتاب شامل تست هایی است که هوش کلامی و هوش غیر کلامی دانش آموزان را به چالش می کشد. هوش کلامی مختص آن دسته از توانایی های ذهنی است که نیازمند درک زبان می باشد و هوش غیر کلامی نیز می تواند در تشخیص ارتباط معنادار بین تصاویر، الگوهای خاص و حجم ها موثر باشد. بنابراین مطالعه این کتاب می تواند موجب حضور توانمند شما در آزمون تیزهوشان گردد.هوش و استعداد تحلیلی ششم انتشارات اندیشمند

کتاب آموزش هوش و استعداد غیر کلامی – انتشارات مهر و ماه

این کتاب از دو بخش “الگوها” و “تیپ ها” تشکیل شده است. قسمت اول شامل ارائه الگوهایی می باشد که برای حل سوالات استعداد تحلیلی نیاز است و در قسمت دوم، به طرح سوالاتی از آزمون های استعداد تحلیلی پرداخته شده و در قالب تیپ ها و زیرتیپ ها توضیحاتی ارائه شده است. این کتاب با بیانی شیوا و رسا می تواند سطح آمادگی دانش آموزان را برای شرکت در آزمون تیزهوشان افزایش دهد.آموزش استعداد تحلیلی 9×9 تیزهوشان انتشارات مهر و ماه

دانلود نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

همان طور که اشاره شد، سوالات استعداد تحصیلی و درسی از آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی از سال 97 به بعد حذف شده و تنها هوش و استعداد تحلیلی دانش آموزان مورد سنجش قرار می گیرند و دانش آموزان برای قبولی در این آزمون نیازی به مطالعه کتاب های درسی خود و حل تست های آن ندارند. بنابراین دانش آموزان هر بیشتر به حل سوالات هوش بپردازند، قطعا ذهن آماده تری برای حل این دست از سوالات پیدا کرده و حضور موفق تری در جلسه آزمون خواهند داشت.

از طرفی، حل نمونه سوالات آزمون سال های گذشته از جمله عواملی است که می تواند با آشنا کردن دانش آموزان با نحوه طراحی سوالات، استرس آن ها را برای حضور در جلسه آزمون تا حد قابل قبولی کاهش دهد. بنابراین توصیه می کنیم که حل تست های دوره های گذشته را جدی گرفته و با مطالعه آن ها، با آمادگی بیشتر در جلسه آزمون حضور پیدا کنید. جهت آشنایی شما عزیزان با سوالات آزمون های ادوار گذشته، لینک دانلود آن ها را همراه با کلید سوالات در جدول زیر قرار داده ایم.

دانلود دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی
دفترچه سوالات کلید سوالات
دفترچه سوالات آزمون استعداد تحلیلی تیزهوشان ششم ابتدایی 95 – 96 کلید سوالات سال 95 – 96
دفترچه سوالات آزمون استعداد تحلیلی تیزهوشان ششم ابتدایی 96 – 97 کلید سوالات سال 96 – 97
دفترچه سوالات آزمون سنجش هوش ششم ابتدایی 97 – 98 کلید سوالات سال 97 – 98
دفترچه سوالات آزمون سنجش هوش ششم ابتدایی 98 – 99 کلید سوالات سال 98 – 99
نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 99 – 1400 (دفترچه شماره 1)

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 99 – 1400 (دفترچه شماره 2)

کلید سوالات سال 99 – 1400

نکته ای که بایستی درمورد پاسخ گویی به سوالات آزمون بدانید آن است که به ازای هر پاسخ صحیح، 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، یک نمره منفی به داوطلب تعلق می گیرد. همچنین برای سوالات بدون پاسخ، هیچ نمره ای احتصاص نمی یابد و در صورتی که دانش آموز بیش از یک گزینه را برای یک سوال علامت زده باشد، یک نمره منفی برای وی در نظر گرفته می شود. شما می توانید برای کسب نمره قبولی و آشنایی با نوع سوالات طرح شده در آزمون تیزهوشان پاییه ششم ابتدایی می توانید نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را مورد استفاده قرار دهید.

دانش آموزان می توانند قبل از حضور در زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم مطالعه منابعی که در این مقاله معرفی شدند، خود را برای حضور در عرصه رقابت آماده کنند. توجه داشته باشید که حل نمونه سوالات آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی نیز می تواند موجب آشنایی دانش آموزان با نحوه طراحی سوالات گردد. نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز معمولا در فاصله زمانی کمتر از دو ماه پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

 

سوالات متداول

1- منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی چیست؟

این آزمون به صورت تست های هوش و تحلیلی خواهد بود که از کتاب درسی مطرح نمی گردد.

2- چه کتاب هایی برای شرکت در آزمون تیزهوشان مناسب می باشد؟

شما می توانید از کتاب های پیشنهاد شده در مقاله فوفق استفاده نمایید.

3- چگونه می توانیم به نمونه سوالات آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم دسترسی داشته باشیم؟

نمونه سوالات آزمون سال های گذشته در مقاله فوق قرار داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر

 1. من برای آزمون تیزهوشان باید تست درسی هم بزنم؟
  کتاب فرازمینی Et رو دارم بسته؟

 2. دروس آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شامل چه چیز هایی میباشد

 3. تیزهوشان ششم به هفتم باید چه دروسی را به خوانیم از چند تا کتاب ها میاید

 4. سلام و خسته نباشید، ببخشید سوالات آزمون ششم به هفتم اصلا از کتاب درسی نماید درسته؟
  یعنی بدون نگاه به کتاب در تیزهوشان می توانیم شرکت کنیم درسته؟

 5. سلام
  کتاب های پای نهم تیزهوشان شامل چه چیز هایی می شود

  • با سلام، مواد تحصیلی آزمون پایه ی نهم به دهم شامل دروس: قرآن و پیام های آسمانی، ادبیات، ریاضی، علوم تجربی و مطالعات اجتماعی می باشد.

 6. سلام .ببخشید تیزهوشان نهم به دهم کدوم کتابهارو شامل میشه؟
  ایا فقط کتابهای (قرآن،معارف،ریاضی،اجتماعی،ادبیات و علوم ) پایه های هشتم و نهم هست یا از دیگر دروس هم هست؟

  • با سلام و وقت بخیر، ۵۰ درصد محتوا ازمون مربوط به سوالات استعداد تحصیلی (دروس ذکر شده از پایه های هشتم و نهم) و ۵۰ درصد ازمون مربوط به سوالات هوش و استعداد تحلیلی می باشد.

 7. سلام مرسی فقط میشه بگید آزمون تیزهوشان از کتاب های درسی سوال نمیاد؟
  فقط سوال هوش هست؟

  • با سلام و درود، برای پاسخ گویی به سوالات بخش های هوش ریاضی و هوش کلامی می توانید از کتب درسی خود نیز کمک بگیرید.

دریافت مشاوره