تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

لیست منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم 99 - 1400
منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانش آموزانی که تحصیل خود را در دوره دبستان به اتمام می رسانند ، در صورتی که شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم را دارا باشند ، می توانند شانس خود را برای تحصیل در پایه هفتم مدارس تیزهوشان امتحان کنند. مدارس تیزهوشان جزو بهترین مدارس کشور در دوره های متوسطه اول و دوم به شمار می روند که در سال های اخیر با برگزاری آزمون سنجش هوش اقدام به ثبت نام دانش آموزان می نمایند.

پذیرش مدارس تیزهوشان در دوره اول متوسطه از طریق برگزاری آزمون ششم به هفتم صورت می گیرد. معمولا والدین تمایل دارند که فرزندانشان در بهترین مدارس کشور تحصیل کنند و تحت نظر معلمان برتر ، آموزش ببینند. از همین رو انتخاب کتاب ها و منابع مناسبی که بتواند موفقیت دانش آموزان را به ارمغان بیاورد ، همواره جزو دغدغه های آن ها بوده و هست.

محتوای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ” هوش ” ، ” استعداد ” و ” خلاقیت ” می باشد و دانش آموزان جهت پذیرش در این مدارس باید به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهند.

منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

مدارس تیزهوشان همواره آماده پذیرش دانش آموزان با استعدادی است که توانایی تحصیل در این مدارس را داشته باشند. از همین رو آزمونی که جهت گزینش دانش آموزان برگزار می شود به منظور سنجش استعداد و هوش دانش آموزان است. به عبارت دیگر در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه هفتم هیچ گونه سوالی از مباحث درسی مطرح نمی شود و دانش آموزانی که ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم را انجام می دهند ، جهت موفقیت در آن نیازی به مطالعه کتاب های درسی خود نخواهند داشت.

همان گونه که می دانید سوالات هوش ، بسیار گسترده است و انتهایی نمی توان برای آن ها در نظر گرفت. هم چنین نمی توان کتابی را معرفی کرد که قبولی دانش آموز را در آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم ، تضمین کند. تنها می توان با تهیه کتاب های متنوع در این زمینه و حل سوالات هر چه بیشتر ، با نوع سوالات هوش آشنا شد و به یک شناخت کلی از آن ها رسید. از همین رو در ادامه چند کتاب معروف از انتشارات های معتبر را معرفی می کنیم که هر یک به نوبه خود می توانند در تقویت هوش و استعداد دانش آموزان ، تاثیرگذار باشند.

لیست کتاب های کمک آموزشی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم
مشخصات کتابتصویر جلد کتابمشخصات کتابتصویر جلد کتاب
1000 تست استعداد تحلیلی تیزهوشان ششم

انتشارات مهر و ماه

مولف : مصطفی باقری
1000 تست استعداد تحلیلی تیزهوشان ششمهوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی

انتشارات کاهه

مولف : محمدحسن کاهه

هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی انتشارات کاهه
آزمون تیزهوشان سوالات ورودی سمپاد ششم سری دلفین

انتشارات واله

آزمون تیزهوشان سوالات ورودی سمپاد ششم سری دلفینهوش فرازمینی ET

انتشارات گامی تا فرزانگان

مولف : علی قصاب

هوش فرازمینی ET

هوش و استعداد تحلیلی ششم

انتشارات اندیشمند

مولفان : امید فتحی ، محمد کاوه

هوش و استعداد تحلیلی ششم انتشارات اندیشمند33 آزمون دقت و تمرکز

انتشارات پویش

مولف : مسعود بیگدلی

33 آزمون دقت و تمرکز انتشارات پویش

آزمون جامع تیزهوشان ششم

انتشارات گامی تا فرزانگان

مولفان : پرویز ابوالحسنی ، شهین ابوالحسنی

آزمون جامع تیزهوشان ششم انتشارات گامی تا فرزانگانآزمون تیزهوشان ورودی ششم به هفتم

انتشارات نارنجی

مولف : دانیال سلطانی

آزمون تیزهوشان ورودی ششم به هفتم انتشارات نارنجی
آموزش هوش و استعداد غیر کلامی

انتشارات مهر و ماه

مولفان : نیما نام آوری ، بهنام بناپور

آموزش استعداد تحلیلی 9×9 تیزهوشان انتشارات مهر و ماههوش مالتیپل تیزهوشان ششم به هفتم

انتشارات خیلی سبز

مولف : بهنام بناپور

هوش مالتیپل تیزهوشان ششم به هفتم
سنجش هوش و استعداد ششم سری iQ

انتشارات گاج

مولفان : علیرضا مزرعتی ، سید علی حسینی ، مهدی پورمطلب روشنده

سنجش هوش و استعداد ششم سری iQ انتشارات گاجآزمون تفکر و پژوهش تیزهوشان ششم

انتشارات خیلی سبز

مولف : وحید ولی

آزمون تفکر و پژوهش تیزهوشان ششم

درباره سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان چه می دانید؟

در سال های گذشته پرسش های آزمون سنجش هوش تیزهوشان پایه ششم به هفتم از کتاب های درسی ریاضی ، فارسی و علوم تجربی پایه ششم ابتدایی طراحی می شد اما از سال تحصیلی 97 – 98 محور طرح سوالات این آزمون به هوش ، استعداد و خلاقیت تغییر کرد. در این آزمون ، 60 سوال تستی و چندگزینه ای در یک دفترچه سوال در اختیار داوطلبان قرار داده شد و شرکت کنندگان مدت زمان 50 دقیقه برای پاسخ گویی به آن ها فرصت داشتند. هم چنین 5 سوال تشریحی نیز در برگه ای جداگانه در اختیار داوطلبان قرار گرفت و دانش آموزان مدت زمان 10 دقیقه جهت پاسخ دادن به آن ها فرصت داشتند ؛ اما در آزمون سال 98 – 99 تعداد سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان دوره اول متوسطه به 100 پرسش با مهلت زمانی 80 دقیقه افزایش یافت. بنابراین تعداد سوالات آزمون تیزهوشان در سال های مختلف ، متغیر است و نمی توان عدد مشخصی را برای آن تعیین کرد.

در مجموع می توان گفت که پرسش های این آزمون بر مبنای شکل های هندسی ، استدلال های تحلیلی ، تصویری و فضایی ، عبارت های کلامی ، روابط ریاضی و درک منطقی شکل می گیرد.

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم را دارند ، با مطالعه و حل سوالات این آزمون در سال های گذشته ، می توانند با دید وسیع تری در زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم حاضر شوند. از همین رو در ادامه ، سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان پایه ششم سال های اخیر قرار داده شده اند تا بلکه بتوانند راهنمای خوبی برای تمام دانش آموزان باشند.

دانلود دفترچه و کلید سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم
دفترچه سوالاتکلید سوالات
سال 97 – 98سال 97 – 98
سال 98 – 99سال 98 – 99

در آزمون تستی تیزهوشان پایه ششم ، هر پاسخ نادرست یک سوم از نمره کل آزمون کم می کند و در صورتی که بیش از یک گزینه را برای تستی انتخاب کرده باشید ، به آن سوال نمره منفی تعلق می گیرد. توجه داشته باشید که پرسش های تشریحی (در صورت وجود داشتن) معمولا نمره منفی ندارند ، بنابراین سعی کنید که به بهترین نحو ممکن آن ها را پاسخ دهید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی و یا نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم می توانید از لینک های مربوطه استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ نظر

 1. Avatar

  سلام
  از درس های ریاضی ،علوم ،اجتماعی و…
  سوال خواهد آمد در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه هفتم سال ۱۳۹۹، مباحث آزمون شامل؛ هوش ادبی، هوش ریاضی، هوش فضایی، سرعت و دقت می باشد.

 2. Avatar

  سلام. ببخشید میشه یه کتاب خوب برای ریاضی و منطق ازمون تیزهوشان ششم به هفتم معرفی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. منابع پیشنهادی جهت آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در سایت ایران مشاوره قرار گرفته است. شما می توانید از کتاب جامع هوش و خلاقیت ریاضی انتشارات مرشد استفاده نمایید.

 3. Avatar

  با سلام. برای تیزهوشان ۴۰۰-۹۹ پایه ششم به هفتم باید کتابهای درسی هم خواند یا نه ؟ هنوز معلوم نیست باید چکار کنیم.

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دستورالعمل اجرایی آزمون ورودی دوره اول متوسطه مدارس استعدادهای درخشان ۱۴۰۰-۱۳۹۹، محتوای این سنجش «هوش»، «استعداد» و «خلاقیت» است، لذا صرفا از مباحث استعداد تحلیلی سوال مطرح خواهد شد و سوالی از کتب و مباحث تحصیلی مطرح نمی شود.

 4. Avatar

  سلا م ما باید کتاب های کار درسی هم بزنیم یا فقط استعداد تحلیلی؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دستورالعمل اجرایی آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان (پایه هفتم) سال جاری، در آزمون از مباحث استعداد تحلیلی سوال مطرح خواهد شد.

 5. Avatar

  سلام بخشید ازمون تیزهوشان ۱ دونه اس با ۲ دونه در واقع باید چند تا ازمون بدیم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام، مطابق با آخرین اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹، آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم در یک مرحله و در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ برگزار خواهد شد، لازم به ذکر است سوالات آزمون صرفا از مباحث هوش، استعداد و خلاقیت طرح خواهد شد. پیشنهاد می شودجهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام تیزهوشان شوید.

 6. Avatar

  سلام ببخشید ما باید کتاب های درسی هم بخونیم یانه

  • ایران مشاوره

   سلام، مطابق با اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹، سوالات آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم در سال جاری ،مربوط به هوش و استعداد و خلاقیت بوده و از منابع درسی سوالی طرح نخواهدشد.

 7. Avatar

  سلام.آیاکتاب هوش کمپلکس ششم انتشارات مهروماه تمام مواردآزمونی روپوشش داده وتمام سرفصل های آزمون رودربردارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   منابع اصلی آزمون تیزهوشان در مقطع ششم به هفتم هوش ، استعداد و خلاقیت می باشد ، شما می توانید با توجه به منابع پیشنهادی مانند کتاب ۱۰۰۰تست استعداد تحلیلی انتشارات مهر و ماه ، هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی انتشارات کاهه و … تسلط خود را روی مباحث بالاتر ببرید.

 8. Avatar

  یا سلام
  میخواستم بدونم اگه بخواهید که یه کتاب سنجش هوش و استعداد رو به درو از تعصب معرفی کنید کدوم کتاب رو میتونید معرفی کنید؟؟
  باسپاس

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   کتاب های معرفی شده با توجه به شرایط هر فرد می تواند متفاوت باشد ، در صورت تمایل می توانید کتاب ۱۰۰۰ تست استعداد تحلیلی از انتشارات مهر و ماه ، هوش و استعداد تحلیلی ششم انتشارات اندیشمند و … را مطالعه فرمایید.

 9. Avatar

  سلام زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۹۹-۱۴۰۰ کی هستش؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   نام نویسی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ، معمولا در بازه زمانی اواسط تا اواخر اردیبهشت ماه انجام می گیرد.لازم به ذکر است امکان تغییر بازه زمانی ثبت نام وجود دارد.

دریافت مشاوره